INGEZONDEN STUKKEN UIT DE OMGEVENG STADSNIEUWS Agenda üs silipase! UIT DE RLJNSTRE De Zesdaagsche te Berlijn. In den Zesdaagsche te Berlijn zijn bij eenige jachten reel- valpartijen voorgeko men, waarbij de r" liaan Girardenzo zoo verwond rankte, r hij moest opgeven. Binda, zijn 1 n dge t, voelde zich Zondag niet lekker en star. te eveneens den strijd. Hun koppelgenooten Tonani én Negrini vormden daarop een nieuw duo dat met 6 ronden achterstand begon. Na 43 uur waren 1097.840 K.M. afgelegd. De leiding was Zondagavond bij het Bel gisch koppel GoosscnDeneef, die 's mid dags een ronde bij de voorsten achter la gen. Tweede waren DornMaczinsky; de overige koppels hadden een of meer ronden achterstand. Lichamolijke oefening en geneeskundig onderzoek. Aan de gewetens van allen, die rechtstreeks of zijdelings verant woordelijk zijn voor hetgeen op het terrein der. lichamelijke oefe ning geschiedt. Een onlangs in een der dagbladen gele zen stukje heeft mij getroffen en geeft mij het volgende in de pen: Wie met mij de lichamelijke oefening, ook in vereeniging, voorstaat niet eerst als ontspanning, maar als een verplichting je gens onszelf, ons geslacht, en ons volk, wordt een enkele maal ontroerd bij het vernemen van droevige ongelukken, die op dat terrein gebeuren. In-tragisch! Er spreken scherpe levens lessen uit naar ons heen. Eén les houd ik TT en mijzelf voor en doe dat, met ver stand. hart en geweten, met het geweten vooral. Die les is een vraag. Is heb niet vol strekt noodig, dat alle vereenigingen, die lichamelijke oefening beoogen, voor het verkrijgen van het lidmaatschap, en (niet te vergeten) voor het behoud daarvan, gunstige verklaring van geneeskundig on derzoek tot voorwaarde stellen. Een goed geweten, maar niet geheel rustig bij het aanzien van ons Neder- landsch gedraal, om gemakkelijke, maar tegelijk buitengewoon gewichtige dingen tijdig aan te pakken, en een juist inzicht in wat bevorderen kan de liohamelijko oefening, en daardoor de volkskracht, en de volksgezondheid, antwoorden op die vraaag, waarvan geen Christenmensch zich •losmaken mag, volmondig bevestigend. Het ia volstrekt nocdig. Elk bewust uifstei is op het misda dige af. Ik doe een beroep op Uw geweten. En als Uw geweten spreekt, dan niet ge- wcht tot het weer indommelt en wij ons dubbel schuldig maken, maar onmiddellijk de hand aan den ploeg geslagen! Om het geweten! Yerzoek andere bladen, dit stukje over te nemen. Predikant Leiden. H. THOMAS, HOOGMADE. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdagavond hield de afd. Hoogmade haar jaarlijkschen schietwedstrijd waaraan vele leden deel namen. Klas A: le prijs A. Hoogervegt. Klas B: le pr. Jac. N. v. d. Salm Wzn.; 2e pr. H. Opdam; 3e pr. H. v. Leeuwen Gzn.; 4e pr. L. v. d. Geest; 5e pr. P. Berst Lzn.; 6e pr. H. J. Hoogenboom. Klas C: le pr. S. J. v. d. Salm Nzn.; 2e pr. W. v. d. Post. Klas D: le pr. A. Colijn. Deze winter zul len er weer geregeld schietoefeningen worden gehouden en in Januari a.s. zal er een feestavond worden gegeven. R. K. Volksbond. Deze afd. hield haar maandvergadering in café Hillebrand, die maar matig bezocht was. De voorz. opende met gebed en hette allen hartelijk welkom, waarna door den secretaris de notulen werden gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna werden behandeld de agenda en de voorstellen voor de Centrale Raadsver gadering. Het voorstel om de bezoldigde ambtenaren met twee uit te breiden en het Diocees in vijf districten te verdeelen om zoodoende de werkzaamheden beter en vlugger te kunnen uitvoeren, werd na veel gepraat verworpen. Een voorst el-Amster dam om den voorzitter te kiezen uit de gesalarieerden en een voorstel-Bovenkerk om tegen verhooging van 1 cent per week ieder bondslid het bondsorgaan te zenden werd aangenomen. Zoo werden nog verschillende voorstellen behandeld waarvoor de afgev. vrij mandaat werd gegeven. Daarna werd besproken de viering van het Patroonsfeest, maar daar de afd. Too- neel met medewerking van de Harrnonie- vereenigteg geen uitvoering kan geven, moet dat nog worden besproken, hetgeen den leden nader zal worden bekend ge maakt. De leesbibliotheek wordt Zondag 10 No vember weer geopend en na de Vespers is er tot 4 uur gelegenheid om boeken te halen. Op Maandag 11 November a.s. des avonds 7 uur zal het hoofdbestuurslid de heer v. d. Akker ©ene lezing honden over de Ziektewet. Ook nietlleden hebben toe gang- Vervolgens werd besproken het. St. Nï- colaasfeest, waarvoor een commissie is be noemd. Verschillende hu'shoudeliike zaken werden nog besproken. De voorz. spoorde allen aan om toch vooral 11 Nov. a.s. ter vergadering te komen. Met dankzegging werd de vergadering gesloten. Collecte Hulp in Nood" O.Tö1/». waarbij allen, op een enkele uitzondering na, tegenwoordig waren. Hierna was er gezamenlijk ontbijt en gezellig samenzijn in het patronaat. Door den vice-praeses, Kap. Pronk, werden met hartelijke en toe passelijke woorden een 12-tal personen als aspirant-lid en een aspirant-lid als lid ge ïnstalleerd. Des' avonds te 7.43 werd door Kap Pronk de feestavond geopend met den gezellen- groet. Hij heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den zoereerw. heer Pas toor en burg. Keijzer, de eere-leden dor Gezellen-vereeniging en de ouders, die al len hierdoor hun belangstelling en mede leven toonden met het werk der St. Jozef- gezellen-vereeniging, op welke belangstel ling en medeleven hij steeds hoopte te mo gen rekenen. Hij heette ook hartelijk wel kom de Tooneelvereeniging der St. Jozef- gezellen-vereeniging I van de Maasstraat uit Den Haag. Hij wenschte ten slotte allen een genotvollen avond. Door aUen werd hierna het Kolpingslied gezongen. Vervolgens kregen wij de Too neelvereeniging der St. Jozefgezellen uit Den Haag voor het voetlicht, die opvoerdo ,,'t Hoogste Goed", tooneelspel in 3 bedrij ven, een zeldzaam mooi stuk, zooals wij rog zelden zagen en dat verd gespeeld, alsof het beroepsspel was. De rollen wed den alle perfect weergegeven en in het bij zonder de hoofdrollen. In één woord het was af en de Tooneelvereeniging heeft dan ook eer van haar perk en kan er van over tuigd zijn, dat zij allen zonder uitzonde ring heeft doen genieten van het prachtige spel en allen een genotvollen avond heeft bezorgd. Door den heer Keenen, die in het to ï- neelspel op zoo meostelijke wijze de hoof 1- rol vervulde, werd tot slot nog een komisch stukje gegeven „De Schipbreuk", wat hij eveneens op schitterende wijze voordroeg en waarmede hij ailen nog eenige oogen- blikken heeft doen schudden van het lachen. De zeereerw. heer Pastoor sprak op het einde nog een kort woord, waarin hij dank bracht aan de Tooneelvereeniging en al len aanspoorde tot medewerking tot groei en bloei der St. Jozefgezellen-vereeniging, terwijl Kap. Pronk eveneens woorden van dank richtte tot allen, die hadden medege werkt tot het zoo schitterend slagen van dezen feestdag, in het bijzonder ook nog de Mandolineclub, die op zoo aangename wijze met eenige keurige muziejenummers dezen avond had opgeluisterd. Zeer zeker kan ue Gezellen-vereeniging met genoegen en trots op dezen zoo schit terend geslaagden dag terugzien. LEIDSCHENDAM. St. Jozefgezellen. Zondag was het feest voor de St. Jozefgezellen alhier en wel de viering van de stichting der Gezel- 1 en ver eeniging. Des morgens te 7 uur was er een E Mi9 tot intentie der St. Jozefgezellen, waarna algemoene H. Com mimi e voor de leden, VOORSCHOTEN. Auto verbrand. Maandagavond is Th. B. bij het repareeren van een auto bij den heer van B. in een garage aan de Papelaan in brand geraakt. Bij de reparatie gebruik te mij een petroleumlampje en waarschijn lijk had B. benzine aan de kleeren. Bran dend liep hij de straat op en door omwo nenden werd hulp verleend. Dokter M. van der Stoel heeft hem verbonden. Een begin van brand werd door de buren gebluscht. De auto is verbrand. De brandweer be hoefde geen hulp meer'te verle-enen. WARMOND. Personalia. De heer H. O. M. Schol- vinck heeft bedankt als voorzitter van de Warmondsche IJsclub wegens drukke werkzaamheden. ZOETERMEER—ZEGWAART. Radio-centrale. Alhier is thans ook een radio-centrale gevestigd. De heer G. treedt als exploitant op. Nadat de ver.- eischte vergunningen waren verleend, is Maandag 28 October 1.1. met den aanleg van het net begonnen. Zaterdag LI. had den de eerstaangeslotenen muziek. Zoowel op Huizen als Hilversum kan men afstem men. Voor hen, die tegen aanschaffing van een toestel opzien, is dit een mooie op lossing. LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, handschoenen, etrri met schrijfbehoeften, zonnescherm van een winkelraam, zilveren damesringetje, por- temonnaie van W. Rnygrok, zilveren da- mesar bandhorloge, rijwielbelastingplaatje, aan riempje, rijwielbelastingplaatje in etui, rijwielbelastingplaatje aan ijzerdraadje, kosteloos rijwielbelastingplaatje, vermoe delijk .gouden schakelarmband, nagelgarni tuur tje, kinderschoentje, nikkelen potlood, kralen halsketting, bril, zilveren dames- armband, portemonnaie met inhoud, por- temorunaie (ledig), bruine damesbont, Duitsch/ leesboek, schoolboekje van L. Heins, rozenkrans, rozenkrans in etui, zil verbon van f 2.50, damestaschje met in houd, pakje motorgereedschap, pakje schoenveters, bankbiljet van f 20.grijs w-ollen damesvest, bankbiljet van f 10. takel met 2 einden touw, portefeuille in houdende foto's, blauwe jongenspet, bro che, sohooltasch van J. M. Deene, doublé armband, R. K. kerkboek in lederen etui van J. J. Rijkers, gouden schakelrin<g, na- tionaliteitsp'laat van een auto, kerkboek, etui inhoudende zilveren potlpod en zak mesje, zak anthraciet, boek getiteld „Die Metamorphosen'', Yale-slentol, jongen6pet, grijze regenjas, rol draad, „S wan"- vul pen houder, vermoedelijk gouden damesann- bandhorlege, lederen tabakszak, zwart le deren damesceintuur, alpacca beursje, paar nieuwe beige kinderkousjes, stukje grijs bont. Gevonden in heb Postkantoor: Actentasch, rijwielbelastingplaatje, ca hier van L. van Gelderen. Gevonden in een autobus van „Stads verkeer": Parapluie, .paar handschoenen, over- Gevonden in de electrische tram (stads- lijn): Mandje met breiwerk, damesparapluie, paar handschoenen, Lipssleutel G. 1. Terug te bekomen en inlichtingen to verkrijgen ten Politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur rum. FEESTAVOND SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Gisteravond werd in de Graanbeurs de jaarlijksche feestavond van de afdeeling Leiden van den R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" ge houden. De opkomst op dezen avond viel zeer te loven, want de groote zaal was tot in a!te hoeken gevuld. De voorzitter der afdeeling, de heer J. Naber, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geest. Adviseur, kape laan Gudde, en de heeren ir. Modderman en v. d. Vijver, die namens de directie van de N.Z.H.T.M. tegenwoordig waren. Voorts verwelkomde spr. de genoodigden en le den en deed hen eenige mededoelingen, waaruit bleek, dat de gang van zaken in het afgeloopen jaar reden tot bevredi ging 'heeft gegeven. Spr. herinnert er voorts aan, hoe er ge- vei kt wordt voor het in aanbouw zijnde Mgr. Mutsaers-oord en hij brengt dank aan de dames voor de linnenkast-actie, dank ook aan al degenen, die hebben me degewerkt aan de inventaris-actie, waar bij de bedoeling voorzit een kamertje in het herstellingsoord te doen meubileeren op eigen kosten. Vervolgens wees rpr. op het nut van die herstellingsoord en wekte allen op daaraan hun beste krachten te wijden door Ii-1 te worden. Nadat het bonds'ied gezongen was. -er- kreeg de Geest. Adv., kapelaan L. Gudde, het woord. Spr. wilde ten kort ernstig woord spreken en herinnerd aan een van de vele bisschoppelijks bepalingen aan gaande het vereenisingsleven. welke luidt, dat het zeer aan te bevelen is voor sociale vereenigingen om van lijd ton tijd een feestavond te organ is ?e ren. "Wie op de hoogte is van het veTeeni- gingsteven begrijpt maar al te goed de draagwijdte van dezen bisschoppelijken wensch. Niet alleen toch, dat er ra een tijd van hard werken wel eorige ontspan ning mag genoten worden, maar ook om dat een feestavond or toe bijdraagt con tact te krijgen met alle leden, ook niet de vrouwen der leden. Spr. herinnert er dan aan, dat er zijn werkende leden en eere-leden ir een ver eeniging, maar daarnaast zou hij een derde categorie leden willen noemen, n 1 de feestleden, die alleen present zijn wanneer er feest is. Zulks komt voor uit gebrek aan inzicht omtrenj de be:eekeuie van het vereenigin gs1 even. Velen toch beschouwen de vakvereeri- ging als een soort ziekenfonds, een ziekte verzekering', of wel eon „brand '-verzeke ring. Waardoor men uit den brand gered wordt als men door de direciie gestraft wordt. Onze Bisschop, aldus spr., wordt terecht de sociale Bisschop genoemd en bij vele gelegenheden heeft Z. D. II. gewezen op den plicht van het ziih vereonigcn. Hier door alleen kan men als 'id drr maat schappij medewerken aan de verheffing van het volk, aan de verbetering der ar beidstoestanden. Spr. noemt het vorb'ijclend. dat ook de werkgevers, de maarschappijen, blijk ge ven het vereer.igingsleven op prijs te stel len en terecht werden de ongeorganiseer den eens door de directie der Ned. Spoor wegen klaploopers genoemd. Het is de wensch geweest van den grooten Paus Leo VIII, dat allen zich ver eenigen, maar dan moeten alle leden eener vereeniging ook medewerken met het be stuur en een eerste eisch daarvoor is eon getrouw vergaderingbezoek. Om dit te verkrijgen wendt smr. zich speciaal tot de vrouwen, die de mannen ten deze op hun plicht moeten wijzen. In dit verband herinnert spr. aan de vergadering van den Cent ra! en Raad der Hanze, onlangs te Wassenaar gehouden, waar de voorz. ei met trots op wees, dat de katholieke mid denstanders daar ter plaatse voor de volle 100 pet. lid zijn van de afdeeling en als zoodanig ook medewerken. Waarom 1 Om dat de dames medewerken. Laten we daarom afspreken, aldus vervolgt spr., dat de dames der leden van St. Raphael zul len medewerken om „St. Raphael" nog hooger op te voeren. 't Is waar, in de eerste plaats moet do man huisvader zijn en in de tweede plaats organisatie man, maar voor alles moet hij Roomsch Katholiek zijn er. nimmer zal bij zich mogen schamen openlijk voor zijn geloof uil te komen. Hierna wijst spr. er op, dat der Kerk verweten wordt, dat zij haar liefde uit strekt tot alle standen, dat de arbeiders niet haar volledige, liefde hebben, maar daartegen voert hij aan de hand van de geschiedenis aan, dat de Katholieke Kerk gedurende 19 eeuwen den steun vooral niet aan de armen hoeft- onthouden. Ten Blotte memoreert spr., hoe do so cialisten pogen de katholieke arbeiders van de Kerk los te maken, maar als ecu voorbeeld hoe onze arbeiders dit beant woorden, wijst spr. op de laatste verkie zingen in ons land, waar, na de heftige campagne tegen de Kerk, in de kieskring Maastricht de Katholieken een 20.000 stemmen meer behaalden en de socialis ten enkele duizenden terugliepen. En dat ondanks den bevolkingsaanwas. Wanneer, aldus eidigt spr., de geschie denis het afsterven en do begrafenis van het socialisme zal beschrijven, dan zal zij nog een hymne moeten dichten aan den schrijver der Rexum Novarum en zijn op volgers, de Roomsche pausen. Het luid applaus, dat deze toespraak van den Geest. Adv. besloot, bewees, dat zijn geestdriftig woord ingang had gevon den. Hiermede was tevens het meer ernstige gedeelte van den feestavond ten einde en kreeg het duo Hellman en Lcman het woord, die gezamenlijk of afzonderlijk het publiek op aangename wijze wisten bezig re houden, terwijl zij voorts tezamen met „de derde" in een tweetal een-adertjes van hun kunnen, deden blijken. Het was een heel genoegelijke avond, die na beëindiging van het officice'e gedeelte door den voorzitter op de gebruikelijke wijze werd gesloten, doch waarna men nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen bleef. HOOGHEEMRAADSCHAP „RIJNLAND". De begrooting 1930. De begrooting van het hoogheemraad schap „Rijnland" over het dienstjaar 1930 i* in ontvangsten en uitgaven geraamd op 971.042.59 tegenover een bedrag in ont vangsten en uitga ven van 764.891.99 1/2, terwijl de rekening voor het dienstjaar 1929 sloot in: Ontvangsten 656.697.1S, uitgaven 571.990.53 1/2; dus met een voor- deelig saldo van 45.697.59 1/2. De kosten van het huishoudelijk bestuur zijn geraamd 103.123; kosten van open bare werken 299.110; kosten van de bij zondere eigendommen ƒ8465; kosten van •waarnemingen en toezicht ƒ6020; uitgaven in de vorige hoofdstukken niet inbegrepen j 62.68850; buitengewone ui tg. 962.310, en onvoorziene uitgaven ƒ29.320.09 (vorig j-iar geraamd op' 24.789.49 1/2) en in 1928 werkelijk uitgegeven 134.575. Van de ontvangsten noemen wij hier ontvangsten van vroegere diensben f 69.300.14 1/2; inkomsten uit bezittingen f 70.454.15; opbrengst van sluizen en brug gen 22.100opbrengst van omslagen over landen in Rijnland ƒ351.812.68; inkom sten wegens bemaling of andore diensten bewezen aan landen van buiten Rijnland 22.003.08 1/2; verschillende ontvangsten 31.272 en buitengewone ontvangsten 404.100. De opbrengst van het bundergeld over de landen in Rijnland wordt geraamd op 344.598.88 (in 192J geraamd 338.399.77) en in 1928 ontvangen 337.707.71. De keersluis te Gouwesluis. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor te besluiten om de kosten, bedoeld in het besluit der Staten van 19 December 1922 en welke kosuen door Rijnland aan de provincie zouden moeten worden vergoed, te bepalen op een vast bedrag van 480.009. Deze vergoeding betrof het bouwen van een keersluis to Gouw-sluis en een inlaat- sluis alsmede het graven van een afwate ringskanaal achter die inlaatsluis en uit mondende in het nieuw te maken verbin dingskanaal tusschen den Hollandschen IJsel en de Gouwe. Eij dit voorstel is er rekening mede ge houden dat Rijnland op eigen kosten een Dieselgemaal gaat stichten aan het ver bindingskanaal mot een waterverzet fan 2.6 millioen M3. per etmaal, waardoor' het bouwen van een schutsluis te Gouweslu.s cverbodig is geworden. Voor een professoraat in do journalistiek. "W a a r s c h ij n lij k te Leid e n. Naar wij vernemen heeft iemand, die nog onbekend wenscht te blijven, toegezegd, een fonds beschikbaar te stellen, voor de oprichting van een bijzonder professoraat aan een onzer universiteiten, ten behoeve van die studenten, die zich iu de journa listiek wenschen te begeven. Hot moet in de bedoeling liggen dit professoraat zoo mogelijk aan de Leidsche universiteit te verbinden. Studenten, die in de rech ten srudeeTen, zullen dan in de gelegen heid zijn ock economische kennis op te deen, terwijl zij al eenigszins vertrouwd gemaakt zullen worden met de eiscben en problemen, die aan het uitgeven en re- digeeren van een courant verbonden zijn. „Tel." Gemeentelrke Aankondisül Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5401. Naamlooze Vennootschap Blocmbollenkweekerij en Exportmaatschappij v.-h. C. Colijn en Zo nen, Voorhout, Jacoba van Beierenweg 61. Dir.: C. Colijn, Noordwijk-Binnen: C. Co lijn Azn., Voorhout e- H. Colijn, Sassenh. Comm.: A. Colijn, Oegstgeest. Maatsch. kap.: 200.000 waarvan geplaatst en ge stort ƒ40.000. Dagt. Ned. Staatscourant Maandag 11 Maar' 1S29, Nd. 1325. Wijziging 1699. C. Colijn Zonen, Yoo-- hout, Wijk II, 49. Bloembollenkweekerij. Bovengenoemde vennootschap onder firma is d.d. 11 Maart 1920, omgezet in een naam- looze vennootschap onder den naam: Naamlooze Vennootschap Blocmbollen kweekerij en Exportmaatschappij v.-h. C. Colijn en Zonen. 4506. Maatschappij tot vervaardiging van hoornproducten „Arlith", Leiderdorp, Zijl- weg 25a. Ove-rl. Dir.: M. Hillman, Oegst geest. N. Dir.: W. J. Prins, Den Haag. 960. Coöperatievo Boerenleenbank, Lei derdorp, Dorpstraat 76. N. Bostuursl.J. P van der Stoel, Zoeterwoude. Dr. A. J. Hageuoorn, benoemd tot pri vaat-docent aan de Universiteit alhier om onderwijsi te geven in de erfelijkheidsleer, heeft zijn colleges gistermiddag aangevan gen met het geven van een openbare les in de collegezaal van liet Anatomisch Labora torium over: de plaats der genetica tus schen de medische en biologische weten schappen- De hier ter stede tot arts bevorder le semi-arts A. Bierhorst is bestemd tot ^e- s-ervo-officier van gezondheid 2de kl. bij het reserve-personeel van de landmacht. De politie alhier heeft gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te 's Grave i- hage overgebracht een zekeren J. P. al hier, die zich te dezer stede aan diefstal van 2 rijwielen heeft schuldig gemaakt. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft gisteren aanbesteed het maken van het pompstation Oranjekom met bijkomen de werken in de winpiaats van de water leiding der gemeente Amsterdam in de ge meente Bloemendaal. Ingekomen waren 39 biljetten. Laagste in schrijfster was do firma J. Warnaar eu N. Hoogstraten alhier voor 281.000. Hinderwet Burgemeester en Wethouders vanl den brengen ter algemeene kenniu door hen vergunning is verleend j N.V. Eiscuitfabriek „Nutrix" en krijgenden, tot het uitbreiden van d brie-k van biscuits, pepermunt, dropiï in het perceel Hoogewoerd No. 2-4 LEIDEN. Woensdag. Zïta-ver., Fiererskerkkoon 15, feestavond voor Holland en Duiische meisjes, 8 mm. Woensdag. R.-K. Stud.-Vereeniging „8 tus Auguslinus", Eigen Huis, De avond-, nacht- en Zond-agdienst apotheken wordt van Maandag 4 tot met Zondag 10 November waar,gene door de apotheek van den heer O. B. D ter. Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. IMOF'OMncM F*nFnF.H1.1NG, heeft men vaak lastman siihrijnendo hat Dit schrijnen houdt jSadeljik op door P Bij de gehouden aanbesteding vat schoolbehoeften en handwerkartil voor het jaar 1930, ten behoeve va cpenba-re scholen alhier, is de leverinj gund aan: de firma Wiinnobel en C lier, de N.V. voorheen A. Waals, de i Wed. W. Overduin, de firma L. F. Zonen, de heer N. G. Zandvliet, heer L. Demmenie, -den heer W. F. Ko <jen heer G. C. Bicijs, allen alhier. HAZERSWOUDE. HULDIGING VAN BUEGEMEEST VAN DER MEULEN. In dezen tijd van het. jaar is het ori seeren van een feestelijkheid in de lucht een dubbetlje op z'n kant. maar zerswoude had zich het weer in Nove ■niet mooier kunnen denken. Fee;! straalde vanmorgen de zon, feestelijk perden huis aan huis de rood-wit-bli vlaggen. Tegen 10 uur verzamelde zich menigte ingezetenen voor het Raai De schoolkinderen van alle scholen ,Dorp" (want 's middags zou aan den dijk een afzonderlijke huldiging georganiseerd) kwamen aangemarche! stelden zich met het Fanfare-corps over het gemeentehuis op. Voor het raadhuis was een klein opgeslagen, waar de Burgemeester echtgenoote, zijn familie-leden en d' fcalligo gemeenteraad hadden plaats men. De Harmonie opende de festiviteii ©en vroolijke marsch. waarna de wethouder, de heer D. de Bruyn Burgemeester toesprak, daarbij hulde brengend voor het vele, dat belang der gemeente door burge: v. d. Meulen is gewerkt. De burgi den gem eend, dat een. tastbaar b!i hun toegenegenheid niet mocht onf De keuze van het aandenken was Het huldeblijk moest iets zijD. wat di tusschen de gemeente en den jubilai gaf en daarom had men gekozr bord van Dclftsch aardewerk, waai huis van den burgemeester de beide torens en het wapen van Hazerswouoi ren ingebakken. Spr. verzoekt den meester dit wandbord in zijn hu«| plaats te geven, opdat, hij en zijn noote en na hen, hunne kinderen, hetgeen de burgemeester in Hazei had tot stand gebracht, zouden won innerd. Weth. de Bruyn besloot wensch, dat God den burgemecsti lang zal sparen. Lang leve de burf ter(Applaus en toejuichingen). Door de schoolkinderen werden, leiding van den heer J. v. d. Meulen,] der openb. school, eenige liedjes gen. Vergeleken bij de ..uitvoering" tegenheid van de Raadhuis inwijdi® de Hazerswoudsche zangertjes en i resjes hee'l wat vooruit gegaan. Eersl den burgemeester een welkomstlied zongen, met den wensch aan 't slot! „Steeds omringd door burgertro Blijf nog lang in Hazerswoó". Daarna „Je Maintiendrai" en het Salvam Fac", dat, ondanks de groote lijkheden, heel aardig werd gezongl Door vijf in het wit gekleede meisj kransen van^herfst-asters in het haai een leuk liedje gezongen namens Hazerswou". Zij boden den jubilee burgervader het gemeentewapen s men aan uit gele en roede bloemen i opgemaakt. De burgemeester nam daarop he* om de burgers groot en ktein te 'op Spr. zeide op dit ©ogenblik vervuil van dank. Het is vandaag oen b dag om te gedenken. Den 2en deed hij rijn intocht in de gein# werd daarbij toegespreken door <k maligen oudeten wethouder, den seling, die hem in sympathieke woc belangen van Hazerswoude op drukte. De burgemeester heeft di spraak beantwoord, met te zeggen, zijn begeerte was de gemeente t« in alles en voor allen zonder oni van rang of stand een burge? zijn. En dat God hem de kracht fl ven veel goed te mogen verricW Twaalf-en-half jaar heeft sp I staan aan het hoofd der geme-ent*

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2