Purol bij Ruwe en gcfiraie Huid. Doos 30 ci. Ned. Oost-ïndië ONDERWIJS RECHTZAKEN Financiën en Economie FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING 9 Dooden bij en auto-ongeluk. Bij ©en auto-ongeluk jn Fransch Ma rokko zijn 0 menschen gedood en 14 ern stig gewond. Hevife aardbeving op den Balkan. Gentrum in Bulgarije. Gistermorgen om negen uur is te Boe karest een hevige aardbeving waargeno men, die op vel punten der stad een pa niek veroorzaakte. De muur van een hotel van zes verdiepingen scheurde en een vrouw werd gewond door het van de ka thedraal neerstortende gesteente. De seis mograaf van het observatorium te Boe karest werd vernield. Ook in de provincie werd <lc aardbeving waargenomen. Het centrum van de aardbeving, die 45 seconden aanhield, lag op ongeveer 170 K.M. van Boekarest en wel in Bulgarije. Inderdaad zijn uit Sofia berichten ontvan gen, volgens welke ook daar aardschokken zijn waargenomen. Zij zijn het hevigst ge weest in de provincie Boergas, doch de schade is nog niet vastgesteld. Hagelbuien te Athene. Te Athene hebben gisteren hagelbuien groote schade aangericht. Vooral het vlieg veld heeft het hard te verantwoorden ge had Een vliegtu gloods is geheel vernield, terwijl drie andere ernstig zijn beschadigd. Twintig vliegtuigen hebben eveneens be schadigingen opgeloopen. Een zeldzaam natuurverschijnsel. "Uit Boedapest wordt gemeld: Bij ©en onweer sloeg de bliksem in op den Calvarieberg in Buda; de slechte moordenaar ging in vlammen op, Christus en do goede moordenaar werden gespaard. Ook de eeuwige lamp, die aan den voet van het Kruis brandt, doofde niet uit. De bevolking van Boedapest was zeer get rifon door dit zeldzaam natuurver schijnsel en heele scharen stroomden toe om zich van dit wonder te overtuigen. Groote branden. Uit drie verschillende plaatsen van Mecklenburg worden weer ernstige bran den gemeld. Op het domein Boltin bij Guestrow is door een brand een graanschuur met 750 centenaars graan en vele landbonw-ma- chines verloren gegaan. Ook op het land goed Dehmon en bij Ludwiglust zijn graan schuren met vruchtbare voorraden en machines verloren gegaan. In alle drie ge vallen is de oorzaak van den brand onbe kend. Brand in een prefectuur van politie. Gisternacht is brand uitgebroken in de prefectuur van politie te Chalons sur Mar- ne. Aan het blusschingswerk namen be halve de brandweer 300 soldaten en 200 studenten deel, doch men kon toch niet verhmderen dat een deel van het gebouw vernield werd. De materieele schade is belangrijk. Een groote hoeveelheid acten en documenten is vernield. In de vroege ochtenduren was de brandweer nog steeds met het blusschings werk bezig. De pest in Oeganda. Agentia Fides meldt uit Bultalasa (Oeganda): Bulemezi en Kyaddondo wor den nog steeds door de pest gedecimeerd. Iedere bijeenkomst is verboden. Alle we gen zijn gesloten. Dus: geen kinderen meer op school, geen Christenen meer in de kerk en geen sacramenten. En reeds maanden duurt deze geesel en niets wijst er op, dat hij binnen afzienbaren tijd zal ophouden. Daar de missionarissen niet voor zieken kunnen worden gewaarschuwd, brengen ze hun dagen door met de straten te doorkrui sen, zoodat ze mogen hopen dat er weinige Christenen zonder sacramenten zullen ster ven. Van de zijde der missionarissen is dit een prachtige toewijding, die God door een speciale bescherming loont, maar het is toch geen missiewerk. Het is te vreezen, dat, als eenmaal deze plaag bezworen is, men wel moeite zal hebben de Christenen weer tot hun goede vroegere gewoonten terug te brengen. Weer een gewapende overval. Het doen van gewapende overvallen op bankloopers of banken schijnt steeds meer in de mode te komen. Thans maakt het W. B. gewag van een dergel ijken overval in Koningsbergen op het gebouw van een spaarkas, 's Avonds tegen half zeven dron gen gisteren twee gemaskerde en met re volvers en dolken bewapende mannen het hu:s binnen en roofden 7000 M. Terwijl een der roovers de kas plnnderde, hield de tweede met zijn revolver het nog aanwe zige personeel in bedwang, waarna zij beider terugtocht op dezelfde wijze dekte. Het tweetal kon met zijn buit in de duis ternis -verdwijnen zonder herkend te zijn. Een mislukte overval. Te Gerolstein viel een onbekende den stationschef, die juist een geldzending ten bedrag van 120.000 M. aan den trein in ont vangst had genomen, met de revolver in de hand aan. doch onmiddellijk schoot het spoorwegpersoneel toe, dat er in slaagde den roover te overweldigen en aan de po litie over te leveren. Varkenspest in de Minahassa. Aneta seint uit Menado: Bijna de gehee- ïe Minahassa wordt geplaagd door een var kenspest, die begonnen is in het onderdis trict Amoetjang. Thans zijn twaalf onder- d:stricten besmet verklaard. Tot dusver zijn ongeveer 1500 varkens dood gegaan, afkomstig van veertig negorijen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Batavia—-Soerabaja. Eendaagsche treinverbinding en vliegdienst. Aneta seint uit Batavia: De Staats spoorwegen hebben gisteren de nieuwe da- gelijksche ééndagsverbinding BataviaSoe rabaja v.v. geopend. Deze trein is de snel ste express op deze spoorbreedte van het Zuidelijk halfrond en samengesteld uit bij zonder confortabe'e rijtuigen. De eerste' trein ondernam g'steren de reis, versierd met nationale vlaggen. Gisteren heeft tegelijk de opening plaats gehad van do rechtstreeksche luchtverbin- ding BataviaSoerabaja v.v., welke af stand in 41/2 uur wordt afgelegd. De dienst werd geopend met twee groote Fokker vliegtuigen, met een groot aantal autori teiten (o.w. generaal Snijders) en voor aanstaande personen uit de handelswereld. Te Semarang werd een tusschenland'ng ge maakt. Soerabaja heeft de vliegtuigen een hartelijke ontvangst bereid. De ééndaagsche spoorwegverbinding Ba taviaberabaja, een afstand van 800 K.M., bekort de treinreis tusschen de beide groo te handelscentra, welke totdusver ander- halven dag kostte (met inbegrip van nacht verblijf te Bandoeng of Jogja) tot 13 uur (van ruim 6 uur s ochtends tot ruim 7 uur Js avondsV Zooals uit bovenstaand tele gram blijkt doet het vliegtuig het in iets meer dan het derde van dezen tijd. R. K. Lagere Tuinbouwschool. Tot leden van de commissie van Toe zicht op de R. K. Lagere Tuinbouwschool van den L. T. B. te Grootebroek zijn be noemd: Burgemeester J. A. Schrijnden te Groo tebroek, voorzitter; J. A. Spigt te West- woud, secretaris; C. de Wit Pz. te Bo- venkarspel; D. Koster te Grootebroek en C. Broersen te Lutjebroek. DE BEDREIGERS VAN DEN WEG. Een voortdurend dronken auto bestuurder van de Brockway-bus Maatschappij. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gisteren terecht J. Hopman, bedrijfsleider van de Brockway Bus-Mij. voor de autobus- diensten in Haarlem, tusschen Haarlem en Leiden en tusschen Haarlem en IJmuiden. De man stond terecht, omdat hij op 20 November op den Sehoterweg te Haarlem een wielrijder met zijn auto heeft aange reden. De wielrijder had geheel rechts van den weg gereden. Niettemin was de auto over hem heen gegaan, hoewel er ruimte genoeg was. De wielrijder werd ernstig gewond en is nog niet hersteld. De agent van politie, die tegen verdach te proces-verbaal heeft opgemaakt, ver klaarde gedurende zijn loopbaan zelden een man te hebben gezien, die zóó dronken was als deze autobestuurder. Uit het verhoor bleek dat verd. een ge woontedrinker is, niet meer in staat om zich van drank te onthouden. Zes weken geleden had hii een café ge kocht; zoodat hij naast bedrijfsle:der van de Brockway Mij. ook caféhouder is. In den nacht van 15 op 16 Juli is verd., toen hij een auto bestuurde, te Amsterdam door de politie achtervolgd, omdat hij dron ken bleek te zijn. Eerst bij Halfweg kon de politie verd. dwingen te stoppen, omdat zijn auto met scherp was stuk geschoten. Den. 14en Augustus stond hij voor den kantonrechter te Haarlem terecht, omdat hij in kennelijken staat een auto besturend, gevaar had opgeleverd voor het verkeer. Hij werd tot 100 boete veroordeeld. Maandagavond is hij te Haarlem aange houden, omdat hij in kennelijken staat van dronkenschap een auto bestuurde. Verd. staat bij de politie als een be rucht dronkaard bekend. Verd. verklaarde, dat hij het drinken niet kon laten. De pres. noemde het onverantwoordelijk van de Brockway Bus-Mij. een man als verd. een auto te doen besturen. Verd. deelde nog mee, dat hij in nood gevallen wel als autobus-chauffeur invalt. Zoo had hij dezen zomer speciaal autobus sen met schoolkinderen gereden. De verdere behandeling der zaak werd tot Donderdag uitgesteld, omdat de recht bank het gewenscht achtte een medicus als getuige-deskundige te hooren. 95 a 100 K.M. per uur. De Amsterdamsche Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den ïtaliaanschen ingenieur d o in den namidj dag van 25 Juni 1.1. met de door hem be stuurde Bugatti-auto op den Haarlemmer weg met een snelheid van 95 100 K.M. per uur reed en toen in botsing kwam met een Studebaker-auto, tengevolge waarvan de Bngatti een paar keeren over den kop sloeg en de Italiaan M. Lenassi uit die auto geslingerd werd en zulke verwondin gen kreeg, dat hij spoedig overleed. De rechtbang verklaarde verdachte schul dig aan het den dood van een ander aan zijn schuld te wijten hebben en veroordeel de hem tot zes weken gevangenisstraf on der aftrek van de voorloopige hechtenis en met. ontzegging van het recht om moter rijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Het O. M. had geëïscht drie maanden hechtenis met aftrek van één maand pre ventieve hechtenis en één jaar ontzegging van het recht om motorrijtuigen te bestu- Drie broers veroordeeld. De Amsterdamsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 18- jarigen rijwielhersteller II. O. G., den 22- jarigen meubelmaker A. M. G. en den 25- jarigen meubelmaker C. G. drie broers, die terecht hebben gestaan terzake dat zij op 2 Juli, 13 Juli en 1 Augustus zich heb ben schuld:g gemaakt aan diefstal in per- ceelen aan de Apollolaan, Stadionweg en Reinier Vinkeleskade te Amsterdam. Ver dachten bedreven hun euveldaden in de avonduren, tijdens afwezigheid van de be woners. De Officior had tegen H. O. G. en A. M. G. twee jaar en zes maanden gevangenis straf geëischt terwijl hij tegen C. G. in verband met diens omvangrijk zondenre- gister dr'e jaar en zes maanden gevangenis straf gevorderd had. De Rechtbank veroordeelde H. C. G. en A. M. G. tot twee jaar en C. G. tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. DISCONTO-VERLAGING NED. BANK. Met een half procent. Nederlandsche Bank heeft haar wis seldisconto en de beleeningsrente met in gang van 1 November met 1/a pet. verlaagd over de gehcole lin:e. De verschillende tarieven zijn derhalve thans als volgt: sedert 25/3 '29 Wissel-disconto 5 5 Promesse-disconto 5*/» 6 Beleening effecten 5Va 6 Beleening goederen 51/» 6 Voorschot rok. cour. G1/* 7 Geheel onverwacht komt deze disconto verlaging onzer centrale bank niet; im mers ïeeds gelujende ve s<billende weken vertoont de weekstaat een geleidelijke verbetering, terwijl de wisselkoersen op hes buitenland zich bevredigend ontwik kelden. In het begin van dit jaar begon de aan trekkingskracht van de hooge geldkoersen, we'ke te Now York te bedingen waren in verband met de groote bedrijvigheid op de fondsenmarkt aldaar, zich opnieuw krach tig te doen gevoelen en reeds midden Ja nuari was de dollarkoers 2.4946. Daar de Nederlandsche Bank het toen niet meer wenschelijk achtte haar dollarbezit nog verder te doen afnemen, steeg de wissel- boers teen voor het einde dier maand reeds to: het goud-uit'voerpunt nJ. 2.4970. In de' beide daaropvolgende maanden deed de Nederlandsche Bank haar best den dollar niet boven het gouduitvoerpunt te doen stijgen, hetgeen haar in Februari en Maart wederom 37.1 millioen en 9.6 m'llioen kostte, terwijl midden Maart bovendien voor 24 millioen goud voor eigen reke ning door de Bank werd uitgevoerd. Des alniettemin bleek het noodzakelijk om ein de Maart de rentetarieven over de geheele lijn met één vol procent te verhoogen. Deze maatregel- heeft haar doel niet ge mist. Na eenigen tijd -daalden de voor naamste deviezen tot beneden pari even als zulks thans nog het geval is. Ook de positie der Bank onderging den gunstigen invloed der verhooging, daar zij weer in staat was haar positie t.a.v. het buitenland te verbeteren. Van de scherpe daling der bu'tenland- sche wisselportefeuille in de eerste drie maanden heeft onze centrale bank zich in het afgeloopen halfjaar krachtig weten te herstellen. Verschillende oorzaken heb ben hiertoe medegewerkt. De buit-enïand- scbe emissies waren minder groot dan vo rig jaar, het passiefsaldo der handelsba lans eveneens. Duitschland was niet meer bij machte veel nieuwe middelen, noch korte noch lange, aan te trekken, niette genstaande de kapitaalschaarschte, Frank rijk en België evenmin, terwijl ook New York veel van zijn aantrekkingskracht had verloren de laatste paar maanden, daar de hooge geldrente daar als blijvend verschijn sel door een meer normaal tarief van 5 i 6 pet. was vervangen. In verband met een en ander was onze geldmarkt dan ook be trekkelijk ruim. Zoo heeft de prolongatie- koers zich gedurende de geheele maand October beneden de 5 pet. en gedurende een tiental dagen zelfs op 4 pet. bewogen d.i. niet minder dan U/a pet. lager dan het officiéèle disconto. Ook het particulier disconto bewoog zich den laatsten tijd ge meenlijk cm de 5 pet. Gezien dit alles, is het dan ook geen wonder, dat onze Centrale Bank het Lon- densche voorbeeld op den voet heeft ge volgd. Uit de stappen dezer twee instellingen blijkt dus wel, dat zij voor Londen en Am sterdam geen moeilijkheden vgfeezen ten gevolge van de deroute van de New York- sche effectenmarkt, en dat zij de aantrek kingskracht van dit centrum thans heel wat lager aanslaan. Ook New York verlaagt het disconto. De Federal Reserve Bank van New York heeft haar disceonto van 6 tot 5 pet. verlaagd. Vooral nn Londen zijn disconto verlaagd heeft, behoeft deze stap niet te verwonde ren. De daling op de effectenmariït heeft n.l. de credietsituatie aanmerkelijk gezuiverd. Zelfs bij de ergste paniek bleef call-mo ney op 5 6 pet. Ook het terugtrekken van buitenlandsche middelen schijnt zijn grens bere'kt te hebben. Het zou dan ook geen wonder zijn, dat de totaal in depressie ge raakte obligatiemarkt thans verder in her stel zou komen en dat het buitenland er weer toe zal overgaan ten dezen een be roep op Uncle Sam te gaan doen. Merkwaardig is Ket, dat thans in één dag de centrale banken te New York, Londen en Amsterdam hun disconto verlaagd heb ben. Of dit uitsluitend moet worden toe geschreven aan het gelijktijdig dezelfde consequent-'© trekken uit daarvoor gunsti ge cmstairiigheden of daer een ge-ukhlgo samenwerking dier instellingen in het 6pel is, vermogen wij niet te beoordeelen, schrijft de ,.Msb." N.-Hcllandsch Landbouwcrediet In de op 31 October 1929 gehouden vergadering van Commissarissen van de N. V. Noordhollandsch Landbouwcrodiet, gevestigd te Alkmaar, is besloten op de 6 pCt. cumulatief preferente aandeelen een interim-dividend ad 3 pCt. of f 30.nit te keeren, betaalbaar van 2 November a.s. af op dividendbewijs no. 23. Uitgesproken: J. Broer, schilder, te Boskoop. Cur.: mr. G. C. J. Mens Fiers Smeding. Opgeheven: G. van Stein, te Noordwijkerhout. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De begrooting. Over wegenver betering. Donderdagavond te 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Burgemeester J. G. M. v. Griethuizen. De notulen worden na voorlozing onver anderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een vcrzcok van P. de Groot e.a. om doorleg ging van de electr. kabel in de Wijten- bachweg. Wordt gezonden naar B. en W. ■ter afdoening. Verzoek Centr. Comm. voor Esperan to" tot het geven van cursussen in de hoogsfe klassen der Lagere School. W ordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek der vereeniging Gemeentebe lang" tot verbetering der verlichting op twe-e punten t.w. hoek Mauritslaau cn de Duivenvoorder-straat. Wordt gezonden naar B. en W. ter afdoening, als behoorende tot hun competentie. Verzoek van dezelfde vereeniging om over te gaan tot het leggen van 4 tegels in de trottoir der reeds besfaande parken. B. en W. stellen voor van het adres nota te nemen en verder voor kennisgeving aan te remen. De heer Varenkamp vraagt, of niot ter stond dit adres kan worden behandeld. De voorz. meent, dat het niet op 6en weg ligt van een vereeniging om in te grijpen in de interne aangelegenheden der gemeente. De heer Varenkamp deelt de meening van den voorzitter niet en vraagt terecht hoe anders de verschillende wenschen van gemeentenaren en vereenigingen ter ken- ns van het gemeenlebestuur moeten wor den gebracht. De heer Bakker behoudt zich het recht voor bij de behandeling der begvooting op die zaak terug te komen; waarna het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Ir.gevclge het verzoek van Ged. Staten stellen B. en W. voor de verordening op de wratziekte bij aardappele in te trek ken. De heer Bakker wenscht de verorde ning te handhavan, eveneens de heer LTilenbocgaard. B. en W. nemen het voorstel van den heer Bakker over, hetwelk wordt aange nomen met alg. stómmen. Verzoek der Ned Chr. Bond van Perso neel in publieken dienst o-m den werkman Nagtegaal in vasten dienst aan te stellen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De heer De Graaf verdedigt het verzoek en wenscht Nagtegaal nog als vast werk man aan-te stellen. De voorz. zegt, dat er momenteel geen vacature is en zou de raad moeteo terug komen op in een vorige vergadering geno men besluit. Ook al zou de raad besluiten nog een werkman in vasien dienst aan te stellen, dan zou hot nog niet zeker zijn, dat Nagtegaal zal worden benoemd. Et moet dan weer een voordracht gemaakt worden. De heer Bakker zegt, dat de Raad des tijds na rijp beraad heef1, besloten een bepaald aantal vaste werklieden aan te stellen en sluit zich aan bij het voorstel van B. en W. De heer den Ouden zal op de zaak-Nag- tegaal niet verder ingaan, doch stelt voor te besluiten het aantal werkloden met 2 vaste nit te breiden. B. en W. kunnen dan ter gelegenheid met een voordracht ko men. De heer Uitenboogaard kan niet mee gaan met het voorstel den Ouden, doch bepleit een betere rechtsregeling voor het los-vast personeel. De voorz. ontraadt het voorstelden Ouden en geeft den heer Uitenboogaard in overweging een schriftelijk voorstel in te dienen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 10 tegen 1 stem. (De heer v. Breda). Punt 4 en 5 zuPen bij de begrooting wor den behandeld. Op het verzoek om subsi die voor lager tuinbouwonderwijs wordt gunstig beschikt. De aanvraag om vergoeding aan de R.-K. Par. school volgers art. 101 L.O.-wet wordt ingewilligd. Eenige comptabiliteits- besluiten worden zonder bespreking geno men. Voörstel verlenging huur losplaats van Rijnland. B. en W. stellen voor dezelfde overeenkomst aan te gaan als in 1922. Wordt goedgekeurd. Voorst stellen B. en W. voor Nagtegaal een uk grond te nabij de gerr.eer.tc7.-or in gen Morsch voor 5 jaren m dezelfde vcoj den als voorheen. Wordt goedgei? Tot personeel voor het vervolg wijs aan de Morsch worden ben^etaj heer J. van Noord en mej. Prevco. De voorz. drol voorlezing van hei port der commissie die de begrootingj onderzocht. De commissie bestond uit de C. Bakker, A. v. Breda cn J. den Algemcene beschouwingen worden r houden en wordt begonnen met be^ lintr der artikelen. De commissie, wenscht cerige to> ring. De voorz. acht het geve "«tal vierde ambtenaar aan te s'el-en ij bard met de vel wericzaamheden don; breiding der bevolking. De heer kamp meert dat het de bedoehng ij jongere kracht aan te stellen. goedgekeurd. Post 115. De heer Var-enkamp vraati er plannen zijn om te voorkomen da| motorbrandspuit bij vorst niet goed f tionneert. De voorz. deelt mede, dat dit pm| sproken is geworden. Post 120. De heer Varenkamn zegt de verlichting hier in Ocgsigeest ov® algemeen goed is, doch vraagt bij aanleg van nieuwe skaten de bijzon aandacht van B. en W. voor de v® ring. hetgeen door den voorz. wordt gezegd. De heer v. d. Burg klaagt over de lichting aan de Endegeesterlaan, De vi meent, dat de lantaarns op een b™ geschikte plaats staan, en motiveert uit ervaring. Pest 129. Dc voorz. deelt mede. dat! W. de subsirlie voor de burgerwacht ben teruggebracht van 1250 gulden /"10C0. De heer Yarenkamp en de Bakker juichen dit voorstel ten tce, al goat het tempo der verminde dier subsidie langzaam. Bij post 162 bespreekt de heer Ouden de verbetering der wegen. Dei zitfer deelt mede. dat het de bedceüt verschillende wegen geleidelijk met sp: phalt te bewerken. Wanner de groote keerswegen moeten worden verbeterd dit niet uit de gewone mid de1 en km worden betaald. De heer Bakker mj dat de begrootingspost weinig nj geeft voor radicale verbetering. j De voorz. zegt. dat dit niet anders geschieden dan door het aangaan var ge'dleening. De heer den Onden meent, dat vcfordeeliger is wanneer de wegdek beterinn- niet in e;sren beheer wordt ui voerd. De heer Rübenkamp geeft eenige toelichting over den aanleg wegen in het Oranjepark. De heer Paardekooper dringt aan vlugger verbetering der groote verb wegen, desnoods door het aangaan van geldleening. De heer Uitenboogaard sluit zich bij den heer Paardekooper en herinner aan, dat we ieder jaar voor dezelfde tie zitten. Soreker zou een commissi! den Raad willen, benoem-en. die deze! tie eens grondig onderzoekt. De voorz. zou willen voorstellen, d Raad B. en W. uitnoodigt alles te zoeken en daarna met voorstellen t< geheele wegen verbet ering 'te komen, wordt met alg. stemmen aangenomen Bij volgnummer 2-16 wordt beha» het verzoek der R.-K. G-eitenfokven ging om subsidie. Besloten wordt 5i geven. j Post 263. Het aanschaffen van een ti we auto-brandspuit (geraamd op SOM het bouwen van een bergplaats i 1600. wordt door weihouder Rübenb toegelicht, waarna dit voorstel wordti geremen. Dr. Yarenkamp dringt verder nog op betere volkshuis vesting. Spreker r dit te moeten doen, om reden geen bedrag voor genoemd doel op de bep ting is uitgetrokken. Er is wel een i zoek van de bouwverceniging „Bui; lust", doch spreker meent dat bij B, W. weinig belangstelling bestaat i volkshuisvesting. De voorzitter zegt, dat bij B. en IV. niet is gebleken, dat er gebrek is aac beiderswonïï gen. Yerder meet het van B. en W. over het verzoek van fcenluesi" nog worden afgewacht De heer De Graaf is overtuigd, da' de Morsch wel degelijk gebrek is aa: beiderswoningen en toont dit aan. voorz. deelt nog mede, dat B. en "W. ei tueel de voorkeur geven van gemtë wege zelf woningen te bonwen. Inkomsten: Geven geen aanleiding besprekingen. De begrooting sluit aan inkomsten uitgaven op een.bedrag van ƒ252.234.15 De kapilaaldienstinkomsten ƒ12911 uitgaven 12901. De geheele begroeting wordt met stemmen goedgekeurd. Rondvraag. De heer v. Breda vraagt het staat met de o r cl erh an delingen be r-fede de z.g. punt bij Ji dor mars. De n antwoordt, dat eerst dc wegveibie» meet worden afgewacht. De heer den Ouden informeert of den Rijnsbnrgerweg een electr. leidingl worden aangelegd. De voorzitter zegt, dat B. en "W. mogelijke medewerking hebben getw doch de bewoners toonen weing be» ste'ling. j; De heer Uitenboogaard vraagt krijgt verlof in geheime vergaderk.2 iets betreffende de begrooling te b« ken. De Raad ging daarna m geheime ting. HILLEG0M. I Bouwen. Het bouwen van een P_ schuur aan den Hillegomrrerdijk nabij legom voor rekening van den heer J. is opgedragen aan de aannemers' steegh en Gortzak alhier. Personalia. Mej. M. M. Beukefflp met ingang van 1 November als tel verplaatst van Lisse naar Hillegcm "W. de Beus van Einhovon naar Lis»

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6