STADSNIEUWS Jhr. mr. L. E. M. von Fiserme. 2 5 jaar S t a t e n 1 id. Gisteren herdacht het lid der Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, jhr. mr. L. E. M, von Fisenne, den dag waarop hij 25 jaar geleden lid der Provinciale Staten werd. De heer von Fisenne ontving in den loop van den ochtend reeda tal van schrifte lijke ge'ukwerschen met dit jubileum. Gis- terr -middag kwamen velen hem te zijnen huize persoonlijk gelukwenscken. Vischtijd voor den hengel. "Naar wij vernemen is de vischtijd voor den hengel, geaasd met visch, met ingang van 1 Nov. geopend. „Tel." MARKT OP ZONDAG. Gisteren, een katholieke feestdag, die als Zondag wordt gevierd, is in Leiden de gewone wekelijksche marktdag gehouden. "Wat bevreemdend is en verkeerd. De Goede Vrijdag is voor de Katholie ken natuurlijk wel een dag van zeer bijzon dere beteekenis, maar geen „Zondag"; dat is deze dag voor velen van onze Pro te s- tantsche medeburgers. Dat er op dezen dag in Leiden geen markt is, heeft onze volle sympathie. Maar ook op de katholieke „Zondagen'' (er zijn er slechts twee: 15 Augustus en 1 November) behoort er geen marktdag te zijn. Wij vertrouwen, dat daarmede in den vervolge zooveel mogelijk rekening zal wor den gehouden. HET Z1EKENTRIDUUM. Op Dinsdag 12 November zal in de St. Josephskerk pen plechtige H. Mis va.n Requiem worden opgedragen voor de zie ken, die het triduum hebben bezocht en zij.n overleden. PROF. DR. G. JELGERSMA. Onder zeer groote belangstelling heeft gisteren prof. dr. G. Jelgersma, hooglee raar in de psychiatrie alhier, zijn 70sten verjaardag gevierd. Gistermorgen, bij den aanvang van zijn college op het sanatorium „Rhijngeest" is hij namens den geheelen staf van weten schappelijk personeel van de psychiatisch- neurologiscbe klinieken toegesproken door dr. E. A. D. E. G'arp. Deze wenschte den hoogleeraar met zijn 70sten verjaardaf geluk en schetste daarbij de groote ver diensten van prof. Jelgersma als psychia ter en vooral als leermeester. Spr. meende namens het geheele we tenschappelijk personeel ook een stoffelijk huldeblijk te moeten aanbieden, waarvoor uitgekozen was een boekwerk, op de kunst betrekking hebbend. Ten slotte wenschte hij namens allen den hoogleeraar nog een lange reeks van gélukkige jaren toe. Prof. Jelgersma dankte hierna zeer ge troffen voor de hem gebrachte hulde. GEEN EDISON-LICHTWEEK. In een Donderdagavond in café-rest. „Tn den Vergulden Turk" gehouden vergade ring van het comité, gevormd om te ko men tot de organisatie hier ter stede van een Edison-Lichtweek, werd besloten defi nitief van dit plan af .te zien. Nadat, zooals wij in ons vorig bericht mededeelden, in een vorige vergadering de directeur der Sted. Lichtfabrieken, ir. van Plinkenberg gewezen had op de onvol doende kabel-capaciteit van het lichtnet, werd een expert van de Philipsfabrieken uitgenoodigd een voorloopige kostenbere kening te maken en zijn advies uit te brengen over de technische mogelijkheid. Deze kwam tot de conchisie, dat met de organisatie een bedrag van 40 000 ge moeid 7jOu zijn, hetgeen dusdanige bezwa ren opleverde, dat besloten is, definitief van het plan af te zien. SL-Joseph's-GezeHen-Vereeniging. Studie- en Debatingclub ,.S t Petrus Canisiu s'\ Gistermiddag organiseerde bovengen, onderafd. een excursie naar de Zilverfa- briek te Voorschoten, waaraan door 25 personen werd deelgenomen. T'e half drie per fiets en per tram aan gekomen, werden de deelnemers aller eerst in de directiekamer ontvangen, waarna in twee groepen onder deskundige leiding de tocht werd begonnen. Allereerst de smelterij, waar een flinke hitte ons reeds tegemoet kwam. Daarna de pletterij, waar de platen onder gewel dige walsen worden uitgestampt om ten slotte op dikte naar de andere afd. ver voerd te worden om uitgewalst te worden in allerlei vormen en maten. Dan de afd. waar het zilver wordt afgewerkt tot in de fijnste onderdeden. Zoo ook zagen we de insignes van den K. R. O,, welker geheele bewerking aanschouwd kon worden, wat vooral door de deskundige leiders aan al len werd verklaard op waarlijk deskundige wijze. Toen nog een bezoek aan de kettingafd. waar gouden een zilveren draden door bij zonder vernuftige machines tot kettingen worden gemaakt. We zagen letterlijk me ters horlogeketting. Nadat allen weer bijeen waren en hun handteekening hadde geplaatst in een „lijvig" boekdeel, sprak de olub-voorzit ter een woord van dank aan de geleiders, hun verzekerend van aller dank voor zulk een excursie. Eén der geleiders antwoordde hierop, dat als door allen een goede indruk was verkregen van deze bijzondere industrie, hun moeite beloond was. Hoogst voldaan verlieten we de fa briek, waarna nog een bezoek werd ge bracht aan het nieuwe Gezellenhuis van Voorschoten. Het was een waardig slot fan een leerzamen middag. Triduum door Pater H. de Greeve SJ. Op 6, 7 en 8 November a.s. des avonds te 8.15 en 10 NoV&d. a. v. te 7 uur zal door den weleerw. Pater H. de Greeve S.J. een triduum worden gehouden voor de Maria- Congregatie afd. Mannen en Vrouwen in de St. Josephkerk (Heerensingel) alhier. Deze avonden zijn voor alle R. K., voor zoover er nog plaatsen beschikbaar zullen zijn, toegankelijk. INGEZONDEN MEDEDEELING. Drie jubilarissen. Den 13den Nov. a.s. hopen de eerw. zus ters Edmunda en Philomea, werkzaam in het St. Elisabeth-Ziekenhuis, alhier, haar zilveren professiefeest te vieren. Op denzelfden dag wordt ook gevierd het zilveren professiefeest van de bekende eerw. Moeder Innocentia, 4 jaar geleden overste alhier, thans overste te Doesburg (Gelderland). Het feest wordt gevierd der 13den Nov. a.s. in 't Moederhuis t.e Breda;, 'n week daarna te Leiden en Doesburg. Mogen de jubilaressen nog vele jare~ werk zaam zijn voor de lijdende ffienschneócL Zilveren jubileum. Donderdag herdenkt de heer J. Keizer, wonende Ban kas (raat 13. alhier, den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Scheepsbouw- en reparatiewerf „De Hoop", voorheen Gebrs Boot alhier,, waar hij thans baas is in den werfwinkel. Zooals bij de Gebrs. Boot te doen gebrui kelijk is had 's morgens te negen uur de huldiging plaats door de kamerader), waar bij de jubilaris in hartelijke bewoordingen werd toegesproken door dei. voorman L. Meyer, die hem namens het kantoor- en werkplaatspersoueel een fia-geschenk aanbood, bestaande uit twee fauteuils, een tafelkleed en vier stoelen, benevus twee kussens en een tabaksdoos. Duidelijk bleek hoe de heer Keizer bij zijn kameraden hoog staat aangeschreven. Man had heel wat voor hem bijeenge; bracht. Zooals ook uit de opsomming van de cadeaux blijkt. Hij is een vroolijke baas waarvoor allen veel waardeering en sym pathie hebben. De jubilaris w.erd daarna ontvangen op het kantoor van de directie, waar hij in waardeerende bewoordingen werd toe gesproken door den oudsten directeur, don heer Ph. Boot, die hem een ge.schenk on der couvert overhandigde. De heer Keizer dankte met enkele woorden en is daarna naar huis gegaan om den dag verder in familiekring door te brengen. Wij willen nog even herinneren aan de collecten voor de St. Elisabethvereeniging morgen, in alle kerken. Uitvoering panComirneclub V.O.D.O. De Pantomimeclub V. O. D. O. trad Donderdagavond in de feestelijk aange- kleede tooneelzaal van café-restaurant „Zomerzorg" voor 't voetlicht met een ge heel nieuw repertoire, dat door de goede leiding van mej. M. Driesser en den heer G. A. van Driem, den bewerker van deze pantomime uit het blijspel in 3 bedrijven genaamd „Janus Tulp", een zeer groot sua-' ces voor deze Vereer,iging is geworden. De aankleeding der personen, het toc- neeldecor enz. waren bijzonder goed ge slaagd. De mimiek dér spelers was zeer goed en oogstte geregeld een luid applaus Wat ons van deze dilettanten opviel was de uitermate bedrevenheid, verkregen door jarenlange beoefening, om hun gedachten door gebaren verstaanbaar te maken voor derden, en het daardoor soms een heel eind verder gebracht hebben dan menig goedhoorend acteur. Het eerste tooneel speelt zich af in de kappersalon van „Janus Tulp"deze en zijn bediende Barend gaven vele aardige momenten te zien, waarvan het slot was dat de familie Tulp, door een gelukkig lot uit' de loterij de 100.000 hebben gewonnen, hetgeen Janus zoo zenuwachtig maakte dat de klanten met bebloede gezichten de salon uitloopon en Janus er zijn kappers zaak aan geeft Het tweede tooneel brengt ons in de nieuwe woning van den heer Tulp, men ziet hem zijn rijkdom en weelde op een ongewone manier en met kinderlijke blij heid bewonderen, maar wordt beetgeno men door een kunstschilder hetgeen eerst later bemerkt wordt door hun deftige bu ren, de familie jhr. van Drachtenstein. De wijze, waarop deze de fam. Tulp de ge heimenissen der etiquette tracht te doen doorgronden leidt echter tot ruzie, waarop de fam. v. Drachenstcin de deur wordt gewezen. Een aanzoek van den bediende Barend, om de hand van de dochter der fam. Tulp heeft geen succes. Het derde tooneel toont ons de ont nuchterde familie Tulp weder in de kap perszaak terug, waarbij de zinspreuk: „schoenmaker blijf bij uw leest" op den voorgrond treedt. De lieve dochter verlooft zich met den bediende Barend, de oude klanten komen terug, maken van de sa lon een /ware bloementuin en richten een feestmaal aan, waarbij het recht vroolijk toegaat. Alvorens lot het laatste bedrijf over te gaan hield de heer J. Mater namens be stuur en leden van de Ver. t. bev. d. bel. v. Sicchthoorenden een hart el ijken toe spraak tot mej. M. Driessen, waarin hij bijzonder wees op haar groote verdienste tegenover deze Vereeniging en overhandig de haar namens de Vereeniging een fraai bouquet witte Chrysanthen en roode ro zen. Van haar leerlingen' in liplezen, die op zoo keurige wijze dit tooneelstukje op voerden mocht zij eveneens een bloemen- schat in ontvangst nemen. De heer van Driem, de bewerker van het stuk werd verrast met een heerlijks mand vruchten. De muzikale leiding van dpn heer J. Boelee was eveneens in goede handen. Alvorens deze avond gesloten werd, richtte de heer J. de Rijk Jr. een woord van dank aan diegenen, die zoo intensief hebben medegewerkt om dezen avond te doen sla gen en beval V.O.D.O. aan in de gunst van het publiek, door toetreding als lid of donateur. Ekkehard-Spiele. Zij komen uit Duitschland, voornamelijk uit het Noorden en zijn vroolijke lustige Wandervögel. Trekkend van stad tot stad, vragen en verkrijgen zij onderdak bij par ticulieren en leeren menschen en gewoon ten kennen, terwijl zij s' avonds voorstellin gen geven van oqd-Duifcsche liederen en van volksdansen. Zij zijn nog jong, heel jong, sommigen zijn nauwelijks van de schoolbanken af en wat zij leeren, is mis schien meer dan zij zelf brengen, maar zij willen toch niet met leege handen komen en hebben hun idealen, welke zij willen mededeelen. Zij willen een stukje cultuur laten zien en probeeren dat zoo goed mo gelijk te doen, al erkennen zij, dat zij geen kunstenaars zijn. Dit in aanmerking genomen, staan wij zeer sympathiek tegenover de opvoering, welke de Ekkehard-spelers gisteren gaven. Zeker een „belangrijke gebeurtenis" is hun optreden niet, want wat zij bieden hebben wij meermalen, zelfs in eigen kring, even goed, zooal niet beter zien opvoeren, doch een stukje cultuur uit den vreemde bren gen zij inderdaad mede en het blijft steeds de moeite waard daarvan kennis te nemen. Zij hadden zeer goede momenten, zooals ir da „Totentanz", een zwijgend spel tus schen den d - "d en de mensehheid, voorge steld in een r.on, een grijsaard, een meisje, een soldaat en een jonge koning. En de dood blijft steeds overwinnaar; soms damt hij een wreeden dans met zijn prooi, maar niemand ontspringt dien dans. Een zeer fiaai moment, was o.a. het werpen van de troel-aas tusschen de kaartende solda ten; ook het slot was decoratief. Het beste gaven de Ekkehard-spelers ech ter na de pauze. Immers teen gaven zij, wat zij wilden geven', n.l. een stukje cul tuur. De uitgevoerde volksdansen waren buitengewoon aardig, terwijl sommige ko mische dansen, zooals de Beiersche „Wat- Sfhenplattler" en de „Rüpeltanz" (een rhythmische Rauferei) groote vroolijkheid verwekten. Ook de oud-Duïtsche volksliede ren, welke in het begin van den avond werden gezongen, vonden een welwillend gehoor. Wat het instrumentaal gedeelte op het programma moet doen, is ons ech ter onbegrijpelijk. Men gaf dit, evenals het komische nummer „Der Haarkiinstler" blijkbaar ter afwisseling, doch zóó over laden was het program niet, dat wij snak ken zouden naar iets anders. Wanneer de Ekkehard-spelers een vol gend jaar mochten terugkeeren zooals hun plan schijnt te zijn verwachten wij van hen dat zij ons iets meer zullen mede deelen van hun intusschen rijker geworden ervaring. Ambtsaanvaarding prof. De Zwaan. Prof. dr. J. de Zwaan benoemd Leidsch hoogleeraar in de godgeleerdheid, die on derwijs zal geven in de uillegging van het Nieuwe Testament en de geschiedenis der oud-Christelijke letterkunde zal a.s. Woensdagmiddag te 2 uur in het groot- Auditorium der Universiteit zijn eerder uitgestelde inaugureels rede houden. Openbare les dr. A. L. Hagendoorn. Dr. A. L. Hagendoorn, benoemd tot pri- vaat-docer.t in de erfelijkheidsleer aan de Leidsche Universiteit, wiens openbare les bij den aanvang van zijn college's Maan dag j,l. wegens de begrafenis van prof. Blok werd uitgesteld, zal deze houden op Maandag 28 dezer om 4 uur in de col legezaal van het anatomisch laboratorium. Dr. Hagendoorn zal dan spreken over: De plaats der genetica tusschen de medi sche en biologische wetenschappen. Ind'sche lezingen aan de Universiteit. Evenals het vorige jaar zullen in de maand Nowemibcr eenige Indische lezin gen worden gehouden. Op Dinsdag 12 No vember wordt in het Trianon-theater des nam. te kwart over drie een film ver toond over ..Dessaleven", ..Minankabausch huwelijk en Sumatra". Op Woensdag 13 November des nam. te 4 u. 15 spreekt in het klein auditorium Raden Adipati Aria Ahmad Djajadiningrat over ,.Dc positie vin de regenten op Java en Ma do era in het huidige bestuursstel&el", terwijl op Vrijdag 15 November dr. D. A. Rinkes, oud- li oofd van Volkslectuur in het Botanisch laboratorium een .voordracht zal houden over „Een en ander over het bureau voor de Volkslectuur te Batavia". De toegaDg is vrij voor studenten en andere belangstellenden. Raad van Beroep Directe Belastingen. Tot secretaris bij den Raad van Be; .op voor de directe belastingen alhier isbij Koninklijk Besluit benoemd de. heer mr. E. J. M. H. Bolsius, advocaat en procureur hier ter slede. De Riviera en het Zwitsersch Hooggebergte. Lezing voor de Vereen, tot Bevordering der- Bouwkunst. Het begint een goede traditie te wor den, dat de Vereen, tot Bevordering der Bouwkunst het winterseizoen opent met een lezing door den heer J. A. Christiaan- se. Zoo langzamerhand krijgt de heer Christiaanse een stedelijke vermaardheid als reiziger en als causeur. Iedere vacan- tie trekt hij gepakt en gezakt de grenzen over, om van de reis teruggekeerd opgetogen te verhalen van de schoone in drukken in Zwitserland of Beieren of Oos tenrijk of Italië opgedaan. Door zijn lezingen met lichtbeelden heeft hij honderden laten mede-genieten van zijn reizen; zijn jongste lezing over de Riviera en het Zwitsersch Hooggebergte doet voor de serie voorgangsters niet onder. De heer Christiaanse leidde ons over Marseille naar de Azuren-kust, naar het weelderige Nice en het deftige Menton, naar de odeur-fabrieken in Grasse cu ook naar de speelzalen van Monte-Carlo in het vorstendommetje Monaco. Wat de spre ker van die speelzaal vertelde, zal wel door eenieder worden onderschreven. Voor ve'.en is de Fransche Riviera dé Riviera, maar de Italiaansche is met na tuurschoon. minstens even rijk begiftigd, maar niet zoo mondain. Een bezoek weid gebracht aan Genua met zijn statige pa leizen en met vuile wasch gedrapeerde steegjes. Van hieruit werd een vluchtige tocht gemaakt naar Nervi, St. Margherita, Portcfino en Rapallo. Temidden van de zoete, verfijnende schoonheid van het ^aidorland werden de reizigers onweerstaanbaar teruggetrokken naar de stoere pracht en onmetelijke ma jesteit. van het Zwitsersch Hooggebergte. Het tweede gedeelte van de lezing was gewijd aan de Alpen, aan Chamonix en de „Mer de Glacé" en vooral aan Saas- Fee, dat nog eenzaam gedoken ligfc tus schen reuzenrotsen en nog niet verontrust wordt door kudde-oezoekers. Vanuit Saas- Fee werd een prachtige tocht gemaakt bij maanlicht over de gletschers naar een der omringende „Hörner" en vandaar afge daald naar Zermatt, waar de reis beslo ten werd. De heer Christiaanse kriigt „er slag van" lezingen te houden. Gesteund door een reeks welgeslaagde lichtbeelden weet hij in dichterlijke en toch niet hoogdraven de taal zijn toehoorders in gedachte mee te voeren na,het Zuider-zonneland of naar de stille witte sneeuwbergen van Zwitserland. Een daverend applaus viel hem aan het slot ten deel en de voorzitter der vereeniging. de heer Verhoog, bracht in woorden den dank over, die de toehoor ders in applaus hadden kenbaar gemaakt. Na behandeling van eenige huishoude lijke punten werd de bijeenkomst gesloten. Nog dient vermeld, dat de „Kunstbe schouwing''' ditmaal omvatte tee kernver k van onzen stadgenoot Huib Smit3, voor wiens prestaties de voorzitter alle lof had. Gemeentelijke Aankondiging! Hedenmorgen omstreeks half elf reed het zoontje van den heer K., wonend aan de Garenmarkt, op de Mare te water. De brugwachter, die in de nabijheid was, heeft hem gered. Hij kwam met den schrik en. een nat pak vrij. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 634. N.V. Leidsche Exploi tatie Maatschappij van Onroerende Goede ren, Leiden, Stationsweg 18. Raad van Toezicht, gekozen uit Commissarissen: Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden, L. van dei- Laan, te Leiden, B. H. J. van. Linden, Was senaar. 480S. A. N. Beyersborgen, Leiden, Pe likaanstraat 4. Tapperij, verkoop van ster ken drank. De ver,gunning van den verkoop is overgegaan aan L. H. M. Beltjens, Pe likaanstraat 4 te Leiden, waardoor deze inschrijving komt te vervallen. 4809. L. H. M. Beitjens, Leiden, Pelikaan straat 4. Verkoop van alcoholhoudende an dere dan sterken drank. Bijv. uitgeoêf. bedr.tevens verkoop van sterke dranken. Gisternamiddag omstreeks 5 uur was de 15-jari,ge Joh. v. B. in den slagerswinkel van den heer v. Vliet aan de Kraayerstraat bezig met het uitbeen en van vleesch, toen liet mes uitschoot en de jongen zich in don linkerpols .raakte, ten gevolge waarvan de slagader werd doorgesneden. De heer v. V. bond den pol3 dadelijk af, terwijl de dok ter van den E. H. D. voor verdere behande ling zorgde, waarvoor de jongen naar het Diaconessenhuis werd vervoerd. BIOSCOPEN. Lux or. Een uitverkocht huis aan den Stations weg was het resultaat van de eerste ver tooning van de dol-amusante film, die den titel draagt van „Mijn hart is een Jazz band". Men zou zich afvragen of men in deze film niet een teveel aan allerlei situa ties aantreft en toch ondanks al die moei lijk te volgen afwisseling van allerlei in triges, geniet men van deze film van begin tot einde. Inderdaad geeft deze rolprent een beeld van de jeugd in haar onbe zorgde lente des levens, want 't is al leven en vroolijkheid, dat zich hier afspeelt. Dat alles wordt godragen door de voortrcfiV lijke actrice Lya Mara, die als leidster van de Jazzband optreedt en in velerlei vorrrt laat zien, wat .er in haar hart om gaat. Tijdens deze film treden als inter mezzo de Madame Walners 9 Pompa dour Girls voor het voetlicht, om in volle werkelijkheid te herhalen wat zich even ie voren en daarna nog op het witte doek af speelt. Als geheel een successtuk, dat een uitbundig gestemd publiekkweekte. Voor de pauze gaat behalve een klucht een ernstiger stuk „het Brandmerk" ge naamd, waarin Norma Kerry en Lione Marryore de hoofdrollen vervullen. Deze film is wat hard door de gedragingen van den dronken vroegeren dokter, die tegen over de vrouw, die hij liefheeft, een alles behalve liefhebbende houding aanneemt. Hierom een film, die alleen voor volwasse nen geschikt is. Casino. De Orion-revue, altijd even belang vck- kend in Casino, was 't dezen keer in dub bele mate wegens de verschijning van de „Graf Zeppelin." op 't witte doek, makende Afsluiting passage Heerensingel, Burgemeester en Wethouders van den brengen ter al gemeen e kennis het gedeelte van den Heerensingel ge tusschen de Heerenpoortsbrug en de hoflaan, in verband met de uitvoerinj rioleeringswcrl en vanaf Maandag 4 N< ber a.s. tot nadere aankondiging voo rijverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUY Burgemei VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 1 November. Stremming scheepvaartverkeer nabij Groote Havenbrug te Leiden, Burgemeester en Wethouders van den brengen ter algemeene kennis het verkeer met schepen door middel mechanische kracht nabij de in aan zijnde Groote Havenbrug, tusschen d daar geplaatste waarschuwingsbordei nadere aankondiging is gestremd. De chanische kracht moet derhalve daa; plaatse buiten werking worden geste A. VAN DE SANDE BAKHUY Burgemei VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 November 1929. Hinderwet B. en W. van Leiden: gezien het zoek van: a. A. J. Kat om vergunnin, het uitbreiden van de vuurwerkfabrie het. perceel kadastraal bekend Gemi Leiden, Sectie K. No. 3229, gelegen ii Stads'polder; b. H. C. van Noort, om gunning tot het uitbreiden van de bi en kcekbakkerij in het perceel Hoogen No. 122, kadastraal bekend Gemeente den, Sectie D. Nos. 1624 en 90, geven nis aan het publiek, dat genoemde ve ken me»t de bijlagen op de Secretaris zer gemeente ter visie gelégd zijn; mede dat op Zaterdag, den 16en Novei e k. des voormiddag» te half elf ure het perceel Breestraat 125 (Bureau Gemeentewerken) gelegenheid zal wc gegeven om bezwaren tegen deze ve ken in te brengen. Auenda LEIDEN. Zondag. R. K. Kerkhof. Opening der stonden door den weleerw. p H. Mnlclex, 1 uur. Maandag, R. K, Bond van Spoor- en Ti wegpersonéèl „St. RapW Graanbours, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen worden waargenomen door dokter Bockel. De Geneeskundige Zondagsdienst Ceg jtgeest wordt waargenomen I Dr. Timmermans, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst, apotheken wordt van Maandag 28 Oct en met Zondag 3 November waargenos door de apotheken van de heeren 0. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 50? D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406, INGEZONDEN MEDEDEELING. Bons van contanten aankoop afgestempeld 2 OCTOBER kunnen vanaf heden inge wisseld worden. zijn tocht over ons land. De beelden, we van het luchtschip te zien kregen, i ren zóó duidelijk, dat we soms waanl de werkelijkheid te zien. Die duidelijk!)! was te danken aan het feit, dat de op'. doek verschijnende beelden opgsnós waren uit een vliegtuig, dat het luokM begeleidde. Viel de revue dei'haH den siqaak van 't publiek, niet mindcU dit het geval met „De wraak van spoorweg-ingenieur", in welke film Ü'1 Barton, de zoon van een gewoon machiï een spoo'rwegbrug bouwt, trots alle hini palen hem in den weg gelegd door verraderlijken mededinger Bruce Mil die de brug wel defect maakt, dooh doel niet bereikte, zoodat alles anders' loopt dan Miller 't zich h.;d voorgaf En dan na de pauze een film, die sre fc ne.n aanbevelen aan ioder, die eens ha' lijk lachen wil om het „zwarte scha; Toby Tyler, uitgebeeld door den Ame kaanschen filmkemiek Glenn Tryon, *i' geestige grappen en verregaande heid boeien van 't begin tot het En dit heeft Glenn Tryon voor op W«b| Half Watt, dat al zijn woorden en werken niet den minsten aanstoot g" hetgeen men niet altijd kan zepen v.»o komikelingen Watt en Half Watt. G* rende zeven acten heeft het publiek e geen minuut verveeld. Een programma volwassenen, die graag cers een pa£r0 genoegelijk willen doorbrengen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2