P RECHTZAKEN KERKNIEUWS ,UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. LEEH NIET TYPEN Bericht van Inzet BH Sleunl de Mote Pers BAROMETER telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in Jen morgen van 26 Oct. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: [oogste barometerst.: 758.7 te ïsafjord. Uaa.?ste barometerst.: 746.8 te Breslau. Verwachting tot den avond van 27 Oct.: Meest matige Zuidwestelijke tot Noord westelijke wind. Afwisselende bewolking. Weinig of geen regen. Iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 11.— gr. O. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Zaterdagnamiddag 5.12 uur tot Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal geen audiëntie verleenon. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. 27 Oct. a.s. hoopt onze aatsgenoote Mej. H, v. Frankfoort den lag te herdenken dat zij 40 jaren onafge broken in dienstbetrekking is bij de fam. 'ons oen, van Mandersloostraat alhier. Tuinbouwveiling. Vanaf de volgende eek zal door de N.V. Tuinbouwveiling Alphen a. d. Rijn" 2 keer veiling per week rorden gehouden en wel op Maandag en 'rijdag. De kaashandel. De bekende kaasban- jelaars firma M. L. de Lange te Amster dam heeft besloten haar kaaszaak, geves tigd te Oude water van daar over te plaat sen naar Alphen aan den Rijn in de door die firma aangekochte kaaspakhuizem Te gelijk zal ook het personeel en hunne ge zinnen zich alhier vest'gen. Voor onze plaats is de beslissing van de firma van beteekenis, niet het minst met het oog op de hier reeds bestaande plaat selijke kaashandel, die in de laatste jaren in omvang is toegenomen. Konijnenfokvereeniging. Vrijdagavond erd. zooals reeds in de vorige vergadering vras bes'oten door de Ras- en Pelskonijnen- vereeoiging „Ons Belang" een tafelkeuring gehouden in de zaal van Kemp's boekhan del De voorz., die deze keuring met een kort openingswoord opende, gaf hierna di rect de le'ding voor dezen avond in handen van den keurmeester, den heer Blok. Vol gens diens mededeeling bestaat in Alphen voor een dergelijke vereeniging een warme helangsteMing, wat ook thans weer bleek uit- de bijzonder groote opkomst. Bijna alle rassen konijnen waren vertegenwoor digd. De reeks werd geopend met het keu ren van de welbekende haaskleur, welke voor fokkers niet een van het gemakkelijk ste soort is om op te fokken. Vervolgens volgden de chinchilla, Vlaamsche reus en tal van andere soorten. Eerst des avonds om 11 uur was de keuring afgeloopen, waarna de voorz. den avond op gebruike lijke wijze sloot en de heer Blok voor zijn vele werkzaamheden hartelijk dank zegde en tevens memoreerde dat deze le tafel- eurng zeer zeker bijzonder geslaagd kan eefen. Gevonden voorwerpen. 1 paar beige )kken 1 belastingplaatje 1929-'30 1 rozerkrans en 1 nikkel horloge. Inlichtin- ;n Politiebureau. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Een tweede Wilhelmina-vereeniging. Donderdagavond werd in het café 't Wit te Huis een vergadering gehouden tot op richting van een plaatselijke Wilhelmina- vereen. waarin alleen zij stemgerechtigd zijn, d'e inwoners zijn van Zoeterwoude. Hiertoe waren een aantal personen uitge- voorloopige voorzitter, de heer J. P. de Bruin, opende de vergadering met een uiteenzetting van het doel van dezen avond daarna besloten werd een plaatselijke Wil- helminavereeniging op te richten. Bij de n.erna volgende bestuursverkiezing werd door den heeT Stadhouder voorgesteld de Toor!oopige commissie bij acclamatie te be noemen. Enkele heeren verklaarden zich Vertegen, waarna bij stemming werd be sloten de voorloopige commissie bestaande uit de heeren W. J. v. Beveren, J. P. de Brain, N. v. Diemen. W. de Groot, A. Hen- driksen, B. de Jeu Jac. Lemmerzaal, W. Tijssen en P. Tijssen te verkiezen tot de finitief bestuur. Na even de vergadering te hebben geschorst werd medegedeeld dat de functies onderling waren verdeeld als J. p. de Bruin, le voorz., A. Hen- driksen, 2e voorz.. W. J. v. Beveren, le secr., w. Tijssen, 2e secr., W. de Groot, le pen- mngm. en Jac. Lemmerzaal, 2e penningm. Hierna werden de statuten na enkele kleine wijzigingen vastgesteld waarbij be sloten werd de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Nadat enkelen van de rondvraag eebruik maakten. vragen betreffende de reeds be staande W. V., waarop de voorzitter niet *cnschte in te gaan, werd deze vergade ring met een woord van dank aan allen de medewerking door den voorzitter gesloten. DE MOORD OP DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Het requisitoir. Hedenmorgen, de derde dag van de be^ handeling van de moordzaak-Lans, bestaat er zeer groote belangstelling. Om 10.15 uur kwam de rechtbank binnen en daarna ver dachte, die er bleeker uitziet dan anders. Er zijn nog drie processen-verbaal binnen gekomen. De president deelt nog mede, dat pro- ces-verbaal is ingekomen van een agent van politie, die Hagen, den man, die Woensdag het sensationeel verhaal deed achtervolgd te zijn, gevolgd heeft tot het station. Hij werd niet gevolgd. De politie te Vlaardingen, waar Hagen langen tijd gewoond heeft, zegt, dat Ha gen daar bekend staat als een opschep per. Ingekomen is een verbaal, waarin ze kere W. H. Kaptein zegt, op den avond van den moord bij het Bostland twee man nen te hebben gezien, die op de Admira liteitskade liepen. Dezer dagen meende hij uit een foto van v. O. in kranten een dezer twee mannen te herkennen. De president acht dit zoo belangrijk dat hij beveelt Kaptein te gaan halen em hem alsnog vandaag te hooren. Voorts wordt er in een proces-verbaal melding gemaakt van de verklaring van een meisje, dat op den Oostzeedijk een groote en een kleine man had gezien. Zij gingen de Infirmerie straat in, in de richting van h$t Oost- plein. Het woord is aan mr. J. A. de Visser voor het houden van zijn requisitoir. De officier zal zijn requisitoir als volgt indeelen: eerst de malversaties en dan üc moord en daarbij de volgende onderdee- len: de toestand, welke de politie vond op 29 Nov., 'n overzicht van alle aanwijzingen die in de richting van v. O. wijzen, het. mo tief van de daad, het karakter van verd, en dan de reconstructie der feiten. Van O. verdiende het behoorlijke salaris van 4800 per jaar èn toch beeft hij -ich aan tal van verduisteringen en valschheid in geschrifte schuldig gemaakt. De officier heeft slechts een greep gedaan in de ver duisteringen. Hij neemt het niet verantwoord be drag van 8C0.Aan cheque- en girogel- den is pl.m. 3300.verduisterd. De dor de vorm van verduistering is het innen van wissels bij de firma Mees, zoomede tot een bedjag van 7400.In 4 jaar tijds is 11.7000 verduisterd. Zijn vrouw gaf hij 250.per maand. Waar bleef het ove rige geld? Dit moet onopgehelderd blij ven, maar feit is, dat het door verd. is weggemaakt. De officier neemt aan, dr, do verduisteringen vaststaan. Veel erger is de vraag, of verd. den moord, subs, dood slag heeft begaan. De officier ontveinst zich niet, dat het hier een moeilijke zaak geldt. Hij brengt hulde aan den president voor diens leiding. De officier gaat dan na wat de politie op den avond van den moord heeft gevonden. De inbraak acht de officier gefingeerd. Van buiten zijn geen sporen. Bovendien zouden inbrekers, die er niet tegen opzien een moord te plegen, geen Nederlandsch geld meenemen en niet den heer Lans berooven van zijn gouden horloge en an dere sieraden. De sleutels van den heer Lans, welke deze altijd in zijn zak droeg, werden teruggevonden op het lijk. Wanneer de officier deze woorden ge zégd heeft, staat verd. v. O. plotseling op. „Mag ik u in de rede vallen." ,,Dat. kunt u straks doen. Maakt u maar aanteekeningen". Verder gaande met zijn betoog, wijst de officier erop, dat het bijna onmogelijk nou zijn geweest voor inbrekers binnen te ko men, daar het nog vrij .druk was in het jan getje, waar het kantoor gelegen is. De ver dediging, aldus de officier, wil het doen voorkomen, alsof er ingebroken is en dat de lieer Lans door de inbrekers vermoord is. De officier wijst op tegenstrijdigheden in verklaringen van verdachte in verband met het diensttijdstip van vertrek van het kantoor den avond van den moord. Vreemden kunnen den moord niet pleegd hebben. Daarvoor zou hun den tijd ontbroken hebben. De officier gaat verd.'i houding na bij zijn aankomst in Den Haag. Hij gaf zijn vrouw een hand, wat hij anders nooit deed. Hij liet zijn eten onaangeroerd staan en toen hij naar Rotterdam moest komen, trok hij eerst een ander pak aan. De offi cier vindt dit bezwarend. Den volgenden dag trok hij het oude-pak weer aan, om te voorkomen, dat de politie het in beslag zou nemen. Op den avond van den moord heeft men aan een politiehond lucht gegeven aan een handdoek door verd. gebruikt. De hond liep direct naar het hek aan de Admirali teitskade. Voorts hebben de getuigen En- zlin en Wijers, dien avond een man ge zien, die in hoofdlijnen met v. O. overoen- kwam, en die een pak in bruin papier in het water wierp. Op het kantoor gebruik te men bruin papier. Een belangrijke aan wijzing acht de officier, dat verd. niet vol kan houden, niet door het achterhek te zijn vertrokken. De Officier bespreekt ver volgens de verdwijning van het tafelmesje, dat van O. placht te gebruiken tijdens net koffiedrinken en dat eerst na de begrafenis van den heer Lans weer te voorschijn kwam. Uit proeven is komen vast te staan, dat het mes vlijmscherp was. Vast staat dat verd. Zaterdag in de wasscherij is geweest. Wat hij er deed, weet niemand. Volgens den officier heeft verd. daar de sporen van zijn misdaad doen verdwijnen. Mr. Kokosky: „Welke sporen?" De officier: Dat weet niemand. Maar èr zijn er genoeg overgebleven om den dader zijn gerechte straf niet te doen ontgaan. Dan komt de officier aan het deskundig onderzoek der kleeren van v. O. en aan de verrassende ontdekking van dr. Hesseling, die menschenbloed vondt, wat de andere deskundigen moeten toegeven. Aan dr. Hesseling's verklaringen hecht hij de meeste waarde. Het bloed kan niet afkomstig zijn van neusbloedingen van den vorgen eigenaar van het pak. In tegenstel ling met dr. Hulst en dr. Gerhard is dr. Hesseling van oordeel, dat de bloedspo ren van gelijken ouderdom zijn. Het onder zoek door dr. Gerhard naar de sporen op de schoenen heeft niets opgeleverd, maar deze deskundige heeft dan ook schrome lijk gefaald. Dr. Hesseling heeft ook op de schoenen bloedsporen gevonden. De eisch luidde 20 jaar gevan genisstraf. De ramp op het Michigan-meer. NEW YORK, 56 October (V. D.). Aan de oevers van het Michiganmeer zijn 19 lijken en een groote hoeveelheid wrak stukken aangespoeld van de veerboot „Milwaukee", die Dinsdagavond in den storm is vergaan. AaA boord bevonden zich in totaal 54 personen. De krach van de Kieler Bank. KIEL, 26 October (V. D.). Op vorde ring van het O. M. heeft Vrijdagmiddag de rechter van instructie bij het Landge- recht Kiel een gerechtelijk voor-onderzoek geopend tegen de directeuren Glahn en Jako-bsen van de Kieler bank op de aan klacht zich aan bedrog en balans-verval- sching schuldigte hebben gemaakt. Te gen beiden is een bevel tot in hechtenis neming uitgevaardigd. Voir ~ns d* faïl- lissementswet, die in dezr wel f~epasse- lijk geacht moet worden, staat op dit de liet tuchthuisstraf of in gevul verzach tende omstandigheden moeten worden aangenomen gevangenisstraf van niet kor ter dan 3 maanden. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND (Afd. Leiden). (Secretariaat Leliestraat 7.) Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 to 8 uur. Bondsgebouw, Stecnschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik -irnken alle R. K. georganiseerden, en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Woensdag. Bestuur R. K. Volksbond te 8 uur. Donderdag. Repetitie R. K. Gem. Zang vereniging .Pu'lchri Studio"; tevens aan melden van n'euwe leden. Vrijdag. Geen repetitie „Pulchri Studio". Zaterdag Soa'r- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7 tot 9.30 uur. Eigen Huis van 8 tot 9 uur. INTERPAR0CHIëFLE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gozellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iodcren Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellen huis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 sn van 710.15; verplichte bijeen komst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph-spa a rkas. Van 1 tot 1 1/2 uur bi bliotheek. Na net Lof begint de wedstrijd in het kruisjassen, tevens priisbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.30 uur op de bovenzaal aspiranten cursus. Allen op tijd aanwezig; tevens dam wedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.30 uur commissarissenvergadering Afd. Gezellen. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel .Sebastian Schaffer". 8.30 uur repetitie tooneelclub .Adolf Kol nine". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. 815 uur kegelclub afd. Gezellen. Vrijdag Hoogfeest van Allerheiligen. Bij eenkomst voor de leden van 12.302.30 u. en van 7.10.15 uur. Na do plechtiee vesper prijsbiljarten Geen repetitie Symphonie. De studieclub ..St. Petrus Carisius" zal een excursie hou den naar de zilverfabriek. Het uur van vertrek zal op het bord bekend gemaakt worden. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 815 uur kevel club ..De Poedelaars". lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeeüngen: Gezellen maakt gebruik van uw eigen bibliotheek, een heele nieuwe collectie boeken is aanwezig, Ons slichtingsfeest zal beginnen op Zon dag 17 November, to half 7 uur gezongen H. Mis, waaronder Alg. H. Communie. Al le leden houden dezen ochtend vrij. R.-K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R.-K. Ar beidsbeurs voor Patronaatsjongens in hel gebouw der St.-Josephs-Gezellen-Vereeni ging, Rapenburg 52, tel. 456. ST.-ANTONIUS-PATRONAAT. (Hariebrug). Zondag onder de H. Mis van half 8 Alg. H. Communie voor het bestuur en leden. Des middags tc 5 uur vergadering voor de jeugdafd. der Derde Orde. Maandag. 8 uur. Bijeenkomst der Gazel len. Woensdag 8 uur tooneelrepetitie. Vrijdag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek; betaling van contributie; gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST,PETRUS-PATR0NAAT. V! Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging. Augustus 1887September 1920). Zaterdag bibliotheek van S9 uur. Zondag 4 uur Conferentie klein patro naat 1315 jaar. half 5 u. contributie-be talen spaarkas enz., daarna ontspanning te half 0 uur. 5 uur Conferentie groot patronaat op de bovenzaal, half 6 contributie-betalen spaarkas en ontspanning tot half 7 uur. R.K. ARBEIDSBEURS v. JONGELINGEN Gebouw der St. Joseph's-Gezellen, Rapenburg 52. Telefoon 456. Aanmelding: Donderdag 89 uur Aanbieding: 1 machinebankwer ker halfwas. Gevraagd: 1 behanger leerl., 1 meu belmaker leerling. ST. AGNES MEISJES-PATRONAAT. Maandag voor do 3e en le afdeeling naailes van 79 unr.< Voor de le en 2e afdeeling naailes van 73.15 uur, en Gods dienstleer van 8.159 uur. Dinsdag van 79 uur naailes voor de 3e en 4e afdeeling Donderdag van 7 tot uiterlijk half 8 uur is de leesbibliotheek geopend. Van 7.30—9 uur naailes voor de le, 2e en 5e afdeeling. Gelegenheid t-ot sparen op Maandag avond. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag om 12 uur repetitie Congr.- koortje. Allen dringend verzocht te komen. Vergadering Maria Congr. van 6.30—. 7.30 uur. Bijeenkomst in de Gezellenzaal van 7.3010 uur. Prijsbiljarten. Donderdag. Verplichte vergadering van S tot 10 uur. tevens gelegenheid tot beta len der contributie, waaraan allen bijzon der worden herinnerd. Begin der eigen lijke vergadering om 9 uur. lederen laatsten Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der vereeniging op te geven bij den vice- praeses. St. Aloysius-PatronaaL Zendag. Om 6.30 uur verg. Maria-Congr. tot 7.30; daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord tot 9 uur. LEIDEN, 26 Oct. Boter. Aangevoerd: 38/8 en 20/16 vaten, wegende 970 K.G. Prima fabrieksboter (controle) 2.40, pri ma boerenboter 2.402.50 goede boeren- boter 2.30—2.35, per K.G. Handel goed. 2j.26 Oct. Turf. Geen aanvoer. Lange turf 89, per 1000 stuks. LEIDEN, 26 Oct. Eierenveiling. Aan voer 2172 eieren. Kippeneieren 9.85 10.80 per 100 stuks. Handel matig. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 October Groentertveiling. Eigenheimers 0.70 1.10. per 25 K.G., peen 6.50—9.10, per 100 bos, bloemkool I 19.5029.60, per 100 stuks, uien 3.304.40. Aanvoer: 120 kisten groote aardappelen ,2100 bos peen, 25000 bloemkeolen. DEN HAAG, 25 Oct. Melkveiting. Aan voer 18000 liter, door 40 melkveehouders. Hoogste noteering f 13.60, laagste notee ring f 12.40 per 100 liter. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Lux or: Trianon: ALPHEN AAN DEN RIJN, 25 October. Groentenveiling. Spinazie 1 MO20. heerenboonen 3443, snijboonen 2328. Louwljesperen 6.90—8, Gieze Wildeman 813.70, goudreinettcn 1419. Arm- gaard 8.209.10, peen 2.502.70, spruit- kool I 20—21.80, kroten 3.80, uien 5— 6.80, per 100 K.G.; peen 811.70 kroten 22.50, andijvie f 22.50, per 100 bos: kropsla I 6.10, bloemkool I 1416, id. II 47, savoyekool 8.208.90, roode- kool f 5.508.10, per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer: 1887 stuks. Kipoieren 1010.60, eendeneieren 6 6.50. ner 100 stuks. TER-AAR, 25 Oct. Veiling ..Tuindersbe- lang". Snijboonen f5.706.15, Stek f 1.50 2.80, Princesseboonen f6.6.30, "Witte Prou- kers f 1.15, Tomaten A f 9.206.30, B f 6.70 9.C f 3.6.50, Chineosche krol f 1.20 3.20. Peulen per pond 26 oent, Bloemkool 3 -—11 cent. AARLANDERVEEN, 25 Oct. Vrije Vei ling. Aangevoerd 1515 eieren. Kippen eiereen f 10.4510.95, Eendeneieren f8.45 9.80, Kuikeneieren f 6.857.15 per 100 stuks, Boter f 1.151.20, Kaas 5056 et. per pond. Aardappelen f 1.25 per 35 K.G. R0EL0FARENDSVEEN, 25 October. Groentenvei'ing. Tomaten A 11.50 13.30, idem B 10.4012.90, idem C f 2.70 12, idem OC 0.605.10, per 100 pond, sla I 0.104.10, mindere kwaliteit onver koopbaar, andijvie 5070 cent, per 100 st., snijboonen 5.105.75 idem stek 1.70. prinsenboonen 6, per 10 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM.; (Niet officieel). Berlijn 59.32V„ Londen 12.09t3/1(. New-York 2.4St/16 Parijs 9.77 Brussel 34.70 Zwitserland 43.06 Milaan 12.99l/2 Madrid -. 35 45 Oslo 66.43i/o Kopenhagen 66.43l/2 Stockholm 66.031'.» Weenen 34.361 Praag 7.35 Boedapest BEURSOVERZICHT. De omzetten waren heden sterk inge krompen. De opening kwam algemeen hoo- gor, doch do hoogero koersen lokten wat aanbod uit* dat slechts tegen terugloo- pende koersen kon worden opgenomen. De drukste affaire vond nog plaats in Aku's, die na prijshoudende opening tot 185 opliepen, om daarna tot onder 180 te reageeren. Internat. Viscose lagen wat beter in de markt, maar moesten later weer 'n gedeelte van het evanee afstaan. Philipswaarden gedrukt en vielen tot be neden 560 terug. Margarine Unies in doorsnee weinig veranderd, evenals v. Bcrkels. Ford iets lager. Kon. Olie op be scheiden Rchaal verhandeld en eveneens iets lager. Op de Mijnafd. konden noch Boetons noch Alg. Exploraties hun oor spronkelijke koerswinst behouden. Suikers goed van loon, hetgeen evenwel niet ver hinderde, dat ook hier de hoogste prijzen niet behouden bleven. Tabakken evenzoo. Rubbers prijshou dend. Voor Amerikanen slechts weinig attentie. De Heer en M*vro%w L. W. ALDlWS-^iPENDEL geven konnis 'de geboorte van hun Zoon m GERAÏtoyr Tasikmalaja, N.O.-Judië, 26 October 1920. 3712 dagelijks PMT Uitsl. BREESTR. 159 Het woonhuis met schuur tjes, erf en tuint (77?*wliet- weg (Jaagpad) 4 teVS«map- wijk, staat in bod opNellchts f 4500.—. I f Het perceel W^lartd daar achter, uitkomende a.d. Oost- vlietweg, op slecht» f 3800. Afslag Woensdag 30 Octo ber 1S29, v.m. 11 uur in hotel JDe Zwaan" te Leidschen- dam, ten overstaan van No taris V. H. HOOGEN- STRAATEN te Voorschoten. Ten overstaan va-n den No- taris J. K. SADEE te 's-Gra- venhage, zullen in het Café Rostaurant „Zomerzorg" tc Leiden' op Vrijdagen 8 No vember 1929 en 15 November d.o.v., telkens des voormid dags elf uur, reap, in hel openbaar worden geveild en i verkocht: A. in 8 perceelen: Do Bouwmanswoning „Nooit Gedacht", met stallingen, zo merhuis, varkenshokken, hooi- borgen, sohuren, arbeiders woningen en verdere getim merten, wei- en hooilanden, gelegen in den Westeindschen Polder tusschen den West eindschen weg cn de Meer burgerwatering, te Zoeter woude, bij het, dorp, samen groot 29 H.A., 49 A„ 81 c.A., en B. in 3 perceelen: Eenige perceolen Wei- of Hooiland, hakhout, denzelfdeii p of tegenoHr A, en samwn A., 45 c.A. Alles bri omschreven. Een en voor f 2695 den heer E. J. LOS, tot Kerstmis 1930, behalve de woning, welke verhuurd is tot 1 Mei 1931. Aanvaarding met Kerstmis 1929. Betaling van koopsom 24 December 1029. Combinatiën bij afslag voorbehouden. Bezichtiging der woning Maandags en Donderdags van 24 en het overige alle werk dagen van 104 uur. Inlichtingen en kaarten verbekt voornoemde Nota ris, te zijnen kantore, Java- s tra at no. 34. 317-1 BONBONS eN 5UIKEPWERKBN EENS GEPROBEERD STEEDS BEGEERD? NEENT EENS PROEE biljetten ander verhuurd per jaar aan Notaris J. WAGEMAKER te Noordwijk, is voornemens op Donderdagen 7 en 14 No vember 1929, telkens voor- middags 10.30 uur precies, in het café „Centraal" te Noord wijk aan Zee, publiek to ver- koopen3612 Verschillende perceelen uitmuntend Bloembollen land, Jeelïand en Wei- landz f I zeer ge/chiivV'I-oor bloem bollencultuur, Aan en nabij den Duiawe^/ in de ge- meent/r# Nlordwijk en Noordv-.-ijkerhout, ter ge zamenlijke grootte van 24 hectaren 39 aren 34 centi aren. Huurders dezer perceelen zqn: Gebroeders Marbus, D. v. Beelen Jzn., Piulus Barn- hoorn, P. Barn hoorn JPz.. C. Barhoora Cza. Jr., Gebrs. Barnhoorn Jzn. J. J. Barn- hoorn Pzn. en Nic. Barn- hoom Jzn. Nadere inlichtingen bij voornoemden notaris, alwaar notities cn schet 'caa-ren zijn te bekoirjDu.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3