STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD. Alsnog to behandelen na punt. 1G in de [Raadsvergadering van Maandag a.s.: Voorstel tot verhuring van het perceel Aalmarkt no. 12 aan J. P. van Berge He negouwen. Als gegadigde voor de huur van het bij raadsbesluit van 6 Mei 1929 aangekochte huis Aalmarkt No. 12 heeft zich aangemeld de 1 r' J. P. van Berge Henegouwen, die naar dit perceel zijn zaak in electrotech- nische artikelen wen-scht over te brengen. Belanghebbende is bereid het pand voor den tijd van pl.m. 5 jaren, ingaande 1 De cember a.s., te huren voor 1000.per jaar en wil voorts het perceel aanvaarden in den tcgenwoordigen toestand, behoudens dat van gemeentewege de kamers worden behangen en eenig verf werk geschiede, waarvan de kosten, worden geraamd op 550.Hij neemt verder genoegen met do bij de gemeente gebruikelijke voorwaar den, waaronder de bepaling, dat de ge meente de huur tusschentijds met een ter mijn van drie maanden kan opzeggen en dat de verhuring overigens, ook wat het onderhoud betreft, geschiedt volgens de re gelen van het Burgerlijk Wetboek. B. en W. stellen den Raad voor een huur overeenkomst aan te gaan, als voorgesteld. DE LUSTRUMFEESTEN VAN HET LEIDSCH STUDENTENCORPS. Het Leidsch Studentencorps heeft Don derdag- en gisteravond een algemeene le denvergadering gehouden, waarin mede- deeling is gedaan van de beide voorstellen betreffende het hoofdnummer van de lustrumfeesten in Juni a.s. bij de viering van het 355-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool. Het eene plan is getiteld: „De Vliegen de Hollander" en is ontworpen door mr. M. Nyhoff. Do inhoud hiervan :s niet een romantiseeren van het Hollandsche gege ven, doch een verklaring voor het op zee gaan en moeten zwerven van den Hol lander. De opvoering van dit open-lichtspel zal, indien daartoe wordt besloten, geschieden aan de Kaag te Warmond. Het andere plan is ontworpen door de heeren Wegerif, Gerritsen en Stibbe. Dit open-luchtspel, dat, indien daaraan de voorkeur wordt gegeven, zal morden op gevoerd aan den Zoeterwoudschen Singel, draagt nog geen officieele benaming. De inhoud komt in het kort hierop neer, dat in beeld wordt gebracht, hoe telkens in dividualiteiten opkomen tegen hoeders van Goddelijke macht en wijsheid en hoe ten slotte het individu zelf de drager wordt van een eigen religieu-sen inhoud. Het kunstzinnige moet zijn een verbindend element in de maatschappelijke samen leving. De heeren Mr. Nyhoff en Wegerif hebben in de gehouden vergaderingen een uitvoe rige toelichting tot deze plannen gegeven. In de Maandagavond te houden verga dering van het Leidsch Stu lcntencorps zal uit beide plannen een definitieve keus worden gedaan. De gronden van „Zuiderzicht". Aan den raad is het volgende adres ver zonden: Het bestuur van de Coöp. Womngbouw- verceniging Eigen Woning", alhier, ver zoekt u beleefd om het voorstel, hetwelk inhoudt de gronden van ..Zuiderzicht" vrij te maken van de daarop rustende hypothe caire inschrijving, gelijk ons door den Bur gemeester is toegezegd, te steunen. Tevens verzoeken zij u beleefd er op aan te dringen dat deze bouwterreinen onm:d- dellijk op naam van de koopers komen met schriftelijke garantie van de gemeente dat de grond zal worden vrijgemaakt van de genoemde bezwaren. In de toelichting wordt gezegd: Het zal u vermoedelijk wei bekend zijn hoe de leden onzer vereeniging zijn gedu peerd doordat op 't laatste moment, teen alles voor den bouw gereed was een spaak in het wiel werd gestoken doordat de grond om bovengenoemde redenen niet kon worden overgedragen. Wie voor deze hoogst onaangename en schadelijke stagnatie verantwoordelijk moet worden gesteld kunnen wij niet u'tmaken, maar wel mogen wij vertrouwen op uw voTe medewerking te mogen rekenen om dit be zwaar op te heffen. Het bestuur heeft reeds twee maanden lang alles in het werk gesteld om door te kunnen gaan, maar wordt telkens gepaaid, dat het nog een paar dagen kan duren, en dan is de zaak in orde. Het is daarom dat wij uw gewaardeerde medewerking verzoeken, opdat ons recht geschiedde. Wij komen geen stap verder voordat de grond op naam der eigenaars staat, terwijl de bank. die bouwcrediet en later hypo theek zal verschaffen, de verklaring e scht. dat de grond waarop gebouwd zal worden, vrii van hypotheek is. Mogen wij er nog aan toevoegen, dat in April het voorlonpig koopcontract is getee- kend en door alle deelnemers 250 is ge stort. terwijl de overdracht zou plaats vin den volgens contract op 1 Juni. Einde Augustus kregen wii de mededee- ling. dat de koonsom volledig moest wor den gestort ten kantore der Leidsche Ex ploitive Maatschappij van Onroerende Goederen, waaraan door allen werd vol daan, en dat de acte 2 September later 5 September zou worden gepasseerd. De Indische rrail van het vierde postvliegtuig. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat de post- met het vierde vliegtuig naar Ned. Indië verzonden, door averij te Constant:nopel op de hierna vol gende wijze vanuit genoemde stad verder werd gezonden: de voor Aleppo bestemde stukken zijn per trein verzonden en zijn al daar 25 dezer aangekomen. De stukken voor Bagdad werden met den autodienst DamascusBagdad verzonden; aankomst aldaar 30 dezer. De mail voor Bushir, Ka rachi, Alahabad en A'kyab wordt overge bracht met den luchtdicnst LondenKa rachi; aankomst Bushir 1 November. Ka rachi 2 November a.s. De stukken voor Bangkok gaan per Engelsche mail; aan komst 18 November aldaar. De correspon dentie voor Ned. Indië wordt verzonden per s.s. Patria en zal te Medan aankomen 13 November en te Batavia 16 November. Muziek- en zangconcours. Het Leidsch Politie-muziekgezelschap is voornemens ter gelegenheid van zijn tien jarig bestaan een muziek- en zangconcours te organiseeren en wel in den zomer van 1930. Het ligt in de bedoeling hiervoor een waarborgfonds te stichten, zulks om het gezelschap voor een te groot risico te be hoeden. Dit. fonds zal worden gevormd on der de navolgende voorwaarden: le. dat bij een batig saldo 50 pet. van <ie gemaakte winst ten goede komt van het muziekgezel schap, terwijl do resteerende 50 pet. pro- eentsgewijs onder de storters zal worden verdeeld; 2e. dat bij een nadeelig saldo het tekort zal worden gedekt door middelen uit het fonds, waarna het resteerende aan de storters wordt terugbetaald; het mini mum te storten bedrag bedraagt 5.—. Gez:en de goede gezindheid van Leiden's burgerij tegenover het gezelschap, ver trouwt het bestuur, dat velen aan dit waar borgfonds zullen deelnemen. De eerste-luitcnant J. van Waning, van het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt van 18 November t.m. 15 Maart gedeta cheerd bij het regiment genietroepen te Utrecht tot het volgen van een verbindings cursus. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 4889. B. A. Verzijl, Lei den, Weddcsteeg 5. Boek- en handels drukkerij. Bovengenoemde handelszaak is bij acte van 20 Augustus 1929 omgezet in een Naamloozo Vennootschap, onder den naam: N. V. VerzijTs Drukkerij. W ij z i g i n g. 4345. H. de Mooy. Leiden, Diefsteeg 18, Poeliersbedrijf. Uittr. E.: H. de Mooy, Leiden, dd. 1 Mei 1929. Wijz. handelsn. thans: H. de Mooy Jr. W ij z i g i n g. 2075. T. van Rijn, Alphen aan den Rijn, Burg. Bloemstraat 43. Fou- ragehandel en Expeditie. Uittr. E.: T. van Rijn, Alphen aan den Rijn. Wijz. han delsn. thans: J. C. van Rijn W ij z i g i n g. 5398. Gans Co., in liq. Leiden, Hooge Rijndijk 73. Agentuur en Commissie in Bchoenen en aanverwante artikelen. Bovengenoemde venn., onder firma (opgericht 1 Septmber 1928, Venn. J. E. C-hr. de Wijs, Leiden en D. Gans, Amsterdam), is met ingang van 1 Septem ber 192 in liquidatie getreden. Vereïf: J. E. Ckr. de Wijs, Leiden. Op uitnoodiging van het Instituut Kern en de Leidsche Vereeniging voor Weten schappelijke voordrachten, heeft de be kende archaeoloog en taalgeleerde Sir Aurel Stein gisterenavond in het groot- auditorium der Universiteit een lezing met lichtbeelden gehouden over zijn ontdek kingsreis naar het Indus-gebied, waar hij een onderzoek heeft ingesteld naar de route, die Alexander de Groote op zijn vermaarden ve'.dtooht van Baetrië naar Indië heeft gevolgd. Dr. A. Querido, geneesheer van het ge sticht „Voorgeest", zal op Woensdag 13 November op nitnoodiging van den Ar- menraa-d, in het Nutsgebouw een inleiding houden over: Moeilijke kinderen als so ciaal probleem. De vergadering is toegan kelijk voor ale belangstellenden. Bij de N. V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo zijn verschenen de jaarver slagen over 1928 van de Plaatselijke Schoolcommissie en van de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en On derwijzeressen met de hieraan verbonden cursussen. Hedennacht is ingebroken in het club huisje van de Korfbalclub „Vitesse" aan den Zoeterwoudschen Singel. Een aantal reepen chocolade en een portemonnaie met f 2 is ontvreemd. Er schijnt hier ter stede weer een ladelichter op het pad te zijn. Het is een pl.m. 35-jarig persoon van donker uiter lijk, opvallend mooie tanden, grijze gabar dine regenjas, bruine broek en bruine lage schoenen. De man gaat winkels bin nen en vraagt dan artikelen, die niet in den winkel voorradig zijn, of tracht op een andere manier den winkelier of de winkelierster uit den winkel weg te lok ken. Is hij zoo ver, dan slaat hij zijn slag. Uit een winkellade in de Morseh- straat stal hij f 3, op de Mare een bank biljet van f 10. Door bestuurderen der Stedelijke Werk inrichting is gisteravond aanbesteed: de levering vaji levensmiddelen gedurende de eerste zes maanden, na 31 October 1929. Ingeschreven was als volgt: Ph. Haan: aardappelen 3.S0 cl. p. K.G.; Verkouw Stokhuyzen: Kiffieboonen i 1.60, f 1.50, f 1.30 per K.G., Cichorij f 0.05 per K.G.; G. J. de Jongh Co.: Gort f 0.19 1/2 per K.G., Rijst f 0.22 per K.G Groene Erwt-en f 0.23 per K.G., Gapucijners f 0.23 per K.G., Bruine boonen f 0.34 per K.G., Koffieboonen f 1.20 per K.G., Cicho rij 4 1/2 ct. per K.G., Stroop f 0.28 per K.G.; B. Ouwerkerk: Gort f 0.20 per K.G., Rijst f 0.19 per K.G., Groene Erwten 0.19 1/2 per K.G., Capucijners f 0.24 per K.G., Bruine boonen f 0.34 per K.G.; de Ru: Kropbrood f 0.13 per 0.8 K.G.; fa. Z. v. d. Mey: Krop brood ƒ0.12.75 per 0/8 K.G.; v. Gastel: Ge-smolten Rundvee, f 1 per K.G.,. M. Fran ke: Gesmolten Rundvet f 0.78 per K.G. MUZIEK. DE LEIDSCHE KUNSTKRING VOOR ALLEN. Zij, die den eersten Kamermuziekavond van „Voor allen" gisteren bijwoonden, zul len respect hebben voor wat de drie musi- Leila DoubledayPirani, viool; Charles Hambourg, cello en Max Pirani piano, presteerden. Ontegenzegge lijk heeft, het Pirani-trio technisch lofwaar dig gespeeld. Er is met het noodige feu- sacró gemusiceerd, en werd er zoodoende veel bereikt. Dat ons het zoo weinig ge speelde Trio op: 101 in c-moll van Brahms werd voorgespeeld was iets, wat dezen avond te interessanter maakte. Brahms hield bijzonder veel van een vTaag en antwoordspel tusschcn piano en strijkin strumenten,. wat de individualiteit van elk der spelenden uitnemend naar voren doet komen. Wel beschouwd is Brahms en Ra- vel een zware opgaaf. Men speelt zulke werken niet zonder groote voorbereiding, men aanhoort ze niet zonder inspanning. Er moet hard gewerkt worden om ze uit te voeren en dat er hard gewerkt is, maakte het optreden van het bovengenoemd trio wel sympathiek. Niettegenstaande wij veel waardeeren in wat geboden werd, zou alles nog veel mooier wezen wanneer er karak teristiek fijner en subtieler van atmos feer werd gemusiceerd. Men wilde veel en men bereikte ook veel. Men wilde bij wij len té veel, omdat de een technisch niet onderdoet voor den arf&fcr. Een essentieel rustige visie zou de dingen énorm kunnen verrijken, nobeler van klank doen zijn en meer vergeestelijkt. Nu was er iets onrus tigs, klonk alles eenigszins geforceerd. Om dat de toon van klavier en viool zoo énorm is wordt de cellist door hen overheerscht. Of zij elk in him visie ongelijk hebben, kunnen wij niet zeggen, maar wij mcenen toch, dat niet ieder voor zich volkomen kan uitleven. Het trio van Ravel in „A-moll" stelt aan de spelenden énorme eischen. Er is over dit werk van Ravel, in uit drukking van geest en visie gecompliceerd, en zijn persoonlijke opvattingen heel wat strijd geveerd in de muzikale wereld. On getwijfeld zal aan menigeen Ravel's kunst verbijsterend aandoen; zelfs voor muzi kaal ingewijden is dit trio moeilijk, om kalm te genieten. Wij zijn blijde het weer eens gehoord te hebben zoo stout en over tuigend gespeeld. Na de zware opgave zooals wijhet noemden kwam na de pauze het „Es-dur trio" van Schubert. Daar kwam men op bekend terrein. Schu bert's muziek, met haar poëzie, zoo warm doorvoeld en essentiëel doorwrocht, is hier kernachtig en doorloopend hoog en déli caat gestemd. Ontroerend is de stem mingsrijke zang in het laatste deel, voor naam is de thematiek en de bewerking. De cellist had vrij spel en speelde een mooi pianissimo. De opmerkingen, die wij maakten, zijn daarom alleen, omdat wij overtuigd zijn, dat de kunstenaars van het Pirani-trio in staat zijn hun spel nog veel te verrijken .in fraaiheid aan toongeving, en teerheid van pianissimo. De leden van den Kun'stkring in de volle zaal gaven in geestdriftige toejuichingen blijk van ingenomenheid. De vleugel, die op het concert werd be speeld, was een Blüthner-concertvleugel van <le firma Duwaer en Naessens, Am sterdamDen Haag. J. K. BIOSCOPEN. Trianon. De korte besprekingen, die iedere week over goedgekeurde films worden gegeven, zijn meer bedoeld als „handleiding" dan als cvitiek op de kunst- en amusements waarde, In de films wordt zoo dikwijls rijp en groen door elkaar op tafel gezet, dat menig argeloos en weinig-na-denkend bioscoopbezoeker zich een geestelijke in digestie eet. Om met deze beeldspraak door te gaan deze korte bespreking is bedeeld als „zui veringszout" voor een bepaalde film, en wel „De Lokvogel", die deze week in ..Trianon" wordt vertoond. Het is een be langwekkende en van begin tot einde boeiende film. maar er komen verschil lende tafereelen in voor, die haar streng voorbehouden maken voor geestelijk-volwas senen. zooals de moorden door den ijdelen „Caballero" en zijn kornuiten zonder eecii- ge wroeging bedreven. Het bloed in Mexi- caarsche landen s^aat heel spoedig op kook punt, maar deze warmbloedigheid is nu juist geen eigenschap, die daar of waar ook, en zeker niet in ons land, tot aanbeveling strekt. De krankzinnige ijdolheid van den „Caballero" heeft ten slotte deze goede kant, dat Dolores (Norma Talmadge) hem tot een dwaas maakt, en zij en haar be dreigde verloofde een gelukkige toekomst tegemoet rijden. Voor de pauze draait „In geheimen dienst" een film waar niets dan goeds van kan worden gezegd. Het verhaal speelt zich af in China, dat voor de zoo- veelste maal in opstand is. Een Ameri- kaansch scheepskapitein ontsnapt aan de woede der Gelen en redt een troepje eigenwijze Amerikaansche toeristen. Wat zich op de rivierboot afspeelt, is bijzonder spannend en nu en dan vermakelijk. Men kan er o.a. uit leeren, hoe met heldenmoed een bord aangebrande pap te eten. Het variëté rummer is deze week heel goed verzorgd. Een grappige clown uit zijn muzikale gevoelens op de meest zonder linge instrumenten en verwierf daarbij een daverend applaus. Luxor. Het hoofdnummer van het Luxor-pro- granima is weer eens een oorlogsfilm, niet echter een gewone, maar een, die gebruikt wordt om het verhaal, dat ge geven wordt tot een goed einde te bren gen. Op gevaar af, dat dergelijke films afgezaagd worden, omdat er al zoovele van dien aard op de wereldmarkt zijn, kunnen we toch voor „De Deserteur" onze groote waardeering uitspreken. En dat voornamelijk wel om de wijze, waarop de hoofdpersonen in dit filmwerk Richard Bartelmess als Pierre Dumont en Marion Nixon als Yvonne Gilbert hun taak ver vullen. Beide personen zijn te bewonderen in hun strijd tusschen plicht en liefde, Ri chard Barthelmess als hij in de loopgra ven als luitenant zijn plicht moet doen, terwijl daar in Parijs zijn meisje strijdt tegen haar ouders, die haar om geld aan iemand, dien zij niet liefheeft, willen uithu welijken. Naast enkele onwaarschijnlijk heden vormt de film een goed geheel en hebben de toeschouwers een aangename verpoozing gehad. Voor de pauze ging na een aardige klucht een romantisch filmverhaal met den titel ,.De Smokkelaars", zich afspelend op de kust van Cuba, een verhaal van wa pensmokkelaars tegen militaire troepen, aan wier hoofd een kapitein, die zijn placht vergeet. Op het tooneel wisten Jeanne Horsten en Henri Theunissen de aanwezigen een kwartiertje vroolijke kunst te doen ge nieten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling. Een flinke aanvoer is een eisch der veilingen. Waar nu het tegen No vember loopt, de aanvoeren kleiner wor den, besloot heb bestuur der Tuimbouwver. K. en vanaf heden inplaats van driemaal 2 keer per week veiling te houden en wel Dinsdag en Vrijdag. Men zie hiervoor een advertentie in dit blad. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Donderdagavond te 7.45 uur hield de R. K. Volksbond to Leid- schendam haar maandelijksche ledenver gadering in het Patronaat. Om pl.m. 8 uur opent de Voorz., de hcor de Langen, de vergadering. Door allen wordt dan staande het Strijdlied gezongen waarna de notulen worden gelezen, weike onveranderd onder dank worden goedge keurd. De Voorz. deelt mede, dat de Bondsfees- ten zullen gevierd worden op Maandag en Dinsdag 11 en 12 November a.s. Des Zon dags (10 Nov.) is er een H. Mis en te 6.30 uur Alg. H. Communie, waarbij allen ver wacht worden. Omtrent de in de vorige vergadering besproken St. Nicolaasfeesten, kan de Voorz. nog niets naders mededeelen, doch er wordt spoed achter gezet, evenals met de rijwielstalling in het Patronaat. De Vocrz. merkt op, dat de reiskas nog niet erg loopt. Hij spoort allen aan hier mede te beginnen, daar anders de voorge- ste'de boottocht onmogelijk doorgang kan vinden. In de commissie tot het nazien der presenLielijsten, in verband met gereser veerd© plaatsen op de Bondsfeesten voor trouw vergaderingbezock, worden be noemd de heeren de Gier en Wortel. De secr., de heer v. d. Heijden, behan delt dan op zeer duidelijke wijze de Ziek tewet. Spr. wordt vol aandacht gevolgd en had op het einde een welgemeend ap plaus en een hartelijk dankwoord van den Voorz. te acccptecren voor zijn keuri ge uiteenzetting. Het winlerprogramma voor de maande lijksche vergaderingen werd vastgesteld als volgt: in November de Bondsfeesten; in December Cursus door den heer v. d. Ak ker; in Januari Jaarvergadering; in Fe bruari Rede. over „Bouwt uw eigen wo ning"; in Maart over „Herwonnen Levens kracht" en in April Cursus door den. heer v. d. Akker. Hierna sluiting. RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Maandag 28 October des avonds te 7.30 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Onderzoek ge loofsbrieven en toelatiug nieuw benoemd lid van den raad A. Bik. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding qeinecntebegrooting dienst 1930. 5. Comptabil teitsbesluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht, STOMPWIJK. Het amusement in dezen winter. Er bestaan in onze parochie taee amuse- mentsvereenigingen, te weten het fanfare gezelschap „Juliana" en de tooneel vereeni ging „St. Tarcisius". Deze fcwae vereeni- gingen geven in het winterse:/oen teza men haar uitvoeringen. Dezer dagen is in een gecombineerde bestuursvergadering besloten pogingen aan te wendp» gezamen lijk donateurs aan te werven. Er is een overeenkomst gesloten, waardoor voor da uitvoeringen een inniger samenwerking gewaarborgd is. Beide vereenigingen be waren ieder haar volledige zelfstandig heid. Alleen op bepaalde punten, die voor af vastgelegd zijn, zal gezamenlijk worden opgetreden. Een van die punten wa.s de regeling betreffende de donateurs. De laatste jaren hadden geen van bei de vereenigingen donateurs. Maar de erva ring heeft geleerd, dal men er niet buiten kan. De vereenigingen kunnen dien steun in den rug niet missen. 't -Is nu maar te hopen, dat d^ parochia nen van Stompwijk bereid zullen zijn de vereenigingen royaal te steunen. Er is een circulaire verspreid. Daar staat in te lezen hoe de zaken staan. Over enkele dagen wordt het antwoord op die circulaire gehaald. Geeft u dan op als no- nateur! Het is uw voordeel en ge steunt uw eigen vereenigingen. Moge de actie der 2 vereenigingen volledig slagen! TER-AAR. De Wijkverpleging. Zondag met het feest van Christus Koningschap, zullen de dames van de Naaikrans bij de R. K. kerk gereed staan, om speldjes te verkoo- pen ten bate voor de R. K. Wijkverpleging hier ter plaatse. Vooral om deze nuttige vereeniging te steunen worden de paro chianen vriendelijk en beleefd verzocht zoo'n speldje te koopen. Stel deze actieve dames niet teleur, want anders stelt gij „Het Wit-Gele Kruis" ook teleur. Gemeentelijke Aankondigingen I Ontheffing. Burgemeester en Wethouders van brengen ter openbare kennis, dat zij, j sluitend ten aanzien van den door dameskrans „Ciara. Dozy" op 6 en 7 jj( vembcr a.s. in de bijzondere school de Stadhouderslaan t© houden baza* ontheffing hebben verleend van het eic tingsuur voor winkels. A. v. SANDE BAKITUIJZEN, Burgemeestet VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 October 1929. Hinderwet 1 Burgemeester en Weth. van Leide Gezien het verzoek van H. van Dalei om vergunning tot het oprichten van eet timmermans werkplaats in heb percei Aloëlaan No. 2, kadastraal beleend Gen Leiden, Sectie L. np. 1157; geven kennis! aai} 'het publiek, dat noemd verzoek mét d.> bij'lagen op df Secretarie dezer gjbmeente ter visie legd is; f alsmede, dat- op'Zaterdag den 9en Kt vember e,k., des voormiddags te half uren, in het perceel Breestraat 125 van Gemeentewerken), gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen dj verzoek in te brengen. LEIDEN. Zondag a.s. zal de dienst der huisartw worden waargenomen door de doktort Janssens, Boonacker, Hovens Gréve, Mnj sert en Veldhuijzen. De ge::eeskundige Zondagsdienst dö huisartsen te Oegstgeest wordt waai. genomen door dr. Varekamp, tel. 1916, De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Woensdag 21 tot met Zondag 27 October waargenomen doo de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12. telefoon 594. VOORSCHOTEN. Stille Omgang. Gisteravond hield ht genootschap van den Stillen Omgang s hier oen propagandavergadenng in hï R. K. Vereenigingsgebouw. Omstieeks hi acht opende de voorzitter, de heer L. ti der Werf, de bijeenkomst met een woor van welkom tot de aanwezigen. De ra was goed bezet. De bijeenkomst, die t vens was belegd als voorbereiding van bi veertigurengebed in deze parochie, dal Zondag a.s. aanvangt, was toegj voor alle parochianen. Het R. K zangkwt „Sb. Caocilia" en heb knapenkoor verlwa den zijn medewerking onder leiding van<k heer M. Lakeman, directeur van het zaïj koor en zong eenige. meerstemmige lihs gische gezangen. De heer H. Andriesa uit den Haag hield een lezing met lie! beelden over het II. Sacrament van HL' kcl te Amsterdam en met aandacht vd/ den de aanwezigen de lezing er de lil beelden. Aan het einde van den dankte de Pastoor den spreker van dei avond voor zijn schoone lezing en spoor de aanwezigen aan toch vooral reet heti Veertigurengebed al deze dager» de Hei: ge Mis bij te wonen en te communieeen cn het H. Sacrament, bijzondor in de b meade dagen, eer en hulde te betuigen, VOORHOUT. Bouv/vcrgunningen. B. en W. dew gemeente hebben de navolgende bouwvei gunningen verleend: a. aan den heer C. de Bruin tot het bos wen van een scheepstimmerwerkplaal langs de Teijlingerlaan, aanneemster w dit bouwwerk is de firma G. Oudshoornoi Zonen te Sassenheim; b. aan den heer A. v. d. Poel, tot hï bouwen van een schuurtje langs den Ja« ba van Beieren weg; c. aan Mej. G. Angevaare. tot het bo: wen van een woonhuis langs de Boekhorst laan, aannemer van dit bouwwerk is c.' hoor P. Lemmers Jr. alhier. ZEGWAART. Reinheid en gezondheid. De strafst ordening tot wijzïgng ^an de veroul ning in het belang der algemeene reinhei en gezondheid in deze gemeete is afg» kondigd. Zij luidt als volgt: Art. 1. Eigenaars, beheerders of gebrs ker3 van slooten zijn verplicht deze W ver te honden, te overkluizen of te des pen en gedempte slooten of erven van behoorlijke rioleering te voorzien, indi B. en W. dit in het belang der gezoai heid of de zindelijkheid noodig achten. Indien tot demping mede de verga ning van eenig waferschaps- of poldert stuur wordt vereiseht, is niet naken» van het in het eerste lid bedoelde bes niet strafbaar, wanneer deze door de l trokken besturen blijkt te zijn geweig» Huisnummering. Besloten is met a.s. nieuwe huisnummering de gemees in de volgende wijken te verdeelen: V; A. Dorpsstraat, Leidsche Wallen en D&- sehe Wallen, wijk B. Molenweg va® Dorpsstraat en Voorhoekje, wijk 0. 1 nieuwe straat aan den Molenweg, wijk de Schenkelweg, wijk E. De Hoorn, wijk de Bleiswijkscheweg. wijk G. de Bokt veen, wijk H. de Zegwaar'scheweg 1 Geerweg, wijk I. de Palensteinsche poM Aanrijding. Donderdagavond werd' wielrijder D. uit Delft op den Bleisffj schen weg aangereden door een auto. stuurd door B. alhier. Het rijwiel weid! deellclijk vernield. Persoonlijke orgel'- ken kwamen niet voor, de maten" schade wordt door den autobestuurder fl goed.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2