UIT DE OMGEVING UIT DE RUNSTRE De scholen voor openbaar onderwijs. Opheffing school Vrouwen kerksteeg B. B. en W. geven na uitvoerige toelichring den Raad in overweging te besluiten: I. de school aan de Vrouwenkorksteeg B voor geleidelijke opheffing aan te wijzen, zóó, dat tot die school in het vervolg geen leerlingen worden toegelaten, die nog geen lage. onderwijs hebben genoten; dat verder alleen leerlingen worden toegelaten tot het '2e leerjaar en de hoogere leerja ren, na het ontbreken van het 2e leerjaar alleen leerlingen tot het 3e leerjaar en de hoogere leerjaren en zoo vervolgens; II. de school aan de Vrouwenkerksteeg B tegen 1 September 1931 over te brengen naar het gebouw van de Leerschool aan de Oude Vest en de Leerschool tegen dien- zelfden datum te verplaatsen naar het als dan te ontruimen gedeelte van het school gebouw aan de Vrouwenkerksteeg; III. de in het schoolgebouw aan de Oude Vest van 1 September 1931 af vrij komende lokalen te bestemmen voor de Centraio School voor het 7e en 8e leerjaar; IV. in afwachting van den overgang van de Leerschool, één of meer klassen van de Centrale School voor het 7e en 8c leer jaar onder te brengen in het schoolge bouw aan de Vrouwenkerksteeg. School Hooglandsche Kerkgracht van de Geref, Schoolvereeniging. Het bestuur der Gereformeerde School vereeniging, alhier, verzoekt, de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor het uit breiden van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerk gracht 20a met twee leslokalen, elk be stemd voor 48 leerlingen, alsmede voor de aanschaffing van de voor die lokalen be noodigde sc'hoolmeubelen. Hot ligt in de bedoeling van het school bestuur de beide leslokalen to doen aan brengen boven het bij de school te bouwen gymnastieklokaal. Ter toelichting van zijne aanvrage deelt het schoolbestuur mede, dat de 7 lesloka len der school bestemd zijn voor 256 leer lingen, terwijl de school thans 337 leerlin gen tèlt. Teneinde alle leerlingen te kun nen plaatsen was het noodig gebruik te maken van de bestuurskamer, van een leermiddelenlokaaltje en van een leslokaal der school voor uitgebreid lager onderwijs. Onder mededeeling, dat het schoolbe stuur bij zijne aanvrage de wettelijke voor schriften in acht heeft genomen, geven B. en W. den Raad in overweging te beslui ten. medewerking te verleenen. Het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereeniging, alhier, verzoekt verder, de benoodigde gelden beschikbaar te Btel- len voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de aan de school voor gewoon lager onderwijs aan de Hoogland sche Kerkgracht 20a te vormen parallel 2e en 6e klasse, waarvan de kosten zijn ge raamd op 1250. Aangezien de toeneming van het leer lingenaantal de vorming van deze parallel- klassen noodig maakt, betreft de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen dus de in richting van nieuwe klassen, waarvoor de kosten naar onze meerling niet behooren tot de oud erh oudsuitga ven, welke moeten worden bestreden uit de ingevolge artikel 101 jaarlijks te verleenen exploitatievergoe ding, maar tot de kapitaalsuitgaven, be doeld in art'kel 72 der wet. B. en W. geven den Raad in overweging, medewerking te verleenen. Verhuur grond terrein Schuttersveld. Bij Raadsbesluit van 30 Juli 1923 werd met. ingang van 1 September 1923 een ge deelte, ter grootte van pl.m. 300 M2., van het Schuttersveld verpacht aan de Mij. tot Exploitatie van Tramwegen, gevestigd te Haarlem, met dien verstande, dat de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Mij. in hare plaats mocht treden. Door laatstgenoemde is met ingang van 1 September 1929 de huur van bedoeld gedeelte grond opgezegd. Met het oog op de omstandigheid, dat, naast het overige gedeelte, vóór 1 Septem ber 1923 ook bedoelde strook van pl. 300 M2. van het Schuttersveld bij het rijk in huur was, hebben B. en W. Zijne Excellen tie den Minister van Defensie bericht, dat zij bereid waren te bevorderen, dat dit ter reingedeelte weder in de huur werd opge nomen tegen een verhooging van den jaar- lijkschen huurprijs ad 933.met 6. zijnde het bedrag, waarmede indertijd de huursom voor het rijk werd verlaagd. Door den genoemden bewindsman is B. en W. medegedeeld, dat. door het Rijk op de huur van meerbedoeldo terreinstrook op den gemelden voet prijs wordt gestold- In overeenstemming met. het rapport van de Commissie van Fabricage stellen B. en W. aan den Raad voor te besluiten het aangegeven gedeelte grond ter grootte van pl.m. 300 M2., met ingang van een door ons College te bepalen datum weder in de verhuring van het Schuttersveld aan het rijk opxe nemen tegen een verhooging van den jaarlijkschen huurprijs ad 933. met 6. Bureau Gemeenteontvanger. Zooals bekend is, werd voor-het bureau van den Gemeente-ontvanger reeds eenige dagen na den brand van het Stadhuis door de Nederlandsche Bank kantoorruimte be schikbaar gesteld in haar agentschap aan het Kort-Rapenburg. Zeer welwillend werd daartoe het bovenlokaal van het gebouw, alsmede een gedeelte der kluis, voorshands voor het eerste halfjaar kosteloos, ten ge bruik© afgestaan. Tegen het tijdstip, dat deze periode van kosteloos gebruik afliep, wondden B. en W. zich tot de Nederl. Bank met de vraag, onder welke voorwaarden voor den ver volge over het lokaal ea.. zou kunnen mor den beschikt. De Directie verklaarde zich bereid, de ingebruikgeving voor onbepaaldon tijd te verlengen togen een vergoeding, ingaan de 1 October 1929, van 1000.per jaar, met dien verstande, dat beide partijen be voegd zouden zijn, de huur met een termijn .van drie maanden op te zeggen. Aangezien deze regeling B. en W. al leszins aannemelijk voorkomt, geven zij den Raad in overweging met ingang van 1 October 1929 van de Nederlandsche Bank tegen een jaarlijkschen huurprijs van 1000.het. bovenlokaal van haar agent schapsgebouw aan het Kort-Rapenburg voor onbcpaalden tijd te huren ten behoe ve van het, bureau van den Gemeente-ont vanger, onder voorwaarde: dat de huur en verhuur door ieder der partijen met een termijn vr drie maan den kan worden opgezegd; dat onder de huur en verhuur is begre pen het medegebruik door de gemeente van een gedeelte der kluis van het agent- scha psgebonwen verder onder de bepalingen van het Bur gerlijk Wetboek geldende voor de verhu ring van huizon. Overeenkomst met Leiderdorp. Zich vereenigende met het voorstel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas on Electriciteit betreffende het aangaan van een overeenkomst met de ge meente Leiderdorp tot aanvulling en wij ziging van de op 24 November 1924 met die gemeente gesloten overeenkomst inzake de levering van electriciteit, geven B. en W. den Raad in overweging, te besluiten een .overeenkomst als vorenbedoeld met de gemeente Leiderdorp aan te gaan vol gens het ter visie liggend ontwerp. Een onteigening. In de Raadsvergadering van 28 Novem ber 1927 werden B. en W. gemachtigd liet noodige te verrichten ter verkrijging door middel van onteigening van de perceelen, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sec tie I nos. 2306, 2206 en 122, alle staande ten namo van den heer H. J. Labree, alhier, zulks ten behoeve van den bouw van een gymnastieklokaal voor de beide bijzondere scholen aan de Hooglandsche Kerkgracht no. 20a en van de uitbreiding van de Kaas markt. Nadat bij de Wet van 20 Maart 1929 (Staatsblad No. 92) het algemeen nut was verklaard van de onteigening van de bo venbedoelde perceelen, werden bij Konink lijk besluit van 12 Augustus 1929, No. 24, de perceelen Sectie I Nos. 2206, 122 en 2306 ter onteigening aangewezen. Alvorens nu den eigenaar voor de recht bank te dagvaarden, teneinde de onteige ning van deze perceelen te hooren uitspre ken en het bedrag der schadeloosstelling te hooren bepalen, is het noodig den eige naar bij deurwaarders-exploit een bedrag aan te bieden, waarvoor de gemeente be reid is de perceelen bij minnelijke schik king aan te koopen. Dit bedrag zouden B. en W. willen zien bepaald op 6000.een bedrag dat B. en W. voor deze perceeltjes, na desknudi- ge voorlichting, voldoende voorkomt. B. en W. stellen den Raad voor, aldus te besluiten. Verstrekking brandstoffen. Zooals bekend is, werd in de laatste ja ren aan werklooze hoofden van gezinnen en -kostwinners, die naar het oordeel van het Burgerlijk Armbestuur op den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken daarvoor in aanmerking kwamen, gedu rende het winterseizoen verstrekt. Werd aanvankelijk wekelijks een halve H.L. cokes verstrekt, in de winterseizoe nen 1926—1927 en 1927—1928 werd het quantum gedurende de maanden Decem ber, Januari en Februari verdubbeld. (Het seizoen 19281929 laten wjj hier buiten be schouwing, omdat tijdens de abnormale koude ook ten opzichte van het verstrek ken van brandstoffen buitengewone maat regelen zijn getroffen). Bovendien is sedert het jaar 1928 aan personen, die op 1 Ja nuari van het Burgerlijk Armbestuur en den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken naar de werkloozenkassen over gingen en dientengevolge hun inkomsten zagen dalen, ook gedurende den tijd, dat zij uitkeering uit hun kas kregen, een co kesbon verstrekt. De eerstgenoemde werldoozen ontvingen in het geheel gedurende 22 weken brand stoffen en wel gedurende 13 weken in De cember, Januari en Februari bons voor 1 H.L. gascokes en gedurende 9 weken in November en Maart bons voor een hiive H.L. gascokes. Desgewenscht kon men op een bon voor 1 H.L. gascokes, 1.5 H.L. parelcokes, of met bijpassing van 50 cent, 2 H.L. parelookes bekomen, terwijl op een bon voor een halve H.L. gascokes, met bij passing van 25 cent, 1 H.L. parelcokes werd verstrekt en wel parelcokes, die als brandstof zeer goed heeft voldaan. Aangezien de Gasfabriek dezen winter over een voldoende hoeveelheid parelcokes van zeer goede kwaliteit en vrij groote af meting beschikt, zou thans, indien tot co kesverstrekking wordt besloten, in afwij king van voorgaande jaren gedurende 22 weken 1 H.L. van die parelcokes kunnen worden verstrekt. Do uitgaven worden dan per werklooze, die het geheele seizoen voor de verstrekking in aanmerking komt, niet noemenswaard hooger; wel wordt het groote voordeel verkregen, dat de voorzie ning veel eenvoudiger wordt. Met name de Gasfabriek zou deze vereenvoudiging zeer op prijs steller). In de vergaderingen van het Burgerlijk Armbestuur en van de Commissie van Ad vies voor Sociale Zaken, alwaar de cokes- verstrekking aan werklooze hoofden van gezinnen en -kostwinners een punt van be spreking heeft uitgemaakt, kon men zich ook geheel met deze afwijking vereenigen. Vermits in het seizoen 19271928 (1928 1929 kan wegens de abnormale koude niet als voorbeeld dienen) door het Burgerlijk Armbestuur zijn uitgereikt 9993 bons en door den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken 5766 bons, zullen de totale kos ten berekend naar pl.m. 16000 H.L. ver moedelijk bedragen pl.m. 15000. Hoewel de economische toestand Aan merkelijk is verbeterd, meenen B. en W. dat er toch nog aanleiding is, om geduren de het a.s. winterseizoen dezen bijzonde ren steun te verstrekken en wel van Za terdag 2 November 1929 tot enfmet Maan dag 31 Maart 1930. INGEZONDEN MEDEDEELING. •r /Wybert-tabletten on- /dei; h\t oefenen ter ming van de óór het op treden ter zuivering van de stem. HILLEG0M. Doodeüjke val. Gistermiddag even voor den aanvang der werkzaamheden'speelde de 20-jarig© H. Freeken, bloemistarbeider in dienst bij de N.V. v. h. Gebroeders Hulsebosch aan de Leidschestraat alhier, met de eleotri- sche takel, aanwezig in de bloembollen- schuur. F. is waarschijnlijk door du'zelig- heid bevangen en viel uit den nok der schuur en kwam terecht op den cementen vloer. Met een schok liep de takel vast, waardoor de ongelukkige de takel losliet. In zeer deerniswaardigen toestand werd de getroffene, nadat dr. H. F. ten Hooien de eerste hulp had verleend, naar het Lgid- sc'he ziekenhuis vervoerd, waar hij na en kele uren is overleden. De man was sinds zeer korten tijd ge huwd. Het is wel een ontzettend gebeuren, helaas alleen aan eigen schuld, te wijten. ST0MPWIJK. GEMEENTERAAD. De begrooting aangeboden. Brandgevaar voor woningen aan den Broekweg. Dinsdagavond te 7.45 uur kwam do Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. .Keijzer, seer. II J. van Delftaanwezig alle leden, behal ve de heer Willemse, die later ter verga dering komt. De voorz. opent de vergade ring met gebed. De goedkeuring der notu len wordt aangehouden tot de volgende vergadering, daar deze nog niet ter visio hebben gelegen. Ingekomen zijn: Proces-verbaal van ka-s- opneining van den gemeente-ontvanger. Goedkeuring van Ged. Staten betreffende af- en overschrijvingen. Mededeeling van Ged. Staten, <lat zij de verlengingstermijn lot 1 Jan. 1930 inzake onbew. verklaring woning de Hollander hebben goedgekeurd, enz. enz. B. en W. bieden den Raad aan uitvoerig verslag van de gemeente over 1928. Op voorstel van B. en W. worden alle stukken voor kennisgeving aangeno men. B. en W. bieden- den Raad aan de go- meentebegrooting, dienst 1930. In de Com missie van Onderzoek werden bij le stem ming gekozen de heeren Waaijer, v. Dam, v. d. Meer en de Lange; bij de 2e stemming werden uitgebracht op den heer Small 1 stem, op den heer Hoogeveen 1 stem en op de heeren Willemse en Verheijen elk 4 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben. Nu' krijgen beide laatste heeren elk 5 stemmen; het lot besliste dan ten gunste van den heer Willemse. Bij het punt subsidie-aanvrage Gewes telijke Landstormcommissie „Zuid-Hol land West", stellen B en W. voor afwij zend te beschikken, daar hier ter plaatse geen af deeling bestaat; het voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. De wijziging bouwverordening wordt na toelichting door den voorz. eveneens z. h. s. goedgekeurd. Een vraag is ingekomen van den heer de Lange inzake brandgevaar woningen aan den Broekweg in verband ook met den vaak hoogen waterstand, waardoor de menschen bij eventueelen brand jjiieb weg kunnen. Hij licht zijn vraag nader toe en dringt ten zeerste op spoed aan. De voorz. zegt nog geen gelegenheid ge had te hebben deze zaak te bespreken, doch deze aangelegenheid zal in de eerst volgende wethouders-vergadering behan deld worden. De heer Verheijen licht de vraag van den heer de Lange nader toe en zegt, dat hier aan reeds gewerkt wordt. Na enkele be spreking zegt de voorz. deze zaak tot te vredenheid te zullen oplossen; Hierna slui ting. KATWIJK. Groene Kruis. De afdeeling Katwijk van het Groene Kruis hield haar jaarver gadering in de Roskam. Ds. Meijering leidde de vergadering. Afwezig waren met kennisgeving de heer R. O. Ouwehand en de heer den Haan. Van laatstgenoemde was tevens bericht ingekomen, dat hij als bestuurslid bedankte. De voorzitter drukte in zijn openingswoord zijn spijt uit over de slechte opkomst. Dr. Lodder las als waarnemend secr. de notulen. De heer W. van Beeien Wz. vroeg waarom twee maal achter elkaar te Katwijk.—Rijn vergaderd werd. De voorzitter zeido, dat zulks op een misverstand berustte, doordat in 1928 geen jaarvergadering was gehouden. Ds. Meijering las dan het jaarverslag en wees hierin op de nuttige instelling van het Consultatiebureau, hetgeen buiten ver wachting trouwens ook een offer vroeg van de kas omdat bij de oprichting gezegd was dat dit geheel gesubsidieerd werd door de Prov. hetgeen in de practijk anders uit kwam doordat bijv. voor do exploitatie geen subsidie werd gegeven en mogelijk in de toekomst zelfs een gedeelte van het salaris van den leider uit de kas zal moeten worden betaald. Een woord van dank werd gebracht aan Dr. Feisschcr, doch ook aan Mevr. Visscher en Zuster Zambeek, die zich geheel belangloos voor deze zaak gaven. Een circulaire was aan de ingezetenen verzonden met het doel het ledental te doen uitbreiden. Dat had goede uitkomsten gegeven. 237 nieuwe le den waren ingeschreven. Gewezen werd op de ongunstige verhouding van Katwijk aan Zee tegenover Katwijk Rijn die resp. 387 en 190 leden telden. De heer Minnee pen ningmeester deed daarna verslag. Dit was nagezien door een commissie en accoord bevonden. De inkomsten bedroegen 2047.32 1/2, de uitgaven 1505.20,, batig saldo 542.12 1/2. Dan werd uitvoerig ge sproken over het magazijn, dat in uitste kende conditie is. 125 stuks zijn voorradig. Er werd geklaagd over het niet tijdig te rug bezorgen der artikelen. De leden zal hierop gowozon worden. Als bestuurslid werd herkozen Dr. Hueting. In de plaats van den heer de Haan werd gekozen de heer W. van Beeien "Wzn. Als afgevaardig den naar de Alg. vergadering in Rotterdam op 31 Oct. werden benoemd Ds. Meijering en de heer J. Minnee. Op verzoek van Zus tor Zambeek zullen de artikelen voortaan gehaald kunnen worden op bepaalde uren, behoudens noodgevallen. Na rondvraag sluiting der vergadering. KATWIJK AAN ZEE. Haringvisscherij. De haringvisscherij is altijd vol wisselvalligheden. Sommige schepen maken dikwijls een beste besom ming terwijl dm demzelfden tijd anderen een slechten uitkomst hebben. Het gebeurt, dat een schip in enkele nachten is volge- vangen, terwijl in hetzelfde tijdvak een ander geen haring in de vleet krijgt. Zoo ook thans. Al kan in het algemeen niet van een beste uitkomst gesproken worden, en kelingen zijn er weer die een mooie besom ming terwijl cm denzelfden tijd anderen voor de visscherij bedorven door het stormachtige weer. En als het eenanaal No vember geworden is, kan als regel weinig meer goed gemaakt worden. De prijzen zijn steeds zeer goed. Mogelijk ook wel door de matige aanvoer. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag 3 uur. 1. Verzoek van God. St., om de verordening, houdende verbod tot het telen van be paalde soorten aardappelen tor voorko ming van de wratziekte, in te trekken we gens strijd met de wet. 2. Vaststelling van eene verordening, houdende voorwaarden, waarop door het Gemeentelijk Gasbedrijf te Lisse gas wordt geleverd over den munt gasmeter. 4. Wijziging van de verordening regelende bet tarief, waarop door hot Ge meentelijk Gasbedrijf te Lisse gas wordt geleverd over de gewone en penningme ters en de meterhuur wordt berekend. 5. Wijziging van het tarief voor de levering van water door het Waterleidingbedrijf der gemeente Lisse. 6. Vaststelling van eene regeling omtrent het te werk stellen van werkloozen in de gemeente Lisse. 7. Voorstel van B. en W., om aan den heer A .L. Beugelsdijk, alhier, een strook grond te verhuren langs den Graehtweg. 8. Sub- sidicn: a. een verzoek van de Vereeniging voor Pluimvee en Konijnensport, om 3 zil veren medailles beschikbaar te stellen voor haar op 24, 26 en 27 December a.s. te hou den tentoonstelling, b. een verzoek van de afdeeling Lisse van den Land- en Tuin- bouwjbond, om eene subsidie van 25. voor ieder der door haar georganiseerde winteroursussen. c. een verzoek van het R. K. Jongenspatronaat, om eene subsi die voor den door hem ge-organiseerden cursus in vakteekenen. d. een verzoek van het R. K. Jongenspatronaat, om eene sub sidie in de kosten van oprichting en in standhouding van een gymnastiekvereeni- ging. e. een verzoek van de R. K. Lees bibliotheek, om eene subsidie van 250. rf. een verzoek van de Kon. Ned. Vereeni ging voor Luchtvaart, om de gemeente als lid dier Vereeniging te doen toetreden, g. een verzoek van de Gewestelijke Land- stormcommissie „Zuid-Holland-West", om haar ook voor het jaar* 1930 eene subsidie van 100.toe te kennen, h. een verzoek van de R. K. Geitenfokvereeniging, om baar ook voor het jaar 1930 eene subsidie toe te kennen van 50.9. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van eene geld- leening van ten hoogste 160.325.met do Pensioenfondsen voor Koloniale Landsdie naren voor stichting en uitbreiding van bij zondere scholen. 10. Voorioopige vaststel ling van de Gemeente-rekening 1928. 11. Aanbieding van de gemeente-begrooting en bedrijfsbegTOotingen voor het dienst jaar 1930. 12. Comptabiliteit. 13. Ingeko men stukken cn mededeelingen. Reclames hondenbelasting 1929. Muziekvereen. „Aclclf Kolpir.g". Gis teravond vergaderde de R. K. muziekver- eeniging Adolf Kolping", onderafd. der St. Josephgezellen-vereeniging. De voorzitter, de heer J. v. d. Voort opende deze verga dering met den Kolpingsgroet, heette allen van harte welkom. Voornamelijk richtte spr. het woord tot den nieuwen kapelaan dezer paroohie, den weleerw. heer H. Ag- terof. Vervolgens werd de prijs bezichtigd, die deze vereeniging ten deel viel op het concours te Heemstede. De vereeniging heeft een verlies goleden door het vertrek van mej. de Meukler. beschermvrouwe de zer vereeniging. Wat zij voor deze vereeni ging heeft gedaan, is goed geweest. Bij het afscheid gaf zij een flink bedrag ten bate van de kas. Hierna passeerde de revue wat na de laatste vergadering door de vereeniging is gedaan. Er is een huldiging gebracht hij het inhalen van den nieuwen pastoor voor de parochie der H. H. Engelbewaarders, vervolgens het opluisteren bij de kinder feesten en last not least de grootsóhc hul diging bij den heer P. Warmerdam Czn. bij diens 25-jarig huwelijksfeest. De uitvoering werd vastgesteld op 29 en 30 December '29. Het program zal door het bestuur worden opgemaakt.. Bij de rondvraag sprak de heer J. v. Dijk namens de controlecommissie een woord van dan'k aan den penningmeester voor zijn nauwkeurig 'beheer. Verschillen de leden stelden nog eenige vragen, welke door den voorzitter- voldoende werden be antwoord. Vervolgens dankte de kapelaan W. Ag- terof voor do woorden tot hom gesproken. Voorts sprak de heer Warmerdam een woord van dank, voor de sympathieke woorden tot hem gesproken. Spr. hulaigt, namens den raad van bestuur, den voor zitter als een man, die met hart en ziel werkt voor de vereeniging. Hij hoopt, dat hij nog jaren lang zijn beste krachten zou geven voor de vereeniging. De voorz, dankte beide sprekers voor de woorden tot hem gesproken, en de volle 100 pet. van zijn krachten len geven voor deze vereeniging. werd deze vergadering gesloten Kolpingsgroet. A RIJNSBURG. Bloemenhandel. Mot een maar gen aanvoer waren de prijzen in den dezer week, alhoewel iets hooger dg rigo week, ook maar matig. De aa bestaat voornamelijk uit bos-chrya ia verschillende soorten met kleine turns Dahlia's en Pompon-Dahlia's. I werd voor bos-chrysanthen van 0.1 0.44 per bos, Pompon-Dahlia's van 0.40 tot 0.50 op, terwijl groote lia's betaald worden met 0.80 tot extra soorten iets hooger. SASSENHEIM. Een belangwekkende avond, Do Reelasseeringsvereeniging vergast i Maandag 28 October op een mooien ai Zoo vaak hoort men nieuwsgierig -vra hoe het er in de gevangenis wel mag zien. Niet. dat men er gaarne vertoelj neen het is meer de nieuwsgierigheid om het hoekje gluurt. Er bestaat nu gelegenheid, dat veej heimzinnigs voor u ontsluierd wordt, krijgt een volledig beeld te zien van echte leven en werken in een werij Nederlandsche gevangenis. Heusch niet alles even vlak en i Allereerst gaat een aardige klucht hoofdfilm vooraf. Vervolgens is voor d avond eene goede muzikale mede wei verkregen. Verscheidenheid derhalve menig opzicht. Dan dient vermeld, dat een deskm op het gebied van gevangenis- en re seeringswezen het vertoonde op een ji en prettige wijze toelicht. Een populaire voordracht over hc: t'hoheke reclasseeringswerk, waar nog weinig personen mede bekend zijn, i eveneens genoemd. Alles bijeengenomen een avond vat not, leerzaamhoid en ontspanning tegi De aangebrachte affiches lichten u der in. VOORSCHOTEN. Geboren: George Anton, z. vat H. G. Grüter en F. G. A. W. Boetq Johanna Geertruida Maria, d. van A der Werf en J. O. van Kleef. Coi Gerardus Marie, z. van J. B. Valentin i M. van Straaten. Christianas Cor Joseph, z. van A. C. van der Hulst W. de Haas. Petronella Johanna, d. J. J. Braggaar en K. J. P. Ster inga Ondertrouwd: W. H. van TS j. en J. G. Kooi 24 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. Dinsdagavond vergaf de R. K. Volksbond in de St. Josepl Na de gebruikelijko opening door den zitter werd het Bondslied gezongen. 4 bevatte bespreking van het St. 'brordusfeest. Besloten werd de feestvi te doen plaats hebben op 10 en 11 ber. De voorzitter sprak den wens< dat alle leden 's Zondags zullen deel) aan de algemeer.e H. Communie. De avond zal gehouden worden op 11 N ber in de St. Josephzaal. Als humo zullen dien avond optreden de heeren Boesnach uit Rotterdam. Bij de bespreking van het a.s. program deed de voorzitter medede dat de winteravonden zullen wordei nut door het houden van cursussen de leden. Voorts zullen uiteenzettj worden gegeven aangaande de ziekte gevallen- en verzekeringswetten e.a, Aan de orde kwam een besprekin( treffende het organiseoren van een colaasféest voor de kinderen der lede: voorstel van den voorzitter wordt algemeene instemming besloten tot bij de leden een collecte te houden einde op deze wijze de kosten niet en al voer de afd.-kas over te laten, een der leden werd 'hier ter plaatse richting bepleit een-er R. K. Radiovet ging, om aldus den Katholieken Omroep nog meer te steunen. De vo ter juichte dit voorstel toe en zal tra tot dit doel een commissie te vormei een en ander nader uit zal werken. Van de rondvraag werd op een zet animeerde wijze gebruik gemaakt, we sluiting der bijeenkomst. Aangereden. Toen een zoontje den heer H. in de Wilhclminastragi tererumiddag plotseling de straat wilde steken, werd het jongetje passeerende auto aangereden, met ht volg, dat hij een hevig bloedende wonde bekwam. Dr. de'Gr. verleende kundige hulp. NOORDEN. De koster jubileert Den 28en zal het 25 jaar geleden zijn, dat plaatsgenoot Ant Noteboom, als van de Kath. Kerk word aangesteld. 23sten October 1904 werd Noteboom wijlen Pastoor Raamaker als koster genomen. De tegenwoordige herder, toor Borsboom, wil dit feest niet merkt laten voorbijgaan; wij hope! ook, dat het onzen ijverigen koster dag niet aan belangstelling zal ontbi Speldjesdag. De speldjesdag ten van de R. K. Drankbestrijding heel gebracht f 32.90. NIEUWKOOP. Vergadering. De vergaderm? de 4 gemeentebesturen ter behan van het va-strec'httarief voor de teib is vastgesteld op Maandag aJ gemeente»huize van Zevenhoven. ZEVENHOVEN. Wirvtercliervst Men wordt er a* gemaakt, dat op de lijn Alphen a. d. Uithoorn met den winterdienfit der wegen geen verandering is gekomet IJsclub. De vergadering der ij* uitgesteld tot a.s. Dinsdag 29 Octoi

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8