LUCHTVAART KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ONDERWIJS LAND- EN TUINBOUW Burgerlijke Stand FAILLÏSSEMENTE MARKTBERICHT DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. De averij van de P.H.—A.G.B. V K. L. M. meldt: Van den heer Aler, cersieu bestuurder van het vliegtuig, dat in Oonstantinopel avcri.i heeft gekregen, is lans bericht ontvangen, dat men. heeft kunnen vaststellen, waarom boven het hoogland van Klciu-Azië dc linkermotor plotseling stopte. Het bleek n.l.. dat het kraagje, waarmee do vlotterpen van de carborator vastzit, heeft losgelaten, waardoor de vlotterpen den benzinetoevoer geheel afsloot. Een dergelijke storing is nog nimmer bij de K. L. M. voorgekotnen en was ook niet te voorzien. De post van het vliegtuig is inmiddels naar Port Said overgebracht en zal van daar per Patria worden vervoerd. De Do X. Voorbereiding voor een vlucht over den Oceaan. Dr. Claudius Dornier heeft in een on derhoud met een redacteur van de Mün- chener Zeitung verklaard, dat volgens zijn vaste overtuiging een geheel nieuw tijd- perk voor het wereldverkeer aanstaande is. Het wereld-vliegverkeer zal ongetwij feld komen, hoewel natuurlijk niet van daag of morgen. Hij gelooft, dat hij bin nen afzienbaren tijd met zijn nieuws reu- zenvliegtuig een vlucht over den Oceaan zal kunnen uitvoeren, waarbij hij niet denkt aan een recordprestatie voor een keer, doch aan een geregeld transatlantisch luchtverkeer. Dc start var het vliegtuig voor een vlucht over den Oceaan zou van de zeekust uit moeten geschieden, aan gezien daardoor een grooler nuttige be lasting mogelijk wordt. Ten gevolge van den gedrukten cconomischen toestand in Dniischland zal hij wel verplicht, zijn en kele licenties naar het buitenland te ver- koopen, doch desniettegenstaande is de leiding van Duitsehland o<p het gebied van het luchtvaartverkeer verzekerd. Dr. Dornier deelde nog mede, dat hij op het punt staat naar Amerika te ver trekken om over den verkoop van enkele toestellen te onderhandelen. De Pooltocht van de Zeppelin. Naar aanleiding van de heb volgend jaar te houden Noordpool vlucht van de .,Graf Zeppelin" hebben de luchtvaart-autoritei ten in Alaska dc opdracht gekregen het luchtschip alle mogelijke hulp te verleenen. Alen -neemt aan dat het luchtschip in Fairba.uk (Alaska) brandstof in zal nemen. De Oceaan-vlieger Diteman, Van. den Oceaan-vlieger Diteman zijn nog geen berichten ontvangen. Acht vliegers vermist. In de wouden ten Noord-Oosten van Quebec wordt door drie regceringsvliegtui- gen naar acht vliegers gezocht, die met- vier vliegtuigen sedert de vorige week ver mist worden. Tu Noord-West-Canada wordt eveneens met- regeeriiigsvliogtuigcn, die met zoek lichten zijn uitgerust naar een uit acht per sonen bestaande expeditie gezocht, die naar mineralen zocht cn sedert geruimen tijd vermist wordt. Noodlanding van een verkeersvliegtuig. Het verkeersvliegtuig ParijsHeulen moest gistermorgen vanwege den dikken mist boven de Ardennen een omweg over Brussel maken. Spoedig nadat het na een landing op het vliegveld Haren, was ver- i-rokken, moest het wegens een motordefect in liet open veld landen. Het toestel werd vrij ernstig 'beschadigd, doch de inzittenden, drie reizigers, de pi loot en dc werktuigkundige bleven onge deerd. Dc reizigers zetten met een a-nder toestel de reis voort. DE HAARLEMSCHE DIOCESANE SYNODE. Sluiting. Woensdagavond tien minuten voor half 7 verkondigde het klokgelui der Kathedra le kerk te Haarlem dat binnen hare muren het Te Deum werd gezongen tot sluiting van de Haarlemschc Synode." De bijeenkomst van Z. D. H. den Bis schop van Haarlem met de daartoe uit verkoren geestelijken van zijn Bisdom, had van Maandagmiddag 1 uur af, dus drie da gen geduurd. BENOEMINGEN. In het bisdom Roermond. Z. D. H. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen. Bis schop van Roermond, heeft wegens ziekte eervol ontslag verleend aan den weleerw. heer A. J. J. Bergmans als kapelaan te Meerssen, cn hoeft benoemd tot- pastoor to Bldterswijk den weleerw. heer P. S. J. Verheggen, die kapelaan was t-e St. Odi- licnberg. en tot kapelaan te Meerssen den weleerw. lieer P. J. C. de Gronckel. die kapelaan was t-e Nieuwstadt, !n het bisdom 's-Hertogenbosch. Z. D. H. dc Bisschop van 's-Hertegen- bosch heeft benoemd tot kapelaan te Me- gen den weleerw. pa-ter N. A. J. van Hee- reveld O. F. M. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Een moeilijk probleem voor de vroedschap. Gaat het weeg huisje of.... het gemeentebestuur achteruit. Fascistische denk beelden van den heer Vossepoel. De raad dezer gemeente kwam Maan dagavond te half acht in openbare zit ting 'bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. W. Gee-sink. Aanwezig alle leden. De voorz. opent dc vergadering met gebed. Dan verleent hij het woord aan den lieer lioovors, die dc notulen der vo rige vergadering voorleest, welke onver anderd worden goedgekeurd. Naar aanleiding van een vraag van den heer Groeneweg, gesteld op do vorige ver gadering, betreffende de aanschaffing van een brandzeil, deelt de voorz. mede, dat hij met den directeur der „Johannes- srichting" hierover gesproken heeft. Deze heeft het plan van aankoop voorgelegd aan het bestuur dier stichting. Dan komt- aan de orde een schrijven van den heer Bokkestein. Deze heeft bouwplannen en heeft daarvoor uitgeko zen het terrein van den heer Kwakkenbos, gelegen tusschen de perceelen van de hee- ren Vossepoel en Egberts. Nu is dit grond die door de gemeente in erfpacht gegeven wordt. De heer Bokkestein wenscht de erfpacht over te nemen on dan de grond van de gemeente te koopen. Het prae- a-dvies van B. en W. is hiermee aecoord te gaan. De heer Vossepoel is van mee ning, dat er meerdere liefhebbers zijn, die de erfpachtgronden wenschon te koopen. De raad besluit aam gegadigden dit toe te staan. Thans komt ter sprake de prijs, die per M2. betaald moet worden. De voorz. zegt dat 2.50 per M2. de normale prijs is voor dezen grond. B. en W. stellen echter voor den prijs te be palen op f 2. Alle raadsleden kunnen zich hiermee v ere enigen, behalve de heer Vos sepoel. Hij vindt den prijs veel te hoog. Voor arbeiderswoningen vindt hij de grond te duur worden. De heer Vossepoel informeert naar de opbrengst der gionden tegen dien prijs. De- voor/, deelt mede, dat die op f 2200 komt, daar de oppervlakte 1100 M2. be draagt. Voorts ze-gt de voorz. dat f 2 per c.A. niets to veel Is. f 0.50 hebben zij reeds van don prijs laten vallen en de heer Vossepoel moet er rekening mee houden, dat de gronden aan den hoofd weg liggen. Dc heer Vossepoel is echter van meening, dat f 1 per M2. voldoende is. De andere raadsleden komen hiertegen op. De gemeente kan dan beter de gron den in erfpacht geven, daar de baten dan grooter zijn. Besloten wordt in principe den prijs op f 2 per M2. te stellen. Dit punt afgehandeld zijnde, komt aan de orde een schrijven van den Z.E. Heer van Nes, behelzende de aankoop van een viertal schoolbanken van de gemeente, voor de R. K. bewaarschool, tegen den prijs van f 2.50 per stuk. Het verzoek wordt ingewilligd. Het volgende pruil, van de agenda zet onzen raaad voor een zeer moeilijk op te lossen probleem. Het laatste woord is er dien avond niet over gezegd, ofschoon er lang over gesproken is. Wat toch is het De heer Jac. van 't Kruis heeft een weegbrug laten maken met een er bijbe- hoorend weeghuisje. Dat weeghuisje nu staat 93 c.M. buiten de rooilijn, wat geheel in strijd is met de oude bouw-verordening. Toen hij mot de tcekening kwam, is hem gezegd, dat het zgu. huisje naar achteren moest. Toch is hij doorgegaan met daar te bouwen, zonder zich te storen aan de waarschuwingen van B. en W. Peze overtreding kan de gemeente zoo maar niet laten passeeren. Twee oplos singen heeft dc vroedschap overwogen. De raad kan voor het weeghuisje een nieuwe rooilijn vast-stellen, of Van 't Kruis gelasten het gebouwtje achteruit te zetten. Van 'b Kruis heeft B. en W. verzocht voor hem een nieuwe rooilijn te bepalen. De raad is van meening, dat de betrokkene er dan wel te gemakkelijk af komt. In het t/weede geval wordt de be langhebbende op groote onkosten 'gejaagd, waar het goede hart der meeste raads leden tegenop komt. Allen zijn het er over eens dat Van 't Kruis dom heeft gehan deld. De heer Vossepoel is van meening, dat het recht zijn beloop moet hebben, ook al is het minder aangenaam voor den betrokkene. Het afbreken zal in de hon derden guldens loopen. Als het bij een paar honderd gulden blijft, zijn verschil lende raadsleden voor die oplossing, maar het zal meer wezen. Een andere oplossing weten de leden voor het oogenbik nog niet. De voorz., alsmede de heer Ran e.a. zijn er voor, de beslissing uit te stellen tot de volgende zitting, en in dien tijd nog eens naar een minder harde oplossing te zoeken. De begTooting komt vervolgens aan de orde. De commissie tot onderzoek van de begrooting is van meening, dat het huidig belastingstelsel grondige hervormingen moet ondergaan. Toch is men van ge voelen, dat men dc herziening van het stelsel beter kan uitstellen tot het vol gende jaar. Aldus wordt besloten. De commissie keurt de begrooting goed. De heer Van Leeuwen wil de opcenten op de vermogensbelasting met de helft verlagen. Aan zijn verlangen kan nog niet voldaan worden. Wordt de vermogens belasting verlaagd, dan zal het noodig we zen die te verhalen op de inkomstenbelas ting. De voorz. zegt, dat de gezinnen daar door getroffen zullen worden. Dat de on- gehuwdeu daar ook onder zullen lijden, vindt hij minder erg. De heer Vossepoel valt hem hierin bij. Hij durft zelfs te rep pen van een vrijgezellenbelasting, zooals dictator Mussolini heeft ingevoerd in Italië. Dit gezegde verwekt groote hila riteit'. De gemoederen der aanwezige vrij gezellen komen in beroering. De raad be sluit aan het belastingsysteem dit ja-ar nog niets te veranderen. Nadat de begrooting afgehandeld is, volgt, de rondvraag. Den heer Vossepoel wordt het woord verleend. Deze zegt dat liet trottoir in de Dorpsstraat particulier eigendom is. Toch meent hij heel zeker te weten, dat het on derhoud or van komt voor gemeente-re kening. iSpreker vindt het het beste ge- lijdelijk aan het trottoir te verbeteren. De heer Augustinus e.a. zijn hier op tegen. Deze wil liever wachten tot het buizen net voor do waterleiding gelegd is. Be sloten wordt "tot' afdoende verbetering van het trottoir nog niet over te gaan. Voorts wcnscht de heer Vossepoel dat een gedeelte van den polderweg verbeterd wordt. De voorzitter kan hem mededeelen, dat in verband hiermede reeds grind be steld is. Niets meer aan do orde zijnde, volgt tegen negen uur sluiting. De salarisregeling bij het Nijverheids- Onderwijs. Aan den minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is onderstaand telegram verzonden In opdracht van het bestuur van de R. K. Veréeniging van Directeuren enz. bij liet- Nijverheidsonderwijs „St, Bernardus", verzoeken ondergeteekenden U-we Excel lentie beleefd, bij het vaststellen van de salarisregeling voor het personeel der Nij verheidsscholen onze wenschen vervat in de requesten van .September 1928 en Maart 1929, in welwillende overweging te nemen. Namens het bestuur: H. A. HAARMANS voorzitter. E. M. ZWEEKHORiST. secretaris. Gelderschedam 61, Den Bosch. Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond. OntlwiLkolingsdagen. Het bestuur van den Katholieken Ne- derlandschen Boeren- en Tuindersbond heeft besloten eenige onlwikkelir.gsdagen te houden n.l. op Maandag 6, Dinsdag 7 en Woensdag S Januari 1930 te Roermond. Het doel van deze ontwikkelingsdagen is dey Katholieken boeren en tuinders meer ontwikkeling zoowel op sociaal-eco nomisch als op vakkundig gebied bij te brengen. Hiertoe worden bepaalde vraag stukken door deskundige sprekers in be handeling genomen en is er gelegenheid om van gedachten te wisselen. Op de in Januari 1930 te houden ontwik kelingsdagen zullen de volgende onderwor pen worden behandeld,: L Coöperatie. Inleider: J. J. C. Ame-nt, directeur van den Limburgsehen Land- en Tuinbouwbond, te Roermond. 2. Dc samenwerking tusschen stad en land in het werk tot behoud van het ge loof. Inleider: Pater H. va-n Ruth S.J., Pastoor te Amsterdam. 3. Grondverbetering in het algemeen en de water-economic in het bijzonder. Inlei der: Ir. J. H. H. Bemelmans R. K. Pr.. directeur van de R.-K. Lanabouwwinter- school. te Roermond. 4. Richting der productie op kwaliteit. Inleider: Dr. Ir. W. J. Droesen. Bondscon- sulent, te Roermond. 5. Voorkoming van veeziekten in het algemeen en rundertuberculose in het bij zonder. Inleider: Dr. H. C. L. E. Berger, directeur van. den Veeartsenijkundigen Dienst, te Den Haag. 6. Doelmatig bedrijfsbeheer in hel al gemeen en de landbouwarbeidsleer in het bijzonder. Inleider: Dr. Ir. I. Rietsema, di recteur der R.-K. Land- en Tuinbouw- winterschool, te Breda. 7. De beteekenis van den strijd tegen het communisme in het bijzonder voor den boeren- en tuindersstand. Inleider: J. F. E. M. Aghina te 's-Gravenhage. 8. Voorkoming van plantenziekten en plantenbeschadiging. Inleider: M. van den Broek, directeur der R.-K. Landbouwwin- terscbool te Boxtel. 9. De beteekenis van een goed vervoer wezen meer in het bijzonder voor de veil lingen van dc land- en tuinbouwproducten. Inleider: Mr. L. Niemöller, secretaris van het Centraal Bureau van de Veilingen te 's-Gravenhage. Zij, die voornemens zijn aan deze ont wikkelingsdagen deel te nemen, kunnen zich nu reeds opgeven bij het secretariaat van den Katholieken Nederlands chen Boeren- en Tuindersbond. Juliana van Stolberglaan 113, te 's-Gravenhage. LEIDEN. Geboren: Arie, z. van A. Owel en E. van Steenbergen Trijntje Suzanna, d. van C. Joren en M. Berghoef Jacoba, cL van W. Koppers en J. van Hameren Cunera, d, van G. A. Smit en P. Klap muts. Susanna, d. van J. v. d. Berg en K. v. d. Nat Gert, z. van R. J. van der Weerd en M. Speelman Wil helmus Johannes, z. van P. J. Kempers en E. C. van Smoorenburg Jacobus, z. van J. Siera en E. Bonte Adriana, d. van J. van Klaveren en H. J. Arbouw Judith Cornelia Hona, d. van J. L. van der Meer en C. J. K. Pont Willie, d. van D. Jasperse en J. Onderwater Martinus Laurentius, z. van J. Verlind en J. J. Herruer Petronella Johanna, d. van N. A. Sloos en H. J. Christiaanse Pieter, z. van P. Lardee en C. H. van Ton geren Helena Frederika, d. van F. J. Hageman en J. H. Haaksma Comelis, z, van J. de Vries en H. Schoneveld Johannes, z. van Alb. Korsuize en D. W. v. d. Wetering Johannes, z. van J. Le pelaar en M. Sloos Jannetje, d. van J. Lepelaar en M. Sloos FranciscuB Mat thias, z. van F. A. Grimbergen en E. C. Schoenmaker Jacoba Maria, (1. van J. B. v. d. Klaauw en M. W. Stikkelman Adriaan, z. van A. van Honschoten en A. Affourtit Johanna Jacoba Jansje, d. van P. Devilee en M. J. H. v. d. Born Johannes, z, van J. Lassohuyt en G. den Hertog Pieter Herinanus, z. van A. Hoppers en M. L. van Son Frank Jan, z. van J. F. H. de la Court en C. E. de Graaff. Gehuwd: J. J. Postma, jm. en M. E. J. Overpelt, jd. J. C. van Stijn jm. en B. Glatthaar, jd. J. J. Schim, wedr. en R. Ramak, jd. II. Thate, jm., en T. Hir- scliig, jd. H. Vreeken, jm. en M. P. Houtzager, jd. J. Bekooij, jm., en D. Ouwersloot, jd. E. H. Haarlem, jm. en W. J. Schenkeveld, jd. W. v. d. Heijden jm. en C. Smit, jd. N. Krispijn, jm. en G. van Rossum, jd. A". Laurier, jm. en 11. Sinningèr, jd. I. J. J. Werk, jm. en C. Sira, jd. Overleden: L. D. C. van Tuijn, dr., 13 d. H. D. Hagemans, z., 88 j. M. Gesmah, gcli. met A. v. d. Hoek, vr., 41 j. B. A. Harteveld, z., 21 j. H Miere- met, z., 9 j. J. den Breejen, goh. met F. de Rooij, vr. 58 j. A. de Haan, m. 54 j. J. M. BraggaarSchouten, vr. 25 j. M. Rijpstra, dr. 3 j. H. Klein, m., 67 j.. In Leiden gevestigd. M. P. J. Andreolie, Noordeinde 50 A. W. Aris. verpleegster, Acad. Ziekenhuis C'. H. W. d'Artillac Brill. Papengracht 23 J. T. van Baak, Boisotkade 2 H. H. A. van Baarlen. handelsreiziger, Nieuw- steeg 13 B. A. Baars directrice, Pie- terskerkchoorsteeg 15 E. J. A. G. Bakker Rodenburgerstraat. 14 E. A. M. A. Bal- jon, Zoeterw. Singel 44 R. J. Beer, Val- kensteeg 2a A. D. Belinfante. Oude Singel 72 Wed. S. van den Berg-Hoge- nes, Utr. Veer IS A. C. Bergsma, Witte Singel 7 J. G. van Blom, Oude- Vest 105 Wed. J. van Hemert-Boom, Hooigracht 38 Baron, W. H. E. van der Borch van Verwolde, Breestraat 135a -J. F. H. Bosch, Oude Vest 47 E. T. J. Bugel, winkeljuffr., Hoogl. ICerkgr. 10 B. W. Bussemaker. Hoogewoerd 88a B. R. Can- neman, Oude Singel 12 A. J. Cupido, electricien, Javastr. 48 A. F. Deutman, Breestr. 112 Jhr. D. van Doorn, Rijns- burgerweg 138 J. J. Dreef, trambeambte, Groenesteeg 20 B. van Dijk, koopman, L. Soheistr. 3 A. A. van Egmond, bank werker, Haarlemmerstr. 37 J. O. Enge len en fam., Lijsterstr. 10 W. M. Feij, Breestr. 127 H. R. Feijen, mach. bank werker, Koninginne'laan 40 M. Folmer, Acad. Ziekenhuis K. W. Galis, Lombok- straat 6 F. J. Gelderman, Rapenburg 51 W. A. E. van de Geijn, Pdeterskerk- öhoorsteeg 15 G. C. Glas, Watersteeg la C. Golhof en fam., Wa'sstr. 67 A. J. de Graaf, Kloksteeg 2a E, E. M. va-n Grieken en fam., Fagelstr. 48 A. van Haarlem, Waardgracht 71 L. J. Hage man en fam.. boekhouder, Drie Oetober- straat 55 H. Hagenaar. Morschweg 38 J. Holzer, dienstbode, Vischmarkt 8 Jhr. M. W. G. de Jonge, Breestx-aat 74 C. J. van Kaïnpen, dienstbode, Reitzstr. 3 E. Kaufmann, dienstbode, Haarlemmer straat 19 A. B. Keereweer, Aalmarkt 16 A. E. C. M. Keulen, Haagweg 56 J. H. Keunen en fam., monteur. Maredïjk 159 Wed. M. A. M. Keuning-Korrels en fam., Merelstr. 36 S. Klop, chauffeur, Volders gracht 32 W. A. C. Kluitman, Boisot kade 9 W. J. Koldewjjn, zendeling, Oegstgeesterlaan 51 J. Kompier en fam., Hooge Rijndijk 113 J. R. de Koning, Maresingel 20 T. Koopman, Morschweg 134a K. Koudijs, Beestenmarkt 44 E. M. Lafeber-Kompier, Hooge Rijndijk 113 W. H. de Kramer, onderwijzer, Morschweg 38 J. Kroezen, slager, Steenstraat 18 J. W. G. Kruseman, Schelpenkade 46 H. A. J. Lambers, Hooigracht 6.9 D. van Leeuwen, dienstbode, Lusthoflaan 9 A. Marjev, Haagweg 47 R. Martin, Aal markt 18 C. Marring, Cobetstr. 111 F. van der Meer en fam., los arbeider. Wal deck Pyrmontstr. 3a S. J. Meijers, Steenstr. 22 G. Mol en fam., smid, Gas- straat 3 G. van der Molen-de Heer, Me relstr. 21 H. G. Moorrees, Breestr. 121a G. Mostert, houshoudster, Rapenburg 35 P. Nix, Morschweg 2 C. G. Njio Kiktjien, Breestr. 39 S. M. Ouwerkerk, dienstbode, Spilsteeg 15 C. A. Paap, Rijnsburgerweg 121a W. van der Pligt, Heijnsiusplein 2a Wed. A. van Pluijlaar- Kolkman, Vreewijkstr. 21 R. H. Pos, Witte Singel S P. G. van der Put, on derwijzeres, Plantsoen 17 H. G. Rueb, Donkersteeg 19 H. A. P. de Santy, Me relstr. 4 A. Schalke, 5e Binnenvestgr. 16 Wed. H. van Schooten-Teljeur, Haar lemmerstr. 69 B. S. Sieperda, Vreewijk straat 10 J. H. Sliggers. ambtenaar, Rijn en Schiekade 81 J. H. ter Spill, Ra penburg 103 C. C. van Spronssen, dienst bode, Morschweg 14 L. A. Teerlink, zendeling, Oegstgeesterlaan 51 A. Theis- sen, dienstbode, Fruinstr. 5 P. G. Tide- ma, Terweepark 8 A. C. Timmers, wachtmeester. Doelenkazerne P. J. Töns en fam., reiziger. Rapenburg 24 T. J. Trip, Noordeinde 41a J. II. P. van der Tuin en fam., koopman, Kruisstr. 18a C. C. M. Verbij. hulp huish., Hoogewoerd 72 G. M. Vermeulen, Lijsterstr. 35 H. E. Versteijnen-Verhaar, Vestestraat 4 H. J. Visser, chauffeur. Heerensingel 10a Wed. E. de Wagenaar-van der Linden, Bronkhorstst-r. 18a- C. Wesbervoorde, winkelbed., Haarlemmerstr. 188 P. Wie- renga en fam., beambte kliniek. Leeuwerik- straat 10 Wed. H. C. de Witte-Dezentje, Oegstgeesterlaan 20 A. L. de Wolf, Nieuwe Rijn 28 J. Zwier, kantoorbed., J. de Wittstraat- 35 W. A. Zijp, J. van Goijenkado 37. Uit Lelden vertrokken. P. B. Biesot, Amsterdam, R-ozengracht 92 A. E. Blijleven, Rotterdam, N. Bin nenweg 187 B H. M. Bol ten, den Haag, Van Beuningenstr. 85 J. W. J. Borchar- ding, Breda, Hendrikstr. 1 H. Katwijk, Boi-gerstr. 44 C. Dj Voorburg. Sionstr. 9 C. P. Fowlej hem, Spijkerst-r. 249 A. M. T. G Buggenum J. C. de Goede, Nibbi Houwert G. Groenewegen, Apé Oranjedwarsstr. 13 A. Gijzenij, burg, Einddorpstr. 9 G. N. Ha den Haag, Fr. Halsstr. 43 F. Ho Rotterdam, Oostplein 14 M. Ho Enschede, Janninkplein 4 M. de Blocmendaa-1, Mr. Enschedeweg 7 van dpr Kamp, Bussum, Huizeiweg J. Kapaan, Curasao J. Kriekaai Haag, van Zeggelenlaan 12 S. L, P. Kühlraan, Velp (Gld.), Hoogewe| J. F. van der Kwartel, den Bosch, I Woustr. 12 A. Latervecr, Haarlem straat 28 W. Marquenie, Voi Broerestr. 9 A. Meel, Hazerswoudt dijk A 6 Wed. C. O. J. Mölle Voorschoten, de Kempenaerstr. 4 Nie, den Haag, Gorn. Speelmansstr, D. G. van Noort, Voorburg. Willem H. Pieters, den Haag, Vondelsti J. W. Poodt-, den Haag, J. Maetsuijc 23 J. H. Post Uiterweer, Breda, nielaan 297 H. Pouwels, den Haa phensonstr. 43 P. J. Roem, Wasi Schouwlaan 12 R. H. Roosen, Bc Laag Boskoop 2 P. C. dc Rooij, burg, Vlietweg 12 A. van Roux Wassenaar, Burchtplein 1 J. S Zeist, Krullelaan 4 G. Schlechte schede, Wilhelminastr. 66 G. H. ten, Eindhoven, Poirterslaan 27 - Storp, Horst-Emscher (DL). Essener B. Stijger, Eindhoven, Boschdijk J. Sijberden, Hilversum, Dahliastr. H. O. Thomas. Amsterdam, van de denstr. 6a- W. Veens tra, den Ha J. Schimmelpennincklaan 2 M. J. de Velde, Velp (Gld.), Hoogeweg 6 Visser. Amsterdam, Vossiusstr. 51 Vonk, Gorinchem, Groote Markt 22 K. de Vries, Lennuiden, Oost I. Wallaard, den Haag, Cremerweg l A. Werntges, Bottrop (Dl.) A. A dijk, Suriname D. van Ingen Sc Wessel, Zwijndrecht. Ringdijk 412 - H. Westerman, Zwolle. Rhijnvis Fei 44 A. Zeegerman, Doetinchem, minastr. N. van Zijl, Alkmaar, ma-kerstr. 19. (Opgegeven door v. d. Graaf Co.' Afd. Handelsinformaties). U i tg e sproken: E. G. Couperus, koopman, Ka1 aan Zee. Cur. mr. L. de Blecoui! den. Jacobus Antonius Maria van B kweeker, Aalsmeer (Oost). Cu C Blankevoort, Haarlem. Opgeheven: A. J. L. Zandbergen, Leid.en. STOMPWIJK, 24 Oct, Eierenveil Aangevoerd 1244 eieren. Hennci 8.75, kippeneieren 10.6511A\ deneieren 8.658.75, per 100 stub KOUDEKERK (Rijndijk), 24 Oct.! veiling. Aanvoei* 1676 stuks, eieren 10.6012.00. eendeneieren 7.80, kuikeneieren 10.30. per 100 konijnen 1.551.80, per stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 23 0 Groentertveiling, Spinazie 16.10 Jodenperen 7.207.50, Sissenrj 8.80 Goudreinetben 1822, An 7.408, spruitkool I 18.70, idi 5.60, per 100 K.G.: peen 8—Ui ben 1.902.70, andijvie 2.50—21 100 bos; bloemkool I 1224, id( 4.208.40, savoyekool 78.6( k-ool 6.90—7.80, per 100 stuks. KATWIJK, 23 Oct. Groentenveil Eigenheimers 0.651.20 per kist K.G., Peen 9.5011.40 per 100 bos, kool I 22.4030.20 per 100 stuk ƒ4.4.20 per 100 K.G. Aanvoer: peen, 21.000 bloemkool. VEUR, 23 Oct. Groentenveiling. komkommers le soort f 12.10, 2« f 3.90, stek f 0.70, Kropsla le soort 2e soort f 1.4-0, Bloemkool le soort 2e soort f 5.20, uitschot f 1, (mid.) f 10.30, gr. ronden f 8.20, 2; f 9.20, 3e soort f 5.30, rijp f 3,—, f 2.80, Spinazie f 14.30, Peen f 12.J iena f 14.30, Rabarber f 5, Radijs f5.- boonen 58.Spercieboonen f 42. VEUR-L'DAM, 23 Oct. Vrije Kippeneieren f 10.1511.S0, Eende f 7.8.50, Kuikeneieren f 6.7.50 stuks, Kippen f 1.1.50, Hanen f 1-' vyDuiven f 0.100.23, Konijnen f 1.—2 ge konijnen f 0.500.75 per stuk kaas (RAT.) f0.500.60, Leidsf' f 0.400.50 per pond, Appelen fW Peren f 0.060.21 per kilo. LOOSDUINEN 23 Oct, Groenter Bloemkool le soort f 46 per H kas-stokprincessen f 2557, peulö 71, siiijboonen f 4450 per 100 kg. neeren le soort f 10.40—13.60, soort f 3.607.20, tomaten A f 8$ B f 10—15, C f 7.40—1G.40, CC f 2-' ken f4.60—12.90 per 50 kg., dn soort 4856 ct. per kg., salade f 22.50 per 100 krop, peen le soort 10.10, prei f 1.504.10, knolselder? 8.20 per 100 bos. WOERDEN 23 Oct, Vee. - ?p den alhier gehouden groote naji van runderen waren aangevoerd 1 vee. De prijzen wai*en als volgt: ren f 120180, kalfkoeien f 215—1 koeien f 120380, pinken 1' 90—1- zen f 110200, graskalveren f 55- del goed.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6