GEMENGDE BERICHTEN Is BUITENL. BERICHTEN KERKNIEUWS L ONGELUKKEN. Doo.lelijk ongeluk aan boord van de „Hertog Hendrik", on: arinier gedood. Bij hot Departement van Defensie is be richt ontvangen -dat Zondagavond aan boord van de „Hertog Hendrik" te Willem- stad (Curasao), vermoedelijk door eigen on voorzichtig omgaan met een geweer, de marinier Manus is om het leven gekomen. Het stoffelijk overschot is te Willem stad ter aarde besteld. Aan de te Doesburg woonachtige familie is vanwege het Departement van dit droe vig ongeval konnis gegeven. Ongeval aan boord. Gistermorgen is de 22-jarige schippers knecht K. G. uit. Wesenermiinde aan boord van het Duitsche schip „Wohlfart", lig gend voor de Nassaukade te R'dam. tus- schen een staaldraad en een rol bekneld geraakt, met het gevolg, dat zijn beide beenen gedeeltelijk werden verbrijzeld. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Gevaarlijke waakhond. Op een boerderij in den Rietwijkeroor- derpolder te Nieuw-Amstel is Maandag een driejarig knaapje dat een etensbord bij een aan een ketting liggenden waak hond weghaalde door het dier zoodanig gebeten, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Twee vin gertjes weiden zoo goed als afgebeten. Te Rotterdam. De G. G. D. te Rotterdam heeft giste ren een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd: In het tijdvak van 15 t/m. 21 October werden vier nieuwe gevallen van variola minor (alastrim) aangegeven in te voreu niet besmette gezinnen. In deze periode zijn geen patiënten overleden. Het aantal gevallen is gestegen tot 312. In totaal wor den nog 22 patiënten verpleegd. De inenting op straat is beëindigd. In totaal zijn tijdens deze campagne 35.81? personen ingeënt. Het stopzetten dezer wijze van kosteloos inenten wil niet zeggen, dat de inentingstoestand in Rotterdam vol doende wordt geacht, al is deze zeer ver beterd. De ervaring, door den Dienst op gedaan, leert, dat vele personen bovenden veertig-jarigen leeftijd, die principieel geen bezwaar tegen inenting hebben, daartoe nog niet overgingen. Kinderverlamming. Te Soest heeft zich een geval van Kin derverlamming voorgedaan bij een jonge tje van 3 jaar. Het patiëntje is naar de ba rakken overgebracht. Bij een 6-jarig meisje te Deventer heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan. De patiënte is in het zieken huis opgenomen. BRANDEN. Groote fabrieksbrand te Schiedam. Gisteravond tussehen zeven en half acht is een groote brand uitgebroken in Schie dam en wel in de N.V. Fabriek van Machin. Breeuwwerken aan de Buitenha ven. In een oogwenk stond de fabriek in lichte laaie; de brandweer, die met groot materiaal op het terrein aanwezig was, kon niets anders uitrichten, dan de belen dende perceelen nat houden. De oorzaak is onbekend. Omtrent den grooten brand in de breeuwwerkfabriek van de N.V. v.h. J. Smit aan den Buitenhavenweg te Schie dam wordt nadeer gemeld: Een voorbijganger zag een smalle rook kolom opstijgen uit het dak van het ge bouw en waarschuwde dadelijk de politi'e. Het duurde niet lang of de vlammen sloegen hoog uit het dak en een geweldige vonkenregen verspreidde zich over de om liggende gebouwen. De brandweer ver scheen spoedig en heeft gewerkt met mo tor-, auto- en stoomspuit. Het vuur werd in hoofdzaak aangevallen van de zijkanten Ti it de werktuigenfabriek De Komeet aan de linker- en de Schiedamsehe Kettingfa- briek (directeur Heijermans) aan de rech terzijde. Beide gebouwen zijn door een open gang van de breeuwwerkfabriek gescheiden. Aan de achterzijde werd het vuur voor namelijk met slangen op de waterleiding bestreden. In het geheel tastte men, toen het vuur op zijn hevigst was, den brand met 15 slangen aan, waarvan pl.m. 8 op de waterleiding. De capaciteit van het ma teriaal was toen 5000 liter per minuut. Om kwart over 7 viel het dak met don derend geraas naar beneden. En om kwart voor 8 was een 33 meter lange loods aan de achterzijde, die van hout met ijzeren binten was opgetrokken, geheel met den grond gelijk. Het vuur was toen in de fa briek zelf aan het minderen, maar werd nog steeds gevoed door de groote voorra den touw die door het geheele gebouw la gen opgeslagen. Telkens stortten de houten binten en vloeren naar de grondverdieping en om halfnegen waren slechts de buitenmuren van het twee verdiepingen en een zolder hoog gebouw blijven staan. De regen van vonken verminderde snel en ook het ge vaar voor de omliggende gebouwen was toen geweken. Op nog geen 25 meter afstand van de bouten loods stond een gebouw, waarin door een Rotterdamsche firma teer was opgeslagen. In het gebouw zelf (een oude branderij van 17 bij 9 meter) waren behalve de touw- voorraden nog verschillende machines aan wezig, die alle waardeloos zijn geworden. Over de oorzaak valt nog niets te zeg gen. Een der directeuren heeft om half zeven nog een rondgang door het gebouw gedaan, de lichten uitgeschakeld en alles in orde bevonden. In de fabriek werkten een 20-tal arbei ders en ook het kantoor was in hetzelfde pand gevestigd. Om halfnegen was men het vuur zoo goed als meester en bleef men nog nablus- schen met een slang of zes. Het blussehingswork stond onder leiding van den commandant ir. Alkema, terwijl ook eenige hoofdmannen van de Rotter damsche brandweer werden opgemerkt. Op het terrein vali den brand, dat dadelijk door de politie doelmatig was afgezet, wa ren verder nog aanwezig de burgemeester, de heer H. Stulemeijer, wethouder P. de Bruin, de commissaris van politie de heer EUenberger en verschillende andere plaai>- seliike autoriteiten. De schade wordt door een verzekering op beurspolis gedekt, terwijl, naar men ons mededeelde, de N.V. ook tegen bedrijfs schade is verzekerd. Brand in een groentenwinkel. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft een binnenbrand gewoed in den groenten- winkel California, aaff de Kruisstraat no. 04 te Rotterdam. De brand, die zich in den beginne ernstig liet aanzien, is gebluscht door personeel van spuit 27. Het afzetten van de hoofdstraat naar het D. P. station veroorzaakte natuurlijk groote stagnatie in het verkeer. De vele tramlijnen, die door de Kruisstraat gaan, werden omge legd. Piano-magazijn verbrand. Gistermorgen ongeveer 7 uur is te Ren- kum brand uitgebroken in de werkplaats van den heer van B., piano- en orgelhand-el. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon het geheel van hout opgetrokken ge bouw niet behouden, zoodat het geheel afbrandde, terwijl ook een voorraad kerk- orgel-onderdeelen verloren ging. De oor zaak in onbekend. Verzekering dekt de schade. DE MOORD TE ROTTERDAM. Onbescheiden persmenschen. Men meldt uit Rotterdam aan het „V ad." Op den eersten dag van het onderzoek in de. geruchtmakende moordzaak te Rot terdam is een conferentie gehouden tus- sc-hen de commissaris van politie, den heer Hanewinckel, die het onderzoek leidt, de drie inspecteurs van den justi- t-ieelen dienst, die met het onderzoek zijn belast en de leden van de pers, op welke conferentie is besloten, dat de leden van de pers zich geheel zouden houden aan de berichten, welke de politie als geschikt voor publicatie zou opgeven en dat in geen geval gebruik zou worden gemaakt van inlichtingen, welke op vertrouwelijke wij ze zouden worden verstrekt, om de men- schen, die over de zaak moeten schrijven, een beter inzicht in den gang van de zaak te geven. Den eersten tijd, toen de politie gere geld mededeelingen kon doen, hebben alle bladen zich aan deze afspraak gehouden. Zoodra evenwel de verdachte te Heerlen werd gearresteerd, moest de politie uiter aard, in het belang van het onderzoek, ka riger worden met haar mededeelingen. In het Maandagochtendblad van „Het Nieuws van den Dag" („De Telegraaf") is daarop een bericht over de zaak versche nen, van welk bericht de inhoud als strikt vertrouwelijk was medegedeeld. Nadat de commissaris den Rotterdam- schen correspondent van dit blad had ge hoord, heeft hij hem dringend verzocht het bureau ten spoedigste te verlaten. Er werd bij gezegd, dat deze journalist voorloopig niet meer op het bureau behoefde te ko men om inlichtingen in te winnen; deze konden hem niet meer worden verstrekt. In het Ochtendblad van gisteren van „De Telegraaf" komt opnieuw een'bericht voor, dat blijkens de bijvoeging uit Heer len afkomstig is. De politie heeft evenwel vastgesteld, dat dit bericht onmogelijk uit Heerlen kan komen, omdat niemand aldaar met de fei ten, welke in het bericht worden genoemd, op de hoogte kan zijn. In het bericht komen enkele schromelij ke onjuistheden voor. Wat er evenwel van waar is, komt letterlijk overeen met den inhoud van een rapport, dat Zaterdagavonl op het politiebureau aan de Groote Pau- wensteeg heeft gelegen, welke rapport opengeslagen was blijven liggen, toen de vertegenwoordigers van de pers kwamen. Het is aan enkele collega's opgevallen, dat de correspondent van „de Telegraaf" de onbescheidenheid heeft gehad in dit rap port te lezen. Na afloop van de persconfe rentie is deze onbescheidenheid gesigna leerd. In verband met het bericht in het ochtendblad van gisteren zou de commis saris zich schriftelijk wenden tot de hoofd redactie van „De Telegraaf". Zal deze moord worden opgehelderd? Een paar jaar geleden werden de aan dc Zuid-Limburgsche grens gelegen ge meenten in opschudding gebracht door de geheimzinnige verdwijning van de ruim 26-jarige ""Barbara Doveren uit Barden- berg (X).). Het meisje was daar in dienst betrekking bij de landbouwersfamilie Quix. Alle nasporingen om het op te sporen, ble ven vruchteloos. Algemeen was het gevoe len, dat haar een ongeluk was overkomen of dat ze het slachtoffer was geworden van een misdaad. Weken en weken duurde het politioneel onderzoek, zonder resultaat. Eindelijk werd in het. Wurmdal in het gras, bij toeval een handtaschje gevonden, na bij een Stolle, een lange, smalle gang, die tal van jaren geleden diende bij de ont ginning van steenkolen in het Wurm- revier. Een Landjager uit Herzogenrath waag de zich in deze gang en vond daarin op 50 a 60 M. van den ingang het lijk van de vermoorde Barbara. De veronderstelling lag voor de hand, dat het lijk van het meis je daarin gesleept was. Betrekkelijk kort bij de plaats, waar zij gevonden werd, is een diepe, met water gevulde oude mijn put. Was het lijk daarin geworpen, dan zou de verdwijning wellicht nooit zijn op gehelderd. INGEZONDEN MEDEDEELING. IMMERS W DE BESTE LEERMEESTERES! Dit geldt ook voor Uw kopje koffie. Duizenden onverschil ligen hekken aan onze uitnoo- diging tot proefneming weer gevolg gegeven en hehben,ge tuige hun schriftelijke hevesti- dat kolfieJ"l*f»^derdaad meer genot Mgezondheid verschaft. Vr A fevr. c/esterdam 9chrijft:\jF Koffie hufis en blijft voor ons een umkomst. V/ij hebben nu geer/onrustige en slapelooze nachten meer. De kwaliteit van Uw koffie ie werkelijk onover trefbaar/ wij hadden nog nooit zoo n fijn bakje koffie met zoo n heerlijk aroma gedronken. Ook hebben wij geconstateerd, dat Uw koffie zelfs in het ge bruik goedkooper is door de prima kwaliteit en een gerou tineerd zetten. Verschillende arrestaties hebben reeds plaats gehad in verband met dezen moord, doch geen enkele kon gehandhaafd blij ven. Langen tijd bleef de zoon van den landbouwer Quix, die relaties met Bar bara scheen te hebben onderhouden, in ar rest, doch ook hij werd weer in vrijheid gesteld. De Mordkommission van de po litie te Aken bleef intussc-hen haar aan dacht aan dezen moord schenken en zette met geduld het onderzoek voort. Quix bleef voortdurend onder haar controle. Thans heeft de politie uit Aken echter de gebroeders Quix gearresteerd, onder ver denking van den moord op Barbara Dove ren. Beiden zijn in de gevangenis opge sloten. Barbara Doveren had in Kerkrade vele bekenden. Geen wonder dab het geval ook in de Limburgsohe randgemeente het on derwerp van den dag is. „Vad." Het gymnastiek-ongeluk te Delft. Ondeugdelijk touw van de ringen. Omtrent het ongeval in het gymnastiek lokaal van de R. K. school te Delft, waar bij een vijftien-jarig meisje het leven ver loor, kunnen wij alsnog mededeelen, dat een ingenieur van den Rijksvezeldienst het gebroken touw van de ringen, waaraan het meisje heeft gewerkt, in beslag heeft ge nomen en onderzocht. Daarbij is komen vast te staan, dat het touw versleten was en de samenstelling ondeugdelijk. Het lijk •van het meisje is in beslag genomen. Gis teren is daarop sectie gehouden. De politie heeft van het gebeurde proces-verbaal op- Berooving nabij Soestdïjk. Zondagavond werd bij de politie te Soest aangifte gedaan door mej. Van D., dat zij onder de gemeente Baarn tusschen de Oranjeboom en het paleis Soestdijk, ter wijl zij rijdende was op haar rijwiel, was beroofd van haar handtaschje met inhoud. Direct stelde de politie een uitgebreid on derzoek in en het mocht haar gelukken den vermoed el ij ken dader'in een café te Soest aan te houden.-Na verhoor heeft liij een volledige bekentenis afgelegd. Heb taschje, dat door hem was weggeworpen, werd op zijn aanwijzing teruggevonden, terwijl het geld, dat uit het taschje was verdwenen, op den verdachte werd gevon den. De aangehoudene was Yan K-, uit Soest. Proces-verbaal werd opgemaakt» DE TOESTAND IN MAASTRICHT. Men meldt uit Maastricht aan de „Msb.": Tengevolge van de aanwezigheid van de sterke politiemacht, blijft het in de stad rustig. In den nacht van Zondag op Maan dag werden in verband met geruchten om trent wapensmokkelarij sterke patrouilles naar de Belgische grens gedirigeerd, ter wijl Maandag zeer vele personen in de buurt van Smeermaes werden gefouilleerd. Omtrent de al of niet juistheid van be doelde geruchten bewaart men een diep stilzwijgen. Maandagavond om half negen werd op den Meerssene-rweg een drietal schoten gelost. Kort daarop kwam van den Schar- ne-rweg een auto in razende vaart aanrij den, die bij den overweg bijna tegen een viertal menschen botste. Toen dezen den bestuurder aanmerking maakten op zijn roekeloos rijden, werden zij door een der inzittenden met een revol ver bedreigd. Verschrikt stoven de men schen uit elkaar. De automobilisten maak ten gebruik van de ontstane verwarring om in de richting Heer snel te verdwijnen. Een politioneele waarschuwing naar Vaals kwam nog juist op tijd om de mare- chaussée den auto met groote snelheid de grens te zien passeeren. Het nummer is evenwel bekend en ook eenige der inzit tenden. Wat zij met hun schieten en wa pens wilden, is nog een raadsel ONGELUKKEN. Vestingmuur ingestort. 11 Dooden. Te Meknes in Marokko is een oude vestingmuur ingestort. Daarbij zijn 11 per sonen om het leven gekomen. Nader wordt üit Meknes in Marokko gemeld, dat de aoht meter hooge vesting muur, die over een lengte van 100 meter instortte, uit de zeventiende eeuw dateert. Acht huizen werden door don instorten den muur bedolven. Volgens de laatste berichten zijn reeds elf lijken geborgen, terwijl twee zwaar ge wonde Europeanen in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Noodlottige instorting. Bij werkzaamheden aan den onder- grondschen spoorweg in Brooklyn is een gedeelte van de daarboven liggende straat ingestort. Drie arbeiders werden daardoor bedolven. Slechts één hunner kon als 'lijk worden geborgen. De bouwpolitie is van meening, dat het ongeluk door drijfzand veroorzaakt is. De vulcaanuitbarstingen op Martinique. De uitbarstingen van den vulkaan Mont Pelée -op het eiland Martinique nemen in hevigheid toe. De berg is in een 500 meter hooge witte stoomwolk gehuld. Door de aardverschuivingen, die hebben plaats ge had is de bedding van één der rivieren gewijzigd. De rivier 'heeft zich thans met een groote beek vereenigd. Groote rots- bokken rolden dientengevolge in het dal. De overheid is ijverig in de weer om den vluchtelingen onderdak te 'bezorgen en hen van levensmiddelen te voorzien. Maginot, de Fransche minister van ko loniën, had gisteren met de afgevaardig den van het eiland een bespreking over de 'hulpmaatregelen, die getroffen zullen worden. De Fransche regeering heeft aan de be woners van het eiland telegrafisch de ver zekering gegeven, dafc alle maatregelen zullen worden genomen om een ramp te verhoeden. Zooals men weet,' zijn bij de uitbarsting in 1992 bij de verwoesting van St. Pierre 30.000 menschen om het leven gekomen. Campagne tegen Fransche badplaatsen. Hoe het Duitsche concern werkt. Het onderzoek naar den aard der cam pagne tegen de Fransche badplaatsen, welke, zooals men heeft gelezen, tot de ontdekking der schuldige een Duitsche maatschappij heeft geleid, wordt nog steeds voortgezet. Het blijkt dat de aan •het licht gekomen feiten voornamelijk in moreel opzicht ernstig zijn. Zij werden be dreven door een geheimzinnig concern, dat zijn zetel te Berlijn heeft, en gevormd wordt door exploitanten van Duitsche bad plaatsen en door Duitsche hotelhouders. Reeds zijn tien agenten van het concern in Frankrijk gesignaleerd, twee Franschen, drie Russen en vijf Duitschers, allen te Pa rijs of aan de Cöte d'Azur woonachtig. Hun positie is niet scherp omlijnd, de een zegt makelaar, de ander gedelegeerde van toe ristische organisaties te zijn. De leider was een Duitsch oud-officier. De campagne droeg een wetenschappe lijk karakter. Verscheidene Duitsche dokto ren stelden brochures samen, waarin werd betoogd, dat de Duitsche badplaatsen ver re de voorkeur boven de' Fransche verdie nen. De wateren dezer laatsten verwekken ernstige storingen bij de patiënten; boven dien zijn de hotels zeer onvoldoende. Men acht het intusschen onwaarschijnlijk dat er strafmaatregelen tegen de agenten der Duitsche onderneming zullen kunnen worden .genomen. Ten hoogste kan men ze over de grens zetten. Een eigenaardige ziekte in Argentinië. Via Parijs wordt uit Buenos Adres ge meld, dat in Argentinië een eigenaardige ziekte is uitgebroken, welke door pape gaaien, die in kooien worden gehouden, op menschen wordfc overgebracht. Te Buenos Aires zijn reeds 2 personen aan deze ziekte overleden, terwijl er 7 in levensgevaar verkeeren. Ook in andere steden zijn sterfgevallen voorgekomen. Te Buenos Aires moest een voorstelling in een theater worden gestaakt, omdat daarbij ook een papegaai op he^ tooneel noodig was en het publiek daarvan niets wilde weten. Jeugdige misdadigers ontdekt. Een bericht uit Kopenhagen meldt, dat volgens een mededeeling uit Koege de po litie aldaar erin geslaagd is een dieven bende, bestaande uit zes knapen van zes tot veertien jaar, die in het afgeloopen jaar een aantal diefstallen op haar gewe ten heeft, onschadelijk te maken. Aanvoer der der bende was een 10-jarige jongen. De jongens waren zoo goed georgani seerd, dat de politie bij het onderzoek de grootste moeilijkheden ondervond. Men gelooft, dat de bende een uitvoerig straf register heeft. Voorloopig heeft men vast gesteld, dat de jeugdige misdadigers een groot aantal diefstallen in winkels, oafé's, keukens, automaten, tuinen en hoender parken op hun geweten hebben. Verder hebben zij veel vernielingen veroorzaakt, étalage-ruiten ingeslagen en markiezen stukgesneden. In een naburig bosch had den de jongens een soort hol betrokken, dat geheel was ingericht als een misdadigers- centrale. De Düsseldorfer moordenaar weer het werk? Zondagavond is op e>en landweg i chum-Hordel het lijk van den elfji scholier Duschnewski gevonden, met schotwonde in het achterhoofd. In de middellijke nabijheid van hef lichaam een revolver. Daar niet kon worden! i gesteld of men te doen heeft met een gelijk of een misdaad, heeft de politj Bochum de te Essen gevestigde „nu commissie' voor het Rubrgebied gei schuwd. Volgens de „Voss.Z." bestaa mogelijkheid, dat het gebeurde in ver! staat met de Düsseldorfsche raoordj Een laffe daad. Gisternacht hebben onbekende da het standbeeld van Friedrieh Ebert c. Rudauerplatz te Koningsbergen met n verf beklad. Zij hebben de verf hoofd van het beeld gegoten, zoodat geheel door de afdruipende vloeistof werd gekleurd. Ingebroken in het politiebureau. In Eberswalde hebben dieven ing« ken inhet politiebureau, waar zij j thuis moeten zijn geweest. Zij hebben kast opengebroken, waarin door de po in beslag genomen inbrekerswerktuigei vuurwapenen werden bewaard. Uit verzameling hebben zij het beste wat hun gading was uitgekozen, waarna zjj bemerkt zijn verdwenen. De heeren moeten goed op de hoogte geweest van het doen en laten van de litie-b eambten. DE FEESTEN TER EERE VAN EDISON. Overal in de Vereenigde Staten i herdenking ter gelegenheid van den tigsten verjaardag van de uitvinding de electrische gloeilamp door Edison i telijk ingezet. In alle groote steden gisterenavond de feestverlichting- ken. De reis naar Deardon, waar de i naamste feestelijkheden plaats 1 vot werd gemaakt met ouderwetschen waarmee o. a. vervoerd werden Ei zelf, Henry Ford, Owen Young, Rockel Jr. en vele andere bekende persoonlij den, die aan de feestviering deelnai Edison nam een levendig aandeel aaj feesten. Evenals in zijn jeugd verkoel vruchten en kranten aan de gasten. De brengst was bestemd voor verschil! liefdadige doeleinden, 's Avonds, alle lichten gedoofd waren, ondernam son voor de feestvergadering met zijni assistenten nog eens het eerste experi met de gloeilamp. Bij het plotseling gloeien van het lampje barstte de dering in luid applaus en bijval uit. President Hoover herdacht Eclisoc een geestige rede, waarin hij herin? aan den tijd van de petroleumlampen, dens het feestbanket deed Owen Yi die tafelpresident was, voorlezing van gekomen begroetingstelegrammen van Prins van Wales en van den Duit; Rijkspresident Von Hindenburg. Hei kest speelde vervolgens Edison's lingslied. Muziek en redevoeringen w( draadloos uitgezonden en in alle s verspreid. DE HAARLEMSCHE DIOCESA! SYNODE. Men meldt uit Haarlem aan de „31 Nadat Maandagavond de Haarlen Diocesane Synode tot 7 uur geduurd werd Dinsdagmorgen om 10 uur thedrale Kerk in tegenwoordigheid t D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent dooi hoogeerwaarden heer vicaris-generaal het bisdom Haarlem, mr. M. P. J. mann, een stille H. Mis opgedragen vos zielerust van de sinds de laatste overleden bisschoppen en geestelijken het bisdom» Om elf uur werd de Synode voort; en wederom werd vergaderd tot zeveij Hedenmorgen 10 uur droeg de hoof heer mgr. H. J. M. Taskin, praeses het Seminarie Warmond, een stille op tot intentie van Z. D. H. den Bis en de levende geestelijken van het bis Daarna werd de Synode wederom gezet. Vermoedelijk zal deze heden eindigd worden. DR. W. F. H. BLOM. f Zooals gemeld, is gistermorgen te Z overleden de zeereerw. zeergel. heer W. F. H. Blom, pastoor der parochis den H. Michael aldaar. Wilhelmus Francdscus Henricus werd 28 Juni 1877 te Brummen geboR bereikte dus den leeftijd van 52 jaai I 15 Augustus 1901 werd hij priester g( Hij studeerde drie jaar te Rome in kerkelijk recht en promoveerde daal i doctor juris canonici. In ons land te: keerd, werd hij achtereenvolgens be op 10 Juni 1904 tot kapelaan te Loei op 2 Juli 1905 tot kapelaan va-n de St tinusparoehie te- Groningen. Van 16 2 tus 1906 tot 13 Augustus 1915 was hij pi van het seminarie te Kuilenburg. Op genoemden datum volgde zijn benoi tot pastoor te Doetinchem en op 31 J* 1919 tot pastoor van de St. Miclu rochïe te Zwolle. Pastoor Blom bewoog zich op elk g f van het charitatief, wetenschappelijl sociaal leven. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom» Z. D. H. de Aartsbisschop van 1 heeft aan den hoogeerwaarden heer P de Wit, Vicaris-Generaal van het -B bisdom, op diens verzoek, eervol o F' verleend als Deken van het B^A Utrecht en heeft als zoodanig bf' den hoogeerwaarden heer kanunnikJB G. Jansen. Voorts heeft Z. D. H. benoemd lB pelaan te Hengelo (O.) (H. Lamb.® weleerw. heer J. Th. Servaas. 'B

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6