KERKNIEUWS RECHTZAKEN STADSNIEUWS HamcflwifngBjes PUUOL Agenda Uw BoekliaMmg in ordi UIT DE OMGEVIN De contract-actie der Bakkersgezellen. De nieuwe C. A. O. door de organisafci e-b e sturen aanvaard In de te 's-Gravenhage gebonden bijeen komst van gedelegeerden van de drie bak- kerspatroonsbonden en de vier gezellen- organisaties, (óók de Alg. Nederl. Bond van Bakkerij-arbeiders was thans aanwe zig) is met algemeene stemmen besloten, dat, de besturen zoowel van patroons- als prb.eidersorganisaties voor hunne leden vergaderingen de aanvaarding der concept overeenkomst zullen verdedigen. In ver trouwen, dat de door de ledenvergaderin gen definitief aan te nemen arbeidsrege ling behoorlijk zal worden in- en doorge voerd, zullen met ingang van de eerste loonweek van April 1930 de loonen met 1.per week worden verhoogd. Indien in eenage plaats of plaatsen de redelijk© in- en doorvoering vóór den lsten April 1930 is geschied kan door de Plaat selijke Bedrijfscommissie worden besloten de loonsverhooging vroeger te doen plaats hebben, waaraan partijen zich dan hebben te houden. Wijziging frankeerzegels in verband met eventueele verlaging der posttarieven. Indien de wijziging der posttarieven haar beslag krijgt, zal behoefte ontstaan aan een frankeerzegel van 21 cent, zijnde dit bedrag verschuldigd voor een binnen- landschen aan^. teekend en brief tot 20 gr. Het zegel van 221I2 cent zal kunnen wor den gemist. De zegels van 221/3 cent zullen daarom worden opgebruikt met een opdruk „21 oent". Eerst wanneer de aanwezige voor raad daartoe aanleiding geeft, zal tot aanmaak van een nieuw zegel van 21 cent worden overgegaan. Deze zegelafdrukken op de postbladen zullen door een opdruk tot 6 oent worden teruggebracht. De briefomslagen, waarvan geen groote voorraad aanwezig is, zullen worden op gebruikt voor het buitenlandseh verkeer, door een zegel van 5 cent bij te plakken. Een portzegel van 9 oent zal worden aangemaakt, te gebruiken voor stukken, welke ten onrechte als drukwerk gefran keerd zijn, in plaats van als brief. De oudste inwoonster van Nederland. Donderdag 31 October a.s. hoopt de oudste inwoonster van Nederland, de we duwe C. A. BreswijnZuuren in de Hoog straat te Utrecht, haar 104den verjaardag te herdenken. Zij werd 31 October 1825 geboren te Dirksland en werd moeder van vijf kinderen, van wie er nog wier in leven zijn, terwijl het krasse weeuwtje boven dien nog 24 'klein- en achterkleinkinderen telt. Zij woont in bij haar „pas" 75-jarigen zoon, een gepensioneerd adjudant-onder officier, en haar dochter van omstreeks denzelfden leeftijd. Door 'n val op 14 Aug. 1927 is haar linkerheupbeen ontwricht, waardoor zij sindsdien (zonder hulp) niet meer zoo goed ter been is geweest. Echter heeft zij haar huisarts dr. de Bouvé al sinds lang niet meer voor medische hulp noodig gehad. Den da.g brengt zij meestal zittend op haar steel door, terwijl zij bij goed daglicht en met behulp van een lees- glas zich soms nog onledig houdt met le zen. Zoo kan men haar voor het raam zien zitten met haar wijde witte muts. Nog steeds stelt zij belang in hetgeen de courant haar te lezen biedt, terwijl zij met opgewektheid dengene, die haar een "bezoek brengt, te woord staat. De a.s. feestdag zal zeker niet onopgemerkt voor bijgaan. De Hoogstraat zal in vlaggentooi prijken, terwijl ook de buurbvereeniging' „Lauwerecht" zich niet onbetuigd zal laten. Stakende Raadsleden. Een aantal leden van den gemeenteraad van Dussen heeft geweigerd de raadsver gadering bij te wonen, omdat de voorzit ter geen inzage wenscht te geven van een praeadvies aan B. en W. op een rapport ingediend dooT de commissie belast met het onderzoek der rekening. De gisteren gehouden raadsvergadering kon weer niet doorgaan. HET PHILOSOPHICUM TE WARMOND De bouw van het philosophicum te "Warmond is opgedragen aan den heer ;W. P. de Vreede te Noordwijk. Waar aan de wettelijke formaliteiten thans is voldaan, (daar rekening moest worden gehouden met de onmiddellijk aan het philosophicum grenzende Ned. Herv. Begraafplaats) zal spoedig m^t den bouw een aanvang worden gemaakt. De opruiming van het daar ter plaatse staande houtgewas en boomen heeft reeds gevonden. opgetreden vooral in België en Duitsch- land. Men zal zich de huldiging van ver leden jaar nog herinneren bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum a-ls dichter- zanger. Den 27sten November a.s. vertrekt Speenhoff met zijn vrouw en dochter naar Nederlandsch Indië aan boord van het s,s. „Sibajak" van de Rotterdamsche Lloyd. In de meeste groote plaatsen, zooals Batavia, Semarang, Bandoeng, Soe- rabaja, enz. zullen zij optreden onder auspiciën van Jan Verheyen. Waarschijn lijk komen zij ook nog te Singapore. Na zijn Indische tournee vertrekt Speenhoff naar Amerika, waar hij in Mei a.s. hoopt op te treden. Overval iri de Eschdoornstraat te 's-Gravenhage. Voor de Haagsche Rechtbank hebben gisteren terecht gestaan twee jonge man nen die verdacht worden van een overval op den 29en Juli j.l. aan de Eschdoorn straat te 's-Gravenhage, waarbij een 17- jarig meisje gedurende geruimen tijd in een kast werd opgesloten en een bedrag van 120 werd gestolen. Het meisje verklaarde, dat. de eex-ste verdachte op den bewusten middag in huis is gekomen en gevraagd heeft haar moeder te spreken. Get. zeide, dat deze niet aan wezig was. Verdachte liep toen eerst een beetje rond te kijken en greep daarna get. plotseling beet en hield een hand op haar mond. Verd. drong haar naar een kast toe onder bedreiging met een pistool en zeide haar, dat zij niet mocht schreeuwen. Hij heeft haar vervolgens in de kast opgeslo ten. Aanvankelijk heeft getuige geweigerd te zeggen, waar zich het geld bevond. Ten slotte heeft zij het toch medegedeeld.. Een tijdje later hoorde getuige verd. weggaan. Get. is ten slotte door haar moeder uit de kast bevrijd. Nog verklaarde getuige, dat een half uur voordat de eerste verd. kwam de tweede vörd. er geweest was en ge vraagd had of haar zuster thuis wa-s. Op haar ontkennend antwoord is hij weer weg gegaan. Hij wist toen, dat getuige alleen thuis was. De eerste verdachte bekende volledig. Het plan is tevoren in finesses door de verdachten in elkaar gezet. Hij bevestigde overigens volkomen de verklaringen van het overvallen meisje. Hoewel hij wist door zijn kameraad, waar het geld verbor gen was, heeft hij toch het meisje er naar gevraagd, omdat men anders direct ar.g- wa-an zou kunnen krijgen, dat er een be kende in het spel was. Van het gestolen geld heeft, hij later op den middag onge veer 100 aan zijn kameraad gegeven. Zelf hield hij alleen wat zilvergeld. De tweede verdachte ontkende. Het O. M.. waargenomen door mr. Blok eiachte ten slotte tegen ieder der verdach ten een jaar gevangenisstraf. LETTEREN EN KUNST KOOS SPEENHOFF. De dichter-zanger J. H. Speenhoff viert heden zijn zestigsten verjaardag. Speen hoff werd den 23en October 1869 op de Slakade te Kralingen geboren. In zijn jonge jaren moest hij eerst als student naar Delft, maar van studeeren kwam niet veel. Wel heeft hij in de Phoenix te Delft heel wat studentenlied]'es gemaakt- Hij kwam toen als leerling machinist bi- de Koninklijke Nederlandsch© Marine, maar werd eendgen tijd' later door een ongeval aan zijn rechterknie afgekeurd. Hierna kwam hij aan de fabriek van zijn vader te Krimpen aan de Lek, waar hij ■tot 1001 heeft gewerkt. Van dien tijd af wijdde Speenhoff zich geheel aan de kunst. Speenhoff is een van onze eerste lied jeszangers: al die jaren van zijn optreden •heeft Speenhoff het geheele land door kruist. jk Ook in het buitenland ré hij dikwijls NA DEN STADHUISBRAND. Wat is overgebleven van de officieele bescheiden. In het „Nederl. Archievenblad" schrijft mr. ds. J. W. Verburgt: Droevig wéinig is uit de ruïnes te voor schijn gekomen van de verschillende ad ministraties, welke in het stadhuis geves tigd waren. Nu de opruiming van de puin- hoopen beëindigd is, kan dit treurig feit met zekerheid vastgesteld worden. Reeds den dag, volgend op den- onzaligen 12en Februari, konden een 150-tal geboor te-, huwehjks- en overlijdens-registers van den Burgerlijken Stand in veiligheid ge bracht worden, welke wel van het water geleden hadden, maar voor het grootste gedeelte na droging weer voor den dienst geschikt waren of door den binder hersteld konden worden. Spoedig daarna werden de geboorte-, huwelijks- en overlijdens-ak- ten opgemaakt van 1 Januari tot 11 Fe bruari 1929, gevonden. Maar verder bleven de vondsten gering. De voor den dag gekomen bescheiden wer den in twee ledige lokalen van een open bare lagere school gebracht, waar tevens een centrale verwarming zeer dienstig was. Achtereenvolgens werden daarheen ver voerd: circa 150 deelen van bevolkingsregisters, loopend e over verschillende jaren; 46 deelen: Staatscourant; circa 60 deelen: Verslagen der Tweede Kamer; 13 jaargangen van het Leidsch Dagblad; circa 300 door het vocht aan elkaar kle vende stapeltjes losse papieren, behooren- de tot dossiers, betreffende de financiën, algemeene zaken of volkshuisvesting; een aantal gezinskaarten van het be volkingsregister; een aantal kaarten der afdeeling Con trole-Belastingen met de aanteekeningen van verschuldigde retributies; een aantal pensioenskaarten; eenige studenten-almanakken. Overigens is het geheele Nieuw-Archief verloren gegaan. Wat de technische verzox'ging dezer be scheiden betreft, zij 't volgende opgemerkt: De gevonden deelen werden ter droging in het centraal-verwarmd lokaal stuksge wijze op den vloer op latten gelegd, opdat de lucht daaronder zou kunnen circulec- ren en beschimmeling voorkomen worden. Na eenige dagen werden de deelen gekeerd en daarna op hun smallen kant uitgezet met de bladen waaiervormig geopend. Vele deelen waren aan de randen geheel zwart of ook wel waren sommige diep ingebrand en bovendien krom getrokken. Het. herstel vereischte een bindex', die niet alleen be dreven was in alle onderdeelen van zijn vak, maar ook een man was van practdsch overleg. Hiervoor werd aangewezen de ge- pensionneerde concierge-boekibinder van het Gemeente-Archief, A. de Bruin, die aan dit herstel nog eenige maanden zal moeten besteden. INGEZONDEN MEDEDEELING. doen pijn bij $en "beid en leider vaak tot veVzwe ing of bloed vergiftiging. Reipj lijk en behandel Doos 30-60-90 ze altijd dade- e verder met 205 Niet alle deelen vereiscben evenveel werk. Sommige kunnen, droog zijnde, her steld worden door het zwart-gebrande met een zachten borstel er af te vegen en ze opnieuw te binden. Bij andere verkeert de band nog in goeden staat. Maar vele moe ten een meer uitgebreide behandeling on dergaan; deze worden eerst blad voor blad los gehaald, daarna geperst, genaaid en gebonden, zoo noodig in perkament, en ontdaan van het er aa.n gebrande zwart, door dit er af te schuren. Het is aantrek kelijk de glanzende deelen, welke te voren zoo n onooglijk aanzien hadden, naast el kander te zien paradeeren. De losse papieren op stapeltjes, behoo- rende tot dossiers, vereischen ook veel zorg en arbeid. Do-or een assistente werden deze aan elkaar klevende papieren, nadat zij grcotendeels op latten op den vloer ge droogd waren, van elkander genomen; daarna werd elk blad van het daarop vol gende gescheiden door een velletje lijmvrij papier, om vervolgens het stapeltje verder te laten drogen. Droog zijnde werden de zwart-gebrande kanten met een zachten bcrstel afgestreken, waarna de assistente de oppervlakkig bijeengevoegde stukken in een omslag deed ter verdere ordening. Aan den heer C. J. van der Lelie, hoofd commies ter secretarie, was de schifting der stukken, door de arbeiders te voor schijn gebracht uit de puinhoopen, en him indeeling opgedragen, terwijl aan den ad junct-archivaris mr. J. W. Verburgt, we gens de ongesteldheid van den archivaris, do technische verzorging en voorziening der bescheiden was toevertrouwd. MUNTEN EN PENNINGEN. Gisteravond heeft de heer A. O. van Verkuyk, directeur van het Kon. Pen ningkabinet te 's-Gravenhage in het Mu seum van Oudheden alhier eene causerie gehouden naar aanleiding van de in dit museum georganiseerde tentoonstelling van munten en penningen uit het Acade misch Penningkabinet, die hedenmiddag geopend wordt. Spreker gaf eene korte geschiedenis va-u het bij slechts weinigen bekende munt- en penningkabinet der Hoogeschool, waarvoor in 1750 de grondslagen gelegd werden door den toenmaligen curator graaf Bentinek. De kleine reeks stukken breidde zich lang zaam maar gestadig uit, maar de verzame ling begon eerst belang te krijgen in 1818, toen Reuvens benoemd werd tot professor in de archaeologie en de munten dienstig maakte aan zijn onderwijs. Na Reuvens was het vooral zijn ora/olger in het beheer der verzameling P. yan der Ghijs die ï-usteloos ijverde voor haar vermeerdering ■en haar door aankoopen en geschenken wist uit te breiden. Zoo kwam doof zijn toedoen een groote verzameling penningen en draagteekens, betrekking hebbende op de Fransche revolutie van 1848 in het ka binet, gaf de Nederlandsche consul te Lissabon, Piiaer, ongeveer 1850 eene mooie verzameling Portugeesche en Braziliaan- sche munten en medailles ten geschenke en vermaakte later een kapitaal aan het kabinet, om uit de rente nog ontbrekende Portugeesche munte-n te kunnen aankoo pen. Na den dood van Yan der Chijs in 1867 waren achtereenvolgens J. E. H. Hooft van Iddekinge en Th. M. Roest di- rec:euren. In 18S5 werd het voor de ver zameling zeer ongewenschte besluit geno men, dat alle munten, die sedert de op richting van het kabinet door aankoopen verkregen waren, vereenigd zouden wor den met de in het Kon. Penningkabinet aanwezige stukken, slechts de door schen king of legaat verkregen munten bleven te Leiden. Het bestaan van twee penningka binetten, te 's-Gravenhage en te Leiden vond men eene te groote luxe, maar ge heel over het hoofd werd gezien het doel waarvoor de Leidsche Universiteitsverza meling was gesticht: studiemateriaal voor studeerenden in oudheidkunde en geschie denis. Het wecschelijke, om althans vau de voornaamste Grieksche munten, Neder- landsche penningen en munten de typen te kunnen toonen deed dr. Holwerda beslui te om het kabinet dat de laatste 25 ja ren, behalve wa-t de Portugeesche afdee ling betrof, haast niet vermeerderd was, opnieuw te doen beschrijven en rangschik ken. Hoeveel er nog ontbreekt kwam thans eerst aan het licht en men hoopt, door elk jaar eenige munten, wier bezit van belang voor de verzameling is, aan te koopen, binnen niet al te langen tijd de meest bekende typen, vooral der Grieksche munten, aan de verzameling te kunnen toevoegen. Opdat de tentoonstelling al thans geen al te groote hiaten zou verton nen onder de Grieksche en Romeinsche munten zijn, naast de antieke munten uit het Leidsche kabinet een aantal Grieksche en Romeinsche munten, een drietal hoogst zeldzame gouden medaillons en een keuze uit- de fraaiste camées en intaglü uit het Koninklijk Penningkabinet te 's-Graven hage aan de tentoonstelling toegevoegd. Aan de hand van een 25-tal lichtbeel den, een aantal der belangrijkste op de tentoonstelling aanwezige stukken afbeel dende, verklaarde spreker de voornaamste daarvan en deelde over een aantal bijzon derheden mede. Aan het slot sprak hij de hoop uit, dat de tentoonstelling een succ-es zou worden en dat het dr. Holwerda binnen niet al te langen tijd zou mogen gelukken de meest gewenschte Grieksche munten en Neder- landscho penningen en munten voor het Academisch Penningkabinet te verkrijgen. Hierop volgde een bezoek aan de ten toonstelling. R. K. Handelsreizigersvereeniging „St Christoffel". Yoor de revue, welke a.s. Zondagavond in de Stadsgehoorzaal zal gegeven worden, bij gelegenheid van het 12 1/2-jarig be staan van bovengenoemde vereeniging, blijkt heel veel belangstelling te zijn; 't belooft een succes te worden. Ten einde teleurstelling te voorkomen raden wij dan ook een ieder, die deze re vue wil gaaai zien, zich zoo spoedig moge lijk te voorzien van kaarten a 1.20 bij Zandvliet's kantoorboekhandel, Haarlem merstraat 84, alwaar tevens plaatsen kun nen besproken worden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit - nummer voorkomende advertentie. Pantomineclub V. 0. 0. 0. Leiden behoort tot die gemeenten in ons land, waar veel wordt gedaan in het belang van sleohthoorenden, een groep medemenschen, die door het gedeeltelijk gemis van een der voornaamste zintuigen ongetwijfeld die buitengewone belangstel ling verdienen. Of het nu een gevolg is van een gevoel van erkentelijkheid daarvoor, of dat het voortkomt uit het besef, dat zij ook toch we in staat zijn iets op het gebied van den geest te presteeren, weten we niet, maar- met genoegen mogen we constatee- ren, dat 'n groep sleohthoorenden, veree nigd in de Pantomineclub V.O.D.O., evenals in voorgaande jaren ook thans weder een voorstelling hoopt te geven, en wel op 31 October a.s. in de groote zaal van Zomerzorg. Opgevoerd zal worden de pantomino „Janus Tulp", met de noodige wijzigingen, door den heer G. A. van Diie-m bewerkt naar het bekende blijspel van dien naam van den in een vorige pe riode gevierden tooneelschrijver Justus van Maurik, ingestudeerd onder leiding van onze stadgenoote mej. Mien Driessen, leerares in solozang en het liplezen, waarmede zij zich vooral voor slecht-- hoorenden in onze stad bijzonder ver dienstelijk maakt, ook ten opzichte van hen, die om financieel© redenen an ders bezwaarlijk deze lessen zouden kun nen volgen. Yooral ook voor de sleohthoorenden zelf is een uitvoering als deze een buiten gewone attractie. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar een dezer dagen in ons blad voor komende advertentie. Wij hebben ons kun nen ovei'tuigen, dat ook normaal hoo- rende menschen deze voorstelling met ge noegen zullen volgen. Deelen wij alvast mede, dat toegangs kaarten te verkrijgen zijn 'bij mej. Zand- voort, Oegsbgeesterlaan 45, A. J. Donk, Doezastraat 31 en den heer De Rijk, Heerenstraat 4. De Leidsche winkelstand. Heden heeft de heropening plaats van de zaak in comestibles en koloniale wa ren Pieterskerkkoorsteeg 14. Deze zaak, vroeger eigendom van den heer W. Waar denburg, is thans overgegaan aan den heer H. v. d. Leeden, die reeds een zaak in Oegstgeest drijft en thans deze nieuwe zaak als filiaal heeft heropend. De winkel is van binnen zoowel als van buiten gron dig gerestaureerd en maakt thans weer een keurigen indruk, terwijl de voorraad artikelen, comestibles, conserven, biscuits enz. belangrijk is uitgebreid. Den onder nemer wenscheu we veel succes met deze uitbreiding. Opsporing verzocht. Sinds gistermiddag is uit zijn kosthuis, Meerbuïgerstraat 9, verdwenen de 17-ja- rige J. W. Boom. Hij ging weg met de me- dedeeling-, dat hij eerst terug zou keeren als hij „man" geworden was. De politie verzoekt zijn opsporing. Wederom is bij de politie een onbeheerd gevonden rijwiel gedeponeerd, dat aan het Rapenburg stond. Handelsregister K. v. K. Wijziging 2355. H. van dei Velden. Lei den, Oude Vest 53. Beurtdienst op Haar lem. Uittr E.H. van der Velden, Leiden. Wijz. handelsn.: Wed. H. v. d. Velden. Wijziging 2710. A. -J. van der Beyden en Zoon. Alphen aan den Rijn, Hooftstraat 25. Meubel- en Orgelhandel. De vennoot schap onder firma onder den naam A. J. van der Heyden Zoon, is met ingang van 19 October 1929 ontbonden. De zaak zal worden voortgezet door den overge bleven vennoot A. J. van der Heyden, te Alphen aan den Rijn, onder diens eigen naam, als eenig eigenaar-. De geologische studie aan de Leidsche Universiteit. De doctorandi, candidaten. en andere studenten in de geologie aan de Rijksuni versiteit alhier hebben aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen een rekest gezonden, waarin zij wijzen op den noodtoestand die er, wat de plaats-' ruimte betreft, heerscht in het geologisch en mineralogisch museum aldaar. Na van den toestand een uiteenzetting te hebben gegeven, verzoeken adressanten den mi nister er toe te willen medewerken, dat aan dezen toestand, die een serieuze stu die belet, zoo spoedig mogelijk een einde wordt gemaakt. Aan prof. mr. C. van Vollenhoven, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van advies voor vol kenrechtelijke vraagstukken, onder dank betuiging voor de door hem als zoodanig diensten. Dr. J. H. Boeke, benoemd tot hoog leeraar in de Koloniale Staathuishoud kunde, aan de Universiteit aïhier, zal zijn ambt aanvaarden Woensdag 15 Januari met het houden van een rede in het groot- auditorium. Prof. Boeke vertoeft voor wetenschap pelijke doeleinden in Indië. Gemeentelijke Aankondiginge Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van den brengen ter algemeene kennis, door 'hen de beslissing op het ven van: a. J. Marijt, om vergunning tot oprichten van e-eni bewaarplaats voot droogde vellen (nuidepijf in het pei Kijfgrac'ht no. 11, (sectie C nis. 1042- en b. J. K. Polamen, om vergunning het oprichten van een blikslagerij in perceel Vohnolengracht o. 27, sectie no. 969, is verdaagd. Donderdag, Vriendenkx-ing ter eere het Allerheiligst Sacram Graanbeurs, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wo-rdt van Woensdag 21 tot met Zondag 27 October waargenomen d de apotheek van den heer W. Pelle, I Rapenburg 12. telefoon 594. INGE70NDFN MEDEDEELING. VANAF f 5.— F^FS EillAAND. Brieven onder K"o.*-4A4>: Bureau v. d. Blaj Dr. A. L. Hagedoom, privaatdocent i erfelijkheidsleer aan de rijksuniversiteit hier, zal zijn colleges aanvangen met geven van een openbare les over de pU der Genetika tusschen de medisch ent logische wetenschappen, op Maandag dezer, des namiddags om vier uur in Collegezaal van heft anatomisch lab: tori um. Dr. D. Wiei'sma, privaat-docent in uo mineele psychologie aan de Universi alhier, zal zijn colleges aanvangen met geven van een openbare les op Don-den a.s. des nam. te halfvier in het Acadea gebouw. Dr. N. B. Terhaeff, te 's-Gravenh toegelaten als privaat-docent in de wetenschappen van de middeleeuwsehe sehiedenis aan de Universiteit alhier, Dinsdag 29 dezer te 4 uur in het colli gebouw Noordexnde 2, zijn colle,_ vangen met een openbare les over oorkonden-schat van den H. Willibrort NIEUW VENNEP. Hij reed „incognito". Door de pol te Heemstede werd proces-verbaal maakt tegen Th. H. P. B., transports; der, alhier, wegens rijden zonder vooi stralend licht te Heemstede en 't ven van een anderen naam. NOORDWIJK. Personalia, Voor uitzending Ned. Indië is bestemd de heer J. J. Visser als administratief ambtenaar het Binnenl. Bestuur. Aanbesteding. Bij onderhandsche besteding van een landhuis alhier, architectuur L. Lang is door de na den ingeschreven: fa. Hoekema te He stede 2499S; J. T. de Bes alhier 2S fa. v. Duin en Vink alhier 21530. werk is aan de laagste inschrijver Diefstal. Uit een der onbewoö villa's alhier zijn door inbreking een tiental dekens en een klok ontvreemd. de politie wordt een onderzoek Gevonden voorwerpen. 3 foto's huissleutel een gulden een g< oorbelletje met steen, waarin 6 witte tjfis 30 centen een belastingmerl etui Inlichtingen uitsluitend des Zaterd en des Woensdag van 121 uur n.m. het politiebureau te Noordrwijk-'binnen sit :r. RUNZATERWOUDE. Gevonden voorwerpen. Gevonden de autobus van Leiden naar Rijnzatsrn de een portefeuille inhoudende een f bedrag aan geld. Inlichtingen bij den meente-veldwachter te Rijnzaterwoude. TER-AAR. 25 Jaar veilingmeester. Ter geles heid van het feit, dat hij 25 jaar veili meester was bij de R. K. Tuindersveref ging, werd den heer J. Snijders een cadeau aangeboden. Eenige bestuursla van de vereen, vervoegden zich daartoe zijnen huize, om den heer Snijders perso lijk te complimenteeren. Centraal Veilingsplan. Bij de bestaande Veilingvereenigingen is heb* stel van de Raadscommissie tot het 3tellen van één Centraal Yeiiinggebo volgens hun rapport, afgewezen. Geboren: Allegonda, d. Heemskerk-Hofstede. Catharina helmina, d. van A. J. van Emmerik Laan. Ondertrouwd: G. A. Kejjzer en. M. van Lammeren 24 j. G. P. M» 22 j. en E. A. van Rrjn 21 j. Gehuwd: A. B. van der Vooraj en J. C. E. Droog 18 j. Overleden: Levenl. aangeg. kind A. Hoogstraten-de Jager. WARMOND. Hoofd 0. L. school. Het nieuw noemde ho-ofd der O. L. school, de heer Jansen te Rottex'dam, zal op 1 Novem a.s. zijn functie als zoodanig aanvaar» Met ingang van dien datum is aan heer Volkers ontslag verleend als ty| hoofd. Belangrijke verbetering. Door hot stuur der R. K. Parochiale school is stemming aan het Gemeentebestuur leend om een gedeelte van het schel rein te gebruiken voor wegverbreed waardoor de gevaarlijke hoek Heeren' Meerrust verdwijnt wat de veiligheid het verkeer daar ter plaatse zeer goede komt.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2