gemengde berichten IET GEHEIM VAN DE ZWALUW H TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. MAANDAG 21 OCTOBER 1929 ONGELUKKEN. 'Slachtoffers van het verkeer. vaa 17 Botsing tusschen twee auto's. Bejaarde dame gedood, bli Zaterdagmiddag is een auto, bestuurd oor mej. Zwaans, op den Bredaschen weg rijd» ii Oosterhout in botsing gekomen met een [eligschen auto. De 76-jarige juffrouw Oos- jrdaals, die in een der auto's zat, is ten evolge van deze botsing overleden. Bei- j auto's werden beschadigd. Onder de tram geraakt en gedood. Door uit een rijdende tram te stappen Braakte Zaterdagmiddag de 60-jarige heer 'asting uit Schoonhoven bij het station [uisweg aan de tramlijn GoudaSchoon- oven te Bergambacht onder de tram. Hij ■erd ongeveer 40 M. meegesleept. Na eeni- 0 oogenblikken i9 hij aan de bekomen erwondingen overleden. Een brutale aanrijding. Vrijdagavond omstreeks half acht heeft jch op den Oosterhoutschen weg een brn- ile auto-aanrijding voorgedaan. De heer 0. uit Oosterhout reed op dat uur per jwiel in de richting Breda en bevond ch op het rijwielpad. Plotseling werd hij oor een eveneens uit Oosterhout komende afco aangereden. Hij werd door de auto aogenaamd geschept en kwam daarbij liggende houding op den voorkant der uto terecht. Desniettegenstaande reed de uto, waarin gezeten waren de chauffeur, onevens twee andere personen, door. De eer O. die de gevaarlijke positie begreep, raarin hij verkeerde, kroop over de mo- srkap naar de voorruit om den chauffeur ttent te maken. Ook dit baatte niet, de pto reed steeds door. De heer O. heeft ich toen kunnen begeven tot op de tree- jank. Het schijnt, dat de inzittenden hem ien van de auto hebben gestooten. Door- ifc O. zich aan een passeerende paal kon isfcgriipen werd zijn val gebroken, zoodat j slechts een onbeteekenende kneuzing ,n de knie opliep. O. is door een motor- jder, die het gebeurde gezien had, op- inomen en op de duozitting geplaatst. Zoo jgon men de achtervolging van de auto, mie zich nog steeds in de richting Breda ^voortbewoog, ofschoon het zwaar geha- rijwiel van den heer O. aan de auto Eng en werd meegesleept, zoodat het vuur pt de keien sloeg. 1 De achtervolging ging echter niet vlot, i de eerste plaats omdat de motorrijder ingevolge van de gladheid van den weg et hard kon rijden en in de tweede plaats oordat de auto door zig-zag over den weg rijden passeeren belette. Tenslotte wist men de auto op den Teto- ingschen Dijk te Breda tot stilstand te rengen. De twee inzittenden wisten te ntkomen, doch de chauffeur werd gegre- ZO! ten. Onmmiddellijk stelde de marechaus- èes een onderzoek in. Auto over den kop in een beek. i Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur had c Heiloo een ernstig auto-ongeluk plaats, at wonder boven wonder goed afliep. De I-jarige H. G. uit Heiloo wilde zonder gnaal te geven, de Kromme Laan inslaan, e heer G. W. Peters uit Alkmaar, die list kwam aanrijden, kon een aanrijding ndanks zijn remmen niet meer voorko- len. De auto sloeg over den kop en kwam renals de jongeman in de beek terecht. !ij kwam er zonder ernstig letsel af. De fichadigde auto werd door de reddings gen opgehaald. Lijnwerker door den trein gegre pen. Zaterdag had te Zevenbergen de lijn- erker Kr. het ongeluk nabij den over- eg door een van de richting Botterdam Vrij vertaald uit het Duitsch. door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). I) FEUILLETON. Bill had zitten luisteren, ademloos. Ook was ontroerd en toen ze klaar was met tr mededeeling had hij willen uitroepen: k ben Bill Stevens, die zooveel heeft oeten uitstaan en dat door de schuld n je vaderMaar hij bedwong zich. J wilde het meisje, dat naast hem zat 1 heel geen schuld had aan zijn droevig 'i niet verder van streek maken. Eéne dacht e maakte hem gelukkig en die was ft zij zoo dikwijls aan hem gedacht had zoo'n diep medelijden met hem had pad, al had ze hem nooit gezien en on- Uekeurig kwam het bij hem op, dat odswegen toch wonderlijk zijn en geloo- y^.n Bart. als hij altijd gebleven was, F hij hierin de leiding van de Godde- k? Voorzienigheid. Hij nam haar hand in de zijne en vroeg: 'n f .vro©ger of later die Bill Stevens bij je kwam, wat zou je dan doen?' komenden sneltrein te worden gegrepen. Den ongelukkige werd een arm afgereden en hij bekwam voorts eenige ernstige ver wondingen. Hij werd onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Breda ver voerd. Meisje uit de ringen gevallen. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond is bij een gymnastiekles van de vakschool te Delft een ernstig on geluk gebeurd. Pas waren in het gymnas tieklokaal eenige herstellingen aan de toestellen uitgevoerd. Zoo waren ook de touwen der ringen vernieuwd. Toen in de bewuste gymnas tiekles aan deze ringen gewerkt werd, ge beurde het ongeluk. Het 16-jarige meisje P. Beuman deed een oefening, toen plot seling een der touwen, waarin waar schijnlijk een klink was, brak. Het meisje viel met het hoofd op den grond. Met een zware hersenschudding werd het meisje opgenomen en naar het S't. Hipho- Zaterdag op Zondag is het meisje aan de Zterdag op Zondag is het meisje aan de gevolgen van haar val overleden. Verdronken. In de vaart te Schoonoord is het 3-jarig zoontje van het echtpaar Smit de Peer ver dronken. Paardenbeet. Toen de landbouwer B. te Sweijkhuizen Schinnen het paard uit den stal wilde halen, werd lfij door het dier ernstig in den bovenarm gebeten. Spieren en pezen werden doorgebeten, het vleesch werd uit den arm gerukt. B's toestand is hoogst ernstig. Uit een zweefmolen gevallen. Te Vries is Vrijdagavond het 10-jarig zoontje van een kermis-exploitant uit een zweefmolen gevallen. Het kind bekwam een schedelbreuk en werd in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Assen ver voerd. Een gevaarlijke vondst. Een week geleden vond Dirk Kooper, inwoner van Zandvoort, op het strand a-ldaar een goedverpakte bus. Men ver trouwde den inhoud niet, althans, men gaf hem den raad er voorzichtig mede te zijn. Deze raad bleek niet overbodig, want •toen hij het gevondene wilde onderzoeken, ontploften de slaghoedjes, die in de bus verpakt waren. Kooper werd over het geheelo lichaam zwaar verwond. De toe stand van slachtoffer is niet hopeloos. ALASTRIM. Het Delftsche badhuis weer open gesteld. Heden is het gemeentelijk badhuis we der opengesteld. Op 15 September j.l. werd het gesloten wegens de alastrim-gevallen. Kinderverlamming. Een der beide kinderen een tweeling van ongeveer 2 jaren, der mijnwerkersfa milie F. te Bleijerheide, die lijdende waren aan kinderverlamming en verpleegd wer den in een ziekenhuis te Aken, is over leden. DE KINDERMOORD TE ROTTERDAM. De arrestatie te Heerlen. Zaterdagmorgen vroeg, zooals gemeld, is de 33-jarige koopman, die te Heerlen, als verdacht van den moord op Marietje van Os, werd gearresteerd, onder bewa king van twee rechercheur uit Heerlen naar Rotterdam vervoerd. De trein uit Heerlen kwam in Botterdam te half elf aan het station Beurs aan. De politie wist, dat er veel, te veel menschen zouden staan en was weer handig. Twee auto's, waarin de inspecteurs Beekman en Grevelink en eenige recher cheurs, waarom daarom tijdig naar Dor drecht vertrokken. Daar werd de arrestant van de Heer- lensche politiemannen overgenomen en zoo snel mogelijk, zonder dat, het bekend was, snorden de motoren over den D-ordt- schen Straatweg. Het aan het station teleurgestelde pu bliek en degenen, die van nature een scherpen neus bezitten, hadden zich nu bij de Paauwensteeg te Rotterdam opge steld, maar.... zagen slechts een schaduw. Hoe is de arrestatie geschied? Vrijdagavond, nog voor dat het tijd was voor de razzia, gingen Wee recher cheurs met het in het geheim verspreide signalement bij zich, eenige logementen in Heerlen af, om al vast poolshoogte te nemen. In de straat komen zij in een gelag kamer binnen, waar eenige mannen zit ten te rooken en te kaarten. „Zoo, zeet geer nogal an 't foetele"? (Wel, zitten jullie zoo'n beetje valsch te spelen) vraagt een der rechercheurs in 't Limburgsch. Een man van het gezelschap kijkt op en zegt scherp: „Hier wordt niet gefoetcld". De politiemannen keken hem bij dit gezfegde vlak in het gezicht en.-... herken den in hem het portret van dertien jaar geleden dat op het signalement stond af gedrukt, met groote zekerheid. Toen gingen de boeien om. Er werd huiszoeking gedaan, verschil lende dingen worden in beslag genomen, de arrestant, die weinig of niets zei, werd naar een cel gebracht. Zwijgend, norsch, in zichzelf gekeerd, was de arrestant in den trein; zonder om haal nam de Rotterdamsche politie hem in Dordt over. Waar is de fiets van den moor denaar? Enkele bijzonderheden zijn er geheel buiten het onderzoek om gaande. In de eerste plaats: Waar in Neder land is de fiets van den moordenaar? De arrestant was niet in het bezit van een rijwiel toen hij werd aangehouden. Men neemt daarom aan uitgaande van. de veronderstelling dat hij de moor denaar is r dat hij de fiets hetzij direct na den moord, hetzij later, ergens heeft achtergelaten, teruggegeven, verkocht of hoe dan ook. Bovendien rijst de vraag: hoe kwam de moordenaar aan het rij- wigl. Hij kan het ergens hebben geleend, gehuurd of gestolen. Door de Rotterdamsche Politie, die aan de inlichtingen omtrent deze fiets wel licht veel zal kunnen hebben, wordt daar om in heel Nederland de vraag gesteld: Wie kan hieromtrent inlichtingen geven: Een belooning van 25 gulden heeft zij hiervoor uitgeloofd. Wie is de verdachte? Wie de arrestant is, kan nog niet vol ledig worden gepubliceerd. Uit het sig nalement heeft men zich al eenigszins een indruk over hem kunnen vormen, men weet, dat hij een zeer eynischen indruk maakt en er vermoedelijk wel niet al te gunstig uifc zal zien. Wij kunnen hieraan thans alleen nog toevoegen, dat hij, zooals op het signale ment gemeld, 33 jaar oud is, ongehuwd en reizend handelaar in planten, van be roep. Met een carrier, soms ook met een handwagen, heeft iüj langen tijd in steden en soms ook in dorpen zijn waar gekocht en verhandeld. De betiteling zwerver is dus wel juist, doch niet in den zin van een arm, berooid man, die meer door schooieren dan door werken in zijn noodzakelijkste levensbe hoeften voorziet. De man is Zaterdag niet zeer 'anK ach ter elkaar verhoord, de inspecteurs Beek man en Grevelink vertrokken gisteren naar Zuid-Limburg om het onderzoek voort te zetten. Vast staat, dat de verdachte gezocht werd wegens een in Den Haag gepleegde verduistering. Hij blijft voorloopig natuurlijk op het politiebureau in arrest. Halsstarrig ontkent hij, den moord ge pleegd te hebben. Inlichtingen gevraagd. In verband met den moord in den Blij- dorppolder verzoekt de commissaris van politie in de eerste afdeeling te Rotter dam, aan allen, die inlichtingen kunnen verschaffen omtrent een zekeren Willem Visser, zich ook noemende Willem Huis man, ook bekend onder den naam „Tijs de tuinman" zich aan zijn bureau te willen vervoegen. Dit geldt vooral hen, die in de laatste jaren en de laatste maanden met hem in aanmking zijn geweest. Zij, die buiten Rotterdam wonen, wor den verzocht zich schriftelijk tot den commissaris te wenden of hem mcdedee- lingen te willen doen aan de politie in hun woonplaats. Visser handelt in bloemen, planten en graszoden en legt tuintjes aan. LIJK IN EEN PARKVIJVER GEVONDEN. De beenen met een zakdoek vastgebonden. In den omtrek van het Wilhelmina- park te Utrecht werd gisteren de vre dige Zondagochtend-stemming plotseling verstoord door het gerucht-, dat in het park een verschrikkelijke misdaad was gepleegd. Wandelaars hadden in een der lanen om den vijver n.l. het lijk van een man ontdekt, dat gedeeltelijk boven wa ter uitstak. Het bleek, dat de beenen van den man waren vastgebonden. De politie, die een gedeelte van het park liet afzetten, begon onmiddellijk een onderzoek. Er werden on den wal eenige snippers papier gevonden, welke van een verscheurd paspoort bleken te zijn. Deze snippers werden zooveel moge lijk bij elkaar gezocht, 0 n einde de iden titeit van het slachtoffer te kunnen vast stellen. De mogelijkheid is natuurlijk niet uitgesloten, dat de man om den een of andere reden zijn pas verscheurd heeft. Naar het oordeel der politie wordt aan misdaad vooralsnog getwijfeld, omdat het lijk geen teekenen van geweld vertoonde. De beenen waren met een zakdoek vast gebonden. Nader verneemt de „Cr-t.", dat 'het een plantsoenwerker was, die gisterenmorgen omstreeks half acht de lugubere ontdek king deed. Het slachtoffer was een naar schatting 60-jarige man, vermoedelijk iemand, die gevaren had. De snippers pa pier vond de politie in een van de zakken van het lijk. Toen men echter al deze snippers aan elkaar ha<L geplakt, bleek, dat de naam ontbrak. Bij het verdere on derzoek vond de politie echter een over jas, die op eenige afstand van den vijver, onder een hoop bladeren, verborgen lag. In den binnenzak van ^ezen jas zat het ontbrekende stukje papier van het pas poort, waarop naam en woonplaats van den man voorkwamen, welke het blad echter op verzoek van de politie voorloo pig verzwijgt. DE RELLETJES TE MAASTRICHT. Het tweede slachtoffer: de agent Houben overleden. Vrijdagavond en Vrijdagnacht is het ta melijk rustig gebleven. De politie hield het publiek voortdurend in beweging en be hoefde slechts enkele malen handelend op te treden. Wegens het naschreeuwen der politie werden vier personen gearresteerd, ter wijl een persoon in arrest' werd gesteld, die een agent met een steen nawierp. Naar we vernemen heeft zich met de verdediging van den vrijgestelde Pieters belast het lid Ier L'erste Kamer rar. Men- dels. Nog zal als verdediger optreden inr. Assendorp te Maastricht. Uit Maastricht wordt nader gemeld: Zondagmorgen omstreeks 7 uur over leed in het ziekenhuis Calvariënbcrg het tweede slachtoffer vande stakingrelletjes van Woensdagavond, de agent van politie Houben. Houben was 35 jaar en laat een weduwe met 2 kinderen achter. Het bericht maakte op de Maastricht- sche bevolking diepen indruk. De toestand te Maastricht is thans rustig. Het doorkruisen van de stad door ma rechaussee te paard, te voet en per fiets, alleen doet zien, dat er iets abnormaals is. Overigens behoeft in geen enkel geval opgetreden te worden. Zooals bekend dienen café's e.d. te 10 uur gesloten te zijn. Eveneens zijn alle vergaderingen verboden en op Zondag ging geen enkele voetbalwedstrijd door. Plet gevolg van een en ander was, dat groote drommen uitgaand publiek Zondag naar Luik trok, waar momenteel foire is. Met. den nachttrein keerden de feest gangers naar Maastricht terug. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 22 October. Huizen, 1875 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzcndingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door K.R.O.-Trio. 1.152.00 Gramofoonmuziek. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Knipcursus. 5.006.45 Gramofoonmuziek. 6.457.00 Praatje in 't Esperanto. 7.007.20 Cursus Kerklatijn. 7.20 Uitzending uit Aken„Zar und Zimmerman". Komische opera in 3 be drijven van G. A. Lortzing. Na afloop: Gramofoonmuziek. Hilversum, 298 M. (N a 6 u u r 1071 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.151.45 Concert door het Tuschinski- Orkest. I.453.00 Gramof.oonmuzick. 3.004.00 Knipcursus door mevr. de Leeuwvan Rees. 4.005.00 Microfoon-debutanten. Viool, zang. 5.306.00 Concert door de Hongaarscho Tzigane-Kapel van de gebr. Eleraer en Beïa Ruba. 6.01 Voortzetting concert. 6.457.15 Cursus Engelsch. Conversatie. 7.157.45 Engelsch voor gevorderden. 8.019.00 Italiaansch Opera-fragmenten concert. Leden van de N.V. Italiaansche Opera en het versterkte Omroeporkest. 9.009.45 AVRO-Nutslezingen over In- dië. II. Aardrijkskundig overzicht. Spre ker: C. Lekkerkerker. 9.45 Voortzetting concert. Na afloop: Persber. Daarna: Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.20 Beelduitzending. 2.45 Berichten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.55 Fransche les. i 4.20 Orgelconcert-. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Orgelconcert. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert Kwintet S. Pope (bariton). L. Seymeur (alt). 8.208.50 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.55 Berichten. 10.00 Vaudeville. II.0512.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Concert. 9.3511.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest en violist. 4.505.50 Gramofoonmuziek. 7.258.15 Orkestconcert. 8.20 Vocaal concert "uit Frankfurt. (Ba riton). Kalundborg 1153 H. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.207.55 Piano-recital. 8.309.05 Tooneeluitzending. 9.0510.20 Concert. Orkest en piann. Brussel, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en zang. 8.35 Concert door de Soc. Vlaamsehc Radio-Vereeniging. Z e e s e n, 1635 M. 6.1511.45 Lezingen. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Lezingen. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.15 Lezingen. Daarna: Orkest - concert uit Langenberg. Vervolgens: Lie deren- en Aria-avond uit Frankfurt. >Ik dden a,t mijn vade' zou op mijn kni ën vallen en hem en smeeken om te vergeven al het hem berokkend „En je vader? Die zou hem dooden!" „Neen, o neen George", antwoordde ze. „dat zou hij niet, want ook hij gaat ge bukt ouder het gewicht van de schuld, die hij, verleid door Fimmy, op zich gela den heeft. Hij zou trachten goed te ma ken, wat hij misdreven heeft. Op zijn ma nier, wel te verstaan. Maar Fimmy, die zou hem dooden." Ze kromp ineen, terwijl r.e dit zei en een geruisch tusschen de struiken achter hen maakte ook Bill aan 't schrikken, 't V/as precies, alsof er een dier door het gebla derte drong, zoo ritselde het. Toen werd het weer stil. „Ik moet naar binnen", zei ze. ..Vader kon me wel overal zoeken cn ik zou riet graag willen, dat hij me hier vond." „Ik dank je voor je mededeelingerr, Alice en uit alles blijkt, dat jij onschuldig bent en veel geleden hebt om dien dien Bill Stevens en ik wil je verzekeren, dat ik je juist daarom te liever' heb. En nu goeden nacht Alice." „Goeden nacht George. Als je kunt, kom dan morgen om denzelfden lijd weer te rug. Je kunt me hier vinden." De afwezigheid van George was niet onopgemerkt gebleven en dat was de schuld van Martellos. want toen deze speelmaniak geen rooien duit meer over had, dacht hij opeens aan zijn vriend George Adams. Hij ging naar het tafel tje, waaraan hij een uur te voren met heiü gezeten had en hem daar niet vin dend begon hij met echte -stentorstem te schreeuwen„Adams waar zit jeIk heb je noodig!" Niemand nam daar notitie van met uit zondering van Orelly en Fimmy, welke laatste juist binnengekomen was. „Was Adams dan hier?" vroeg hij aan Martellos. „Wat anders! Of denk je soms, dat ik hem uit Norcors hier naar toe wil schreeu wen Een uurtje geleden hebben we sa men hier aan dit tafeltje gezeten." „Dan zal hij niet ver weg wezen", zei Orelly. ..En loop jij nou maar niet meer zoo hard te brullen. Martellos. Hij zal aanstonds wel boven water komen." Orelly en Fimmy keken nu gelijktijdig naar het buffet, of Alice er achter stond. Me.nr ze was er niet. ..Ik zal ereis gaan kijken, of ik hem vinden kan", zei Fimmy nu. ..Die kerel is nog zoo groen, dat hij wel eens in zeven slooten tegelijk kon loooen en misschien is hij weer onpasselijk r.et als gisteren." Orelly werd juist weggeroepen en Fimmy ging op zijn zoek. Als een kat sloop hij rondom het huis en kwam in den tuin, waar hij de witte jurk van Alice gewaar werd. Er was een man bij haar George Adams. Een blik vol haat wierp hij op. die twee. Hij had genoeg gezien en sloop weer naar binnen. „Jouw dochter en die. George Adams zitten in den tuin oen deuntje te vrijen, Orelly", zei hij, toen hij weer binnen was gekomen. „Moet dat zoo uiaar Wie heeft de oudste papieren, hij of ik? Je moet daar een eind aan maken, versta je! En doe jij T niet, dan doe ik het „Vanavond nog zal ik er met haar over spreken. Neemt ze je niet uit genegenheid, mischien neemt ze je dan uit vrees, als je daar niet tegen hebt." „Dat kan me niets schelen, als ik ze maar krijg." „Morgen hoor je den uitslag", zei Orelly koel en liet hem verder aan zijn lot over. Fimmy hield het niet langer uit in de zaal en besloot daarom zoo spoedig mo gelijk naar Norcros terug te keeeren. On derweg lien hij te bedenken op welke ma nier hij Bill het gemakkelijkste onscha delijk zou kunnen maken. Hij zou hem kunnen aangeven als den moordenaar van kapitein Jansen, maar dat leek hem erg gevaarlijk. Als 't verkeerd uitpakte, dan kon 't best wezen, dat hij er zelf inliep en aan den galg terecht kwam. 't Leek hem eenvoudiger hem op te wachten en hem met een flinken slag naar de andere we reld te helpen. Maar bij nader inzien ging dat ook al weer niet. George had vrien den en Mar.tellos zou niet rusten, voor hij uitgevischt had, wie het had gelapt. En dan was hij bakker-an. Hem bij Alice verdacht maken, zou ook niet baten, want ze zon hem toch niet gclooven. Als hij maar iets kan prakke- zeeren, iets heel laags en gemeens, waar van hij de schuld-op Bill kon werpen, dan was hij klaar. Dan zou het volk hier wel afrekening met hem houden en had hij voor goed afgedaan. Maar wat? Wat zou hij bedenken? Terwijl deze gedachten zijn gemeen hoofcT doorkruisten was hij, wat hem nog nooit overkomen was, heelemaal verkeerd geloopen en stond hij voor de sluis, waar in do gouddelvers hun goudstof wieschen. Er bleef altijd wat van dat goud op den bodem liggen en als dan eens per week de sluis schoon gemaakt werd, werden de gevonden goudkorrels eerlijk onder de goudzoekers verdeeld. Fimmy knielde aan den rand van de sluis neer, stak zijn hand in het water en haalde wat slib boven om te onderzoeken, of er al goudschil fers in aanwezig waren, hetgeen hij mak kelijk kon zien, omdat de maan juist op gekomen was. Het slib glinsterde tegen hem in. Het zat vol korrels. Hij haalde ze er uit en stak zc in zijn zak. „Ik heb 'triep hij op gedempten toon. terwijl hij opstond. Eeri duivelachtig plan was in zijn brein opgekomen. Als hij dat uitvoerde, was Bil voor eeuwig vérloren. IV. „Je hebt mijn raad slecht opgevolgd, Alice", zei Mac Orelly tot zijn dochter, toen hij, na beneden gesloten te hebben nog even naar haar kamer ging om haar goe den nacht te wenschen. Alice, die voor het open raam in den maanlichten nacht naar buiten keek. draaide zich snel om. „Hoe bedoelt u dat vader?" „Wel, in plaats van George Adams to waarschuwen, heb je hem in nog grooter gevaar gebracht, dan waarin hij verkeerde Fimmy Jieeft jullie in den tuin gezien." Alice deed een paar schreden vooruit, haar gelaat nam een uitdagende uitdruk king aan, alsof ze den gehaten man voor zich zag cn met fonkelende oogen keek zu haar vader aan. Ze beet zich op de lippen, doch zei geen woord. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5