UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS Uw AkK®,*/'S icipel Kebl- y ede hand. d Lisi roop. VRAGENBUS NIEUW VENNEP. !n de sloot. Door 't onklaar worden «der stuurinrichting reeds de vrachtrijder A. Koolhaas alhier met zijn auto in de Hoofdvaart. Persoonlijke ongelukken had den niet plaat®. De auto werd beschadigd. Een tractor is een vreemd voertuig, dat zich dikwijl? zeer moeilijk laat be sturen. Bij den landbouwer Joh. Bulk al hier sli'-p zoon gtfcaarte de sloot in. Het te h el wat moeite, het daar weer uit te halen. ROELOFARENDSVEEN. Tuinderspatroonsvereeniging. Woens dagavond had alhier een algemeene leden vergadering plaats van de R. K. Tuinders patroonsvereeniging St. Benedictus, afd. van den land- en tuinbouwbond. Nadat de vergadering met een toepasselijk woord door den Voorzitter was geopend werden de notulen van de vorige ledenvergade ring gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van een ingeko men schrijven van heb gemeentebestuur, ■waarbij om advies weid gevraagd omtrent het .in het leven roepen van een verorde ning waarbij het verboden is bepaalde soorten van aardappelen te telen in ver band met de voorkoming van wratziekte. Ha bespreking werd besloten op de eerst volgende ledenvergadering met een be stuursvoorstel te komen. Besproken werd vervolgens de agenda voor de bondsver gadering op 7 November e.k. De begroo ting maakt, een punt van bespreking uit, doch levert geen wijziging op. Tot afge vaardigden voor de bondsvergadering wor den gekozen de heeren J. Bakker en C. Huigsloot en tot plaatsvervangers de hee ren P. Bakker en J. J. de Koning. Het punt collectieve arbeidsovereen komst voor 1030 wordt, hierna in den bree- de besproken. Wijziging wordt door het bestuur niet voorgesteld, zoodat besloten wordt deze overeenkomst voor 1930 weder om onveranderd te aanvaarden. De rond vraag leverde wcinoig belangrijks op, waar- na tot slot nog werd overgegaan tot het houden van een verloting. Na een dank woord werd deze vergadering door den 'voorzitter gesloten. Schaakclub U. D. Gisteravond hield de schaakclub U. D. wederom een propa- iganda-wed strijd voor Boelofarendsveen 'en omstreken welke in alle opzichten i schitterend geslaagd is. Aan den wed- strijd namen deel 2-1 spelers, verdeeld in 4 klassen, er werden drie partijen gespeeld 'met een speeltijd van anderhalf uur. De prijzen weiden behaald als volgt: Klasse A. Ie prijs J. Hillebrand 3 pun tten, 2e prijs Th. Olyerhoek 3 punten, 3e [prijs B. Pelt 2 punten. Klasse B: le prijs Jac. Heemskerk 3 punten, 2e prijs W. van Buiten 3 punten, |©e prijs P. Heemskerk 2 punten. Klasse C: le prijs Jac. van der Zwet 2 [punten, 2e prijs W. Oomen 2 punten. Klasse D: le prijs H. van der Salm 2 [punten, 2e prijs G. Pouw 2 punten. Bij een aantal punten is beslist door ;het lot. Voorts werd door het bestuur bij I wijze van aanmoediging aan dengene, die rhet minst aantal punten had behaald een [poedelprijs toegekend. Te ongeveer 11 uur was de wedstrijd ['geëindigd ei\ werden de prijzen met een toepasselijk woord aan de winnaars uit gereikt, waarna de Voorzitter dank bracht laan allen, die hadden medegewerkt om dezen avond zoo schitterend te doen sla gen. Laten wij hopen, dat deze avond nog door andere dergelijke avonden gevolgd [mag worden, ter bevordering van het .1.1 i yeen> TER-AAR. V cr, Iin gvere en iging „Tui n d er sb elan g". I Ook h i er h et plan Centraal j Veilinggebouw verworpen. Stemmen opgegaan voor één B. K. Vereeniging. Dinsdagvond hield de B.-K. Veïlingver. ..Tuindersbelang" een buitengewone le- denvergadering in het café van den heer [Verhoef, ter bespreking en behandeling i van „Het stichten van een Gemeentelijk Veilinggebouw met aanleg van een rijweg r enz." De voorz.. de heer Joh. Rekelhof, opent l de vergadering met den chr. groet, heet de aanwezigen van harte welkom en deelt mede waarom deze vergadering is opge roepen. De notulen, door den secretaris ge- lezen, worden onveranderd vastgesteld, f Hierna volgen eenige mededeelingen. 1 Punt 4 der agenda betreffende het Cen- traal Veilinggebouw wordt door den direc- i teur, den heer Post, ingeleid. Spr. deelt mede, door welke omstandigheden deze plannen in den Baad der gemeente Ter- t Aar naar voren waren gekomen en dat, op ['verzoek der ingestelde Raads-commissie, jlhet bestuur aan het opmaken der plannen beeft meegewerkt. Door de vele verande ringen, welke moeten plaats hebben, wot- den vanzelfsprekend de exploitatiekosten der veilingen hooger. Het gebouw „St.- Phocas", aldus spr„ is door de meerder heid der commissie als het pont voor cen- tralisatie aangewezen. Als zijn persoonlij- ke meening merkt spr. op, dat een zeer groot bezwaar is, dat dit gebouw, waar voor 20.000 wordt gevraagd, en zeker met ƒ8 a 10.000 kosten zal moeten ver hoogd. op huurgrond staat, terwijl de huur prijs abnormaal hoog is, n.l. 25 cent por IM2. Tevens dat de rijweg met aankoop van grond enz. nog een kosten met zich brengt van pl.m. 30.000 a 35.000. het geen niet noodig zou zijn wanneer het ge bouw en terrein, in eigendom van „Tuin- dersbolang", voor centralisatie zon zijn aangewezen. Het bezwaar door de commissie in haar rapport geopperd, dat bedoeld terrein niet aan groot vaarwater ligt, en er spoorladïngon, overlossingen enz. moeten plaats hebben, is niet gehel juist. Over lading geschiedt thans ook niet, terwijl door schutten rechtstreeks het groot vaar water gemakkelijk is te bereiken, terwijl wanneer ..St.-Phocas" de aangewezen plaats is. 30 pet. der tuinders ook moeten schutten. U Voorts zegt spr., dat elke tuinder hoof- INGEZ0NDEN MEDEDEELING. i nat-Koud weer aar Wybert- 'enZij bescher- tegen verkoud en infectie. deliik aansprakelijk wordt voor het be drag, daar de gemeente geen risico mag loopen van eventueele stroppen. Echter is dit strikt genomen niet anders dan het momenteel is, daar elk lid thans aan de vereeniging ook aansprakelijk is. Alleen het bedrag der schuld is verhoogd, globaal genomen met 100 pet. Voorts wijst spr. op de verbeteringen welke door centralisa tie ontstaan. Vooral legt hij den nadruk op het feit, dat door steeds bij elkander te zijn de mogelijkheid bestaat, de onder linge verstandhouding tusschen de ver- eenigingen beter te doen worden, hetgeen mede kan werken om nog eens te komen tot één veilingver. in Ter-Aar. Thans wordt aan de leden gelegenheid gegeven verder vragen te stellen. Een van de leden vraagt, waarom het bestuur voor de eigendommen 30.000 heeft gevraagd, welk bedrag hem te hoog blijkt. De heer Post antwoordt hierop, dat dit naar een maatstaf genomen is van de bedragen door de andere veilingen voor hun gebouwen gevraagd. Spr. zegt. dat dit bij nader in zien een fout is gebleken, welke echter gemakkelijk kan worden hersteld. De alge meene geest der vergadering is. dat het ontworpen plan niet voor aanneming vat baar is. Bij stemming wordt het verwor pen met 51 legen 3 en 2 stemmen blanco. Bij de rondvraag bespreekt een der le den de mogelijkheid te komen tot één Roomsche vereeniging. De heer Post vraagt hierover het woord. Spr. blijkt een sterke voorstander te zijn, om hiertoe te komen, memoreert de groote voordeelen welke hieraan verbonden zijn. Dat men deze voordeelen niet altijd kan zien en vastgrijpen, is de oorzaak dat van tuin derszijde het nut van één z ij n niet wordt ingezien. Doch er bestaan ook indirecte voordeelen. Niemand kan dit beter we ten dan de besturen der veilingen, wan neer dit maar erkend wil worden. De ge wone bezwaren, welke voer énwor- d i.n g" altijd bestaan hebben, zullen, bij een eventueele bespreking weer voor den dag komen, doch wanneer alle tuinders doordrongen zijn van liun belangen, zal men er ook toe kunnen overgaan van weerszijden wat toe te geven. Wanneer mocht blijken, dat de werke lijke ernstige wil bij de tuinders bestaat „eenwording" te bewerken, zal spr. vol gaarne zijn functie neerleggen, om wan neer dit noodig mocht blijken een min dere positie in de alsdan nieuw op te richten vereeniging te bekleeden. Na en, kele verdere besprekingen maakt een der leden een voorstel, hetwelk op de agenda van de volgende vergadering zal worden geplaatst. Hierna krijgt de heer Mank uit Leiden de gelegenheid eenige korte mededeelin gen te doen inzake het tuinbouwbedrijf in de Drenlsche "Venen. Na dank gebracht te hebben aan God voor den zegen dit jaar genoten, aan direc teur, bestuur en Baad van Toezicht en de leden sluit de voorz. de vergadering met den chr. groet. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Vanwege het B. K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Joan nes den Dooper te Haarlem is aanbesteed het bouwen van een zeven-klassige R. K. Meisjesschool voor L. O. met gymnastiek lokaal: het bouwen van een zevenklassige B. K. School voor Voorbereidend Onder wijs, alles gelegen op een terrein aan de Zomerstraat. Laagste inschrijver 0. M. Deerenberg te Alphen aan den Bijn resp. 77.000 en 68.000 gulden. Lantaarnpaal omvergereden. Door 'n tot dusver onbekend gebleven bestuurder van een vrachtauto werd gisteren langs den Oudshoornschen weg een lantaarn paal afgereden. Vergeten. Bij de politie zijn inlich tingen te bekomen aangaande een dames rijwiel, dat onbeheerd werd gevonden voor een modemagazijn in de Raadhuisstraat. Ingekomen: Adriana van Dam, eehtgen. van H. v. d. Zwan, van Bodegra ven Wilhelmina H. Klop van Amsterdam D. L. Beijk van Haarlemmermeer Ma ria Verweel van Botterdam J. van Beest van Heukelom J. van der Spek en gezin van Woubrugge Gijsberta M. J. v. d. Spek van Leiden Gesiena A. Buter van Amsterdam Regina Krap van Oegst- geest. Vertrokken: K. P. de Groot naar Delft Gijsberta Sehokman naar Uit hoorn Henderika G. Ruijgrok wed. van Jè G. van Ma-urik naar Haarlem Maar- tje Baalbergen naar Woerden Maria K. Hassefras naar Hazerswoude P. Kalsho- ven naar Amsterdam W. Verhoef en ge zin naar Amsterdam Gerritje I. Boot naar Leiden Petronella Verstraaten naar Leiden L. I. van Zwienen naar Rotterdam Johanna van Putten naar Utrecht Cornelia J. de Jong naar Kou dekerk. BODEGRAVEN. Geboren Gerard us Theodoras, zoon van J- van Velzen en G. M. Nederend. Ondertrouwd: C. Kwakernaak 22 jaar en N. Kop 20 jaar. Getrouwd: G. van der Sar, 34 jaar en B. van Holst wed. van J. I. Kranenburg 32 jaar. Overleden: C. van Ingen, geh. met C. de Kruijf 55 jaar. Ingekomen: C. A. Pessel van Ka- merik H. van Vliet van Woerden A. Hoogendoorn wed. van S. de Jeu van Woerden J. Goudkuil van Zwammerdam H. van den Beukei van Amsterdam D. van der Henst van 's-Gravenhage G. Kool, van Woerden en A. A. N. Thomsen van Alkmaar. V ertrokken W. Bosman naar Ge- nemuiden W. C. Pijnacker en gezin naar Zwammerdam C. Jongenburger naar Boskoop G. Andriessen en gezin naar Waarder J. Balvcrt naar Gouda W. Diepeveen naar Woerden J. W. Leng- keek naar Leiden. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Wilhelmina-Vereeniging. Gisteron- avond hield de Wilhelmina-Vereeniging Zoeterwoude en Omstreken een ledenver gadering in het Café „Ik leer nog", onder leiding van dei voorzitter, den heer J. H. van Es. Na een kort openingswoord werd wegens niet aanwezig zijn van de notulen en jaar- verslag, door den penningmeester, den lieer J. P. de Bruin, het finantieel verslag uit gebracht van de gehouden feesten. Vooraf werd door den heer de B. een toelichting gegeven, waarbij werd medegedeeld, dat door den accountant, den heer Wesseliag uit Leiden, geheel belangloos dit verslag is opgemaakt, wat hierna werd voorgele zen. De verlies- en winstrekening sloot met een totaal bedrag van ƒ2798.87, met aan' afschrijving op de muziek-tent 198.53, op de bestuurstent 100.en op ander materiaal 40.80, terwijl de balans aangaf diverse bezittingen tol een bedrag van ƒ420.18, waaronder ƒ71.65 aan overgehou den prijzen; en aan schulden 338.25. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn uitgebracht verslag. Vom het nazien van de rekening werd door den voorz. de heeren J. Versteegen, M. Scheel en H. v. d. Poel aangewezen. Enkele vra^ gen werden dooi den penningmeester be antwoord, terwijl de commissie op een le denvergadering, binnen 6 weken te hou den, verslag zal uitbrengen. Hierna kwam de hoofdschotel der vergadering aan de orde. De voorz. verklaarde dat de homo geniteit onder de bestuursleden was zoek geraakt, waarom door het bestuur na rijpe overweging en in 't belang van de W. V. werd voorgesteld, het bestuur in te krim pen tot 11 leden, waarvoor door het be stuur 11 candidaien werden voorgedragen. Na ellenlange, somtijds zeer hatelijke, dis cussies, waarbij wij alleen bewonderden de kalme en voortreffelijke leiding van den voorzitter, werd besloten het bestuur in •te krimpen tot 21 leden. Ten slotte werd gestemd voor of tegen de 11 zittende be stuursleden, met als uitslag: 72 stemmen tegen en 46 stemmen voor het zittende be stuur en 5 stemmen blanco. Op de vraag van clo voorz. stelden 4 le den van het zittende bestuur, de heeren B. de Jeu, P. van Amsterdam, W. de Groot en M. Jansen zich beschikbaar voor het te vormen voorloopig bestuur, waarna de oud-voorzitter de vergadering sloot. Na de vergadering werd door het vooi- loopig bestuur medegedeeld, dat over 14 dagen een vergadering zal worden gehou den, waarop een definitief bestuur gekozen zal worden. Omstreeks 12 uur was deze rumoerige en op zeer laag peil staande vergadering afgeloopen. Het Katechïsmusboekje. In aansluiting met het bericht, dat een commissie wordt voorbereid, die zich zou bezig houden met het samenstellen van een nieuw Katechismusboekje, geren we de volgende beschouwing van J. H. Hen- drickx in „Ons Eigen Blad" van 10f'Oct.: Het typografisch minst verzorgde boek je, dat tegenwoordig nog op onze scholen wordt gebruikt is zeker wel de Katechis- mus. Men kan hem gewoonlijk zien, als een goor ding, dat de jongens opgerold in den •zak meedragen om nog gauw effentjes voordat de bel gaat, de les te kunnen over kijken. Gedrukt op krantenpapier, met heel ge wone letter, zonder ©enigen smaak uitge voerd, is het voor de jeugd wel "'t minst aantrekkelijke boekje, dat ik ken. Een vraag: Waarom kan van dat be langrijkste aller kinderboekjes niet- naast de goedkoope uitgave tevens een rijt ge ïllustreerde uitgave, zelfs een prachtuit gave met gekleurde platen in linnen band in 't licht worden gegeven. Leg de Katechismus van de kleintjes eens naast de nieuwste leerboekjes met roode, blauwe en groene plaatjes. 't Is alsof men 't verhevenste opzette lijk in 't sjovelste kleedje wil houden, wat oi. heelcmaal niet bevorderlijk is voor de zaak zelf. Menig onderwijzer hebben wij al hooren verzuchten: „Ik wou, dat de Katechismus er uiterlijk ook eens zoo uit zag als onze nieuwste schoolboekjes, zoodat de jongens er naar grepen". De wetenschappelijke theorieën* welke men de laatste jaren heeft opgezet over de eischen. waaraan goede kinderboekjes alleen uiterlijk al moeten voldoen, schijnen voor de Katechismus niet te gelden. En wat was vooral dat boekje niet mooi te maken 't Is waar, er is hier geen concurrentie te vreezen en de kinderen moeten hem hebben, bovendien bestaat er bij de kin deren zoo ook niet de minste zorg voor. zoodat er jongens zijn die er twee en drie per jaar verslijten, wat niet anders dan bevorderlijk is voor het afzetgebied. Maar al veronderstellen we maar. dat men over dit alles nog niet zoo ver heeft gedacht, dan nog i6 't onbegrijpelijk, hoe men niet op de gedachte gekomen, is hem ten minste te illustreenen, daar illustra ties niet alleen voor de opvatting der be- teekenis maar ook voor 't gemakkelijk onthouden van ontzaglijke waarde zijn. Verschillend gekleurde letters en ver schillende lettervormen konden er verder INGEZONDEN MEDEDEELING. (""[oe&t-, broncbiti (Ad. in Blokschrift) toe bijdragen den inhoud naar belangrijk heid overzichtelijker in te deelen. Ook dienden de letters veel grooter te zijn, vooral in de kleine Katechismus. In de groote zou op meer aantrekke lijke manier de indeeling van 't geheel kunnen worden voorgesteld, door telkens een nieuwe titelplaat in kleurendruk op te nemen. Kortom er was met do noodlge zorg en kunde wel zoo'n boek van te maken, dar de kinderen er zich aan hechten als aan een schat en er zou dan wellicht niet mee gebeuren, wat wij nu al weer vernamen, dat kinderen na 't verlaten dér school, de gore blaadjes aan flarden scheurden. Misschien was er dan meer kans. dat hij door de kinderen werd bewaard als een kostbare schat. 113. De een heet Aa en de ander Ca, „Father, we willen Stichteres worden, als u het- "oed vindt". „Goed vinden! Dat zou ik denken. Een koppie koffie of chocola? (Het kon lij den)." ,,Ja, zegt Aa. Hier is honderd gul den." „En van mij krijgt u ze. zegt C..a, als u ze zelf komt halen. U hebt Vader al zoo lang geleden beloofd dat u eens op bezoek zoudt komen, maar tot nu toe heb ben we n niet gezien. We zullen eens zien of zoo'n trekpleister beter werkt." Ze had dus lekker haar bankje van hon derd thuis gelaten. En wat doe je al niet voor een bankje van honderd? Er ging dan ook geen week overheen of ik zat aan een boterham bij Aa- en Ca. Ik had bescheiden gezegd: „Een sneedje met kaas". Maar ik zal maar niet gaan zeggen welke ooméstibles-winkel ik zoo op de verschillende sneedjes uitge stald zag. „Ja, we hebben het wat dikwijls over u gehad en ons zelf afgevraagd hoe u er wel uit zou zien. Als we in Hoorn waren en we zagen een Geestelijke voorbij loopen of fietsen dan vroegen we of dat mis schien Pater Liefhebber was. Maar het was altijd mis. Daarom zijn we toen zelf maar eens naar het- Missiehuis gegaan". En toen hebben ze hem gezien. Ja, hoor, van top tot teen opgenomen en het entreegeld was maar honderd gulden. En ze zijn nog op één kaartje met heur tweeën binnen gesmokkeld. Maar gelukkig heeft C..a- nu ook betaald. Of het gezicht (ik bedoel mijn gezicht) meegevallen is? Ik weet het niet en was te bescheiden (als altijd) om zoo iet-s te vra gen. Ik kan mij zoo echt indenken dat er nog meer zijn die Pater Liefhebber wel eens zouden-willen zien. 's Schijnt ook werkelijk de moeite waard te zijn. U weet nu een probaat middel. Volgt het voorbeeld van Ca. FATHER LEFEBEB, Missiehuis, Hoorn. Directenr. Postrek. 120937. Men wordt Stichter(es) van dit Missie- buis door ineens of bij gedeelten hondeill gulden te schenken. EEN STRENGE WINTER IN ZICHT. In de Umschau, het Duitsche weekblad voor wetenschap en techniek, schrijft F. Groszmayr: „In de dagbladen zijn ver scheidene aanwijzingen uit het dieren- en plantenrijk gemeld, die op een vroegen en strengen winter zouden wijzen. Ofschoon deze kenteekenen waarschijnlijk ook op langjarige waarnemingen berusten, moet de weerkundige zijn voorspellingen toch op andere, mathematisch-statistische gege vens opbouwen. Sinds eenige jaren is uit de ervaring gebleken, dat na groote overstroomingen in de Noordwestelijke provinciën- van In- dië in Augustus en September en spring vloeden van den Nijl in' den zomer en het begin van den herfst, de daarop volgende winter in Noordelijk en Midden-Europa streng pleegt te zijn. De overstroomingen in het Indus-gebied zijn nauwelijks ge keerd, de Nijl heeft de sterkste spring vloedcatastrofe veroorzaakt sinds 187S, waaruit met bijna wiskundige zekerhteid mag afgeleid worden, dat we ook dit jaa-r een zeer strengen winter tegemoet gaan. Ten bewijze diene, dat, zooa-ls ik in tal van artikelen in de meteorologische vak pers heb aangetoond, op de geweldige springvloeden van den Nijl in 386970 74—78—79—87—90—92—94—95 en 1916 steeds een koude winter in Duitschland en Midden-Europa is gevolgd. Waartegenover staat dat bij Nijloverstroomingen die be neden normaal bleven en bij droogte- perioden in N.-W.-Indië steeds een zachte winter op onze breedte volgde. Mémery, de directeur van het observa torium te Talence bij Bordeoux. voorspelt eveneens een strengen winter, maar hij baseert zijn gevolgtrekking op den terug keer van dezelfde temperatuur na negen zonevlek-perioden of HLa.w. 9 X 11.1 is 100 jaar. De Berlijnsche weerkundige Hellmann besluit, uit het karakter van den afgeloo pen zomer. dat. de winter streng zal wor den zooals ook verleden, jaar na- een hee- ten zomer het geval is geweest. Ik mag nog wel opmerken, dat Mémery en schrij ver dezs ook den kouden winter 1928-'29 voorspeld hebben." INGEZONDEN STUKKE Waarschuwing. De Armenraad te Leiden richt tot ingezetenen de volgende waarschuwin Geef niet aan wie U om hulp vraagt der voorafgaand onderzoek. Geef niet aan collectanten voor dat gij niet kent. Doet- gij dat wel, zoo loopt gij alle te worden bedrogen en met uw gift Ltt te stichten in plaats van goed. Informeer evenwel bij den Armeni naar den toestand der hulpvragenden naar de betrouwbaarheid van de insti gen, waarvoor wordt gecollecteerd. Steun dan den behoeftige, naar da noodig heeft of schenk uw bijdrage een instelling, waarin gij vertrouwen I Zoo zult gij goed werk doen of and in staat stellen goed werk te doen. Na-mens den Armenraad het best G. A. SMIT, Voorzitter. P. A. VAN AGGELEN Dr. H. J. M. BOONACKER Mej. D. COEBERGH Mej. C. VERHEIJ VAN WLJK Mej. A. M. DE VRIBS Mr. P. A. VAN TOORENBURG, Het bureau van den Armenraad is vestigd Lammermarkt 67 en geopend i ren werkdag van 912 en van 1.305 's Zaterdags van 912.30 voorm. en 78 uur nam. Telef. 1052. V raag Welke is de kortste weg Venlo over Uden naar Noordwijk zoi pontveer? Antwoord Noordwijk. Het zal niet mogelijk zijn van Zuid- naar No Nederland te komen zonder een pont? te pa-sseéren over de groote rivieren, zij bij Nijmegen of Culemborg over Rijn, of bij Moerdijk over het Hollan< Diep. Ven Venlo rijdt u het best als vo Grubbenvorst, Lottum, Broekhuizenv( Blitterswijk, Groeningen, Sambeek, St. thonis, Wanrooy, Volkel, Uden, Nistelr Oss, Lithoyen, Kessel, Heesselt, Est, teren, Geldermalsen, Buurmalsen, Cul borg, Schalkwijk, Houten, Utrecht, Wc den, Leiden, Noordwijk. Vraag: Wat is de kortste weg Sa/ssenheim naar Breda per auto? Hoe K.M.? Antwoord Sassenheim, Lei Voorschoten, Voorburg, Delft, Rotterd Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, lemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschen Hc Terheijden, Breda. Afstand 98 K.M. V r a a g Wat is de kortste weg Ter-Aar naar Breda? Antwoord Ter-Aar, Zwammerd Bodegraven, Gouda-, Achterbroek, Berl woude, Lekkerkerk, Nieuw Lekkerki ATblasserdam, Dordrecht, Willemsdi Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Terheijc Breda. Vraag Wanneer is de modelboerd te Warmond te bezichtigen? Antwoord: Wij kennen geen m<* boerderij in Warmond. Bedoelt n well] Boerderij Meerrust? Maar dat is een ci restaurant, waar men altijd voor n 3d staat. Vraag: Waar moet men zich ver gen om aangesteld te worden als ag van politie Antwoord Wend u tot den coma sa-ris van politie alhier, 'die 'u alle inli tingen zal verschaffen ook omtrent de dere door u gestelde vragen. Vraag: Zoudt u kunnen mededeel waar er gelegenheid bestaat om een sch telijken cursus- tevolgen in Fransch, Duits Engelsch en in 't boekhouden? Antwoord Daar zijn zooveel schillende opleidingen hiervoor, dat geen namen kunnen noemen. Echter u in onze advertentie-rubriek herhaalt) lijk annonces aantreffen ,waar de wenschte adressen genoemd worden. Vraag Kunt u mij een adres op! ven van een dokter (liefst te Leiden), specialiteit is in, ziekten van de hoofdhi (en haaruitval)? Antwoord Daar zijn hier ter st« verschillende doktoren voor huidziekt als (alphabetische volgorde): dr. v. d. Ho Rijnsburgerweg 21, dr. v. Kerckhoff, Rij' burgerweg 15, dr. de Luid van Wijn ga den, Zoeterwoudsche Singel 63, dr. Ti mers, Papegracht 19, dr. Siemens, Oeg geesterlaan 10. Vraag Wat is de kortste en besfcl gaanbare weg per fiets van Roelofarent veen naar Bussiun? En hoeveel K.M? Antwoord: Roelofarendsveen. Nieu veen. Mijdrecht, Wa verveen. Baas brugge, Vreeland, Kortenhoef. Bussum; stand 43 K.M

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8