BUITENL. BERICHTEN Nederl. West-Indië UIT DE OMGEVING SPOORWEG ONGEVALLEN. Goederentrein door een stootblok gereden. Zaterdagmorgen reed te Veenendaal op het stafcïonsemplacement, een goederen trein, tijdens het rangccren door een stoot-, blok. De wagons schoten nog eenige me ters door, vernielden het hek langs het trottoir van den weg en bleven toen steken door het flinke optreden van den rangeer der Van Veldhuizen, die niet gevaar voor eigen leven de remmen had aangezet. Do materieelc schade is gering en per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. Locomotief ontspoord. Zaterdagochtend is op het traject Breda- Etben nabij liet Liesbosch een locomotief van een goederentrein ontspoord tengevol ge van het losraken van een reservoir, dat. onder den tender terecht kwam. Na eenige uren oponthoud was de lijn wederom Vrij. Persoonlijke ongelukkou zijn niet voorgevallen. Twee kinderen te water. Een 4-jarig meisje verdronken. Zaterdagmiddag circa 5 uur geraakte het vier-jarig zoontje van D. te Swalmen spelenderwijs in de Swalm. Het 4-jarig dochtertje van E. geraakte bij reddings pogingen eveneens te water. Het meisje verdronk, liet jongetje werd gered. Doodelijk ongeluk. Zaterdagavond omstreeks kwam voor 10 tiur was de heer H. Wegeman, garagehou der van de Olympia Garage aan de Win gerdstraat te Den Haag bezig met het re- pareeren van een auto, die daartoe van de wielen ontdaan op een krik was geplaatst. Terwijl W. zich onder den wagen bevond bezweek plotseling de krik en kreeg hij het volle gewicht van den auto op zijn lichaam. Eerst tien minuten later slaagde men er in het slachtoffer onder den wagen weg te halen, waarbij bleek, dat hij reeds was over leden. De heer W., die ongeveer 45 jaar oud was, was gehuwd. In een put gevallen en gestikt. In het veen te Oqd-Sckoonebeek is de 24-jarige H. Bos in een turfput gevallen en gestikt. Door den electrischen stroom gedood. Te Wormcrveer is de bankwerker S. Koov, in dienst bij de firma Gebroeders Klinkenberg, terwijl hij in de fabriek der •N.V. Koninklijke Pellerij Mercurius werk zaamheden verrichtte aan een electrische boormachine, in aanraking gekomen met den electrischen stroom, waardoor de man op slag werd gedood. XIij is gehuwd, vader van één kind, en 23 jaar oud. Electrische palen omgevallen. Aan de Haagpoort te Delft zijn gister nacht omstreeks twaalf uur twee houten palen van de bovengrondselie leiding van het net der Haagsehe Tramweg-Maatschap pij, die aan dey voet waren verrot, omge vallen en op de rails terecht gekomen. De •technische dienst der politie, onder leiding van inspecteur Boelofsen, schakelde den stroom van het tramnet op drie plaatsen uit en hiteld het publiek op een afstand. Het tramverkeer ondervond stagnatie en werd gedeeltelijk door autobussen vervan gen. ALASTRIM. Een verdacht geval te Den Haag. De directeur van den gemeentelijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst te Den Haag meldh dat Zaterdag weder een verdacht geval van alastrim door den ge- necskundigc-hygiënist is waargenomen bij een nietringecat kind van 3 jaar, wonende in de Delftschelaan. De zieke is overge bracht naar de barakken in de Zuster straat ter nadere observatie. Verplegers door patiënten aangevallen. In het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort is vorige week tweemaal een ver pleger aangevallen door een der patiënten, die op het aardappelveld aan het werk waren. De verplegers zijn zwaar gewond en hun toestand is ernstig. Jarenlange diefstallen ontdekt. Bij de Rotterdamsche Tramweg Mij. in de Rosestraat werden in de laatste jaren voortdurend klachten ingediend over uit zendingen vermiste goederen. Men bevond op ongezette tijden, dat pakken waren opengemaakt en dat de inhoud geheel of gedeeltelijk gestolen was. Een speciale controle tegen deze bru tale diefstallen ingesteld had geen suc ces, de dieven waren handiger dan de con troleur en in een tijd van zes a zeven jaar werd toch telkens als men er het minst cp verdacht was, weer gestolen. Dc totale schade liep langzamerhand in de duizendeu. De politie heeft nu den laatsten tijd op het personeel een strengere controle uitge oefend. Rechercheurs hebben nachten ge waakt en eindelijk ri een dader, m de overtuiging, dat hij veilig was, in de val gcloopen. Het was in den nacht van Donderdag op Vrijdag, dat dc 23-jarige loodsbediende R. S- op heeterdaad betrapt werd op het ope nen en leeg si-len van een pak. Op het Hoofdbureau van Politie aan een scherp verhoor onderworpen moest hij wel bekennen en Vrijdag konden mede door zijn aanwijzingen nog twee loodsbediendon, n.l. de £9-jarige B. T. en dc 32-jarige J. H. wor den gearresteerd. Deze drie mannen hebben moeten toege ven dat zij, door het vertrouwen dat zij genoten in de verleiding gebracht, jaren- Ig diefstallen hebben gepleegde Bij huis zoekingen in him woningen zijn vrij groote voorraden van het gestolene in beslag ge nomen. Het is uitgekomen, dat alles van INGEZONDEN MEDEDEELING. hun gading was zoowol kleeding, mauufac- turen, gereedschappen, als odeur, shawls, klossen garen enz. Met het gestolene is een drukke clandestiene handel gedreven. Wellicht zal deze merkwaardige reeks diefstallen nog verder strekkende gevol gen hebben. De drie bedienden zijn in hot Huis van Bewaring ingesloten. Inbraak in een Unie-winkel. Zaterdagnacht is een brutale inbraak gepleegd in don Uniowinkel in de Jonker Fransstraat te Botterdam. Men verschafte zich toegang via eenige tuintjes van huizon in de Wannoezièrstraat en kwam toen aan de achterzijde van het pand. De inbrekers moeten goedo werktuigen bij zich hebben gehad. Eerst werd een ruit van dc keu kendeur kapot geslagen, toen moest, oen paneel uit een met ijzer beslagen deur, die toegang geeft tot het magazijn worden ge slagen. daarna werd de deur die van het magazijn toegang geeft, tot den winkel ge forceerd. Met een breekijzer is het kas register opengebroken; de inhoud, 480 gul den werd meegenomen. De daders verlieten het pand langs denzelfden weg. Aanranding in de Heezer bosschen. In de Iffpezcr bosschen tegenover Sterk- sel, stapte de heer J. G. uit Asten even van zijn fiets om zijn pijp aan te steken, toen een hem onbekende man, die zijn hoed diep in het gezicht had gedrukt, hem naderde en trachtte te bewegen tot afgifte van zijn geld. De heer G., die zeer kalm bleef, bukte naar zijn fiets, richtte zich plotseling op en gaf den onbekende een hevige slag. De aanrander trok hierop een mes en er ontstond een hevige vechtpartij. De heer G. trachtte de aandacht te trekken van een in snelle vaart passeerende motorrij der.^ hetgeen hem niet gelukte. De aan rander trachtte intusschen in do bosschen te ontkomen. De heer G. bekwam sléchts enkele lichte verwondingen, terwijl zijn kleeding door messteken vernield werd. De politie stelt een onderzoek in. Gestolen auto terecht. Enkele, maanden geleden werd de auto van notaris Telehuis te Loosduinen, ter wijl hij even onbeheerd stond, gestolen. Ondanks alle ijverige nasporingen van eigenaar en politie, scheen terugvinden onmogelijk, tot dezer dagen in een garage hier ter stede een autohandelaar uit Hil versum, die benzine kwam inladen, met den garagehouder sprak ove-r het koopen en verkoopen van auto's, daarbij vertellen de dat hij voor een paar dagen nog een auto had verkocht, zoo en zoo mooi, De monteur v. G., uit Loosduinen, die bi; het gesprek tegenwoordig was, meende uit de verschillende opmerkingen te mos ten constateeren, dat dit mogelijk de auto van notaris T. wel kon zijn, waarom hij genoemden notaris een en ander mededeel de, met het gevolg, dat men er op uittrok en de auto werkelijk, nagenoeg niets ver anderd, werd teruggevonden. Alleen bleek de auto reeds in de vierde hand te zijn overgegaan. Bigamie. De Tilburgsche politie heeft een bigamist opgespoord. Zekere P. J. W. uit. Kaalte, trad aldaar in 1904 in het huwelijk. Kort na de voltrekking van dit huwelijk verliet hij zijn jonge vrouw. Hij is teen het land ingegaan en hoeft zich in 1923 te Apel doorn opnieuw in den echt laten verbinden, zonder dat het huwelijk met de eerste par tij gerechtelijk ontbonden was. Eenigen tijd na- dit tweede huwelijk is deze tweede vrouw komen té overlijden. De man is toen weer op stap gegaan en kwam in Teterin- gen bij Breda terecht, waar hij in 1926 op nieuw in het- huwelijksbootje stapte. Ha- dien vestigde hij zich met deze vrouw te Tilburg. Een zuster van Js mans eerste vrouw had intusschen in de courant gele zen, dat W. zich metterwoon te Tilburg had gevestigd, weshalve zij derwaarts ter onderzoek uittoog. Zij heeft den man al spoedig in Tilburg gevonden en herkende hem als den eersten man van haar zuster. De man in kwestie beweerde echter bij hoog en bij laag, dat hij te Raalte nooit gehuwd was geweest en zelfs toen de po litie er bij gehaald was, hield hij dat vol. Vergezeld van de Tilburgsche recherche is de man toen op transport gesteld naar Raalte, waar hij met zijn zoogenaamde eerste vrouw werd geconfronteerd. Toen deze laatste W. zag, herkende zij hem aanstonds en kreeg van emotie een flauw te. Toen scheen W. het niet langer meer te kunnen uithouden en hij bekende de ge zochte man te zijn. Hij is op transport, gesteld naar Breda, om voorgeleid te worden voor den Officier van Justitie aldaar. De windhoos boven Staaken. De tuinstad Staaken bij Spandau is Vrij dagmiddag, gelijk gemeld, door een wind hoos geteisterd. De schade, die het onweer heeft aangericht, is bijzonder groot. In weinige seconden waren van meer dan 50 huizen de dakpn afgerukt. De schade treft meestal arbeiders en kleine beambten, die hier in buitenhuizen woonden. De windhoos richtte, zooals men weet, in dc kolonie Ncw-St anken eveneens groote schade aan. Hier zijn ongeveer 100 weekend huizen door den storm vernield en groot© oude boomen ontworteld. Voor zoover bekend is, zijn er bij het noodweer geen personen verongelukt. De storm boven Denemarken. Een goederenwagen uit de rails geslagen. De storm, welke de laatste dagen boven Denemarken woedde, heeft groote vertra ging in dc scheepvaart veroorzaakt. Een stoomschip had Zaterdag een vertraging van 5 uur. Drie Poolsche torpedojagers, die Zater dagmorgen te Kopenhagen voor een be zoek werden verwacht, waren iu den namid dag nog niet aangekomen. Men neemt aan, dat zij ergens een toevlucht tegen den storm hebben gezocht. Boven Lolland is de storm, die reeds drie dagen duurt, aangegroeid tot een or kaan. Op het traject EsbjergWarnemün- de hadden de veorbooten met zeer hoogen zeegang to kampen, zoodat op de veerboot „Danmark" zelfs een goederenwagen uit de rails werd geslingerd. Langs de geheele kust van Seeland Is veel schade aangericht. Talrijke Steigers zijn vernield, en in vele villa's, vooral bij Helsingoer drong hot water binnen. Tv/ee aardbevingen geregistreerd. De seismografischo wacht Hohenheim bij Stuttgart maakt bekend, dat Zaterdagmor gen twee tamelijk hevige aardbevingen geregistreerd zijn op een afstand van on geveer 200 K.M. De eerste beving werd genoteerd om 7 uur 8 en de tweede om 10 uur 57. Beide aardbevingen hebben deu- zelfden haard, die vermoedelijk in Noord- Zwitserland ligt. Tweehonderd huizen in asch gelegd. Grooto brand bij Pinsk. Het stadje Janof in de nabijheid van Pinsk (Polen) is door een ontzaggelijken brand geteisterd. Ongeveer 200 huizen werden een prooi der vlammen. Bloedige schietpartij in Mexico. Acht dooden en 138 gewonden. Uit Guadaljara wordt aan de „La Pren- s-a" bericht, dat bij de gemeenteraadsver kiezingen in Tecolotlan in den staat Ja lisco een aantal plattelandsbewoners be gon te schieten op een mcnschenmenigte van meer dan 2000 mannen en vrouwen, die zich op een plein had verzameld, ten einde te gaan stemmen. Acht personen werden gedood en 13S gewond. De toestand is nog moeilijker geworden, doordat er niet vol doende geneesmiddelen zijn voor de ge wonden. Bioscoop-kas gestolen. Uit Mannheim wordt gemeld: Vrijdagavond tegen half 10 stopte bij de „Schauburg", een bioscoop, een auto, waar in twee mannen en twee vrouwen zaten. De mannen stapten uit en begaven zich naar de cassa, alsof zij plaatsbiljetten wil den nemen. Zij grepen echter de kas en /naakten zich daarmede uit de voeten, na dat zij op tweo mannen, die hun den weg wilden versperren revolverschoten hadden gelost, waardoor deze mannén in den be- nedenarm gewond werden. De roovers sprongen in den auto, die terstond met razende vaart wegreed. Ontzettende brand te Willemstad. Schade van een half millioen. In den vroegen ochtend van 1 September heeft te Willemstad een ontzettende brand gewoed in het groote pand „La Casa Rosa- da" van de firma C. Winkel Zonen. Het pakhuis beneden was volgepropt met wa ren. De bovenverdiepingen waren bewoond door de families De Vries en De Jong en den Engelschen vice-consul, den heer Po- wel. Voorts waren er gevestigd de kanto ren van Notaris Lansberg, van de firma Fensohn Co. en het Dv.it schc consulaat. In een ommezien had de brand zulk een omvang aangenomen, dat aan blu'sschen nauwelijks meer viel te denken. Het ge heele archief van Notaris Lansberg werd een prooi der vlammen. In enkele uren tijde stonden nog slechts de schamele mu ren overeind. De schade, gedekt door ver zekering, bedraagt 500.000. Uit de brand kasten. konden nog geld en papieren ter waarde van 100.000 worden gered. Het brandbluschmiddele.n van Willemstad is gebleken volstrekt onvoldoende te zijn. Tragisch ongeval op Curasao. Een tragisch ongeval heeft zich op S Sept. op Curacao afgespeeld. De heeren W. Lugtenburg, W. Weijsenfeld en G. v. d. Broek, alle drie geëmployeerd bij de C.P. S.M., Dr. F. C. S„ off. van gezondheid a,b van H.M. „Hertog Hendrik" en 2de lui tenant ter zee F. Burghard reden in den vroegen ochtend na een bezoek aan een ca baret in den auto van den heer Lugtenburg terug. Luit. Burghard, die geen diploma als chauffeur bezit. zat. aan het stuur. De auto slingerde over den weg en werd herhaalde malen door de .politie toegeroepen, doch zonder resultaat. De heeren waren onder der invloed van sterken drank, waardoor zij van het gevaar geen besef hadden. Plotseling begon c!e auto nog wilder te slingeren. De heer Weijsenfeld viel op den grond, zonder zich ernstig te bezeeren. Dr. S. echter slingerde met zijn hoofd tegen een paal. Daar men dacht, dat hij slechts buiten kennis was, wilde de heer Lugten burg een dokter in de stad gaan halen, doch bij Welgelegen reed hij tegen een muur op, waardoor de auto zwaar werd beschadigd. Een thans telefonisch ontboden dokter con stateerde tot aller schrik den dood van Dr. S. De politie heeft de zaak in handen. De begrafenis van Dr. S. had met mili taire eer plaats. Gouv. Fruytier volgde de lijkbaar. DE KWAKEL. Retraitefonds. Deze week vergaderde het retr.aitefonds onder leiding van ka pelaan H. Tabink. Sinds eenigen tijd was deze vereeniging in kwijnenden toestand. Voorzitter en penningmeester hadden hun ontslag genomen. Op de agenda stond dan ook bestuursverkiezing. .Vis voorzitter werd gekozen dc heer G. v. Staveren en als pen ningmeester de heer W. van Enthoven. Werd tot nog toe de contributie door ze- latricen opgehaald, dit zal nu op een an dere wijze geschieden. Men zal in de ge legenheid worden gesteld, dit op een Zou- dag te doen, clie van te voren wordt aange duid, op een nader te bepalen plaats. Nieuwe brug. De oude Tolbrug zal eerstdaags tot het verleden behooren. Zij wordt herschapen is een vaste brug, waar onder een duiker gelegd wordt. Voor het rij verkeer zal dit voorwaar een groote ver betering zijn, alhoewel velen, die vaak on der deze brug doorvoeren, liever hadden gezien een steenen boog. Dan toch zouden kleine vaartuigen er nog onder door kun nen varen. Uit zuinigheidsoogpunt is deze •verbetering hel meest praetische. Of het duurzamer zal zijn.... dc tijd zal 't leeren. OEGSTGEEST. Burgerwacht. Zaterdagavond kwam de B,W. bijeen in de met bloemen versierde zalen van Hotel „Witte Pluis", waardoor het tceli al gezellige interieur de prettige stemming nog verhoogde. De opkomst was maar matig en de voorzitter der B.W., de lieer H. W. Ilubenkamp, sprak bij zijn op wekkend openingswoord de hoop uit, dat eens nieuwe stemmen aan den Burger- waehthemel zouden verschijnen. Hij hoopte, dat eens nieuwe gezichten als prijswinnaars zouden komen. Wat niet zeggen wil, dat het de tegenwoordige winnaars niet gegund was, integendeel. De poedelprijs is nog nimmer meer eervol toegekend. De winnaar Pad n.l. alle poedels geschoten. De commandant reikte de prijzen uit en v.el afd. A. eerste pr. Dr. Timmermans, gouden medaille; 2e pr. Pi. W. Collee, ko peren kan; 3e pr. P. de Wit, theeservies; vierde pr. A. 1-akker, een para-plu; afd. B. lepr. van der Aar, een tafelkleed; 2e pr. van Breda, een schilderij 3e pr. van der Meij, een molentje; 4e pr. Juffermans, een aschbakje. Hierna werd aan Dr. Timmermans nog iele rozenprijs. een prachtig boekwerk over j/de stad Parijs, uitgereikt, waarna het plechtig moment daar was om de troost prijs, zijnde de uil met pen uit te reiken. Of er symbool in moet worden gezocht, mochten we niet vernemen. Plet cadeau was echter wel aanlokkelijk genoeg om voor- loopig in de poedelafdceling te blijven. Maar de sportieve geest voert den boven toon in onze B.W., daarom is een prijs Sfcoeds nummer twee. Dr. Timmermans huldigde tenslotte voorzitter en commandant voor alles wat zij steeds voor de B.W. zijn geweest, ook in financieel opzicht. „Gemeentebelang". Iu het „Witte Huis" hield „Gemeentebelang" een goed bezochte vergadering. De waarnemende voorzitter, de heer Jut2, deelde na de opening mede, dat deze vergadering hoofdzakelijk was belegd tot aanvulling van dc bestuursvacature, ont staan door het bedanken wegens gezond heidsredenen van den voorzitter Dr. Blok,, Spreker schetste Dr. Blok als de grond legger der vereeniging, die belangen der vereeniging steeds heeft voorgestaan, juist in de afgelooi en moei'üke jaren. Op aangename en tactvolle wijze weet Dr. Blok de leden-zoov el als bestuursverga deringen te Leiden. De heeren Stapel en Temminek spraken waardeerende woorden ten opzichte van den afgetreden voorzitter. Met applaus werd besloten Dr. Blok namens de ver eeniging een bloemstuk te zenden. De keurig verzorgde notulen werden door den secretaris, Dr. K. Simon Thomas voorgelezen en goedgekeurd. De voorzitter memoreerde de behaalde successen der verreniging, o.a. de vijver demping in heb Wühelminapark en meer dere.' postbuslichtingen. Als bestuurslid werd daarna benoemd Prof. Escher, waar na werd overgegaan tot de benoeming van een voorzitter. De voorzitter deelde daarbij mede, dat prof. Escher als benoemd bestuurslid moei lijk reeds als voorzitter kon optreden en dat de andere bestuursleden het voorzit terschap niet ambieerden. Alleen de heer Rolland es was op herhaald aandringen be reid gevonden een eventueel© benoeming te aanvaarden. Do heer Weerhof vindt de manier, waarop de voorzitter zich uitlaat niet passend. Dr. van' den Hoek sluit zich bij den heer Weerhof aan en beovif Leert op geestige, doch scherpe wijze de leiding van den voorzitter. De voorzitter zeide, dat het niet zijn bedoeling is geweest iemand te kwetsen. Men is tenslotte volkomen vrij bij de stemming. Bij eerste stemming verkreeg Prof. Escher 13 stemmen en de heer Rollandet 11 stemmen. De andere stemmen waren verdeeld. Bij tweede stemming verkreeg Prof. Escher 8 stemmen en de heer Rollandet 20 stemmen, zoodat de heer Rollandet werd benoemd. De voorzitter stelde nu het volgende agenda-punt aan de orde, hetgeen Dr. v. d. Hoek aanleiding gaf op te merken, dat wij nu toch een voorzitter hebben en de waarnemend voorzitter daarvoor moet plaats maken. Er ontstond een scherpe discussie t-us- schen Dr. van den Hoek, den heer Juta en Mr. Goudsmids. Tenslotte werd op ver zoek van den pasbenoemden voorzitter, den heer Rollandet, goed gevonden, dat de heer Juta de yorgadeflhig verder leidde. Mededeeling werd gedaan, dat de z.g. Bouwcommissie nog "niet gereed is met haar taak. Van de z.g. commissie-Vos was een uit- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 15 Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.-uitzending.) 11.3012.00 Godsdeinstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. E. Trio. I.152.00 Grumofoonmuriek. 2.003.00 Vrouwenuurtjeè 3.003.30 Knipcursus. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.006.45 Gramofoonmuziek. 6.457.00 Sportpraatje. 7.007.30 Cursus Kerklatijn. 7.308.00 -Lering over: Wetshanteei I. (Burg). 8.019.15 Concert. Orkest en piano. 9.159.45 Nieuwsberichten en eventue mededeelingen. 9.4510.30 Voortzetting van het oonoi Na afloopGramofoonmuziek. II.30 Sluiting. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 10.0010,15 Morgenwijding. 12.151.45 Concert door het Tuschi ky-orkest. I.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Kniples. 4.005.00 Debutanten. A'. Polak, piaj J. de Vent,e fluit, A. Meijs, piano. 5.306.30 Concert door de Tziganeka Bela Ruha. 6.30 Koersen. 6.457.15 Engelsöhe les. 7.157.45 Engelscke les. S.008.05 Praatje door J. G. Pater. 8.05—-9.00 Concert door het orkest. 9.009.-15 Nutslezing door CL Lekk kerker: Indië. 9.4510.20 Orkestconcert. 10.1010.40 Declamatie door Konui Kleijn. 10.4011.00 Orkestconcert. II.0012.00 Dansmuziek in la Gai Amsterdam. D a v e n t r y, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkelconcert. 1.20 Orkesteoncert. 2.20 Beelduitzending. 2.45 Berichten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.55 Fransehe les. 4.20 Cinema-orgelconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkesteoncert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing van gedichten. 6,35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital door G. Peppercor! 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. 8.20—8.50 Lezing. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 The Hull Civic Week Banquet, zing door GeneraalCharles G. Dawes, 10.30 'Kooreoncert. „Radio Paris", 1725 M. 10.5012.20 Dansmuziek. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.555.50 Orkestconcert. 7.25 Concert. Orkesten viool. 8.20 Concert. Koren, orkest, vocale instrumentale solisten. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkesteoncert» 2.205.20 Concert. Orkest en zang. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.208.20 Koor- en solistenconcert. 8.209,50 Tooneeluitzending: ,>Forr ning er Forretning" naar het Fransch Octave Misbeau. 10.0510.35 Pianorecital door Fr. v. kasieviez. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert.. Orkest, zang en piano, de pauze: Lezing. Zeesen, 1635 M. 8.20—3.50 Lozingen en lessen. 3.504.50 Orkesteoncert. 4.50—7.00 Lezingen en lessen. 7.10 Actueele causerie. 7.35 „Hans SonnenstÖsser's HölIenfaJji spel va-n P. Apel. voerig rapport binnengekomen, dat straatverlichting vóór elf uur ruim doende is. Alleen na elf uur behoeven enkele <fr kere gevaarlijke punten meer verlicht! Besloten werd een adres aan den C meenteraad te zenden, waarin zou word verzocht om lantaarns op meer speci punten, en ook, om in de oude Parken gel-trottoirs aan te leggen. De voorzitter deelde voorts nog me dat door Ir. Jan de Meijer, architect, 6 Nov. a.s. een lezing zal worden geb< den met lichtbeelden over verschillen mooie en minder mooie bebouwingen. Overwogen zal dan nog worden per a aan den gemeenteraad te verzoeken bouwverordening met een schoonheids- ra graaf aan te vullen. Dit gaf den heer Vermeulen aanleid op te merken,* dat dit voor Oej niet meer noodïg is, omreden in de par toch alles al is verknoeid. De rondvraag bracht niets belang* ter sprake, waarna de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8