Uw Boekhoudii&vin orde BUITENL. BERICHTEN Ned. Oost-ïndië SPORT LUCHTVAART ACADEMIENIEUWS RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDEELING. VAHAF f 5„— Brieven onder No. 134 Bi| O. d. Blad. Moeite om geld los te krijgen. Nu stelde dr. Jay aan zijii vrienden voor om een firma te stichten, waarin allen geld zouden steken. Hij zelf was wel zeer vermogend, maar zijn geld stond in Ame- [rika vast en hij wilde liever geen geld aan I rijn eveneens zeer vermogende familie vra gen. Voorloopig hebben zijn beide vrien den toen 10.000 gestort. Inmiddels wa ren er verschillende transacties gesloten. zoo vertelde dr. Jay. Het millioen was van jde Midland Bank op de Westminster Bank, maar nog altijd was het moeilijk om het geld in handen te krijgen. Het eenvoudig ste leek dr. Jay, dat hij een familielid van hem, die een groote suikermagnaat was en die rekeningen zou hebben loopen op lallen banken der wereld, zou verzoeken jhet bedrag van een millioen over te doen 1 schrijven op de Bank of England en dan vandaar weer op de rekening van de sui- kerfirma op een Amsterdamsche bank. Dat j zou kosten sparen en men kon het geld in Amsterdam halen. Het incasseeren van dit I geld leverde altijd maar weer moeilijkheden j op en dr. Jay wist daar altijd weer een -plausibele reden voor op te geven. Hij be- I tuigde zijn spijt, dat het zoo geloopen was en het leek hem het beste maar eens naar Londen te gaan en een van de directeuren i van de suikerfirma mee te nemen naar "Rotterdam, opdat hij persoonlijk het mil- "li oen zou kunnen incasseeren. De beide kooplieden had hij altijd van de bank we ten weg te houden met do mededeeling, dat zelfs hij, die toch familie was van zoo goede relaties met de bank, al moeite had om het geld te krijgen en deze moeilijk- i heden zouden immers stellig vergroot worden, wanneer er voor de bank totaal vreemde menschen in zouden worden ge- moeid. Geen hartelijke ontvangst. Zondagavond jJ. is dr. Jay met de Har- ■wichboot naar Londen vertrokken. Toeval ligerwijze heeft de centrale recherche Maandagmorgen de beide kooplui bij zich gevraagd, die toen zij van de politie ver namen. wat voor een individu hun vriend Jay feitelijk was, uitermate verbaasd wa- Ten. De politie raadde hen nu aan de 'loo- pende zaken volkomen zakelijk te beant woorden en de stapels telegrammen, welke dr. Jay gewoon was van het buitenland uit te zenden, ook geheel correct te be antwoorden. Woensdagochtend kwam dr. Jay te Hoek van Holland aan en behalve door zijn vrienden werd hij door recher- cheurs van de centrale reoherche verwel- j komd. De pseudo-dokter kwam natuurlijk j alleen, maar wel had hij een vriend, van den directeur van de suikerfirma bij zich, waaruit bleek, dat deze directeur voor zaken naar Parijs moest, maar dat hij zijn i secretaris van alles op de hoogte had ge- stcld en dat die de afwikkeling zou rege- ^en. Mocht het nu nog moeilijkheden op leveren, dan behoefde men slechts naar "Parijs te telefoneeren en de directeur zou Vrijdag naar Amsterdam komen. De aan gehoudene heeft toegegeven, dat hij de uitvinding niet had verkocht; wel beweert, hij. dat de uitvinding is gedaan en dat wanneer men hem maar rustig zijn gang liet gaan. hij er stellig wel een millioen pond sterling voor zou hebben weten te krijgen. Om het evenwel zoover te bren gen had hij zich evenwel veel nitgaven moeten getroosten en daarom ook had hij zich rooskleuriger bij zijn Nederlandsche vrienden voorgedaan dan hij feitelijk wel was. Men vermoedt, dat dr. Jay de termijn tot. Vrijdag heeft gesteld om voor dien dag nog geld van zijn vrienden los te kunnen krijgen en om daarna te verdwijnen. Eert oneerlijke boekhouder. Te Zwolle is aangehouden oen 42-jarige boekhoud er-kassier van het gem. elect rici- teitsbedrijf der gemeente Achtkarspel, en voortvluchtig wegens fraude in de admini stratie. Hij had te Zwolle een motorrij wiel gestald en toen de boekhouder giste ren uit Nijmegen te Zwolle kwam, om met zijn motorrijwiel naar het Noorden te ver trekken, werd hij op verzoek van den bur gemeester gearresteerd. Bij zijn arrestatie werd twintig gulden, op hem gevonden. Hij bekende een bedrag van 10.000 te hebben verduisterd. Kerkdiefstal. Te Ulicoten (N.-Br.) zagen eenige in woners, dat een ongunstig uitziende per soon op een ongewonen tijd de kerk ver liet. Bij nader onderzoek bleek, dat een offerblok open stond. De dadelijk gewaar schuwde veldwachter kon den man nog juist voor de Belgische grens aanhouden. Een schadepost je. Tc Erie (Gld.) hebben een paar geraffi neerde kippendieven hun slag geslagen, daar uit een tweetal kippenhokkenn in de buurtschap Wekerom 80 witte leghorns zijn verdwenen. Van de daders geen spoor. De leghorns vertegenwoordigen een waar de van ongeveer 150. Een honderdjarige te Utrecht. Gisteren heeft mej. A. "Koot,, weduwe van G. de Reuver te Utrecht, haar hon- derdsten verjaardag gevierd. De woning van het krasse oudje, Otterstraat 16, was met bloemen en planten versierd. Van vele zijden bereikten haar gelukwenschen. Zoo was er een persoonlijk schrijven van den burgemeester, die tevens een bouquet had doen bezorgen. Voorts waren er tal van cadeaux en kwamen vrienden en be kenden de honderdjarige in dc morgen uren de hand drukken. Gedurende haar gcheele leven is deze krasse vrouw nog nooit ziek geweest. Van haar vijf kinde ren zijn er thans nog drie in leven, wel ken allen dc zeventig naderen. Dertig Mexicanen verdronken. Hun bo-ot omgeslagen. Nabij Delacrobe in den staat Vera Oruz zijn gisteren dertig personen verdronken, doordat bun boot, als gevolg van den ster ken golfslag Petroleumbrand in Oklahoma. Vlammen van 50 M. hoogte. Urt Oklahoma wordt gemeld: Op do ter reinen van de Sinclair Petroleum Mij. woedt een ernstige brand, die reeds twee dagen geleden in de boorgaten ontstaan is. Om het vnur te kunnen bestrijden laat men de boorgaten met- dynamiet springen. De vlammen bereiken een hoogte van 50 M. Nader meldt Reuter, dat de brand is geblusrcht. Groote branden in Oost-Pruisen. Gisternacht is het dorp Maler au ten in Oost-Pruisen, (district Osterode), door een. zwaren brand geteisterd. Het ziekenhuis, vier woonhuizen, twee schuren en drie stallen brandden geheel af. Het huisraad en de oogstvoorraden van de door deze ramp getroffenen, zijn voor het meerendeel niet door verzekering gedekt.. Windhoos boven Staaken. Gistermiddag tegen vier uur is Staaken bij Berlijn door een windhoos bezocht, wel ke groote verwoestingen in de plaats en in de omgeving aanrichtte. Vele daken van boerderijen bekwamen groote schade. Op de kolonie van Schulz en in Neu Staaken zijn bijna alle prieelen omgewaaid en sterk beschadigd. Ook te Neu Staaken werden verschillende- huizen van hun daken be roofd. Persoonlijke ongevallen zijn tot dus verre niet bekend. Een gevecht met leege bierflesschen. Een doode. In een dorp in de buurt van Linz kre gen drie boerenzoons, van wie er twee broers waren, twist om een meisje. De twist werd uitgevochten in een naburig bosch, met leege bierflesschen. Toen alle drie ernstige hoofdwonden hadden opge- loopen, keerden de oeide broers zich tot den derde en sloegen hem zoo lang met de leege flesschen tot hij stervend in elkaar zakte. De broers zijn in hechtenis genomen. Moord met berooving. Op den straatweg van Holzen naar Schwerbe is gistermorgen de 27-jarige ar beider Hermann uit Buchholz dood gevon den. Plet lijk toonde de sporen van ver scheidene diepe messteken in het hoofd en bovendien was het van bijna alle klee- ren en alles van eenige waarde beroofd. Marseillaansche auto-bandieten. Gisterochtend om half negenhebben auto-bandieten te Marseille een brutalen, zij het ook mislukten, aanslag gedaan op een belasting-inner, wien zij een porte feuille met 20.000 frank ontrukten. De ban dieten waren van him wagen gesprongen om den man te overvallen, hadden den motor niet afgezet om dadelijk weer weg te kunnen rijden na hun misdaad te heb ben gepleegd. Maar een voorbijganger, die blijkbaar met auto's bekend wa-s, zette den motor af toen hij den wagen zonder chauf feur aan den weg zag staan. Toen nu de bandieten terugkeerden in de auto, waarin zij eerst de portefeuille naar binnen wier pen, konden zij niet terstond wegrijden. Zij sprongen weer uit den wagen, maar ver gaten den buit. Hoewel nagezet door de politie, die een revolvervuur op hen open de, dat de bandieten al vluchtend beant woordden, wisten zij te ontkomen. Nieuwe grotten in België ontdekt. Te Comblain-au-Pont, provincie Luik, waar het vorig jaar zeer mooie grotten zijn ontdekt, heeft men thans weer verscheide ne nieuwe zalen van groote afmetingen en feeëriek aspect gevonden. In deze zalen trof men ook veel menschel ijk gebeente aan, vermoedelijk dagteekenend uit het voorhis torische tijdperk. Raket 50 K.M. het luchtruim in? Het Duitsche Rijksministerie voor Ver keerswezen heeft volgens de bladen aan prof. Hermann Oberfch verlof verleend voor het afschieten van zijn eerste rakel aan de Oostzee. De voorbereidingen zijn zoover gevorderd, dat de datum waarop de raket afgeschoten zal worder., binnenkort be kend. kan worden gemaakt. De raket zal van een thermometer, een barometer en een hydrometer worden voorzien, en van -de Greifswalder Oie uit, ongeveer 50 K.M. loodrecht het luchtruim ingeschoten wor den,, om dan door middel van een para chute weer op aarde neer te dalen. Uitspraak in de moordzaak-Wal Ier. Dader berooft zich van het leven. Aueta seint uit MedanDc Landraad te Langsa beeft uitspraak god aan in de moordzaak Waller. De vier hoofdbeklaag- den werden ter dood veroordeeld. Een van hen, de mandoer Soekarman, heeft zich in de gevangenis te Langsa van het leven beroofd door ophanging, waarbij hij gebruik maakte van zijn hoofddoek. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. „Swift". Zondag zal er een wedstrijd gereden worden door de renners, die nog geen prijs bobben gewonnen, over een afstand van 25 K.M. gezamenlijk. De andere leden rijden 25 K.M. op tijd. Ook is er een wedstrijd, voor leden en donateurs boven de 35 jaar. Voor deze wedstrijden zijn 8 prijzen be schikbaar gesteld. Na afloop zullen de prij zen aan de winnaars uitgereikt worden. Samenkomst 9.15 uur aan het Stationsplein to Leiden, waarna gezamenlijk in club- tocht naar de startplaats wordt gereden. COMMANDANT VAN DE LUCHTVAARTAFDEELING. Majoor J. J. van Santen benoemd. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 November benoemd tot commandant van de Luohtvaartafdeeling majoor J. J. van Santen, van het eerste regiment veld-artil- lerie. De tegenwoordige commandant, kolonel J. H. Hardenbcrg, van den Generalen Staf wordt met ingang van genoemden datum bij het wapen der infanterie overgeplaatst Deze laatste is onder eervolle ontheffing van zijn functie, als commandant van de Luchtvaartafdeeling benoemd tot com mandant van de vierde infanteriebrigade. DE GRAF ZEPPELIN. Geen animo voor de Noordpoolvaart. De „Voss. Ztg." verneemt uit Friedrichs- hafen, dat aan de bemanning van de „Graf Zeppelia" is gevraagd, of zij bereid zou zijn aan de vaart naar de Noordpool in 1930 deel te nemen. Na lang beraad heeft de bemanning op deze vraag schriftelijk aan de directie van het luchtschip te kennen gegeven, dat zij om financieele en technische redenen niet aan de vaart zal deelnemen. De stemming ten opzichte van deze luchtreis is zeer pessimistisch; vooral on der de oudere leden der bemanning, die reeds langer aan luchtreizen hebben deel genomen. Kapitein Lehmann deelde gisteravond mee, dat de Noordpooltocht van de Graf Zeppelin het aanstaande voorjaar niet zal doorgaan, daar het grootste deel der be manning bezwaren maakt om aan dezen tocht deel te nemen. De R 101. Nog alt ij d niet uit de loods gebracht. dOe geheele week heeft men al gewacht op het oogenblik dat de R. 101, hot nieuwe groote luchtschip, uit de loods te Oar- dington, waar het gebouwd is, gebracht en aan den meerpaal geankerd zou worden. Eiken dag kreeg mpn 'te booren dat het weer er nog niet geschikt voor was. Ook gisteren vernam men weer dezelfde bood schap. In de pers begint zich ongeduld te uiten, omdat men op de praestatie zulke groote verwachtingen gebouwd heeft en men zich nu gaat afvragen, hoe het moet gaan als een luchtschip, dat voor den dienst tusschen Engeland en Eritsch-Indic be stemd is, tegen eenigszins ongunstig weer zoo weinig bestand zou blijken. De „Los Angeles" in moeilijkheden. Tengevolge van een lek in de benzineleiding. Het Amerikaansche luchtschip „Los An geles", dat een vlucht maakt, boven zee, bevindt zich naar uit New York wordt ge meld, op 160 K.M. van het land verwijderd in moeiliijkheden. Naar verluidt is een lek ontstaan in de benzineleiding. Tot dusver is echter geen bericht ontvangen van denr commandant van het luchtschip en men neemt, dan ook aan, dat er geen reden voor ongerustheid behoeft, te bestaan. «Tel." Errgelsch vliegtuig in brand gevlogen. Bij Hull is gister een vliegtuig van de Royal Airforce neergestort en in brand ge vlogen. De piloot kwam om het leven. DE VLIEGB00T IN ZWARE ZEE. Kort voor den oorlog is het vliegen met vliegbooten over zee pas begonnen. Aan vankelijk heeft hot menschenlevens gekost Vooral het vliegen boven zee is een ding, waarop nog heel wat moet werden gestu deerd. Want in een vliegboot hoeft men niet. alleen met. de vraagstukken van het vliegen, maar ook met de moeilijkheden van de zee te maken. In Die Luftwacht vinden wij nu een be langwekkend artikel, waarin A. Holzapfel over de jongste vorderingen vertelt. De kern der zaak is natuurlijk, zegt. hij, een gedwongen landing in een zware zee. De bestuurder, die ver van den beschutting biedenden wal voor deze noodzakelijkheid wordt geplaatst, moet zich vele dingen af vragen. Welke windrichting staat, er? Dat is bijna altijd te zien aan de strepen van het zeeschuim. Staat er deining en zoo ja, in welke richting? Deining noemt de zee man de beweging, die de zee gekregen heeft, door de oude windrichting. Het. is dus best mogelijk, dat de uitwerkende dei ning een andere richting heeft dan de heersehende wind. Daarbij komt. dan nog de gang van de zee. Verder moet hij zich duidelijk voor oogen stellen hoe zwaar de zeegang is en of het mogelijk zal zijn de boob in zee te zetten, zonder lek te slaan, en welke maatregelen genomen kunnen worden, als er toch een lek ontstaat. Is het daarom raadzamer tegen wind en zeegang tegen de deining in te landen? Nadat al deze punten overwogen zijn, zal de bestuurder zijn bevelen geven. Van te voren moet. iedereen weten wat hem te doen staat. Een bemanning moet dus een geheel vormen. Dan kan de landing volgen. Beschikt de bestuurder nog over motorkracht, dan zal hij een breker afwachten, want op een breker volgen meestal twee kleinere zeeën. Is de boot goed geland en zijn alle schotten, gecontroleerd, dan moet. nagegaan worden, wat. men kan doen om het de boot lichter te maken. De boot. gaat van zelf met haar neus in den wind liggen en daar door meestal ook tegen den zeegang in. Gevaarlijker wordt dc toestand wanneer de boot. wel tegen den wind maar op de dei ning ligt. en dus gaat schommelen. Als de boot behalve schommelt ook nog stampt, spreekt de zeeman van rollen. In de laatste twee. gevallen slaan brekers gemakkelijk over. In zulk een toestand gaat meestal de deklading van groote zeeschepen verloren. Men kan nagaan, wat de uitwerking op een zooveel fijner gebouwde vliegboot zal zijn. Maar er zijn hulpmiddelen. Eerst moet bet- drijfanker worden uitgebracht, een vang- sCherm voor water, dat de boot achter zich aansleept, waardoor de wind geen vrij spel meer met de notedop heeft. Bij deining uit andere richting kan men door het- aan brengen van een ver'tuiwartel de boot recht op de golven zetten. Het loozen van olie kan verder brekers afvlakken. Het beste is de olie zich van het drijfanker uit te laten verspreiden. Lukt het den mecanicien de fout te her stellen dan kan, bij beter weer, op eigen kracht vertrokken worden. Anders moet de draadlooze uilkomst brengen. Het slee pen van een vliegboot is nog een kunst stuk op zichzelf. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen geschiedenis de heer H. Kroeskamp (Xoordwrjk); doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer A. Pe ters (Scheveningen). Examen var» apothekers-assistent, com missie te Leiden. Opgeroepen 4 candida tes Geslaagd mej. A. M. Groenewegen (Nieuw Helvoet) en de heer M. J. Broek- huysen (Soerakarta). HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haagschen politierechter ston den gisteren terecht twee orgeldraaiers, die te Zoeterwoude een paard, dat voor hun orgel was gespanne, hadden af geranseld. Twee vrouwelijke, getuigen uit Z. bevestigden het gebeurde. Daar een veldwachter nog gehoord moet worden werd de zaak tot 1 November uit gesteld. Een voorbeeldige straf zal dezen die renbeulen ongetwijfeld worden opgelegd. De Haagsche politierechter heeft H. uit. T e r-A a r die waar zijn eigen paling fuiken verdwenen waren die van een an der had genomen, tot 25 gld. subs. 25 da gen veroordeeld. Uitgesproken: A. A. Bosma, banketbakker, te Lei den; cur. mr. F. D. L. Gunning, te Lei den. P. de Groot, koopman, te Leiden; cur. mr. W. L. M. Rambonnet, te Leiden. L. B. Cohen, handelende onder den naam Penco's Bedrijfskleeding, Den Haag; cur. mr. W. F. G. Hofland. Den Haag. G. va<n Stein, bakker, te N o o r d w ij- kerhout; cur. mr. G. H. Wissen'burgh, te Leiden. A. L. J. Zandbergen, vleesch'handelaar, te Leiden; vur. mr. W. Hugenholtz, te Leiden. A. Colijn, rijwielhandelaar, te W a s s e- iiaar; cur. rar. C. R. Benthem Sypkens, te Wassenaar. KATWIJK a. cl. RIJN, 11 Oct, Groenten- veiling. Eigenheimers 0.701.10 per kist van 25 K.G., Peen ƒ5.50S.per 100 bos, Bloemkool I 16.5026.20 per 100, Uien ƒ3.804.50 per 100 K.G. Aanvoer 125 kist groote aardappelen, 1200 bos peen, 2S.000 bloemkool. RIJNSATERWOUDE, 10 Oct. Eier- veiling. Aanvoer: 2275 Hpeieren f 7.50— 1170, 356 eendeneieren f66.50, per 100. Peren per 10 Kg. f 11.25. Appelen f 1. W0UBRUGGE, 10 Oct. Eierenveiling. Aanvoer: 28 partijen; kipeieren 0.60 10.20, eendeneieren 8.50, per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND (Afd. Leiden). (Secretariaat Leliestraat 7.) Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 tot 8 uur. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden, en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dinsdag. Bestuur St. Paulus half acht. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- vereeniging „Pulchri Studio" te 8 uur. Te vens kunnen nieuwe leden zich aanmelden. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur; Zitting ..Eigen Huis". 89 uur. Bibliotheek van 7.30 tot 9 uur. De leden worden er aan herinnerd dat |frecies 8 uur het kantoor Spaar- en Voor schotbank wordt gesleten. Besturen van Vak- en Onderafdeelingen houdt Vrijdag 25 October vrij (vergadering Bestuursraad). bï I i! INTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH GEZELLEN-VEREENIG iNG. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ki tholieke Gezellen-Vereeniging te doen j schrijven R. K. Jongelingen vanaf jaar icderen Illen Maandag van maand, 's avonds om half 9, in de Pres) dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskej Algemeene H. Communie voor de lede£ der Studieclub ,.St. Petrus Canisius". Zondag is de zaal geopend van 12.30. 2.30 en van 710.15; verplichte bijeen komst van 8.159.45. Om 10.15 wordt zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Joseph-spaarkas. Van 1 tot 1 1/2 uur bliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden 8 uur tot 10.15 uur. Te 8.30 uur Onderlinge Damwedstrijdtei 8.30 uur op de bovenzaal aspirantfii cursus. Dinsdag 3.45 uur verplichte maand vei gadering afd. Ongehuwde Gezellen. 8.30 uur repetitie tooneelclub „Adol Kol ping". Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafi „Sebastian Schaffer". Donderdag bijeenkomst voor de lede, van S uur tot 10.15. Van 8 tot 9 uur in Bestuurskamer zitting R. K. Arboidsbeui voor Jongelingen. 8.15 uur kegelclub afd. Gezellen. Te half negen op de bovenzaal eerst bijeenkomst voor de leden der Studie Debatingclub ..St. Petrus Canisius". Spri ker den heer W. Nikolai, onderwerp: Misoffer. Allen op tijd aanwezig. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonj „Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden va: 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclirb De Poedelaars". lederen Zaterdag van 8 tob 9 uur is Leesbibliotheek geopend, uitsluitend de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zittin van de St. Josephs Spaarkas in de stuuTskamer. Verdere mededeelingerr: Gezellen aan de Kerstretraite wenschen deel nemen worden verzocht zich zoo spoedi mogelijk op te geven bij het bestuur, zijn nog enkele plaatsen beschikbaai Haast u. R.-K. PATR0NAENB0ND. (District Leiden). Secretariaat Heerenstraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R.-K. beidsbeurs voor onze Patronaatsjongei in het gebouw St. Joseus-Gezellen Vereen ging. Rapenburg 52. Tel. 456. ST.-PETRUS-PATR0NAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeelifl Leerlingen van de St.. Joseph's-Gezellet Vereeniging. Augustus 1887Septembe 1920). Zaterdag bibliotheek van 89 uur. Zondag, 4 uur Conferentie klein prat naat 1315 jaar, half 5 contri'butie-bctale spaarkas enz., daarna ontepanraing half 6. 5 uur Conferentie op de bovenzaal groi patronaat 1517 jaar, half 6 contributi betalen, spaarkas en daarna ontspanniu tot half 7. ST.-ANT0N IUS-PATP.0NAAT. (Hartebrug). Zondag half 5 uur Godsdienstonderrich waarna ontspanning. Maandag. S uur. Bijeenkomst der Geze len. Woensdag 8 uur tooneelrepetitie. Vrijdag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek; betalin van contributie; gelegenheid tot sparen Retraitefonds. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Na een voorbereidende driedaagsol oefening wordt, morgen, Zondag 13 Oct 'ber, in de kapel van het St.-Franciscu Liefdewerk de jaarlijksche aanbidding dag gehouden. Dit triduum, geleid door den weleer Pater Janson O.F.M.. werd door de ja gens op stichtende wijze gehouden. Zondag blijft het Allerheiligste Sao ment na de H. H. Missen den geheeli dag ter aanbidding uitgesteld tot aan eind van het Lof. Zooals ook in vorige jaren geschied*! staat thans de toegang tot de kapel niet alleen voor de leden van het Franeiscus-Liefdewerk, maar ook voor al Katholieken. (Ingang Nieuwstraat). De dag wordt besloten met een plecht Lof met Te Deum en Pauselijken Zegen. ST. AGNES-ME1SJESPATR0NAAT. Meisjespatronaat Maandagavond. Voor de 3e deeling naailes van 7 tot 9 uur. Voor 1ste en 2de afdeeling naailes van 7 kwartier over 8 uur en Godsdienstleer kwartier over S tot 9 uur. Dinsdagvond. Van 7 tot 9 uur naail voor de 3de en 4de afdeeling. Donderdagavond. Van half S tot 9 naailes voor de 1ste, 2de en 5de afdeolii Gelegenheid tot sparen op Maanda avond. ii ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag. Geen repetitie van het Con - koortje. Vergadering Mar. Con gr. van tot 7.30 uur. Om 8 uur bijeenkomst in Gezellen zaal. Donderdag. Verplichte vergadering 8.30 tot 10 uur. Tevens gelegenheid betalen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de maa n gelegenheid om zich als lid der Gezell« a Vereeniging op te geven bij den Vi< Praeses. SL Aloysius Patronaat Zondag. Vergadering van de Mar. Col i van 6.307.30 uur. Daarna verplichte la\ eenkomst in de groote zaal van St. Vfi IC bord tot 9 uur.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6