KisislSïï seeling v«^ UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda vertrouwen heeft de jubilaris in de zaak weten te verwerven en bij afwezigheid van den directeur kon men steeds de zaak met een gerust hart aan hem overlaten. Het feit trouwens, dat hij twee zijner zoons mede in de zaak werkzaam mag zien, be wijst wel dat hij hart voor zijn werk heeft. Spr. prees de kinderen gelukkig, die zulk een besten vader hebben. Als stoffelijk blijk van waardeering overhandigde spr. den jubilaris vervolgens een enveloppe met inhoud. Hierna trad de burgemeester, de heer KL Brug, naar voren, die*zeide zich te ver heugen over het feit, dat hem de gelegen heid wordt' geboden, den jubilaris geluk te wenschen. De trouw, door al die jaren door hem betoond, moet worden beloond en a-I kon spr. den jubilaris niet verrassen, om dat de dagbladen hem al waren vóór ge weest, toch deed het hem genoegen hem de Koninklijke onderscheiding, de zilveren medaille der Oranje-Ka sa su-Orde, te mo gen overhandigen. De burgemeester spelde den jubilaris vervolgens het eereteeken op de borst onder luid applaus der aanwezi gen. Vervolgens werd de heer van Waardhui zen gecomplimenteerd door den heer J. D. Schepers, bedrijfsleider, die hem i nog vele jaren van gezondheid toewenschte. De hoofdboekhouder, de heer L. A. J. W. van Ham, overhandigde hierna den jubi laris onder hartelijke gelukwenschen een pendulestel a'ls stoffelijk aandenken. De hee-r L. Jongeleen -sprak hierna na mens de collega's bazen, die de verschil lende meest bijzondere feiten uit de ge schiedenis der N.V. in verband met de be trekkingen tot het personeel vertelde. Na mens de. ba-zen bood spr. een rookstoel aan. Nadat de directeur, de heer W. Hoos den jubilaris een gouden horloge met ins criptie aangeboden had, was de beurt aan den heer -J. Noppen, die eenige prachtige bloemstukken, een koperen bloemeribak en een parapluiebak aanbood. De heer P. Stokkermans bood na-mens het personeel een haardkachel aan, terwijl dé heer J.. Cupido, chef der nettenbreierij, een praehtigen fruitmand aanbood. Nadat eenige ververschingen waren aan geboden, nam de jubilaris het woord, om in de allereerste plaats den heer Bosman hartelijk te danken voor de woorden tot hem gesproken. Spr. hoopte nog vele ja ren zijn werk te mogen voortzetten. Ook den burgemeester dankte spr. recht hartelijk voor de tot hem gerichte woorden en voor zijn moeite gedaan om de Konink lijke onderscheiding voor hem te verkrij gen. In het bijzonder brengt spr. dank aan H. M. de Koningin voor de hoogste on derscheiding in deze Orde hem geschon ken. Ook technische leiders, kantoorperso neel. bazen en verder personeel bracht spr. met eenige welgekozen woorden dank voor hun woorden en geschenken en hij noo- digde allen uit hedenmiddag en -avond in groepen eenige gezellige uren ten zijnen huize te willen doorbrengen. R. EC. Handelsreizigersver. St. Christoffel. Viering 1 2 1/2-j a rï g bestaan. Bovengenomede vereeniging zal op 27 October a.s. haar 12 1/2-jarig bestaan her denken in de (Stadsgehoorzaal met een grootsch opgezetten feestavond met na afloop gezellig samenzijn. Op dien avond zal nl. een revue opge voerd worden, getiteld: „Hallo, met wel ken trein". Aan deze revue werken plan. 60 dames en heeren mede; kosten noch moeiten worden gespaard om deze revue zoo goed mogelijk te doen slagen. Voor de vaste bezoekers behoeft deze feestavond geen verdere aanbeveling. On der hen is het zeker bekend, dat de feest avonden der handelsreizigers vereeniging steeds leuk en gezellig zijn. Kaarten zijn verkrijgbaar a 'f 1.20 (Sted. belasting inbegrepen) bij medewerkers aan de revue en bij Zandvliet's kantoorboek handel, Haarlemmerstraat 117, alwaar van af 21 October ook plaatsen kunnen bespro ken worden a. 10 cent per plaats. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de in ons blad vanaf heden ge plaatst wordende advertenties. St. Vincentius-bibliotheek. Men schrijft ons: Nu de lange winter avonden wederom aangebroken zijn, zullen onze liefhebbers en hebsters verlangend •uitzien naar de heropening der St. Vincen- tius-biblotheek; dit zal gebeuren op Dins dag 15 October a.s. (gebouw Hoogl. Kerk- grackt) 's avonds té 7 uur; boeken kunnen gehaald en geruild worden op Dinsdag en Zaterdag 's. avonds tusschen 7S uur a 5 cent per boek en per week. Onze vaste lezers kunnen wij voor wat de jongeren betreft nog mededeelen, dat wij een geheel nieuwe serie Karl Nary hebben aangekocht; terwijl voor de rijpere leeftijd een praclitserie boeken van Courts Mahler is aangeschaft. Ouders, wilt gij ervan verzekerd zijn uw kinderen goede lectuur te laten lezen, la ten zij zich dan a.s. Dinsdag of Donder dag laten inschrijven; onze keuze boeken is groot en het Bestuur verwacht velen. Het noodlottig ongeluk te Vogelenzang. In aansluiting aan. het reeds in een ge deelte onzer vorige oplage vermeld bericht inzake het noodlottig ongeluk te Vogelen zang, vernemen we nader, dat de 36-jarige A. J. P. B. uit de Genestetstraat alhier, werkzaam was op het dak der R.-K. kerk te Vogelenzang tot het uitvoeren van eenige herstellingen. Daarbij schijnt de on gelukkige zijn evenwicht verloren te heb ben en is hij van 'het 14 M. hooge dak ge vallen. Hij was onmiddellijk dood. Rijbewijzen, afgegeven op of na 1 November 1927. De Commissaris van Politie brengt nog maals ter kennis van belanghebbenden, dat rijbewijzen op 1 November 1927 of daarna afgegeven, slechts een geldigheidsduur hebben van twee jaren, ook al staat de da tum, tot wanneer dit bewijs geldig is, niet op het rijbewijs vermeld. Houders van rijbewijzen, gedagheekend INGEZONDEN MEDEDEELING. Bezoekt hed^n ONI afdeeling Wij hebben ook oorl IE» APABTS en ALTU G0|i ilfodjpER üfUp\ Haarl.str. &n©e Donkersteeg 2-4-6 3 Vraagt BLEYLE*? KLEEDING het BESTE uit het BESTE op of na 1 November 1927 dienen hunne rij bewijzen te vernieuwen. Een bewijsstuk van rijvaardigheid, als mede een doktersverklaring behoeven bij de aanvrage voor een nieuw rijbewijs niet te worden overgelegd. Evenmin behoeft het nog geldig rijbewijs bij die aanvrage te worden ingesloten. Wel moet de aanvrage vergezeld gaan met 'het verschuldigde bedrag ad 2.50. Teneinde er van verzekerd te 'kunnen zijn. dat het nieuwe rijbewijs vóór den af loop van het oude wordt ontvangen, moe ten de aanvragen uiterlijk 3 weken vóór den vervaldatum van het oude rijbewijs aan de Gemeente-Secretarie worden inge zonden. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand September 1929. Tel. No.: 2555 W. Baming, Oude Singel 16. 2S54 Mej. Mary Bousson, Oegstgeester- laan 47. 2846 Dr. J. de Bruijne, Burg. v. d. Valk Bouwmanweg Leiderdorp. 2556 J. van den Burg, Noordeinde 44. 2849 E. J. Choufour, Rijnsburgerweg 77. 2844 G. P. J. Corba, Hoogewoerd 64. 2861 Wed. D. H. J. Dieben de Hertogh, Zoeterwoudsche Singel 48. 2S00 A. van den Eelaart, Dir. v. h. Tele graaf- en Telefoonkantoor, Plant soen 7. 2837 fa. Dusoswa, Levendaal 93. 2S59 Dr. P. Emdt, Rijnsburgerweg 88. 2866 W. Th. den Hollander, Lage Rijn dijk 6. 2S42 P. de Lange, Hoogl. Iverkgracht 8. 2862 N.V. Ideco, Maarsmansteeg 9. 285Ö N.V. Ned. Seintoestellen fabr. Hil versum, Showroom, Breestr. 26. 2S53 G. J. Polman, Tuin, Zoeterw. weg. 2855 H. Rooyakkers, Terweeweg 43 Oegst- geest. 2S64 G. van der Stole, Oude Rijn 10. 2840 G. P. Scheublin, Donkersteeg 21. 2857 W. F. Tegelaar, Oude Singel 4. 2845 Dr. G. E. Tulleken, Groenhoven- straat 4. 2851 K. Vilders, Witte Singel'85. 2848 J. Vlasveld, Haarl.straat 236. 2S52 C. J. van der Zeeuw, Nassaulaan 58, Oegstgeest. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5388, „De Katwijk- sche Bijenkorf', Katwijk aan Zee, Paul Krugerstraal 28. Krujdeniersbedrijf. E.: G. van Duyn, Katwijk aan Zee. Wijziging 960. Coöperatieve Boerenleen bank, Leiderdorp, Dorpsstraat 76. Uittr. Bestuursl.: J. J. B. Koning, Leiderdorp. Opheffing 1157 J, S. Kolderman, Leiden, Haarlemmerstraat 309. Winkelier in Bor stelwerk, enz. De uitslag van den in ons blad geannon ceerde prijsvraag „In het Rijk der Die ren" van de firma Vroom en Dreesman, is als volgt: 1. Willem Overbosch, Stadhou derslaan 30, Leiden; 2. Paulus Boot, Stad houderslaan 27, Leiden; 3. Mientje Vriese- ma, da Costastraat 30, Leiden: 4. Helene Munting, Hoogewoerd 90, Leiden; 5. Jo hanna v. Beukering, Garenmarkt 36, Lei den; 6. Nico Haalebos1, Oude Rijn 9, Lei den; 7. Sjef Lancel, Rijnsburgerweg 79, Leiden; 8. Hans Montanus, Kore vaar straat 55, Leiden; 9. Mies Bruins, Hoogl. Kerk- gracht 24, Leiden; 10. Gustaa-f Zuiderduin, Wasstraat 11, Leiden; 11. Constance Rade- maker, Terweepark S, Leiden; 12. An nie ten Wolde, Mauritsstraat 43, Lei den; 13. Frans Franken, Bronkhorststraat 15, Leiden; 14. Theodoor Stikvoort, Bronk horststraat 9, Leiden; 15. Wouter Bergers, Willemstraab 30, Leiden; 16. Henk v. Ag- gelen, Nieuwsteeg 6, Leiden; 17. Betsie Westhof f, Dorp Zceterwoude; 18. Eefje Boon, Morschsingel la, Leiden; 19. Wim Brugman, Hooigracht 58, Leiden; 20. Crina Grevers, Buigelaan 1, Wassenaar. De uitreiking der prijzen geschiedde he denmiddag 3 uur. (Adv.) De inaugurale rede, welke prof. dr. J. de Zwaan, alhier benoemd tot hoogleeraar in de Exegese van het Nieuwe Testament en de Geschiedenis der Oud-Christelijke Letterkunde, Woensdag a.s. zou houden, is door omstandigheden tot een nader te be palen datum uitgesteld. Prof. dr. G. J. Thierry, die geruimen tijd in het Diaeonessenhuis heeft vertoefd, heeft hersteld deze inrichting kunnen ver laten en zal een dezer dagen zijn colleges hervatten. Gisteravond is te Oegstgeest op 61-jarigen leeftijd overleden de heer J. Schaap Hzn., oud-directeur van de C'hr. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen al hier en inspecteur van de Vereen, voor Christ. Nationaal onderwijs. Een grijsaard, de 84-jarige C. de W., werd gisterenmiddag op de Boommarkt aangereden door een hittenkar. Het voor wiel van den wagen ging hem over de borst. De oude- man- werd naar heb Zie kenhuis overgebracht, waar geconstateerd werd, dat een der ribben gebroken was. In het hartje van den nacht ontmoette een politieagent langs het Nieuwe Kanaal een 17-jarige jonge da-roe en een 19-jarige jonge heer. Bij navraag, zeide de jonge man, dat zij samen per fiets op bezoek gingen naar eentante in Haarlem. De agent meende aan het be-staan van een Haarlemsehe tante te moeten twijfe len en bracht het tweetal naar het politie bureau. Hun woonplaats, Sohieda-m, werd opgebeld, waar bleek, dat de moeder van het meisje reeds bij de politie was geweest om opsporing te verzoek van haar ver miste dochter. Zij en hij zijn hedenmorgen op transport 'gesteld naar Schiedam. BIOSCOPEN. Trianon. Voor de pauze gezellig en aardig na de pauze boeiend. Zoo is het programma van Trianon deze week. De eerste hoofd film „Hoe kom ik aan een man" is een rolprent, waarbij men echt genoegelijk kan zitten grinneken. Het is een bepaald geestige film met allerlei origineele vondsten. Door het noodlot geleid, raken een Amerikaansche jonge dame en een jonge hertog opgesloten in een wassen beelden-theater te Parijs en beleven daar de meest kluchtige en griezelige avontu ren. De jonge hertog staat in vuur en vla-m voor de Amerikaansche met haar vervaarlijk ondeugende oogen (Clara Bow), wat aanvankelijk in 't geheel niet naar den zin is van zijn doorluchtigen papa. Maar Miss America weet door in trigeeren en charmeeren alle harten to winnen, en wordt na. een rij van kostelijke avontuurtjes verheven tot hertogin van Al- bins. Hef variëté-nurn-mer sluit op deze film waardig aan, en wat het pleizierigste is: géén mensch kan er aanstoot aan nemen, wat van de meeste variëté-nnmmers niet geze.gd kan worden. Er komen drie perso nen op het tooneel, waarvan één do clown en tegelijk de acrobaat is, meer van het eerste dan va-n het laatste. Het publiek heeft er onbedaarlijk om gelachen, vooral om het slot-nurnmer toen paard en ruiter in den letterlijken zin „hals-over-kop" van het tooneel verdwenen. De film na de pauze, met de alles-te- denken gevende titel ..La Vcnenosa" (De vrouw, die het kwaad brengt), is een beet je bombarie-achtig, maar van begin tot einde spannend. Het verhaal speelt hoofd zakelijk in circussen), speelbanken, palei zen van Indische prinsen en moordholen. Er steekt heel weinig kwaad in, zoodat het voorbehoud'„voor volwassenen" heel ruim opgenomen kan worden. Casino, Een film vol tragisch gebeuren met fijn uitgebeelde karakters gaat deze week in Casino onder den titel: „De dochter van den postmeester". De gebeurtenissen, die het witte doek ons vertoont, spelen zich omstreeks 1S20 af in het huis van den Russischen post meester Semjon. Wyrin. die in zijn werk bijgestaan wordt door Dunja, zijn eenige dochter, die hij boven alles lief heeft. Rit meester Min sky, een jlichtzinnig man, ver schijnt op zekeren dèg in*'t posthuis en nadat hij Dunja gezien heeft, veinst hij ziek te zijn om zoodoende in haar nabij heid te kunnen blijven. Later ontvoert hij haar naar St. Petersburg tot groots wan hoop van den ouden vader, die alles in 't werk stelt zijn dochter weer thuis te krij gen in welke pogingen hij geen geluk heeft. Hij wordt krankzinnig en vindt den dood in een sneeuwstorm. Deze film, die alleen reeds een gang naar Casino waard is,, wordt voorafgegaan door het actueele Orion-nièuws, een leuke klucht: „Garage-misère" en de niet min der koddige rolprent: „Vrijgezellen-club Do Nachtpit". Deze club bestaat uit suffe, oude heeren, die eertijds een sportclub vormden, die onverwinnelijk was. In de laatste acte van de film ontpoppen deze oudjes zich in lenige lui, die voor geen klein geruchtje vervaard blijken. Voor men- schen, die van dit soort films houden, is 't er een om te smullen. Alles bij elkaar genomen kunnen we zeggen, dat Casino deze week beschikt over een programma, dat waard is gezien te worden. Een programma voor volwasse nen. HILLEG0M. „Si Raphael". Gisteravond hield de aid. Hillegom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Trampersoneel een ledenvergadering in den Volksbond. De opkomst was slechts matig. Bij de ingekomen stukken werd aan do afdeeling dank betuigd voor de bijdrage van 25 ten bate van de Mgr. Mutsaers- stichting. Het bestuur deelt verder mede, dat in „Het Rechte Spoor" bekend zal worden gemaakt wanneer de cursussen voor Ploegbaas weder aanvangen. Op de stcunlijst voor 8. v. d. Slaak te Boxtel werd voor een klein bedrag getee- kend. Verder werd medegedeeld, dat de wijziging van het R. D. V. der N. Z. H. door de Directie op een afzonderlijke con ferentie zal worden behandeld. Wegens den grooten afstand om hier ter vergadering te komen, werd het ver zoek van het lid J. Lampe om overgeschre ven te worden naar de afdeeling Noord- wijkerhout gaarne ingewilligd. Op het ver zoek inzake verlofdagen voor los Tramper soneel is gunstig beschikt door de Direc tie, zoodat deze de 9 verlofdagen weder zullen hebben. Tot. afgevaardigde naar den Raa-d te Maastricht werd gekozen de heer N. J. Tromp, secundus de heer Lieverse. Nu kwam in behandeling het houden der jaarlijksche feesbvergadering. Dit punt leverde moeilijkheden op, daar de heer J. van Diest wegens ziekte aan de voorbe reiding niet lean medewerken en deze wer kelijk een eerste kracht is. Na beraad nam hefc bestuur voor ditmaal de leiding op zich. Mode in verband met de viering van het 4e lustrum der vereeniging zal een spreker worden aangevraagd. Daar de rondvraag niets bïzonders be vatte, sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. Aanbesteding. Door B. en W. werd heden ten Raadhuize aanbesteed het ver anderen van het Noodslachthuisgebouw ten gerieve der Brandweer en het maken van een Droogtoren. Uitslag als volgt: Joh. Seijsener resp. ƒ875 en ƒ2295; massa 3075; Nijman-Rusman resp. G75 en ƒ2120, massa 2700; Imthoorn Jzn. 65S en 2697 (niet in mas-sa); E. Schuit ƒ540 en 2390, massa 2930. De gunning is aan gehouden. Geboren: d. van J. H. Avé-Hendiks. z. van Ma de Groot-Brouwer. z. van F. Visser-Dijkstra. z. van P. Sepp-Beu- kers. z. van A. J. M. Langevekl-de Groot. z. van G. Z. Mulder-Bezemer. Ondertrouwd: L. A. J. Stroomber- gen en J. van Roode. H. Vreeken en M. P. M. Houtzager. Getrouwd: J. J. Lefeber en J. E. C. van Eijk. H. Zwart en J. E. Blom. W. A. G. van Gennip en G. M. Hulkenberg. Overleden: A. Smits-de Maaker vr. 57 j. C. G. Akerboom m. 3 j. J. de Groot m. 88 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woningbouw. Voor rekening van den heer Joh. Knetsch zal door den bouwkun dige den heer Jac. Haasnoot een woonhuis met schuur worden gebouwd aan den N. C ommand eurslaan- Mcedercursus. Door de vereeniging „Heb Wit-Gele Kruis" zal, evenals vorige winter, ook nu, bij voldoende deelname, een Moedercursus worden geheven. Gelegenheid voor deelname is er voor alle gehuwde vrouwen in Katwijk-Rijn. LISSE. Postkantoor. Na het vertrek van den heer J. H. A. Vooren op 16 dezer, zal de dirertie van 'het P. T. T.-kantoor te Lisse worden waargenomen door den heer G. C. Gutterswijk, thans wnd. direc teur te 's-Gravenzande. RIJNSBURG. Diefstal. Bij verschillende- bewoners van de Brouwerstraat zijn ongenoode gas ten geweest, die zich onrechtmatig ver schillende goederen als een rijwiel, belas tingplaatjes en meer toeeigenden. De po litie doet ernstig onderzoek. VOORHOUT. Ernstig auto-ongeluk. Gistermiddag omstreeks 5.30 uur reed een vrachtauto van den heer de R. te Noordwijk op den Jacoba van Beierenweg alhier in de richting Piet Gijzenbrug, toen ter hoogte van den heer A. de Groot plot seling een kind op den weg kwam. Daar nog eenige andere kinderen op dezen weg stonden kon de bestuurder niet meer uitwijken. Alhoewel hij zeer sterk remde kon hij niet verhinderen, dat het kind van den heer A. de Groot door den wagen werd getroffen. In bewusteloozen toestand werd het. de ouderlijke woning binnengedragen. Het kind heeft een wond aan het achterhoofd opgeloopen. Zeer spoedig was dr. Bots, alsmede de wijkzus ter aanwezig, die geneeskundige hulp ver leenden. Naderhand is het kind, dat nog steeds bewusteloos was, ovei'gebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De bestuurder van de vrachtauto treft geen schuld. De gemeentepolitie was- eveneens spoedig ter plaatse. Rijwieldiefstallen. Bij de politie al hier is aangifte gedaan van het vermissen van eenige rijwielen. Er zijn nl. in den nacht van Donderdag op Vrijdag twee rij wielen, 3 belastingplaatjes en 3 electri- sche lantaarns ontvreemd. Deze diefstallen zijn geschied bij verschillende ingezetenen. De 3 belastingplaatjes en lantaarns, merk V. T., zijn van de fietsen geschroefd. Deze rijwielen zijn evenwel niet medegenomen. Bouwvergunningen, B. en W. dezer ge meente hebben aan de heeren M. van Dam en P. van Rijn vergunning verleend tot het bouwen van schuurtjes, beiden gelegen langs de Hoofdstraat. WASSENAAR. Herder eb kudde. Gedurende enkele dagen waart in onze gemeente een herder rond met een kudde- schapen van ongeveer 150 stuks en een tweetal honden. De man laat zijn beesten rustig de open stukken grasland en de wegbermen afgrazen. In j^ren zag men hier zooiets iriet. Ondertrouwd: P. Overzet en D. J. Ilsen. 1J. A. van der Werff en A. Ba rende. Geboren: Cornells Petrus Johannes z. v. J. L. van Vliet en H. P. M Grunde- ken. George Frederik Waldemar z. v. P. J. Visser en A. Huizinga. Gerrit Daniël z. v. G. D. Berlage en D. O. E. IJzerman. Jan Willem z. v. J. W. Beijen en P. J. G. Hijmans van Anrooij. Wilhelmina d. v. J. Remmerswaal en C. van Haastrecht. Overleden: Johannes Grevert m. v. M. G. Heijstek 58 j. Maria ter Bosch wed. van G. J. va-n der Flier 82 j. Cor nelia Wilhelmina Wassenaar 56 j. Hen- ricus Johannes van der Storm, m. v. M. R. Uljee 60 j. Elisabeth m. v. A. de Boer 70 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gouden bruidspaar. Donderdag 17 October hopen onze plaatsgenooten Gerar- dus Prins en Geertruida van Amsterdam hun 50-jarige echtvereeniging te herden ken. Ondanks hun vrij hoogen leeftijd, de bruidegom telt 77 en de bruid 72 jaren zijn beiden nog kras en goed gezond. Het echtpaar is in het bezit van acht ge huwde kinderen en 36 kleinkinderen. Het zal hen bij hun gouden feest aan belang stelling wel iet ontbreken. Zangvereeniging. De R. K. Gem. Zangvereeniging „Oefening baart Kunst", opgericht 15 October 1914, hoopt haar 3de Gemeentelijke Aankondigingen Benoeming lid van der. Gemeenteraad De voorzitter van het oentraal stemjjM rea-u voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Leiden maakt he kend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een (ieder ter inzage is ne. dergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodzak®, ■lijk geworden door het bedanken als zoo. danig van den hefer Pr^Heems'kerk. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEK, Leiden 12 October 1929. Afsluiting Maredijk. Burgemeester en Wethouders van Lei. den brengen ter algemeene kennis, dat de Maredijk bij c^en Rijnsburgersingel in verband met de uitvoeringen van riolee- ringswerken vanaf Dinsdag 15 October a.s. tot nadere aankondiging voor het rij- verkeer za! zijn Afgesloten en 'dat bedoeld verkeer zal worden geleid over het Schut tersveld. en de A'loëlaan. A. v. d. SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 October 1929. Hinderwet, Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van de N. V. Wer- ninlc's Beton-Mij. om vergunning tot het uitbreiden van de beton- en kalkfabrieken aan den Hooge M'orschweg 114; geven kennis' aan Let publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de secretarie dezer 'gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 26sten October e.lc., des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestra-at 125 (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. LEIDEN. Maandag, R. K. Stud. Ver. „Sanctus Augus- tinus", Eigen Huis 8.30 uur. Woensdag, Dioc. Ver. van R. K. Bijz. On derwijzers, den Burcht, 6 uur. Donderdag, R. K. Dioc. Vrouwenbond, Kleine Stadszaal, 8.15 uur. Vrijdag. R. Iv. Handelsreizigers-vereeniging St. Christoffel. Hotel den Burcht, 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: De Graaff, Kist, Poortman, Timmermans, De geneeskundige -. Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Maandag 7 tot eo, met Zondag 13 Oct. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visok- markt 8, telefoon 552. lustrum medio November feestelijk te herdenken, en tot tevredenheid mag het t stemmen, dat bestuur en leden met voldoe- j ning op den afgelegden 15-ja-rigen loopbaan der vereeniging kunnen terugzien. Vooral de laatste jaren heeft „Oefening t baart kunst" onder leiding van haar be- kwamen directeur, den heer Th. van Nie- kerk te Leiden, in het beoefenen der zang t een hooge vlucht genomen. Als sprekend 3 bewijs hiervan memoreeren wij nog even het laatst gehouden concours van de mu-1 ziekvereeniging „Crescendo" alhier, waar- 1 bij de jubileerende vereèniging met een 3 eersten prijs in de eerste afdeeling uit het i strijdperk trad en zich hierdoor in de afd. 'i „Uitmuntendheid" plaatste. Als bekroning bij haar 3e lustrum is de vereeniging de zer dagen in het gelukkig bezit gekomen - van een eigen vaandel, waarop de vereeni- ging met recht trots mag zijn. Op paarse achtergrond is de beeltenis van St-. Cecilia aangebracht, terwijl we aan de bovenzijde van het vaandel de datum van oprichting vinden vermeld, een en ander door fraai 1 goud borduursel geflankeerd. Het keurig afgewerkt vaandel word ver vaaidigd door de firma van Elten te Am- sterdam. Mogen bestuur en leden van 0 B. K. hun vaan getrouw blijven volgen dan twijfelen we er geenszins aan of 0 B. K. blijft onder leiding van den heer van Niekerk op den goeden weg. Konijnenfokvereenigircg. Donderdag avond hield de Ras- en Pelskonijnenfok- vereeniging „Ons Belang" haar derde ver gadering. Na de gebruikelijke opening 3 volgde mededeeling door den Voorzitter. dat hefc bestuur er in geslaagd was een prima Chincilla rammetje te koopen, dat 1 voor de leden te bezichtigen is bij den heer L. van Klaveren. Bij het volgende punt der agenda werd besloten een tafel- keuring te houden op Vrijdag 7.30 uur in hefc zaaltje van den heer Kemp. Tot dek king der kosten werd het maximum bedrag gesteld op 0.10 per konijn. Hierna rond vraag en sluiting. Aanrijding. Gistermiddag is langs den Steekterweg, toen de fitter J. van E. zich een oogenblik had verwijderd, een auto tegen een syphonijzer gereden, staande i® een syphonput van de gasbuis. Van de auto werden twee banden stukgereden. Gevonden voorwerpen» - Rijwiel plaatje in étui bumper van auto - zwarte portemonnaie met inhoud. AARLANDERVEEN. Zeldzaamheid. Bij den heer W. vaa Dolder, Zuideinde alhier, staat voor de tweede maal dezen zomer een perenboon) in bloei. Deze draagt ook weer klein® vruchten, 2-1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2