DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT HET GEHEIM VAN DE ZWALUW VIERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. ZATERDAG 12 OCTOBER 1029 een model-bataljon van jonge Chineesche soldaten te vormen, dat van lieverlee zou uitgroeien tot een regiment, een brigade en eindelijk een divisie tot vorming van bijzondere kaders en instructeurs. Zijn op vatting heet te zijn dat de jonge nationa listische soldaten van heel ander gehalte dan de oude huurlingen zijn. dab zij van vaderlandsliefde blaken, naar technische kennis dorsten en zeer gemakkelijk aan- leeren. Terwijl Europa dus over ontwape ning beraadslaagt zou China ernstig over de invoering van militairen dienstplicht denken, die het op dc basis van 1 pet. van de bevolking een jaarlijksch contingent van 4 millioen uitgelezen recruten kan ver schaffen. Men meende aanvankelijk, dat met de geruchten over dit verbeterde moreel der Chineesche troepen ook de jongste succes sen van generaal Tsjiang Kai Sjok tegen den opstandige! Tsjiang Fat Kwei in ver band stonden. Het blijkt nu echter, dat de eerste Tsjiang met- zilveren kogels heeft gescho ten, 'n van ouds beproefd middel in China. Met de dapperheid der Chineezen aan de Russische grens zal het derhalve ook wel losloopen. Evenals met het militaristische dreigement onder leiding van dien kriebe- ligen kolonel. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Overzicht. Dc herfst heeft nu voorgoed zijn intrede in ons land gsdaan cn alhoewel het voor de voetballers nu eerst recht uitstekend weer- genoemd mag worden, wijl de zo- mertemperatuur is geweken, lean men er toch op rekenen, dat een. grillige herfst bui veel kwaad kan doen. Een stortbui, zooals we in de afgeloopcn week meerma len gehad hebben, kan juist den Zondag middag in de war sturen én veel vergeef- sche reizen en onnoodige kosten met zich mede brengen. Dat neemt echter niet weg, dat we met goed vertrouwen weer aan ons overzicht gaan werken, in de hoop, dat het wed strijdprogramma geheel afgewerkt zal kunnen worden. Zoo heel groot toch is het niet, en als aanstonds de winter zijn belet selen gaat geven, dan moet er reeds heel wat gespeeld zijn, wil men weer niet even als dit jaar tot laat in het seizoen genood zaakt zijn te spelen. Het programma is voor onze omgéving maar weer heel matig bezet. Voor de le klass© D is Lisse nog steeds niet aan de beurt, zoodat we hier kunnen volstaan met de vermelding van de wedstrijden G. D. A.D. H. L. en Lenig en SnelH. B. C. De tweede klasse M. komt thans bijna geheel in actie, want. ook Leiden zal den strijd weer aanbinden. De eerste wedstrijd zal den Leidenaars ongetwijfeld niet mee vallen, want de bezoekende club is Spar taan, welke Rotterdamsche club de eerste twee wedstrijden reeds wist te winnen nl. van Teijlingen en van Donk. We hopen, dat het den Leidschen Roodzwarten dit maal ernst zal zijn. De tijdelijke stilstand van ecnige jaren mag niet voortduren en is voor een gezond vereenigingslcvcn ook allerminst wenschelijk. Daarom, Leide naars, het beste beentje .voor! De club uit Noordwijk gaat op bezoek bij Excelsior te Schiedam, welke club welbekend is uit de promotie-degradatie wedstrijden. Hopen we, dat de Noordwij- kers zich thans weer evengoed in vorm toonen als jl. Zondag. Dan gaat het wel. Teijlingen gaat bij de Duiven op bezoek. Bedriegen de voorteekenen ons niet, dan wordt dit een zware strijd, dien we door de Sassenheimers nog niet gewonnen zien. R. K. S. V. „Leiden". Zondag speelt „Leiden" I haar eersten competitiewedstrijd van dit seizoen. Ver sterkt met een paar goede krachten zijn wij wel benieuwd wat de Rood-Zwarten er dit jaar van terecht zullen brengen. Het spreekwoord zegt: een goed begin is het halve werk, en, daar Zondag „Spartaan" uit Rotterdam op bezoek komt, kan Leiden zich meteen meten, daar deze club met de beste voornemens bezield is cn nu reeds met kampioensaspiraties rond loopt. Na ec-rst Tcylingcn uit Sassenheim met 21 geklopt te hebben, moest ook het sterker D.O.N.K. er Zondag j.l. aan geloovcu. en werden de Gouwenaars met. een 30-ne- ccrlaag naar huis gestuurd. Dus „Leiden"- spelers, ge weet wat u te wachten staat. Wanneer allen goed hun best doen, van begin tot eind, dan zullen de goede resul taten niet- op zich laten wachten. Dit zou ook voor het eerst niet zijn. Denken wij maar eens terug aan vroegere jaren. Wij vertrouwen tevens dat nu, zoo kort na de Sportweek, het R. K. Leidsche publiek ons niet zal vergeten zijn en zij in grooten ge tale zullen optrekken naar het „Leiden terrein. Het. 2e elftal zal niet naar Rijpwetering vertrekken, daar wij vernomen hebben, dat D.V.O. ontbonden is. „Leiden" III ontvangt om half een de D.O.S.-reserven en kunnen zeker winnen. Dc Leiden I junioren spelen een vriend- •schappelijken wedstrijd te Noordwijk te gen de S.J.C. junioren. Dit is een goede oefening voor de competitie. Wij herinneren er aan, dat de junioren op tijil op het Stationsplein aanwezig moe ten zijn. Vertrek per tram vanaf station 11.30 uur. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Sittardsche BoysV. V. H.: G. S. V. O. V. C.; ValkenburgMarsana; Ivimbria Helios; GrcvenbichtR. K. V. V. L.; R. K. O. N. S.Caesar. Eerste klasse D. G. D. A.—D. H. L.; L. en Sn.—H. B. C. Tweede klasse M. LeidenSpartaan; ExcelsiorS. J. C. (2.30 uur); DuivenTeijlingen. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. Het programma voor morgen zieter weer uitstekend verzorgd uit. Indien het weer eenigszins wil medewerken, belooft het een goede wedstrijddag te worden niet een groote uitslagenreeks. Toch valt er nog steeds zeer weinig van de komende wedstrijden te zeggen, wijl de eerste uitslagen menigmaal zoo slecht de sterkte der elftallen uitdrukken. Daarom blijft het in den beginne maar steeds een raden en gissen naar de ver moedelijke uitslagen en heeft men aan de gemaakte veronderstellingen veelal heel weinig. Als we echter het program bezien, dan ontdekken avc daarop voor Leiden II een uitwedstrijd tegen D. V. O. in Rijpwete ring. Maar dc >S. J. C.-reserven, die daar Zondag jl. op bezoek waren, troffen er niemand thuis en werd hun medegedeeld,, dat de club aldaar opgeheven was. Hoe zit dat? In ieder geval raden wo den Loi- denaars aan zich eerst te vergewissen van do al of niet juistheid van dit geval, opdat zij niet tevergeefs de reis naar Rijpwete ring maken. Ook al is de reis niet zoo ver, toch blijft een overbodige reis een onaan genaam evenement. Leiden III krijgt thuis bezoek van de resèrven van D. O. S. uit de Veen. De Lei denaars zijn Zondag goed begonnen door den eersten wedstrijd te winnen, terwijl liet voor de Veenders de eerste ontmoe ting in dit seizoen is. Daarom zal het voor hen aanpakken werden. We houden het voorloopig op een Leidsche overwin ning. Van de Lisser club zijn weder niet min der dan drie elftallen in actie. Het tweede en het vierde elftal spelen thuis, resp. te gen H. B. C. Ha en O. V. V. Wat de re sultaten zullen zijn, durven we niet voor spellen; daarvoor zijn de kraohten ons te onbekend. We hopen slechts op vlotte, faire wedstrijden met degelijk spel. Voor dc overige ontmoetingen kunnen we gevoegelijk naar de lijst van wedstrij den verwijzen, alsmede naar de door en kele vereenigingssecretarissen nog gege ven mcdedeelingen. R. K. O.V.V. Morgen zal O.V.V. I haar eersten com petitiewedstrijd spelen en wel tegen Lisse 4 op het terrein van Lisse. Wil O.V.V. een, behoorlijke plaats innemen op het eind van 't seizoen, dan moet zij morgen begia- Komt-ie! Komt de Zeppelin? Hij komt niet. Hij komt wel. Het groote probleem van deze dagen. De Zeppelin, het grootsche luchtwonder, dat zoo trotseh gevaren heeft door de luchten naar Amerika, dat de stormen van den Atlantischen Oceaan en van den Groo ten Oceaan heeft getrotseerd, dat in ma- jestueuzen vlucht gevlogen heeft over dc Siberische vlakten, over de Japansehe eilanden, over de prairiën van Amerika, dat luchtschip komt statig stevenend over Leiden. Komt-ie morgen? Komt-ie volgende week? Misschien leest u vandaag elders in ons 'blad, dat de vlucht weer is uitgesteld; wij weten het nu (op het moment, dat wij dit schrijven) nog niet. Het weer is grillig en dc wegen van een Zeppelin zijn onna speurlijk. Een depressie hier of daar, waar eeif gewoon mensoh ge-en erg in heeft, doch die een goede Zeppelin ruikt.... en ver anderd wordt de route! Het zijn spannende dagen. Hij komt niet. Hij komt wel. Wij loopen er voor uit de stad, om het luchtwonder te aanschouwen. Juist als in dc eerste dagen van dc vliegerij, toen een demonstratie van 10 minuten vliegens in staat was om heel de stad dagen lang in spanning te houden. Wanneer zal de tijd komen, dat wij geen aandacht meer schenken aan Zeppelins, die op hun vaste routes rondom de we reld boven ons passeeren?. Wat beteekent voor ons tegenwoordig een Fokker in de lucht? Naar een vliegtuig kijken we niet meer; maa-r naar een Zeppelin! Komt-ie of komt-ie niet? De vredesp ij p. De wereld is overigens wel veranderd. Thans komt een luchtschip even van Fried rich shafen om ons heele land kris kras te doorkruisen en hij is in één dag uit en thuis. Als onze voorouders van 100 jaar geleden dat eens konden zien! Zij zouden trouwens zich over nog veel meer dingen verwonderen. Wat zouden zij bijv. denken van de reis van MacDonald naar Amerika? Zij, die zich Amerika nog nauwelijks anders kon- d«n voorstellen dan als het land der In dianen. De ensceneering van de samen komst tusschen Hoover en MacDonald- was anders wel geschikt om een ietwat roman tisch tintje aan het geval te geven. De zeereis van het „bleekgezicht" leverde niets romantisch op: hij kwam thans met geheel andere bedoelingen naar Amerika dan .vroeger de veroveraars. Hij kwam om de sympathie van het Ameri'kaansche volk te veroveren en om met de regeering af te spreken, hoe zij het beste voortaan in vrede- met elkaar konden blijven leven. Hij kwam om de vredespijp met Hoover te rookenDat hebben zij gedaan op een zeer romantisch plekje, n.l. in een water kamp of vischkamp in de bergen van Vir- ginië bij een houtvuur! O. Aimard en Cooper; O. Vrijkogel en de LederkousHier zaten de .Jaatsten" der Mohikanen bij hun wigwams in de na bijheid van de rivier Rapidan, die daa-r in de bergen ontspringt. En terwijl de rook- kringels van kampvuur en pijpen omhoog stegen, spraken de wijze mannen en wer den het eens. Daarna besloten zij om bet ook eens te worden met de andere bleekgezichten en met de gele gezichten en MacDonald stuur de uitnoodigingen rond: Komt ter confe rentie. De gele gezichten riepen direct uit Japan, dat zij zouden komen en dat zij al les zouden doen om den wereldvrede te INGEZONDEN MEBEDEELING. FEUILLETON. Vrij vertaald uit bet Duitsch. door P. G. HOOKS. (Nadruk verboden). 6) «Stel u niet te veel voor van een na dere kennismaking, mister Adams. Vader was vroeger een eenvoudige havenarbei der in New-York. Die Pat Fimmy vervolg- de^ hem toen reeds met zijn zoogenaamde ■vriendschap. Ik vond hem altijd een ake- b'gen man. Als ik u raad mag geven, dan moet u niet te veel met hem omgaan. Laat hem links liggen, want u kunt hem niet vertrouwen en vader zelf, al zegt hij, dat Pat een vrind van hem is, heeft inwen dig een ergen hekel aan hem „Fimmy draa-it het net andersom", merk te George op. „Hij bluft op de vriendschap van den rijken Orelly en vanavond op ■weg hierheen, liet hij zelfs doorschemeren, hij hoop had zijn opvolger te worden 'door aneb u te trouwen. Maar nu ik u ge zien heb, miss Alice, nu geloof ik er geen ijota van. „Heeft- hij u dat durven zeggen, die .schurk?" viel Alice hem driftig in de rede. „En geloofde je dat?" ..Maa-r miss Alice", antwoordde George, 0(r k°n ik anders? Ik had u immers nog jDooit gezien, maar nu ik zeg het- nog verzekeren. Zij hadden ec'. er ook een standpunt en zouden gaarne zien, dat- daarmede rekening werd gehouden. De bleekgezichten uit Frankr. en Italië bromden echter; zij wilden wel komen, maar Enfin, de zaak komt hierop neer. dat Amerika en Engeland het. nu wel eens zijn met elkaar wat betreft de beperking der maritieme bewapening, maar dat daarmede nog niets gezegd is omtrent een ac-coord tusschen de andere groote zeemogendhe den. Vooral Frankrijk en Italië zijn niet bijster gecharmeerd op die vredes-pijp- rookerij daar in Amerika. Een paar jaar geleden was Engeland het eens met Frank rijk en toen was Amerika- daar niets over te spreken. Nu is het blaadje omgedraaid. Misschien heeft men in dien tusschentijd het een en ander geleerd. Wij zullen het zien op de a.s. conferentie. Een zeer nete lig punt blijft echter de afschaffing der duikboot-en. Amerika en Engeland willen die lastige strijdwapens graag totaal afge schaft zien, maar Frankrijk's meening komt in het kort hierop neer: ..Dat zouden jul lie wql willen. Maar ik ben niet gek". De waterdrager. Als wij van deze India-nengeschiedenis overstappen naar het sprookje uit het Oosten van „den waterdrager die koning werd", dan herin neren wij ons, dat Habib Oellah in Afgha nistan deze week flinke klappen heeft ge kregen. Het is den vroegcren minister van Aman Oellah, Nadir Klian genaamd, ge lukt om Habibs troepen te verslaan en de hoofdstad des rijks Kaboel weer terug te veroveren op den ,zoon van den water drager", die er zich genesteld had. Nog cenige weerstand wordt geboden, maar het laat zich aanzien, dat Habib Oellah voorloopig van het tooneel is geveegd. De vroegere koning Aman Oellah, die in Mei ongeveer va-n dit jaar uit Afghanistan vluchtte naar Europa, waar hij zich in Ita lië vestigde, lacht nu in zijn vuistje. Hij krijgt weer een kans, als.... zijn ex-minis ter tenminste niet zelf op den troon wenscht te gaan zitten. O, dat is niets, zegt Aman Oellah reeds bij voorbaat, in dat geval wil ik best- gezant worden ergens in EuropaAman Oellah heeft in Europa blijkbaar de beteekenis van twee spreek woorden geleerd, n.l. van het Fransc-he spreekwoord „faire bonne mine au mau- vais jeu" en van het Hollandsere „je kunt nooit weten hoe een dubbeltje rollen kan". Als de „zoon van den waterdrager" het leven ervan afbrengt, zal hij zijn oud be roep wel weer opvatten en weer roover worden. De koningsdroom is uit. Naar gemeld wordt, is Nadir Kban niet voornemens om hem op te volgen. In som mige kringen zou sterke propaganda- ge maakt worden voor een republiek. China. Een republiek is overigens ook geen waarborg voor behoorlijke toe standen. Dat bewijst de Chineesche repu bliek; onder de keizers was het veel rus tiger. Thans is de strijd niet van de lucht. Vooreerst wordt aan het Russische front nog steeds gevochten. Volgens een corres pondent van de Times te Moekden valt het moreel wan de Chineesche troepen erg mee en beantwoorden zij de aanvallen der Rus sen met een dapperheid, welke men niet van hen verwacht zou hebben. De N. R. C. wijst er op, dat aan deze verandering in heb moreel der Chineesche troepen wel licht de aanstelling van een nieuwen mi litairen adviseur niet vreemd is geweest. Eenigen tijd geleden werd namelijk in Europa bekend, dat president Tsjiang Kai »Sjek een opvolger van wijlen kolonel Bauer had benoemd. Dit nieuwe hoofd van de Duitsche militaire missie is kolonel Kriebel, die vroeger tot den Beierschen generalen staf behoorde en ook een voor name rol bij de onderdrukking van den bolsjewiekschen opstand te Munchen ge speeld heeft. Men verwachtte van hem dat hij het plan van Bauer zou uitvoeren om eens geloof er geen zier van. Het moet anders voor een meisje, zooals u is, hard zijn om hier tusschen al die ruwe mannen te leven. Da-ar behoort moed toe." „Was 't alleen maar goed te ma-ken door moed te hebben. Moed heb ik wel, maar ik walg er van, zooveel als ik soms te hoo- ren krijg, vloeken en razen en tieren en gemeene taal. Maar dan denk ik altijd maar aan moederIk weet eigenlijk niet recht, mister Adams, waarom ik je dat nu zeg." ..Heb je geen moeder meer?" Moeder is dood, al jaren. Maar 't was zoo'n beste moeder't Kan me niks schelen, mister Adams, wat je bent van je geloof en of je misschien geen geloof hebt, maar toch vul ik 't je zeggen. Moeder heeft me het bidden geleerd en leeren vertrou wen op Onzen Lieven Heer en iederen dag bid ik 's morgens en 's avonds en dat geeft me kracht omomnou ja omgoed te blijven, want het is hier "t zoodje wel. Waarom ik u dat allemaal ver tel ik weet het niet. Het is me net, of ik u ten volste kan vertrouwen." Ze vroeg hem vervolgens naar zijn plan nen en gaf hem, als vreemdeling menigen goeden raad. Eindelijk kwam ook George's tong los. Hij vertelde van zijn geboorteplaats en sprak vol liefde over zijn moeder, die ook hem had leeren bidden, welken raad bij opgevolgd had en nog dagelijks opvolgde. Over zijn verblijf in Amerika sprak hij heel niet en het trof Alice, dat hij als 't ware schroomde om daar iets naders van mode te deelen. Maar uit alles bleek, dat ook hem een zwaar leed drukte en dat hij, evenals zij, onder een heimelijk ver driet gebukt ging. Ze voelden zich hier door toL elkaar aangetrokken en hun ge sprek werd zóó vertouwelijk, dat ze alles rondom zich vergaten. Toen de ruzie aan do speeltafel gesust was, waarbij Fimmy, hoe nieuwsgierig ook naar den afloop, zich achteraf had gehou den, ging hij naar Orelly toe, tikte hem op den schouder en zei: „Ga eens even met me mee. Ik heb je wat gewichtigs te ver tellen." „Heb je soms weer gebrek aan centen 1 Hier, pak aan". En hij stopte hem een rolletje geld in de hand. Pat nam het aan en liet her in zijn broekzak glijden, zeggende: „Geld kouit me nooit onpas. Dat weet jeGa maar mee en laat ons geen mensch hooren." ,,'t Zal wat wezen". Pat kwam met zijn mond tot vlak bij Orelly's oor en fluisterde: „Bill Stevens, de tweede stuurman van de „Zwaluw" jj. hier." „Je bent zot. Je ziet spoken op klaar lichten lag! Wil je me soms bang ma ken? Dan zal je uit een ander vaatje moe ten tappen, 't Kan immers niet-, want jij hebt hem toen immers over boord gesme ten." „En toch is hij hier. Op onverklaarbare wijze is hij in leven gebleven. Ik herkende hem deze week al op 't eerste gezicht." Orelly begon te beven. Dc man, die een minuut of wat geleden onbevreesd zich tusschen woedende spelers begaf, die el kaar ie lijf wilden, kreeg het nu te kwaad. ,Hij stond met mij vlak voor je bij het buffet. Ben je dan zoo stom, dat je niet hebt gesnapt, waarom ik dat verhaaltje opdischte? En heb je toen niet gezien, hc-e hij op heete kolen stoncl l In het begin van de week is hij van San Francisco gekomen en toen ik hem voor 't eerst zag, schrok ik even hard als jij nou. Jk heb hem toen op sleeptouw genomen cn hom niet meer losgelaten, want wc moeten hem in de gaten houden, dat snap jc zeker wel." „En heeft hij jou herkend 7" viel Orelly hem in de rede. „Geen kwestie van. 't Was dien avond erg donker, dat herinner je je zeker nog wel. Dien avond op de „Zwaluw". „En zou hij mij herkend hebben?" ..Dat geloof ik al evenmin. En dan hij heeft jou haast niet aangekeken. Hij had veel te veel to doen om zijn ontroe ring te verbergen, terwijl ik tegen hem sprak. Hij noemt zich nou George Adams. Dat heb je zeker wel gehoord." „Ja-, ja. Maar hij kan gevaarlijk voor ons worden en 't is goed, dat we er ons op bun nen voorbereiden, 't Is anders toch een lamme geschiedenis, hoe blij ik ook ben, dat de jongen nog leeft." „Maak je maar niks benauwd. Op 't oogenblik vermoedt hij nog niks. Maar 't zou kunnen komen, misschien wel door een kleinigheid. Wacht ik zal hem even hier halen. Hij is me al to vortrouwelija met miss Alice." Orelly keek hem na met een kwaad aardige uitdrukking in zijn oogen en tege lijkertijd zag hij zijn dochter met Bill Ste vens want die was bet staan pra ten. Alice scheen zich vertrouwelijk te on derhouden met den mam, dien hij dood nen met een overwinning, en daar O.V.V. morgen zeer waarschijnlijk volledig uit komt, rekenen wij er op, dat de twee pun ten meo naar Oegstgeest gaan. De wed strijd vangt aan te half een. Vertrok per Brocbwaybus te 11.30 uit Leiden. R. K. Spcrtverecniging A. V. V. Morgen zullen wederom de 3 senioren elftallen van A. V. V. voor de Competitie in actie zijn, terwijl ook voor dc Junioren wedstrijden zijn vastgesteld. Het- le elftal ontvangt te 2.30 uur op eigen terren S. D. S. I uit Den Haag. Wij vertrouwen, dat de eerste elftallers dooi de overwinning van Zondag jl. niet te overmoedig zijn geworden, want daji kan S. D. S. wel eens voor de verrassing zor gen, daar dit elftal een niet te onderschat ten tegenstander is. Het zal daarom zaak zijn van het begin tot bet einde goed aan te pakken en goed samen te spelen, dan is succes niet uitgesloten. Het 2e elftal maakt de verre reis naar Hoek van Holland, om daar te 2.30 mir H. V. C. II te bekampen. Wij kennen de sterkte van H. V. C. niet en zullen ons dus aan geen voorspellingen wagen. Toch znl- len de 2e elftallers flinker dienen aan te pakken dan Zondag jl., daar anders de punten wel eens in Hoek van Holland kon den- blijven. Wij vertrouwen echter, dat allen hun best, zullen doen om minstens één puntje mede te nemen naar den Dam. Het 3e elftal tenslotte ontvangt te 12.30 uur op eigen terrein Vigor I uit Delft. Wij zijn- er van overtuigd, dat de 3e elftallers, die Zondag jl. met een overwinning be gonnen, hun best zullen doen om ook thans beiden punten thuis te houden. Of dit lukken zal, weten wij niet, daar Vigor een sterk elftal heeft, dat de overwinning niet ca- deau zal geven. Het zal voor de 3c elftal lers zeer zeker noodig zijn om van het be gin tot heb einde flink aan te pakken, en goed samen te spelen. Dan alleen kan een goed resultaat bereikt worden. Het. programma voor de Junioren voor Zondag a.s. luidt: Hoornpark, 12.30 uur: Valkeniers b A. V. V. b. Soornpark, 3 tiur: V. A. P.aA. V. V.a R. K. S. V. „D. 0. S.w. Morgen speelt D. O. S. I haar 2den competitiewedstrijd en wel tegen Victrix uit Haarlem. Wij hopen en verwachten, dat alle spe lers zich geheel zullen geven. Vorige week werd uit wel gewonnen van het zeer ster ke „Alliance", terwijl D. O. S. nu terrein- voordeel heeft. Wij verwachten zeer veel publick voor dezen 2de klas wedstrijd op het D. O. S.- terrein. D. O. S. II gaat naar de Sleutelstad om daar Leiden III te bekampen. Zorgt, voor een goed begin in dit seizoen D. O. S. Il'ers. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. H. B. O. II—Vitesse I; T. Y. B. B. II— Geel Wit IOnze Gezellen IConcordia I - Tweede klasse C, Santpoort IIOnze Gezellen IID. O. S. IVictrix I; Lisse IIH. B. C. Ha. Tweede klasse D. Westlandia I—G. D. A. II; V. A. P. I— H. V. C. I. Derde klasse D. H. B. C. III—Santpoort III; Geel Wit II—Lisse III; T. Y. B. B. Ill— B. S. M. I. Derde klasse E. S. J. O. II—Blauw Zwart II; S. N. A. I Wilhelmus II; D. V. O. ILeiden II; Lisse IVO. V. V. I (12.30 uur). Derde klasse F. W. V. V. ID. H. L. III; Graaf Willem III—P. F. C'. II; Geel Zwart I—Graaf Floris II; A. V. V. I—S. D. S. I. Vierde klasse D. D. S. S. II—H. B. C. IV: Concordia II— Onze Gezellen III: Victrix IIGeel Wit III; B. S. M. n—V. V. F. I Vierde klasse E. Leiden ITTD. O. S. II (12.30 uur); A. s. c. i—s. j. c. m. gewaand had en die hem, zooals hij pas beweerd had, gevaarlijk zou kunnen wor den. Bij dat gezicht verdween de kwaad aardige uitdrukking van zijn gelaat om plaats te maken voor een uitdrukking van smart. Wat zouden die twee jonge men-' schen een gelukkig paar kunnen worden,' a-ls die gehate Fimmy er niet tusschen, stond! Wat 'n flinke jonge man! Zoo had hij hem zich niet voorgesteld! In dien' ongeluksnachl had hij er heel anders uit gezien'! Maar toen was zijn gelaat, ver wrongen door doodsangst! En die jonge man met een leven vol geluk was door hen gestempeld met een moordenaarsteeken Neen, niet door hem. Door Fimmy. Die be raamde het goddelooze plan en hij had ge holpen, want Fimmy was cr te laf voor om het alleen uit te voeren. En nu zon deze- Fimmy, die hem verleid had, die laffe schurk met den prijs gaan strijken zijn Alice, het meisje, dat door een won der te midden van een lage en onzedelijke bende haar hart zoo rein en schuldeloos had bewaard O, hoe haatte hij dien man en ook hoo bang was hij voor hem Hij had niet veel tijd zijn over wegingen voort te zetten, want Fimmy en Georgo verlieten het buffet en stonden conige ©ogenblikken later voor hem. „Hier is onze rdouwe vriend, George Adams", bogon Fimmy. „Ik heb zooeven aan bet buffet vergeten je zijn naam te noemen." OVordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 13