UIT DE RADIO-WERELD UIT DE OMGEVING Programma's voor Zondag 13 October. Huizen, 1875 M. 8.309.30 KRO. Morgenwijding. 9.30 N<~ ,V. Ke.kdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk (Groote) te Den Haag. 12.301.30 KRO. Concert door bet K. R. O.-T'io. 1.302.00 KRO. Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.002.30 DRO. Lezing. 2.304.30 KRO. Dubbel Mannenkwar- tet-wedstrijd. 4-505.00 KRO. Ziekenhalfuurtje. 5.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de N*ed. Herv. Kerk (Koninginne) te Rotterdam. 7.30800 KRO. Lezing over: Naar het oude peil! Feilen en perspectieven in onze Roomsche middenstandsbeweging. 8.01S.10 KRO. Praatje door den KRO.- Voorzitter. 8.1010.45 Concert. Orkest, bariton, viool en piano. 10.4511.00 KRO. Epiloog door Klein Koor. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 9.00 VARA-uit zending. 12.0012.40 Lezing door dr. H. Sluiter.: De ontwikkeling der Sterrenkunde. 12.402.00 Concert door het Octet. Boris Lensky, viool. 2.002.30 Tooneelhalfuurtje door C. A. Schilp. 2.303.15 Solistenconcert. N. v. OsPool mezzo, sopraan. E. Molthenius, piano. 3.155.00 Concert door het orkest o.l.v. Nico Troep. H. v. d. Vegt, viool. 5.00 VAR A-uitzending. 6.30 VPR O-uil zending. 7.308.00 Radiopraatje. 8.00 Pers- en sportber. 8.10 Aansl. van bet Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest o. L v. Dr. "Willem Mengelberg. Daarna tot 12.00 gramofoonmuziek. Daventry, 1554.4 M. 3.50 Concert. Kwintet. 5.20 Piano-duetten. E. Bartlett en R. Robertson. 5.50 Bijbellezing. 6.056.35 Bach's Kerkcanjtate No. 180. Solisten, koor en orkest, 8.15 Keradienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. 10.50 Epiloog. „Radio Paris", 1725 M. 12.20 Religeuse causerie en gewijde mu ziek. I.05 Gramofoonmuziek en voordracht. 4.50 Gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.05 Circus Radio-Paris. 8.35 Concert. Orkest. 10.35 Jazzmuziek, Langenberg, 473 M. 8.259.20 Evangelische morgenwijding. II.5012.20 Oogstdankfeest. Orkest en koor. 12.201.50 OrkestconeerL 3.505.20 Orkestconcert. Uitzending uit Frankfurt, 7.20 „SchwarwaldmadeF. Operette in 3 bedrijven van Leon JesseL Daarna tot 11.20Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 11.2011.50 Gramofoonmuziek. 11.50 ca. 1.10 Concert. Orkest, zang en toespraken. I.503.50 Concert. Orkest en piano. 7.20—8.35 Concert. Orkest en vocale so list. 9.0510.20 Concert en instrumentale so listen. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Kinderuurtje. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Her-uitzending van het concert uil het Concertgebouw te Amsterdam. Zeesen, 1635 M. 8.20 Morgenwijding. 10.20 „Der Stein", cantate. Orkest en solisten. II.20 Concert. Marek Weberkapel. 1.50 Concert R. Weiss, sopraan. I 3.05 Concert Emil RooszkapeL ''"[F?' 7.20 Militair orkestconcert. 8.35 Liederen van Strauss. Daarna tot 11-50 dansmuziek. Programma's voor Maartdag 14 October. Huizen, 1875 M. (UitsL N.C.R.V.-uitzendingen). 10.3011.00 Zi ekendien st. 12.301.45 Orgelconcert. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Lezing over: Prof. Gunning als letterkundige. 7.008.00 Uurtje voor de rijpere jeugd. 8.00 Toespraken, orkestconcert en so praan. Daarna: Persberichten. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het kwartet. 2.002.45 Kookpraatje. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt- theater te Amsterdam. 5.006.00 Kinderuurtje o.l.v. Mevr. Ant. v. Dijk. 6.006.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Koersen. 6.457.15 Boekbespreking door A. J. D. v. Oosten: „De Protestantsch-Christelijke litteratuur in haar jongste periode". 7.157.45 Engelsche les. 8.009.00 Concert. Zangver „Polyhym nia" en de Philharmonische kapel „Mo zart". 9 0011.00 Concert door het orkest o.l.v. Nico Treep. Egb. Veen, piano. Klassiek programma. Daarna persber. Vervolgens populair orkestconcert, gevolgd door gra mofoonmuziek tot 12.00. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. Cinema-orgel. 1.20 Orkestconcert. 1.20 Piano-recital. ~<v.i7 I.352.20 Orkestconcert. 2.20 Uitzending voor scholen. 2.50 Lezing. 3.25 Lezing. 3.45 Berichten. 3.50 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Piano-recital door Gertrude Pep percorn, piano. 9.20 Nieuwsber. 9.40 „Points of View"-III van Bernard Sbaw. 10.10 Kamermuziek. Het Hart House Strijkkawrtet R. Clayson, tenor. II.20 Dansmuziek. 12.20—12.35 Beelduitzending. „Radio Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Gramofoonmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert,' tooneeluitzijding. Strijk kwartet. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4.555.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Orkestconcert Daarna tot 10.35 or kestconcert. 103511.20 Dansmuziek. (Gramofoon- plaben)i Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert 2.554.55 Orkestconcert 7.580.50 Orkestconcert - 9.0510.20 Concert. Orkest en viooL Brussel, 538.5 M. 5.20 Tioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8-20 Concert en tenor. In de pauzes: Lezing en beriohten. Zeesen, 1635 M. 11.203.50 Lezingen en lessen. 3.60—4.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. 7.50 „Heitere Funksuite". Orkest van Breslau. 8.20 Vroolijk concert 11.50 Dansmuziek. INGEZONDEN MCDEDEELING. - I.E.M.C.Ö. - -RADIO - Mare 104 - itlDE h Tel. 1118 hetIadi es 66 voor alle voorlne aw-tarten COMPLETE RAMTEllFN. HOE WERKT UW RADIO-TOESTEL? Radio-praatjes voor den (eek-luisteraar. Indien we nr ?en milli-ampèremeter in den plaatkring opnemen zal deze een bepaalden stroom aanwijzen, welke dezelf de waarde blijft zoolang de accu en ano- dcbatterij aangesloten zijn. Indien we een batterij nemen en deze met- de pluspool aan het rooster verbinden en met de min pool aan den accu (wij denken de antenne met afstemspoel en condensator even weg) dan zal de milli-ampèremeter plotseling een grooteren uitslag vertoonen, dus meer stroom aanwijzen. Maken we de batterij nog groot er dan slaat de meter nog ver der uit. Hieraan is echter ook een grens. Door de batterij is het rooster positief ge worden en worden de (negatiev) electro- nen uit den gloeidraad aangetrokken. De aantrekkende kracht van de plaat wordt hierdoor versterkt, zoodat de plaat nog meer electronen kan opnemen en de ano- destroom nog grooter wordt. Hoe grooter de batterij hoe meer positief het rooster, dus hoe grooter de aantrekkende kracht en hoe grooter het aantal electronen met als gevolg een grooteren plaatstroom. Is de max. electronen-uitsraling van den gloeidraad bereikt dan zal een hoogere roos ter spanning geen invloed meer uit oefenen. Sluiten we nu de roosteibatterij andera- om aan, dus met de negatieve pool aan 't roosier en de positieve pool aan den accu dan zal de milli-ampèremeter plotseling minder uitslaan; door de batterij te vcr- grooten zakt de naald van den meter nog meer tot hij eindelijk op nul staat. Er gaat geen stroom meer door den plaat kring. Eem nog grootere batterij zal geen invloed uitoefenen op den plaatstroom want lager dan nu is niet mogelijk. Wan neer de minpool van de batterij aan het rooster ligt wordt dit negatief en zullen de door den gloeidraad uitgestraalde (ne gatieve) electronen afgestooten worden, met als gevolg een verminderde plaat stroom. Wordt bet rooster nog meer nega tief dan zullen ten slotte alle electronen afgestooten worden en kan geen plaat stroom meer in den plaatkring optreden) het rooster sluit als 't ware den stroom toevoer af. Wanneer in plaats van een batterij de antenne met de afstemspoel aan 't rooster verbonden worden zullen de in de antenne opgewekte electrische stroompjes dezelfde uitwerking op den plaatstroom hebben. Deze vermeerdert en vermindert al naar gelang de stroomp jes zijn, welke de antenne toevoert. Welk voordeel wordt er nu bij deze werking vei- kregen? De antennestroompjes welke uiterst zwak zijn worden omgezet in veel krachtiger stroompjes welke echter het zelfde karakter van de toegevoerde an- tennnestroömpjes behouden. De oorspron kelijke antennestroompjes worden dus slechts benut om de anodestroom te con- troleeren zij komen niet verder als 't rooster. Waar de stroomep. in den plaat- kring een getrouwe copie zijn (alleen zijn ze veel krachtiger) van de antenne- stroompjes en deze laatste, zooals in de voorgaande artikelen uitvoerig verklaard werd van t e hooge frequentie om hoor baar te zijn, kunnen we de stroomojes zoo als deze in den plaatkring van de lamp vloeien natuurlijk ook niet hoorbaar m.*- ken. De werking van de lamp zooals bier beschreven is van een hoogfrequentver- sterker. Toch is fig. 1 niet compleet want evenals de antennestroompjes afgestemd werden met een spoel en condensator moe ten de plaatstroomen óók afgestemd wor den, eveneens met een spoel en condensa tor. Inplaats van de milli-ampèremeter denkt men zich dus een spoel en variabele condensator welke in stippellijnen aange geven staan. We gaan de stroomojes in den plaatkring van de lamp dus ook afstem men. Nu we echter de beschikking gekregen hebben over vrij krachtige stroompjes worden zij overgebracht op de detector lamp waar de gelijkrichting plaats vindt. Hier worden de oorspronkelijke microfoon stroompjes die in den zender met de hoogfrequente trillingen vermengd wer den om overgebracht te worden liit de hoogfrequente trillirgen Een gevoelig meetinstrument dat de stroomsterkte in milli-ampère's aan wijst. 1 milli-ampère 1/1000 ampère. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Bespreking over een nieuwe ver bindingsweg met de Leidsche Vaart. Het voorste! van B. en V/. verworpen. Regeling der werkverschaffing. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Als eerststemmend lid werd '.j.an(ron-07An Ao Too.. De voorz. opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden gelezen en goedgekeurd. Hierna werd de heer A. P. H. de Bek- ker beëedigd als waarnemend secretaris. Voor kennisgeving werden aangenomen, verschillende goedgekeurde raadsbeslui ten, alsmede eenige dankbetuigingen. Ingekomen was voorts nog een verzoek van den heer P. J. Ruigrok om de water leiding door te trekken vanaf de Bocr- baavestraat naar zijn perceel, omdat de Boerhaavestraat toch doorgetrokken wordt. De heer van der Hulst vraagt of het de bedoeling is om de Boerhaavestraat thans reeds door te trekken en dan de afstand De voorz. antwoordt ontkennend. Het perceel van den heer Ruigrok ligt te ver, dus wanneer hij water wenscht, moet hij bet aantal meters boven de 25 M. van den aanleg betalen. Aan de orde is thans de benoeming van een gemeente-arbeider. Na eenige oogen- blikken in comité-generaal te zijn geweest, wordt overgegaan tot de stemming. Uit> gebracht werden op den heer B. J. van der Ploeg 4, op den heer C. v. Schooten 2 en op den heer J. "W. Borst Lzn., 1 stem, zoodat de heer van der Ploeg werd be noemd. In behandeling kwam het aanbod van een strook grond door eenige eigenaren. spoorbaan, vanaf de Hoofdstraat naar Piet^Gijzenbrug. Aangeboden wordt het volledige eigendom van een strook grond ter breedte van 6 M., met bestemming tot i „openbare weg". De in deze strook bevin dende tochtslooten zullen worden gedempt en waar noodig gerioleerd, zonder kosten voor de gemeente. De voorz. zegt, dat de meerderheid van B. en W. in de totstandkoming van bedoel den weg een zoodanig belang ziet, dat zij meent in overweging te moeten geven het aanbod te aanvaarden, onder dit voorbe houd echter, dat dan in de plaats van 6 M. een strook grond van 7 M. kosteloos aan de gemeente wordt afgestaan, zulks met het oog op den aanleg eventueel van een trottoir of rijwielpad naast het eigen lijke wegdek. In dit geval krijgt de ge meente voor haar rekening den aanleg van den geheelen weg. Spreker licht een en ander nog uitvoerig toe. De heer van der Hulst kan zich ver eenigen met de meening van de minderheid van B. en W. Het ingenomen standpunt pjoet gevolgd worden: dus eerst de weg gereed. Spreker zegt, dat de verharding welke de gemeente anders zal moeten aan brengen te duur wordt voor de gemeente. De heer van der Voet ziet in dit aan bod nu niet zoo'n heel erg groot gemeente belang. Hij wil eveneens den tot nu toe bewandelden weg volgen en dus eerst den weg opgeleverd zien op een breedte van 6 M. De beer Nijssen spreekt zich eveneens uit tegen het voorstel van de meerderheid van B. en W. De voorz. zegt, dat in het voorstel van de meerderheid van B. en W. een toe komstplan zit. Door de aanvaarding van het voorstel kan pl.m. 50 H.A. weiland om gezet worden in bloembollenland. Hierdoor verkrijgt men uitbreiding van de gemeente. Er zullen woningen en bloembollenbedrijvcn langs dezen weg worden gesticht. Het al gemeen belang alsmede het gemeentelijk belang wordt hiermede gediend. De te ma ken kosten voor de gemeente zullen la*er zeer zeker in een zoodanige mate in een anderen vorm in de gemeentekas terug vloeien, dat men geen spijt van den aan leg zal hebben. Dat deze weg werkelijk toekomst beidt voor de gemeente bewijst reeds het feit, dat het te ontwerpen uit breidingsplan zich aanpast .bij den aange boden grond voor openbaren weg. Spreker beveelt met vrijmoedigheid het voorstel, van de meerderheid van B. en W. aan, te meer nog daar het aanleggen van den weg tevens een mooi object van werkverschaf fing vormt. Wethouder van R eisen zegt misschien kortzichtig te zijn, doch ontraadt ten sterk ste het voorstel van de meerderheid van B. en W. Laten belanghebbenden den weg geheel klaar opleveren, dan heeft de ge meente geen kosten en wordt de gebruike lijke lijn gevolgd. Elk bedrag uitgegeven voor het voorstel van de meerderheid van B. en W. acht hij te veel. Deze gelden kun nen beter besteed worden voor de ver breeding en verbetering van andere we gen zooals den Jacoba van Beierenweg, de Leidsche Vaart, de Rijnsburgerweg enz. De beer Eigenbrood zegt, dat de tegen standers van het voorstel van de meer derheid van B. en W. de zaak van den pes- simistischen kant bezien. Met moet meer in do toekomst kijken. Hij heeft het reeds meer aangetoond dat een dergelijke ^aan leg noodzakelijk en van belang zou zijn voor de gemeente. De te maken kosten ko men er zeer zeker na verloop van tijd weer uit. Het aanbod vindt hij goed en billijk, terwijl er veel goeds inzit voor de toe komst. De heer van der Voet ontkent het nut van dezen weg niet, doch wil de gebruike lijke weg bewandelen. Hij acht het belang niet zoodanig, dat hieraan een vrij groot bedrag moet worden ten koste gelegd. De heer Nijssen zegt, dat, wanneer het werkelijk van zoo'n groot belang is, dat daar een breeden weg wordt aangelegd, de eigenaren dit dan maar moeten doen en zij de lusten hiervan kunnen genieten. De voorz. zegt, dat het particulier ini tiatief hierin niet vermag te doen wat de gemeente kan doen. Bij vroegere overname van wegen is wel een andere wijze van aanbouwing geweest, doch hier wordt het gemeentebelang zoowel als het algemeen belang mede gediend.Nogmaals beveelt hij sterk aan bet voorstel van de meer derheid van B. en W. Genoemd voorstel wordt in stemming gebracht en wordt met 5 tegen 1 stem, terwijl er een stem blanco wordt uitge bracht, verworpen. Tegen stomden de heeren van Reisen., Witteman, van der Hulst, Nijssen en van der Voet. Voor de heer Eigenbrood. Blanco de heer van der Laan. Het voorstel van de minderheid van B. en W. om den weg eerst over te nemen, wanneer hij kant en klaar is op een breedte van 6 M., wordt aangenomen met 5 voor en 2 stemmen blanco, die van de heeren van der Laan en Eigenbrood. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten om met de Coöperatieve Boeren leenbank alhier, een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 200.000.tegen een rente van 5 pet. en een provisie van 1/8 pet Deze gelden zijn benoodigd voor de waterleiding en de R. K. Meisjesschool. Uiterlijk 31 Juli 1930 wordt deze leening geleend op langeren termijn en bij de Coöp. Boerenleenbank afgelost. Hierna kwam in behandeling de rege ling voor de werkverschaffing. De voorz. zegt, dat de gemeenten in de omtrek over deze aangelegenheid tezamen hebben geconfereerd. In deze conferentie zijn twee commissies benoemd. In ©en van deze commissiën is een alge meen reglement omtrent het te werk stel len van werkloozen, vastgesteld. Het is de bedoeling om in alle gemeenten in den om trek de werkverschaffing te regelen. Hier voor is evenwel geen verordening in het leven geroepen, omdat hieraan rechten zouden kunnen worden ontleend en dit is niet de bedoeling. In deze algemeene re geling staat vermeld, welke personen voor werkverschaffing in aanmerking komen. In aanmerking komen alleen diegene, die werkloos zijn en door elkaar een minder IN tijdvak 1 November 19281 Novemb 1919. Dit bedrag van 27 wordt met gedeelte verhoogd voor elk mannelijk ki boven de 15 jaren, dat zelf werkzaam Het bedrag van 27 is aangenomen als gemiddeld bedrag van een vasten arbeidi Degenen, die dus meer verdiend hebb dan ©en gemiddeld weekloon van 27, men niet in aanmerking voor de werkve schaffing. Ongeorganiseerden komen v& de werkverschaffing niet in aanmerkii tenzij zij kunnen aantoonen, dat zij zich andere wijze verzekerd hebben tegen v erkloosheid o.a. door een andere ven kering, sparen enz. De werkverschaffii begint eerst op 16 December" en eindi uiterlijk vóór 16 April d.a.v. Toegekend worden een loon van 4 per dag. Arbeid krachten, werkloos zijnde en die r zomer minder dan 4 per dag verdiene ontvangen dat loon, wat zij in den zom verdienen. Christelijk erkende feestdag worden uitbetaald als werkdag, alsma de Zondagen die gevierd worden door e< of andere kerkelijke gezindte. Spreker ve zoekt den Raad het concept-reglemeni gewijzigd aan te nemen, opdat de unanien regeling gestand kan blijven. De heer van der Voet kan zich niet heel en al vereenigen met de regeling v de ongeorganiseerden arbeidskrachten. H geheel vindt hij evenwel een stap in goede richting. De heer Witteman vraagt of er overh is gepleegd met de organisaties van vr erknemers. De voorz. antwoordt, dat de werkn mersorganisatie niet is gehoord, omdai reglement slechts voor één jaar geldt de tijd om een overleg met de organisati te plegen te kort was, met het oog op spoed die er bij was. De heer Witteman zegt voorts, dat bedrag van 27 niet het gemiddeld) van ©en vast arbeider. Dit moet zijn per week, omdat de vaste arbeiders ve schillende emolumenten genieten, well losse arbeidskrachten missen. Beide cal goriën hebben gelijke rechten, dus hec drag moet overeenstemmen. De voorz. zegt, dat dit bedrag is aang nomen op advies van een werkgever, in de commissie zitting heeft. De heer Witteman zou liever ©en non van 28 per week willen aanhouden Wethouder van der Laan zegt, dat losse werkkracht wel meer dan week zal verdienen, doch dit is nooit zu ver te achterhalen, zoodat de emolumei ten van de vaste arbeiders hiertegen opwegen. Deze regeling geldt voor één ja.1 zoodat deze regeling een tijdelijk karakfc draagt. Voorts vraagt de heer Witteman of pe sonen, die het volle loon in den zomer nit verdienen ook bij de werkverschaffing werk worden gesteld. De voorz. antwoorc toestemmend. De heer van der Voet vraagt, wat B. W. doen wanneer de werkloozen juist aangenomen limiet overschrijden. Voor di menschen is het zeer moeilijk om in da zomer zooveel te sparen, dat zij in da winter kunnen leven. Passen B. en W. bepalingen zeer sterk toe. Hij vindt i deze regeling een pressie om de mensche] te dwingen tot sparen. De heer Eigenbrood is ©en oogenbli bang geweest voor de ongeorganiseerde a; beidskrachten, doch door de toeliehtin van den voorzitter gerustgesteld. Evena! B. en W. altijd de soepelheid hebben b( tracht zullen zij dit zeer zeker ook nu w< weer doen. De voorz. geeft van de diverse ve ronde stellingen een duidelijke uiteenzetting toont dit aan door voorbeelden uit d praktijk. Na ©enige discussie wordt hot ontwer; reglement zonder hoofdelijke steinmij goedgekeurd. Hierna wordt de begrooting voor h< dienstjaar 1930 aangeboden met in ontvanj sten en uitgaven tot ©en gelijk bedrag t.i voor den gew. dienst met 100.559.531 en voor den kapitaaldienst met 5.357.4 De voorz. merkt hierbij op, dat de bi lastingen onveranderd zijn gebleven. Na ettelijke stemmingen worden de he! ren van der Hulst, van der Voet en Nijsse benoemd tot leden der commissie met h( nazien der begrooting belast. De commissie, met het nazien der rek ning voor den dienst 1S28 belast, advisee den Raad na het gehouden onderzoek rekening voorloopig vast te stellen met volgende eindcijfers: gewone dienst, ca vangsten 106.801.83, uitgaven 88.395.1 batig slot 18.406.16; kapitaaldienf ontvangsten 54.863.39 1/2, uitgave 78.666.45 1/2, nadeelig slot 24.803.06. Nadat de beer van der Hulst dank g. bracht had voor het goede beleid van en W. in 1928, werd de rekening overeei komstig het advies van de commissie, vas gesteld zooals hij door B. en W. was aa: geboden. Zonder hoofdelijke stemming werd ten, nadat de voorz. de gevraagde inlicl tingen dienaangaande had verstrekt, de vaststelling van het reglement en tarieven voor de waterleiding. (Tarieve en het voornaamste van het reglement Ti nader bekend gemaakt worden). Bij de rondvraag vroeg de heer Witti man of de Bergamolaan, die door den aac leg van de waterleiding slechts is gewo: den, verbeterd wordt. De voorz. zegt, di de laan reeds in bewerking is. Hierna sloot de voorz. de vergaderin Verscheidene belangstellenden woond deze vergadering bij. RIJNSATER WOU DE. Een paard zwaar gewond. Gistere# morgen had alhier een ernstige aanrijdin plaats tusschen een uit de richting Lft muiden komende auto en een van de H# ven alhier komende bieten-wagen, bespac nen met twee paarden, van don landbop wer De Raadt te Leimuiden. Een hzu van den bak der auto drong een d« paarden ongeveer 20 c.M, in het lichaai en veroorzaakte een wond van ongevee 30 c.M. lengte aan de borst. Door de dierenarts Karssemeyer uit Nieuw vee werd de wond gehecht, waar een paar ut mee gemoeid was en wat zeer veel moeii kostte. Persoonlijke ongelukken hadden deze aanrijding gelukkig niet plaats.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10