STADSNIEUWS LUCHTVAART ra pen door een jong, kwiek officier, die 1 op manoeuvre was on haar vroeg: „Heb je den vijand ook gezien?" „Wie, wat," vroeg het oude vrouwtje „De vijand, de vijand", herhaalde de officier ongeduldig. -L>e vijand", zei het oude vrouwtje. ,,de vijand; zouden jullie niet liever probeeren het samen een6 te worden?" Deze anecdote bracht dr. Nolens te pas a een eindeloos debat over de beste in richting van een wet tot bestrijding van ie werkloosheid, toen hij, de vergadering voor zes weken schorsend, de verwachting uitsprak, dat in dien tusschentijd de ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers het eens zouden worden, (zoodat de hulp van den webgever niet groot zou behoeven te zijn) en aan beide partijen als richtsnoer de verstandige woorden van het oude Limburgsche vrouwtje meegaf. Probeert het samen eens te worden. Och, deden wij dat altijd maar; wat zou t er in de wereld beter uitzien en wat zouden we prettiger leven! Uit het Bakkersbedrijf. De contractactie. Wij vernemen van arbeiderszijde, dat in de conferentie üusschen de vertegenwoor digers van de besturen van de drie Werk geversorganisaties en de -besturen van den Pu K., den Chr. en den Neutr. Bond in het Bakkersbedrijf, inzake de nog gebleven geschilpunten over de Collectieve arbeids overeenkomst. naar aanleiding van de door deze arbeidersorganisaties ingedien de voorstellen betreffende de geschilpun ten, het volgende overeengekomen is om aan de ledenvergaderingen ter beslissing voot te leggen. De besturen der werkgeversorganisaties in het Bakkersbedrijf nemen aan voor hunne ledenvergaderingen te verdedigen met vier en voor het geval een der ar beidersorganisaties weigert. met drie werknemersorganisaties een contract, af te sluiten en in het vertrouwen, dat de door de ledenvergaderingen definitief aan te nemen arbeidsregeling behoorlijk zal worden doorgevoerd met ingang van de eerste loonweek van April 1930 de loonen met 1.per week te verhoogen. half wassen en broodbezorgers in gedeeltelijken dienst naar rato. Over den vacantietoeslag wordt voor 1 Juni 1930 door de Centrale Bedrijfscom- missïc -beslist. De beslissing der Centrale Redrijfs commissie wordt aan partijen ter aanvaarding voorgelegd. De duur van de overeenkomst wordt be paald op ingaande 1 November 1929 tot 31 December 1931. Na cfe staking in het houtbedrijf. De arbeid hervat. Na een lange gedwongen vacantie is gis teren eindelijk door de werknemersorgani saties het werk in het haven- en houtbe drijf over de gansche Zaansehe linie weer opgenomen. Zaandam vertoonde gisterenochtend speciaal aan haar zelfkanten geiokkig een heel ander en opgewerkter beeld, dan zij in het afgcloopen halfjaar had ten toon gespreid. Allerwegen weerden zich opnieuw vele rappe handen en lijven cp werven en schuiten, op fabrieken en schepen, om het sedert April verlaten werk met de niet verleerde routine en vertrouwdheid te ver zetten. Vrijdag en Zaterdag 1.1. waren de werkwilligen uit Zeeland en de Zuider zeedorpen voor goed afgereisd, terwijl di verse firma's haar vaste arbeiders tijdig hadden aangeschreven, dat zij weer wer den verwacht, en zeer vele losse krachten voor tewerkstelling waren aangenomen. Enkele patroons hadden bovendien de goede ingeving gehad, om het nieuw aan tredende of aangetreden personeel met een sympathiek woord op te wachten, dat tot kern had, dat nu alle leed weer was geleden en iedere gedachte aan wrok ve - re moest blijven. De staking heeft precies 6 maanden ge duurd. Haagsche annexatie-plannen. Men schrijft ons uit Voorburg: Nu door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland aan de. Gemeentebesturen van Voorburg en Rijswijk officieel is medege deeld, dat zij thans medewerking zullen verleenen aan de pogingen van de ge meente 's Gravenhage om haar grondgebied met de gemeenten Voorburg en Rijswijk te vermeerderen, is dit annexatie-vraag stuk wederom in een actueel stadium ge komen. Het zal echter voor velen een raadsel zijn hoe Ged. Skaten zich thans op een dergelijk standpunt hebben kunnen plaatsen, want, zooals men zich zal her inneren. hebben zij eenigen tijd geleden, Mei 1927, de annexatie door 's Gravenhage als „niet noodzakelijk" afgewezen. Ook de hernieuwde actie, welke den Haag na de afwijzing door Ged. Staten inzette, Novem ber 1928, geeft, op z'n zachtst uitgedrukt-, een eigenaardigen indruk. Doch nu dan weder de kaarten op tafel liggen zijn we op onderzoek uitgegaan naar de oorzaak van de zwenking van Ged. Staten. Als een der oorzaken kunnen wij vast leggen de wisseling van het commissariaat der Koningin in Zuid-Holland, welk hooge ambt thans uitgeoefend wordt door Z.Exc. Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, die als oud-burgemeester van 's Gravenhage in deze aangelegenheid een geheel ander .standpunt innocmb dan zijn voorganger, Baron Sweerts de Landas Wyborgh. De tweede en wel de voornaamste oor zaak van het eigenaardige besluit van Ged. Staten is gelegen in het drijven der S.D.A.P. Haar ideaal is niet den Haag .groot te maken, doch haar macht ook uit re oefenen over Voorburg en Rijswijk, die thans nog een rechts gemeentebestuur heb ben. Dc goede financieele positie waarop genoemde gemeenten zich als vrucht van het voorbeeldig rechts-beleid met trotsch mogen beroemen, moet aangewend worden in dienst van het socialisme. Daarom weid ook het sociaal-democratisch lid van Ged. Staten, de heer J. H. A. Schaper, die als oud-Rijswijker destijds stemde tegen an nexatie, door de S.D.A.P. tot de orde go- roepen, zoodat hij thans op last van zijn superieuren niet anders kon doen dan het doorzichtige streven der S.D.A.P. te steu nen. De S.D.A.P. heeft met de Haagsche annexatie-zuchtigen dus tot op het hui dige stadium succes te boeken. Of zij ech ter de victorie zal kraaien? De destijds door Prof. v. d. Grinten gesteunde an li- annexatie-beweging zal, wij twijfelen er niet aan, geen middel onbeproefd laten om de zelfstandigheid van Voorburg en Rijswijk te behouden, te meer daar deze actie dc volle sympathie heeft van alle inwoners van genoemde gemeenten, be houdens dan, zooals van zelf spreekt, de „socialisten". HANZE. De R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield gisteravond te 9 uur een ver gadering in de „Turk". De voorzitter, de heer Th. Bergers, open de de vergadering en deelde mede, dat eon conferentie was gehouden met den direc teur van de Duinwatermij., maar dat nog geen resultaat kon worden meegedeeld. Door den secretaris, den heer G. v. Deene, werden de notulen gelezen en on der dank goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar den Centralcn Raad werd gekozen de heer Colla met 9 van de 17 stemmen. Daarna kwam in behandeling de agenda voor den Central en Raad. Naar aanleiding van de begrooting wer den enkele discussies gevoerd- De heer Molkenboer wilde de begrooting wel aanvaarden, mits een post pro memo rie wordt uitgetrokken voor het Santos fonds, zooals door Leiden is voorgesteld. De heer Perquin merkte op, dat de be grooting éérst aan de orde komt en dan de voorstellen der afdeelingen w.o. heb voorstel-Leiden om een post uit te trek ken voor Santos. De heer B. v. Noort meende, dat, ge zien het prae-advies, de afd. Leiden haar voorstel dient in te trekken. De voorz. zeide, dat de afd. in 't geheel niet met het prae-advies van het H.B. instemde. Spr. achtte het beste, dat bij de begrooting-behandeling wordt voorge steld een memorie-post voor Santos uit te trekken. De heer Holst wees op de gunstige finan cieel© positie der vereen. Daarom achtte spr. het niet onmogelijk, het voorstel-Lei den aangenomen te krijgen. De heer Perquin antwoordde, dat het batig saldo van 1928 al versmolten is over de nadeelige saldo's van vorige jaren. De heer Slegtenhorst vroeg inlichtingen naar den post 1400 voor verzekering van de employé's. Dragen de employé's zelf bij? Spr. vond deze post buitensporig hoog. De heer Perquin zeide, dat de ambtena ren wel degelijk zelf bijdragen; zij missen 10 a 12 pet. van hun salaris. Verschillende bestuursleden verklaarden, dat het bedrag van 1400 voor 5 a 6 ambte naren niet te veel is. De heer Molkenboer zegt, dat eigenlijk op de begrooting had moeten staan aan de eene zijde de inkomsten van deze ver zekering, aan de andere zijde de uitgaven. Zoo als thans in de begrooting is opge nomen, heeft men geen overzicht". Daarna werd overgegaan tot bespre king van de bestuurs- en afdeelingsvoorstcl- len. Een voorstel van het bestuur luidde om ten laste van de Bondskas een collec tief abonnement te nemen op een populair orgaan, uitgaande van den Ned. R. K. Mid- denstandbond, op de bas-is van 75 ct. per lid per jaar. Voor de leden zal nog een bijblad beschikbaar worden gesteld tegen 2.per jaar. De heer Bouché achtte het beter, dat de Bond het blad zelf exploiteert, in plaats van de exploitatie op te dragen aan de fir ma Teulings. De heer Molkenboer is bang, dat men wel het gratis bondsnieuws zal lezen en niet meer het bijblad ad 2. - De heer Perquin zeide, dat als elk lid zoo'n blaadje krijgt, hij toch in ieder geval iets van den Bond verneemt. De heer Meyers zeide, dat het blaxi als advertentieblad de grootste waarde heeft voor de groot-handelaars. Het blad wordt verkeerd aangepakt. Het hoeft niets te kosten. De heer Perquin merkte op, dat de groothandelaars met meer voorkeur ad- verteeren in de vakbladen van de Middenstanders. De heer Meyers was het hiermede niet eens, en noemde een reeks van voorbeel den. De heer v. Deene bleef de meenïng toe gedaan, dat veel groote advertenties niet in het Middenstandsblad zullen komen, behalve enkele algemeene advertenties, zooals van hotels enz. De heer Meyers zeide, dat, als goede col porteurs aan den gang gaan, deze er vol doende advertenties uitslaan en dan kost dat blad geen vent meer. De heer B. van Noort wees op het blad van den Neutr. Middenstandsbond, dat "ook vol zit met. advertenties. Er is met ons or gaan iets aan de hand. Spr. zou den afge vaardigde op den Centralen Raad willen vragen te pleiten voor een groot orgaan, omdat de Bond op 't oogenblik niet meer te maken heeft met de schuld aan de Fe deratie (waarmee steeds is geschermd). Het tegienwoordigo orgaan is iets wat men lezen kan, maar aan afd. nieuws uit alle streken van het land gelooft spr., dat de Hanze niet veel heeft. De heer Bergers zeide, dat dit kleine gratis-blad een stap is in de goede richting. Aan den afgevaardigde werd ten slotte betreffende dit voorstel vrij mandaat ge geven. Bij een voorstel van de afd. Alkmaar om meer tijd te geven voor de bespreking der bestuurs- en afd.-voorstellen op den Centralen Raad, merkte de heer v. Deene op, dat het hem beter leek eerst de voor stellen en dan de begrooting te behande len. Dit werd door eenige leden bestreden. Op het voorstel-Leiden om voor San tos een post uit te trekken bracht het H.B. afwijzend praeadvies uit. De heer v. Deene meent, dat het HJ5. er zich met een Jantje van Leiden afmaakt. Al kon men er met een kleine bijdrage maar één boven-op helpen, dan was deze post ruimschoots beloond. De heer Meyers constateerde, dat het Bondsbestuur op een „hoog paard" is gaan zitten. Er is zóó veel noodig redeneert- het H.B. en daarom geven we maar niets. Besloten werd het standpunt der aid. te handhaven. Het voorstel van het Hoofdbestuur tot het brengen onder één dak van Centraal en Nationaal Hanzebureau verkreeg alge meene instemming. De heer Slegtenhorst merkte op, dat door de verkregen bezuiniging tegelijkertijd een post is gevonden voor Santos en een gratis Bondsblad. De heer B. van Noort wees erop, dat het H.B. thans werkt in de richting als door Leiden vorig jaar reeds aangegeven. De andere voorstellen van den Centra len Raad leverden geen stof tot bespre king. Uitvoerig werd gediscussieerd over de vraag, of het afd.-bestuur volgend jaar als plaats van bijeenkomst voor den Centralen Raad de stad Leiden zal aanvragen in ver band met de viering van het 4e lustrum. De secr. wees erop, dat de contributie dan volgend jaar minstens met 50 pet. meet worden verhoogd. Na eenige bespreking werd besloten deze aangelegenheid te Was senaar met het Bondsbestuur te bespreken. Voor de rondvraag van den Centralen Raad verzocht de heer Jansen aan den af gevaardigde bij het H.B. te informeeren naar het rapport betreffende het verplich te wederkeer!ge lidmaatschap van Hanze en vakvereeniging. De agenda voor den Centralen Raad was hiermede afgehandeld. Bij de rondvraag- wees de heer v. Deene op het naderend feest van Allerheiligen, dat dit jaar op Vrijdag valt. Spr. vroeg of het niet mogelijk was, dat die week dc veemarkt op Donderdag gezet wordt. De voorz. zegde toe, dit met den directeur van den marktdienst te zullen bespreken. Hierna sluiting. A. R. K. A. Gisteravond hield de plaatselijke afdec- ling van de A. R. K. A. een ledenvergade ring in de Graanbeurs. welke druk was bezocht. De voorzitter de heer Manders opende de bijeenkomst met den chr. groet. Toegetreden als nieuw lid waren de hee ren C. C. Berg. mr. J. B. V. M. J. v. d. Mortel, mr. W. Sprenger. E. P. Scholtz en mej. E. C. M. Langezaal. De nieuwe leden werden geinsta-lleerd en voor zooverre aanwezig verwelkomd. In 't kort memoreerde de voorzitter nog de goed geslaagde optocht tijdens de jong ste verkiezingen, waarbij de afdec-ling flink was vertegenwoordigd, evenals dezen zo mer de gezamenlijke bijeenkomst op een Zondagmorgen bij de Eerw. Zusiers op dc Hoogewoerd waar een H. Mis in de kloos terkapel werd bijgewoond en daarna ge zamenlijk ontbijt. Bericht was ingekomen dat de Kroon ongegrond had verkhl#r*l hei besluit van den gemeenteraad van Zoeterwoude welke in beroep was gekomen tegen de beslis sing van Ged. Staten i.z. pensioen verhaal van het gemeentepersoneel. De Kroon heeft evenals Ged. Staten, het pensioen- verhaal niet goedgekeurd. Al te duide lijke factoren toonden dat dit verhaal ook niet billijk en onrechtvaardig ware ge weest. De afdeeling had in deze haar ac tie ontplooid. Financieele steun werd toegezegd aan den Bond v. Gr. Gezinnen, voor het hou den van een ouderavond. Voor het verplegend personeel werd de contributie als volgt bepaald; voor aspi rant verpleegster nihil, voor Leerling-ver pleegster de helft, voor verpleegster de ge wone contributie. Inmiddels was de heer Bulten binnenge komen, wiens komst met applaus werd be groet. Kort geleden werd hij benoemd als algemeen voorzitter van de Algemeene R.-K. Ambtenaren VeTeeniging in Neder land. De voorzitter de heer Manders memo reerde het overlijden van de echtgenoote van den heer Bulten. Vervolgens wees spr. er op, dat het jammer is voor de ambte naren, dat de heer Bulten niet in de Tweede Kamer is teruggekeerd. Vervolgens werd zeer breedvoerig be sproken de agenda-punten voor het bui tengewoon congres, hetwelk gehouden wordt op 26 Oct. e.k. te Nijmegen. ATs afgevaardigden benoemd de heeren Kriek en van Eisen en als plaatsvervangers do heeren Krom en Kasteleyn. Aangenomen werd een voorstel, om den heer Von Frijtag-Drabbe, oud-voorzitter, als eorelid te benoemen en niet eere-voor- ziiter. Punt 5 werd aangenomen. Punt 6.. ad 1 was men voor het advies der commissie en niet voor het voorstel van het Hoofd bestuur. Punt 6. ad 2 werd het voorloopig bedrag voor een bezoldigd bestuurder be paald op minimum 3500 inplaats van 2500. De functie secretaris en penning meester wenschte men afzonderlijk te hou den. Door de belangrijke voorstellen op de agenda was het laat geworden. Bij de rondvraag kwam ter sprake, dat de heer Heemskerk door verandering van werkkring ontslag heeft gevraagd en in kregen als lid van den gemeenteraad. Een goede en waardige plaats heeft hij daar bekleed en zoo noodig hadden ambtenaren en werklieden in t algemeen aan hem een steun, en steeds stond hij op de bres. Met algemeene stemmen werd besloten een dankbetuiging te zenden. Na een kostelooze verloting van een paar prachtige koperdiepgravure's werd de vergadering op gebruikelijke wijze ge sloten. Handelsregister K. v. K. Wijziging 1475. A. J. Turion, Voorscho ten, Voorstraat 52. timmeren, metselen en aannemersbedrijf. Uittr. E.: A. J. Turion, Voorschoten, d.d. 1 October 1929. Wijz. handelsn-: AL de Jong Zn. v.-h. Turion. ONTSPORING VAN EEN GOEDEREN* WAGON. t v Vertraging in het verkeer. Hedenmorgen te half negen is nabij het station alhier e>en met ijzer geladen goe derenwagon, die door een rangeerlocomc- tief werd voortgetrokken, op het hoofd spoor ontspoord. De wagen kwam naast de rails te staan en zakte opzij waardoor het verkeer, voornamelijk in de richting Den HaagHaarlem, versperd werd. Dc treinen moesten over een ander spoor ge leid worden, waardoor ongeveer een kwar tier stagnatie ontstond. Onmiddellijk werd personeel uit de werkplaatsen gerequireerd en te 10 uur had men het spoor weer vrij, zoodat hot verkeer weer normaal kon plaats hebben. Dc wagon werd slechts licht beschadigd. Grooter stagnatie dan het verkeer op den spoorweg ondervond het verkeer op den rijweg, wijl de overweg aan de Rijns- burgerweg niet minder dan een half uur gesloten bleef. ;J,_, Het drama in het woonwagenkamp. De begrafenis van het slachtoffer. Nadat hedenmorgen in de Hartebrugs- kerk een rouwdienst was gehouden voor de zielerust van den 40-jarigen woonwagenbe woner Th. KAvarten, die aan den voor avond van 3 October door een schot in de zijde was getroffen, aan de gevolgen waar van 'hij overleed, had te 11 uur op de be graafplaats a.n de Zijlpoort onder zeer groote belangstelling de begrafenis van het stoffelijk overschot van den overledene plaats. Het werd begraven in een eigen, gemetseld graf, In den stoet volgden ach ter den lijkwagen een tachtigtal vrouwen en mannen, allen bewoners van het kamp aan den Morschweg. Velen hadden een bouquet bloemen bij zich, de lijkwagen be vatte er geen. De familie en naaste ver wanten volgdefi in vier rouwkoetsen. Nadat de kist met het stoffelijk over schot in de kapel was binnengedragen, verrichtte de weleerw. Pater A. J. van Lubeek, die het slachtoffer in het Acad. Ziekenhuis ook van de laatste Sacramen ten had voorzien, de absoute. waarna de beaarding plaats had. Toen de plechtig heid verricht was. werd het .graf onder een groot aantal bloemstukken bedolven. Er heerschte begrijpelijkerwijs eenige emotie onder de vele belangstellenden, doch de korte plechtigheid had een ge woon verloop. Een aantal politiemannen was op het kerkhof aanwezig, om voor een geregeld verloop te zorgen. Vergadering „Dr. Schaepman". Men verzoekt ons te willen mededee- leh, dat de op Vrijdagavond a.s. vastge stelde vergadering van de propaganda- club „dr. Schaepman" tot nadere aankon diging is uitgesteld. Tentoonstelling W. H. v. rf. Nat. De tentoonstelling van werken van den schilder v. d. Nat in het Stedelijk Museum de Lakenhal, die dagelijks druk wordt be zocht, zal Zondag 13 October gesloten wor den. De N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij geeft volgend overzicht der vervoeropbrengsten gedurende Sep tember 1929'28 (ongecontroleerd)- Lij nen SchevenangenXeiden-Katwijk-Noord- wijk (incl. Stadslijn Leiden) 137.366, Lei den'Heemstede 9.563, AmsterdamZand- voort 135.707, Stadslijncn Haarlem 74.791, 1928: totaal 345-196. Per dag K.M. 1929: resp. 112.22. 13.12, 160.37, 135.49. 1928: to taal 101.20. De Minister van Financiën maakt be kend. dat ten behoeve van 's Rijks schat kist wegens te weinig betaalde belasting is ontvangen bij den inspecteur der direc te belastingen alhier, 1ste afdeeling, een bedrag van f 100.95 onder letters M. T. Reserve-le-luitenants H. Oortman Ger- lings, J. G. Kronouer, J. E. van Nes van Meerkerk, zoomede reserve-2e-luitenant N. S. Roorda van Eijsinga, van het 6e rog. veldart., komen van 31 Oct. t.-m. 23 Nov. hier ter stede onder de wapenen tot het bijwonen van oefeningen in oorlogsver- band. Eerste-luitenant A. H. Weïjns, van het 6e reg. veldart. alhier, wordt van 14 dezer t.-m. 7 Nov. gedetacheerd bij de artillerie inrichtingen aan de Hembrug tot het vol gen van een cursus. De Wethouder, de heer A. L. Reimerin- ger, is verhinderd op de Woensdagen 9 en 16 October a.s. spreekuur te houden. Door de politie is aangehouden H. H., verdacht van diefstal van rijwielen. H. heeft bekend en is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Gisteren is v. M. op de K ore vaar straat aangereden door de N. Z. H. Tram. Nadat de E. H. D. het been had gespalkt, is de man naar het Acad. ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat de opgeloopen kwetsuren niet van ernstigen aard waren. Vanmor gen is de man weer naar huis kunnen gaan. Gisteren is er opnieuw ruzie geweest in het woonwagenkamp, nu tusschen enkele vrouwen, die elkaar te lijf gingen. De po litie moest tusschen beide komen om de rust te herstellen. Gemeentelijke Aankondigingen Kostelooze Genees- en Heelkundige hulp aan onvermogenden. Burgemeester en Wethouders, van Lei den brengen ter kennis van hen, die op grond van onvermogen in aanmerking wen- sehen te komen voor het ontvangen, zoo noodig, van kostelooze genees- en heelkun dige hulp gedurende het jaar 1930, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strek kend bewijs zullen moeten aanmelden in het Elisabethshof aan de Oude Vest; dat die aanmelding zooveel mogelijk zal moeten geschieden door het hoofd des ge- zins, of, indien belanghebbende ongehuwd is, door hem of haar persoonlijk, en dat gelegenheid, daartojb zal worden gegeven op Maandag 14 Octfober 1929, van dos- voor middags half tjéh/tot des middags twaalf uur en van de$s namiddags twee tot half vijf uur; dat het trouwboekje bij de aanvraag moet worden medegebracht. Zij waarschuwen voorts de belangheb benden zich op den bovenaangegeven tijd en plaats aan te melden, zullende zij het, bij niet tijdige aanmelding, zich zeiven te wijten hebben, indien zij in het verkrij gen van genees- of heelkundige hulp ver traging ondervinden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEX, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 October 1929. LEIDEN. De aATond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Oct. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vdsch- markt 8, telefoon 552. Hedenmorgen liep op het Plantsoen een man, die zich woest aanstelde en gevaar voor de omgeving opleverde. Men wist niet of men met een krankzinnige te doen had dan Ave! met iemand, die- aan delirium leed. De politie heeft den ongelukkige 'naar Endegeest vervoerd. Door Burgemeester en Wethouders is hedenmorgen aanbesteed in het Bureau van Gemeentewerken (Bestek No. 15): Perceel I. Het bouwen van een stal voor •verdacht vee aan de 2e Binnenvest gracht hoek Nieuwe Veemarkt en Perceel II. Het bouwen van een open baar Urinoir aan de Korevaarstraat en oen Urinoir met afsluiting Oude Heeren- bracht en bijbehoorende werken. Ingeschreven was als volgt: Paardekoo- per, Zoeterwoude I f 2999.Wamaar en Hoogstraten I en II f 6990.W. E. Neu teboom I f 3007.II f 3400.J. v. Riet I f330—, II f3540—, v. Duin en Vink, Xoordwijk I f 4220—, II f 3880—, Mugge en v. Klaveren I f 3035.F. G. Barton I f 2992.II f 3674.in massa f 6664.—^ Marcelis en Heemskerk I f 2930.—5 II f 3440.M. Kool, Warmond I en II f 7975—. Voort-s is aanbesteed: Het vergrooten van de koffiekamer c.a. en het verbeteren van de toiletten in de Gehoorzaal (bestek no. 16). Hierop was als volgt ingeschreven: de Later en Meyers f 16.S00.M. Kool, Warmond f 16.941—, v. Duyn en Vink, Noordwijk 16.999.Korswagen f 17.000—, - Gebr. Vriesoor f 17.800.J. v. Rie! f 17.636—, W. E. Ncuteboom f 18.177—, J Mugge en v. Klaveren f 17.600.Wamaai - en Hoogstraten f 18.247.Marcelis ei Heemskerk f 1S.300.Oudshoorn en Zoon f 18.970—, F. G. Barten f 16.916—. De gunning is aangehouden. Waar geen woonplaats genoemd wordt is deze Leiden. 1 DE P0STVLUCHTEN NAAR INDIE. c Het eerste postvliegtuig is hedenmorgen 5 vanuit Indië zijn terugreis naar Hollant c begonnen. In totaal heeft het 100 K.G post aan boord, terwijl als passagier d< reis medemaakt de beer W. J. Grabau, 0 chef van Wellenstein, Kxause en Co. t( d Weltevreden. S DE ZEPPELINTOCHT. d n Tegen 8 uur v.m. in ons land verwacht Naar het persbureau Vaz Dias verneemt P staat de route van de Zeppelin boven on j. land nog niet in alle details vast, daa n deze route van de weersgesteldheid afhan kelijk is. Het ligt in het voornemen valSi de Zeppelin-leiding om ongeveer 3 uur b vertrekken, zoodat verwacht mag worden n dat ons land tegen 8 uur bereikt word! t-1 Het ligt voorts in de bedoeling om dei r' Rijn te volgen tot Utrecht en vervolgen P naar Amsterdam te gaan. Boven Amster n dam, indien de weersgesteldheid gunsti v is, zal de Zeppelin gedurende eenigen tij k kruisen. Hierbij zullen verschillende bew« S gingen worden uitgevoerd zooals het neet buigen van het voorstuk bij wijze van groei T Vervolgens gaat de reis via Haarlem e Leiden vermoedelijk naar Den Haag, ol k daarna de reeds bekende route te volgei i; P1 B M

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2