BINNENLAND SPORT LUCHTVAART Agenda Vrouwkfa UIT DE OMGEVING FRANKRIJK. 7~" Het gevat-Bessedowski. Volgens een mededeeling van het Sov jetgezantschap zou de legaticraad Besse- dowski van zijn post zijn ontheven, omdat hij uit de hem toevertrouwde gelden aan zienlijke bedragen zou hebben genomen, waarvan hij geen rekenschap heeft gege ven. Vandaar dat hij de ..fabel" heeft uit gevonden, dat hij en zijn familie in het gezantschap vastgehouden en met den dood bedreigd waren geworden. ENGELAND Engeland en Sovjet-Rus land. De tusschen Henderson en Dowga-lewski getroffen overeenkomst. Door het Foreign Office te Londen, w-ordt thans de tekst van de door Hender son en Dowgalewski afgesloten overeen komst gepubliceerd. Daarin komen vooreerst, vijf punten voor, waarvan de regeling aan de verdere on derhandelingen is overgelaten. Verder wordt m het protocol de vorm van deze onderhandelingen vastgelegd. Als onderhandelaars zullen de Britsche minister van buiten!andsche zaken en de toekomstige sovjet-ambassadeur te Lon den optreden, voor zooveel noodig bijge staan door technische raadslieden. Alle overeenkomsten, die uit deze onderhande lingen zullen worden geboren, zullen wor den neergelegd m fcractaten. Artikel VII behandelt de kwestie der propaganda en luidt: Onmiddellijk na de wederzijdsche benoe ming van ambassadeurs en niet later dan den dag. waarop door de ambassadeurs hun geloofsbrieven zijn overgegeven, zul len beide regeeringen tegelijkertijd hnn afspraak met betrekking tot de propagan da1, die neergelegd is in artikel 16 van het op 8 Augustus 1924 tusschen Groot-Brit- tannië en Noord-Ierland en de sovjetrepu bliek geteekende tractaat, vernieuwen. Dit artikel 16 houdt o.m. in. dat de con- traeteerende partijen plechtig verkondigen, dat zijn in vrede en vriendschap met el kander willen leven, dat zij hun wederzijde sche rechten nauwgezet zullen respectceren en zij zich van elke inmenging in politieke en persoonlijke vraagstukken, direct of indirect, zullen onthouden. DENEMARKEN Deensch ontwapeningsontwerp. Donderdag heeft de Deensche minister van defensie, Rasmussen, de nieuwe leger en vlootwet, waarin de Deensche strijd krachten worden teruggebracht tot een ..politiemacht", bij het parlement inge diend. Een bericht uit Kopenhagen, vestigt, in een toelichting van het nieuwe ontwerp, er «nog eens de aandacht op, dat de thans ingediende wet weliswaar een compromis voorstel is van de beide partijen, die in de coalitie samenwerken, maar op alle hoofd punten toch dezelfde denkbeelden inhoudt, die reeds in het wetsontwerp waren neer gelegd, dat in1 1926 was aangenomen door het folketing, maar door het landsting verworpen werd. Toentertijd hadden sociaal-democraten en radicalen eveneens de meerderheid in het folketing, doch niet in het landsting. Als het nu aanhangig gemaakte ontwerp wordt aangenomen, zouden de militaire uitgaven teruggebracht worden op onge veer 17.900.000 kronen, t.w. 7.200.000 voor het leger en 10.700.000 kronen voor de vloot. Naar verluidt, zal een conservatief af gevaardigde Graaf Bent Holstein als amendement het oorspronkelijke sociaal democratische ontwapeningsplan voorstel len, waardoor hij een principieele discussie wil uitlokken. Volgens het oorspronkelijke voorstel worden de uitgaven beperkt tot oirca 11.000.000 kronen. EXCURSIE KATHOLIEKE JOURNALISTEN. Huldiging J. B. Vesters. De leden der R. K. Journalistenvcreeni- ging hebben Zaterdag en Zondag een ex cursie gemaakt naar 's Hertogenbosch en Oisterwijk. En zij hebben te 's Hertogen- bosch hunnen voorzitter, den heer J. B. Vesters, ter gelegenheid vam diens veertig jarig jubileum als journalist, gehuldigd. Ontvangst te 's Hertogenbosch. 's Hertogenbosch was Zaterdag de gast- vrouwe der journalisten bij deze excursie en een charmante gastvrouw De Brabantsche gastvrijheid en gulheid, die ongedwongen hartelijkheid en vroolijk- heid, welke het Brabantsche volk typeeren, zullen het vertoeven in 's Hertogenbosch voor de journalisten maken bot een lang- blijvende héél prettige herinnering. Zaterdagmiddag om half vier werden de aan de excursie deelnemende journalisten in de Raadzaal van het Bossche stadhuis ontvangen door den burgemeester mr. Fr. v. Lanschot. Het aantal aanwezige le den der vereeniging ^as talrijk en velen dezer waren in gezelschap van hun dame. De burgemeester, bij wien zich hadden gevoegd verscheidene leden van het ge meentebestuur, sprak de journalisten toe op een wijze, die al onmiddellijk den Bra- bantschen geest deed aanvoelen. Zoo zou het in Holland niet gaan, zoo ongedwon gen, hoofsch en toch hartelijk. In zijn toespraak richte burgemeester v. Lanschot zich allereerst tot den heer testers, op wien 's Bosch al woont de heer Vesters in het nabije Vnght trotsch is als op haar Vesters. Hij drukte zijn greote waar- df ering uit voor de journalistieke praesta- ties van den jubilaris en hij wenschte hem nog vele jaren van een even vruchtbaren arbeid toe. Daarna verwelkomde hij de le den der R. K. Journalistenver. wier bezoek aan 's Bosch zeer gewaardeerd wordt, en wien hij nu een en andor van 's Bosch ver- pteide. Na een zooals wij dat van hem gewoon zijn keurig gekozen dankwoord van den heer Vesters. werden verfrischende dran ken geserveerd. En toen werd ondeT leiding van den burgemeester zelf het Raadhuis bezich tigd. "Wij kenden het inwendige van het Bossche Stadhuis nog niet. Een rondgang, met als gids den heer v. Lanschot, den kunstzmmgen en kunstminnenden burge meester, heeft ons doen zien, -lat de oude en nieuwe kunst aan dit paleis zóó mo gen we het Bossche stadhuis wel noemen veel schoons heeft geschonken. De raad zaal is een juweel van bouw- en versierings- kiinsi, met haar mooie schouw en zolde ring, haar schildering van Van Tulden (Ge rechtigheid en eendracht), haar gobelins. De kamers van den burgemeester en van de wethouders, de trouwkamer enz. geven door waardevolle historische schilderijen, door keurige stoffeering, o.a. kostbaar goudleeren behang, ©en voornaam uiterlijk aan het Raadhuis. En met zijn historische wandschilderingen, waarbij teksten in be. knopten vorm de beteekenis aanduiden, heeft Antoon der Kinderen aan het Stad huis van zijn vaderstad een schoon kunst werk geschonken. Wij volstaan met deze korte en onvolle dige aanduiding van de waarde, die het Bossche Raadhuis heeft. Een Leidsnaar, wiens eigen mooie Stadhuis door brand vernield is (liet uitwendige van ons Stad huis was veel mooier, het inwendige lang niet zóó mooi) gevoelt een levendig ver^ langen naar ziilk een bezit! Vermelden wij nog even, dat de burge meester bij zijn rondwandeling ook gele genheid vond, om te wijzen op Je activiteit van het gemeentebestuur inzake het be vorderen van woningbouw, industrie en handel onlangs is door den Raad aan genomen een marktplan, dat ruim 700.000 gulden zal kosten. Na het Stadhuis-bezoek wa« p.r eenigen tijd over vóór het volgende punt van de agenda". En velen collega's maakten daar van gebruik, om een bezoek te brengen aan de Kathedrale Sint Janskerk aan ieder die óóit in 's Hertegenbosch is geweest, be kend het voornaamste gebouw, de schoonste kerk van Nederland: In den Raadhuiskelder. Om 6 uur verzamelden allen zich in den Raa-dhuiskelder. De Raadhuiskelder is een van de jongste en aantrekkelijkste eigenaardigheden van de oude stad. Deze gothieke kelder onder het Stadhuis, met artistieken smaak ingericht, is een inte ressant „café" met een heel bijzonder ca chet. Li dezen Raadhuiskelder werd den jour nalisten door het gemeentebestuur een door den waard heel goed verzorgde maaltijd aangeboden. De tafel werd gepre sideerd door wethouder v. Meerwijk; ook wethouders Krijgsman zat mede aan. (De burgemeester kon niet aanwezig zijn; hij had 's middags reeds een ongesteldheid getrotseerd, om persoonlijk in het Raadhuis te kunnen recipieeren). Tijdens dezen maaltijd gaf het 's Herto genbosch' Dubbel-Mannenkwartet verschei dene nummers te genieten waarvan onze deskundige collega Galesloot van „Het Centrum" in een tafeltoasb mocht verkla ren, dat ze van een hoog ontwikkelde mu- sicaliteit getuigden Na den gezelligen! maaltijd, waar, zooals vanzelf spreekt, de speechen niet ontbraken, was de feestvergadering in „Lo-- hengrin", met een eenig agendapunt: „Hul diging van den voorzitter". Huldiging van den voorzitter. Als de journalisten en hunne dames in de groote zaal van „Lohengrin" verzameld zijn, worden de jubilaris, diens echtgenoote en kinderen onder hartelijk applaus bin nengeleid; mevr. Vesters worden bloemen aangeboden. De vice-voorzitter, de heer P. SteenhoH, presideert en spreekt den jubileerenden voorzitter toe. Hij zegt, dat 't hem moeie- lijk is, een feestrede te houden, want alles, wat hij had willen zeggen, heeft al in de bladen gestaan. Telkens als hij zich weer iets herinnerde om hier te zeggen, merkte hij dat het al geschreven of gesproken was. Maar, ondanks dat heeft onze hoogge waardeerde college Steenhoff een frissche speech gehouden, waarmede niet alleen al len instemden, maar waarnaar allen ook gaarne hebben geluisterd. Steenhoff wees op Vesters eenvoud en werkkracht, en stel de zijn persoonlijkheid tegenover de re clame van onzen tijd, waarbij zoo velen meer schijnen dan ze zijn. De spreker be sloot met een goeden raad en wel door het aanhalen van een woord, door den jubila ris zelf nog niet lang geleden een jubilee renden collega toegevoegd: Leg een rem aan uw werk, opdat gij des te langer ar beiden kunt. En na zijn hartelijke geluk- wensch bood spr. den jubilaris aan het ge schenk der Vereeniging: een Herders Ency clopedie. De heer Vesters, antwoordend, zegt, dat het niet meevalt jubilaris te zijn en gehul digd te worden; 't vordert veel van de ze nuwen en zelfs van de gemoedsrust. Deze hulde van de collega's heeft hem getrof fen. 't Zou niet van bescheidenheid getuigen, te beweren, dat hij in de veertig jaren van journalistieken arbeid niets gepresteerd had, maar hij is overtuigd, dat er tien dui zenden mensehen en nog meer rondloopen, die meer verdiensten hebben dan hij en wier daden niet worden gehuldigd, zelfs niet worden opgemerkt. Hij memoreert den aanvang van zijn journalistieke loopbaan, herinnerend, hoe hij pleizier er in had, om het eenvoudigste werk zoo goed mogelijk te doen en hoe hij door lezen en vergelijken met andere journalisten trachtte te leeren, hoe de journalistieke arbeid behoort te geschie den. Terloops merkt de heer Vesters op, dat misschien tegenwoordig de jongeren daar anders over denken. Hif memoreert eenige zijner vormers, v. d. Lans. Banning, mgr. Eijgenraam. En den spreker van dezen avond, den heer Steen hoff heeft hij steeds gewaardeerd als vriend en als journalist, ais baanbreker voor vele kwesties, die nn vanzelf spre kend lijkan. Den hem nu gegeven raad dankt, hij op te volgen, daar hij nog graag een tijd meegaat. Hij dankt ten slotte voor het waardevolle geschenk. Na de feestvergadering, die hiermede was geëindigd, bleven allen nog geruimen tijd in feeststemming te zamen. In de St Jacobskerk. Zondagmorgen de pontificale Hoogmis in de Sri Jacobskerk door mgr. C. C. Prin sen, Prot. Apost. De St. Jacobskerk, ge bouwd onder leiding van Jan Cuypers en Jan Stuyt, is in opzet en uitvoering archi tectonisch bewonderenswaard voor de meeste der beschilderingen kunnen wij echter niet zooveel bewondering hebben; mooi zijn de altaren en ons trof ook het kleuren-schoon van de gebrandschilderde ramen. Heerlijk is er gezongen onder de H. Mis De missa „Papae Marcelli" van lestrina is uitgevoerd door het parochiaal gemengd koor, zoo doorvoeld, zoo zuiver, met zulk 'n buitengewoon goed stemmen- materiaal, dat het, gelooven we, haast niet mooier kon! Onder de H. Mis hield Mgr. Prinsen een korte predicatie over de noodzakelijkheid van het gebied voor de uitbreiding van öhristus' Rijk op aarde, naar aanleiding van de Rozenkransmaand. De lunch bij Plet Hendrix. Om half één waren de deelnemers aan de excursie de gasten van den waard van den Raadhuiskelder, den heer Piet Hen- drix, die een keurige lunch heeft aangebo den. Piet Hendrix, een echte Bosschenaar, is heel wat bespeecht en bezongen ge worden! De stemming was er ook Zon dag in! Te Oisterwijk. Na 's Bosch: Oisterwijk. Nederland is rijk aan verscheidenheid van natuurschoon voor wie het te vinden weet. Ons land heeft mooie „plekjes", die de holderdebol der reiziger betrekkelijk ongemerkt kan voorbij treinen of tuffen. Een van die be koorlijke plekjes is, ongetwijfeld, Oister wijk. Wij zijn er 's middags om 2 uur per auto's heengegaan. In hotel ,.Bos<£i en Ven" heerlijk gelegen tusschen de bos- schen en vennen werd door de directie, door bemiddeling van het gemeentebestuur van Oisterwijk een „thé complet" aange boden. De burgemeester van Oisterwijk, de heer Verwiel, heette de gasten hartelijk welkom, in het bijzonder den jubileeren den voorzitter, wiens voorlichting in „Het Huisgezin" ook in Oisterwijk zoo wordt gewaardeerd later voerde ook nog het woord tot de aanwezige journalisten de voorzitter van Vreemdelingenverkeer. Men wees ons op de uitbreiding van Oisterwijk, het meer bekend worden dezer gemeente door haar industrie, maar niet minder door haar natuurschoon, waardoor Oister wijk een geliefkoosde seizoenplaats gaat worden, 's Spreekt vanzelf, dat voorzitter Vesters de ook hier weer genoten hartelijke en hoffelijke ontvangst op de hem geëigende delicate wijze reciproceerde. Bij de thee werd een geurige „Huifkar" geoffreerd. En na de thee hebben we genoten van een pracht-wandeling van ongeveer een uur door bosch en langs ven. Heerlijke, door menschenhand intact gelaten natuur schoonheid! Wij willen geen reclame ma ken, zooals collega Steenhoff die Zaterdag avond terecht minder vriendelijk beoor deelde, maar durven, zonder aarzeling, voor den aankomenden zomer allen een verblijf in Oisterwijk aanbevelen! Met de auto's terug naar 's-Hertogen- bosch en vandaar om zes uur naar huis. Einde van de excursie, welke, dank zij ve ler medewerking (wij denken hier bijzon der aan den secr. der R. K. Journalisten- Vereenigihg, den heer Galesloot, en aan de Bossche collega's, heel goed geslaagd mag heeten. ZWEMMEN. België—Nederland. België wint de estafette en den pol o-w e d s tr ij d. In het badhuis Bain Royal te Brussel had Zaterdag een wedstrijd BelgiëNe derland estafette en waterpolo plaats. In de estafette, welke ging over vier keer 200 meter vrije slag, kwamen uit voor België: v. Goitsenhoven, Coppieter, Guil- 'ini en Gerard Blitz en voor Nederland De Haas, Van Voorst, De Man en Van Essen. Van Goitshoven, welke eerst ver trok tegen De Haas, heeft de leiding tot de laatste baan van 25 meter, waarna de Nederlander wat voorkomt en met een meter verschil wint in 2 min. 0.6 sec. De tweede aflossing had nagenoeg het zelfde verloop als de eerste en eindigt in het voordeel van Van Voorst. De tijd van de 400 meter was 5 min. 9.4 sec. Ook de derde maal blijft de Nederlan der De Man slechts met een Hein ver schil in het voordeel. Tijd der 600 meter 7 min. 43 sec., zoodat ten slotte Blitz voor België en Van Essen voor Nederland de beslissing moesten brengen. Het bleef een gelijke strijd tot in de laatste 50 meter, waarin de Belg gedeci deerd de leiding nam om deze niet meer af te staan. De Belg won in 10 min. 10.4 sec., de tijd van Nederland was 10 min. 15.2 sec. De door Belgic gemaakte tijd vestigt een Belgisch record voor de esta fette gemengde slag. Gerard Blitz ver beterde het Belgisch record van 200 M. vrije slag met 2 seconden. De tijd der laatste 200 meter was 2 min. 27 sec. In den waterpolo-wedstrijd BelgiëNe derland kwamen de zeventallen onder lei ding van den Fransohen scheidsrechter George Rigal in de volgende samenstel ling uit: Nederland: Van Olst, Kuiper, Elzinga, Minnees, Köler, Scholte en Buys en voor België: Bra-ndeleer. Bauwens, Stoelen, Blitz,Depauw, Coppieters en Mathieu. De Belgen zijn direct in den aanval en jiemen na enkele seconden de leiding door Mathieu op onvoldoende stoppen van den keeper, welke de hal onder de handen door laat glippen. Het duurt, niet lang of Nederland maakt den gelijkma ker door Buys, maar de scheidsrechter annuleert de coal, doordat. Schol ten met den voet het leder heeft aangeraakt. Blitz plaatst dan goal nummer twee wederom door onvoldoende stoppen van Van Olst. Dan scoort Kohier en brengt den stand op 21. Met een mooien goal maakt Schol ten uit een oogenblik van vrij liggendcn stand 22 gelijk, waarna de rust aan breekt. Na de rust hebben de Nedcr- •landsche spelers het ondiepe gedeelte van het bassin te verdedigen. Dit neemt niet weg, dat de Belgen we der het eerste doel door Coppieters ma ken. Mathieu zorgt voor nummer vier der Belgen. Stand 42. Een goede combinatie stelt Scholten in de gelegenheid de ach terstand 'te verminderen en voor de der de maal voor zijn ploeg te doelen. Buys vat hardhandig aan op Blitz en wordt uit het water gezonden, waardoor de Belgen gelegenheid krijgen van hun numerieke meerderheid gebruik te maken en 53 te maken door Depauw. De Ne derlanders blijven het antwoord niet schuldig en het is weer Scholten, die er 54 van maakt.. Dan worden Mathieu en Kuiper handgemeen en beiden worden het water uitgezonden. Spoedig worden ze gevolgd door Stolen en Ivöhler, zoodat nu aan -weerszijden nog slechts met 5 man gespeeld wordt. Ge rard Blitz maakte 64, maar dan komen ook de ploegen weer volledig te water. In den stand komt echter geen verande ring meer, zoodat de Belgen welverdiend gewonnen hebben. Voor het Nederlandsche zevental, dat niet geoefend is in overdekte zwembaden, is deze uitslag eervol. België had een zware taak tegen het robuste spel der tegenstanders, die echter niet zoo vlug waren als deze. Keeper Van Olst, na een zwak begin, verdedigde, zijn doel schitterend, terwijl Scholten de beste man van de Neder landers was. Blitz en Depauw waren de besten bij de Belgen. De scheidsrechter was zwak en kon geen van beide partijen voldoening schenken. NR. Rt." Zwemfeest te Rheydt. Zondag hebben ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der dames-zwemvereeni- ging te Rheydt zwemwedstrijden plaats gevonden waaraan ook de Nederlandsche zwemsters Braun, Grendel en Oversloot, die voor de onderlinge dames-zwemclub te Rotterdam startten, deelgenomen. De Nederl. dames, hebben hier een zeer gun- stigen indruk achtergelaten. Van Duitsche zijde lie treurt men, dat geen ontmoeting kon plaats hebben tpsschen Reni Erkens en Marietje Braun, daar de Duitsche zwemster wegens ongesteldheid niet kon deelnemen. Een groot aantal bezoekers woonden den wedstrijd bij. De uitslag dames-estafette vrije slag (J maal 100 M.) luidt: Onderl. dameszwemcl. te Rotter dam (dames Braun, v. Grendel en Over sloot), tijd 3 min., 51.9 sec.; 2. Rheydt, 4 min. 22 sec. 100 M. rugzweinmen voor dames: 1. mej. Grendel (Rotterdam), in 1 min. 20.4 sec.; 2. Sasserath (Rheydt), 1 min. 24.6 sec.; 3. mej. Oversloot (Rotterdam), 1 min. 29 sec. Dames vrije slag (100 M.): 1. M. Braun (Rotterdam), 1 min. 11.7 sec.; 2. Sommer (Clermont Dortmund), 1 min. 17 sec. WIELRENNEN. L. R. en T^-Ver. Swift". Gisteren is de laatste wedstrijd van hel lange afstand-kampioenschap verreden Hiervoor kwamen zestien deelnemers aan den start. Deze wedstrijd had de jongeren een beetje afgeschrokken, daar het 100 K.M. was. Omstreeks half 10 werd het sein tot vertrek gegeven. Direct ging het er flink op los, zoodat J. van Weezei al gauw lossen moest, doordat het te zwaar was. Chr. Wassink had een vastgeloopen ach terwiel, dus van doorrijden was geen spra ke. Het geheel had een eentonig verloop. W. Severijnen probeerde telkenmale weg te loopen. maar spoedig was hij weer in gehaald. In Wóerden moest Waal afstap pen en zoo ging het door (in slap tempo) naar Utrecht. Daar werd gecontroleerd door de heeren Hulst en Busman, die het keerpunt waarnamen. Riemvis kreeg pech in Harmeien, kort daarop viel de eerste slag, zoodat v. Maurits, Waal, Rijsber- gen, v. Egmond en Steen/voorden los raak ten. Met vijf renners aan den kop. ging het verder. Ook hier demarreerde W. Se verijnen, maar zonder resultaat. In Al phen kwam J. v. d. Wilk te vallen, het geen goed afliep. Toen werd er uit alle macht getrokken, zoodat W. Graafmans los moest laten. Even voor de eindstreep wist W. Severijnen de 2 laatste ook nog van zich af te schudden. W. Severijnen werd wel verdiend winnaar van dezen wedstrijd. J. Verschoor goede 2de. J. Riethoven derde, 4. Graafmans, 5. v. d. Wilk, 6. O. Dade- ma. 7. R ijsbergen. 8. J. Steenvoorden, 9. v. Egmond. Daarna werd naar het clubhuis van den heer v. Meizen gereden, alwaar de prijzen werden uitgereikt door den heer Hendriks. W. Graafmans was hierdoor kampioen A. kl. 1929'30 lange afstand, en deze was zoo sportief de bloemen af te staan aan W. Severijnen. Van de B.-klasse was de winnaar J. Verschoor, die het kam pioenschap 192930 lange afstand op zijn naam vestigde, 'n Prac'ntprestatie Ver schoor Tweede werd A. v. Egmond ook uit Noordwijk, 3. O. Dadema. 4. J. Steenvoor den. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting verkeer. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de uitvoering van rioleerings- werken, het rijverkeer mei voertuigen (ook handwagens) vanaf de Mare over de War- monderbrug naar den Maresingel en om- gekeerd, vanaf, heden, vermoedelijk twee weken, zal zijn atjgesloten. Bedoeld verkeer zaUworden geleid over de Langegraoht (Zuidzijde), Houtmarkts- brug, Verversbriig, Oude Heerengracht naar den Maresingel en omgekeerd. Het verkeer met handwagens kan ook plaats hebben over de Huigbrug. Leiden, 7 October 1929. A. VAN DER SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter r.gemecne kennis, dat door hen de beslising op het verzoek van: a. L. Berk om vergunning tot het op richten van een bewaarplaats voor benzine in het perceel Koppenhinksteeg No. 1. b. J. van den Burg om vergunning tot het oprichten van een brood- en banket bakkerij in het perceel Noordeinde No. 44. Noodlanding van verkeersvliegtuig. B ij Linde n-D ahlhausen over den kop geslagen. Uit Linden-Dahlha-usen wordt gemeld: Vrijdagmiddag tegen drie uur moest een verkeersvliegtuig der route Weenen PraagRotterdam in de omgeving van Linden—Dahlhausen een noodlanding mar LEIDEN. Maandag. R. K. Stud. Ver. „Sri August! nus", 8.15 uur. Maandag. De Hanze „In den Vergulden Turk". 8.30 uur. Maandag, A.R.K.A., Burcht 8 uur. Vrijdag. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", Kleine Stadszaal. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt- van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Oct. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. INGEZONDEN MEDEDEELING. blijven ondanksai\h0ishoudeli]ke arbeid in Jaaf, zacht en blank door ken op het vrije veld. Er bevonden- zich drie personen aan boord. Bij het landen sloeg het vliegtuig over den kop, doch niemand werd gewond. De machine moest worden gedemonteerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Slaapziek. Langs den weg in „De Pan" tusschen Katwijk en Wassenaar, stonds langs den weg een vrachtauto. Niets bijzonders, als heb niet in den zeer laten avond was geweest en de wagen had er niet zoo langen tijd gestaan, zonder dat er te bespeuren wa-s waarvoor zulks diende. Dus toog de politie op onderzoek uit en toen bleek dat in de cabine zat te slapen de bestuurder, die later bleek te zijn Th. G. van A. te Noordwijk. De lucht, die in de cabine hing, deed niet alleen aan benzine, doch ook aan biet denken. Van A. werd met zeer groote moeite wakker gemaakt en cr op gewez< dat het aldaar geen parkeerterrein was. Na enkede minuten sloeg Hij de motor aan en vertrok. Hij was echter slechts en kele meters rijdende toen hij den weg kwijt was, in den 'berm terecht kwam om van den berni, van een hoogte van onge veer 1.50 M. in het land terecht te ko men. De politie had dit op een afstand gezien, doch toen men bij de plaats des onheils kwam, sliep v. A. reeds den slaap der zachtmoedigen, niettegenstaande alle cabineruiten gebroken waren. De politie heeft het toen maar beter geoor deeld hem mee te nemen. Proces-verbaal werd nog tegen hem opgemaakt. De firma van A. te Oegstgeest heeft met een braanwagen de auto den anderen morgen weer op den beganen weg gebracht. Het was goed afgeloopen. Van A. had slechts een kleine ontvelling, en de auto was verzekerd. N00RDWI jKERHOUT. Inenting. Op Woensdag 9 October a/s. zal van 1212.30 en van 78 uur des namiddags, in een lokaal jan het schoolgebouw „De Voorzienigheid" gele genheid zijn bot kostelooze inenting en herinenting. VOORHOUT. Personalia. De heer J. W. J. van Stekelenburg, secretaris-ontvanger dezei gemeente is benoemd tot secretaris dei gemeente Nieuwer-Amstel. Vogelschieten. Zaterdagmiddag vanwege de schietvereeniging „St. Hu bertus" een vogel schietdag georganiseerd Er werden twee vogels verschoten. Df prijzen werden behaald door de volgendi heeren: le Vogel. Ie pr., romp, J. Borst; 2e pr, kop. P. J. van der Hulst; 3e pr., rechter vleugel, P. L. van der Hulst, 4e pr., lin kervleugel, P. de Groot; 5e pr., staart H. Hoogervorst; 6e pr., vlag, A. E: 2e Vogel, le pr., romp, P. J. van dei Hulst; 2e pr., kop, J. Borst; 3e pr., reet tervleugel, G. Oudshoorn; 4e pr., linker vleugel, J. Vordegaal; 5e pr., staart, P de Groot; 6e pr., vlag, A. Eggen, Er werd gpschoten van des namiddag 2.30 uur tot pl.m. 6 uur. Deze schietdag werd door verschillende men sohen met belangstelling gevolgd. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2