SPORT EN WEDSTRIJDEN Verdronken. Te Zuid-S char woude is verdronken de 65-jarige ecktgenoote van den heer L. de G. In het kanaal door "Walcheren bij Veere is T. Heidens uit. Vlissingen, van een door een sleepboot getrokken bak ge vallen en in het water terecht gekomen. Nadat de man uit het water was gehaald bleken de levensgeesten reeds geweken. Plafond ingestort. Gistermiddag is bij de familie S., Xas- saukade 390 te Amsterdam, plotseling het plafond van een der kamers zonder be kende oorzaak naar beneden gekomen. De meubelen in het vertrek werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. ALASTRIM. Tien nieuwe gevallen te Delft. Te Delft zijn Zaterdag tien nieuwe ge vallen van alastrim geconstateerd. Aan het gasthuis aldaar is een bezoek gebracht door prof. dr. W. A. Kuenen te Leiden en prof. Pasc-hen, den pokken expert uit Hamburg. Deze laatste bevestigde vol komen de meening van dr. Cleyndert, dat alastrim als een zeer ernstige ziekte is te beschouwen en ook zoogenaamde twijfel achtige gevallen alle aandacht moeten hebben. Te Schiedam. In de gemeente Schiedam heeft zich een tweede geval van alastrim voorgedaan en wel in hetzelfde perceel in de Vissoher- straat (Gorzen-kwartier) waar een twee tal weken geleden het eerste geval is voor gekomen. De patiënte, een meisje van 17 jaar, is opgenomen in de barak in de Nieuwstraat. Te Hellevoetsluis. In de gemeente Hellevoetsluis doet zich een tweede geval van alastrim voor, dit maal bij een zoontje van H. de Werker. Er wordt gelegenheid voor kostelooze in enting gegeven. Te Tholen. "V olgens de „Thoolsche Courant" heeft zich te Tholen een tweede geval van alas trim bij een klein kind voorgedaan. Te Loosduinen. Te Loosduinen heeft zich het eerste ge val van alastrim voorgedaan en wel in het woonwagenkamp aan de Loozerlaan. De G. G. D. heeft onmiddellijk maatregelen genomen, door het geheele kamp te ont smetten, terwijl de bewoners met koepok stof ingeënt zijn. De patiënt is in de ba rakken in de Zusterstraat te Den Haag opgenomen. Alastrim en voetbal. Op verzoek van Merwede is de wedstrijd D. H. C.Merwede tot later uitgesteld we gens het heerschen van alastrim te Delft. BRANDEN. Boerderij afgebrand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is brand uitgebroken in de boerderij van den heer A. Dorenbosch te Slochteren, wel ke zoo goed als geheel verwoest is. De aanzienlijke oogst werd mede een prooi der vlammen, terwijl van den inboedel weinig gered kon worden. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Zondagmiddag omstreeks 3 uur is de boerderij „De Lammerenberg" staande in den Bijlmerpolder te Weesperkarspel, toe- behoorende aan den heer J. Pronk, nage noeg tot den grond toe afgebrand. De vermoedelijke oorzaak is het spelen met lucifers door kinderen in de nabijheid van den hooiberg. Een waterkaraf als brandstichtster. In de pastorie van de St. Bavokerk te Heemstede kwam men, naar ,,De Tijd" meldt, dezer dagen tot de ontdekking, dat uit de op de bovenverdieping gelegen slaapkamers een scherpe brandlucht en dikke rookwolken naar buiten drongen. Voorzoover men wist, bevond zich in deze kamers niets brandbaars en had ook niemand gedurende de voorafgaande uren de kamers betreden. Een onderzoek wees uit, dat het behangselpapier en een spat- doek achter de waschtafel hadden vlam gevat en reeds gedeeltelijk waren wegge brand. Wat was nu de oorzaak? Op de waschtafel stond een ronde met water gevulde karaf, waardoor de stralen van de nog krachtige najaarszon zich als door een bolle lens in één brandpunt op den spatdoek vereenigden en hier een ontbrandingshitte ontwikkelden. Reeds eerder had men op deze plaats een on verklaarbaar brandgat ontdekt, waarvan het ontstaan nu was opgehelderd. Door het tijdig ontdekken van den brand is thans erger voorkomen. Voor de ver- derf-brengende karaf heeft men een vei liger plaatsje gevonden. Klunder en Teunissen op de planken. Te Haarlem verboden. De Amsterdamsche heer Jan Nooy had zich na het proces tegen Tennissen en Klunder gehaast, een tooneelstuk in elkaar te flansen. Halte GiessenKieuw- kerk geheeten. Dit stuk zou gisteravond voor het eerst in den schouwburg aan den Jansweg te Haarlem worden vertoond, doch naar „Het Volk" meldt, heeft de burgemeester van Haarlem het verboden. Of dit verbod met inhoud en strekking van het stuk- te maken heeft, is niet te zeggen, omdat de burgemeester het verbod ba seert op de formeele overweging, dat de aanvraag om het stuk te mogen spelen niet acht dagen voor de vertooning is in gediend, zooals te Haarlem is voorge schreven. Een pseudo-Klunder in Rijssen. Uit Rijssen wordt aan de „Tel." ge meld: Vorige week hield op een laten avond een der politieambtenaren uit een naburige plaats (Holten) een wielrijder aan op een onverlichte fiets. De ambtenaar kreeg op zijn vraag, hoe „de verdachte" heette, ten antwoord: „Ik ben Klunder, bekend uit de moordzaak Giesen-Nieuwkerk!" en ik ben onderweg naar mijn zuster in Rijssen! doch ik heb nog geen lantaarn! Klunder de tweede deed hierop aan den politieman een omstandig verhaal van de moordzaak, geillustreerd met allerlei reeds bekende enzelfs onbekende bijzonder heden Met een waarschuwing, om niet zonder licht verder te rijden, kwam hij ten slotte vrij. Bij navraag in Rijsen bleek evenwel, dat aldaar noch een familie-, noch de naam Klunder bekend was, zoodat de oolijke wielrijder met een handigen zet, en spe- culeerende op de ^sympathieke gevoelens van den politieman voor den gerehabili- teerden Klunder, aan een proces-verbaal ontkwam. Een huwelijk uit berekening. Bij de centrale recherche te Rotterdam zijn den laatsten tijd veel klachten inge komen over den 26-jarigen J. Z., een goe den bekende van de politie, die enkele ja ren geleden nog is veroordeeld wegens op lichting. Hij had een aantal binnensche pen gekocht-, o.a. te Heerenveen, Groningen Leidschendam en Amsterdam, zonder ze te betalen. Bij onderzoek bleek het vol gende: Eenigen tijd geleden heeft Z. in enkele plaatselijke bladen advertenties laten plaatsen, waarin voor een op te richten beurtdienst schippers werden gevraagd. De gegadigden moesten 500 borg storten. De eerste schipper, die zich meldde, werd aangesteld tot walbaas, vijf anderen wer den als schipper aangenomen, en Z. stak de 3000 borgstortingen in zijn zak. Tegen de schippers deed hij het voor komen, alsof hij eigenaar was van een groote expediteursfirma alhier, die toe vallig denzelfden naam draagt, maar met welke hij niets heeft uit te staan. Hoewel de schippers er al spoedig achter kwamen, dat dit verhaal niet heelemaal juist was, wist hij hen toch weer te bepraten. De schippers wilden evenwel nu toch ook wel eens gaan varen voor de nieuwe zaak. Z. vertelde, dat de eerste dienst zou zijn van Dordrecht op Amsterdam en Zaandam. In afwachting hiervan zou men voorloo- pig andere vaarten doen. Hij huurde een kleine boot tegen de schippers zei hij, dat het schip eigendom van de nieuwe firma was en hij verhuurde deze voor de bollenvaart. Men begon echter meer en meer op de verwezenlijking van de plannen aan te dringen, en tenslotte ging Z. ertoe over, werkelijk schepen te koo- pen. Dat wil zeggen, hij kocht in de reeds eerder genoemde plaatsen schepen, liet groote koopcontracten opmaken, maar be taalde niets. De waarde van de schepen varieerde van 6000 tot 16.000. Toen de verkoopers gingen klagen, en de centrale recherche Z. eens bij zic-h liet komen, vertelde hij, dat hij binnenkort zou trouwen. Het was, zoo zei hij, een mariage de raison, en de bruid zou 15.000 mee brengen, welk geld hij den dag na zijn huwelijk in de zaak zou steken. De politie geloofde dit mooie verhaal niet zoo maar en zocht de bruid eens op. Deze bleek in derdaad te bestaan. Ook het feit, dat de trouwdag was vastgesteld, bleek juist. Maar van eenig geld was geen sprake. Het zou een huwelijk uit liefde worden. Het zou, want even voordat de plechtige dag zou aanbreken, is Z. aangehouden. Wegens oplichting is hij opgesloten. Van de 3000. welke hij van de schip pers had ontvangen, waren nog maar 6 en eenige centen over. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Mijnramp in de Poteau-bergen. Acht dooden. In de Poteau-bergen in den staat Okla homa heeft zich in een mijn een hevige ex plosie voorgedaan, die het leven van acht personen heeft geëischt. Zes kinderen bij een brand omgekomen. Bij een brand te Danforth (Maine) zijn alle zes kinderen van een gezin, oud van één tot acht ja-ar, om het leven gekomen, terwijl de ouders elders aan het werk wa ren. Drie dames verbrand. Bij een auto-ongeluk in Yorkshire is de verongelukte auto in brand gevlogen. Drie der vijf inzittende dames werden gedood, de beide anderen ernstig gewond. Bij training gedood. Bij het trainen voor den Zondag op den Neuburgring te houden afstandsrit van 8 uur heeft- zich gisteren een ernstig ongeluk voorgedaan. De bekende B. M. W.-renuer Heine had herhaaldelijk getracht met zijn wagen de helling, die met 27 graad stijgt, te nemen. Bij een eerste poging sloeg de wagen over den kop, doch Heine bleef ongedeerd en zijn wagen werd slechte licht beschadigd. Hoewel door zijn collega's gewaarschuwd, om niet meer zijn wagen te gebruiken, die aan de stuurinrichting beschadigd was. probeerde Heine het nog eens. De wagen sloeg opnieuw over den kop en thans werd Heine zoo ernstig gewond, dat 10 minuten later de dood intrad. Het lijk werd met een ambulance-auto naar het ziekenhuis van Hagenau vervoerd. INGEZONDEN MEDEDEELING. 0VERSTR00MINGSRAMP IN HIDALGO Vier steden onder water. Meer dan honderd menschen omgekomen. Naar uit Mexico-City wordt gemeld, staan tengevolge van overstrooming der ri vier Mectezuma vier steden in den staat Hidalgo geheel onder water. Daar de vloed zeer snel kwam opzetten, konden velen zich niet- tijdig meer in veiligheid brengen. Volgens de laatste berichten zouden meer dan 100 menschen om het- leven zijn gekomen. Het grootste gedeelte van de be volking in het getroffen gebied moet in de open lucht de komende nachten doorbren gen. Groote overstroomingen in den staat Georgië. Naar uit Atlanta- (Georgië) gemeld wordt, bereikte de rivier Savannah den hoogsten stand, dien men zich kan heugen. Tengevol ge van de overstrooming van de toegangs wegen en de spoorwegen, na een storm, die 24 uur duurde, is de stad Augusta geheel van de buitenwereld afgesloten. Bovendien hebben zware regens groote schade aange richt. Groote stormschade op de Bahamas. Ook stad in Florida geteisterd. De orkaan op de Bahama-eilanden heeft enorme verwoestingen aangericht waarvan de omvang nog niet is vastgesteld. Florida is gespaard gebleven, met uitzondering van de uiterste Zuid-Westkust; de stad Fort- Lauderdale had zwaar te lijden; twintig gebouwen bij het zakencentrum zijn ver woest. waarbij verscheidene personen ver wondingen opliepen. Overigens schijnt- de orkaan het grootste gedeelte van zijn kracht boven de Golf van Mexico verbruikt te hebben. Hevige aardbeving op Hawai. Hoofdstraat te Hilo gescheurd. Zaterdagmorgen om 7 uur 10 werd te Hilo (Hawai) een hevige aardbeving waar genomen. Een der hoofdstraten werd ,op twee plaatsen in tjweeën gescheurd. Hilo ligt op 100 K.M. afstand van het district Kona, waar de vorige week bijna onafgebroken aardbevingen werden gecon stateerd. Twee lavastroomen banen zich een weg naar de oppervlakte der aarde. Men verwacht, dat zij uit de kraters Hua- laki en Maunoloa te voorschijn zullen ko men. Groote brand in een kunstldrukkerij. In een machinekamer van de kunstdruk kerij Wezel en Naumann in Leipzig, brak Zaterdagmorgen vroeg een groote brand uit. Het vuur werd door de Leipziger brandweer met succes aangetast. Tegen zes uur was alle gevaar geweken. De schade is nog niet bepaald maar wordt geheel door verzekering gedekt. Drama in een school. Moord en poging tot zelf moord in een schoollokaal. Zaterdagmorgen loste de hulpleeraa-r Jc- sef Bauer in een schoollokaal van een meisjesschool in Auerbach na een korte woordenwisseling verscheidene schoten op de hulpleerares Marie Vetterl. De kogels drongen in het hoofd van het- slachtoffer. Hierop bracht Bauer zichzelf een schot in den slaap toe, waardoor hij zich levensge vaarlijk verwondde. De zwaargekwetste leerares is na 20 mi nuten overleden. De oorzaak van dit drama is nog niet bekend. Lorrien herademt. Regen na- 37 dagen! De langdurige droogte welke Engeland in 71 jaaren niet gekend heeft en 37 dagen duurde is gisteren- onverwachts geëindigd; over geheel Zuid-Engeland zijn zware regen buien neergekomen. In Londen ging de plotselinge ommekeer gepaard met- een re- genst-orm van bijna tropischen aard. Brutale auto-overval bij Berlijn. Vrijdag heeft op den weg van Berlijn naar Lichtenrade een brutale roofoverval op een auto plaats gehad. Om half tien za gen twee tuinmannen uit Lichtenrade een vernielde auto in de greppel langs den weg liggen. Achter het stuur bleek een half be wusteloze man tusschen het ingedrukte portier en den rugkant van zijn zitplaats te zijn vastgeklemd. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd, die den gewonde naar Berlijn transporteerde, waar hij. bij kennis gekomen, het volgende mededeelde. ..Ik reed langs den weg naar Lichtenrade t-oen plotseling de schijnwer pers van een auto vlak bij mij opvlamden. Toen de auto langs mij reed, voelde ik een bijtende pijn in mijn oogen; ik werd mij nog bewust, dat men mij waarschijnlijk pe per of een ander bijtend poeder in het ge zicht had geworpen; toen verloor ik de macht over het stuur. Mijn auto botste te gen een boom en tuimelde in de greppel. Onmiddellijk daarop sprongen twee man nen op mij, knepen mij de keel dicht, sloe gen mij en ontrukten mij mijn portefeuille, waarin zich 400 mark bevond Het slachtoffer bleek er zoo slecht aan toe te zijn. dat opneming in het zieken huis noodzakelijk was. De politie heeft- nog denzelfden avond een aanvang gemaakt met een uitgebreid onderzoek. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Het Westen. Meer dan de twee eerste competitie- dagen heeft de dag van gisteren merk aardige uitslagen geleverd. In afdeeling I valt allereerst te ver melden de eerste zege van Ajax. In een vrij eenzijdigen wedstrijd werd met 30 van Excelsior gewonnen. Een vinnige strijd werd er in Rotter dam op Spangen geleverd, waar V.S.V. de gast was. Deze club heeft zich be wonderenswaardig opgewerkt en pakt ook nu in de eerste klasse schitterend aan. Het gelijke spel op het Sparta-terrein is daarvan wel het bewijs. Hilversum bleef de meerdere van D. F. O., voornamelijk door eenige fouten van den Dordtschen doelman. In den wedstrijd H. B. 8.R. C. H. speelde Denis aanvankelijk mid-voor, het geen evenwel een mislukking was. Zijn spel als micT-half daarna kwam de verde diging zeer ten goede. H.B.S. won ten slotte slechte met 10. gsp gw. verl. gel v.—t. pnt. H. B. S. 3 2—1 8—4 4 Hilversum 3 2—1 7—4 4 V. S. V. 3 1 2 6—5 4 Sparta 3 1 2 ft—7 4 A. D. O. 2 1 1 7—4 3 Ajax 3 1 1 1 4—5 3 R. C. H. 3 2 1 3-4 2 D. F. C. 3 2 1 2—4 2 Excelsior 3 21 6—9 2 Haarlem 2 2 4—10 In de derde klasse D. boekte Alphen, zooals we verwacht hadden, een overwin ning op Amsvorde, welke club evenwel geruimen tijd goed stand hield. De stand ondergaat hier door de verschillende uit slagen nogal verand' ing. D. O. S. gsp gw. verl. gel. v.—t. pnt. 3 2 1 6—1 5 Holland 2 2 8—3 4 Alphen 3 2 1 10—6 4 Utrecht 3 2 1 6—7 4 Voorwaarts 3 1 1 1 3—3 3 Zeist 2 i - 1 5—7 2 Leerdam 3 1 2 5—3 2 Amsvorde 3 1 2 5—7 2 Z. N. C. 3 1 2 14 2 Culemborg 3 - 3 2—8 Stormvogels 3 3 10—5 6 Blauw Wit 3 2 1 4—1 5 H. F. C. 2 1 1 7—3 3 Feijenoord 2 1 1 5—2 3 E. D. O. 2 1 1 8—4 2 Z. F. C. 3 1 2 7—9 2 V. C. 3 1 2 7—11 2 H. V. V. 3 1 2 6—12 2 H. D. V. S. 2 1 1 24 1 't Gooi 3 3 5—10 In de eerste klasse van afdeeling II eindigde de groote strijd tusschen Feije- noord en Blauw Wit in een gelijk spel, hetgeen voor de Amsterdammers zeker geen onverdienstelijk resultaat is en het bewijs levert dat de ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Intusschen gaan de Stormvogels schitte rend aan den kop en de Rotterdammers en Amsterdammers zullen zeer waarschijn lijk met de IJmuidenaren rekening moeten houden. V. U. C. stelde opnieuw teleur door met 62 van H. F. te verliezen, ter wijl de groote Haagsehe met 61 werd geklopt door E. U. O. De Haarlemmers hebben daardoor onbetwistbaar 'hun meer dere sterkte over de Hagenaars getoond. gsp. gw. verl. gel. v.t. pnt. Voor de derde klassers uit Leiden en omgeving was het gisteren een betere dag dan vorige week. Weliswaar stelde L. F. C. weer teleur door weer met gering v-erschil te verliezen, thans van R. V. C., doch de drie andere Leidscne clubs wonnen met fraaie cijfers, terwijl Alphia een gelijk spel tegen Hillinen wist te bewerken. In de derde klasse A is de stand daar door als volgt geworden: gsp. gw. verl. gel. v.t. pnt U. V. S. 2 2 7-0 4 R. V. C. 2 2 3—1 4 Hillinen 2 11 53 3 A. S. C. 1 1 4—1 2 G. S. V. 2 1—1 2—4 2 Rijswijk 2 1—1 6—6 2 Alphia 3 2 1 34 2 L. F. C. 3—12 3—5 1 Laakkwartier 3 3 413 De eerste wedstrijd van Lugdunum ein digde in een klinkende overwinning, maar ook de andere thuisclubs hadden een ge lukkigen dag. Zij scoorden met haar vieren 28 doelpunten, waartegenover de bezoekers er slechts 2 konden plaatsen. De stand is hier: gsp. gw. verl. gel. v.t. pnt. gsp. gw. verl. gel. v.—t. pnt. A. G. O. V. V. 3 3 19—9 6 Go Ahead 3 2 1 144 5 Enschedé 3 2 1 10—2 5 Z. A. C. 3 2 1 7—3 5 Tubantia 3 111 8—10 3 Heracles 3 2 1 58 2 P. E. C. 3 1 2 9—14 1 Vitesse 3-1-2 814 1 Wageningen 3—12 4—11 1 Rob. et Vel. 3—12 3—12 1 Het Zuiden. Hier viel de grootste verrassing van alle wedstrijden, wijl de landskampioenen zich lieten slaan door B. V. V., dat ternau wernood de degradatie wist te ontkomen. 't Merkwaardige geval doet zich nu voor, dat de Bossche club de leiding heeft in zooverre zij nog geen punt verloor. Willem II won in Roermond met magere cijfers, terwijl NO AD in Eindhoven slechts een gelijk spel wist te bewerken. NAO won met 2—0 van Wilhelmina en MVV liet zich opnieuw kloppen, zoodat de Maastrich tenaren thans onderaan staan en de stand luidt: NO AD 3 2 1 8—2 5 BVV 2 2 9—6 4 Willem II 3 12 65 4 NAO 3 111 5—4 3 Eindhoven 3 1 11 99 3 PSV 2 1-15-62 Longa 3i-_2 7—8 2 Roermond 3 1 2 46 2 Wilhelmina 2 11 24 1 MVV 2 - 2 1-6 - Het Noorden. In Afdeeling V waren de uitslagen niet zoo verrassend. Alleen verbaasde GVAV eenigszins. dat de overwinningen zag ge stuit door WW, welke club het eerste punt binnenhaalde. Intusschen bleef Be Quick op den slechten weg voortgaan door een nederlaag tegen Velocitas, terwijl Leeu warden opnieuw won en Alcides verloo*, zoodat de stand nu is: Transvalia 3 2—1 18—5 4 Schoonhoven 3 1 2 15—7 4 De Musschen 3 2 1 6—12 4 O. N. A. 2 1 1 12—3 3 D. C. L. 2 11 6—4 3 Lugdunum 1 1 5—0 2 St. Volh. 3 1 2 4—12 1 Olympia 3 1 1 4—6 1 U. D. L 3 3 2—23 Leeuwarden 3 3 7—1 6 Velocitas 3 3 12—4 6 GVAV 3 2 1 5—2 5 Achilles 2 2 10—1 4 Friesland 2 1 1 6—6 2 Frisia 3 1 2 5—5 2 Veendam 3 1 2 5—8 2 WW 3 1 2 3—10 1 Alcides 3 3 4—14 Be Quick 3 3 1—7 Het Oosten. In afdeeling III werd de run van Z. A. C. gebroken door Wageningen, dat een puntloos gelijk' spel wist te forceeren. A. G. O. V. V., Go Ahead en Enschedé profiteerden daarvan. De Apeldoomers boekten een onmogelijken 85-uitslag te gen de nieuwe eerste klassers, die daar mee toonen wel wat in hun mars te heb ben. Go Ahead en Enschedé deden het kalmer en wonnen resp. met 40 en 41 van Robur en Tubantia, zoodat de stand hier thans is: De uitslagen. AFDEELING L Eerste klasse. HilversumDFC 20; AjaxExcelsior 3—0; Sparta—VSV 2—2; HBS—RCH I—0. Tweede klasse A. KFC—ZVV 3—2; HollandiaW.F.C. 32; SpartaanDWS 01; Alcm'aria V. WA 3O; HRCWest Frisia 22. Tweede klasse B. ZandvoortBFC 21AFCBaarn 5I BloemendaalHercules 04; HVC-DEO 14; VeloxZeeburgia 21. Derde klasse D. AlphenAmsvorde 20; UtrechtLeer dam 10; CulemborgDOS 02; ZNC Voorwaarts 01. AFDEELING IL Eerste klasse. EDOHVV 61; StormvogelsH. DYS 31; HFCVUC 62; FeijenoordB. Wit 1—1; ZFC't Gooi 6—3. Tweede klasse A. SVWQuick 32; OvermaasRFC 2 3; SVV—CW 4—2; BMT—VIOS 2—4. Tweede klasse B. VOC—St. Hooger 11; UWNeptunus 14; ODSXerxes 33; FortunaVDL 50; GoudaUnitas 30. Derde klasse A. UVSGSV 30; LaakkwartierASC 14; HillinenAlphia 22; RVCLFC 2—1. Derde klasse B. DCLOlympia 31LugdunumSt. Volh. 50; SchoonhovenMusschen S0; TransvaliaUDI 121. Vierde klasse A. De JagersBodegraven 23. Res. 3e klasse A. VIOS—RVC 2—1; HVV 4—Alphen 2 0—1; ADO 3—UVS 2 3—3. AFDEELING III. Eerste klasse. TubantiaEnschedé 14; Robur et V. Go Ahead 04; WageningenZAC 00; PECAGOVV 58; VitesseHeracles AFDEELING IV. Eerste klasse. NACWilhelmina 2—0; LONGAMVV 2—1; BVV—PSV 5—3; Eindhoven—NOAD 11; "RoermondWillem II 12. AFDEELING V. Eerste klasse. FrisiaLeeuwarden 12; Be Quick Velocitas 14; WWGVAV 11; Veen- damAlcides 31. AlphenAmsvorde 20. Bij dezen wedstrijd heeft het aan span ning geenszins ontbroken. Het spel ver plaatste zich vlug van doel tot doel met wederzijdsche aanvallen. De wind bleek echter een geduchte spelbreker. Voor de rust ging het spel meestal gelijk op, al wa ren de aanvallen van Alphen talrijker dan aan de andere zijde. In de tweede helft heeft de Amersfoortsche verdediging het zwaar te verantwoorden gehad. De keeper speelde evenwel in grootschen vorm en een

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6