KERKNIEUWS BINNENLAND DE ONVOORZIENE AANKLAGER Een goederentrein bij Westwoud verongelukt LAND- EN TUINBOUW TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 30 SEPTEMBER 1929 MGR. L. C. L. EIJGENRAAM t Een eminent prelaat. Zondagavond is te Amsterdam op het Begijnhof in den hoogen ouderdom van 83 jaar Mgr. Lambertus Cornelis Ludovicus Eijgenraam, huisprelaat van Z. H. den Paus, overleden. Mgr. Eijgenraam werd geboren in 1846 en priester gewijd in 1870. Als jeugdig priester was hij kapelaan te Rotterdam in de St. Catharina-kerk aan den Singel. In 1884 werd.hij benoemd door Z. D. H. Mgr. C. Bottemanne z.g. tot rector van het Maagdenhuis aan het Spui. Tot de groote verdiensten van den over ledene behoort zijn hoofdredacteurschap van het dagblad „De Tijd" en het eerste adviseurschap van den Nederl. R. K. Volks bond, die in 1888 door wijlen Willem Pas toors opgericht o.a. aan hem te danken heeft het bekende Bondslied „Voor God en Kerk, Vorstin en Land", getoonzet door Winnubst Sr. Sedert een tiental jaren genoot Monseig neur Eijgenraam in de hoofdstad nog altijd een zeer geziene figuur, een welverdiende rust. Voor het laatst vertoonde Mgr. Eijgen raam zich nog in het openbaar, toen enkele weken geleden kardinaal Van Rossum een bezoek bracht aan het Begijnhof ter be zichtiging van het borstbeeld, dat daar van Z. E. is geplaatst, ter herinnering aan het Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam. „Mndmrg." EEN VERSTOORDE OMROEP. Misselijk debuut van den vrijdenkers- omroep. De uitzending in Den Haag gecontroleerd en afgebroken. Het was gisteren de dag, waarop de Vrijdenkers omroep voor de eerste maal ge bruik mocht maken van de „Hilversuru- sche" omroep, ten einde ook haar ideeën aan de wereld prijs te geven. De nieuwe omroep had daarbij al een heel ongelukkig debuut, want de eerste spreekbeurt, was voor een groot deel gewijd aan Mussolini, zijn geschiedenis, staatmans- kunst, enz. Spoedig ontaardde de lezing in een grove scheldpartij. Het hoofdbestuur van de P. T. T. te Den Haag heeft blijk baar op de eerste uitzending controle uit geoefend en van gedachten zijnde, dat deze lezing was in strijd met de wetten des lands omdat de landsbelangen door deze scheldpartij niet waren gediend, onmiddel lijk de uitzending stop gezet.. Een gevoelig lesje voor den omroep, die blijkbaar nog leeren moet wat men onder „aetherfatsoen" verstaat. „Mndmrg." Uit Amsterdam meldt men ons: Zondagochtend had de afdeeling Am sterdam van de Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad" in het theater Tuschinski een bijeenkomst belegd. Nadat een inleidend woord was gespro ken over het doel van den Vrijdenkers Ra dio-Omroep en eenige muzieknummers wa ren ten gehoore gebracht, ving de bekende atheist Jan Hoving een rede aan over Mus solini. De spreker herinnerde aan het vroe gere leven van den Italiaanschen premier, toen hij atheist, anti-militarist en bestrijder van de Kerk was. Hij wees er op, hoe Mus solini zelf wegens zijn anti-militairistische daden in de gevangenis heeft gezeten en hoe hij eens een „papenvreter" was ge weest. Op dat moment werd de verdere uit zending van de rede van den heer Hoving onderbroken. Wij vernemen, dat deze eerste uitzen- FEUILLETON. naar het Italiaansch van DE MARCHI 18) Ondanks de drukkende middaghitte en de weldadige verdooving, veroorzaakt door het overvloedige maal en een lichte bene veling van den wijn, slaagde de baron er in zijn oogen op de krant gevestigd te hou den en de zinnen van het ontstellende ar tikel te vatten. Langzamerhand werd het geheele relaas duidelijker en opeens be greep hij hoe dreigend het gevaar voor hem geworden was. De angst, niet alleen begrijpelijk, maar ook zeer gewettigd, maak te zich van hem meester. Het vurige Itali- aansche bloed, nog verhit door den wijn begon in hem te koken en brak in een soort waanzin uit. Zijn oogen verstarden, om zijn mond kwam een vreeselijke grijns en plot seling bracht de baron de krant aan zijn mond, verscheurde haar met hand en tand, balarseerde in zijn fauteuil en viel op den grond, terwijl hij als een verscheurend dier brulde. Een vreeselijke wanorde volgde. De an dere gasten vlogen op en weken verschrikt lerug, terwijl knechten en dienstboden op 1 et gerucht kwamen aangesneld en den baron hielpen wegdragen. Deze was door je en plotselinge reactie van zijn zenuw- ding van den V. R. O. in Den Haag werd gecontroleerd en dat het hoofdbestuur van de Posterijen en Telegrafie onmiddellijk, toen bleek, dat de inhoud van de rede van den heer Hoving beleedigend kon worden geacht voor den eersten minister van een bevriende mogendheid, de verdere uitzen ding heeft verboden. „De Dageraad" heeft, natuurlijk, al ge protesteerd en er is al sprake zelfs van een protest-vergadering. ALASTRIM-GE VALLEN. De waardeering der ziekte. crisis, bleek en stijf geworden als een lijk en het schuim stond hem op de lippen ge lijk van een leider aan vallende ziekte. Er was een groote toevloed van voorna me en rijke heeren naar Napels, omdat den volgenden dag belangrijke wedrennen zou den plaats hebben. Baron de Santafusca werd aan graaf Stagni. een bekende persoonlijkheid, voor gesteld. Wederzijdsche handdruk en hoffelijke woorden. De graaf meende Coriolan eenige weken te voren gezien te hebben. „Kan het zijn, dat ik u op een klein sta tion in de omgeving van Napels opge merkt heb?" „Heel goed mogelijk', antwoordde de ba ron wel. „Ik was naar Pompei geweest. Ik keek uit het spoorraampje en zag een heer die een ren ondernam om den trein niet. te missen, -jÊ Was op het nippertje, hè? Dineert u met ons, baron „Graag; een oogenblikjedat ik de krant inkijk". En hij ging het rooksalon in. De bladen commenteerden de verklarin gen van den herbergier Petro. waar de po litie een nieuw spoor meende gevonden te hebben. Inderdaad, Petro had gewaagd van een jager, die den ouden priestershoed in naam van don Antonio meegenomen had. 't Was zeker, dat die jager bestondeeni ge boeren getuigden hem te hebben zien voorbijgaan. Doch niemand wist wie hij as, waar hij heenging of vanwaar hij kwam GEMENGDE BERICHTEN De hoofdgeleider gedood. Een verschrikkelijke ruïne. De loco motief twee meters weggeslin gerd. Verslagen door hetgeen hij in de krant las, bleef de baron peinzende aan tafel zitten, zonder te bemerken dat men hem langzamerhand omringde. Hij zag nu dat zijn voorzichtigheids maatregelen zich tegen hem keerden. De strijd werd te ongelijk. Het was een doode die zich met een levende meet en de doode verwon Het was dus niet voldoende iemand eeni ge slagen op het hoofd of in den nek toe te ljrengen, en de watermassa der Middel land sche Zee kon niet eens haar geheim verborgen houden. Een man dooden beteekende: hem nog levender maken dan ooit hem diep in den grond begraven stond gelijk met hem aan de gansche stad bekend maken zoodat hij vernoemd werd in de krant, in telephoon en telegraaf, in de winkels en in de bureaux van politie en rechters. Als de baron zijn hoofd ophief en zoo veel heeren om zich beenzag, wilde hij zoo spoedig mogelijk vertrekken. Zonder iets te bemerken van de geheime blikken die men wisselde, stond hij op als werd hij door een veer opgelicht, liep de zaal door, zonder iemand te groeten, en ging naar buiten. Plots deed hij weer een ontstellende ont dekking. Hij spiegelde zich in de ruit van een magazijn en bleef eenige oogenblikken verschrikt staan. Ook daaraan had hij niet gedacht. Ofschoon hij het jagerscostuum niet meer droeg was hij toch te gemakkelijk herken baar. Het gelaat van den geheimzinnigen jager moest ongetwijfeld in Petro's geest gegradeerd staan. En de herbergier was de UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 1 Oct. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. K. R. O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.- Trio. 1.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 5.006.45 Gramofoonmuziek. 6.457.00 Praatje over den cursus in Knippen, Naaien en Stofversieren. 7.007.15 Sportpraatje: „De keerzijde van de sport". 7.157.30 Praatje over den cursus Espe ranti. 7.308.00 Lezing over: „De geschiede nis der Burg. Wetgeving". 8.01—9.15 Concert. Orkest en sopraan. 9.159.45 Nieuwsberichten en mededee- lingen. 9.4510.30 Voortzetting concert. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.151.45 Concert door het Tuschinski- Orkest. I.452.00 Gramofoonmuziek. 2.00—2.45 Kookpraatje door P. J. Kers. 2 453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak-het-zelf-cursus. 4.004.30 Gramofoonmuziek. 4.305.30 Microfoon-debutanten. Zang en piano. 6.017.15 Diner- en dansmuziek uit Café „Moderne", Amsterdam. 7.157.45 Lezing door Dr. C. A. Crom- melin over: Isaac Newton. 8.01—9.15 Concert onder auspiciën van de 3-Octobervereeniging te Leiden m. m. v. de Zangvereen. „Sursura Corda". So liste: Maartje Offers, alt. 9.159.30 Praatje door Mevr. de Leeuw van Rees over: „De a.s. Naai- en Knip cursus". 9.3011.10 Concert door het Omroep orkest. 10.15 Persberichten. Na afloop van het concert: Dansmuziek uit het Cabaret „La Gaite", Amsterdam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1553.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.2011.50 Proef uitzending Televisie. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert. Hoorn was tot Zondagmorgen negen uur gestremd. Den geheelen nacht is doorge werkt om de lijn weer vrij te maken. De intact gebleven wagons zijn zoo spoedig mogelijk na heb ongeval weggereden. De burgemeester van Westwoud en eenige andere autoriteiten waren nog Zaterdagavond ter plaatse. De machinist van den trein verklaarde na het ongeval, dat het signaal op veilig heeft gestaan en dat de wissel verkeerd moet zijn geweest. De wisselwachter Pranger, die Zaterdag avond dienst heeft gedaan, deelde mede, dat hij de seinen en wissels nauwkeurig had verzorgd en dat alles in orde was. Zondagmorgen tegen half elf arriveerden van het parket uit Alkmaar de rechter commissaris mr. Krabbe en de substituut officier van Justitie mr. Van der Feen de Lille om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Het bericht van het ongeval verspreidde zich Zondagmorgen spoedig in de omge ving en tal van belangstellenden kwamen naar de plaats van het ongeluk. Zij wer den door de politie op behoorlijken afstand gehouden. Het slachtoffer van de ramp laat een vrouw en vier kinderen na. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kindje door de tram gegrepen. Te Hom werd gister het 3-jarig dochter tje van den arbeider v. Eek door de tram aangereden. In levensgevaarlijken toe stand werd de kleine naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. eenige niet die hem gezien had ook was hij door verscheidene landslieden en dor pelingen opgemerkt. Vooral zou hun zijn fijne, zwarte snor opgevallen zijn. 't Was dus zaak zoo spoedig mogelijk van uiterlijk te veranderen. Hij begaf zich derhalve naar Granella en liet daar zijn knevel afknippen, onder voorwendsel dat de laatste mode en de steeds meer over- heersc-hende Engelsche toon zulks eisohten. De baron maakte van die gelegenheid gebruik om wat over het nieuws van den dag te praten. Granella was van meening dat de politie een verkeerd spoor volgde en hij beweerde zelfs: „Ik weet er meer van dan alle journalis ten". ..Hoe is dat mogelijk....?" „Toch welwant ik heb de eer mees ter Martellinie te scheren, die de zaak in handen heeft. Don Antonio heeft verklaard ten eerste, dat hij nooit een jager naar Falda gesluurd heeft, ten tweede dat hij geen familie heeft heeft, dus ook geen neef die jaagt. Dat alles is duidelijk. De arme herbergier die verdacht wordt van den moord heeft don Cyrillus nog nooit gezien. En onderwijl men hem meesleept, het eene verhoor na het andere afneemt en aarze len en tasten blijft, heeft de jager gelegen heid zich uit de voeten te maken." „Zoudt u dus denken, dat do jager de schuldige is?" „Daar twijfel ik geen oogenblik aan. Ver scheidene getuigen hebben hem gezien. Een baanwachter verzekert zelfs dat hij hem op dien dag en dat uur gezien heeft teen hij den trein voor Napels nam...." 2.20 Beelduitzending. 2.45 Bericht n. 2.50." Uitzending 4 voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orgelconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6,20- Voorlezing van gedichten. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital door L. England, 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Kwintet en Sextet. 8.20—8.50 Lezing. 8.50 Concert. 10.00 Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.4012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Opera-uitzending: „Le Jongleur de Notre Dame" van J. Massenet. Langenberg, 473 M. 10.3511.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Gramofoonmuziek. 8.50 „Die Soldaten", Blijspel in 5 be drijven van Jacob Michael. Muziek van Hans Ebert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest Mile van Dronime (zang). Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.205.20 Concert. Instrumentaal En semble, M. Flint (zangeres). 8.359.50 Concert. Strijkkwartet. 9.3511.20 Radio-cabaret. Zeesen, 1635 M. 6.107.35 Lezingen. 10.2010.45 Concert door Kinderkoor. 10.5012.50 Lezingen. 12.501.15 Gramofoonmuziek. 1.151.50 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonmuziek. 2.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert uit Leipzig. 5.508.50 Lezingen. 8.50 Concert door strijkkwartet. 9.50 Voorlezing door Felix Hollaender. Motor-ongeluk. Een ernstig motor-ongeluk is Zondag op den Vughtscheft Sve.g bij Den Bosch ge beurd. Op het "oogenblik dab een wagen tje met paard naderde, wilde do motorrij der H. Briels uit Tilburg in volle vaart tusschen een ter plaatse staande autobus en een auto passeeren en hij reed daarbij tegen den auto aan, ten gevolge waarvan hij tegen den grond sloeg. Hevig uit neus en ooren bloedend en bewusteloos werd hij opgeomen en na door doktoren voor- loopig verbonden te zijn, naar het gast huis te Vught overgebracht. Hij heeft een hersenschudding opgeloopen; zijn toestand is ernstig. Oude man doodgereden. Zaterdagmorgen omstreeks half elf is in de Kerkstraat te Dongen een naar schat ting ongeveer 60-jarige man door een ko lenwagen overreden. De dood trad bijna onmiddellijk in. De naam van het slacht offer is niet bekend. Bekneld geraakt. Zaterdagavond werden aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam liggen de Japansche stoomschip Altai Maru on- derdeelen van een brug geladen. Do 47-ja- rige havenarbeid A. C. uit de Goedkoop straat is tusschen een zes ton wegend stuk en het dek bekneld geraakt. Met een ge broken linkerbeen en rechterarm is hij in hot ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. „Enfin, we zullen wel zien," besloot de baron die opstond om te vertrekken. Granella wreef een lucifer aan en stak dien hoog op, totdat de sigaret van den baron brandde. Dan haastte hij zicli de deur le openen voor zijn deftigen klant en riep dien in zijn Napolitaansch Engelsch toe: „Good bye Twee dagen ra do wedrennen ontving de Santafusca een brief van Mr. Martel- lini, die met het onderzoek der rechtzaak belast was. De rechter van instructie noo- digde Coriolan uit op zijn bureau te wil len verschijnen. „Het spijt me zeer u zoo te storen voor een zaak die op niets schijnt uit te loo- pen. Intusschen is het mogelijk dat don Cyrilus plotseling zijn schuilplaats verlaat en u daardoor dien overlast hespaart. Maar in afwachting van die vredige oplossing, ben ik verplicht den eigenaar der villa te vragen, waar de hoed gevonden is. U wordt verder niet door den rechter, maar door een vriend uitgenoodigtl. Uw komst bal zelfs 'n uitstekende gelegenheid zijn na afloop samen te dineeren.. De zitting begint om tien uur." De baron las en herlas den briefde welwillende, vriendelijke toon waarin hij was opgesteld was wel in staat zelfs de vrcesachtigste natuur gerust te stellen. ("Wordt vervolgd). Een commissie ingesteld. Ofschoon het te verwachten is, dat de Wet van 21 Juli 1928, houdende voorzie ningen tegen besmettelijke ziekten binnen zeer korten tijd in werking zal treden en dat de vraag, of de thans in ons land voor komende besmettelijke ziekte nog steeds als „alastrim" mag worden aangeduid meer een theoretische dan een practische betee- kenis zal krijgen, heeft de minister van Ar beid, H. en N. het gewenscht geacht zuo mogelijk in deze tot klaarheid te komen. In overleg met den directeur-generaal van de Volksgezondheid heeft de voorzit ter van den Gezondheidsraad do heeren. prof. W. A. Ivuenen en prof. J. J. van Loghem, resp. hooglceraren te Leiden en te Amsterdam, verzocht zich met dr. J. Kuiper, lector in de besmettelijke ziekte te Amsterdam tot een commissie te ver eenigen, die hare meening zal uitsproken over het verschil, dat in medische krin gen blijkt te heerschen over de waardee- ring van deze aanstekelijke ziekte. Alle drie deze heeren hebben aan liet verzoek, dat hun gedaan werd, gevolg ge geven, en zij hebben reeds een aanvang met hunne werkzaamheden gemaakt. Onderlinge Hagelverzekering L. T. B. Wij ontvingen het jaarverslag over het boekjaar Juni 1928Juni 1929 (het 8ste) van het Onderlinge Hagelverzekering L. T B. (Directeur de heer N. v. Ommen, Kai- serstraat, Leiden). Het volgende is ont leend aan het voorwoord van den Direc teur: De premieontvangst bedroeg 24.549.21 (het vorige jaar 17.402.58). Aan rente werd gekweekt een bedrag van 2.305.43 (het vorige jaar 1.517.66). Aan hagelschade werd betaald een be drag van ƒ2.041.98. Voor de eerste maal vinden wij in onze rekening een post herverzekerings-premie, ten bedrage van 1.473.46. Gelukkig zijn wij er, na veel moeite, in geslaagd met een zeer kapitaalkrachtig Assurantie-concern een herverzekerings- contract tot stand te brengen. Dit contract 13 1 April 1929 ingegaan, zoodat zij nog geen aandeel hadden in de schade, welke in den aanhef van het afgeloopen boekjaar werd geleden. In het contract is bepaald dat 75 pet. van alle schade door de herverzekering wordt gedekt, terwijl de regeling en beta ling der schade geheel in onze handen blijft. Deze overeenkomst is voor onze instel ling van het grootste belang. Het afgeloopen boekjaar sloot met een voordeelig saldo van 20.874.82 (het vorige jaar 17.081.98). Het reservefonds bedroeg 52.369.40 en bedraagt derhalve thans, vermeerderd met 20.874.82, in totaal 73.275.22. Zooals uit het verslag blijkt zijn alle gel den belegd op plaatselijke Boerenleenban ken. Het verzekerd kapitaal bedroeg 3.945.712.50 (liet vorige jaar 2.750.869.10\ een netto vooruitgang dus van 1.181.404.8". Er is, dunkt ons, alle reden om over de resultaten van het afgeloopen boekjaar in elk opzicht tevreden en dankbaar te zijn. De moeilijkste jaren zijn voorbij en wij hopen door Gods bijstand en bescherming voor moeilijke jaren in de toekomst be waard te blijven. Daarin hebben wij groot vertrouwen, als wij maar doorgaan zooals tot heden met voorzichtigheid en spaarzaamheid. Zaterdagavond omstreeks half elf heeft nabij het station Westwoud ten Noorden van Hoorn een ernstig spooi'wegongeval plaats gehad. De laatste goederentrein uit Enkhuizen is op dood spoor op een stootblok geloopen, waardoor de locomo tief gedeeltelijk over een sloot sprong en tien wagons werden vernield. De hoofd- geleider van den trein, Garnaldt geheeten afkomstig uit Amsterdam, werd gedood. Dë goederentrein bestond uit een 25-tal wagons, alle geladen met tuinbouwproduc ten. Even voor tien uur was de trein uit Enkhuizen vertrokken. De trein werd ge reden door den hoofdmachinist H. J. Meier uit Amsterdam en den stoker G. Olie uit Amsterdam. Even voor het sta tion Westwoud zijn signalen. Of deze vei lig stonden, is. nog niet uitgemaakt, doch de trein reed met een vaart van ongeveer 40 K.M. per uur door en kwam op dood spoor terecht. Even voorbij het station loopt dit spoor uit op een stootblok en met volle vaart reed de trein hiertegen aan. Het stootblok werd over een afstand van ongeveer dertig meter meegesleurd, en totaal vernield. De locomotief ontspoorde en het voorste gedeelte sprong over de sloot, die langs den spoorweg loopt en een breedte heeft van twee meter. Het gevaarte bleef dwars over de sloot staan en vormt als het ware een brug over het water- Daar de locomotief en de tender uit een geheel bestaan, bleef het voertuig in tact en daax-aan hebben zoowel de machi nist en de stoker hun leven te danken. Eerst toen de machine over de sloot stond sprongen beide mannen er van af. Achter de locomotief volgde een vrij wel ledige bagagewagen, gevolgd door de goederenwagons. De eerste goederenwagon schoof voorbij den bagagewagen, doch de tweede en derde schoven in den bagage wagen. Daar bevond zich de hoofdgeleider, de 38-jarige Garnaldt uit Amsterdam. De man werd tusschen de in elkaar schuiven de wagens doodgedrukt. Nog een zestal wagens ontspoorde en schoof gedeeltelijk in elkaar. Op den tien den wagen bevond zich de remmer J. v. d. Berg. Het remmershuisje werd gedeeltelijk ingedrukt, doch de buffers van de beide wagons, waartusschen het hokje-zit, hiel den en. sprongen tefgg. Daardoor bleef het hokje voor vernieling gespaard. De rem mer geraakte met zijn schoen bekneld, welk kleedingstuk in het hout bleef zitten. Hij zelf kwam met den grooten schrik vrij. De hulpremmer M. J. Brekelman zat achter in den trein en bleef eveneens on gedeerd. Het terrein van de ramp vormt een groote ruïne. Groote hoeveelheden groen ten en kool liggen verspreid tusschen de in elkaar geschoven wagons. De botsing met het stootblok werd onmiddellijk gevolgd door een geweldig gekraak van de in en door elkaar schuivende wagons. Een automobilist, die even later de plaats van dc ramp passeerde, reed on middellijk naar Hoorn om hulp te halen. Spoedig was de majoor van de Rijksveld- wacht Korver ter plaatse, direct gevolgd door personeel der spoorwegen. Allereerst werd gezocht naar den hoofd geleider. Toen deze tegen elf xiur ontdekt werd, bleek, dat hij moest worden uitgezaagd. Het duurde evenwel tot Zondagmorgen ongeveer vijf uur, voordat de onge lukkige, die op slag dood moet zijn ge weest en vreeselijk aan het hoofd verminkt was, bevrijd kon worden. Het stoffelijk overschot werd Zondagmiddag naar Am sterdam vervoerd. De verwoesting, die op de plaats van het ongeval is ontstaan, is zeer groot. Het spoorgwegverkeer tusschen Enkhuizen en

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5