UIT DE OMGEVING éjÊfa W SOORTEN ^ZEKERINGEN UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS MARKTBERICHTEN ter werd gevrijd, was achtereenvolgens ka pelaan te "Wateringen, Gouda en te Am sterdam in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus, de oude Fransche kerk. Daarna volgde zijn benoeming tot pastoor te Muiden. In 1904 belastte de Bisschop hem met de stichting van een nieuwe parochie in het stadsgedeelte, dat zich achter het Rijksmuseum in Amsterdam ging vormen. Zijn levenswerk, de bouw van de monu mentale Rozenkranskerk, heeft hij in de twintig jaren vftn zijn Amsterdamsch pas toraat kunnen voltooien. In 1924 verkreeg hij eervol ontslag en bracht daarna zijn emiraat door in het St. Joseph Rusthuis te Beverwijk, waar hij in 1925 onder overgroote belangstelling zijn gouden priesterfeest herdacht. Het stoffelijk overschot zal te Muiden: ter aarde worden gesteld. „Dominicaan" G. Moerlant. f Tn het Dominicanenklooster, te Langen- boom is gisteren plotseling op 78-jarigen leeftijd overleden de zeereerw. heer Ge- rardus Moerlant.. Weinige bewoners van Langenboom zullen misschien hebben ge weten dat de zeereerw. heer Moerlant, die al zoovele jaren in het klooster woonde, eigenlijk geen pater was, ook al droeg hij het Dominicanen'habijt. De zeereerw. heer Moerlant. was secu lier priester, lid echter van de Derde Ordg van den H. Dominicus. Als voorrecht heeft hij echter indertijd van den hoogeerw. pa ter Theissling de toestemming bekomen om in het klooster te mogen leven, en den kloosterregel te mogen volgen. Gerardus Moerlant was oorspronkelijk een convertiet. Hij was adelborst bij de Ned. Marine toen hij tot het Katholicisme overging en voor priester ging studeeren. Priester gewijd is Moerlant jarenlang rector geweest, van de Mariastichting te Haarlem. Zucht naar zelfheiliging dreef hem naar het kloosterleven, hij mocht als lid van de Derde Orde het habijt dragen, en zoo was hij geheel en al in het communiteitsleven opgenomen, waar hij werkelijk tot op zijn hoogen ouderdom een voorbeeld van ver storven, eenvoudig en heilig leven voorde anderen is geweest. „Msbd." Dahlia's van verschillende variëteiten en kleuren enz. Tot slot had de verloting plaats; elk van de leden ging. met een mooien plant of ruiker naar huis. N00RDWIJKERH0UT. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag 19 September des namiddags te zeven uur. De agenda ver meldt: lo. Ingekomen stukken. 2o. Benoe ming van een Gemeente-Ontvanger. 3o. Benoeming van een 4en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4o. Voorstel va?l Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de plaatselijke verordening op het be- waarschoolonderwijs. 5o. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders om tot 1 Januari 1935 aan H. Heemskerk alhier de vuilver- wijdering uit de gemeente op te dragen to gen een vergoeding van 1.per M3. 6o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel grond van de Kunstzandsteenfabriek „Arnoud" voor 1.ten einde dit ter beschikking te stel len van de Lichtfabrieken te Leiden voor de plaatsing van een transformatorgebouw. 7o. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim. So. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de gemeente Noordwijk een afname tc ga randeeren van 125.water per 100 Meter leiding over een gedeelte van de Zee straat. 9o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het noodige crediet be schikbaar te stellen tot benoeming van een politie-agent met standplaats Zilk. Ongeluk. Het dochtertje van den hee Zonderwijk aan den Heerenweg alhier werd Dinsdag tc pl.m. 5 uur door een auto aangereden, met gevolg dat de kleine een been brak. Dr. Wösten verleende genees kundige hulp. VOORHOUT. Inenting tegen aiastrim. Burgemees ter en Wethouders hebben besloten om op Zaterdagmiddag 21 September a.s., des namiddags om vijf uur de gelegenheid open te stellen voor het kosteloos inenten tegen aiastrim. Deze gelegenheid wordt gegeven ten gemeentehuize (Raadzaal). In het. belang van de gezondheid wordt aan geraden om van de geboden gelegenheid gebruik te maken. VEUR—STOMPWIJK. KATWIJK. Badtijd. Door B. en W. is per Zondag 22 September a.s. de badtijd voor geslo ten verklaard. Opperbrandmoester. Door B. en W. is in de plaats van den heer J. Dubbeldam die wegens z;jn benoeming tot Wethouder als ópper-brandmeester heeft bedankt, be noemd de heer Herm. Parlevliet. KATWIJK AAN DEM RIJN. Brandbluschmiddelen. Vrijdag a.s. te 7 uur zullen de brandbluschmidde'len wor den beproefd. We meenen dat vooral de jeugd, vooral die van een nat pak houden, hiervan goede nota zullen nemen. LISSE. Houdt zich aanbevolen! Het Plaatselijk Comité van „Herw. Levenskracht'' alhier mocht wederom van de N.V. Haarl. Brock- waybus Maatschappij District IJmuiden een bedrag van 9.ontvangen. Voor der gelijke doceurt-jes blijft het comité ziqh in ieders welwillendheid aanbevelen. LEIMUI DEN. Brand. Disdagmiddag ontstond brand in een schuur, staande bij de boerderij van den heer G. Verburg aan het Tolhuis. Te lefonisch werd de brandweer gealarmeerd. Toen deze op het terrein van den brand kwam, bleek deze reeds te zijn gebluscht. De burgemeester der gemeente verscheen evenzoo op de plaats van den brand. De oorzaak is onbekend. Aanrijding. Op den Vriezen weg al- hierwerd de kar van den heer S., die zich aldaar met een kar eieren bevond,' aangere den door een auto. Twee kisten met eeiren vielen van den wagen en gingen verloren.- NOORDWIJK. Mij. v. Tuinbouw. In Royal hield de afd. Noordwijk en O. dezer Mij. een verga dering, die goed bezocht was. Op ongeken de wijze wa-s er voor bloemen gezorgd in rijke verscheidenheid. De 2e voorzitter, de heer J. v. d. Wilden, opent deze vergade ring en deelt mede, dat de voorzitter, de heer H. de Boer, wegens ziekte niet in staat was te komen. Spr. dankt de vele in zenders voor de mooie bloemen die ze ter vergadering hébben willen bezorgen. Ingekomen was een schrijven van de afd. Leiden en van de afd. den Haag, waar bij de afd. Noordwijk in de gelegenheid 1 wordt gesteld deel te nemen aan een ex cursie die aldaar gehouden zal worden. De afdeeling stelde het zeker op prijs, maar gezien het vroege uur van. vertrek n.l. Za terdag te kwart over twaalf was er niet veel animo. Op denzelfden middag heeft er te Haarlem een groote Dahlia-tentoon stelling plaats in het Krelagehuis, waar meerdere leden zullen gaan kijken. Men heeft op vertoon van contributiekaart. vrijen toegang tot de expositie. Hierna volgde een kort verslagje van een bezoek aan een tentoonstelling, door den heer Rietvink. Vervolgens werd besproken het houden van een cursus. Vele stemmen gin gen er op om zoo mogelijk weer een cursus te organiseeren en den heer Dis. Venema te verzoeken dezen cursus te leiden. An dere leden wilden ook iets, al was het dan niet bepaald een cursus, maar b.v. een le zingenreeks, meer op het gebied van den tuinbouw. Gehoord de besprekingen z.al het bestuur met voorstellen komen. De heer Rietvink neemt op zich om op een volgende vergadering te behandelen ..de schaduwzijde van kunstmest". Hierna had de keuring plaats van de aanwezige bloe men en planten, waaronder prachtige Be gonia's. Anjelieren, Cyclamen, Zinnia's. 25-Jarig jubileum Boerenleenbank. Dinsdag 24 September a.s. zal de Boeren leenbank alheir op grootsche en feestelijke wijze haar zilveren jubileum vieren. Het feestcomité heeft geen moeite of kosten gespaard om het feest zoo luister rijk mogelijk te doen zijn. en het keurig ver zorgde en schitterende feestprogramma is hiervan het eerste en beste bewijs. Des morgens te half acht is er een plech tige ggezongen H. Mis met algemeene H. Gomftnmie in de parochiekerk te Leid- schendam. Na de' H. Mis is er gemeen schappelijk ontbijt in het Patronaatsgebouw aan de Pamlaan. Des avonds te 7.30 uur begint de groote feestavond in het Patro naat. Wij krijgen: le een Openingswoord door den Voorzitter van het feestcomité; 2e. Kort overzicht van den 25-jarigen werk kring der Boerenleenbank door den voor zitter van den Raad van Toezicht, den heer A. Romijn; 3e. Personalia; 4e. Voordrach ten en Specialisten. Voorstelling onder di rectie en met medewerking van de Geb\ Boesnach, Hollandsche humoristen, die een uitstekend en groot programma zullen af werken; het programma vermeldt reeds 21 nummers, en dat schijnt nog niet alles te zijn. Het geheel belooft dus een ge zellige en schitterende dag te worden. Wij feliciteeren de feestvierende Bank hartelijk bij het zilveren feest en wenschen allen een genoeglijken dag. Kostelooze inenting. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in de Gemeenten Veur en Stompwijk in verband met de heerschende aiastrim een kostelooze inen ting zal plaats hebben en wel: Te Veur op Zaterdag 21 Sept. a.s. des nam. te 2.30 uur in de Openbare Lagere school aan den Veurschen Straatweg. Te Stompwijk in de Buurtschap op Za terdag 21 September a.s., des nam. te 2.30 uur in de R. K. Jongensschool. Te Leidschendam op Maandag 23 Sep tember a.s., van 46 uur in het Gemeente hui-s aan de Delftsclie Kade. Aan den Veenweg op Woensdag 25 Sep tember a.s., des nam. te 2 uur in. het Pa tronaatsgebouw aan den Veenweg. Het Gemeentebesturu doet een beroep op alle ingezetenen om van deze gelegen heid tot kostelooze inenting tegen de aiastrim, welke gelegenheid' aan een ieder ■zoo ruimschoots gegeven wordt, gebruik te (maken, opdat zoodoende geen vergeef- sche moeite gedaan wondt; het Gemeente bestuur rekent in deze op aller medewer king. WOUBRUGGE. Electriciteitsbedrijf. Uit het verslag van den toestand en de werkzaamheden van het electriciteitsbedrijf over 1928 ont- leenen wij o.m. het volgende: Gedurende het kalenderjaar kwam geen wijziging in het personeel van het be drijf, zoodat in dienst waren één boek houder-administrateur en één bode, ter wijl de technische aangelegenheden wer den verzorgd door den gem. Installateur. De administrateur werd gecontroleerd door door een deskundige. De electrische energie werd gedistribueerd aan de in woners van de gem. Woubrugge en de buurtschap Hoogmade. De bezittingen van het bedrijf verkeerden in goede con ditie, terwijl de stroomlevering op nor male wijze kon geschieden. Het onderhoud bepaalde zich tot enkele voorzieningen aan het laagspanningsnet en aan huisaan- sluitingen en de meters, waarvan de aan wijzing onjuist bleek te zijn, werden voor andere verwisseld. De voor het bedrijf benoodigde stroom werd ingekocht van de Sted. Electrische fabriek te Leiden. Aan voer en meting geschiedde in zes hooge spannings-stations, van waaruit de stroom werd gedistribueerd, waarvan drie stations eleofcriciteifc leverden aan particulieren, terwijl vanuit de overige stations direct INGEZONDEN MEDEDEELING. 22 aan grootverbruikers werd geleverd, n.l. aan den polder Oudendijk, de malerij Ccros en de scheepswerf De Dageraad. De prijs bedroeg voor lichtstroom 30 ct., voor krachtstroom 25 of 20 ct. per K.W.U. Voorts ha)d men nog een etalagetarief, oen woonhuistarief en een grootverbrui ker,staricf. In den loop van 1928 werden met Leiden onderhandelingen gevoerd be treffende dc overname door Woubrugge van hot kabelnet, meters enz., in de hoek Roelofarendsveen, teneinde de stroomleve ring aan die verbruikers, welke inwoners van Woubrugge zijn, zelf ter hand te ne men. Deze onderhandelingen hadden een gunstig resultaat, de .officieele datum van overgang werd gesteld op 1 Jan. 1929. Door den gemeenteraad werd besloten het z.g. woonhuistarief Tn te voeren, ten einde door het stellen van een lagere K.W.U.-prijs, boven een zeker kwantum, het s!roomverbruik via verbruikcrstoestel- len (e bevorderen. Een overeenkomst met Bouthoorn kwam tot stand betreffende een afname van 10.000 K.W.U. per jaar. Hef. aantal verkochte K.W.U. was over -1928 aanmerkelijk liooger dan in 1927, de grootste afnemer was de malerij Ceres", die over 1023 ruim 90.000 K.W.U. betrok. De gemiddelde kolenprijs contractueel aan Leiden verschuldigd, bedroeg f 11.13 per 1000 K.G., zoodat bijbetaald moest wor den 10 V 0.Ö2- ct. of 0.32 ct. per K.W.U. Leiden bracht dc kolenprijs slechts voor de helft in rekening, zoodat per K.W.U. O.lfi ct. extra werd betaald. Het voordee- lig saldo bedroeg f 7843.Xen zal inge volge goedkeuring van Ged. Staten in zijn geheel aan de gemeente Woubrugge worden afgedragen. ZOETERMEER-ZEGWAART. Dc etalage-wedstrijd. Aan den ge houden etalage-wedstrijd, ter gelegenheid van het Koninginnefeest, was wederom, zooals andere jaren, een foutenwedstrijd verbonden. Na opening der ingeleverde biljetten, bleken de gelukkigen te zijn: le prijs mej. J. van Leeuwen, Zegwaart, toilettoestel; 2e prijs de heer J. Nouwens, Zegwaart, kapstok; 3e prijs de heer C. Riezebos, Zegwaart, bloemtafel met pot; 4e prijs de heer J. in 't Veen, Zocter- nieer, fruitmesjes. ZEGWAART. Aanbesteding. Uitslag van de gehou den aanbesteding voor vernieuwing van Dorpsstraat en Laag]inde en aanbrenging van trottoirs en rioleering. Begrooting f 10902.Ingeleverd 18 biljetten. Gébrs. Smits, Zoetermeer, f 11873.Th. de Winter, Leiden, f 10942.A. C. J. Korte weg, Breda, l 11900.— A. van Eek, Voorburg, f 134Ö0.Chr. Lalleman, 's-Gravenhage, f 16680.— Fa. J. Warnaar, Leiden, f 1112?.F. Marcella. Leiden, f 12449.D. Esser, Delft, f 11997.J. J. Mordaniel, Oegstgeest, f12060.P. Stigter, Ammerstal, f 10888.—; N.V. Bouw en Grondhandel, Wassenaar, f 11100. J. Schaefeli, Opdam, f 132S4.—W. Diep straten, Maden, f11213.Gebrs. Huur man, Zegwaart, f11955.—; P. Kerkhoven, Zoetermeer, f12640.— G. A. Koning, Lei den, f 12600.—; C. Verwater Co.. Ma den, f lllll.C. van Leeuwen, Nieu- werkérk a. d. IJssel, f 13200.— Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer P. Stigter, Ammer- stol. Geboren: Pieternella, d. van Pieter De Goede en Cornelia Hendrika Den Hertog. Cornells, z. van Hendrik Nieu- wenhuijscn en R. Verweij. Jannetje, d. van P. J. Bos en J. Breugem. Onde r t r o u w d W. Dorst, oud "24 wonende te Zegwaart, cn Aaltje Blij- leven, oud 25 j., wonende te Benthuizen. Adrianus Tetteroo, oud 23 j., wonende te Zegwaart en Clasina M. de Jong, oud 24 j., wonende te Blciswjjk. Gehuwd: P. A. Westhoek, oud 23 j., wonende te Zegwaart, en W. L. L. Kuif, oud 22 j., wonende te Zegwaart. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een speldjesdag. De gehouden spelcl- jesdag ton bate van het fonds „Herwonnen Levenskracht" heeft 355.75 1/2 opge bracht, Het bestuur der afdeeling brengt bi.i deze gaarne dank aan de dames die met zooveel ijver voor dit schoone doel werkzaam zijn geweest. NOORDEN. Drankbestrijding. In de St. Francis- cuszaal isr een ledenvergadering gehouden van Kruïsverbond en Mariavereeniging. Bij de opening werd gereleveerd de krachtige aanbeveling van Mgr. Aengenent op dn jaarvergadering te Haarlem. Goedgekeurd werd het besluit van de besturen om, als de gelegenheid zich voor deed ook, zonder de drankbestrijding als hoofdzaak uit het oog te verliezen, zaken van meer algemeen katholiek belang bij de actie te betrekken. Gememoreerd wordt als zoodanig de geldinzameling, dezer da gen gehouden voor den Noordenschen Mis sionaris in Engelsch-Indië, Pater Koper draad en dc actie voor een Zusterhuis ter plaat se. De reis voor dc jeugdleden naar Schiphol bleek in elk opzicht geslaagd te zijn. Bin nenkort zal men vergaderen met de jeugd en trachten weer een wekelijksch spaar fonds te vormen om het volgend jaar naar gedacht werd een reisje te orga niseeren naar de vele bezienswaardigheden in en rondom Driebergen. Besloten wordt het Hoofd der school uit te noodigen ecu tweetal leerboeken „Vriend of Vijand?" en „Toch Gewonnen", uitgegeven door het hoofdbestuur van So- briëtas, op de school in te voeren. Mej. J. A. van der Zwet wordt welwil lend bereid gevonden de vereenigingen le vertegenwoordigen op een belangrijke jeugd-vergadering te Haarlem op 18 dezer. De dames A. Janmaat en Ghr. Baas bren gen een uitst ekend verzorgd verslag uit van de door haar als afgevaardigden bijgewoon de centrale vergadering te Amsterdam. Op 29 September zal in de St. Francis- cuszaal weder een bloemententoonstelling worden georganiseerd waarvoor eerder plantjes aan de jeugdleden zijn verschaft. Ook vrijwillige inzendingen zullen welkom zijn, terwijl mooie prijzen voor de bekro ning beschikbaar zullen zijn. Het lid G. Pie tor Bf nam Welwillend de leiding hier van op zich. Als bijdrage voor het huldeblijk vopr wijlen Dr. Ariëns werd besloten, dat vau elk lid 10 ets. gevraagd zou worden. Ingevolge verzoek van het Hoofdbestuur werd besloten binnenkort weder de jaarlijk- sclie speldjesdag te houden. Een paar be lastten zich met de organisatie. Ten slotte werden verschillende midde len besproken om meer bekendheid te ge ven aan, en belangstelling te wekken voor de idee der R. K. drankbestrijding. Eenigo aanplakbiljetten zullen worden aange schaft, en overleg gepleegd zal worden om in het najaar een tentoonstelling en pro- paganda-verga lering te organiseeren. Om S uur begonnen, werd om half tien de vlot ge slaagde vergadering gesloten. Vraag: Hoe kan ik een machine-olie vlek verwijderen uit lichtbeige mantel stof! A n t w oord Wanneer de stof be stand is tegen water dan kunt U de vlek plaatselijk schoonmaken met lauw zeepsop, gemaakt van bijv. Sunlight Zeep of Lux. Daarna spoelt U dc zeep met lauw water uit, en wanneer de plek eenigszins is ge droogd kunt U deze verder onder een doek opstrijken. Kan de stof niet tegen water, verwijdert U dan eerst met alcohol de kleur van de vlek en daarna met benzine (vuurgevaar- lijlc) of tetra het vet. Maak de stof bij het. verwijderen van vlekken niet te nat. daar er dan kringen ontstaan, en probeer op een lapje of on zichtbaar gedeelte of de kleur niet wordt aangetast. Vraag: Kunt u mij zeggen, hoe ik bloedvlekken uit een bruin grijs heeren- costuum moet krijgen? A n t w o o r d Bloedvlekken kunnen verwijderd met. lauw pèkelwater of met lauw zeepsop wanneer de stof bestand is tegen water. Voor verdere behandeling: zie antwoord vorige vraag. Vraag: Hoe kan ik, beige peau de 'sued?-schoenen, die vuil geworden zijn, Bchoonkr ijgen 1 Antwoord: Schuur de schoenen met een borsteltje van koperdraad (speciaal hiervoor in den handel) of met heel fijn schuurpapier' (geen zwart schuurlinnen daar dit vlekken geeft op het lichte peau- do suède). Helpt, dit niet voldoende, rei nigt U dan het leer met benzine of tetra of met een vlekkenmiddel, bijv. spectrol- admiraal. Voor vaal geworden peau de suède is wel een vloeistof of poeder in den handel, verkrijgbaar bij drogist of schoenzaak. Vraag Weet u ook een middel om de vuile randen van overtrokken dekens te reinigen. Hoe moet ik die behandelen? Antwoord Wanneer U hiermede bedoelt een gewatteerde, doorgestikte de ken, dan kunt U de randen trachten te verwijderen, door deze met een reinigings middel heel voorzichtig schoon te wrijven zonder dat liet inwendige van dc deken erg nat wordt. Als reinigingsmiddel kunt U nemen bijv. een lauw zeepsopje, ge maakt van niet te scherpe zeep (o.a. Sun lightLux) of heel sterk verdunde ammo nia. Voor verdere behandeling zie ant woord le vraag. Vraag: Mijn kanarievogel zit in het. ongedierte. Ik heb al wat. tabaksstof in de kooi gestrooid, maar het ongedierte gaat niet weg. Zoudt u mij ook kunnen zeggen wat ik daar aan doen moet? Antwoord: Bijna dagelijks wordt er in onze courant een ongedierte verdel gend insectenpoeder aanbevolen, wat uit stekend helpt. Zie u de advertentie-rubriek der laatste dagen maar eens na. Vraag: Wat is de kortste weg voor auto's van Bodegraven naar don Moerdijk? Hoeveel K.M Antwoord: Bodegraven, Gouda, Stol wijk. Ammerstol, Streefkerk. Oud-Alblas, Papendrecht, Dordrecht. Dc Mijl, Willems dorp, Moerdijk. Afstand 50 K.M. Vraag: Welke is dc kortste weg van Bijnsaterwoude naar Oisterwijk en hoeveel Kilometer? Antwoord: Bijnsaterwoude, Alphen aan den Rijn, Zwaramerdam, Bodegraven, Gouda. Haastrecht Schoonhoven, Kieuw- poort, Goudriaan. Noordeloos, Nieuwland, Oisterwijk. Afstand ongeveer 70 K.M. Vraag: Ik liob vier zoons, waarvan de oudste uitstelling heeft van den dienst en de tweede zoon is vrijgeloot. Is nu de derde zoon verplicht, daar hij goedgekeurd is, te dienen voor zijn oudste broer? Antwoord: Er behoeft slechts één zoon per gezin te dienen. Dat is öf uw oudste zoon óf degene, die daarna wordt opgeroepen, d.i. in dit geval uw derde zoon. De derde kan zich erop beroepen, dat de eerste thans bij de land macht is ingedeeld en dan is hij vrij. Hij kan onk gaan dienen en dan wordt de eer ste vrij. U kunt dus twee wegen kiezen. LISSE, IB Sept. Bloembollenveiling. Kooplust best. Prijzen voor top I. Enkele vroege Tulpen: Ibis 6.50, Due. de Berlin 6.Fred. Moore 4.75, Rose Grisdclin 4.30, Cram. Bril jant. ƒ3.66, La Reine 4.35. Gele Prins 5.85, La Reine Max 4.75. Grand Due 13.Crimson Queen 4.30, Cullinan 4.75, Flamingo 5.20. Prosperity 4.40, Duch. de Parma 6.90, Rijzende Zon 7. Prins van Oostenrijk 5.25, Mon Tresor 11.Rose Luisante 7.La Precieu ze 4.50, Calypso 4.30. Pink Beauty 13.60, Rose La Reine 4.50. Hobbema 6.50, Venn. Brillant 6.45, Herm. Schle- gel 4.35, Scarlet Due 3.35, Witte Valk 5.50, Diana 4.505.25, Brillant- Star 5.20. Couleur Cardinal 6.25, Roi Cra- raoisie 3.—. Cottage Boy 4.S5, Cottage Main 4.50, Progression 5.95. Darwin Tulpen-: Will. Copland 5.50—5.70, Bart-igon 5.50—5.80, King Harold 4.95, Vulcain 6.90, Rauwenhoff 5.05, Pride of Haarlem 4.50, Elisabeth 4.45—4.80, Fame. Sanders 4.75—4.90, Will. Pitt- 4.90—5.50. The Sultan 4.40, Glow 4.20, Clara Butt- 4.30, Erguste 5.20, Mad. Krelage 4.50. Breeder Tulpen: Clio 6.75, Pa norama 4.65. Dubbele vroege Tulpen: Thee roos 14 cm. 6.id. z 12 4.00, Peach Blossom 6.85, Cour. d'Or 6.00—7.50, Rubra Max 6.30, Murillo 4.£54.50, Imp. Rubrorum 6.50, Thournesoll I en II 5.95. Vuurbaak 6.60, Electra 11.50, Boule de Ncige 4.95. Enkele late Tulpen: La Mer- veille 3.70, Gouden Kroon 3.70. Inglc. Yellow 4.—, Bouton d'Or 4.15, Picoteé 4.40, Mrs. Moon I cn II 6.30, Fairy Queen 4.30. Narcissen: Von Sion top 7.50. id. 350 pm. 6.Emperor 200 pm. 4.90, Empress top 6.Wardcale Perfection 10.50, Golden Spur I 6.60. Early Per fection 12.50. Poët. Horace 4.50, Sir Wat-kin 150 pm. 5.Ornathus 400 pm. 3.25, Princeps top 6.20, id. I 5. id. 400 pm. 4.50, Victoria 200 pm. 8.—, id. Rond 3.75, Laurens Koster 300 pm. 5.50. Cervanthus 6.Golden Spur R. 12-op 4.20, id. Rond 11 3.45, Poetaz Klondijke 4.00. Horsfieldi I 4.10, Oran ge Cup 500 pm. 5.75, King Alfred 16.70, Ornathus Max 500 pm. 5.50. Bijgoed: Glad. Nan. Ackcrmanni I 2.50, id. II 1.75, Glad. Nan. Peach Blossom I 2.20, id. II 1.35, Blushing Bride 2.40, Enkele Gal an thus '2-40, Lil. Umballat-um 9. Crocusseii: Bont- 8—9 3.60, 67 2.25, King of the Whiles 68 2.15, Croc. Gemengd 8-op 3.15, Purpurea Or. 10 5.30, id, 9 4.Croc. Qeel 9-op 6.40, id. 9 P.— id. 8—9 5.90, id. 7—8 4.60, id. H—7 2.90, id. 5—6 f 2.35 Wal ter Scott, 8-op 4.35, id. 7 3.33, id. 6 2.20, id. 5 1.60, Julia Culp 56 1.45, Croc. Blauw 8-op 3.35, id. 6 2.15, id. 5 1.50, Mont Blanc 9 4.10. Irissen: White Excelsior- 9 4.50, id. 8 4.id. 7 3.id. 6 2.—, Impera tor 9-op 3.id. 9 4.75, id. 8 4.20, id. 7-op f 250, id. 7 2.15, id. 6 1.King o. I. Whites 1.1.5, Angliea gem. 3.45, Blanche Superbe 1.35, Theo de Bock 1.75, King o. t. Blues 1.50. Frans Hals 7 2.20. id. 6 1.75, Hart- Nibbrig 8 2. id. 7 1.20. Ant. Mauve 6-op 1.45. L'In- nocence 1.50, Yellow Queen 5.10. IIya c i n t hen: E.B. Queen o. t. Blues 19-op 16.—, id. IR 14.50, id. 15—16 8.id. 1314 5.75, E.B. Grand Maitre 19-op 14.—. id. 18—10 12.—, id. 15—16 6.50, E.R. Moreno 20-op 12.50, id. IS 19 f 9.- id. 16—17 7.—. E.B. Bismarck IS—ID 17.—, id. 17—18 11.50, id. 15—17 S.50. id. 14—13 6.7.3, E.R. Gertrude 20-op 11.50. id. 10—20 f 13.50, id. 18-op 10.50. id. 16—17 f 6.50 id. 15—16 «'.50, id. 13—14 4.75, id. 12—13 4.25, id. 11 12 f 3.— E.R. Queen o. t. Pinks 20-op 10.50. id. 18—19 7.25. id. 17—IS 6.75. id. 1617 f 6.E.B. Queen o. I. Blues 10—21 16.50, id. 17—IS 12.—. id. 12—14 4.50, E.B. Dr. Lieber 18—10 13.—. id. 1718 11.—, E.G. City of Haarlem 16 17 18.50, id. 15—17 0.—, id. 14—15 ƒ7.25 id. 12-13 5.75. id. 10—12 3.25. E.B. Potgieter 19—20 f 14.—, id. 16—17 6.—, E.B. Marie 18—10 11.25, id. 17—18 f 10.25. id. 16—17 f 7.50. id. 15—16 7.—. id. 12— 14 4. E.P. Mansfield 18-op 19.30, id. 1718 f 14.E.G. Yellow Hammer 18-op f 21.—, id. 14—15 8.—. id. 13—14 7.25. id. 12—13 6. id. 10—12 4.50, E.W. L'Innocence 10-op 11.—, id. 1819 f S.25, id. 17—18 f 7.25. id. 16—17 f 5.75, id. 15 5.50, E.W. Queen o. t. Whites 1819. 12.50, E.R. Lady Derby 19-op 12. id. 18—19 10.—. id. 17 - 18 8.—, id. 16— 17 6.—, E.R. Gen. de Wctt 18-op 9.25, id. 1718 f 7.E.R. Marconi© 19-op 15.50. Plantgoed: Tulpen per H.L.. Nar cissen per K.G. Enkele vroege Tulpen: Witte Valk 76.-. Wit.te Due Max 72.—, Fla mingo 100.Fred. Moore 105.Bril lant Star 135.Cram. Brillant 35.—, Ibis 170.Hobbema 92.La Reine Max 82.--. Rose Grisdclin 60.—, Scar let Due 75.—, Oostenrijk 90.—", Gen. de Wett. per K.G. 5.85. Dubbele vroege Tulpen: Mu rillo 65.Mr. v. <1. Hoeff 168.00 172.Electra 325.Peach Blossom 160.Schoonoord 85.Harlequin 62. Darwin Tulpen: Gretehen 66.—. Elisabeth f 78.Will. Copland f 83. Rauwenhoff 80.Bartizon onder 11 8J._. Narcissen: PoëtHorace 0.82. King Alfred 1.10, Sir Watkin 0.37. Em peror 0.34. Laurens Koster 0.80. Zilver Spur 0.16, White Lady 0.22, Golden Sceptre f 0.50, Ornathus 0.25 Olivier Cromwell 2.80, Lady Moore 3.40. Enkele late Tulpen: Inglc. Yel low onder 10 51.—. Crocusson: Crocus Geel 160. Irissen: Imperator 161.—. Hart Nibbrig 90.-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9