DE R. K. SPORTWEEK In alle opzichten geslaagd UIT DE RIJNSTREEK Voor alletKXiie Sukkelen Mijnhardt'VlAxeertabletten SPORT 37e heer van der Voet zegt dat het geen onwil is van de menschen, doch dat er een misverstand heerscht bij de garan ten. Zij verwarren het bedrag van de ga rantiestelling met dat van het betaalde stroomverbruik. De voorz. en wethouder van der Laan zeggen dat de menschen wel degelijk we ten dat zij betalen moeten, doch dat het onwil is. Spreker zet het nogmaals uiteen. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten te gaan procedeeren. Voorstel tot onderhandsche aanbeste ding van de verbetering der Klokkema- kersbrug en der Kleibrug in den Kijnsbur- gerweg. De voorz. zegt, dat de verbete ringen van de Kleibrug zijn uitgewerkt voor een houten dek en voor eeji beton nen dek. Ingeschreven is door C. J. Kie- ber-t te Sassenheim met de volgende bedra gen voor de Klokkemakersbrug- 2418, voor de Kleibrug met houten dek 1876 en met betonnen dek 2168. door H. Bakker alhier, voor de Klokkemakersbrug 1375, 'Kleibrug mot houten dek 1075 on met ■betonnen dek 1550. De begrooting van den gemeerde-opzich ter, den heer P. N. Vest er, was voor de 'Klokkemakersbrug 835, voor de Kleibrug met houten dek 850, en met betonnen dek 1565. Besloten werd de Kleibrug xiit te voeren met een betonnen dek. De wer ken werden gegund aan den heer P. N. Vester voor de genoemde bedragen. Besloten werd aan den heer Ir. J. Bles, alhier, een perceel bouwterrein te verkoo- 'pen ter grootte van 400 M2. tegen den' prijs van 4.50 per M.2 en gelegen langs de Hoofdstraat hoek Algr. Broerestraat. Voorst werd besloten de tuin van den burgemeester, die vergroot is, af Ie schei den met een muur aan de westzijde, een harmonicahekwerk met betonvoeling aan de zuidzijde en een schutting aan de ooste zijde. Dit werk zal door B. en W. worden aanbesteed. Ten slotte werd met algemeene stem men besloten tot verhuring van een per ceel grond langs den van den Berch van Heemstedcweg voor den prijsvan L50 per R.R. De rondvraag leverde een boomenpraat je op, hetwelk nader onder de oogen zal worden gezien bij de begrooting van 1930. 0EGSTGEEST. Ondertrouwd: C. E. J. Sloots en 'C. \V. Segaar te Leiden. W. de Wit te Leiden en G. v. d. Zwart. Overleden: A. W. van der Valk 55 jaren. WASSENAAR. Huldiging van den oud-burgemeester. Met het doel den afgetreden burgemees ter, den heer jlir. Storm van 's-Graven- zande, een blijk van waardeering voor zijn ruim 18-jarig bestuur der gemeente Wasse naar aan te bieden, heeft zich daar op aan stichting der vereeniging Wassenaar Vooruit" en de „Koningin Wilhelminaver- eeniging" een uitgebreid comité uit alle lagen en gezindten der bevolking gevormd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Veroordeeld. Onze plaatsgenoot P. V. werd Vrijdag door den Haagschen politie rechter veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf, wegens verzet tegen de politie. Personalia. Aan de chr. school van buitengewoon onderwijs aan de Concordia- straat werd tot onderwijzer benoemd de heer T. H. Beishuizen te Westerlee. Herwonnen Levenskracht. Morgen Dinsdag, zal alhier de jaarlijksche speld- ijesdag worden gehouden ten bate van ^Herwonnen Levenskracht" Laten allen 'hun offertjes 'bijdragen. Ruiten vernield. Door een bewoner der Aarkade werd bij de politie aangifte gedaan van vernieling van eenige ruiten door baldadige personen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Onbekende fiets. Bij den winkelier J. B. v. H. in de van Mandersloostraat bleef Zaterdag een heerenrijwiel merk „B.A.S." onbeheerd voor het etalage-raam. staan. In lichtingen worden verstrekt aan het poli tiebureau. Transportarbeidersbond „St. Bonifacius". Gisterenmiddag werd in het bovenlokaal der oude school door den R. K. Bond van Transportarbeiders „Sint Bonifacius" de He druk bezochte jaarvergadering gehou den, welke o.m. werd bijgewoond door den hoofdbestuurder, den heer Zwaga, het af delingsbestuur van den R. K. Volksbond benevens door den Voorzitter van Her wonnen Levenskracht, den heer Veltman. De Voorz. riep in zijn openingswoord allen het welkom toe op deze vergadering. Van den Deken en deli geest, adviseur was be richt van verhindering ingekomen. Na le zing der notulen volgden enkele mededee- lingen van het bestuur. Onder deze be hoorde de' bespreking van de actie, die door het hoofdbestuur wordt gevoerd in de binnenbeurtvaart en een overzicht van het hoofdbestuur betreffende de groei der or ganisatie, waaruit bleek dat de bond in het. eerste half jaar een aanwinst kon boe ken van 822 leden. Alsnog een mededeeling betreffende de vernieuwing van het afdee- lingsvaandel. Op voorstel van het bestuur werd besloten, wekelijks 10 cent bij te dra gen door ieder lid tot dekking der kosten. Het verslag van den penningmeester wees op een batig saldo ad 12.30. Üit het jaarverslag van den secr. blee~k, dat vanaf 1 Januari een aanwinst van 4 leden viel te boeken. Voorts wordt dank gebracht aan den hoogeorw. Deken en den geestelijk ad viseur' voor de ondervonden sympathie en steun, 'benevens het hoofdbestuur voor de prettige samenwerking. De heer Zwaga sprak nu een pittig woordje aan het adres dér leden, waarbij hij allen krachtig aanspoorde, door een daadwerkelijke propaganda het ledental zoo hoog mogelijk op te voeren. Hierna werd een kleine verloting gehon- •^n, welke 10.30 opbracht. De aftredende bestuursleden de heeren INGEZONDEN MEDEDEELING. met Verstoppin/ of jpoeilijken, tragen en onregelmltigo® Stoelgang zijn onmisbaar. Werken j^^bnder kramp of pijn. Bij Apothekers ci^frogisten. Doos 60 ct. Fakkeldy, Zonderop en Klarenbeek wer den allen weder herkozen. Tot. leden der controle-commissie wer den benoemd de heeren D. Loos en H. v. Egmon3 Wzn. Bij de rondvraag werd nog een opwek kend woordje gesproken door den Voorz. van den R. K. Volksbond en Herw. Le=- venskracht, waarna op gebruikelijke wijze sluiting volgde dezer zeer geanimeerde bijeenkomst. Gymnastiek-uitvoerirtg. Op het daar toe bij uitstek gunstig gelegen terrein ach ter de R. K. Par. school gaf gistermiddag de R. K. S. V. „Wilskracht" onder zeer groote belangstelling en opgeluisterd f}°°r muziek van de R. K. Harmonievereeniging „Leo XIII" haar jaarlijksche gymnastiek- uitvoering. Aangevapgen met de opmarsch door de gezamenlijke turners, werden ach tereenvolgens de verschillende oefeningen aan brug en hoogrek en vrije oefeningen onder kundige leiding van den heer Zui- dam tot groot genoegen der talrijke aan- wezigen afgewerkt. Bijzonder in den smaak vielen de marsch- en orde-oefeningen, die dPor hun correcte .afwerking een daverend applaus verwierven. De uitvoering werd met eenige fraaie standen 'besloten. Jam mer, dat van hoogerhand om 6 uur 'het ge ven van muziek werd verboden. Bij het einde sprak de eerw. Directeur vaai het Patronaat een woord van dank aan alle medewerkenden doch in verband met ver bod van het geven van muziek gevoelt spr. zich evenwel- van deze plaats gedrongen een woord van protest te uiten legen het feit, dat wij hier op éigen terrein geen baas meer zijn. Spr. zegt: wij weten heel goed hoe laat de verschillende godsdienst oefeningen beginnen en zullen deze nooit verstoren. Bevorderlijk voor de goede ver houding is het gebeurde niet. Wij willen den vrede, maar aan den anderen kant moge men zich herinneren de oude rechts regel: het hoogste recht is 't hoogste on recht. NIEUWKOOP. Hef electriciteitsbedrijf. Wij kregen inzage van het verslag, dat het gemeente bestuur kort. geleden aan ieder der leden van den gemeenteraad toezond over het electriciteitsbedrijf dezer gemeente gedu rende 1928. Het is een belangrijk stuk, dat in breeder lering bekendheid verdient, waarom wij althans 'het voornaamste daar uit. willen mededeelen. De groei en ontwikkeling van het be drijf heeft zich in 1928 in nog sterker en sneller tempo voortgezet, niettegenstaande de mooie verlaging van tarieven, welke in de laatste jaren en bijzonder ook in 1928, kon worden toegepast. Kon men in 1927 volstaan met een af name van 6S969 K.W.U. in 192-S moest deze met 14674 verhoogd en gebracht worden op 83643 K.W.U., waarvoor betaald moest worden 7911.05. Het aantal lichtaansluitingen, op heden 562, is voor weinig uitbreiding meer vat baar, dat der krachtaansluitingen steeg van 37 tot 45. Bij 17 lichtaansluitingen werd een verbruik van 300 K.W.TJ. en meer genoteerd met een hoogste aantal van 753 en bij 13 ki-achtaansluitingen met een ver bruik van 300 K.W.U. en meer met een hoogste aantal van 3433. De afgifte over 1928 aan stroom bedroeg 64663 K.W.U. Het verschil in afname en afgifte vindt zijn' oorzaak hierin, dat Lei den volgens contract 1 pet. van de capaci teit en 3 pet., van het verbruik- (a 2 ets. per K.W.U.) wegens verlies in de hoog spanning in rekening mag brengen, terwijl het bedrijf ook verlies heeft in de laag- spanning, wat het de afnemers niet in re kening brengt en wat derhalve bij de af gifte ook niet is gerekend. De afgifte over de laatste 5 jaren was als volgt.: in 1924 39670 K.W.U.: .in 1925: 43383, toename 9.3 pet.; in 1926: 48458, toe name 11.6 pet.; in 1927 52849. toename 9.6 pet.; in 1928 64663, toename 11.16 pet. De afgifte over 1928 verdeelt zich als volgt: voor licht 445.98, voor kracht 13733, voor straatverlichting 6332 K.W.U. Tegen over 1927 ging de lichtstroom met 18 en die voor krachtstroom met. 42 pet. vooruit. De bedrijfszekerheid' werd in 1928 in •bijzondere mate versterkt ten le door het plaatsen van electrische verwarmingstoe stellen in de hoogspanningsstations, ten einde den nadeeligen invloed der wisselen de weersgesteldheid te beperken, waar door dan ook sindsdien in de stations geen storingen zijn voorgekomen en ten 2e door de telefonische aansluiting van de woning van den hulpmonteur Gruis, waarvan het toestel is doorverbonden zoowel met Lei den als met het Provinciaal bedrijf te Utrecht. De zuivere bedrijfswinst bedroeg 2637.17.5, waarvan 1000 is gestort in de gemeentekas en 1000 geboekt- op het reservefonds, terwijl het restant voor ex tra-? fschr ij vin gen gebezigd is. De leenings- som is thans gedaald van 110.200 tot 94.400. De aanlegwaarde van het bedrijf staat op heden geboekt op 129069.93, waarvan 5365.96 ten laste van het- net onder Achttien'hoven; over 1928 werd afge schreven 6324.14, voorheen 27708.61.5 is t.e zamen 34032.75.5, zijnde het restant de bc^kwaarde, op heden 95037.17.5. Loswal. In de raadsvergadering van 2 Augustus is voor prae-advies in handen gesteld "van B. en W. een verzoek van ver schillende ingezetenetn om,van gemeente wege 'n behoorlijke los- en laadgelegonkeid te maken vóór café „De Roos" te Noorden. Dit is aanleiding geweest, dat thans eeni ge schippers zich bij request mede tot den Raad hebben gewend ook bij het café van A, K"uyf te Noorden een gelijke los- en laadgelegenheid te maken. Men meent, dat hier zelfs meer belangen bij betrokken zijn dan bij café „De Roos" VOETBAL. NEDEELANDSOHE VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. AjaxD. F. C. 11; A. D. O.Hilversum 41; SpartaExcelsior 3—3; H. B. S. Haarlem 6—2; R. C. H.V. S. V. 22. Dertde klasse D. Alphen'Zeist. 63: UtrechtHolland 15; VoorwaartsD. O. S. 33; Z. N. C. Leerdam 10. AFDEELING II. Eerste klasse. StormvogelsH. V. V. 41Z. F, 0. V. U. C. 14; 't Gooi—Blauw Wit 0—1. Tweede klasse A. OvermaasQuick 33; D. H. C.S. V. W. 5—1; S. V. v.—R. F. C. 3—3; B. M. T.— Merwede 30; V. I. O. S.C. V. V. 3—2. Tweede klasse B. U. V. V.-V, O. C. 2—3; O. D. S.—St. Hooger 13; FortunaNeptunus 31; GoudaXerxes 14; UnitasV. D. L. 0—4. Derde klasse A. Laakkw.U. V. 8. 04; HillinenRijs wijk 31; L. F. C'.Alphia. 11. Derde klasse B. D. C. L.—O. X. A. 33; Schoonh. Olympia 33; TransvaliaSt. Volharden 1—0. AFDEELING IH. Eerste klasse. Robur et'. VelocitasEnschede 0—5; Wa- geningen—Tubantia 34; P. E. C.—Go Ahead 33; VitesseZ. A, C. 24; Hera- cles-A. G. O. V. V. 1-4. AFDEELING IV. Eerste klasse. N. O. A. D.Roermond 31; Eindhoven Longa 51; N A. C.—Willem II 2—2. AFDEELING V. Eerste klasse. FrieslandW. V. Y. 6—2; Frisia—G. V. A. V. 1—2; Be Quick—Leeuwarden 01; Velocitas—Veendam 4—1; Achilles—Alci- des 71. L. F. C. IAlphia 11. Een vrij talrijk publiek was naar het Haagwegkwartier gekomen om getuige te zijn van den eersten Leidschen competitie wedstrijd tusschen L. F. C. IAlphia I. Het prachtig Septemberweertje was een genot voor heb publiek, minder voor de spèlers, die waarschijnlijk door de warmte na de rust. een afmattend spel vertoonden. Niet onverdienstelijk werd aan beide zij den gespeeld en van het. vlugge spel ging wel eenige bekoring uit. Het meest op vallende iri dezen wedstrijd was 'het stu wende spel van de L. F. C.-middenlinie, waarin vooral Monteba blijken gaf zijn taak volkomen te -begrijpen. Dat echter de voorhoede hiermede geen voldoend succes kon behalen, bewijst wel, dat daarin nog iets ontbreekt. Het waren dan ook alleen Neuteboom en van den Wijngaard, die er iets van terecht brachten. Yvrat de backs betreft daarin was van der Plas de meer dere van Vos, die herhaaldelijk over den bal schopte. Alphia vertoonde ongeveer hetzelfde spel-peil, al moet daaraan toegevoegd worden, dat de voorhoede over 't algemeen beter voorhoedespel liet zien dan L. F.' C. en vooral Pijper, de links-buitenman, was een voortdurend gevaar voor het L. F. C.- doel. De keeper Radstok heeft heel wat ballen prachtig gehouden. waarvooT hij van het publiek weieens een applausje in ontvangst had. te nemen. Tijdens den wedstrijd genoot Neüteboom die eer(?) de eerste waarschuwing van den scheidsrechter in ontvangst te nemen van wege zijn krachtig spel, waarmede hij den een of anderen speler nogal eens een salto- mortale bezorgde. Wat het spelverloop betreft, het vol gende: Alphia is het eerst aanvallend, maar van der Plas onderschept dezen aanval en plaatst, den bal naar het- middenveld, waar geruimen tijd' het spel heen en weer gaat. Plots een aanval van Alphia, Bouthoorn schiet keurig in. maar Duffels weet val lende te redden. Het spel gaat vlug op en neer en is prettig om aan te zien. L. F.' O. geeft nu ongeveer 10 minuten het beste van dezen wedstrijd te zien, en voor al Neüteboom zendt keurige schoten in, maar Radstok houdt eenvoudig alles. Even daarna een corner, Siebert zet mooi voor, maar de Alphia-backs grijpen bijtijds in. Een goede aanval van L. F. C., een doel- worsteling voor Alphia, van Leeuwen kopt mooi voor doel, de bal loopt- voorbij den uifcgeloopen keeper regelrecht naar 't: doel; van den Wijngaard wil de snelheid wat be vorderen, tipt tegen den bal, en schiet schitterend(?) over. Dat was „de kans van den dag", zei het publiek. Er is nog 4 mi nuten te spelen, de scheidsrechter tuurt reeds op zijn klok, en een ieder denkt al reeds dat de rust met. blanken stand zal ingaan; maar.... niets is verrassender dan voetbal, want in deze resteerende paar minuten, scoorde, van Wijngaarden het eerste doelpunt in de Alphia-touwen (10). Na de hervatting ontstond er al direct een corner tegen L. F. O., een goede voor zet van Pijper volgt, maar Duffels stompt den bal juist weer voor de vueben van den Alphia-rechtsbinnen, die onverhoeds in den hoek schiet, maar met een tikje geluk wordt ook deze bal gehouden. Het spel is over 't algemeen zeer matig. Het schijnt of alle spelers er nu genoeg van hebben. Na eenigen tijd komt er wat opleving in de Alphia-voorhoede, en met het succes, dat Swaan bij een aanval den gelijkmaker in dè L. F. C.-bouwen werpt (11). Het is vooral Neüteboom, die met goede verre schoten tracht de winnende goal te maken, maar niets lukt.. De Alphia-ba'cks zijn onvermurwbaar en breken eiken slap- pen aanval van de L, F. C. voorhoede. De NATIONALE WEDSTRIJDEN ROOD WIT. De R. K. Sportweek is officieel weer ten einde, officieel omdat nog slechts de volks feesten als toegift overblijven voor den volgenden Zondag. Bij het. overzien van hetgeen de afgeloo- pen week op R. K. Sportgebied gebracht heeft, kunnen we met voldoening consta- teeren, dat. de derde R. K. Sportweek be ter nog dan de vorige is geslaagd. Dal. stemt tot vreugde, omdat daarmee het be wijs is geleverd, dat er door eendrachtig samenwerken wel wat te bereiken valt. Hei idee van den Sportadviscur rector Groot, om alle sportvereenigingen in één officieel lichaam te conoentreeren, is een zeer ge lukkig idee geweest. Dab blijkt, thans wel overduidelijk en met een woord van hulde aan rector Groot willen we daarom ons verslag beginnen. Het succes van de vo rige en deze sportweek is te dankcii aan z ij n gelukkig iuitiatief, want zonder rec tor Groot zouden de Katholieke sportver eenigingen niet alleen nog steeds voortdu rend sukkelen, maar wellicht reeds opge houden hebben te bestaan of niet opgericht zijn. Daarom: hulde aan onzen Sportadvi scur. De laatste dag der Sportweek werd zoo als de eerste gistermorgen weer begonnen met een H. Mis in de St. Lodewijkskerk, waar na^noeg alle leden der Kath. Sport vereenigingen tegenwoordig waren en tot de H. Tafel naderden. Des middags te half twee begonnen de nationale atletiekwedstrijden van Rood Wit, welke evenals allo andere wedstrijden uitstekend geslaagd zijn. Ondanks de concurrentie van de natio nale kampioenschappen, welke gisteren te Nijmegen werden gehouden, was het aantal inschrijvingen zeer groot, al bleven er en kele deelnemers weg. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de navolgende vereenigingen: Rood Wit (Leiden), Jeanne d'Arc (Leiden), Lei den, Meerburg (Zoeterwoude), Holland (Haarlem). Leonidas (Haarlem), D.H.L. (Delft), A.L.O. (Amsterdam), D.E.M. (Be verwijk), A.C.E. (Haarlem) en UR.I. (Am sterdam). Het programma werd aanvankelijk vlot afgewerkt, doch op den duur kwam men met verschillende itummers ten achter, hei geen zijn oorzaak vond in liet feit, dal de D.H.A.K. slechts twee officieele tijdwaar- nemers ter beschikking had gesteld. Begonnen werd mot heb nummer 100 Me ter, waarin A. Goddijn don besten tijd maakte, toen hij in de demifinale den win naar van de finaJle met 4 sec. sloeg. Zijn tijd vari. 11.8 sec. was de beste uit het gehecle nummer, maar desondanks werd hij in de beslissing derde. In het nummer 1500 M. ging de strijd tusschen C. Jonker en B. Geels, die om beurten de leiding hadden, totdat Jonkers in den eindspurt met slechts 1/5 sec. ver schil won. Groot was de belangstelling voor de 5000 M. Aanvankelijk was er hier nogal wat af wisseling en wisten W. Ye-ssies de win naar van den Singelloop), G, Haack, Th. Stijnman en G. v. Oerle de leiding te ne men. Echter bleven er tenslotte slechts vijf loopers over, wijl cr drie geleidelijk opga- De overige nummers geven weiing aan leiding tob bespreking. De uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen, le serie: J. van Lierop (Holland) 12.8 sec., 2. M. van Huisen (Holland) 13 sec., 3. G. van Oerle (Rood Wit) 13.2 sec. 2e serie: 1. D. Burger (DEM) 12.4 sec., 2. J. Kraan (ALO) 12.6 sec., 3. P. Melief (Rood Wit) 13.2 sec. 3e serie: 1. H. Duindam (Rood Wit) 12.8 sec., 2. F. Hakkaart (Leiden) 13 sec., 3. C. Groothuyzen (ALO) 13 sec. 4e serie: 1. J. Bakker (Leonidas) 12.2 sec., 2. M. Ruisenaars (Holland) 12.4 sec., 3. F. Lumme (ALO) 12.6 sec. 5e serie: 1. A. Bursche (Leiden) 15.4 sec., 2. A. Bensekom (Holland) 15.6 sec. 6e serie: 1. R. Schram (DEM) 12.6 sec., 2. J. Fisser (Rood Wit) 12.8 sec., 3. A. Slin gerland (Meerburg) 13.4 sec. 7e serie: 1. B. Rondo (Holland) 12.2 sec., 2. A. Goddijn (Jeanne d'Arc) 12.4 sec., 3. J. Hulvase (Holland) 12.6 sec. Demi-finale, le serie: 1. D. Burger 12 sec., 2. J. Kraan 12.2 sec. 2e serie: 1. R. Schram 12.2 sec., 2. J. Bakker 12.6 sec. 3e serie: 1. A. Goddijn 11.8 sec., 2. B. Ronde 12.6 sec. Finale: 1. B. Ronde (Holland) 12.2 sec., 2. D. Burger (DEM) 12.6 sec., 3. A. Goddijn (Jeanne d'Arc), 4. R. Schram (DEM), 5. J. Kraan (ALO), 6. J. Bakker (Leonidas). Kogelstootcn1. M. van Hagen (ACE) 9.36 M., 2. M. Ebbing (ACE) 9.16 M., 3. J. Hulvase (Holland) 8.57 M. Verspringen met aanloop: 1. B. Ronde (Holland) 6.13 M., 2. A. Goddijn (Jeanne d'Arc) 5.89 M.. 3. A. Bensekom (Holland) 5.58 AL, 4. J. Bakker (Leonidas) 5.46 AL, 5. F. Bakker (Holland) 5.45 M., 6. R. Schram (DEM) 5.43 M. 1500 Meter hardloopen: 1, C. Jonker (Holland) in 4 min. 39 sec., 2. B. Geels (Leo nidas) in 4 min. 39.2 sec. 3. A. Mulders laatste 5 minuten blijft (vooral door het aanvullend spel van de L. F. C.-middenr linie), de voorhoede de baas, maar de scho ten van invaller Blok, van Leeuwen en Siebert zijn zoo onlxsnullig, dat Radstok lachend alle onheil kan voorkomen. En zoo eindigde deze 'eerste Leidsche competitiewedstrijd zeer broederlijk met de verdeeling der punten. Scheidsrechter Hoek was uitstekend. Alphen Zeist I 6Z. Het spel is begonnen en de eerste com petitie-wedstrijd is door Alphen in een flinke overwinning omgezet. De wedstrijd kenmerkte zich door een goed geanimeerd (ACE), 4. M. Ruissenaars (Holland), 5. lï. Mathot (ACE), 6. G. van Oerle (Rood Wit). Discuswerpen: 1. J. Hulvase (Holland) 30.89 M., 2. tM. van Hagen (ACE) 29.3S M., M. Ebbing (ACE) 2*.S1 M., t. J. Flipson (ACE) 27.76 M., 5. J. Bekkering (Jcanue d'Arc) 22.84 M. Speerwerpen: 1. J. Hulvase (Holland) 37.61 M., 2. J. Bekkering (Jeanne d'Arc) 35.67 M„ 3. A. Bensekom (Holland) :>5.1975 Af., 4. J. Raaphorst (Jeanne d'Arc) 33.49 M.. 5. B. Ronde (Holland), 6. J. Flipson (ACE). 5000 AIcter hardloopen: 1. W. Yessios (DEM) in 17 min. 24 sec., 2. G. Haack (Leo nidas) in 17 min. 24.4 sec., 3. J. Flipsévi (ACE), 4. W. van Vesscm (ACE), 5. J. Slingerland (Meerburg). Na afloop werd J. Flipsen gediskwalificeerd wegens het buiten de baan loopen. Polstokvèrspringen1. B. Ronde (Hol land) 8.07 AL. 2. S. Bra kei (Leiden) 7.26 AL, 3 F. Bakker (Holland) 6.9! AL, I. X. Knape (Holland) 6.66 AL, 5. J. Bekkering (Jeanno d'Arc) 6.38 M., 6. J. van den Berg (Leoni das) 6.09 M. Zweedsche estafette (100. 300. 200 cn 100 Meter): le serie: 1. Leonidas, in 2 min. 26.4 sec., 2. Holland It in 2 min. 27.2 sec. (Snelste tweede), 3. ACE, 4. Leiden. 2c serie: 1. DEM in 2 min. 23.6 sec.. 2. ALO II in 2 min. 33.6 scc., 3. Rood Wit. 3c serie: 1. Holland I in 2 min. 25 sec., 2. ALO I in 2 min. 28.0 sec., 3. Ateerburg. Finale: 1 Holland I in 2 min. 23.4 sec., 2. Holland II in 2 min. 25 sec. 3. DEM, 4. Leonidas. De totaal uitslag van het tournooi luidt 1. Holland 77 pnt., 2. ACE 33 pnt., 3. DEAI 22 pnt., 4. Jeanne d'Arc 21 pnt., 5. Leoni das 17 pnt., 6. Leiden 6 pnt., 7. Meerburg 3 pnt., 8 en 9 Rood Wit en ALO ieder 2 pnt. Na afloop der wedstrijden werden door den voorzitter der R. K. Sportcommissie de prijzen aan de diverse winnaars uil ge reikt. De vereeniging Holland legde be slag op den zilveren wissclbeker, door den heer P. J. van Kampenhout ter beschik king van Rood Wit gesteld. DE PROPAGANDA-UITVOERING VAN „JEANNE D'ARC". Als slot van de R. K. Sportweek gaf Jeanne d'Arc gisteravond voor een ge heel gevulden Gehoorzaal een propagan- d a-uitvoering. Onder de aanwezigen merkten wij op don G'eestel. Adv. rector Grool, Pastoor Meyer, Kapelaan v, d. Ven, Kap, Gudde, den voorzitter van den D. H. G. B. en ver der vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen. Wanneer te 8.15 uur de gymnasten hun opmarsch in de zaal doen, staan wij ver baasd over den grooten vooruitgang, die Jeanne d'Arc in den loop van dit jaar ge maakt heeft, want werkelijk, wij overdrij ven niet, door- te zeggen, dat zij op het oogenblik wel bijna 't grootst aantal leden telt. 't Stemt wel dankbaar voor de R.-K. Sportcommissie en de Sportpropaganda- club, dat zij hun werken zóó bekroond zien. De heer Tcleug. voorz. van ..Jeanne d'Arc" houdt vervolgens een korte toe spraak, spr. dankt in de allereerste plaats deü Geest-Adv. voor zijn raadgevingen en onvermoeid werken voor do vereeniging, alsmede den voorz. van den D. H. G. B., die speciaal voor dezen avond is overgeko men. Uit dc talrijke opkomst ziet spreker" oen medeleven met de vereeniging en de R.-K. Sport hier te Leiden. Dc ouders moeten hun kinderen' naar oen Roomscke 'vereeniging zenden, want daar worden niet alleen de lichamelijke belangen, doch ook de geestelijke belan gen behartigd. ..Jeanne d'Arc", dat thans 32 jaar bestaat heeft veel tegenslagen mee gemaakt, doch op 't. oogenblik maakt zij een grooten bloei inee. Dit dankten wij me de aan den technischen leider, den heer Castelein, die heeft laten zien. dat dc leiding bij hem in goede handen is. Spr. dankt hem hiervoor hartelijk. Hierna wordt begonnen met de afwer king van het programma. Om alle rummers van het programma afzonderlijk te gaan bespreken zou te veel plaatsruimte vra gen. Er werd door allen echter keurig werk geleverd, vooral het nummer vrije oefeningen aan hét hoogrek door dc hee ren dwong ieders bewondering af. Aller aardigst waren de oefeningen van de jon- gens-adsp. op dc schuin gestolde bank. Een woord van hulde is hier zoker op z'n plaats aan -den heer Castelein voor z'n on vermoeid werken. Wij zouden hem echter willen aanraden voor 'n volgende maal het programma iets te bekorten. Aan het slot van den avond werden eenige mooie sten- den te zien gegeven, doch de laatste spande wel dc kroon. Deze stand was werkelijk schitterend. De heer Teleng kon dan ook niet nala ten om den heer Casteleiii na afloop har telijk te bedanken, want door zijn werk en zijn zwoegen is deze avond iets groot-sch geworden. Spr. overhandigde hem hierop, a' blijk van dankbaarheid eefi krans. Hiermede behoorde ook deze avond weer tot het verleden, alsook dc R.-K. Sportweek. De muziek werd verzorgd door het strijkensemblc Con-Fuooo. verloop. Hoewel de warmte wel oenigszins afbreuk deed aan het spel, werd loc1! nan weerszijden vinnig gekampt. Do thuisclub had meerendeels het beste van het spel in handen. Tooh waren de bezoekers niet te onderschatten, menigmaal maakten zij het. de verdediging van Alphen bijzonder lastig en het is ongetwijfeld aan keeper van Leeuwen te danken, dat zijn club mot de overwinning ging strijken. De aanval len dor Zeister voorhoede bleken lang mot zonder gevaar, doch steeds was dc verde diging der thuisclub het groote struikel blok. Onder leiding van den heer S. Hakkert wordt even 2 uur begonnen. Bij den aan- 3—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7