Ned. Oost-Indië UIT DE OMGEVING GEMENGDE BERICHTEN ongelukken. Doodelijk auto-ongeluk. Op den Haarlemmerweg Halfweg en Sloterdijk heeft gistermiddag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer T. uit Groenlo kwam uit de richting' Haarlem, .toen plotseling de ketting van zijn motor ■brak. De ketting geraakte tusschen de machine en deze sloeg met den berijder over den kop. De man werd dood opgeno men. Het stoffelijk overschot is door den ■G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd Verdronken. Nabij Grevenbichl iri de Maas is een 10-jarig knaapje bij het baden verdron ken. Uit een. zweefmolen gevallen. Op de Bossche kermis is zekere J. M. uit Vught door eigen onvoorzichtigheid uit een zweefmolen gevallen. Hij lcwam te récht op het echtpaar D. en bekwam een ernstige hersenschudding. Van het echt paar D. bekwam de man een hoofdwonde, terwijl van zijn vrouw het neusbeentie ge broken bleek te zijn. Door den bliksem gedood. In verschillende plaatsen in den omtrek van Schagen zijn paarden en koeien in de weide door den bliksem gedood. De 28-jarige timmerman J. Schutler te Termunterzijl is op weg naar zijn werk door den bliksem gedood. alastrim. Te Delft. Te Delft is men in medische kringen van oordeel, dat de uitbreiding van het aantal gevallen van Alastrim aldaar niet meer is te stuiten. Thans worden alleen de ern- stig-zieken in de barak van het gasthuis ter verpleging opgenomen. De toestand van dr. Thomé is vooruit gaande. In het St. Hippolytusgesticht, werden de eerste alastrimlijdors opgenomen. Verder is met hef oog op de talrijke gevallen van alastrim het badhuis, zoowel voor de binnen- als voor de buitenbaden gesloten. fe Rotterdam. Sedert de vorige opgave heeft zich te Botterdam één geval van alastrim voorge daan. Te Poortvliet. Te Poortvliet (Tholen) hebben zich vol gens de „Thoolsche Crt." twee gevallen van alastrim voorgedaan. DE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. Nog een ernstige aanwijzing tegen den verdachte. 'Aan een stuk in de Haags oh e Crt. is heé volgende ontleend: Deskundigen hebben onmiddellijk het bebloede scheermes, waarmede, de daad gepleegd zou zijn, aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen. Men heeft toen op het lemmet een stukje opperhuid ter grootte van een halve vierkante centime ter gevonden. Dit stukje opperhuid bleek noch van mevrouw Odem, nóch van de huishoudster Fi entje Holstein afkomstig te zijn. De verdachte werd aan een minutieuse observatie onderworpen, en men ontdekte, dat hij een stukje opperhuid van de lin kerhand miste. Het stukje opperhuid, dat op het mes gevonden is, past precies in het wondje, in de opperhuid van de hand van den verdachte. Voorts is wetenschappelijk vastgesteld, dat de huid van dezelfde sa menstelling is. Ons wordt van bevoogde zijde medege deeld, dat de huishoudster verklaard heeft Ivr. v. d. M. zelf te hebben opengedaan. Zij heeft hem bij mevrouw Odem, die hem blijkbaar verwachtte, in de kamer gelaten. Het doel van zijn bezoek kon ons echter niet medegedeeld worden. Wellicht heeft dit iets met een tekort in kas, dat de neef van mevrouw Odem had, te maken. K. v. d. M., zou zelfs een brief daarover aan mevrouw Odem geschreven hebben. Het, blijft een raadsel, hoe het mogelijk is, dat niettegenstaande de zware verwon dingen aan mevrouw O. en haar huishoud ster toegebracht, de klceren geen enkel Bloed spatje vertoonen. Aanranding. Do fabrieksarbeider S. is te Vaals, toen hii van zijn werk huiswaarts keerde, on verhoeds aangevallen door een onbekend persoon. S. werd met een knuppel bewerkt en bewusteloos in een greppel langs den weg gevonden. Voorbijgangers droegen hem in een woning. De inbraak in de Spuistraat te 's-Gravenhage. Men zal zich herinneren, dat in den avond van den 17en Juni jl. in de juwe- lierszaak van den heer M. Visser in de Spuistraat 60 te 's-Gravenhage een bru tale inbraak werd gepleegd, waarbij voor vele duizenden guldens aan briljanten, goud en zilverwerken (niet minder dan 385 gouden ringen werden o.m. vermist) werd gestolen. Dinsdag jl. heeft de politie de hand ge legd op een drietal personen, den knecht M. van de firma en twee bekenden van do politie J. B. en J. D. Zaterdagochtend zijn zij alle drie voor de justitie geleid. Zij ontkennen. Van den buit is niets teruggevonden. Met spaarpenning van een buurt- vereeniging er van door. Een jongelingen-vereeniging uit d& Al- mondestraat, te Rotterdam, had eenige maanden geleden plannen gemaakt om den Koninginnedag eens gezellig door te brengen. Ten dien einde werden wekelijks INGEZONDEN MEDEDEELING. eenige offertjes gebracht. Tot. penning meester werd benoemd de 19-jarige H. J. v. R. Toen de dag van 31 Augustus in het zicht was, bleek de penningmeester er echter met de kas van door te zijn. Onge veer 55 gulden had hij meegenomen. De zer dagen 'heeft R. zich bij de politie ge meld, die hem in bewaring heeft gehou den. R. heeft bekend de wekelijksche of fertjes aan sigaretten etc. besteed te heb ben. Smokkelen in een kinderwagen. Een vrouw uit BleijerheideKerkrad e werd aangehouden even over de grens op Duitsch gebied, daar de beambten nieuws gierig waren naar den inhoud van den kinderwagen dien moedertje voortduwde. Bij onderzoek bleek, dat de kinderwagen geen zuigeling maar een groote hoeveel heid gesmokkelde zijde bevatte. Toen de Duitsche ambtenaren de smok- kelaaarster wilden meenemen naar het douanekantoor, bracht zij zich door de vlucht in veiligheid op Nederlandsch ge bied. De gesmokkelde zijde werd in be slag genomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Ongeluk in de bergen. Twee dooden. Uit Chamonis wordt een ongeluk ge meld, dfit in de groep der Aiguilles Rou ges is gebeurd. Een gids en een -toerist zijn bij de afdaling van den 2996 meter hoogwi Belvédère op den gletscher neer gestort en omgekomen. De lijken zijn ge vonden. Ernstig mijnongeluk te Mirova. Na-ar uit Zajeca in Zuid-Slavië gemeld wordt, heeft in het mijncomplex van de gebroeders Muench bij Mirova, Zaterdag een ernstig ongeluk plaats gehad. In een van de schachten ontstond een explosie, die volgens het voorloopig onderzoek aan tien menschen het leven gekost heeft. Ne gen arbeiders werden zwaar gewond, ter wijl talrijke arbeiders lichtere kwetsuren opliepen. Ontploffing. In een onderaardsch gedeelte aan de dy- namietfabriek Fóerde te Grevenbrueck heeft gister een ontploffing van een reser voir met ritroglycerine-olie plaats gehad, waarbij vijf personen gedood zijn. Hevig onweer. Menschen omgekomen. Naar uit Monpellier wordt gemeld, is het stadje Olonzac Vrijdagmiddag door een hevig onweer geteisterd. Tengevolge van de hevige regens werd het laaggele gen gedeelte van het stadje overstroomd. De oogst is vervoest. Vele huizen dreigen in te storten of zijn reeds ingestort. Er zijn menschen verdronken. De totale scha de wordt op twintig millioen frank ge schat. Overstrooming in Mexico. Vermoedelijk talrijke slachtoffers. Naar uit Vera Cruz wordt gemeld, vreest men dat bij de overstrooming van de Pa- paioan-rivier talrijke menschenleveus ver loren zijn gegaan. De bewoners van ver scheidene plaatsen hebben hun woningen verlaten en zijn naar hooger gelegen stre ken gevlucht, waar 'zij een onderkomen in de spoorwegwagons vonden. De rivier wast nog steeds. Tel. De overstroomingen in Britsch-fndië. Verschrik kei ij ke toestanden. De vliegtuigen, door de regeering uitge zonden om den toestand in het door de overstrooming van den Indus geteisterde gebied te verkennen, zijn gisteren te Bom bay en Calcutta teruggekeerd. Uit de rapporten, bleek dat de meeste kleine dorpjes geheel verdwenen zijn maar de grootere door de maatregelen der bewo ners behouden zijn gebleven, ofschoon zij bijna alle door het water geïsoleerd zijn. De bevolking schijnt voor het grootste deel een schuilplaats gevonden tc hebben op de dijken langs het kanaal van den Indus, waar nu allereerst, levensmiddelen zullen uitgeworpen worden. Het overstroomde gebied is ongeveer 200 vierkante mijl groot. De oogst is volkomen vernield of staat geheel onder water. Raadselachtige moord. Parijs, dat wekenlang het geheim tracht te te ontsluieren van de in de banlieu ge vonden deelen van een vrouwenlijk is thans door een nog geheimzinniger en ver schrikkelijker misdaad opgeschrikt. In het station te Lille werd epn uit Parijs afge zonden gesloten koffer ontdekt, die eèn reeds in staat, van ontbinding verkeerend lijk bevatte. De moordenaar heeft naast den veislagone diens papieren gelegd die op naam van een zekeren Rigaudin staan. Deze misdaad is des te raadselachtiger, daar in April jl. ook de moeder van het thans gevonden slachtoffer, een weduwe Blanc in haar woning te Parijs vermoord werd. Tot dusver was de politie er niet in geslaagd, het geringste spoor van den moordenaar dezer vrouw te vinden. Het is mogelijk, zooal niet waarschijnlijk, dat er verband tusschen beide misdaden be staat. Wijn en lang leven. Een groot festijn in het Médoc'scke. De wijnbouwers van Frankrijk zijn tot de conclusie gekomen, dat hun industrie wel wat propaganda kan gebruiken. Er. is besloten, een groot wijnfeest te organi- seeren in het hart van het Médoe-gebied. Verlengt of verkort constant wijndrin- ken het leven? De wijnbouwers publicee- ren op opvallende wijze statistieken, waar mee zij willen laten zien, dat bijv. Bour- gondië met alle andere deelen van Frank rijk glansrijk kan wedijveren wat levens- duurrecords betreft-. In de zestig ge meenten van de streek van Lesparre zijn 14 personen boven de 96 jaar en-honderd tusschen 91 en 95 jaar, terwijl het, stadje Eysines op 3000 inwoners 50 telt die reeds hun 86sten geboortedag achter den rug hebben. Op het groote wijnfeest zullen dertien gouden bruiloften en één diamanten huwe lijksfeest gevierd worden. Behalve de ge wone wedstrijden in wijnproeven en wijn- drinken zal er één algemeene toast op den wijn zijn, en allen die hun glas ophef fen zullen in plechtige woorden verklaren, dat hun lang leven en de gelukkige da gen die zij gekend hebben, te danken zijn geweest aan den Franschen wijn. Overval van zeeroovers op Noorsch schip. Klacht bij de regeering te Nanking. In de baai van Haitsjau is het Noovsche s.s. „Botnia", dat daar aan den grond was geloopen, door zeeroovers overvallen. De piraten voerden den kapitein Hacland en den eerste officier Westerheim met- zich mee. Zij eischen, dat hun voor de vrijla ting der gevangenen binnen tien dagen een losgeld van 50.000 dollar zal worden uit betaald. De Noord.sche zaakgelastigde te Peking heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken geseind, dat hij in verband met de onlangs herhaaldelijk gegeven verzekerin gen, volgens welke de Chineesche regee ring in staat is levens en eigendommen der buitenlanders te beschermen, er op ver trouwt, dat de nationale Tegeering alle maatregelen zal treffen om de onverwijlde invrijheidstelling der beide gevangenen te bev ei kslelligen. Munitie gevonden in den ondergrond. In een wagen van den Berlijnschen on- dergrondbaan heeft men een kist met 388 patronen en ongeveer 200 gram kruit be nevens kleine slaghoedjes gevonden. De eigenaar van de kist kon niet worden op gespoord. De politie is van mcening, dat de bezitters zich op deze wijze van de munitie hebben willen ontdoen. GROOTE BRAND OP BALI. Honderd vijftig huizen vernield. Anefca seint uit Soerabaja: Te Tedja- koela aan de noordkust van Bali zijn door een brand honderdvijftig huizen verwoest. Persoonlijke ongelukken kwamen niet- voor. Veel klein vee is in den brand omgekomen. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Subsidie Bijzondere Scholen. Herziening van Bouw- en Wo ningverordening. Een proce dure. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente Tegenwoordig waren alle leden. Voorzitter de burgemeester. Als eerst stem mend lid werd aangewezen de heer van der Hulst. Na opening met gebed werden' de notu len gelezen die onveranderd werden vast gesteld. Ingekomen was een verzoek van de vereeniging voor wettelijke dierenbescher ming om bepalingen op te nemen in de bouw- en woningverordenir.g ter bescher- ming van huisdieren bij brand. Conform het vco-rstel van B. en' W. werd hierop af wijzend beschikt. Van Ged. Staten dezer provincie was de vergunning ingekomen voor het oprichten en exploiteeren van een waterleidingbe drijf. Besloten werd met algemeene stem men deze vergunning aan te nemen met de daaraan verbonden voorwaarden. Met algemeen© stemmen wordt besloten overeenkomstig hel voorstel van B. en W. om aan de bijz. scholen over het dienstjaar 1927 ex. art. 101 der L. O.-wet 1920 eene vergoeding toe te kennen van 15.19 per leerling. Eveneens werd vastgesteld de 3- jaarlijksche afrekening over de jaren 1925 —1927. Vervolgens werd met algemeen© stem men aangenomen het voorstel van B. en W. om aan den landarbeider Th. N. Bakker te Voorhout, voor de stichting van een plaatsje ingevolge de landaTbeiderswet, te verkoopen een perceel grond langs den van den Bergh van Heemstedeweg ter grootte van 500 M2. tegen den prijs van 1.50 per M.2 Tevens werd besloten hem een voorschot te verstrekken van 3600 voor bedoelde stichting, mits een even groot voorschot van het Rijk aan de ge meente wordt toegekend. De heer van der Hulst vraagt of de stiehting van plaatsjes niet te bezwarend is voor den betrokkene, en of het aan te raden is. De voorz. zegt. dat hel stichten van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet hem in het geheel niet te bezwarend voor komt en hij verwacht dat meerdere zullen komen voor een plaatsje. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten om de zekerheidstelling van den gemeente-ontvanger van 8000 terug te brengen op een bedrag van -1000. De voor zitter lichtte toe. dat Ged. Staten zulks verlangen. Eveneens werd zonder noordelijke stem ming besloteoi de aanhangige wijziging van de instructie van den gemeente-ont vanger in te trekken en eene geheel nieu we instructie, waarbij rekening is gehou den met de wenschen van Ged. .Staten, voor den gemeente-ontvanger vast te stel len. Aan de orde kwam het voorstel tot her ziening van de Bouw- en Woningverorde- ning. De aan te brengen wijzigingen hebben 'n tweeledig doel n.l. ten eerste om een zoo genaamde welstandsbepaling op te ne men. Voortaan zullen gebouwen e.d. dus aan zekere eischen van welstand moeten voldoen, ten opzichte van architectuur, uiterlijk enz. Bovendien zijn de eischen verzwaard betreffende de drinkwatervoor ziening'. De verplichte aansluiting aan hel waterleidingnet, is in de wijziging opgeno men zoowel voor te bouwen als vcyvr be staande woningen. Alleen degene die a-an. kan toonen dat het voorradige drink- of regenwater van een zoodanig goed ge halte is, dat het voldoet aan de gestelde eischen. 'is van deze verplichting ontheven. Bij artikel 1 van do aanvullende verorde ning vraagt de heer van der Hulst, of B. en W. de verordenende bepalingen in den be ginne niet zoo streng willen aanhalen. Spr. vraagt voorts of nu elke te bouwen woning, schuur en hek hieronder valt. De Voorz. zegt, dal B. en W. de bevoegd heid hebben om nadere eischen te stellen, doch dat zij deze- bevoegdheid niet -zooda nig zullen gebruiken, dat het bouwen hier door te zeer bemoeilijkt wordl. Onder deze bepaling valt ieder huis, hekwerken enz., wat gebouwd zal worden of waaraan ver bouwd wordt. De heer van der Voet zegt dat de ver ordening daargesteld wordt om na te leven en vertrouwt, dat B. en W. niet al te soepel zullen zijn. Bij art. 2 vraagt, de heer van der Voet of de bepalingen ten opzichte van regen putten, welputten en dergelijke ook. van toepassing zijn op bestaande woningen. Spr. vindt deze bepalingen voor de bestaande regenwaterputten zeer zeker tc streng, om dat dan alle putten er onder vallen en er geen een goed zal zijn. De heer Van der Laan. wethouder, zegt, dat bestaande regen waterput ten, welput ten, enz. hieronder vallen, wanneer het water gebruikt wordt als drink- of huis- houdwater. Is dit niet het geval dan behoe ven de bestaande putten niet aan de ge stelde eischen te voldoen. Na eenige discusie werd conform het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming besloten de aangeboden ont- werp-verordening vast te stellen. B. en W. stellen in meerderheid voor op de bekende gronden bij de vorige aanvra gen ontwikkeld afwijzend te beschikken, op het verzoek.van de R.K. Geitenfokvereeni- ging om een subsidie van 50. Dit verzoek werd gesteund door een aanbeveling van het bestuur van den Prnv. Bond van Gei- tenfokvereenigingen in Zuid-Holland. De heer Van der Voet verklaart zich te gen het voorstel van B. en W. >Spreker vraagt zich af, waarom de vereeniging niet gewacht heeft op de a.s begrooting. Dve heer Van der Hulst spreekt zich voor het voorstel van B. en W. uit. De Voorz. brengt het voorstel van de meerderheid van B. en W. in stemming. Vóór stemmen de heer en P. L. van der Hulst, J. L. Nijssen en P. A. van Reisen. Tegen stemmen de heeren J. H. van der Voet, A. Eigenbrood, W. van der Laan en G. Witteman. Alzoo is het voorstel met 3 tegen 4 stem men verworpen en krijgt de R.K. Geitenfok- vereeniging dit jaar een subsidie van 50 Aan de orde. komt het advies van B. en W. op het schrijven van het R.K. Armbe stuur van de parochie van den H. Bartho- lomeus alhier, inzake het voor 50 pet. bij dragen in de ondersteuningskosten van het gezin van de wed. P. van Leeuwen. De Voorz. licht deze aangelegenheid toe en zegt dat B. en W. afwijzend tegenover dit verzoek' staan. Zij zijn van oordeel dat het Armbestuur, waar dit een gewoon geval van armenzorg betreft, 4c kosten, geheel moeten dragen. Zouden wij dit verzoek toe staan dan zou men het eind niet kunnen overzien, omdat dan alle armbesturen om bijdragen zouden komen. Alleen voor bui tengewone gevallen, zooals reeds enkele malen is voorgekomen, draagt de gemeen te 50 pet. bij in de kosten, doch dit betreft dan ook zuiver en alleen buitengewone ge vallen. De heer van der Boet ziet in het prae- advies van B. en W. een goed standpunt, doch vraagt wat er geschiedt wanneer iemand armlastig wordt en bij geen ker kelijke gezindheid is aangesloten. Spreker zegt dat wanneer het betrokken verzoek wordt toegestaan het R.-K. Armbestuur een groot gedeelte van haar zelfstandig heid zal verliezen. Toekenning van de ge vraagde bijdrage acht hij niet billijk. De voorz. zegt, dat wanneer iemand armlastig wordt en verklaart, dat hij bij geen kerkelijke gezindheid is aangesloten, dit eerst moet kunnen aantoonen. Is dit werkelijk het geval, dan komt deze arm lastige ten laste van de gemeente, omdat alhier geen burgerlijk armbestuur is. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. beslo ten. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan den heer A. van der Lans op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeen (e-, werkman en lantaarn-opsteker. De heer Van der Lans is door den Pensioenraad voor de verdere waarneming van zijn be trekkingen ongeschikt verklaard. Eveneens wordt zonder hoofdelijke stem ming aan den heer J. G. de Wilde, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als amb tenaar van den Burgerlijken Stand, in gaande 1 Januari 1930. In diens plaats wordt benoemd de heer A. P. H. de Bek- ker. nieuwbenoemd ambtenaar ter secre tarie dezer gemeente. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 17 September. Hilversum. 29S M. (N a 6 u u r 1071 M.) Uitsl. K. R. O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K.R.O.-Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.002.20 Knipcursus. 2*203.20 Vrouwenuurtje. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.006.45 Gramofoonmuziek. 6.457.00 Lezing over den cursus Espe ranto. 7.007.25 Lezing over: De Godsdienst wetenschap. 7.358.00 Lezing over: Ontstaan en bronnen van het recht. - 1 8.0011.00 Studio-opvoering van „Leon- tientje" van Felix Timmermans en Eduard Veterman door het Vereen. Rotterdamsch Hofstad Tooneel o. 1. v. C. v. d. Lugt Mei- seft. II.30 Sluiting, Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.151.45 Concert door het Tuschinski-, Orkest. I.452.00 Gramofoonmuziek.» 2.002.45 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.453.00 Praatje door Mevr. de Leeuw- van Rees over: De a.s. naai- en knipcursus. 3.004.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Microfoon-debutanten. Zang en piano. 5.307.15 Concert door het A.V.R.O.- Kwarttt m. m. v. Kees Pruis. 7.157.45 Lezing door Dr. C. A. Crom- melin over: Schetsen uit de Geschiedenis der Natuurkunde in de 16e en 17e eeuw. 8.018.30 A.V.R.O.-Boekenhalf-uurtje. Dr. T Goedewaagen spreekt ovei;: Dr. A. Pit's „Aestetische ontwikkeling". 8.3011.00 Concert door het Omroep orkest. 9.3010.00 Declamatie door Kommer Kleyn. 10.00 Voortzetting concert. Na afloop: Dansmuziek uit cabaret „La Gaité" te Am. sterdam. 12,00 Sluiting. Daveritry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. II.0511.20 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelrecital door E. T. Cook. S. Meredith: zang. I.202.20 Orkestconcert. 2.202.45 Beelduitzending. 4.20 Orkestconcert. W. Pattman:orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianorecital door E. Bainton. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Bob en Muriel: voordrachten aan da piano. 8.20 Concert. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o- P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Langenberg, 473 M. 7.358.15 Gramofoonmuziek. S.209.20 Orkestconcert. 10.35—11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Concert. Sopraan, fluit en piano. 8.208.50 Liedjes bij de luit. 8.50 Orkestconcert. Brussel, 508 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. Z e e s e n, 1635 M. 6.1012.50 Lezingen. 12.501.15 Gramofoonmuziek. 1.151.50 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonmuziek. 2.505.20 Lezingén. 5.206.20 Concert uit Leipzig. 6.20S.20 Lezingen. 8.20 Concert. Koor, orgel en alt. Daar na: Nieuwsberichten. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 12.202.20 Concert door het Strijkorkest uit Rest. ,',Wivel". 3.205.20 Concert door Otto Fcssel's En semble. Dagmar Samuel-Halm (zang). 8.209.20 Concert door het Radio-Har monie Orkest. 9.209.35 „Fami'lien Hansen". Blijspel van Jens Locher. 9.359.55 Concert. 10.1011.20 Concert door het Radio- Orkest. De heer Wdtteman vraagt of de heer de Wilde pensioen krijgt. De voorzitter zegt dat de heer de Wilde juist is gekeurd en dat de uitslag hiervan nog niet bekend is. Op 65-jarigen leeftijd krijgt hij zeer zeker pensioen. Hierop boden B. en W. de rekening voor het dienstjaar 1928 aan den raad aan met de volgende balans: gewor.c dienst. Ontvangsten ƒ106801.83. uitgaven ƒ88395.67. Batig slot 18406.16. Kapitaaldienst. Ont vangsten 54863.39 1/2. Ui tg. 79666.45 1/2.- Nadeelig slot ƒ24803.06. Het radeelig slot van- den kapitaaldienst wordt veroor zaakt, doordat er uitgaven gedaan zijn, waarvoor nog geen geldleenir.g is gesloten. Na ettelijke stemmingen werden de heeren van der Hulst. Wittema-n en van der Voet benoemd tot leden van de commissie met het nazien van deze rekening belast. Voorstel van B. en W. tot het voeren van een rechtsgeding tegen dc garanten, die nalatig zijn gebleven in de betaling van hun aandeel in de garantie voor, stroomverbruik door den electrischen ka bel in de Teijlingerlaan. De voorz. licht een en ander toe.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6