DE ONVOORZIENE AANKLAGER DERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1929 Na de demonstratie der Katholieke Jeugd EEN WOORD VAN HULDE EN DANK. De Interdiocesane Jeugdcommissie acht zich gelukkig maar ook verplicht een woord van hulde en dank te kunnen spre ken, na de schitterend geslaagde jeugd- demonstratie van 1 September. Gaarne maakt zij voor dat woord ge bruik van de gastvrijheid van onze R. K. Dagbladpers, die haar reeds zooveel gast vrijheid schonk tijdens de voorbereiding van de demonstraties zelf. Vooreerst een woord van hulde en dank aan God. De demonstraties van Jong Katholiek Nederland werden ondernomen te Zijner Eere, en in nederig gebed is het welsla gen daarvan van den Gever van alle goed afgebeden. Dat, overgoten door het heerlijk stra lende zonnelicht, de stoet der jongeren in kleurig vlaggenspel, met frisschen zang en krachtigen stap in een geor dend geheel van bijna 60.000 kon uittrek ken, om te getuigen van Christus' Ko ningschap -«over R. K. jeugd en Jeugd beweging, dat danken we Hem op de eerste plaats, den Koning der Eeuwen, aan wien daarom de eer en de glorie in dankbare erkenning voor het welslagen van dat alles gebracht wordt. Daarnaast herdenken wij onze Hooge Kerkelijke en Burgerlijke Overheid. Onze Hooge Kerkelijke Overheid het Doorluchtig Nederlandsch Episcopaat die de toestemming verleendo tot den de monstratie-oproep aan Katholiek Jong Nederland, het ondernemen zegende, de voorbereiding aanmoedigde en vooral door persoonlijke tegenwoordigheid en mede werking aan den dag der demonstratie zulk een luister bijzette en de beteekenis daarvan zoo aanzienlijk versterkte. Wat schitterde het oog der jongens, toen zij langs hun Bisschop voorbijtrokken en hun groet brachten; hoe blijde en fier klopte het hart der leiders, toen zij hun jongens en hun werk mochten toonen aan hun Kerkelijke Overheid. En wat een bemoediging voor beiden, die beschermende en sterkende belang stelling en dat vaderlijke medeleven van hen, in wie zij begroeten de plaatsbe- kleeders op aarde van hun Koning, Jezus Christus. Bij dien dank sluiten we in oprechte hulde aan de Burgerlijke Overheid, Be- stuurderen van Rijk, Provincie en Ge meente, die van den opmarsoh onzer be weging getuigen wilden zijn en ons daar door de gelegenheid boden ook belijdenis af te leggen van onzen trouw en aan hankelijkheid aan onze wereldlijke Over sten. Een woord van hulde aan onze R. K. Pers. Door haar medewerking heeft zij de aandacht van het Nederlandsche volk voor onze R. K. Jeugdbeweging wakker geroepen. Dat we op onzen demonstratie- dag konden optrekken langs de dichte rijen van een belangstellende menigte, is voor een groot deel haar werk; dat tot in de verste uithoeken van ons vader land het enthousiasme door den jeugd- dag gewekt, zich voortplantte, als een machtige propaganda voor onze R. K. Jeugdbeweging, hebben we te danken aan hare forsche verslagen van den jeugddag zelf, die bevestigden en vastlegden, wat reeds op den dag zelf der demonstratie door de Katholieke Radio-uitzending was rondgedragen. Hulde daarom aan onze R. K. Pers, die weer opnieuw heeft bevestigd de oude traditie, dat een Roomsche onderneming nooit tevergeefs een beroep op haar me dewerking doen zal. Doch vooral huIHe en dank aan onze leiders en onze jongens. INGEZONDBN MEDEDEELING. FEUILLETON. naar het Italiaansch van DE MARCHI 5) Die vele kelders met de donkere gan gen vormden te zamen> een wanhopig laby rint, want de villa was gebouwd op de fun damenten van een middeleeuwschen burcht De moeilijkheid bestond dus in het over tuigen van den ouden man. dat die onder- grondsche ruimten ook bezichtigd moesten worden om een goed denkbeeld te hebben van de woningdoch dan zou de baron eerst moeten weten of de bezoeker het geld bij zich had. Bracht deze de overeen gekomen som niet mee, zoo zou de baron hem kunnen dwingen een procuratie te schrijven of iets dergelijks. Zuchtend keerde Karei Cariolan zich in zijn bed om. Als hij soms na afmartelende mijmeringen insluimerde, begonnen de af schuwelijkste droomen hun duivelsch spel. Dan zag hij duistere plaatsen, zooals ho len. stallen, grotten, kelders, putten, gan gen, schuren, sousterrainen, vochtige som bere trappen en overal ontzaglijke spinne- webben die zijn bewegingen hinderden en hem als een net omgaven. Ten laatste begon hij een afschuwelijken strijd tegen een fantastische groote, zwarte spin. „Help, help!"riep hij en richtte zich in zijn bed overeind. Zij zijn de werkers van den lsten Sep temberdag. Door hen is de demonstratie een ko ninklijke hulde geworden. Zij zijn geweest de propagandisten voor Christus' Koningschap. Zij hebben daarvoor geofferd de ver moeienis van de demonstratie; zij hebben de hitte van dien zonnigen en zomerschen Septemberdag mannelijk gedragen; in fiere offervaardigheid de ontbering van een verfrisschenden drank en dc afmat ting van een langen en zonnigen tocht krachtig doorstaan; in orde en gebonden heid, met durf en enthousiasme openlijk getuigd van hun_ trouw aan Christus' Ko ning en aanhankelijkheid aan Zijn Kerk; zij hebben in heiligen ernst en volledige toewijding, èn in de dagen van voorbe reiding zich geheel gegeven voor hun be weging, èn het uitdragen van haar idea len; zij hebben in één woord den dag van 1 September onder Gods zegen ge maakt tot datgene, wat de algemeene lei ding er van hoopte en bedoelde: een Koningsdag: gewijd aan de eere en glorie van den Koning der Eeuwen, Jezus Chris tus. Daarom, leiders en jongens, de hulde en dank van do Interdiocesane Jeugd commissie en de Diocesane Besturen. Wij herdenken u in één gemeenschap pelijk woord van hulde en dank. Die band van éénheid, door de voor bereiding op de demonstratie en door de uitvoering daarvan, zöo krachtig samen getrokken, willen 'we niet verbreken: en daarom hulde en dank aan geheel Katho liek Jong Nederland, aan leiders en jon geren van geheel onze B. K. Jeugdbewe ging in al haar verscheidenheid van vorm en inrichting. Den dank, die ons gebracht werd de zer dagen in allerlei vormen, brengen we op u terug. Aan u komt die toe! Gij zijt geweest de werkers en de zwoe gers van den lsten September. Dat. God het U vergelde, door in U aan Nederland te geven een krachtig Roomsch geslacht; de glorie voor Chris tus onzen Koning, steun voor onze Room sche Moederkerk, de eere van ons dierbaar Vaderland. De eerste September is voorbij en de eerste grootsche opmarsch van Katho liek Jong Nederland behoort tot het ver leden. Doch blijven zal, zoo mogen wij ver trouwen, de herinnering en de vrucht van die gemeenschappelijke wapen schouw. Blijven zal vooral, zoo bidden wij, het woord van trouw, door Katholiek Jong Nederland aan Christus' Koning gege ven. Zoo gaan we dan weer vooruit, lei ders en jongeren, met onze heilige idealen, in nederig vertrouwen op God en niet blij enthousiasme in het hart, en willen we uitbouwen onze mooie Roomsche Jeugdbeweging tot een burcht van eenheid en kracht ter beveiliging en bescher ming van Katholiek Jong Nederland. Vooruit dan in den Naam des Heeren. Voor Christus onzen Koning. God wil het. Amen. Namens de Interdiocesane J eugdcommissie B. H. DE GROOT, Voorz. G. J. SUETENS, Secr. GEMENGDE' BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Autobus aangereden. Verschil lende meisjes gewond. Te Made is een autobus, waarin een 20-ta.l fabrieksmeisjes zaten, die naar Breda gingen, door een vrachtauto uit Breda aangereden, en ernstig beschadigd, evenals de vrachtauto. Onder de meisjes ontstond een paniek. Door het breken der ruiten werden zij allen min of meer ernstig gewond. Een der meisjes bekwam een hersenschudding en ernstige snijwonden aan het hoofd. Geneesheeren "en verpleeg sters verbonden de meisjes, die daarna naar huis konden terugkeeren. Eindelijk begon de schemering door de vensters te dringen. In het park cn in het bosch klonken de blijde onschuldige zangen van het gevogelte. Zoete jeugdherinerin- gen kwamen een oogenblik het brandende hoofd van den baron verfrisschen. Hij dacht aan de schoon o ochtenden uit zijn jongensjaren, toen hij vlug het bed uit sprong om met blijden geestdrift naar bui ten te trekken, daar de versterkende zui vere lucht in te ademen en het oog te ver gasten aan het frissche groen, waaraan duizenden dauwdruppels parelden. Hoe opgeruimd cn licht was hij in die onbezorgde dagen bij het eerste morgen krieken op jacht gegaan, maar ook hoe naief gelukkig had lui toen zijn knieën ge bogen bij het vredige geluid van den Ange- lusklok. Dien zelfden klok hoorde hij thans als man weer bij het aanbreken van den dag. In dien tijd was het leven echter veel gemakkelijker. De politie had wel andere dingen te doen dan baronnen met speel schuld te achtervolgen en ook was er toen geen dreigende procureur. Dat alles was veranderd. Indien de priester hem geen geld bracht, zou de laat ste der Santafusca's voor het gerecht moe ten verschijnen. Dat was zeker, en voor een edelman is zoo'n lot erger dan de dood. Zou hij komen? „Salvatorriep de baron voor de der de maal vanf het terras en hij bracht de handen aan den mond om zijn stem nog meer te doen klinken. De oude knecht stond op eenigeq af stand leunend op zijn stok naar zijn geiten Onder een motortractor gedood. In de Rhabarberstraat te Den Haag is gisteravond het '5-jarig jongetje Fr. van B. wonende in de Indigostraat, onder een mo tortractor geraakt. Toen de Geneeskundi ge Dienst ter plaatse kwam was het vent je reeds aan de bekomen wonden over leden. Ernstige aanrijding. Gistermiddag tegen 6 uur heeft op de Voorstraat te Utrecht, een ernstige aan rijding plaats gehad. De 64-jarige mevrouw M. S., uit Zeist, wilde nabij het Concert gebouw De Plompe Toren den rijweg over steken, doch doordat zij aarzelde en terug liep, werd zij door een motorrijder over reden. Met een vrij ernstige hoofdwonde en een sleutelbeenfractuur is de dame per auto van den G. G. D. naar het St. Anto- niusgasthuis overgebracht. Volgens dc po litie treft den motorrijder geen schuld. Hollandsch kindje te Brussel verongelukt. De Brusselsche correspondent van do „Msb." meldt: Het zesjarige meisje Schaup, leerlinge van de Hollandsche school te Brussel, is, toen het met haar oudere broertje huis waarts keerde, onder een tram terecht ge komen en gedood. Beide kinderen stonden op het balcon van een tram, toen het jongetje zijn cape over de balustrade liet vallen. Zij stapten uit, om het kleedingstuk op te rapen, maar juist kwam uit de tegenovergestelde rich ting een andere tram aan, die het kindje vermorzelde. De jongen kon nog bijtijds ontkomen. NA DE RAMP VAN DE VIMEIRA. Uitvaart van een slachtoffer. Gistermorgen is het stoffelijk overschot van den 21-jarigen ijzerwerker P. de Haan van den Wilgenweerd te Rotterdam, die Maandag j.l. bij de ramp aan boord van het Engelsche stoomschip Vimeira bij de werf van de Rotterdainsche Droogdok- maatschappij om het leven is gekomen, op de begraafplaats Oud Charlois ter aarde besteld. Behalve kransen van directie en personeel van de Rotterdamsche Droog dokmaatschappij, waïen er bloemen van de bewoners van Tuindorp Vreewijk en van de familieleden. Twee 1 ij ken gevonden. De rivierpolitie heeft op de Nieuwe Maas, ter hoogte van de werf van de Rorterdam- sche Droogdokmaatschappij de lijken ge dregd van den 31-jsrigen timmerman J. Hardenbol, gewoond hebbende in de Cle- mensstraat te Rotterdam, en den 28-jarigen sjouwer J. Vink gewoond hebbende *e Överschie. Deze mannen zijn bij de ramp aan boord van de Vimeira om het leven gekomen. Ernstig ongeluk. Het 11-jarig zoontje van den heer v. G. te Rotterdam, heeft bij het spelen een rol linoleum op het lichaam gekregen. De jongen was onmiddellijk dood. Jhr. F. W. van Styrum ernstig gewond. Den deken van de orde der advocaten tc Haarlem, tevens plaatsvervangend rech ter Jhr. F. W. van Styrum, is een ernstig ongeluk overkomen. Hij wilde Woensdag een bezoek brengen aan zijn dochter te Bentheim. Toen hij daar arriveerde en uit den fcrein stapte kwam hij te vallen. Ijlings toegeschoten statïonspersoneel droeg hem in het stationsgebouw waar bleek, dat hij verschillende kneuzingen had opgeloopen en zijn heupbeen had gebroken. Gezien zijn hoogen leeftijd baart zijn toestand zorg. „Tel." Zonnesteek. Te Dongen is de arbeider O. in een fa briek door een zonnesteek getroffen. Men vond hem bewusteloos in de machineka- Verbrand. Het 21/2-jarig doqhtertpe van G. v. d. Struik te Steenwijk heeft een teil kokend water over zich heen gekregen en is aan de smartelijke gevolgen overleden. te kijken. Eindelijk meende hij de stem zijns meesters te hooren, hield de hand bij hefc oor en waggelde dan zoo snel mogelijk van de villa waar hij buiten adem aan kwam. „Ge moet dezen brief bij de pastoor van San Fedelc brengen." .,D3ar boven ?A vroeg Salvator terwijl zijn vinger wees naar een dorp dat als een arendsnest in liet gebergte lag op ongeveer zeven kilometer van Sanlafusca. ,.Ja, ik heb alleen vertrouwen in jou. Is het ineens te ver voor je. blijf dan onder weg overnachten en kom eerst morgen te rug." „Ik loop wel niet vlug. maar ik zal van avond wel terug kunnen zijn." De baron dacht een oogenblik na. De oude man zou minsters een halven dag weg blijven. ..Hier, zei hij dan. daar kun je vat ta bak voor koopencn hij gaf hem be halve den brief een zilverstuk. „Sinds lang is hij niet zoo vrijgevig geweest", vond Sal vator. Deze maakte een kleine buiging en strompelde weg in de richting der stallen waar de weg naar Sar. Fodele langs liep. De baron bleef dus alleen op de villa achter. Van tijd tot tijd k^ek hij door het ven ster de lange platanenlaan in om te zien of de priester naderde. Een schril gefluit van een locomotief werd door het gebergte weerkaatst en de wind bracht het geluid van treingedreun aan. Op datzelfde oogenblik sloeg de klok van den dorpstoren. „Zou hij komen?" vroeg Cariolan zich UIT OE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 14 Sept. Hilversum, 298 M. N a 6 u u r 1071 M. Uitsl. K.R.O.-Uifcz. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K.R.Ö.-Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtjo. 5.005.45 Gramofoonmuziek. 5.456.00 Journalistiek weekoverzicht. 6.007.30 Concert, Cinema-orkest, 7.30—8.00 Lezing over: De huidige stand der Zuiderzee-werken. 8.009.00 Vroolijk programma. Declama tie. 9.0012.00 Concert, Orkest en tenor. 9.30 Nieuwsberichten. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- kwartet. 2.002.30 Filmpraatje door Ma:: Tak. 2.304.00 Aansluiting van het Theater Tuschinsky. 4.005.00 Dansmuziek in „La Gaité". 5.306.00 Gramofoonmuziek. 6.017.45 Concert door het Omroep-or- kest o. 1. v. Nico Treep. 8.00 V.A.R.A.-uitzending. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. II.05—11.20 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert, 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuws'ber. 7.05 Concert. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. H. Macklin: tenor, militair kapel. 8.50 Vaudeville. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35—12.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Zang en mandoline. 9.20 Berichten, tijdsein en dansmuziek. 10.20 Berichten en dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.358.15 Gramofoonmuziek. 8.209.20 Orkestconcert, 10.3511.50 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkest. Orkest en sopraan. 5.556.50 Concert. Mandoline-orkest. S.20 Vroolijke avond. Solisten en orkest. 8.209.20 „1st Mr. Brown zu verürtèi- leri?" Hoorspel van V. H. Fuchs. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Zeese'n, 1635 M. 6.10—10.50- Lezingen. 12.20—1.10 Muziekuitzending voors-eho- len. 1.101.50 Lezingen: 2.202.50 Gramofoonmuziek. 2.505.20 Lezingen. 5.206.20 Concert uit Hamburg. 6.208.20 Lezingen, 8.20 „De Vogelkoopman". Operette. Mu ziek van Carl Zeiler. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Verdacht brandje. Gistermorgen om half vijf liep een por der over de Bagijnenhof te Haarlem. Hij bemerkte toen, dat brand was ontstaan in perceel 4 b zwart, bewoond door A. v. A. De man .waarschuwde de politie, die spoedig op de Bagijnenhof verscheen. De politiebeambten ramden op de deur, maar kregen geen gehoor. Toen zij op het. punt stonden een ruit in te s-laan, deed de be woner de deur open. Het bleek, dat de vlammen reeds door v. A. zelf waren ge doofd. Een crapaud, een partijtje electrisch draad, enkele kleedingstuklcen en een ma tras smeulden nog. Deze voorwerpen wer den door de politie naar buiten gesleept, Bij onderzoek ontdekte men aan een bed- denteik en een tafelkleed dc lucht van benzine of petroleum. Deze voorwerpen zijn door de politie in beslag genomen, v. A. is gearresteerd cn in het politiebureau in bewaring gesteld. af. Hoewel hij niet bijgeloovig was, dacht hij een oogenblik het slachtoffer te zijn eener fataliteit. Do komst van den priester zou hem hét teeken tot handelen zijn. Een ander gefluit zei den baron dat dc trein uit Santafusca vertrok. Van het station naar de villa was het nauwelijks tien minuten gaans, maar die oude man liep zoo langzaam ..Hij is niet gekomenzei Cariolau met een zucht van verlichting. En in zijn onge duld begon hij zich reeds klaar te maken voor het vertrek. Wat deed hij in deze wildernis? Wat kwam hij er doen? Hij had honger. Reeds eenigen tijd voelde hij een zekere pijn in dc maagstreek, zonder te denken, da: dc honger die kon veroorzaken. Ein delijk werd hij het zich be\\ ust cn ecu ril ling voer hem door het lichaam. De hoii- gcr, die vreeselijke vijand begon hem te belagen. JDoch was het alleen de honger die er in hem knaagde? Het eenige wat hij met zekerheid wist, was, dat zijn zenuwen geweldig gespannen stonden, en dal hij herhaaldelijk smartelijke krampen ve.'duur- de cn dan min of meer duizelig werd. Wanneer zou de bezoeker korrton De baron staarde diep de laan in waar hij iets zwarts meende te ontdekken.' „Wanneer?herhaalde hij zenuw achtig opgewonden. En ondertusschen naderde do bejaarde geestelijke stap voor stap. gehuld in zijn wijden, versleten mantel, en hefc eerbied waardig hoofd bedekt met den mooien, nieuwen hoed. Onder zijn arm droeg hij het dikke boek vol papieren. Kalupdborg, 1153 M. 3.203.50 Concert voor kinderen. 3.505.50 Concert door 't omroep-orkest, 8.20 Concert door het Kon. Lijfgarde mu ziekcorps. 10.15 Concert door het oinrocp-orkest, 11.2012.35 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Trio-concert. Mme Pauwels: zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. HET VOLKENBONDSCONCERT. Wij lezen in „Radio Express": Zondagavond hebben de Duitsche om- roepstations zich beijverd om het z.g. Vol kenbondsconcert uit te zonden. Dat is een malle vertooning geworden. Zóó valsch als dezo Volkenbondsmuziek heeft zelden iets geklonken. De opzet was als volgt. De dirigonfc Dr. Erich Fischer zat te Zürich voor een piano, waarop hij een partituuruittreksel van de orkestmuziek, die gespeeld moest worden, ten gehoore bracht. Langs tele foonlijnon werd het spel van Fischer hoorbaar gemaakt voor de orkestleden, waarvan bijv. do vleugelbespelor, violist en cimbalist zich te Berlijn bevonden; viola, hobo en viool to Londenriool te Parijs; hobo, viool, viola en violoncel te Milaan: violoncel en viool te Weenen; riool, viola, klarinet, fagot en trompet te Zürich. Elk der mede spel enden had een koptelefoon, waarin hij de piano van den dirigent kon hooren. Verder had elk der medewerkers weer een microfoon vóór zich, verbonden aan telefoonleidingen naar Zürich. Daar worden in de telefoon centrale al de instrumenten op een verza- melleiding samengevoegd en de geluiden eenerzijds naar Genève gezonden, waar zij in de halls der hotels der Volkenbondsgc- delegeerden uit luidsprekers hoorbaar werden gemaakt, anderzijds langs lijnen aan alle Duitsche en Zwitsersche omroep- stations doorgegeven. Het resultaat is in alle opzichten af grijselijk geweest. De proefnemers mogen zich nog gelukkig prijzen, dat maar zelden meer dan twee of drie instrumenten gelijk tijdig hoorbaar werden. En soms wist men ook niet of een hobo of violoncel een lang aangehouden toon gaf, of dat een terugge koppelde lijnversterker zich in het koor mengde. Als de versterkers wat hoog gil den, kwamen die nog het best door. In zeven talen werden dc nummers tel kens aangekondigd. Gelukkig stonden ze ook gedrukt in de Duitsche omroepbladen, want eT was bitter weinig van te verslaan; en de muziek was groot,endeels volkomen onherkenbaar. De viool hield het telkens het langst uit en als die ophield, bleek het nummer ook meestal ten einde te zijn. De Engelschman kon bij dc aankondi ging van No. 4 zijn lachen niet goed in houden en de Italiaan grinnikte alléén nog: numéro quatro. Na nummer zes was het afgeloopen. Lc concert est fini, das Konzerfc ist bc- endefc, zeiden de aankondigers; do En gelschman formuleorde hefc aldus: the concert is over. Dat klonk zoo'n beetje als: dezo marteling is voorbij. Hefc is beter, dat èn musici cn telefoon technici er zich voorloopig niet meer aan wagen. Heidebrand. Door onbekende oorzaak zijn Woensdag middag nabij Garderen ongeveer 25 H.A. heide verbrand. Boerderij door den bliksem afgebrand, In Schouw (Broek in Waterland) is in den afgeloopen nacht de boerderij van dc Groot door den bliksem getroffen en af gebrand. Onveilig strand. Het strand to Scheveningen is onveilig tot en met den Wassctiaarscheslag op Vrij dag 20 September van 10 u. tot 14 u. 30 wegens het schieten met geschut. Dc aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand niet eer toe gankelijk is, alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn in gehaald. Salvator liep moedig voort, hoewel zijn stramme bcenen niet meer gewend waren aan zulke wandelingen. Toen hij voorbij dc pastorie kwam, zag hij don Antonio, den pasfoor der parochie, bezig met het versieren van den kerkin gang, voor een ophanden zijnd feest. Geheel het leven van den grijzen pries ter was rustig, ver van hel stadsgewoel voorbij gegaan en het grootste gedeelte rr van had hij in Santafusca doorgebracht. Do laatste veertig jaren gingen zijn gedachten niet verder dan het kerkhof, !t welk aan de grens zijner parochie lag en ondertus schen had hij twee geslachten zien opko men. „Waar gaat ge in die brandende zon heen. Salvator". vroeg de goede pastoor die verwonderd was den ouden man op dat hectc uur op weg te zien. ..Ik ga naar San Fedelc". antwoordde de knecht. Mijnheer de baron is op de villa aangekomen. ,.Is li ij er vandaag? Zou hei dus waar zijn. dat mijnheer de villa verknopen gaal V' „Ik weet het niet", antwoordde Salva tor. die in langen tijd niet zooveel gepraat had. ..U moet zeker gaan berichten dat de onderhandelingen begonnen zijn." „Ik weet het niet", hernam de oude man, wien dat praten niet erg aanstond. En terwijl hij bedaard verder slofte, wis solden de pastoor en zijn koster van mee ning omtrent de mogelijkheid van den ver koop der villa Santafusca. Gedurende die oogcnblikkcn speelde zich een tragisch tooneel op de villa af. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7