HET WORDT TUD Vijf-en-twintig jaren Geloofsverdediging UIT DE RIJNSTREEK V J! de Qcuytee Zoon. Jr.^jJeisje Steunt de Katholieke Pers Feest vergadering van „Petrus Canisius". Mgr. Aengenent spreekt over het leeken-apostolaat. Het algemeen Priesterschap der geloovigen. Lee- ken moeten visschers zijn voor Christus. Maar niet zonder priesterlijke leiding. NOORDWIJKERHOUT. De Koningirnefeesten, Zoo is dan dc tweede dag van de feest viering wederom oen succes geworden. Be gunstigd door het prachtigste weer kwa men duizenden uit dorp en omtrek de ver schillende étalages bezichtigen. En het was waarlijk de moeite waard. Ieder gaf in gedachten reeds aan verschillende, op vallend mooie, zijn voorkeur. De keuring, door een tiental middenstanders uit ons dopr uitgevoerd, leverde de volgende pun ten op: P. van Duine 69H. van Hooft, 56 1/2; J. v. d. Berg Smit. 175; P. Broek hof. 130; J. Aartman, 105 1/2; L. Duiven voorden. 9S; X. Duindam, 1111/2; A. v. Eeden, 151; P. Donzen, 144 1/2; wed. v. d. Berg, 77P. Kaptein, 37L. Drieber gen, 153; W. van Schie, 116; A. v. Rijn, 103; Th. Heemskerk, 31; J. Seysener, 74; Jan Balk, 2; C. Willemse, 81; C. Bemel- raa.n, 86; H. Meyland. 23; J. Schouten, 111; N. Rodenburg, 144; Jac. v. Dam, 143 1/2; G. Smit. 85; Gcbrs. v. Bruggen, 4; G. v. Steyn. 51 M. Slobbe, 57P. Warmerdam, 94; H. Zwaan, 131 L. v. d. Voort, 90 1/2; wed. v. Eeden, 63: B. Buschman, 136; J. Uiter.daal, 142; wed. v. d. Lans, 64; Th. den Vroomen. 12 1/2; A. de Winter, 81; H. va Hcnsbergen. 129; X. de Klerk, 96; wed. v. d. Bosch. 61 Chr. de Raadt, 96 H. Kos ter. 43: P. Zeestraten. 94 P. Heddes. 70; wed. Vink, 128; P. Mens. 151 Xic. Mens, 69; G. Musegaas. 63; J. v. d. Werf. 78; B. Verschoor. 104 1/2; A. v. d. Slot, 32; P. Marijnen. 114 1/2. Om pl.m. 8 uur was de keurings-commis- sie getweeën op jvad gegaan en kende een oijfer toe voor verkoopkracht van de éta lage en een voor de totaal-indruk. Deze cijfers, elk loopende van 1 tot 10 werden opgeteld en zoo werd te pl.m. 11 uur bo vengenoemd rerultaat bekend. Zeven prij zen waren door het Oranje-comité be schikbaar gesteld en zoo had dus de le prijs de bloemenwinkel van den heer v. d. BergSmit. Wie daar de pracht bloe men- en plantencollectie gezien heeft, is wel overtuigd, dat geen ander de eersite prijs toekwam. Van de 200 punten die mo gelijk waren, zijn er hiervoor ook 175 ge noteerd. Prachtig! 2de prijs had de vleeschhouwerij van L. Driebergen. 3e bak ker A. v. Eeden, 4e ni-anufacturier P. Mens, 5e manufacturier P. van Denzen. 6e bak ker P. Mar ij non. 7e smid X. Rodenburg. Tusschen enkelen moest- loting beslis sen. Wat. de drukte betreft, was het Woen6- dagvond voller dan Dinsdag. Veel vreem delingen werden opgemerkt, die in hun dorp gedurende de afgeloopen feestdagen de smaak beet hadden gekregen van feest vieren en hier niet bepaald enkel vroolijk- hcid kwamen botvieren. De politie was dan ook waakzaam. Or geluk. Woensdagmiddag gingen de drie jongste zoontjes van den heer J. Pennings tezamen raar school. Koos was echter iets achtergebleven en werd op de gevaarlijke bocht van den Zeeweg door een fietsrijder, zoontje van den heer Vr. aangereden niet noodlottig gevolg. Dr. Wasten constateerde bij den ongelukkigen jongen schedelbreuk en oordeelde toedie nen der laatste H. Sacramenten noodza kelijk. Het is op één na de jongste zoon uit een talrijk gezin. VOORHOUT. Koninginnefeesten. Gisterenmorgen zijn aipier de jaar- lijksche Koninginnefeesten begonnen. Des morgens verzamelde zich een groote kin derschaar bij de 11- K. scholen en kwa men daarna, begeleid door de muziekver- eeniging „St. Cecilia'' naar het gemeente huis, om daar ter plaatse een aubade te brengen. Eerst werden eenige Vaderland- sche liederen gezongen, waarna tie kin deren werden toegesproken door den Burgemeester. Op bevattelijke wijze zette hij hun uiteen de beteekenis van het Oranjefeest. Zich richtende, vooral tol de leerlingen der hoogere klassen, legde hij er den nadruk op, dat zij zich moesten herinneren in hun later leven, hoe onder dc regeeering van het Oranjehuis gezag cn orde gehandhaafd konden UTjven en de welvaart kon worden verhoogd. Het bestuur der Oranje-vereeniging toespre kende, prees hij dc organisatie van dit feest en sprak den wensch tot volkomen welslagen uit. Als eere-voorzitter der Oranje-vereeniging, dankte hij de hoofden van scholen, de onderwijzers en de onuer- wijzeresscu voor hunne medewerking tot het welslagen van dit kiiiclerfeest. Met een driewerf ,,Leve dc Koningin", dat door alle kinderen, alsmede door de tal rijke belangstellenden werd ingestemd, be sloot hij zijn woord en verklaarde met deze aubade voor het gemeentehuis ge bracht. de feestelijkheden voor geopend. Hie/na togen de kinderen in optocht naar het terrein, alwaar kinderspelen werden gehouden \oor de schoolkinderen. Een en ander gaf veel genoegen aan de kinderen en aan de toeschouwende fami lieleden. De kinderen werden na afloop getracteerd en mochten eenige malen vrij draaien. Daarna begonnen de volksspelen voor de leden van de Oranje-vereeniging- Deze spelen hadden evenals de kinderspelen een vlot verloop, dank zij de goede orde en de getroffen maatregelen door het bestuur van de Oranje-vereeniging. Na afloop lei spelen ging men huis waarts, om waf op verhaal te komen van de vermoeinissen, den geheelen dag doorstaan om zich des avonds wederom naar het terrein te begeven om aldaar het concert, gegeven door de muziek- vereeniging „St. Cecilia", te aanhooren en om nog eenige ;ool te maken met de di verse kermisvermaken. De eerste dag van het feest mag, dank zij het bijzonder goede weer, als geslaagd beschouwd worden. De uitslag van de diverse volksspelen zal alsnog nader bekend worden gemaakt. Bouwen. Deze week heeft de aan nemer van het alhier te vestigen nieuwe gesticht voor ouden van dagen enz., voor de Zusters van Liefde te Vegbel, eeu aan vang gemaakt met dit groote bouwwerk. In de groote zaal van het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, had gistermiddag om half drie dc feest- vergadering plaats ter viering van het zil veren jubileum der Apolog. Vereen. „Petrus Canisius". die buitengewoon druk bezocht was. Onder hartelijk applaus trad de Bisschop van Haarlem de zaal binnen, waar wij o.a. opmerkten het volledig hoofdbestuur van dc vereeniging alsmede de oud-voorzitters dr. Vlaming en dr. v. Koeverden, den eere-voorzitter dr. Sloot-, en den president van het Groot-Seminarie Warmond, mgr. H. J. M. Tas kin, prof. Groenen. Openingswoord mgr. prof. dr. J. Hoogveld. De voorzitter opende de vergadering met gebed en begroette inzonderheid de oude werkers van de vereeniging. vooral Z. D. H. Mgr. Aengenent, die zijn eigen zilveren feest als Canisiaan wilde bekro nen. met het houden van een rede over een zeer actueel vraagstuk. Wij mogen met vertrouwen de toekomst tegemoet, zien; de commissies toonen het leven der vereeniging; het bestuur wil concentratie maar geen centralisatie. Het bestuur heeft Aricns ideaal: werkers kwee ken. Werkers en weldoeners zijn noodig; vooral op jongeren wordt gerekend. Ons ledental onder de leekon moge ook wor den uitgebreid. Gaarne wordt de verster king der leden ook gezien door vrouwen; het propaganda-secretariaat van „Het Schild" bewijst, wat vrouwen kunnen hel pen. De voorzitter dankte in het. bijzonder prof. Verhaar voor zijn werk als hoofdre dacteur van „Het. Schild". Als een feest-throphee vertoonde prof. Hoogveld, onder applaus va.n de vergade ring, dc nieuwe uitgave van 'net Nieuwe Testament, zoo spoedig verzorgd door prof. Jansen, O.P. Financieele steun moet den verkoop van het. goedkoope boek 1.25) mogelijk maken en toonen, dat het woord Gods ook niet. door geld gebon den is. Plannen zijn in voorbereiding voor de vertaling van het Oude Testament en den Volksbijbel; het wordt hoog tijd, dat dit werk voltooid wordt. Canisius toont nog hoopvolle vitaliteit wij vertrouwen dat die werkzaamheid zich nog wijder ontplooie. Moge naast de ver spreiding van blaadjes ook het oude ideaal, grootere werken uit te geven, onder Pe trus Canisius' zegen, verwezenlijkt wor den. (Applaus). De voorzitter deed alsdan voorlezing van telegrammen, gezonder aan Z.Eni. Kardinaal van Rossum en Z. D. H. den Aartsbisschop, die tol zijn spijt, wegens Vormreis, de vergadering niet kon bijwo- Den, maar nog eens zijn sympathie voor de vereeniging uitdrukte. Z.Em. Kard. va-n Rossum zond- nog tij dens de vergadering een zeer hartelijk ge steld telegram. Inplaats van dr. Sassen, die moest af treden, stelde het bestuur voor als lid te assumeeren: professor R. Kreling O.P. Een derde vacature staat niet op de agenda: een vertegenwoordiger van de leeken. De Eerw. heer Bosboom is afge treden oui plaats te maken voor een leek, het. bestuur stelt voor als leek te kiezen den heer W. Nieuwenhuis, redacteur van de „Maasbode". Herkozen als bestuurslid werd: prof. H. Mets; gekozen werden professor Kreling en de heer W. Nieuwenhuis. Hierna werd onder applaus der vergade ring het woord verleend aan Z. D. H. de Bisschop van Haarlem. De Bisschop begon met dank te zeg gen voor de gelegenheid hem geboden om, in een hem dierbare vereeniging, het lee kenapostolaat te bespreken. Het doel van het leekenapostolaafc is: uitbreiding en bevestiging van het geloof. Mgr. behandelde de volgende vragen: 1. Wat is leekenapostolaat 2. Waarom wil len wij liet 'l 3. Welke gedachten moeten het dragen 1 Het leekenapostolaat is ruim opgevat elk Christelijk leven en alle Christelijke actie, die gunstig inwerkt op de zielen. Tot dal apostolaat behoort: het gebed; de Bisschop beval sterk het lidmaatschap aan van het gebed sa postolaat van Til burg dit apostolaat is niet terzijde gescho ven noch ooit afgekeurd maar verdient hooge aanbeveling. Tot dit apostolaat behoort ook. volgens Pius' zendbrief ..Miserrimus Redemptor". het offer en de boetvaardigheid; vervol gens 't goede voorbeeld; te velen vallen uit ergernis af. Er bestaat ook het. apostolaat van- de pers van de organisatie van den Euch. Kruistocht, van de Wouwen van Nazareth en Bethaniëalsmede het ziekenaposto- laat. Paus Pi us XI val al deze uitingen sa men in de woorden: Katholieke Actie. In 't bijzonder wenscht de Bisschop ech ter te spreken over het leekenapostolaat in engeren zin en zet de beteekenis daar van uiteen aan de hand van het reglement inzake het leekenapostolaat zooals dit in het bisdom Haarlem bestaat: het is voor al hulp in de zielzorg buiten de kerk, in zonderheid door huisbezoek. Voot deze helpers zijn bepaalde eigen schappen geëischt, oa. voldoende ontwik keling. De pastoor leidt rechtens het lee kenapostolaat in zijn p--<rochic. Het leekenapostolaat ligt niet op den weg van een propagandaclubde laatste werken in het openbaar maar het leeken apostolaat werkt in stilte. Natuurlijk kun nen onder propagandisten wel goede lee- kenapostelen zijn, niaar de beide organisa ties hebben een verschillend karakter. Het leekenapostolaat, valt ook niet sa men inct de Sint Vincentiusvereeniging, het eerste treedt bij alle standen binnen. Natuurlijk zullen onder Vincentianen wel weer zeer goede leekenapostelen zijn, Het apostolaat behoeft niet met een uit- gebreiden staf van leeken te beginnen, dit is zelfs de verkeerde weg. Het instituut moet groeien en niet van boven af geregle menteerd worden. De ervaring moet hier scholend optreden. Wij willen het leekenapostolaat omdat de tijdsomstandigheden het noodzakelijk maken, dat de leeken voor het behoud van het geloof daadwerkelijk de hun door Christus toegedachte taak moeten vervul len. Het leekenapostolaat, is zoo oud als de Kerk. gelijk Sint Paulus' brieven bewij zen en eveneens Sint Petrus, die alle ge loovigen priesters noemt. Het algemeen priesterschap van de ge- loo\igen steunt op het Vormsel: dit Sa crament is de wijding tot het algemeen priesterschap. Leeken moeten visschers zijn voor Christus. Zij moeten dienendo bouwers in de Kerk zijn. Natuurlijk mag het verschil tusschen priesters en leeken niet uit het oog verloren worden, maar de leeken behooren helpers te zijn. De vier groote beelden, die rond Sint Pieter's graf staan Andreas, Longinus, Helena en VeroDica symboliseeren de samenwerking tusschen priesters en lee ken. Onze tijd eischt meer dan ooit de mede werking der leeken, vooral in de groote steden met hun massa-vervreemding van de Kerk. De jevaren zijn er grooter. de priesters nog niet talrijk genoeg, het con tact gaat te dikwijls verloren. Het leeken-apostolaat, wil het vrucht baar zijn, moet allereerst gedragen worden door de gedachte bij de leeken, dat zij me dehelpers zijn van de priesters en onder geschikt aan dc parochie-geestelijkheid. Leeken-apostolaat zonder priesterlijke lei ding, zou afbrekend zijn inplaats van op bouwend. Daarop legt ook Pius XI sterk den nadruk in zijn brief aan Kard. Ber tram. De tweede gedachte, moet zijn, dat alle geloovigen beseffen, dat zij op een. of an dere wijze, apostelen moeten zijn. Wie het eigenlijkgezegde leeken-apostolaat kan ver vullen, zou liefdeloos handelen, er zich aan te onttrekken. De leeken-apostel moet van uithouden weten en niet gauw ontmoedigd zijn en niet bang zijn er ook voor te lijden. Apos tolaat en lijden zijn onafscheidelijk. De leeken-apostel moet zich sterken door ge bed en het ontvangen van de Heilige Sa cramenten. Men moet niet bang zijn voor invoering van het leeken-apostolaat omdat het een nieuw element in de zielzorg invoert. Al leen dc vorm is nieuwde Kerk aanvaardt alle vormen, zooals haar wetgeving be wijst. De Kerkelijke Overheid vraagt overal het leeken-apostolaatKard. Bertram schreef er nog dit jaar een dik boek over. ingeleid door Pius XI zelf. Moge ook in Nederland dit werk tot bloei geraken, aldus de Bisschop, opdat afval, vooral in steden, voorkomen worde en uitbreiding van het H. Geloof verkre gen. Er bestaat verband tusschen „Petrus Ca nisius" en het leeken-apostolaatspreken over het laatste, leek den Bisschop zelfs hier niet misplaatst. Als het leeken-apos tolaat nu beginnen kan, is dat mede te danken aan de werkzaamheden van „Pe trus Canisius". Met een bijzonder woord van hulde voor „het heerlijke werk" van „Petrus Ca nisius" en een „leve Petrus Canisius tot in lengte van dagen", eindigde Mgr. Aen genent zijn hartelijk toegejuichte rede. De voorzitter dankte den Bisschop har telijk voor zijn rede, die ondanks zijn over bezette agenda, zoo bereidwillig was, zijn rede te komen houden. In het bijzonder dankte mgr. Hoogveld voor het feit. dat een Nederlandsche Bisschop als redenaar in een vergadering optreedt en sprak de hoop uit, dat het leeken-apostolaat moge groeien en bloeien. Rede Ir. dr. Beekman. Vervolgens was het woord aan Ir. dr. E. H. M. Beekman te Delft, die sprak over „Katholicisme en vrijheid". Het groote bezwaar van vele niet-Katho- lieken is, dat de Katholieken niet vrij zou den zijn in hun leven en bij hun weten schappelijk onderzoek. Er worden din de voorbeelden aangehaald van Galilei, Savo narola en de slachtoffers der Inquisitie. De vooroordeelen zijn ongelooflijk; zij zijn vier eeuwen oud zij maken dat voor velen het Katholicisme waardeloos is. Mommsen achtte eerlijke wetenschappe lijkheid voor een Katholiek onmogelijk. Toch is het Katholicisme een gesloten en redelijk stelseler kan geen tegenspraak terzake geloof en wetenschap zijn. De geloofsakt steunt op rede-gronden met 'tzelfde verstand denkt men over pro fane wetenschap en over geloofsgronden. De geopenbaarde waarheden zijn mijlpa len bij de studie. Waarom doet de leuze „onbevooroor deelde wetenschap" dan zooveel opgeld? Door een verkeerd begrip van „vrijheid", uit maatschappelijke verhoudingen ge groeid. Wat 'n verschil tusschen de vrij heidsopvatting van Sint Paulus en de „mo dernen". Er bestaat daartusschen geen aanknoopingspunt. Het huidige Europa en Amerika bieden een andere wereld dan de oude Grieksch-Romeinsche waarop de Kerk bouwde. Meer en meer ontgroeide het geloof aan het gezag en de gevoelsgodsdienst had aan geen historische openbaring behoefte meer. Christus werd een mythe: Zoo stierf het Christendom. Ook de gedachte aan God verdwijnt: de bourgeois wordt een economisch mensch; de derde stand maakt zich los van God. Men werkt om te werken: heel de samen leving wordt om het economisch leven ge groepeerd en komt op haar kop te staan. Na deze werkelijk rijkelijk-lange rede, die zeer hooge eischen stelde aan het ge duld van de vergaderden, dankte de voor zitter den spreker voor zijn rijpe en rijk- bewerkte rede. De voorzitter dankte dan de talrijk op gekomen aanwezigen en beval de vereeni ging aan in aller steun, terwijl hij ver klaarde, dat door middel van het eere-lid dr. v. Oppenraav 300 voor het Bijbelfonds was ontvangen. Hierna werd de vergade ring met gebed gesloten. Z0ETERW0UDE. Personalia. Door B. en W. is benoemd tot wegwerker-chauffeur alhier R. J. de Boer te Zoeterwoude. Mej. M. H. A. Eijkman alhier is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan eene christelijke school te Leiden. ZEVENHOVEN. Uk. Op 23 Sept. a.K. zal de ijk en herijk van maten en gewichten plaats heb ben. ALPHEN AAN DEN RIJN Harmonie „Leo XIII". Deze week hield de R. K. Harmonie-vereeniging Leo XIII de jaarvergadering. In zijn openings woord heette de voorzitter de aanwezi gen, onder wie de HoogEerw. deken, hartelijk welkom. De secretaris bracht een keurig verslag uit, betreffende het 10-jarig bestaan der vereeniging. Het fi- j nancieel verslag werd vervolgens goed gekeurd. Besproken werd daarna dc aankoop van een vaandel, waartoe werd besloten. Hierna kwam aan de orde: de herden king van het 10-jarig bestaan. Besloten werd de feestviering te doen plaats heb ben half October, waarbij dan waar schijnlijk door de commissie de inwijding en de overdracht van heb vaandel aan de vereeniging zal plaats hebben. Voorts zullen twee uitvoeringen worden gegeven, waarvan een avond voor donateurs en de tweede avond voor publieke entrée, met opluistering door de bekende humoristea Van der Louw en Haus. Ten slotte deed de voorzitter nog een beroep op de milddadigheid der dona teurs, om als eerstdaags de donateurs kaarten worden aangeboden, door hun bij drage dc Harmonie te steunen. Personalia. Onze plaatsgenoot H. Kruijt herdenkt Maandag a.s. zijn 25- jarig jubileum als besteller bij de pos terijen. De noodwoningen. Nadat dezer da gen de laatste bewoners de noodwoningen aan de Verlengde Aarkade hadden ont ruimd, werd gisteren met het sloopen een aanvang gemaakt. Botsing. In den Vierambachtspolder kwam gisteren de auto van den winkelier A. G. alhier, doordat de bestuurder een stilstaande auto wilde passeeren, waartoe de ruimte niet voldoende bleek, met laatstgenoemde aulo In botsing. De auto van G. werd hierdoor zoodanig bescha digd, dat hij onbruikbaar werd. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. y KOUDEKERK. Motorongeval. Woensdagmorgen om streeks 8 uur had bij de Koudekerksche brug aan den Hooge Rijndijk een motor ongeval plaats dat nog bijzonder goed is afgeloopen. Een motorrijder die aldaar voor een auto moest, uitwijken kwam met volle vaart terecht in het losse zand aan den kant van den straatweg, tengevolge waardoor hij over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. De berijder, die onder zijn motorrijwiel lag werd spoedig door hulpvaardige han den uit zijn benarde positie bevrijd, waar bij bleek, dat hij geen letsel had bekomen. Met een bemodderd pak en motorrijwiel liep dus het. geval voor hem af. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7.15 u. Agenda: 1. Medodeelingen. 2. Ingekomen stqkken. 3. Goedkeuring rekening der Ge zondheidscommissie 1928. 4. Ontwerp-over- eenkomsjfc uitbreiding electricteitsnet. 5. aststelling staat oninbare en nog te ver halen posten, dienstjaar 1928. 6. Voorloo- pige vaststelling rekening 1928. 7. Aanbie ding begrooting 1930. 8. Vaststelling plan tot bestrating. 9. Ontwerp-verordenirrg tot invoering eener straatbelasting. 10. Eervol ontslag J. W. van Leeuwen als hoofd der Openbare Lagere School. 11. Definitieve regeling standpijp waterleiding aan den Zijl-dijk. 12. Wijziging begrooting 1929. 13. Vaststelling pensioengrondslagen. 14. Rond vraag. lüoemda# a.&. actikeien pcifzen. heer vraagt voor in te richten huis, Oude Mahonie Meubel®!, Kasten, Stoeleu enz. Te kÖ^j^.5 6 kluizend Kilo BEST GEWOHfiEN HOOI. Tè bevAgcn bij J. A 8 EG GELEN voor de dekens, en de bekende 3 Eenen op de Haarl.straat III heeft zijn dekens ontvangen, dus kom nu eens kijken naar onze gewatteerde-, wollen- en molton dekens. Prachtig gevulde gestikte dekens, beslist 2-pers„ 6.50 en 6.90, effen kleuren; heele groote 2-pers. gejbloerade satijnen dekens van II.voor 8.50, van 12.50 voor/9150 jpu 8.95. Iets heel fijns met wol gevuld van 2jj.— vqfor/ 16.^0 imet zijden banden). Onze be- ?klns (jeei» kunstzijde) 5.25, 6.50, 6.90, beroem rlê i»ken, die een tikje beschadigd lp Alles i-pers. Die eens een bijzonder ïp wil helmen koopt onze Ramsés deken, dat zijn modeste blokpatronen, van f24.-— voor f 16.50. Molton zijn afgeslagen, nu 69 ct., 95 ct., 1.10, 1.30, 1.60; heel en blank 2.40 en 2.60; kinder molton degens 31, 39, 59 en 69 ct., dus komt U eens kijken, er is nog veel meer, maar let goed op nummer en adres. De 3 Eenen, III Haarlemmer straat III. Bij iedere wollen- of gestikte deken een dsken cadeau. MT DE 3 EENEN Gevraagd tegen 1 of 15 Oct. een dienstbode voor en na^bt, van goede getuigen voorzien, Zoeterwouasche Singel 65'. {979 Er biedt zich aan: net 2348 voor d. ji.. u. beste getuigen voorzien. Br. hij |B. VERHEUGD Leimuiden. Wegens ziektdrier terstond, gevraaj diei MULDER, Noordwgk, Lijnbaau- genwoordig' 'BODE DE GROOT- dagdienstbode. Gevraagd een petfe Dagdienst- bode, alleeh^voor,' dij huishouding. VAN NOORT; Üoezastraat 19, 1985 Er biedt zich aaiu een net ttlrfEN MEISJE ag, oud 19 jaar, liefst ïstreek Leiden. Brieven bjj B. VERHEUGD, Leimuiden. 2346 heeren! Stacomb, een biédnii/ldel om de haren tin den juieton vorm te hondeu^ niet geparfumeerd, geen Brillantine. Prijs per tube f0.90. Beleefde aanbeveling, "W. F. TEGELAAR. Dames- en Heerea- kapper, Oude Singel 4. 1993 ersbieden zich aan twee net^Lenergjeke jonge hecren. Weteu zlMVne» jn publiek to plaatsen,lvooN ltalA-r. lij feest gelegenheden cntL-rorieveu onder No. 2278 bureau van dit blad. te HUUR: Gemeubileerde Kamers met of zonder mjnsiou, oiutrek Witte Sin gel. Ooklg^egcnljc id voor 3 Dames of Heer^ri. gezamenlijke Zit-Kamer en drie, Slaapkamers Br. no. 1977 Bur. v. d. Blad. Een Chique Vos of Kraag kunt U wan Ijtv Oude Bontstel laten maken el Uw Bontmantel wordt wijer als/nieuw creiepareerd in het Van ouésTW-:. n 'e BONT HUIS, uu Hoojjrê Lt 4;». hoek Nieuw8traat. 1957

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8