UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Koninginnefeesten. Dinsdagavond zijn alhier de Oranje-fees ten ingezet, met een concert op het Linden- plein door het muziekgezelschap „Orpheus" uit Leiden, hetwelk de vele toehoorders een genotvollen avond heeft verschaft. Bij deze gelegenheid was het Lindenplein ver licht door verscheidene honderden Oranje lampions, hetgeen een .prettige feeststem ming teweeg bracht. Ook de bewoners van Kerkstraat en Limburg Stirumstraat had tien, de gewoonte getrouw, op aardige wijze hun straat versierd en verlicht, het geen vooral in de van Limburg .Stirum straat e-cn fraai gezicht opleverde. Op denzelfden avond werden in Hotel „Royal" tevens de prijzen uitgereikt aan degenen, die hadden medegedaan aan de keuring der etalages door het publiek, waardoor niet minder dan S6 deelnemer» in het bezit kwamen van een fraaicn prijs. Deze prijzen waren door de winkeliers onderling geschonken. Uil het groote aan tal winnaars kon men wel afleiden dat deze attractie ten zeerste in den smaak van heb publiek viel en een goede reclame oplevert voor onze neringdoenden. Dreigden dezen avond donkere wolken en rollende donder niet veel goeds be lovend voor den volgenden dag dit is gelukkig niet bewaarheid geworden. Den anderen morgen straalde weer het Oranje zonnetje, hetwelk vooral voor den Kinder optocht gelukkig was. De fleurige optocht gaf ons zeer leuke groepjes te zien, zooals de Bruiloft van Kloris en Roosje, de Elf Proviirciëu, Roodkapje en de Wolf, terwijl ook door meerderen mooie versieringen wa ren aangebracht. De stoet was- vergezeld door de beide plaatselijke Muziekkorpsen en trok onder groote belangstelling door het dorp. De vreugde steeg bij de kleinen ten top, wanneer zij moeder of vader za- gen. Na afloop begaven allen zich naar hun scholen, waar zij getracteerd wérden. Aan alle scholen werd tijdens deze trac- tatie door den Burgemeester een bezoek gebracht. Door den heer Burgemeester was ter gelegenheid zijner inhaling in onze ge meente aan de O. V. een bedrag ter hand gesteld voor traciaitie der kinderen. Hier door kregen allen een extra stuk choco lade, waarbij was gevoegd een fraai portret van den Burgemeester met zijn gezin, een wel zeer leuke attentie van ons volijverig O r anje-B es tu u r In den namiddag kwamen op de laan van Huize „Offein' de deelnemers1 voor de ringrijderij met paard en tilbury te samen, iu totaal 26, waarbij zich mooi versierde wagens bevonden. Na een rondrit door het dorp, begon men op de Voorstraat met het traditioneele ringsteken, hetwelk een zeer vlot verloop had. Prijzen versiering ringrijderij met paard en tilbury: le prijs P. de Grootmej. An nie Veid, koperen bloemkan; 2e H. v. d. Holstmej. Sjaan Westgeest, schemer- lampnachbwacht; 3e L. v. d. Holstmej. v. d. Holst-v. Rijn, theeservies; 4e M. .J. Wester opmej. Wester op-v. Eeden, wand- rekje; 5e A. J. Beukmej. Truus de Groot, schemerlampje. Eigenaardigst geheel: Han Steen voorden en mej. G. Steenvoord-en. De prijzen voor ringsteken werden behaald door: 1ste prijs mej. Hester Ma-rijtJan Wiecherink, salonlamp; 2e Dolf Beukmej. Truus de Groot, koperen bloemkan; 3e mej. M. de WinterH. Zandbergen, divankleed; 4e mej. v. d. Holst-v. RijnL. v. d. Holst, barometer; 5e mej. Truus Zandbergen - Corn. Westgeest, boekenkastje; (3e mej. C. KapteinCJ. Salman, plateelbloempot; 7e mej. M. v. KapelW. Turenhout, plateel kaartetel; 8e mej. M. v. BohemenJos. v. Bohemen, taarfcstel. Te ongeveer 6 uur wer den deze prijzen in Hotel „Royal" door den Burgemeester en mevrouw v. d. Mortel uitgereikt. De Burgemeester vond het een groot ge noegen hier aanwezig te kunnen zijn, zoo wel als blijk van sympathie met de Oranje- Vereeniging als met de burgerij. Hij sprak den wensch uit, daft deze feestelijkheden de liefde tot. ons Vorstenhuis zouden be vorderen en hoopte, dat hij ieder jaar in de gelegenheid mocht zijn bij de prijsuitrei king tegenwoordig te zijn. Tevens werden nog uitgereikt de prijzen voor de winnaars van den etalage-wedstrijd, waarvoor, ver deeld in 9 groepen, 33 prijzen waren be schikbaar gesteld. Hieraan was door het gemeentebestuur een eere-prijs toegevoegd, welke aan de hoeren Gebr. v. Dam werd toegewezen. Ook de Burgemeester had hieraan oen eere-prijs toegevoegd, welke aan den heer J-oh. v. Bohemen werd toege kend. De verdere prijswinners in den eta lage-wedstrijd hebben wij reeds eerder in ons blad vermeld. Na afloop der prijsuitreiking bracht de voorzitter der Oranje-Vereeniging dank aan den Burgemeester voor de welwillend heid om het eere-voorzitterschap der O. V. te willen aanvaarden, den wensch uitspre kende dat Z. Edelachtbare nog vele jaren deze functie moge vervullen en nog meni- gen prijs bij de te houden feesten moge uit reiken. Met een langdurig applaus werden de dankwoorden en wenschen ten opzichte van den eere-voorzitter door-de aanwezigen onderstreept. Tc ruim kwart, over acht gaf de Chr. Gem. Zangvereeniging „Advendo" en „Soli Deo Gloria" een zanguitvoering in den tent op het Lindenplein, waarvoor zeer groote belangstelling was. Hiermede waa het progTamma van den eersten dag beëindigd, hetwelk in alle op zichten oen schitterend verloop heeft ge had. Geboren: Herman Johannes z. van T. an Rooijen en M. Klinkenberg Felix Cornells z. van L. C. Otto en Th. Anciaux Dirkje d. van O. Admiraal en D. Leu- sen Wilhelmus Anlonius Maria d. van A. H. Faase en A. M. v. Eeden Arie Adolf z. van D. v. Duïjn en A. L. Dohm Franciscus Petrus z. van A. A. Mesker en M. P. Steenvoorden Elisabeth Clasina d. van J. de Jong en H. W. Crania Ca tharina Wilhelmina d. van J. de Groot en W. F. L. Doorneveld Froukje d. van H. Veenstra en E. Polmann Neeltje d. v. J. Ciere en N. v. Rooijen. Ond e r trouw d: W. P. v. d. Ham 27 j. en C. E. Bos 26 j. P. J. Roerade 56 j j. wedr. van H. v. Kesteren en P. Krom- houd 54 j. wed. van H. Koeman. Getrouwd: J. C. v. Dijk 29 j. te Warns en L. Hazenoot 29 j. C. E. L. Admiraal 30 j. en J. Admiraal 29 j.. Overleden: Wilhelmina v. Dijk 13 j. d. van A. v. Dijk en M. A. B. Schnest- horst te Utrecht Virginia Catharina Eist 35 j. ongehuwd. VOORSCHOTEN. Koringirwe*f eesten. Onder begunstiging van schoon zomer weder werden gisterenmorgen de Wilhcl- minafecstcn aangevangen met koraalmu- zïek in de Voorstraat des morgéns te half negen. Daarna werd op de baan nabij Nieuw-Voordorp een optocht georgani seerd va# de kinderen der verschillende scholen. Verschillende versierde voorwer pen werden in dezen optocht medegevoerd. Onder begeleiding van het onderwij zend personeel der scholen en der beide muziekkorpsen ..Benvcnuto" en ..St. Lau rens' van alhier ging de stoet langs de Schoolstraat, Wijngaarden laan, Oranjekade, Papelaan naar de Voorstraat, waar onder leiding van den heer M. Lakeman bij de muziektent eenige gezamenlijke liederen gezongen werden en de Kleppermarsch ten gehoore werd gebracht. Daarna werden de kinderen onthaald op versnaperingen, waar na de kinderspelen een aanvang namen. Tijdes de kinderspelen bliezen dc beide harmoniën er lustig op los.. Dc prijzen voor de versierde voorwerpen in den optocht zijn als volgt toegekend: le prijs: D. Limburg, 2e A. Rouw, 3e R. Leppink, le H. Gips, 5c L. v. d. Tvrogt Azn. 6e A. Niersman, 7e Adri Bouw. 8e Adr. Limburg, 9c Th. Rijsdam, '10c J. Pen. Bij de wedstrijden behaalden de prijzen: Wasch ophangen, voor meisjes van 9 en 10 jaar: le pr. H. Kuiper, 2e L. van Mey- gaarden, e S. Vermin, 4e L. de Jong, 5e J. van Bemmelen, 6e E. v. d. Ham, 7e H. Over- dnin. 8e T. van Veen, 9e L. v. d. Bos, 10e R. Hoeks, lie D. van Roijen, 12e B. v. d. Eijk- hof, 13e S. van Os. Stoelendans, voor meisjes van 11 jaar en ouder: le pr. C. van Heiningen, 2e S. te Pas, 3e M. van Leeuwen. 4e M. van Roijen, 5e W. v. d. Nieuwendijk, 6e M. v. d. Heiden, 7e S. Demaree, 8e J. van Eeden. 9e M. van Dijk, 10e B. Osternian, 11 M. v. d. Bent, 12e M. Verbeij, 13e J. Waaijer. Tonnetje kruien, voor joifgens van 9 en 19 jaar: le pr. B. Zwaan, 2e E. Verbaarschot, 3e P. van Eeden, 4e J. Lamboo, 5e H. S-win- kels, 6e L. Smit, 7e A. Preler, 8e H. Pen, 9e K. Hendriks, 10e Th. Kouwens, lie G. v. Tuylj 12e P. Verhoog, 13e H. Twennaar. Boegsprietloopen, voor jongens van 11 jaar en ouder: le pr. A. v. d. Linden, 2e pr. J. Fokker, c J. van Drunen, 4e EI. Niemeijer, 5e J. Zwetsloot, 6e H. Lïngerak, 7e J. de Vreugd, Se L. Lamboo. 9e A. Tennissen, 10e W. Oorschot, lie D. Brouwer, 12e M. van Zeist, 13e D. Lubbe. Des namiddags werden de feesten voort gezet op het voetbalterrein van V. V. L., alwaar dezen middag de paardensport werd beoefend. Concours voor het schoonst in tuig loo- pe.nde paard, (Hakneys uitgesloten) voor ingezetenen uit de gemeente of kerkelijk beïioorende tot de gemeente Voorschoten. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwer pen, werden in dit concours behaald door: le eereprijs A. C. Dijkman, 2e eere-prijs A. van Santen, le prijs L. v. d. Post, 2e prijs P. M. v. d. Krogt, 3e prijs M. de Graaf, eervolle vermelding de wed. C. Nell en C. Grundeken. Het tweede concours open klasse, voor het schoonst in tuig loopende paard, on verschillig waar de eigenaar woont om geldprijzen van 40.25.en 10. De prijzen werden behaald door: le prijs P. v. d. Touw, Den Haag, 2e prijs A. C. Dijkman, Voorschoten, 3e prijs P. v. d. Touw, Den Haag. Eervolle vermelding toegekend aan dc wede. L. v. d. Post. Zoe terwoude en aan A. D. van Gaaien te Den Haag. Tevens toegekend een eereprijs aan P. v. d. Touw te Den Haag voor het nummer ter opluistering van het berijden van een span roodschimmels. Tijdens den middag gaf het Harmonie race, wat voor het publiek zeer interes sant was, voor jongens van 16 jaar en ouder. Menig hit wierp zijn onbekenden ruiter ter aarde, wat dc lachspieren danig in beweging bracht. Dc prijzen werden behaald, als volgt: le prijs W. Auker, 2e prijs D. Jongeneel, 3e prijs L. Bouthoorn, te prijs Jac. de Hollander, 5e prijs J. van der Zee, 6e prijs M. Wolfswinkel, 7e prijs H. Auker, 8e prijs W. Riethoven, 9e prijs P. Zonneveld. Tijdens de middag gaf hef Harmonie- gezelschap Benvenuto onder leiding van den heer G. Verheij een concert. Op de tentoonstelling werden de vol gende prijzen toegekend: Afdeeling Zui vel. Rubriek I. (2e Goudschc kazen, zwaar der dan 9 Kg. gem. voor 25 Juni):.le prijs G. van Dorp, Voorschoten, 2e prijs Wed. G. Nell, Voorschoten. Rubriek II (2 Goudsche kazen, van 9 Kg. en lichter, gem. voor 25 Juni): le prijs A. P. van der Sande, Nootdorp, 2c prijs A. van Santen, Voorschoten, 3e prijs (A) A. C. Dijkman, Voorschoten; 3c prijs (B) C. A. M. van Wissen. Wassenaar. Rubriek III (2 Goudsche kazen, zwaar der dan 9 Kg. gem. na 20 Juli). In deze afdeeling werd geen eerste, prijs toege kend: 2e prijs G. v. d. Hulst, Voorschoten, 3e prijs G. van Dorp, en eereprijs P. C. Belt. Zoeterwoude. Rubriek IV (2e Goudsche kazen van 9 K.G. en lichter gem. na 20 Juli): lc pr. J. van Schie, Voorschoten; 2c pr. A. P. van der Sande, Nootdorp. Rubriek V (2 Leidsche kazen, zwaarder dan 6 K.G. gem. voor 25 Juni). In deze af deeling is geen le prijs toegekend. 2e pr.: W. K<ihle, te. Yeur; 3e pr!W. G. Duynis veld., Voorschoten. Rubriek VI (2 Leidsche kazen van 6 K.G. en lichter gem. voor 25 Juni), le pr.: W. G. Duynisveld, Voorschoten, met eere-prijs-; 2e pr.C. II. van Vliet, Voorschoten. In dezo rubriek verkreeg de stand van W. de Ruy- ter te Voorschoten (in zuivelproducten.) een eere-diploma. Rubriek VII (2 Leidscne kazen zwaarder dan 6 K.G. gemaakt na 20 Juli), le pr.: Jac. van der Salrn, Zoeterwoude; 2e pr.: W. Köhle, Veur; 3e pr. (A): C. J. van I/eeu wen, Zoeterwoude; 3e pr. (B): W. G. Duy nisveld, Voorschoten. Rubriek VIII (2 Leidsche kazen van 6 K.G. en lichter, gemaakt na 20 Juli), le pr.: W. G. Duynisveld, Voorschoten; 2e pr.: C. H. van Vliet, Voorschoten. Rubriek IX (Boter, potten inhoud 5 K.G.). lc pr.: C. H. van Vliet, Voorschoten; 2e pr.: A. Straathof, Zoeterwoude; 3c pr.: W. G. Duynisveld, Voorschoben. Aan P. J'. Mooy- ma-n te Nootdorp werd in dezo afdeeling oer eereprijs toegekend. Groot Schiet concours voor leden der Ivo- ningin-Wilhelmina-Verecniging op dc ba nen aan de Molenlaan. Dc prijzen werden behaald als volgt: Vrije baan. le pr.J. Pijnacker, 2e pr.: W. Ju, 3e pr.W. Werkhoven, 4e pr.: G. J. Yperlaan, 5e pr.: A. Veen, 6e pr.: A. v. Egmond, 7e pr.: B. van Klaveren, Sc pr.: J Smorenburg, 9e pr.: A. J. Turion. Personeele baan. le pr.W. Ju, 2c. pr.: A. van Egmond, 3e pr.: W. Dcrogee, 4e pr.A. J. Turion, 5e pr.A. Veen, 6e pr.: G. J. Ypelaar, 7e pr.P. van Klaveren. Rozenbaan. lc pr.A. Veen, 2e pr.: G. de Vos, 3e pr.: L. J. Maurik, 4e pr.: J. Waasdorp, 5e pr.R. vau Mulligen, 6e pr.: G. J. Yperlaar, 7e pr.A. Oudshoorn,Se pr.: W. Dcrogee, 9e pr.: J. Pijnacker, löe pr.: M. Elskamp. Vogelschieten, le pr.: M. W. Elskarap, 2e pr.G'. van Egmond, 3c pr.: A. Ouds hoorn, 4e pr.: G. J. Yperlaan, 5e pr.E. S. Baylay S.zn., 6e pr.: G. Zwaan, 7e pr.J. van Egmond, 8e pr.J. v. d. Ende. Gisterenavond gaf het Harmoniegezel schap „St. Laurens" een concert iu de Voorstraat, terwijl de electrische illumina tie werd ontstoken in onze zeer mooie Lin delaan. Het bezoek op de tentoonstelling is dezen dag zeer groot geweest. Evenzoo het bezoek op heb avondfeest, waartoe het schoon c zornex-weder zeer zeker veel heeft bijgedragen. ALKEMADE. Gevestigd: J. B. Veenswijk van Oegstgeest H. C. Verbokst van Moor drecht G. O. van Berkel van Haarlem F. M. Heemskerk van "Warmond S. M. A. Turk van Leiden J. Winkels van Weeze (D.) E. M. H. Otten van Am sterdam G. Zandbergen van Zoeter woude C. E. van Haastrecht van "War mond G'. J. Tulen van Haarlemmermeer J. J. Droogh van Warmond L. Wes- seling van Gouda M. C. Opdam van Leiderdorp L. Kool en gezin van Bun schoten H. ,Buys en gezin van Ede G. H. J. Vol water van Oudenbosch C. Gortzak van Hillegom. Vertrokken: C. M. Hoogenboom Daar Leimuiden D. Ham en gezin naar Leimuiden M. H. van den Berg naar Rijnsaterwoude E. Medema en gezin naar Wilms H. G. Hijzclcndoorn naar Haarlemmermeer J. B. Veenswijk naar Noordwijkerhout L. Barbels naar War mond N. H. van Haastregt en gezin naar' Ha arl em m e ra eer Th. Borst naar Leiderdorp C. Post en gezin naar Kat wijk A. M. C. Cozi.jn naar Noordwijk A. J. van den Broek naar Bergen P. E. Beek naar Amsterdam. OEGSTGEEST. Geboren: Jacoba Johanna, d. van J. C. Zandvliet en J. G. Hogervorst. Ondertrouwd: E. Oostendorp, te Oegstgeest en A. W. Hoogervorst, te V oorschoten. Gehuwd: J. W. Zee te Leiden en H. Vermeij te Oegstgeest. Overleden: J. van Beek, 68 j. E. F. Stokhof, 2 j. W. G. Rijnuis, 61 j. J. H. A. de Groot, 13 C. van Voorst, 3 j., wed. H. S. van Wa.veren. SASSEMHEIM. Hondenkeuring. Op Donderdag 19 September zal ten raadhuize alhier een keuring en herkeuring plaats hebben van trekhonden. Belanghebbenden worden in hun eigen belang daar verwacht. Geboren: Gerardina Maria, d. van J. Aangeenburg en M. J. Knoppert. Gerrit, zoon van A. v. d. Heiden en E. Kruithof. Geertruida, d. van P. Sta ring en P. v. d. Heiden. Wilhelmina Petrónëlla, d. van S. Th. Verbij en J. L. Bakker. Jan z. van S. Brussee en C. H. Stravers. Abraham, z. van N. v. d. Kwaek en B. 0. Bette. Maria Johanna, d. van A. P. Ruigrok en E. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: Martinus Joseph v. d. Vlugt, jin. 29 j. cn Hcnrica Johanna Verdegaal jd. 24 j. Gehuwd: JohanneB Bernardus Ver haar, jm. 28 j. en Johanna Maria W-itte- man, jd. 23 j. Overleden: M. J. van Nieuwkoop, 23 m., z. van J. v. Nieuwkoop en A. Heemskerk. Ingekomen: B. Langcvekl van Voor- hout. C. A. J. Rijken, van Noordwijk. J. A.'Bedebrede, van Hillegom. A. v. d. Wal en gezin, van Brielle. J. de Ruiter, van Alkmaar. J. H. van Kampen, van Voorschoten. A. Playmeyer, van Voor burg. H. v. d. Heijden, van Doornspijk. J. M. Rotteveel geb. Timp, van Lissc. G. C. Verhaar, van Weert. A. Zijer- veld, van Den Haag. M. J. v. d. Willik, van Woubrugge. J. A. Zomer, van Kopel (Fr.). R. J'. Spanjaard, van Den Haag. H. M. Bisschops, van Mcdem- blik. J. P. B. Bonnet, van Leiden. J. v. d. Laan, van Lisse. Th. Pot, van IJselmuiden. M. C. v. Riet-geb. v. Bemmelen, van Leiden. J. Tijdema, van El burg. Vertrokken: A. van Kesteren, naar Bloemendaal. A. C. J. Bouwmeester, naar Katwijk. A. M. Olijslagerss, naar Boxmeer. J. P. Koning, geb. Koeleman, naar Noordwijk. O. G. Sap, naar Den Haag. G'. Th. Langelaan, naar Haarlem. P. Weijers en gezin, naar Voorhout. J. M. Verhaar geb. Witteman, naar Hille gom. C. W. v. Gastelen, naar Venhuizen H. A. Lafort, naar 's-Hertogenbosch. C. A. J. Quant en gezin, naar Diepenheim P. J. IJselmuyden naar Voorhout. J. H. Kuiper, naar Lisse. W. J. Meiman, naar Heemstede'. ST0MPW1JK. Personalia. Tot. onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier is benoemd de heer A. Floor, tijdelijk onderwijzer le Lissc. ZEGWAART. Geboren: Catharina, d. van T. van den Dool en S. Verhoog. Cbrnclis Jo hannes Alexander, z. van J. van den Berg en A. J. Bongers. Johannes Antonius, v.. van J. A. Regters en G. H. Zicrse. Maartje, d. van J. Hcnncken en W. C. den Hertog. Ondertrouwd: Ph. A. Westhoek 23 j. en W. L. L. Kuif 22 j. Z0ETERMEER. Geboren: Corstiaan, z. van A. Bos en L. Noordam. Jannetje, d. van C. van Mullemeer en H. de Regt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. St. Vïncentius-Vereeniging. Uit heb jaarverslag der St. Vincentius-Vereeniging ontleencn we o.m. het volgendeHet jaar 1928 stelde, aan de kas der Conferentie zware eischen. Oorzaak hiervan was de felle langdurige koude, waardoor de aan vragen talrijker waren en in hoogere male meestondersteund worden. De penning meester heeft dan ook een nadeelig saldo te boeken, waarom het bestuur een drin gend beroep doet op den milden steun der weldoeners. Over 1918 werd uitgereikt. 1318 1/2 liter melk, 455 brooden, 353 X 50 ets. kruideniers waren, 62 paar klompen, 28 1/2 H.L. brand stoffen, 43 1/2 pond vleeschwaren. Voorts werden eon aantal kleeding- stukken verstrekt. Een groot aantal gezin nen ontvingen een Kerstgave in den vorm van levensmiddelen en brandstoffen. Mot een woord van dank aan de weldoe ners en een dringend beroep op aller wel dadigheid wordt het jaarverslag besloten. Gevestigd; J. G. van Hevelingen van Amsterdam K. Mellema en gezin van Harlingen C. Brak van Lisse C. A. Groeneveld en gezin van Leiden I. H. Milder echtg. van L. Meijer van Gro ningen H. Schellingerhout. van Putten J. van Leeuwen van Zwammerdam J. Wallaard gèh. met J. van Leeuwen van Leiden A. Westmaas van Haarlemmer meer W. A. J. Fontijn van Apeldoorn Geertje Verkade van Dc Bilt P. W. Th. Verkerk van Hillegom J. van der Streek en gezin van Woubrugge. Vertrokken: M. van der Wacht naar Amsterdam M. H. C. Anspach en gezin naar Leiden Th. W. van Leeuwen naar Utrecht A. J. Verschuur naar Hoo- geveen C. B. van Harten naar Oegst geest W. J. A. van Leeuwen naar Den Bosch C. P. Pouw naar Gemert C. van Houten echtg. van D. van Gelder naar Leiden J. C. Corsten naar Vleuten 0. Turkenburg naar Schiebroek Olasina Vermeid naar Alkmaar R. C. Wagenaar naar Utrecht M. van Dam en gezin naar Oegstgeest. A. J. Schram naar Bussum A. Goudkuil naar Oegstgeest Th. A. Verkerk naar Warmond G. Muller naar Eindhoven M. Pot'h naar Den Haag A. C. Hartkoorn naar Amsterdam. BOSKOOP. Ongeval. Bij het passecren van een auto en motorrijwiel werd de wielrijder V. uit Hazerswoude op den Zijdeweg al hier door den motorrijder van' achter zoo danig aangereden, dat V. over den weg werd geslingerd en ernstig aan gelaat, been en armen werd bezeerd. Het. rijwiel is gedeeltelijk vernield. De toestand van V. is gunstig. LEIDERDORP Koninginnefeest. Gisteren vierde de Chr. Oranjevereenï- ging de herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin Wilhelmina. Al vroeg iu den morgen was er een pleizieri- ge drukte in het dorp. Men was hier en daar bezig met de driekleur uit te steken, kinderen met vlaggen en vroolijke gezich ten liepen heen en weer. Om acht uur werd de fee: tdag ingezet met koraalmu- ziek, gegeven door de Chr. Oranjevereeni- ging „Devote", onder leiding van den heer T. van Wijek. Om negen uur werden op het plein van 't Kinderhuis „Voordorp", de kinderen opgesteld om een wandeling te maken door het dorp. Allereerst, werd halt gehouden voor het raadhuis. Aldaar werd een woord van dank gesproken dooi den voorzitter G. Los tot den burgemees ter als vertegenwoordiger van II. M. de Koningin. Door de kinderen werden eeni ge vaderlaqdsche liederen gezongen onder begeleiding van de Muziek-vereèniging „Devote". De burgemeester bedankte den voorzitter voor zijn welgekozen woorden. Daarna werd door eenige dames aan de kinderen een versnapering aangeboden. Toen trok men het verdere gedeelte van liet dorp door. Aan het feestterrein aan gekomen, werden de kinderen op verfris- schingen onthaald, welke gretig naar bin nen werden gewerkt. Vervolgens werden kinderspelen gehouden. Na de spelen werden de kinderen we derom getracteerd op limonade, koek, chocolade en peren en tot slot werd ieder kind een bordje poffertjes aangebo den. Zoodoende ging ieder voldaan huis- Om 2 uur in den namiddag namen de volksspelen een aanvang.. Allereerst de keuring van de versierde rijtuigen en fietsen. Voor de mooiste versiering: eigen werk, werden de volgende bekroningen toe gekend: le prijs C. Koenen en een le prijs J. J. Koning J.W'.z., 2e prijs B. Borreman, 2e prijs eigen werk M. Rietveld, 3e prijs T. van Leeuwen Az. voor het mooiste rij wiel der dames H. van Leeuwen en T. van Leeuwen en voor heeren le prijs L. v. d. iSijs. Daarna begon het ringsteken met paard en rijtuig. Hierbij verwierf den 1st.en prijs M. Rietveld en mej. M. Zaalberg, 2en prijs W. Koning J.J.B.Z. en inej. C. van VAN EEN ZWITSER5CHE REIS Op een zonnigen morgen zijn wij de we- reld ingereisd. In gezelschap van een aan- i tal vriendelijke, ons tot dan onbekende menschen. die van alle windstreken zijn komen aanstuiven zal de machinist ons naar Basel brengen, het eerste reisdoel. Wij zijn op stap onder de vaderlijke schutse en auspiciën en den moederlijken bijstand van het reisbureau Rotala Neer landica, cn de koerier die ons aanvoert -op zijn naamkaartje staat courrier is een vriendelijke jongeman, die alleen maar brutaal is om zijn klanten ten dien ste ie zijn. Waar hij is, daar woont hij en of die plaats nu is temidden der diklip- pige negers in Somaliland of op de Bou-, levard des Italiens in Parijs dat maakt voor hem geen onderscheid. En nu moet geen mensch mij ooit weer vertellen, dat hij nooit met een reisgezel schap op reis zou willen gaan, daar hij oji zulk-een reis het gevoel heeft tot een •voortgedreven kudde te behooxen, de voor dcelen van zulk een reis zijn niet te schat ten. Bovendien hebben al degenen, die dit beweren, nog nooit een reis aldus gemaakt. I Let u inaar eens op Niet alleen dat jc tafel gedekt en je bedje gespreid, zoodat je op reis kunt gaan als koning Aman Oellali, Symen be- taalt; aks wel het. feit, dat jc medereizi- gors onbekend zijn met je antecedenten, vormt het hoogtepunt van je reisgeneugten Je kunt natuurlijk ook op reis gaan met j Tante Pie. Oome Janus. Jeannetje van de overkant, die winkeljuffrouw is bij Vroom en Dreesman, mitsgaders met je vriend, de eerste klerk van de importfirma Schil en Co., in apennootjes, en Tobina, onder- j secretaresse bij Maatschappelijk Hulpbe- toon.en dan alleen de heele reis bekok stoven. Maar dat. is niet je ware. Dan zegt Tante Pie fluisterend tof Oome Janus, dat ze niet begrijpt, waar die jongen dat allemaal van doet.'Die jongen ben ik. En Tobina fluistert den eersten klerk in het oor, dat ze nooit geweten heeft, dat die vent dat allemaal van zijn salaris maar doen kon. Die vent ben ik ook. Wat ik verder in de oogen dier aan- 1 minnige familieleden en kennissen zooal niet ben laat. ik in 't. midden. Nu tref ik een allerliefst gezelschap, samengesteld uit de meest heterogene ver schijnselen en met ieder verschijnsel wordt in de zijgang van den trein zqnder wroeging kennis gemaakt. Daar ontmoet ik Gérard, die van het eerste oogenblik af mijn vriend is. Hij is een jongeman van veertig lente's en ik lees het ongetrouwd zijn in koeien van letters van zijn gezicht. Geen zorgen of kommer verminken zijn aangelaat. Di rect valt Gérard ons met zijn confidenties op het lijf. Wij zitten op de zachte kussens van onze gereserveerde coupé. j „Dat is nou al de tiende gezelschaps- reis, die ik maak, vertelt. Gerard, en ik kan nog maar steeds geen vrouw vinden". Een paar lieve jongedames krijgen een kleur. j Ik begrijp niet waarom Gérard is iets mooier dan een knap, aapje en hij zegt: Zij schijnen mij niet te willen hebben. Maar ik geef het niet op Ik bemerk met voldoening, dat bij clit onderwerp de dames zwijgen. Meestal zijn zij aan het woord en ik weet nu, waarover wij moeten praten om haar spreekorgaan tot stilstand te bren gen. Met. Gérard is een moi'gen in een inter- I nationalen trein gauw voorbij, het spijt je zelfs, als hij voorbij is, maar deze spijt wordt spoedig weggewerkt door een kell- ner met een wit bordpapieren boord met da-s, uit één stuk gefabriceerd, en niet een echten bel. Hij bebelt de zijgangen van de wagons, al roepend: Première serie! Die eerste serie zijn wij en wij spoeden ons naar de restauratiewagen om een heerlijke lunch te gaan savoureeren. Die kellners zijn bovendien geboren i acrobaten. Zij loopcp. wijdbeens door de beperkte ruimte en alles komt onbescha- digd en ordelijk voor de gasten terecht. Al zou de machinist ook nog zoo'n ru moerige bui hebben e.n de trein doen] schudden als een stormwind, in de restau- ratiewagen merkt, men aan de kellners daarvan niets. Voor de gasten, die dat niet gewend zijn is dat- anders. Gérard heeft zich reeds bij de hors d'oeuvres zes keer met zijn vork in zijn bovenlip geprikt. Hij besluit het diner per lepel te gebrui-I kon. Als we in Basel arriveeren houdt Ge rard nog steeds zijn zakdoek voor zijn mond. Nog steeds vanwege de lunch.... Dommelen, 3en prijs L. van der Mei en mej. M. Bloemendaal. Ringsteken per rijwiel voor dames: le prijs Mej. H. van Leeuwen, 2e prijs mej. T. van Leeuwen. Ringsteken voor heeren; per rijwiel: le prijs C. Staffleu, 2e prijs T. Roert, 3e prijs A. Bloemendaal. Nog verschillende andere volksspelen werden gehouden. Daarna kwam de auto van de Firma B. de Koning niet een bezending lucht ballons, bestemd voor het maken van een ballonwcdstrijd. Ieder bond zijn naam kaartje aan een ballon en liet hem daarna het. luchtruim indrijven. Des avonds werd een concert gegeven door de Muziekvereeniging „Atalia" uit. Leiden, waarbij de burgemeester de prij zen aan de gelukkige prijswinnaars uit reikte. Tot slot. een prachtig vuurwerk. j ZEVENHOVEN. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Bijz. school (Buurt) te Mijdrecht is benoemd de heer C. v. d. Graaf aan den Hoef. Geboren: Johanna. Jakob a, d. van L. v. d. Vaart en M. Slingerland. Johan na Catharina Maria, d. van W. Kerkho ven en M. Witteman.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8