SPORT tweede blad de leidsche courant vrijdag 6 september 1929 DE 21e NEDERLANDSCHE JAARBEURS Slenteraars hoeren hier riet thuis Een muzikale beurs. De eeuw van het Kind. Queen' Ann=stoelen raken uit de mode. Was de eerste jaarbeursdag opvallend stil. zóó zelfs dat het de standhouders lie toch ook in de beginperiode aan be trekkelijke rust gewend zijn, als een bij zonderheid trof, Woensdag was 't beeld il totaal gewijzigd en bewogen tal van :oopers zich door de corridors waar i zij ich het gebruikelijk drukwerk in de land lieten stoppen en krioelde het in de Qcmsterkamers van reizigers en fabrikan- 01. De jaarbeurs is geen tentoonstelling en Ie eigenlijke kijkgasten zooals de heer Jraadt van Roggen, de slenteraars die er liets te maken hebben, bij voorkeur noemt lehooren er hiet thuis. Ook hier blijkt e practijk wel eens sterker dan de leer, al levinden we ons ongetwijfeld op den goe- !en weg om deze flaneurs van professie anten ons nationale zakeninstituut te louden. Als er ooit sprake is geweest van een ikale beurs in de goede betèekeriis, is iet wel deze. Radio- en gramofoonmuziek mnen we er, al jaren, maar nimmer ras het zoo'n genot om ernaar te luiste- en als thans. Het is dan ook begrijpelijk lat de firma's die T-auber zijn „Madchen, uein Miidchen" laten uitjubelen en fluis- eren met alle tusschenschakeeringen, roramen bezoekers voor him deur hebben, rant inplaats van 10.te offeren of ,aromtrent, hooren zij hier den beroem- len man bijna, even volmaakt als in de joncertza-al. De perfectionneering van ra- pparaten en gramofoontoestellen na- lert langzamerhand wel de grenzen van iet menschelijk bereikbare, een weergave lóó getrouw dat ze nauwelijks van de kerkelijkheid te onderscheiden valt. Dat we nog steeds in de eeuw van het and leven, -blijkt wel uit de groote hoe- leelheden superieur speelgoed die op deze ïajaarsbeurs aan de markt zijn. Zooals op reel gebieden in het bedrijfsleven heeft de iidustrialisatie ook haar intree gedaan in& Ie speelgoedbranche, want bij een der le- igranciers vonden we een afdeeling die litsluitend muziekinstrumenten bevatte ran de meest eenvoudige toetertjes tot Inderharmonica's en jazzbands toe. Maar lies in stijl. Geen flodderige imitatie, in flauwe afschaduwing van de werke- ijkheid, doch degelijke, goed bewerkte nstrumenten. Wat èen wandeling steeds een zekere lekoring geeft is de bonte afwisseling, -de jroote verscheidenheid, de kaleidoskopi- che schittering die ontstaat door het be- ichtigen van de meest uiteenloopende ar- ikelen, allen in eigen sfeer en onder parte belichting. Hier is het den zwoel- ooden schijn die U het kijken naar de leest grillig "gevormde schemerlampjes tot len vermoeienis maakt, lampjes in den rm van poppen met crinoline of veeren la Josephine.Twee deuren verder een iponzenfabribant met enkele fraai ge arbeide schelpen ter opluistering van zijn ober materiaal. De flonkering van goud zilverpapier in de expositieruimte der groote chocoladefabrikanten wisselt af iet het statig verpakkingsmateriaal in de Donsterkamers der sigarenfirma's; kachels in haarden staan naa-st artikelen van ïostbaar porselein of precieus kristal; Qoderne klokken worden belicht door vu ige neonletters van aangrenzende radio abri kanten. Wat het aantal nouveauté's betreft, vol lens de lijst die ons van de zijde ran het aarbeursbestuur ter hand werd gesteld, ijn het er wederom vele. Zélander uit .msterdam brengt nieuwe soorten trans- ormatoren. ,,Non. plus Ultra" apparaten loor geneeskrachtige baden, speciaal voor ickenhuizon en medici geconstrueerd. Verder hoogspanningsmateriaal, pompen m gietijzer die tegen zuren bestand zijn, n electrische koffiemolen en een dito ilokkenluiclmachine volgens het Schiefer- itein slingersy-steem. Bij de Plateelbakkerij Zuid-Holland, een irma die steeds haar artikelen met smaak iveet te etaleeren, zagen wij wederom een [root aantal plastieken van bekende kun stenaars als Richters, Wiohmann, v. d. loef, Jan Schonk e. a. Voor heb eerst eerden deze plastieken ook in porselein srvaardigd, waardoor een fijnere afwer ing en een beter uitkomen der détails Hogelijk werd. Hieuw is hier de „Mormiks- üier", Liggend Hert" en de „Marabout" van Jan Schonk, die ook door de uitbeel- van deze dieren bewezen heeft een opmerker te zijn met een eigen visie op de fauna. Voorts zijn er drijf schalen in verschillende dooreen gemengde kleuren, sarde werk van Lannooy, Jaap Gidding a. Zeer bijzonder van.kleur en dessin zijn de geheel uit de hand geschilderde Vaststellen, pullen die ongetwijfeld de be langstelling van ieder bezoeker zullen trekken. De Mosa Porselein Fabriek uit Maas tricht heeft deze beurs afgewacht voor het lanceeren van haar nieuwe speciali teit: het tafelservies. Vervaardigde zij tot dusver alleen ontbijt en theeserviezen, thans is er een derde bijgekomen en daar het een eerste product is, noemde zij een ter modellen naar ons aller stamvader Adam". Deze Adam is ovaal van vorm hl tegenstelling tot een tweede model dat nBordel" wercl gedoopt en een rond uiter lijk heeft. Verschillende andere moderne soorten, o.a. Polo en Bavo, allen met mo derne dessins naar eigen ontwerpen ver vaardigd, complet-eeren hier vrijwel de nouveauté's. In de ruime monsterkamers der Utrechischa Machine Stoel en Meubelfa briek op de vijfde verdieping is een uitge breide collectie ligstoelen voorradig even als nieuwe soorten moderne dressoirs. De firma is er den laatsten tijd toe overge gaan het Queen Aain meubel niet meer aan te maken. Verwaarloozing van qualiteib én van vorm heeft gemaakt dat het pu bliek huiverig is deze meubelsoort aan te schaffen. Ook komt er langzamerhand meer vraag naar heb moderne meubel, zoodat met deze zich wijzigende mentali teit rekening gehouden djient te worden. Een a-symetrisch meubel dat er hoe lan ger hoe meer ingaat, is de combinatie van dressoir en theekast en ook hiervan zijn enkele modellen aanwezig. Voorts de z.g. leeshoek, een combinatie van rust bank met kussens en een daarboven aan gebrachte boekenplank. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Verkeersongelukken. Vrachtauto van helling afgereden. Woensdagavond zijn van een vracht auto, die, zich tusschen Bad Sudcrode en Friedrichtsbrunn op een zeer steil weg gedeelte bevond, cle remmen onklaar ge raakt, met het gevolg, dat de wagen den weg afshelcle. en drie boomen omver reed. Hij werd echter door een hoop stee- nen in zijn vaart gestuit. De auto was in- -tussch-en geheel vernield, terwijl drie der 28 inzittenden zwaar en acht anderen licht gewond werden. Ernstig tramongeluk in Bohemen. Twee dooden, talrijke gewonden. Gisterenmorgen vond bij Reicbenberg in Bohemen een ernstig tramongeluk plaats. Een volbe zette motorwagen met bijwagen sprong bij Oberhanichen in volle aart uit de rails, viel om en werd nog ongeveer -tien meter weggeslingerd. Heb bovenste deel werd van den wagen weg geslingerd en totaal vernipld. Twee en twintig personen werden voor het meerendeel ernstig gewond, terwijl één der passagiers op slag gedood werd. Een' oude vrouw stierf kort nadat zij in het ziekenhuis was opgenomen, terwijl een" der cle persoon in levensgevaar ver keert. Het ongeval is waarschijnlijk toe te schrijven aan heb feit, dat- de wagen geen rail-remmen had, -hoewel deze op dit tra ject zijn voorgeschreven. De ontploffing te Brescia. Reeds 19 1 ij k e n geborgen. Omtrent de ontploffing te Brescia, waarover wij in ons blad van gisteren reeds bericht hebben, wordt na-cler ge meld, dat de brand, die in -de fabriek was uitgebroken, ial spoedig oversloeg naar de munitie-afdeeling. Het zwaarst ge troffen is de afdeeling voor het verwer ken van ontplofbare stoffen, waar 150 arbeidsters en eenige mannen werkzaam zijn. De lijken konden nog n-ieb alle geïden tificeerd worden, aangezien zij door het vuur vreeselijk verminkt zijn. Het perso neel verliet hgls over kop de fabriek. Met brandende kleeren renden sommigen in paniek naar den uitgang. Een arbeider wierp zich in een vijver in de nabijheid en redde zoo zijn leven. Door de kracht van de ontploffing wer den eenige ba-lc-ons ongeveer een K.M. weggeslingerd. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld, aangezien alle men- sohen, die zich in het lokaal bevonden, waar de brand ontstond, dood of zwaar gewond zijn. Een aantal lichtgewonden heeft verhalen gedaan over de verschrik kelijke- tooneelen, die zich hebben afge speeld. Men vreest, dat zich onder de puin- hoopen nog meer slachtoffers bevinden. In het ziekenhuis te Montechiara is een 17-jarige jongen gestorven, die op den dag van de ramp voor hot eerst in de fabriek aan het werk was gegaan. Volgens de Italiaansche bladen be draagt 'het aantal slachtoffers van de ont ploffing te Brescia reeds 19 dooden en 22 gewonden, waarvan verscheidene in levensgevaar verkeeren. Ontploffing te Bochum. Gisteren heeft een ontploffing plaats gehad in een woonhuis te Bochum, waar door alle vensters, ook van naburige woonhuizen, werden vernield, terwijl in verschillende huizen ook de plafonds en stukken muur naar beneden kwamen. De oorzaak van de ontploffing is nog onbekend. Door de vallende steenmassa's en den luchtdruk werden 4 personen ern stig gewond, ben deele levensgevaarlijk. Groote brand op een riddergoed. Op het riddergoed Reinhartsgrimmer nabij Dippolcliswakle, ten Zuiden van Dresden, heeft een ernstige brand gewoed. Het vuur tastte spoedig de uitgebreide veestallen, en andere gebouwen aan. In korten tijd stond het geheele complex in lichte laaie. IS'a urenlangen arbeid -slaagde men erin, heb vuur meester te worden. Een aantal gebouwen ging ge heel verloren, terwijl van eenige andere de bovenverdiepingen en het dak uit brandden. Bij het blusschingswerk liep een aan tal personen lichte brandwonden op. De oorzaak van den brand is onbekend. Bessarabisch dorp in asch gelegd. De plaats Soroki in Bessarabië is Woensdag door een brand grootendeels verwoest. Heb gebrek aan water en de -slechte uitrusting van de brandweer maakten het onmogelijk het vuur ernstig te bestrijden. Meer dan 1000 huisgezin nen zijn dakloos. Moeders loopen met haar kinderen wanhopig door de uitge brande straten en zoeken naar familiele den. De schade h niet te overzien, doch bedraagt zeker meer dan 40 millioen lei. Noodweer rond Charleroi. Gisterennacht heeft een geweldig on weer de streek rond Charleroi geteis terd. Donder en bliksem gingen vergezeld van hagel en re-gen en vooral aan de telefoon- en telegraaf-verbindingen werd groote schade aangericht. Te Marcinelle werd een garage door den bliksem getrof fen en met de vier auto's die er geplaatst waren, door brand vernield. Ook te For ges is een huis -door den bliksem getrof fen en verwoest-. Op diverse plaatsen zijn boomen ontworteld. De aangerichte scha de is zeer aanzienlijk. »Tel." Hevige onweders. Gisterennacht 'hebben boven Hamburg en omgeving hevige onweders gewoed, die van hevige regenbuien vergezeld gingen. In het' gebied van de stacl Hamburg is de -bliksem vijf maal ingeslagen, zonder «echter brand te veroorzaken. In het na burige Gross Flot-tbeck ging een met stroo bedekt huis in de vlammen op. Te Lurup is door het inslaan van den blik sem brand ontstaan in een varkens- mesterij. Typhoon over de Philippijnen. Uit Manilla wordt gemeld: Een typhoon, die hier sedert Zondag woedt, heeft in de stad groote verwoes tingen aangericht. Zeventien personen zijn verdronken, doordat een bergstroom zich over een rivierdijk stortte. In 'de provin cie Bizel zijn zeven personen omgekomen en men verwacht nog meer slachtoffers te vinden, als de wegen en andere ver bindingsmiddelen hersteld zullen zijn. De -gouverneur van de provincie Pampanga schat de in zijn provincie aangerichte schade op -twintig millioen dollar. Groote brand te Weenen. Acht brandweerlieden bij blussching gewond. In de middaguren is gisteren in de -binnenstad van Weenen brand uitgebro ken in een blok woonhuizen. Ten gevolge van de droogte en den sterken wind greep het vuur snel om zich heen, zoodat de gansche Weensche brandweer eerst na twee uren ingespannen arbeid den brand kon beperken.. Bij het blusschingswerk werden acht brandweerlieden gewond, waaronder één ernstig. Groote brand in miliïair cïèpot te Parijs. Gisterenavond is brand ontstaan in het militaire depot aan de Quai de Tokio, -dat in het centrum van Parijs gelegen is. Het vuur breidde zich, ondanks de krachtige hulp van de -brandweer uit alle deelen van Parijs, nog steeds uit. Inval in een geheime fabriek. Te Schwientochlowit-z bij Kattowitz in Oost Opper-Silezië wilde de crimineele politie een geheime fabriek waar men scheikundige geneesmiddelen en schoon heidsmiddelen vervaardigde en van Duit sche firma-etiketten voorzag, sluiten. De scheikundige had van de omstandigheid, dat cle bevolking van Oost-Opper-Silezië het liefste Duitsche fabrikaten koopt, par tij getrokken. Toen de politie de fabriek binnendi'ong trachtte de scheikundige het gebouw in de lucht te doen springen. Daarop ont- stond een handgemeen, waarbij twee agen ten werden neergeslagen. Eerst door "een sterke afdeeling politie kon de scheikun dige worden overweldigd. Eer» ingenieur D.-treindief. De rechtbank te Leipzig heeft een in genieur en 'architect uit Berlijn, Lolhar Hempel, -die vroeger in Gloga-u woonde en daar een uitnemenden naam -had, tot zes maanden gevangenissraf veroordeeld. De man, die tengevolge van allerlei, tegenslagen geleidelijk aan lager wal was geraakt, had den laatsten tijd met zijn vrouw geleefd van de opbrengst van dief stallen in D.-treinen, waarop hij zich sinds enkele weken had toegelegd. Op 31 Juli werd Hempel op het- hoofd station te Leipzig gearresteerd, toen hij zijn buit kwam afhalen. Een betooging in Canada. Veertigduizend Joden zijn gisteren met zwart omfloerste vaandels door de stra ten van Montreal ge-trokken bij een rouw en protestbetooging naar aanleiding van de gebeurtenissen in Palestina. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin de bekende eisehen gesteld en grieven ge lucht werden. Ontvoerden vrijgelaten. De twee Britsche verzekerings-inspec- teurs, die ongeveer drie weken -geleden door Chineesche bandieten waren gevan gen genomen om een losprijs machtig te worden, zijn vrijgelaten. De gevraagde losprijs bedroeg -10.000 pond sterling en de bandieten dreigden de inspecteurs te zullen dooden, indien het geld niet binnen twintig dagen zou zijn betaald. De gevangenen werden hard behan deld door d-e bandieten. Bijzonderheden omtrent hun vrijlating on-b reken nog. Twaalf kazernes te koop. Haar de „Germania" meldt-,, biedt het Duitsche rijk de kazernes in Wiesbaden en omgeving, ten getale van twaalf, als mede andere gebouwen, welke ten ge volge van de ontruiming dezer streek door de Ege-lsc-hen vrij komen, te koop aan. Het zijn nagenoeg alle nieuwe ge- boüwea. WEER EEN BOMAANSLAG TE LüNEBURG. In den afgeloopen nacht tegen 1 uur ont plofte met een geweldigen knal een bom naast den hoofdingang van het regce- ringsgebouw te Lüneburg. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, niaar de ma- terieele schade is 'aanzienlijk. Eén peiler van het kelderraam, waartegen de bom was aangelegd, werd uitgerukt en de stuk ken vlogen tegen de muur van het 25 M. afstand gelegen raadhuis met zulk een kracht, dat do- muur er de duidelijke spo ren van vertoont. Bijna alle ruiten van het regeeringsgebouw, het raad-huis en van tal- looze huizen in de omgeving werden in gedrukt. Het keldergewelf werd bescha digd en in het daarboven gelegen bureau van de districtscommissie werden groote verwoestingen aangericht. Een schrijfbu reau verzonk half in het gat, dat in het pla fond van de kelderverdieping werd gesla gen en een meiers hooger sta-pelkast niet gerangschikte acten werd geheel door el kaar geworpen. De regeeringspresident dr. Herbst. die zijn slaap- en woonvertrek ken heeft in een gedeelte van het gebouw, dat groot gevaar had kunnen loopen, bleef ongedeerd. Zooals bij bijna ale bomaanslagen die den laatsten tijd te Lüneburg en in Sleeswijk plaats vonden, ontbreekt ook hier elk spoor. VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Het tweede lustrum. Ter gelegenheid van het tien-jarig be staan van den Dioce-saan Haarl. Voetbal bond verscheen een speciaal nummer van cle Sport-Illustratie. Voorin prijkt -het por tret van Z.D.H. Migr. J. D, J. Aen-genent, en daarraast is een zeer waardeerend en aanmoedigend schrijven van Zijne Doorl. Hoogwaardigheid afgedrukt. Verder 'bevat het nummer de foto's van de bestuursleden en artikelen van Pater F. L. Esser O.B.S.A., voorzitter van den Bond, van den Geestelijk Adviseur, Rector S. Braakman, van den heer H. H. Smits, van mr. D. A. Sch-retlen. voorz. der Fede ratie; van den heer A. H. Kockel-mans en van den heer R. J. de Grood, voorzitter van den Bosschen Bond, benevens een over zicht over de nu verloopen tien jaren van den Bond door den heer G. Kruver, secr.- penningm., en competitie-leider. Het programma der feestelijkheden is als volgt: 7 Sept.: Halve finales districtswedstrij den: HaarlemAmsterdam, terrein H.B.C te Heemstede, te half 5RotterdamDen Haag, terrein T.Y.B.B. te Haarlem, half 5. Te S uur des avonds gezellig samenzijn voor officials, spelers en veidere genoodig- den in de tuinzaal van Restaurant Brink, man, Groote Markt Haarlem. Zondag 8 September: Gemeenschappelijk ontbijt te 9 uur voor cle officials en spelers in het gebouw van de Militairen-Vereeni- ging, Zoetestraat. Haarlem, Te 10.15 uur plechtige H. Mis met toe spraak van den Bondsadviseur, voo'r de levende en overleden leden der D.H.V.P.- vereenlgingen in het College der EE. PP.1 Augustijnen te Overveen. Lunch te 12 uur. Receptie in de tuinzaal van .Restaurant Brinkman van half 1 tot 2 uur. 1 uur troostwedstrijd tusschen Hoord- Holland en het elftal, hetwelk Zaterdag de kleinste nederlaag lijdt. Te drie uur de finale. Te 6 uur officieel diner voor genoodigden LEIDSCHE VOETBALBOND. Algemeene Vergadering. Ter voortzetting van de in de vorige maand gehouden algemeene vergadering werd gisterenavond opnieuw door den L. V. B. opnieuw een vergadering gehouden, waarbij als eerste punt in behandeling kwam het voorstel van het bestuur tot sohorsing van een L. V. B.-lid voor den tijd van drie jaar, volgens art. 14 sub. a. De voorz.,'de heer P. H. Steenlvauer, memoreerde in het kort. hoe een lid der Jubileum-commissie het bestuur in groote moeilijkheden heeft gebracht, zoo groot, dat het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien, genoemd pex-soon voor den tijd van 3 jaar te schorsen. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een zeer langdurige discussie, waarna ten slotte het voorstel van het bestuur tot schorsing werd aangenomen met 193 stemmen. Er waren 45'stemmen uitge bracht, waarvan er 23 van onwaarde wa- Hierna las de voorzitter een schrijven voor van den secretaris-penningmeester, den heer B. Devilé, waarin deze als zooda nig zijn ontslag nam. De voorzitter hield hierop een keurig speechje, waarin hij den scheidenden secre taris-penningmeester dank bracht voor zijn vele arbeid. De voorgestelde wijzigingen in de regle mentsherziening werden vervolgens met een kleine verandering aangenomen. Besloten werd het komend seizoen met ruilformulieren te werken. Na rondvraag, die niets belangrijks op leverde volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. Gisterenavond vonden op de Amster- damsche Wielerbaan in het Olympisch Stadion de laatste wielerwedstrijden van dit seizoen plaats. Het weer en het pro gramma waren twee factoren, die voor een goed bezet stadion zorgden. Vóór de pauze werden twee ritten van den sprint- wedstrijd voor professionals, de revan che-wedstrijden van het wereldkampioen schap verreden. Vóór den aanvang reed de Fransche wereldkampioen Michard, aan wicn bloemen werden aangeboden, onder de tonen van de „Marseillaise" een eereronde. Van den eersten rib bracht de Zwitser Kaufmann de verrassing, die vóór den wereldkampioen als eerste aankwam. De derde plaats werd door Jaap Meyer bezet. In den tweeden rit plaatste Kauf man zich wederom eerste, terwijl Jaap Meyer op de tweede plaats kwam. Moes kops kwam achteraan. Het stayersnummer werd verreden in twee ritten van 40 kilometer. 'Na den start voor den eersten rit krijgen de stayers in dezo volgorde aansluiting: Benoit, Bréau, Van der Wulp, Grassin, Snoek, Manera. De eerste twintig ronden leveren weinig strijd, maar na 25 ronden, als Snoek van de laatste naar de vijfde plaats komt, komt er spanning. Na 38 ronden komt de verrassing: Manerti pas seert in een rush Grassin, Bréau en Be noit en neemt de leiding. Grassin maakt hiervan gebruik oir. van de vijfde plaat-s alle vier zijn voorgangers in een prachtige spurt te passeeren en den kop te nemen. Na 60 ronden, als Grassin een aanval op Bréau doet, maakt Manera daarvan ge bruik om weer de leiding te nemen. In den strijd om den kop raakt Grassin los en aangezien zijn gangmaker Did-ier niets merkt, zakt hij tob de vierde plaats af. Benoit spurt nu naar voren, vervolgd door Van der Wulp, die op de tweede plaats komt. Bréau, die zijn eerste lap te pak ken had, neemt dezo echter, -gebruik ma kende van den strijd om de eerste plaats, onmiddellijk weer terug. Grassin is weer op de derde plaats gekomen en doet nog eenige aanvallen op Van der Wulp, om de tweede plaats te veroveren, die echter afgeslagen worden. Uitslag eerste rit: 1 Benoit, 32 min., 17 sec.; 2 Van der Wulp, met 30 meter ach terstand; 3 Grassin; 4 Manera, 5 Snoek; 6 Bréau, die 320 meter achter is. De achbervolgingswedstrijd voor ama teurs over 400 meter werd gewonnen door den ploeg, bestaande uit De Graaf, Kra mer, Van Wijk cn Pater. Do derde rit van den sprintwedsbrijd na de pauze had na eindeloos gebalan- ceer, waarbij Jaap Meyer den kop moest nemen omdat hij viel, 'het volgende re sultaat: 1 Moeskops, 2 Jaap Meyer, 3 Michard. De tweede rit der stayers over 40 K.M. geoft een wisselend 'begin. Snoek heeft motorpech en na 10 ronden is de volgorde: Bréau, Grassin, Benoit, Manera, Van der Wulp, Snoek (5 ronden). Na 36 ronden krijgt Manera een eersten lap en een ronde later neemt Grassin de leiding. Als er 20 K.M. gereden is, krijgt ook Van der Wulp van Grassin zijn eersten lap, terwijl Benoit, Bréau de derde plaabs af handig maakt. Als er nog 10 K.M. te rij den is, krijgt Van der Wulp zijn tweeden lap. Snoek slaat een aanval van Grassin op prachtige wijze af, waarvan Benoit ge bruik maakt om bij te komen. Als. er nog 8 ronden te rijden zijn wordt hij ge passeerd door Bréau, doch twee ronden later weet hij de tweede plaats weer to heroveren. De uitslag van den tweeden rit luidt: 1 Grassin, in 31 min., 41 sec.; 2 Benoit, op 60 M.3 Bréau, op 300 M.; 4 Manera, op 2 ronden; 5 Van dér Wulp, •eveneens 2 ronden; 6 Sn-oeck, 6 ronden achter. De totaal-uitslag luidt: 1 Benoit, 2 Grassin, 3 Van der Wulp, 4 Manera, 5 Bréau, 6 Snoek. De laatste rit van den sprintwedstrijd werd wederom gewonnen door Kaufmann, terwijl tweede Michard werd en Moes kops derde. Winnaar van het sprintnum mer werd de Zwitser Kaufmann. Wereldkampioen Ronsse geslagen. Het Belgische kampioenschap op den weg werd nabij Brassclïaet over een af stand van 270 K.M. verreden. Winnaar werd Joseph Wauters, in den tijd van 8 ■uur 16 min. 15 sec. In de eindspurt versloeg hij den wielerwereldkampioen op den weg Ronsse xnet een wiellengte, voorts Haemerlinck, Dewaele en Déolet. ATHLETIEK. De Singelloop van Rood-Wit. De Singelloop belooft -een bijzondere ge beurtenis te worden in de sportweek. De inschrijving sluit n.l. met het cijfer 32; maar hier is het juis-t als met alle an dere zaken, niet de kwantiteit maar de kwaliteit moet den doorslag geven. En er zijn inschrijvingen van. zeer goede kwaliteit, om maar eens te noemen: W. Vessier, D.E.M., die twee weken ge leden het Dioc. record 5000 M. verbeterde. A. Mulder, A.C.E., oud-kampioen 5000 en 10.000 M., een van de beste lange af- standloopors uit heb Bisdom Haarlem. A. v. Overdam, een uit de xieutrale „K. N.A.U." overgegane le klas athleet, die vroeger met Klaasse én Zecgers menigen wedstrijd heeft geloopen. Th. Stijnxnan, Dioc. recordhouder 10.000 M., lid der Ver. Rood-Wit. En zoo zouden we kunixen doorgaan, de beste krachten der D. H. A. K. zijn verte genwoordigd. Uit onze onmiddellijke omgeving nemen ook Meex-burg, Leiden en Jeanne d'Arc deel. We willen hier nog even de route ge ven, aangezien deze iets gewijzigd is we gens werkzaamheden aan den Heerensin gel: 5 uur: Start bij de Morschpoort, daar na wordt geloopen langs Morschsingel, Rijnsburgersmgel, Maresingel, Sophiastraat, Prinsenstraat, Heei'ensiingol, Zijlsingel, Zoe- terwoudsche en Witte Singel, Ivaisorstraat, waar even voorbij de manege de finish is. Het publiek wordübeleefd verzocht de loopers niet meb fietsen vooruit te gaan of te te volgen. Tevens memoreoren wij nog oven, dat de demonstratie van do Leidsche Reddings brigade speciaal een 1/2 uur zijn vervroegd, wat natuurlijk door de organiseerende ver- eeniging zeer op prijs wordt gestold.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5