BINNENLAND KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING FRANKRIJK. Crisis in de communistische partij in Frankrijk. De communistische partij in Frankrijk maakt op het oogenblik een zware crisis door. Deze kwam reeds tot uitdrukking door het ontslag van zes redacteuren van de „Huma-nitc", hel communistische hoofd orgaan, in het begin dezer weck, welke door mannen vervangen zijn. die meer in den smaak van Moskou vallen. Deze zui veringsmaatregelen zijn eveneens toege past op de te Metz verschijnende Duitsche editie van de Humanité. Bij dit blad zijn zeven leden der redacti§ ontslagen, daar het standpunt van het blad ten opzichte van de gebeurtenissen bij de communisti sche Arbeiders- en Boercnbank het onge noegen van het ocntraal-burca-u had opge wekt. De gisting in de partij schijnt zóó ernstig tc zijn, dat de partijleiding naar het schijnt talrijke leidende partijgenooten wil uitsluiten. Het begin wercl gisteren ge maakt. met de uitsluiting van vijf leidende personen, van dq communistische vakbewe ging, hoofdzakelijk vereen igingssecrcta- rissen, omdat deze critiek uitgeoefend had den op de communistische partijleiding in zake de mislukte pogingen tot oproer op 1 Aug. j.l. ENGELAND DE EMANCIPATIE DER ENGELSCHE KATHOLIEKEN. De viering van het eeuwfeest. Van Vrijdag 13 tot Dinsdag 17 Septem ber zal in en om de kathedraal van West- minster het eeuwfeest van de emancipatie der Engelsche Katholieken worden ge vierd. Vrijdagavond zal de openingsvorgade- ring in Albert Hall worden gehouden, waarbij kardinaal Bourne een rede zal uit spreken. Zaterdagmiddag zal een kinderproces- sie van naar verwachting 10.000 katholieke kinderen uittrekken van Victoria-embank- rnent naar de kathedraal van Westmin ster. Zondagmorgen zal op de terreinen, wel ke nabij de kathedraal liggen bi de open lucht de Pontificale Hoogmis worden op gedragen waarbij het geheele episcopaat aanwezig zal zijn en. mgr. B. Douney, aarts bisschop van Liverpool de feestpreek zal houden. De terreinen kunnen 20.000 perso nen bevatten. Des middags zal een processie van man nen van dc St. George's kathedraal in £>outhwark. naar de kathedraal van West- minster gaan waarna op de terreinen ach ter dit godshuis door kardinaal Bourne een plechtig lof zal worden opgedragen. Honderden parochies uit de omgeving van Londen zullen aan de processie deel nemen en uit Liverpool, Manchester, Bir- «mingham, Cardiff, Newport, Southampton, Cambridge en andere provinciale centra wordt een groote opkomst verwacht. Maandag wordt in Albert Hall een vrr- gadering voor vrouwen gehouden, welke de grootste zal zijn. die. tot dusverre in dit land is bijeengekomen. Voor Zaterdag en Maandag, zoowel des •morgens als des avonds, zijn een drietal sectie-vergaderingen belegd. Onder de on. derwerpen, welke daar behandeld zullen worden, staan genoemd: de klare waar heid; opvoeding, bivitenlandsche missiën Pausschap, patriotisme en vredesociale arbeid: immigratiewerkorganisatie; ziek teverzekering; bescherming van meisjes; apostolaat ter zee armenzorg; Onster- fiche riten werk voor de arme kerken enz. De hooge klokketoren der Westminster kathedraal zal gedurende de feestviering worden verlicht door schijnwerpers en een krans van lampen. Controle Wegenbelasting. Nogmaals een. nieuw uitstel van weging gevraagd. Het bestuur der Koninklijke Nederland- sche Automobiel Club heeft zich naar aan leiding van het feit, dat op 16 September a.s. de termijn voor vrijwillige weging van automobielen onder ambtelijk toezicht in verband met de wegenbelasting vervalt, nogmaals tot den Minister van Financiën gewend, om een nieuwe verlenging van den termijn van vrijwillige weging te verkrij gen, opdat alle automobilisten, die nog niet in de gelegenheid waren hunne auto mobielen vrijwillig onder ambtelijk toe zicht te laten wegen, dit alsnog zullen kun nen doen. De vele spoorwegovergangen te Utrecht. Actie tot opheffing van de lijn Lunette nB iltstraat. In de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting van Utrecht is na eenige be spreking z.h.s. goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot vernieuwing van den spoorwegovergang in de Burgemeester Rei gerstraat, wijziging van de tramsporen in het Wilhelminapark en het aangaan van een overeenkomst met dc Ncderlandsche Spoorwegen inzake den overweg in de Biltst.raat, nadat de raad algemeene in stemming had betuigd aan het volgende voorstel van dc heeren Frijda en Lustig: „De raad der gemeente Utrecht, van oor deel, dat de overwegen aan de Zonstraat, Burgemeester Reigerstraat, Maliebaan en Biltstraat voor het zich steeds uitbreiden de verkeer ernstige belemmeringen opleve ren, verzoekt B. en W. bij de directie der Nederl. Spoorwegen en bij den minister van waterstaat er krachtig op aan te dringen, hunne medewerking te verl&enen tot oplos sing der bestaande verkeersmoeilijkheden, bij voorkeur door opheffing va-n de lijn Lu nettenStation Biltstraat". Bij de hierover gevoerde gcdachtenwïs- seling heeft wethouder Smulders o.m. opge merkt, dat uitvoering van de plannen tot algeheele opruiming der spoorwegovergan gen vier millioen gulden zouden vergen, fvoor rekening der gemeente komende. Hij seide te gelooven, dat men zal kunnen be INGEZONDEN MEDEDEELING. grijpen, dat B. en W. bij voorbaat reeds de overtuiging hadden, dat de raad een der gelijk bedrag voor dit doel niet beschikbaar zou stellen. Het is spr. bekend, dat de hui dige minister van waterstaat zich bewust is, dat Utrecht in groei door de spoorweg- toestanden wordt belemmerd en medewer king van dien minister dus wel verwacht kan worden. Minister Deckers naar Apeldoorn. De Minister van Defensie, de heer Deckers, heeft zich heden, vergezeld door zijn adjudant voor de landmacht, kapitein van Weel, naar Apeldoorn begeven tot het bijwonen van den landdag van den bijzoa deren vrijwilligen landstorm Een gemeente die haar betalingen staakt. Reeds vroeger hebben wij melding ge maakt dat de gemeente Evcrdingen haar betalingen had gestaakt, aangezien dc be grooting 1929 door Ged. Staten van Zuid- Holland niet is goedgekeurd om een onder geschikt belang. De begrooting is nog steeds niet goed gekeurd en Everdingen weigert elke\ beta ling. DeyBond van Ned. Onderwijzers heeft thans de gemeente Everdingen laten dag vaarden het salaris aan zijn leden uit te betalen. Een duizendjarige. De gemeente Overschie herdenkt haar duizendjarig bestaan. Dit feit werd gevierd met een driedaagsch feest, dat Woensdag is begonnen met een réveille en een feest voor de schoolkinderen, die in optocht naar het feestterrein trokken. In de raadszaal heeft de burgemeester de feestelijkheden met een korte rede ge opend, waarna wethouder L. Hoogerbrug- .ge Wzn. den burgervader een luxe uitgave van het gedenkboek overhandigde. De voorzitter van de Overschiesche Oranje Vereeniging, de heer Kroes, overhandigde den burgemeester een klok voor de raads zaal. Namens Overschie's Belang bood mr. V. C. van Mastrigt een marmeren gedenk plaat aan. Burgemeester Baumann heeft tenslotte een woord van dank gesproken. Het ligt in het voornemen van het ge meentebestuur van Haarlem in het Noord oosten en het Noorden van de gemeente eenige complexen arbeiderswonin gen te bouwen tot een totaal van 330. Over enkele weken zullen de eerste com plexen worden aanbesteed. De kosten zijn geraamd op f 460.000. Door B. en W. van Naaldwijk wordt aan den Raad voorgesteld over te gaan tot den bouw van een nieuw raad huis. De kosten worden geraamd op 150.000, buiten den grondaankoop. Aan het verslag van den toestand der gemeente Amsterdam is ontleend, dat het aantal levend geborenen bedroeg 13.461 (6894 jongens en 6567 meisjes) of 233 minder dan in 1927. Het geboortecij fer daalde hierdoor van .18.76 tot 18.16 per duizend. Een zoo laag cijfer is nimmer voorgekomen. 186 tweelingen kwamen dit ondermaan- sche met hun aanwezigheid opluisteren. In het crematorium te Velsen-Driehuis hadden in 1928 406 1 ij kver brandin- gen plaats, of 54 meer dan in 1927. Te Berkel en Rodenrijs beeft gister middag de opening plaats gehad van het gebouw, waarin de onlangs gestichte bloemenveiling is gevestigd. Missionarissen van het H. Hart te Neerbosch. Dc priesters-missionarissen van het H. Hart van Jezus, die onlangs te Neer bosch bij Nijmegen Andelshof aankochten als missiehuis, zullen binnenkort bij de be staande villa nog een groot theologaat la- ton bouwen. Het nieuwe bisdom Aken. Door de ralificatie van het verdrag tus- schen den H. Stoel en den Pruisischen staat is de oprichting van het bisdom Aken een voldongen feit geworden. Tot het bisdom Aken zullen gaan behoo- ren, het regeeringsdistric't Aken, benevens de Kreisen Grevcnbroich, Gladbach, M. Gladbach, Rheydt. Krcfeld (stad en land) en Kempen. Tevens zal een wijbisschop voor het bisdom Aken worden benoemd; zijn residentie zal gevestigd worden in eon nader vast te stellen stad. in'ovcrleg met de regeering. Naar verluidt komt de stad Krefeld hier voor zeer ernstig in, aanmerking. Het diocees geniet jaarlijks een dotatie van 2.800.000 mark. Voor den bisschop, den wijbisschop, de leden van bet kapittel en de dom-vicariscn is een som van ruim 1600 mark bestemd. „Msbd." SPORT De Competitie-indeeling. Naar we in „Korfbalrevue" lezen, is de eerste klasse competitie-indeeling de vol gende: Noord-Holland: D. T. V., D. D. V., Swift, Westerkwartier, Excelsior. Koog Zaandijk, Hercules. Olympia. Zuid-Holland: Fluks. Vitesse, H. K. V., H". S. V., Ons Eibernest, V-elox. Het Zui den, Deetos. Oost A.: E. K. C. A., Noviomagum, Z. K. C., Hellas, Onder Ons, Overschotje. Oost B.: Naas, H. K. C.. A. K. C., D. O. S., Rigters'bleek, Ons Clubje en mogelijk Achilles. Noord: Voorwaarts, Nic. Sparta, Rood zwart, Friso, Wordt Kwiek. Sericwedstrijden D. T. V. Het volgende programma wordt op de seriewedstrijden om den D. T. V.-Vaas af-/ gewerkt: 10 uur: D. D. V.—D. T. V.; 11 uur: Vi tesse—Deetos; 12 uur: D. D. V.Vitesse; 1 uur: D. D. V.—Deetos; 2 uur D. T. V.— Deetos; 3 uur: D. T. V.Vitesse. Iedere wedstrijd duurt 2 maal 30 minu ten. SCHAKEN. Winterwedstrijd (1928—1929) Leidsch Schaakgenootschap. Ook de laatste partijen in dezen wed strijd zijn thans gespeeld. In de le groep won W. H. Bosscha van Ir. J. J. G. van Hoek, W. Demmendal won van W. de Bruin en van Dr. J. Sirks, M. M. 8 e ga ar won van Sirks en de partij W. de Bruin Dr. C. H. Hips werd remtec. D'e eindstand is nu de vólgende(uit 12 partijen) le én 2e prijs G. Bosscha en D. Noteboom, beiden met 10 punten, 3e prijs W. H. Bosscha met 8 punten, le, 5e en 6e prijs W. Demmendal, Ir. J. J. G. van Hoek en W. H. v. d. Nat, elk met 7 punten, 7e en 8e prijs Dr. O. H. Hins en M. M. Se- gaar, elk met 6 punten. Voorts verkregen M. Bloem 5.5 punt, H. G. Hofman 5 pun ten, W. de Bruin 4.5 p., Dr. J. F. Sirks 1.5 punt en D. de Jong 0.5 punt. In de 2e groep is de eindstand de vol gende (uit 14 partijen): le en 2e prijs G. Schoppen en 8. J. v. d. Hoeven elk 11.5 punt, 3e prijs A. G. de Blécourt 7.5 punt, 4e prijs W. B. Hofman 7 punten. Verder behaalden Ir. H. N. FranQois, D. P. Kannon en M. W. Schel- tema elk 5.5 punt en M. J. Dieben 1 punt. De nieuwe winterwedstrijd zal reeds op Dinsdag 10 Septi a.s. beginnen. Hiervoor bestaat groote belangstelling. Reeds lie ten zich hiervoor inschrijven de heeren Ir. van Hoek, W. H. Bosscha, R. v. Dam, H. G. Hofman, W. B. Hofman, G. Schop pen, G. Bosscha, F. A. Lek, Ir Framjois, O. Colpa, W. de Bruin, M. M. Segaar, M. J. Dieben, W. H. v. d. Nat, P. H. J. Stam, Dr. Hins, Demmendal, De Jong, Vies, Van der Hoeven, Dr. Sirks. De Blécourt, J. M. Volders, W. J. Tholen, Wittenberg en Perquin, waarschijnlijk ook Noteboom en Mr. Goudsmit. Het bestuur zal deze spelers naar speel- sterkte rangschikken in drie groepen van ongeveer 10 spelers, die ééne ronde spe len, zoodat het aantal te spelen partijen ongeveer 9 a 10 zal bedragen. Bij geregeld opkomen der deelnemers, kan de 'wed strijd derhalve aan het einde van dit jaar groot end eels afgeloopen zijn. Als wed strijdleider zal wederom de heer G. Bos scha optreden. Het tournooi te Boedapest. De uitslag van de vierde ronde luidt: Przepinrka remise met Oapablanoa. Rubin stein wint van Thomas. Steiner wint van Tartakower. Monticclli remise met Van den Bosch. Collo remise met Canal. Ha- va si wint van Brinckmann. ProtesVaida afgebroken. De stand luidt thans: Capabla-nca 3 1/2 pnt.., Rubinstein 3, Ilavasi 3, Tartakower 2 1/2, Vaida 2*. Monticelli 1 1/2, Przepirka 1'**, Steiner 1 1/2*, Van den Bosch 1*, Colle 1*, Protes 1/2**, Brinckman 1/*, Thomas 1/2* Cavel 1/2**. De uitslagen van de gisteren uitgespeel de hangpartijen zijn: Brinckmann verliest, van Canal. Prze- piorka remise met Canal. Colle verliest van Van den Bosch. Thomas wint van Protos. SteinerPrze-piorka afgebroken. Protes remise met Vaida. VOORSCHOTEN. Kcninginnefeesten. Tweede dag. Gistermorgen werden dé Koninginne- feesten voortgezet met volksspelen, terwijl het Harmoniegezelschap „St. Laurens", di recteur de heer R. Kroon, een concert gaf in de Voorstraat. Do prijzen der volks spelen werden behaald, als volgt: Kuipje steken: voor jongens van 1316 jaar. le prijs: Adr. Gussekloo, 2e pr. A. van Leeuwen, 3e pr. F. Krispijn, 4c pr. J. van Veen, 5e pr. C. Lamboo, 6c pr. J. Ver kade, 8e pr. G. Alleblas, 9e pr. Alb. van Walkeren, 10e pr. A. Dijkman, lie pr. L. Zwetsloot, 12e pr. D. Tounissen, 13e pr. H. Bol, 14e pr. F. Vlag, 15e pr. H. v. Veen, 16c pr. Oor Dijkman, 17e pr. Joh. Nel, 18e pr. J. Anker, 19e pr. J. Riethoven, 20e pr. Joh. Pen, 21e pr. D. Vosse, 22e pr. J. Dou- wes, 23e pr. Corn Bol, 24e pr. L. Gerrits, 25e pr. J. Griffioen, 26e pr. Joh. Lekker- kerker. Ringsteken, voor meisjes van 1316 jaar. le prijs C. Niersman, 2e pr. R. Zwetsloot, 3e pr. C. Mens, 4e pr. A. Pen, 5e pr. P. Karremans, 6e pr. R. Hooymans, 7e pr. J. Lamboo, 8e pr. M. v. d. Vosse, 9e pr. C. van der Heide, 10e pr. M. Cuilemborg, lie pr. R. Cuilemborg, 12e jor. C. dc Hol lander, 13e pr. C. de Graaf, 14e pr. T. Brauckman, 15c pr. W. Kley, 16e pr. W. Los, 17e pr. J. Lubbe, 18e pr. C. Stromm, 19e pr. A. Mens, 20c. pr. L. Rijsdijk, 21c pr. W. Planjc, 22e pr. Jo. de Hollanders, 23e pr. T. Pla-nje, 24e pr. B. Hoogteyling, 25e pr. A. Kluif, 26e pr. A. Fortgens. Fietsrijdcn met hindernissen, voor perso nen boven de 16 jaar (voor dames en hee ren): le prijs mej. O. van Wissen, 2e pr. H. Jongencel, 3e pr. J. Niersman, 4e pr. C. Cuilemborg, 5e pr. A. Waayer, 6e pr. N. Noort, 7e pr. A. Wolfswinkel, Se pr. B. Al bias, 9e pr. C'. Valentijn, 10e pr. J. Bek- ker, lie pr. M. Pieron. De Veetentoonstelling. Gistermorgen werd de veetentoonstel ling gehouden en wel van 9 uur v.m.12.30 uur n.m., voor inzendingen uit Voorschoten en aangrenzende gemeenten. Op de ten toonstelling was mede aanwezig de heer P. Verhoeven, Den Haag (Rijksveeteelt- consulent). Nadat, de verschillende jury leden het tentoongestelde vee had beoor deeld en de voorzitter van het hoofd comité tot de bekendmaking der bekroningen wenschte over te gaan, gaf de Rijks vee consulent, de heer P. Verhoeven, de indruk ken weer, welke hij had opgedaan bij het beoordeelen van het vee. Spr. gaf de land bouwers verschillende wenken en raadge vingen om de toestand in de veestapel te verbeteren en het peil zoo hoog mogelijk op te voeren, waarna de prijsuitdecling plaats had. De prijzen werden toegekend, als volgt.: Af deeling Eundve e, klasse I (melk koeien van 3 jaar en ouder), le prijs B. Blok, Voorschoten, 2e pr. B. Blok, Voor schoten, 3e pr. M. de Graaf, Voorschoten, 4e pr. W. G. Duynisveld, Voorschoten, 5e pr. B. Blok, Voorschoten. Tevens werd den heer Blok, Voorschoten, nog een vergulden medaille toegekend. Klasse II (Droogstaande drachtige koeien), le prijs W. G. Duynisveld, Voor schoten, 2c pr. C. .J. van Leeuwen, Stomp wijk, 3e pr. Wede. G. Nell, Voorschoten. Klasse lila (Fokstieren van 2 jaar en ouder, Groninger veeslag), le prijs G. de Wit, Zoeterwoude, 2e pr. J. J. Dijkman, Voorschoten; klasse B. (Hollandsch vee slag). le prijs M. de Graaf, Voorschoten, 2e pr. C. J. van Leeuwen, Stompwijk. Klasse IVa (Fokstieren van 1 tot 2 jaar, Groninger veeslag), le prijs M. Bos, Was senaar, 2e pr. C. van Vliet, Voorschoten, 3e pr. A. Hooymaïts, Voorschoten. Klasse IVb. (Fokst ieren van 1 tot 2 jaar, Hollandsch veeslag). le prijs W. G. Duy nisveld, Voorschoten, 2c pr. M. de Graaf, Voorschoten. Klasse V. (Drachtige Pinkvaarzen)'. le prijs J. de Graaf, Zoeterwoude, 2e pr. A. C. Dijkman, Voorschoten, 3e pr. J. de Graaf, Zoeterwoude. Vetgeweid vee. a. vette vaarzen, met 2 breed© tanden: le prijs J. Hoogeveen, Wassenaar, 2e pr. J. Hoogeveen, Wasse naar. Eervolle vermelding: Gcbr. Paridon, Leiden, b. Vette koeien met 46 breede tanden: le prijs J. Hoogeveen, Wassenaar, 2e pr. J. Hoogeveen, Wassenaar. Eervolle vermelding C'. Grundeken, Voorschoten, c. Vette koeien, afgewisseld: le prijs C. Grun deken, Voorschoten, 2e pr. C. C. Breuking, Voorschoten. Tevens1 werd toegekend een prijs voor de beste vette koe van klasse V a, 'b, c, aan den heer J. Hoogeveen te Wassenaar. Inzendingen Schapen, a. Fokschapen (onverschillig welk ras of leeftijd), le prijs O. J. van der Stoel, Wassenaar, 2e pr. idem, 3e pr. W. G. Duynisveld, Voorschoten. Eer volle vermelding: H. K. Schmall, Voor schoten. b. Fokrammen, geboren in 1929: le prijs C. J. van der Stoel, Wassenaar, 2e pr. idem, 3e pr. idem, 4e pr. idem. c. Vette lammeren: le prijs W. H. Schmall, Voorschoten, 2e pr. B. Koning, Voorschoten 3e pr. idem. Eervolle vermel ding: L. J. van der Keil, Voorschoten. Varkens a. Vette varkens: le prijs wede. C. Nell, Voorschoten. b. Loopvarkens: 2e prijs G. Schrama, Voorschoten, 3e pr. G. J. van Dorp, Voor schoten. c. Zeugen met biggen: le prijs wede. M. van Ha-aster, Voorschoten, 2e pr. C. J. van Leeuwen, Stompwijk, 3e pr. R. H. Schmall, Voorschoten, 3a. G. J. van Dorp, Voorscho ten, 3b. T. van Rooyen, Voorschoten. Ter opluistering, le prijs: W. F. Lekker- kerker, Voorschoten. Des middags werd de paardensport be oefend op het V.V.L.-terrein onder groote belangstelling van het publiek, terwijl do St. Laurens Harmonie op het feestterrein een concert gaf. de rijvereeniging „Kapi tein v. d. Wal" te Haarlemmermeer toon de verschillende toeren van rijkunst en paardendressuur. Tevens had plaats een gecostnmeerde ringrijderij met paard en Gemeentelijke Aankondigingen Benoeming Raadscommissiën. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat door den Gemeente raad, in zijn vergadering van den 2den September j.l., uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: a. Voor dc Commissie van Financiën: de heeren B. J. Huurman, Voorzitter. H. W. Spendel en M. H. de Reede. b. Voor de Commissie voor de Huishou delijke Verordeningen: de heeren K. Sijts- ma, Voorzitter, Mr. D. A. van Eek en P. Heemskerk. c. Voor de Commissie voor de Strafver ordeningen: de heeven Mr. D. A. van Eek en Mr. A. J. Romijn. d. Voor de Commissie van Fabricage: de heeren H. W. Sponde], D. Parmenlier, A. G. Bosman en J- H. Schüller e. Voor de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit: de hereen F. Eikerbout, Mr. D. A. va-n Eek, J. Wilbrink en H. W. Spendel. f. Voor de Commissie voor het Open baar Slachthuis: de heeren Th. M. W. Bergers en J. A. van der Reijden. g. Voor de Commissie voor den Markt en Plavendienst: de heeren J. Wilbrink en C. Koole. h. Voor de Commissie voor het Oud- Archief: de heeren M. H. de Reede en J. H. A. Manders. i. Voor de Commissie van Beheer over de Gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest": de heer F. Kooistra. j. Voor de Commissie voor den Genees kundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren: de heeren Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koele. k. Voor de Commissie van onderzoek der bezwaarschriften tegen aanslagen in het- Vergunningsrecht: de heeren A. G. Bosman, Voorzitter, C. J. van Tol en J. A. van der Reijden. 1. Voor de Commissie voor het Onde wijs: de heeren J. G. van Es. Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen en T. Groeneveld. AUG. L. REI MER ING ER, Weth.-lo.-Burgemeester. Leiden, 6 September 1929. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met ZondagSS ept. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boe k- w jj t, yisch markt 8, telefoon 552. wagen voor paren. De prijzen voor de mooiste cost-uums werden toegekend, aan: le pr.L. van Vliet en D. van Vliet; 2e pr. A. Verhagen en P. v. d. Waard; B. Blok en echtgenoote; 4c. C. Grundeken en B. v. Vliet-, 5e G. v. d. Krogt en A. v. d. Kleij, 6e J. v. d Marei en C Dijkman, 7e W. Dijkman en J. Heijkoop, 8e A. Roo- denburg en N. Treurniet. De prijzen van deze gecostumeerde ringrijderij voor het ringsteken werdi behaald door: le pr. G. van der Krocht en A. v. d. Klcij, 2e A. van Santen en Mj Splinter, 3e J. van Leeuwen en N. dol Jong, 4e A. J. van der Heijden en M. v J Hc-yden, 5e B. Blok en echtgenoote. Prijzen toegekend op de Eloralia-ten- toonstelling. Afd. Geraneums: le G. Zwijnenburg^ 2e Mevr. Swart, 3e J. Balfoort, le Cl. Egi gikn, 5e Mej. G. Warn aar, 6e B. Eggink] 7e Zwetsloot. Troostprijzen: le A. Lim burg, 2e Mej. Los, 3e C. v. Egmond, 4e J. P. Schram de Jong. Afd. Margrieten: le B. Zwijnenburg, 2e Mevr. Swart, 3e J. v. d. Meer. Troostprij zen: le -f. P. Turion, 2e M. G. Bouw. Afd. Fuchsia's: le Bets Zwijnenburg (m lof), 2e C. v. Egmond, 3e J. Jansen, 4e M. Smit, 5c H. Does, 6e Mej. G. Eggink, 7e J. v. d. Burg. Troostprijzen: le H. K. Schooneveld, 2e Krosschel, 3e de Winter, 4e C. de Gier. Afd. Africanen: le Zwetsloot, 2e Lager- wij, 3e M. G. Bouw, 4c G. Los. Troostprij zenle G. Bouw, 2e A. Limburg, 3e M. de Graaf. Afd. Begonia's: le H. Gips, 2e J. West hoek, 3e A. v. d. Burg, 4e C. de Gier, 5e A. Gusseklo, 6e A. Bouw, 7e Schippers, Troostprijzen: le G. M. v. Maanen, 2e Zwetsloot, 3e A. de Ruiter. Afd. Colleus: le H. v. d. Burg, 2e Chr. Eggink Jr., 3e S. Geldrop, 4e Jac. v. Veen, Troostprijzen: le Pietcr Limburg, 2. J. v. Zantbrink. Vrije inzendingen. Groep I: le N. J. v. d. Eist, en G. Zwaan, 2e- Gebrs. v. Eg mond, 3e H. v. d. Burg, 4e G. Spiegeler en H. v. Klaveren, 5e W. Krogt, 6e H. Does Groep IT: le B.- HoogwerfKroon, 2e W. Gusseklo, 3e Chr. Eggink Jr. Extra prijs voor le grootste sortiment Gebr. v. Egmond, id. voor de mooiste bloemen H. v. d. Burg. Groep III: J. Gips le eervolle vermel ding, Bloemstuk; Mej. Los, 2e Eervolle vermelding, bak Fuchsia's; id. 3e Eervolle vermelding, kuip Fuchsia's, Mej. Olsthoorn 4e Eervolle vermelding, Oleander. Af deeling Groenten en Fruit: le pr/; W. Gusseklo, tuinbaas „Duivenvoorde". 2e C. Meohelsche, 3e P. Bamcvéld. Prijs voor de mooiste opstelling: C. Mechelsehe. j De coniferen, die de geheele Floralia- tent zoo'n mooi aanzien gaven, waren van de firma Gebr. Bouw, alhier, terwijl het ontwerp voor de tentoonstelling werd gemaakt door den heer J. Bouw. Des avonds gaf het Harmoniegezel schap „Benvenuto" een concert in de Voor straat en werd de Voorstraat, geïllumi neerd. Tot slot- werd een mooi vuurwerk afgestoken en behoorde de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin-Wia helmina en de viering van het zilveren jubileum der Koningin V/ilhelmina-ver eeniging wederom tot het verledene. LISSE. Personalia. Voor het examen hoofd- is geslaagd de heer H. C. J. Turkenburg, alhier.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2