grootsch monument, sprekend de eeuwen door, van Godsvertrouwen en Godsver- eering, evenzoo verlangde schier elke stad haar Stedehuis, het „huis der gemeente'* zetel der Overheid, waarbij aller streven zich er op richtte zulk een Gemeentehuis te maken tot een karaktervol bouwwerk en sieraad der plaats. Toen Boskoop zich geplaatst zag voor de noodzakelijkheid over te gaan tot den i bouw van een nieuw Gemeentehuis, sprak het als vanzelf dat er én bij den "Raad én bij het College van Burgemeester 'en Wethouders geen ander verlangen bestond dan, om, met in achtneming van het finan cieel mogelijke, datgene wat gedaan moest worden, goed te doen. Het nieuwe Raadhuis behoorde er een te worden van den ouden stempel. Niet in dezen zin, dat het bouwwerk een min of meer getrouwe copie zou moe ten zijn van wat in der vaderen tijd ge bouwd werd, maar zóó dat ook ons Raad huis met recht zou mogen worden ge noemd' „huis der Gemeente", zou wezen ook waardige zetel der Overheid, daar van ook wat inrichting en ui terlij ken vorm i betreft, dragend het onbetwistbaar ken merk. Een prijsvraag geeft, gezien de ervarin gen elders, niet altijd dat wat men ge hoopt en verwacht had, tendeele misschien doordat een jury zich niet steeds kan en mag losmaken van de kunstwaarde van het ontwerp op zich zelf, hetgeen oorzaak kan zijn, dat de toch altijd eenigermate gewenschte overeenstemming met het ka rakter der plaats gemakkelijk in het ge drang komt. Bij het geven van een vrijen opdracht aan een min of meer op den voorgrond tredend architect is men tegen architec tonische experimenten evenmin gevrij waard. Het was in zekeren zin een front ma ken naar twee zijden. Was het eenerzijds verre van ons te weren uitingen van moderne architectuur en sierkunst, anderzijds moest naar onze overtuiging, met zorg gewaakt tegen wat wij zouden willen noemen, architectuur van den dag, een architectuur waarin mis schien de een of ander expressionistische kunstenaar zijn fel bewogen zieleleven zou pogen te uiten, maa-r waarmede Bos koop zou zijn geholpen aan een kunstpro duct waarnaar een kwarteeuw later men nauwelijks meer omziet. Wij weten wel, dat wij, bij het uitspre ken dezer woorden ons op héél gevaarlijk terrein begeven. De kunst wil zoo graag zijn 't heilig huisje, wat ze o.i. niet is en niet. behoeft te wezen, al geven wij gaarne toe dat haar beoefenaars niet zonder re den klagen over een tekort aan waardee- ring. Hoewel uiteraard ook bij dezen bouw het. volmaakte niet gegrepen is, gelooven wij toch op aller instemming te mogen rekenen als wij zeggen, dat de ontwerper het. gestelde ideaal: te doen verrijzen een Raadhuis dat door voornaamheid van uiterlijk en doelmatige inrichting het ken merk draagt, te zijn het. „huis deT Ge meente" volkomen verwezenlijkt heeft en dat wij een gebouw verkregen waarop Boskoop trots mag zijn en waar wij met een zeker respect, tegen opzien. Zoo ontvangt Boskoop heden zijn Raad huis, wij mogen wel zeggen zijn eerste Raadhuis en tevens voor de eerste maal een behoorlijk kantoor voor den Rijksont vanger. Wat tot. heden als Gemeentehuis dienst deed kon op dien naam feitelijk geen aanspraak doen gelden. In het begin der vorige eeuw nog een burgerwoonhuis dat reeds toen de gebreken van den ouder dom vertoonde, werd het- door de Ge meente. aangekocht om te dienen als schoolgebouw maar onderscheidde zich ook toen nog zóó weinig van andere ge bouwen, dat, als destijds een beschrijving van Boskoop het licht ziet cn de schrijver, na gehandeld te hebben over de kerken, toekomt aan wat hij noemt, „waereldlijke" gebouwen, hij er daarvan maar één weet te noemen en dat. eene is dan niet een Raadhuis maar dc thans nog bestaande brugwachterswoning. Het. verheugde spr. dat. zooveel genoo- digden de plechtigheid van heden met. hun tegenwoordigheid willen verceren. Al lereerst den Commissaris der Koningin in deze Provincie. Het is de tweede maal, zeide spr., tijdens Uw bestuur over dit Gewest, dat wij U in deze Gemeente mo gen begroeten en het is een voorrecht, dat dit kon geschieden onder voor deze Ge meente zoo betrekkelijk gunstige omstan digheden. Wij hebben ook een anderen tijd ge kend en wij kunnen het ons nauwelijks in denken, dat het npg maar zóó weinig ja ren achter ons ligt, een tijd waarin Bos koop was het „zorgenkind" van het Pro vinciaal Bestuur en het contact tusschen Provincie en Gemeente niet bestond in bespreking van Raadhuisplannen of in een feestelijke opening van een Raadhuis, maar dat het er om ging hoe Boskoop van den ondergang te redden. Nog geen tien jaren zijn sinds verstre ken. Excellentie, U hebt zich kunnen over tuigen, hoeveel er sinds veranderd is, hoe een nieuwen tijd aanbrak, een tijd waarin wij het met eigen woorden den dichter mogen nazeggen: Boskoop groeit weer. Boskoop bloeit, weer, Boskoop's naam is weer hersteld. Sprekers dank richt zich voorts tot a 1- 1 e n die gevolg hebben gegeven aan dc uitnoodiging bij deze opening te willen te genwoordig zijn. Dat één van Boskoop's oud-Burgemees ters, Prof. Rutgers, nog zóó met Boskoop meeleeft, dat hij heden hier tegenwoordig heeft willen zijn, verheugt spr. zeer. Ook tot de oud-Raadsleden richtte spr. een woord van welkom. Uit. de tegenwoordigheid vaji de Predi kanten en den. Pastoor, van de voorzoo ver niet vacant zijnde kerkelijke gemeen ten van Boskoop meent spr. te mogen afleiden, dat, al moge kerkelijke en bur gerlijke Overheid elk hun eigen afgeba kend terrein hebben, gij evenals wij, van oordeel zijt, dat zij elkander daarom nog niet in onverschilligheid hebben voorbij te gaan. Uw hier-zijn, zeide spr., uw meeleven met de belangrijke gebeurtenissen in het leven onzer burgerlijke Gemeente is ge volg van den zegen welke ons land nog geniet dat Overheid en Kerk niet tegen over maar naast elkander staan. Het is gebruikelijk bij een gebeurtenis als waartoe wij heden bijeen zijn, dank te zeggen aan allen die aan de totstandko ming van dit gebouw hebben meegewerkt. Ook ditmaal willen wij van die oude en goede gewoonte niet afwijken al zullen wij ens daarbij eenige beperking moeten op leggen. Beperking in dezen zin, dat wij ons zul len onthouden van het noemen van na men. Eerstens omdat het zoo moeilijk is uit te maken wie wel en wie niet aan spraak heeft op bijzondere vermelding maar ook ora dat de balans nog niet ge- venden is waarop voor een ieder afzonder lijk de dank in de juiste verhou ding kan worden afgewogen. "Wie zal uitmaken of een eenvoudigen maar serieuzen werkman, gezien in het raam van zijn kennen en kunnen, niet evenveel aanspraak heeft op onzen danX als den meer op den voorgrond tredenden leider? De vraag is veel meer of een ieder, heU zij hoog- of laag geplaatst, getrouw was in het volbrengen van de hem toebotrouw- de taak en aan elk die zich daarvan in zijn gemoed ten volle verzekerd is, bren gen wij den welgemeenden dank van Boskoop's Gemeentebestuur. Tenslotte mogeu wij gewagen van de onderscheidene schenkingen ten behoeve van bouw- en inrichting van het nieuwe Baadhuis gedaan. Gebrandschilderde ramen in den Raad zaal, bronzen lantaarns op de hoofdtrap, lichtkroon in Burgemeesterskamer, voor zitterszetel, documentenmap en voorzit- tershamer, thee- en koffieservies, enkele wandversieringen, schoorsteenstuk, en het tapijt in de Raadzaal, dit laatste geschenk der burgerij, zijn evenzoovele uitingen van offervaardigheid, waaronder zelfs van buiten de gemeente. Deze schenkingen maakten het moge lijk het Raadhuis een rijkere aankleeding te geven dan bij bekostiging uit de pu blieke kas zou zijn mogelijk geweest. Aan allen die hiertoe in eenigerlei vorm hebben bijgedragen, hetzij als organisatie of als particulier persoon brengen wij, on ze hartelijken dank, een dank die zich ook uitstrekt tot hen die hebben zorg ge dragen voor de bloemenversiering welke het Raadhuis tooit. In de ingebruikneming van een Raad huis ligt onmiskenbaar eert Zekere wijding. Wat hier gesticht werd is naar wij hopen, niet slechts ten dienste van het tegen woordig geslacht. Dit nieuwe Gemeentehuis spreekt, ons inderdaad óók van arbeid, dat kostelijk goed, waarvan Geert Groote eenmaal zei de: „dat zij den mpnsche wonderbaer no- digh is". Allereerst, van arbeid der Burgerij. De gebrandschilderde ramen in deze zaal toonen U, naast de in symboliek weergegeven tijdperken van het raenschen leven, van 's levens opgang tot deszelfs nedergang met daartusscben de perioden van arbeid en oogst, de wapens van der tig landen waarop Boskoop handel drijft. Van arbeid spreekt, dit. Raadhuis ook tot de ambtenaren die hier hun telkens wederkeerenden dagtaak zullen vinden. Arbeid in dit nieuwe gebouw ook voor den Raad en het College van Burgemees ter en Wethouders, een arbeid welke on der zooveel gunstiger omstandigheden, nog intensiever zal moeten zijn dan voor heen. Maar arbeid waarvan men vruchten wil inoogsten, vraagt nog méér. Daarvoor is noodig saamhoorigheid, welke in het. verleden niet ontbrak en die wij ook in de toekomst mogen verwachten. Een der eigenschappen van Boskoop's Raad is nl. deze, dat. hij uit. het. vele wat ter tafel wordt opgediend, steeds dat weet te vinden wat. verband houdt met het werkelijk belang van Boskoop en is dat. belang eenmaal aan de orde, dan open baart, zich altijd weer een homogeniteit die goede dingen deed tot. stand komen en tegelijk de belofte voor een vruchtbare toekomst in zich sluit, indien maar door ons, en door allen die na ons komen, den zin wordt verstaan van wat boven den in- gag dezer zaal geschreven staat: De Heylighe Eendragt. is het sout Dat Huis en Stad in wesen houd. Toespraak van Jhr. van Karnebeek. Vervolgens sprak Z.Exc. de Minister van Staat. jhr. van Karnebeek, Commis saris der Koningin in deze Provincie. De Commissaris zeide het op hoogen prijs te stellen, dat men hem bij deze plechtigheid heeft willpn betrekken. Zijn éerste bezoek als Commissaris was aan deze gemeente gewijd en het. is spr. aan genaam na zoo korten tijd weer terug te kunnen komen in deze gemeente om de in gebruikneming van het nieuwe Raadhuis bij te wonen. Het is waarlijk niet te ver wonderen. dat deze gebeurtenis de bevol king met grooten indruk vervult, want. dit. Raadhuis is dc belichaming van hetgeen het gemeentebestuur zich al# woonstede had gedacht. Dit huis is in wezen en bouw van Boskoopsche conceptie en tot stand gebracht door een Boskoopsch man. Daarmede wilde spr. het gemeentebe stuur eomplimenteeren. Op zichzelf is het niet zoon geweldige gebeurtenis, wanneer een publieke dienst van behuizing veran dert, evenmin als dat het geval was, wan neer iemand van kleedingst.uk verwisselt. Maar de diepere zin van deze gebeurte- is ligt in den gestadigen groei, 't stijgend i zelfbewustzijn en de toenemende kracht der gemeente. Wanneer men op 't verle den van Boskoop terugziet is het of er een wonder gebeurt, is een wonder, dat duidelijk maakt, dat de inwoners hard hebben gewerkt en de leus voor oogen hebben gehad: wat men doet, moet men goed doen. Boskoop is wederom geworden een van de belangrijkste economische kernen van ons gewest, waarvan de naam tot in de verste hoeken der aarde niet on bekend is. Wie het oude Raadhuis gekend heeft, zal zich afvragen, of dit nieuwe gebouw in de toekomst evenredig zal zijn aan den bloei der gemeente. Spr. gelooft daaraan niet te mogen twijfelen, wanneer het ac tief gemeentebestuur op den ingeslagen weg voortgaat, Als vertegenwoordiger van de Kroon besloot spreker met zijn beste wenschen uit te spreken voor den bloei van Bos koop ten voordeele van het gansche vaderland(Applaus). Daarna sprak hel oudste lid van den Gemeenteraad, de heer P. Loeff. Dit. jaar, zeide spr., is een belangrijk jaar. Onge veer 27 jaar geleden kwam voor het eerst op de Raadsagenda voor: het bouwen van een nieuw gemeentehuis. Het resul taat van de toenmalige besprekingen was een drietal teekeningen, doch de bouw- cijfers schrokken den Raad af. Denk eens san: 30.000. Dat was den Raad te mach tig! doch tusschen den toestand der finan ciën toen en nu is een groot verschil. Er zou nog veel water door de Boskoopsche brug stroomen, voor het plan opnieuw aan de orde kwam, hetgeen eerst gebeur de toen Prov. Staten het- oude Raadhuis wilden aankoopen ten dienste van de Gouwe-verbreeding. Een gunstig terrein was het. nieuwe Raadhuis het vroegere sportterrein werd spoedig gevonden. Thans is daar dit schoone gebouw verrezen, waarmede spr. de gemeente van harte gelukwenschte. Als oud-Raadslid sprak de heer F. J. Grootendorst. Spr. herinnerde aan den tijd, toen de Raad vergaderde in de recht- kamer van de herberg van de heeren Hul sebosch en v. d. Beek. De oude sohool was toen al een heele verbetering; tot nieuw bouw een gebiedende noodzakelijkheid werd. Spreker wees erop, dat Boskoop voorheen een armoedige plaats was. Spr. zou echter willen opmerken, dat. energie en kennis niet. alles vermogen, maar wij in dien voorspoed moeten zien Gods goe de hand. De gemeente-secretaris, de heer Van Hees zeide, dat temidden van al het so bere en primitieve van het oude gebouw de samenwerking steeds gemoedelijk is geweest. Spr. hoopt, dat deze sfeer va A vertrouwen in het nieuwe, moderne ge bouw niet zou verdwijnen. De burgemeester van Gouda, de heer Gaarland, sprak namens de burgemees ters der omliggende plaatsen een woord van gelukwenseh. Dit raadhuis getui gend van het bloeiend heden toont dat men vertrouwen heeft in de toekomst, De heer v. d. Meulen, rijksontvanger, dankte voor de keurige huisvesting van de belasting-administratie. De burgemeester zeide in zijn slotwoord dat. hij hoopte, dat alle goede wenschen in vervulling zouden gaan en verklaarde hierna het Raadhuis geopend. Daarna werd een dronk op het nieuwe Raadhuis uitgebracht. Op het plein speel de „Excelsior" het „Lang zullen zij leven" en daarna het „Wilhelmus", dat door den Commissaris en den Burgemeester vanaf het balcon werd aangehoord. Hiermede was de plechtigheid gesloten en bleven de gasten nog eenigen tijd bij een. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Augustus zijn ter Secretarie aan gegeven de volgende slachtingen: Bedrijfs- slachtingen: 21 koeien en 18 varkens. Noodslaehtingen: 2S varkens. 1 big, 1 geit, 1 schaap, 1 koe en 1 graskalf. Ingevoerd werd 560 K.G. vleesch. Ontvangen werd 280 keurloon. Processen-verbaal. In den loop der maand Augustus zijn door de politie al hier 32 processen-verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koninginnefeest. Dinsdag werden de Koninginnefeesten voortgezet, Te 7 uur had de Harmonie Katwijk zich opgesteld op den omloop van den kerktoren voor het geven van Koraal- muziek. Mode door den gunstigen wind was dit in bijna het geheele dorp goed hoor baar. Tegen 9 uur was de toeloop naar het veilingterrein der Tuinb.ver. K. en O. Daar waren samengekomen de deelnemers aan de te houden spelen met versierde rijwie len en auto's. Allereerst had de beoordee- Hng plaats der versierde rijwielen, waar van er bij u-aren die keurig waren in orde gebracht. De jury, bestaande uit de heeren Xic. Bos, C. Braun en J. v. Elk, had hier geen gemakkelijke taak. Dit. bewezen de behaalde punten trouwens wel. De uitslag was als volgt: No. 1 Jan Zwaan W.J.zn. met 25 1/4 p., no. 2 Marie Verhart 26 p., no. 3 Rika Zwaan 25 3/4 p., no. 4 Jan Zwaan C.zn. 24 1/4 p. Dan ging men in optocht door het dovp naar het feestterrein, waar zou plaats heb ben ringrijden met fietsen voor dames en heeren en ringrijden op het losse paard. De uitslag was: ringrijden op het losse paard no. 1 P. v. d. Gugten Joh.zn., no. 2 D. v. d. Gugten D.zn., no. 3 Cor Kuyt, no. 4 B. Verveer. Ringrijden op fietsen voor dames: no. 1 Tina Lange, no. 2 Arendje Pronk, no. 3 Marie Haremaker. no. 4 Cor v. d. Gugten, no. 5 Jo v. Rijn. Iedem voor heeren: no. 1 Cor v. d. Does, no. 2 W. Luy- ten, no. 3 J. Zwaan Cor.zn., no. 4 J. Ouds- hoorn. De Harmonie had vanaf het begin tot den middag de feestelijkheden door opgewekte muziek opgeluisterd. Hierna ging men huiswaarts om den iiv- wendigen mensch te versterken om te 2 nnr met de andere spelen, ringrijden per auto, tonnetje steken en stoelendans aan te vangen. Blijft het ringrijden altijd iets aantrek kelijks, nog veel meer is dit het geval bij het tonsteken. Honderden verdrongen zich rond het terrein om dit spel te kunnen vol gen, waarbij het vermakelijke zich steeds herhaalde dat een nat pak getaald werd. Een grappig tooneeltje was het, toen e>en 20-tal der jongelui, als echte waterratten, zich, nadat hun rol was uitgespeeld, naar den Rijn begaven en tot groote vermake lijkheid van de aanwezigen in massa ge kleed en wel in den Rijn sprongen en daar nog menig staaltje van zwemkunst ver richtte. Ook de Stoelendans blijft e>en vermake lijk en interessant spel, ook soms ver moeiend. De uitslagen der spelen waren als volgt: Ringsteken met auto: No. 1 H. v. Leeuwen, no. 2 W. Lange, no. 3 J. van Maanen, no. 4 Marie Lange, no. 5 J. v. Beelen. Tonsteken: 1ste pr. Henk Boter- mans, 2e pr. Jan Meijer Jacz., 3de pr. J. Verhart, 4de pr. H. Looyenstein. Stoelen dans: lste pr. Annie van Rijn, 2de pr. Piet je Haasnoot, 3de pr. Anna Verdoes, 4de pr. Anna v. d. Boog, 5de pr. Co Haasnoot, 6de pr. Annie Bekker. Daarna -ging de tocht weer huiswaarts, in afwachting van het avondfeest. Te ruim 8 uur werd een liebtstoet opgesteld op het Kerkplein, welke stoet, voorafgegaan door het Muziekkorps van Katwijk aan Zee, een tocht maakte door het dorp'. Een reclame wagen van de bloemenfirma Heemskerk v. d. Meij behaalde hierbij den lsten prijs, terwijl een groep Bulgaarsche bloemen meisjes den tweeden prijs verwierven. Ook deze stoet maakte de gewone rondwande ling en werd teen ontbonden aan de Turf markt. Het dorp was, evenals den vorigen avond, heel aardig met lampions versierd. De feestvierenden verzamelden zich bij de mu ziektent bij „De Roskam", waar de avond verder vroolijk werd doorgebracht. De Harmonie van Katwijk aan Zee hield er deze vroolijkheid flink in. En hiermede was het feest weer afge- loopen. De Oranjevereeniging heeft eer van haar werk gehad. Het is een zware taak geweest, die tot het einde goed is af gewerkt. en waarvoor het bestuur een extra woord van lof toekomt. Als de drank is in den man. Zekere R. uit Valkenburg, die te veel aan Bacchus geofferd had, reed met zijn rijwiel tegen de brug op aan den "Wassenaarschen weg. De brug bleek daar wel tegen te kunnen. Niet echter R., die, toen de politie hem daar langs den weg vond, over hoofdpijn klaagde. Door de politie is hij, in afwach- tinge. of hij zich, na zijn roes uitgeslapen te hebben, plezieriger zou gevoelen, opge borgen. KATWIJK AAN ZEE. Koninginnefeest. Ook ons zeedorp heeft gisteren zijn Koninginnefeest ge vierd. hetwelk al v^oeg in den morgen aanving. Te 7 uur werd er door het dorp reveille geblazen door herauten te paard. Die nog niet in de kousen was deed dit spoedig, want nadat te 8 uur Koraalmu- ziek was gegeven vanaf den toren der Nieuwe kerk, begon te 9.30 reeds de rond gang der schoolkinderen. In den voormiddag had ook nog het ringrijden plaats op fietsen, voor meisjes en jongens. Hiervoor was groote animo en nam dan ook den voormiddag in beslag. Mooie prijzen waren hiervoor beschikbaar. Te half t.wee had de Historische Alle gorische optocht plaats. In den stoet wa ren de volgende groepen: Herauten te paard, de muziekver. U. N. I., het bestuur der Oranjever., Neptunus met. gevolg. Ro- meinsche soldaten, bewoners van den Brit tenburg, oude Katwijksche klederdrachten Kat.wijksche bruiloft, boeren op tandem, een omroeper. Indianengroep. Hierna hield de Gymnastiek-vereeniging „Hercules" aan de Boulevard een gym- nastiek-demonstratie, waarvoor de vele aanwezigen de gymnasten luide toejuich ten. Des avonds had dezelfde optocht, plaats van 's middags, doch nu als lichf- stoet. De Harmonie Katwijk te Katwijk a. d. Rijn gaf des avonds een concert, in de tent- aan de Boulevard vaarbij de gebrui- .kelijke rondedansen werden uitgevoerd. Een schitterend vuurwerk aan de Boule vard besloot het feest dat. niet alleen de belangstelling trok van de Katwijkers doch ook van zeer velen daarbuitep. Voor al in den avond was de belangstelling buitengewoon groot. LANGERAAR. R. K. Voetbalver. „S. D. 0." Deze week vergaderde de voetbalver, in het Patronaatsgebouw. De notulen worden on der dank goedgekeurd. Nu komt het be langrijkste punt. van de agenda, n.l. het. a-1 of niet mee doen aan de a.s. Competi tie. De Voorz. licht dit nader toe, vooral daar op heden zoo weinig enthousiasme onder de leden voor de voetbal is, wat spr. ten zeerste betreurt., vooral daar er nu toch eenmaal een Roomsche ver. is en deze gemakkelijk kan blijven bestaan. Daar is echter medewerking voor noodig, vooral onder de leden. Spr. zegt. dat de ver. wel aan de com petitie deel kan nemen, indien de leden er vóór zijn en ook genoeg leden, maar indien dit het geval niet is. dan kan men die moeite en onkosten wel sparen. Ver der vraagt, hij wat. de leden er over denken. Een der leden zegt, dat er geen reden meer van bestaan is voor S. D. O., en ook zeker dan niet om deel te nemen aan de competitie. Hierover ontstond nogal eenige discussie. De Voorz. maakte een voorstel om de vereeniging dan maar te ontbinden of niet. Al de aanwezige leden waren voor ontbinding. Vervolgens deelde de Voorz. mede. dat. er nu nog twee wedstrijden te spelen zijn, waarvoor hij zeer gaarne zou willen, dat de leden dan toch eenmaal en voor den laatsten keer, allen present, zullen zijn, waarmede de leden accoord gingen. Er heerscht geen aangename stemming onder de leden, want de trouwe leden van S. D. O. waren nu uitgevoetbald, hetgeen zeker zeer jammer is. Zij waren nu een maal in een Room6cho ver., maar vanwege de l&kschheid van enkele leden zijn zij ge. noopt het voetballen er aan te geven. Het bestuur van S. p. O. komt zeker een woord van lof toe voor al wat het gedaan heeft vooral de laatste jaren. Het ging altijd met noesten arbeid voorwaarts, wat som- tijds zeer veel zorg en moeite baarde, maar zij deden het altijd met groot plezier. Het is te bejammeren, dat het er zoo wei- nig pleizier van gehad heeft. N00RDWIJK. Noodlanding. Het militair vliegtuij dc Fokker-verkenner C 1 heeft gisterenmid dag bij het honden van schietoefeningei ten Zuiden van Noordwijk een noodlan. ding moeten doen, tengevolge van het de fect worden van de olieleiding en het los raken van een schroef. Heb vliegtuig, bestuurd door den ser geant-vlieger C. de Nes, en den mecani- cion Engelenburg, werd na de landing, die zonder ongelukken verliep, naar den voet van het Huis ter Duin gesleept. Hoewel uit Soesterberg onmiddellijk hulp werd ontboden, zal het vliegtuig pas he den kunnen vertrekken, met het ook op het slechte getij. R0EL0FARENDSVEEN. Kath. Bouwvakarbeidersbond. Dezer dagen vierde de afd. Roelof- arend s veen van de R. KL Bouwvakarbei dersbond haar 10-jarig bestaan. Des mor gens waren bijna alle leden tot de H. Ta- fel genade-Td. Na de H. Mis vereenigden de leden zich aan een gemeenschappelijk ontbijt in de Pancratiuszaal, waarbij het woord voerde de heer J. A. Gortzak, voor zitter. Spr. spoorde de leden aan ijverig te zijn in het vervullen van hun plichten en wekte vooral de jongeren tot propa- gandistischen ijver op. Des middags had een gecostumeerde voetbalmatch plaats. Het geheel werd opgeluisterd door de muziekvereeniging van Nieuwe-Wetering. Het publiek toonde zeer veel belangstel ling; de opbrengst aan entree bedroeg 80, welk bedrag werd afgedragen aan het vaandelfonds. We wenschen dezen energieken bond een steeds stijgend suc ces toe. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer blijft nog zeer groot, te groot in evenredigheid tot de vraag. Buiten, of buiten de stad wonen den, hebben geen bloemen van noode. Hun tuintje levert meer dan voldoende op voor eigen behoefte. Het verkoopen gaat dan ook slecht. De prijzen zijn laag. Betaald werd: Gladiolen 0.201.30, Dahlia's 0.251.60, Leeuwenbekken 23, Mont- bretia's 0.150.25, Lelie's 0.110.27, Asters in verschillende kleuren 0.07— 0.19, Lilyputter 24. Statice 0.040.25 Stroobloemen 24, Zinnia's 0.450.50, Anjers 0.500.75, Scabiosa 0.12020, Convilli's 0.350.50. VOORHOUT. Bouwvergunningen. B. en W. dezer gemeente hebben de navolgende bouwver gunningen verleend: le. aan het bestuu van den Mottigerpolder tot het bouwei van een electrisch gemaal aan den van den Berg van Heemstedenweg; 2e. aan het bestuur van den Beekpolder tot het bou wen van een electrisch gemaal in den Beekpolder; 3e. aan den heer Chr. v. Leeu wen tot het bouwen van een woonhuis langs de Boekhorstlaan en 4e. aan den heer G. C. Prins tot het bouwen van een land huis langs de Hoofdstraat. WASSENAAR. Koninginnefeest. Zooals bekend werd Woensdag en he den in onze gemeente de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd. De feesten wer den Woensdagmorgen geopend te half ne gen ure met Koraalmuziek en Vaderland- sche liederen door de Muziekvereeniging „Excelsior" op het Dorpsplein; ondanks het vroege uur waren er vele belangstel lenden op de been, die met de grootste aan dacht naar de keurig uitgevoerde muziek nummers luisterden. Tegen negenen kwam er meer drukte in de met vlaggen rijkelijk versierde straten, om getuige te zijn van den optocht der schoolkinderen. Bij hon derdtallen trokken zij op naar het Dorps plein en nadat ©en stoet was geformeerd, werd een rondgang door het dorp gemaakt Voorop ging de gemeentepolitie, dan volg de „Excelsior" met haar fleurig vaandel en keurig uitgedoste muzikanten, vervol gens het bestuur der Koningin Wilhelmina. Vereeniging en tenslotte in bonte kleuren mengeling de kinderen. Op het Molenplein gekomen werd de stoet gesplitst in stuk ken van twee laagste klassen naar het Centraal Theater, waar zij werden vergast op een filmsprookje en versnaperingen cn de grooteren naar het feestterrein, om te profiteeren van draaimolen, zweefmolen, ponniebaan of cakewalk en een genieten van de' geurige poffertjes uit de poffertjes kraam. Vroolijk was de stemming overal, waartoe niet. in het minst bijdroeg het bijzonder prachtige weer. Des middags werden op het feestterrein verschillende kinderspelen gehouden, waar voor als immer veel belangstelling was. Dezen waren de grabbelton, veldloop met wagentjes, stoelendans voor meisjes en touwtrekken. Eerst aan den trein en kuip jesteken voor jongens. Vooral het laatste nummer wekte vaak de lachlust der aan wezigen. Menigeen kreeg een nat pak, dat echter in de brandende zon snel op droogde en bij de deelnemers wel geen nadeelige gevolgen zal achterlaten. Op het feestterrein heerschte een vroolij- ke gezellige drukte. Velen vermaakten zich in de vermakelijkheden en bekommer den zich bijna niet om de hitte, welke soms bijna ondraaglijk was. W0UBRUGGE. Loop der bevolking. Gedurende maand Augustus zijn alhier ingekomen: G. Bol en gezin van Muiden. C. de Jon? van Leiden en P. L. Noordermeer van Veur- Vertrokken zijn: J. Maurits en zoon naar Sassenheim. H. E. van Wijck naar Oegst- geest. H. van Breda naar Rotterdam A. Hoogteyling naar Haarlem en J. v»3 S^treek naar Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8