DE OPENING VAN HET NIEUWE RAADHUIS TE BOSKOOP HET ZWAAR WEER VAN DINSDAGNACHT. Branden op tal van plaatsen. In de omgeving van Nijmégen. In de omgeving van Nijmegen is Dins dagnacht op verschillende plaatsen de bliksem ingeslagen en gingen huizen in vlammen op. Te Groesbeek brandde af de 'woning van van W. Boelens. Op den Mus- 6chenberg te Wijchen brandde af de wo ning van P. Kersten. Te Herpen bij Oss It J. de dubbele woning van L. van Erp 'een prooi der vlammen. Te Schayk bij |Oss brandde de woning van J. Lamers af. Te Mill brandde af de woning van v. d. l'Kruysen. Te Haps is de landbouwerswo ning van Barten afgebrand. Te Ewijk de woning van den landbouwer Bakker en te iHuissen de woning van den warmoezier Gerritsen. Verschillende boerderijen in Fries land een prooi der vlammen. Ook boven Friesland heeft een hevig onweder gewoed; vooral in het gebied van de groote meren was het noodweer. Verschillende boerderijen brandden af, terwijl een groot aantal koeien in de weide werd doodgeslagen; o.a. werden de boer derijen van de landbouwers Haanstra, Heidenschap bij Workum, en die van de familie Jaarsma bij Langweerd een prooi der vlammên. Te l'pekolsga en de Balk werden twee groote boerderijen door het hemelvuur vernield. Te Oudenkaske brandde de boerderij van de gebroeders Postrna af, terwijl eenig kleinvee omkwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Donderbroek sloeg de bliksem in een woonhuis aan den Balkweg, dat ge heel verbrandde. Boven Sneek en omgeving. Gisterennacht woedde een hevig onweer bo%'en Sneek en Friesland's Zuidwesthoek Naar wij vernemen sloeg de bliksem op verschillende plaatsen in. Zoo is de boer derij van B. H. onder Heidenscbap ge heel afgebrand, terwijl ook de boerderij van T. J. te Nijega (H.O.N.) een prooi der vlammen werd. Bij dezen laatsten brand kwamen 12 stuks vee om. Onder Langeveer ging de boerderij van J. in vlammen op; te Traphorne onder Harick trof hetzelfde lot twee koomelkerij- er: van L. K. en P. de V. Ook de molen van den Koevorderpo'lder aan den rijks straatweg is totaal afgebrand. Voorzoover bekend zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Te Eelde. Te Eelde sloeg de bliksem in de boer derij van den heer H. Groenwold. De ge- heele boerderij met de behuizing brandde totaal uit. Een zeer groote hoeveelheid hooi en haver werd eveneens een prooi der vlammen. Een bijgebouwtje kon behou den blijven. De bewoners konden zich nog tijdig redden. De brandweer van Eelde stohd machteloos. Verzekering dekt de schade. Uit Helmond. Van Dinsdag 8 uur tot gisterenmorgen half vier heeft in oostelijk Noord-Brabant een ontzettend onweer gewoed, gepaard gaande met plotselinge slagregens en he vige windstooten. De gansche hemel was t.usschen genoemde tijdstippen onafgebro ken één vuurzee; talrijke ongevallen zijn voorgekomen. Te Helmond werd een koe van de wed. v. D. door den bliksem ge troffen en gedood. Verder spleet een reus achtige kastanjéooom. Te Brakel is een boerderij afgebrand; te Deurne werd de nieuwe hoeve van .v. D. door het vuur aangetast; te Zeylberg zijn twee woningen een prooi der vlammen geworden. Bliksem in een motorboot geslagen Ter hoogte van het eiland Borkum is de motorschoener Lotus, Bevaren door kapitein S. Wijnkoop en op weg van België naar Denemarken, met een lading asbest- platen, door een hevig onweder overvallen. Het schip kreeg ernstige schade aan tuigage en zeilen, terwijl een der zwaar den onbruikbaar werd. Het schip is te Oostmahorn binnengeloopen, waar 't her steld zal worden, alvorens de reis te her vatten. Te Doetinchem en omgeving. Ook boven het geheele Graafschap woedde het onweer in al zijn hevigheid. Gedurende een tiental uren was het hemel vuur vrijwel niet van de lucht. Voor zoo ver tot heden bekend, is in de Slangen burg een paard doodgeslagen. Ook is overal belangrijke schade aangericht aan de telefoonverbindingen. In de gemeente Zelhem zijn eenige koeien doodgeslagen. In de gemeente Wehl is «de bliksem op 3 plaatsen ingeslagen n.l. bij Rosmidler, Prins en Giezen; de huizen werden be schadigd, maar brand werd niet veroor zaakt. In Achterwehl zijn twee haverber gen van E. Hagen afgebrand. In de ge meente Gendringen ontstond een begin van brand bij Loman te Netterden en Brug- ma te Wieken. Het vuur werd met brand- blusch-apparaten en ondermelk gebluscht. In de gemeente Wisch werden koeien doodgeslagen en onder Varsseveld brandde een houtmijt af. Vermoedelijk is in het buurtschap Sanderen een huis afgebrand. In de gemeente Didam is een boerderij van J. Buitink te Holthuizen afgebrand. Het vee werd gered. De vrouw van J. v. Doorn werd door dei! bliksem getroffen. Zij kreeg brandwonden in het gelaat, terwijl haar beenen verlamd werden. Het vuur sloeg verder in Bij F. Bruns, waar geen brand maar wel schade werd veroorzaakt.. In het Duitsche grensgebied waren ver schillende branden zichtbaar. Het is be kend. dat de Emmeriksehe brandweer «enige malen is uitgerukt. Kerktoren getroffen. De toren der Ned. Herv. Kerk te Joure >is door den bliksem getroffen. Er zijn i steenen uit den muur geslagen. Bij Arnhem. Te Westervoort sloeg de bliksem in een boerderij van W. A. Jansen; vier kleine kinderen, waarvan de oudste acht jaar was, konden slechts met groote moeite worden gered, daar plotseling het heele huis in lichterlaaie stond. Aan het in veiligheid brengen van meubilair enz. kon niet worden gedacht. Een zeug met negen biggen kwam in de vlammen om. De be woner was laag verzekerd. Te Duiven is een boerderij afgebrand. Brand op de spoorbrug te Culemborg. Op onverklaarbare wijze is Dinsdag avond te ruim 7 uur brand ontstaan aan de Spoorbrug over den Lek bij Culemborg. Zware houten balken onder het. gedeelte dab voor voetgangers is bestemd, brand den over een lengte van 4 tot 5 meter. Het vuur had het hout plaatselijk zelfs reeds 4-5 centimeter diep weggevreten. De brand werd door spoorwegpersoneel gebluscht. INBRAKEN. Te Yeghel is ingebroken bij H. Somers. Het heele huis is bij afwezigheid der be woners overhoop gehaald. Uit een kast in Me slaapkamer is 300 ontvreemd. Voor werpen van waarde lieten de dieven on aangeroerd. Gistermorgen kwam het gezin H., woonachtig op den Haansberg te Etten en Leur tot de onaangename ontdekking, dat ongewenschte gasten zich 4«s nachts door uitsnijden van een ruit toegang tot de woning hadden verschaft. In de binnenka mer lag alles overhoop, terwijl uit een lade een bedrag van ongeveer 700 bleek ontvreemd te zijn. benevens een aantal spaarpotten der kinderen en gouden en zilveren sieraden. Een aantal voor de in brekers waardelooze artikelen lagen bui tenshuis verspreid. Van de daders werd tot heden geen spoor ontdekt. Een laffe oplichter. Te Gorinchem is door de gemeente-poli- tie gearresteerd de 3-jarige C. L.. amanuen sis aan de R. H. B. S. aldaar die voor den 91-jarigen heer O. diens financieele zaken behartigde. L. heeft den ouden heer, die doof en bijna blind is, op verschillende ma nieren straffeloos geld afhandig weten te maken tot een bedrag van ongeveer 1000. Thans is hij gearresteerd als verdacht van verduistering van 300. Hij had n.l. var. den hoer O. opdracht gekregen een stuk te gaan beleenen bij een bank daar ter stede voor 200 gulden. L. vroeg de bank echter het stuk voor hem te willen ver- koopen en vroeg een voorschot van 500. Hij droeg 200 gulden af en de rest wendde hij ten eigen bate aar. Verdachte is heden ter beschikking der Justitie te Dordrecht gesteld. Raadslid verdacht van oplichting. De heer W. N. J., fld van den raad van Oost- en West-Souburg, is gearresteerd, verdacht van oplichting van een bejaard echtpaar, wonende te Aagtekerk. Het zou om een belangrijk bedrag gaan. De gear resteerde is eenige jaren raadslid en wet houder van de vrijzinnige partijen ge weest. Bij de aftreding in 1927 lieten die partijen hem los en werd hij op een vrije lijst gekozen. De moordaanslag te Doetinchem. Men meldt, uit Doetinchem aan de .,Msbd.": In verband met. den moordaan slag op den caféhouder v. d. T. alhier ver nemen we dat B., die een neef van den ge troffene is, een volledige bekentenis heeft afgelegd en gisteren naar Arnhem is over gebracht. De mede-gearresteeerde W. ia uit de voorloopige hechtenis ontslagen. De toestand van v. d. T. is vooruitgaan de en heb levensgevaar geweken. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ONTPLOFFING IN EEN KRUIT FABRIEK BIJ BRESCIA. Groote verwoestingen aangericht. T a 1 r ij lc e dood e n e n g e w o nd e n. Gistermorgen is brand uitgebroken in de kruitfabriek te Castenadolo nabij Bres cia en voordat men de arbeiders kon waarschuwen hadden reeds ontploffingen plaats, waardoor groote verwoestingen werden aangericht. Tot nog toe zijn 17 lijken gevonden, waarvan eenige geheel onherkenbaar zijn. Het aantal ernstig ge wonden bedraagt 20. Stukken houten steen werden tot. op een afstand van duizend meter van de fabriek gevonden. Tel. Meer dan honderd dooden. Bij de overstrooming aan den Indus. Gemeld wordt dat er minstens 109 men- schen zijn verdronken en 2670 huizen zijn vewoest, ten gevolge van de overstroomin gen in den Staat Swat in Britsch Indië. Door vier auto's overreden. In de omgeving van Kassei is een gru welijk ongeluk gebeurd. Een 21-jarig ar beider is in de duisternis op den straat weg door een auto overreden, zonder dat de chauffeur dit waarschijnlijk gemerkt heeft. Althans, de zwaargewonde is op den weg blijven liggen, waar hij achtereenvol gens nog door drie auto's is overreden. Een wielrijder vond tenslotte den ontzettend verminkten man terzijde van den weg lig gen. Tijdens het vervoer naar het zieken huis is hij overleden. Door een toeval is het de politie bekend, welke wagens den man hebben overreden, daar zij dien nacht aan weerskanten van Kassei een autocontrole post had inge steld. Mijnongeval. Op d© mijn Linter bij Limburg aan de Lahn liet. gisteren plotseling een steenblok los waaronder 4 arbeiders bedolven wer den; 3 hunner werden gedood, terwijl de 4e zwaar gewond werd. Trein verongelukt. Volgens een bericht uit Moskou is 50 K.M. van Kasan verwijderd een trein ver ongelukt; verscheidene wagons zijn ver nield, 4 personen zijn gedood en 32 ge wond, gedeeltelijk ernstig. Door den bliksem gedbod. Te Bergen (België) heeft in den afgeloo- pen nacht een hevig onweer gewoed. Twee personen werden door den bliksem getrof fen; een boerderij werd vernield. Hittegolf in Frankrijk duurt voort. Hevige bosch branden in het Zuiden des lands. Ondanks de ettelijke onweersbuien die Dinsdagavond boven Frankrijk zijn losge barsten, duurde ook gisteren de hittegolf met onverminderde kracht voort. Om vier uur in >len middag wees de thermometer te Parijs 95 graden in de schaduw aan. Zooals gewoonlijk heeft, de hitte de grootste schade buiten Parijs aangericht. In dc omgeving der metropool hebben ook de onweersbuien weinig onheil ge- sticht, maar in het Zuiden van Frankrijk nemen de boschbranden een alarmeerend karakter aan. De toestand bij Toulon, waar eenige bossehen in brand stonden, is echter iets gunstiger; volgens de laat ste berichten schijnt men het vuur mees ter te zijn. Tel. De hittegolf in de V. S. De sedert eenige dagen in de Noord oostelijke Amerikaansche staten heer- schende ongewoon hevige hitte duurt nog steeds voort. In New York wees de thermometer gis teren 35 .gr. C. Dit was de warmste dag van het jaar en de warmste Septemberdag sedert meer dan 50 jaren. Van overal komen berichten binnen over personen die door een zonnesteek getrof fen zijn en boschbranden. In Massachusetts worden verscheidene plaatsen door een boschbrand bedreigd, welke zich reeds over een oppervlakte van 7 K.M. uitstrekt. Nijpend watergebrek in België op komst. Weiden in de omgeving van Brugge uitgedroogd. In België begint de waterschaarschtc zich met nijpende scherpte te laten voelen. In de hooggelegen weiden der Belgische Ardennen ondervindt men reeds geruimen tijd last met het verzorgen van het vee. Thans wordt ook uit. West-Ylaanderen be richt, dat de moeilijkheden der water bevoorrading toenemen. In de Noordelijke gemeenten van het arrondissement Brugge, o.a. van Sint An- dries, Varssenaore, Meetkerke, Zuyenker- ke, wordt de toestand hachelijk. De wei den liggen uitgedroogd, de slooten staan leeg. De landbouwers hebben ten koste van groote offers him waterputten ver diept. Desondanks wordt, het hoe langer hoe moeilijker om drinkbaar water te putten. De dienst van openbare werken (water staat) ziet met groote strengheid toe op het handhaven van het waterpeil in het. Oostendsch kanaal, om de scheepvaart niet te belemmeren en duldt derhalve niet dat water zou worden afgevoerd. Aan de provinciale autoriteiten zijn reeds petities gezonden, waarin op den zorgwekkenden toestand wordt gewezen. Tel. Pestgevallen in Griekenland. Uit Piraeus wordt gemeld, dat er daar drie pestgevallen zijn geconstateerd. De regeering heeft de noodige maatregelen genomen. Zijn werkgever en diens vrouw vermoord. In Kaposvar (Hongarije) heeft een land arbeider zijn werkgever met een bijl ge dood en daarna diens echtgenoote in den slaap geworgd. Toen hij met de geroofde buit wilde vluchten werd hij door een dorpsbewoner aangehouden en in handen der politie gesteld. De dader bekende de misdaad onmiddellijk. Gruwelijke roofoverval. Uit Limburg (Duitschla-nd) wordt ge meld Gistermorgen te tien uur is een da me, die op het slot Schaumburg voor her stel vertoefde, op een wandeling in het bosch door een tot dusverre onbekend ge bleven man overvallen en neergeslagen, waardoor zij een ernstige schedelfractuur opliep. De man sneed de bewusteloos op den grond liggende dame verschillende vingers af, om de ringen machtig te wor den. Een man, dien men er van verdacht den dader te zijn en dien men nog vanmorgen te Freiendiez arresteerde, moest weer worden vrijgelaten, daar het inmiddels tot bewustzijn gekomen slachtoffer zeide, dat de gearresteerde niet de dader was. Stamhoofd gedood. Uit Peshawar wordt gemeld: Het hoofd der Lowargais Khan Basadur Aubar Khan is door een bom gedood. Men gelooft dat de drijfveer voor den moord een veete tus- schen stammen is. Deze twisten komen vaak tusschen Pathans en Afghanen in Indië voor. Het slachtoffer sliep toen de bom door onbekenden werd geworpen. Een ontrouw postambtenaar. Een post-ambtenaar, werkzaam in het Noorder-station te Parijs, is aangehouden omdat gebleken is, dat hij in de maand Maart voor 700.000 frank aan edelgesteen ten heeft verduisterd. Een medeplichtige heeft het grootste gedeelte van het ge- stolene verkocht. Het welvarende en vermaarde Boskoop nog steeds als ware het een tweede rangsdorpje van het groote wegennet uit gesloten bezat, tot nog toe behalve smalle en onooglijke grintwegen, een even onooglijk Raadhuis. Een vreemdeling kon heel Boskoop doorwandelen en bewonde ren, maar het. zou nooit bij hem zijn opge komen het. .,parlementsgebouw" van deze bloeiende en rijke gemeente te zoeken in het gele oude huis aan den oever van de Gouwe. Dank zij de op handen zijnde. Gouwe- verbreeding, en dank zij de royale wijze, waarop dc gemeenteraad den nieuwbouw heeft ondernomen, is aan dezen toestand thans gelukkig een einde gekomen. Bos koop. dat zich eerst schaamde, heeft thans een Raadhuis gekregen, waarop het groot kan gaan kloek van buiten, vorstelijk van binnen. Het gebouw is gelegen in het hart van de gemeente, aan de Zijde, aan een ruim plein. Uit de architectuur en opzet van het nieuwe Raadhuis, ontworpen door den ar chitect D. L. Landman, blijkt, dat het sil houet daarvan in aansluiting en overeen stemming is gebracht met de landelijke ligging van deze schoon gelegen en voort varende gemeente. De buitenarchitectuur is realistisch ge houden. d. w. z. zij is louter een bouwkun stige weerspiegeling van het daarbinnen aanwezige organisme. De indeeling van het gebouw en de on derscheiden diensten is zoodanig gekozen, dat deze zich volkomen aanpassen bij den juisten ging van zaken. Op den beganen grond bevinden zich, bereikbaar via vestibule en hal. de Bur gemeesters- en Secretariskamer, Bode- wachtkamer. garderobe, toiletten, enz. In onmiddellijke verbinding met de Secretariskamer staat de kantoorruimte voor de z.g. Secretarie, met 4 loketten uit komend in een publieke hal. Deze publieke hal, die onmiddellijk van buitenaf door het publiek kan worden bereikt, vormt het centrale punt. waar alle andere diensten, met. name Politie, Veearts. Gemeente-Ont vanger samenkomen. Een gang geeft een directe verbinding met het Hoofdgebouw. Een aparte ingang in den westelijken zijgevel leidt naar het kantoor van den Rijks-Ontvanger. Een hal met 2 loketten biedt voldoende gelegenheid tot offeren". Op de eerste verdieping in het hoofdge bouw bevinden zich: Raadzaal met pu blieke tribune, vergaderkamer Burgemees ter en Wethouders, commissiekamer, kan toor Gemeente-Architect, garderobe en toiletten. Al deze vertrekken worden bereikt van uit een ruime hal, In den rechtervleugel van het gebouw zijn naast de reeds genoemde dienstruim ten, ondergebracht 2 cellen, een garage voor de autobrandspuit en een woning voor den conciergc-bode van het Gemeentehuis. Ter weerszijden van den hoofdingang zijn twee beelden, verrijzend uit twee met Calceolaria Regusa en Lobelia gevulde bloembakken, de Flora" symboliseerend, aangebracht, welke beelden zijn uitgevoerd door den beeldhouwer L. S. W. van der Noordaa, te Amsterdam. Den hoofdingang betredend, komt men via een vestibule in de met Malplaquet en zwart-marmeren banden bekleede laai en trappenhuis in dezelfde uitvoering. Ter linkerzijde ziet men de Burgemees terskamer. waarvan de wanden bekleed zijn met een eiken lambrizeering, waar boven een stofbespanning met koordafzet- ting. In een nis bevinden zich twee vaste boekenkasten, ter linker- en ter rechter zijde gegroepeerd van een marmeren haard- mantel. Boven deze schoorsteenmantel komt een schilderstuk van een zeer oud Boskoopsch dorpsgezicht een geschenk van den heer J. IT. van Straaten van Nes. In het midden van de kamer prijkt een kostbare kroon, geschonken door den heer J. van Gelderen. De 2.60 M. breede hoofdtrap, van com- blanchien en zwart-marmer, en ter weers zijden in dc benedenhal, bekroond door 2 bronzen lantaarns, zijnde een geschenk van de Vereen, voor Boskoopsche Culturen (Pomologische Vereeniging), leidt naar de hal op de eerste verdieping. Op het tusschengelegen bordes kan men de 3 gebrandschilderde traphuisra- men, welke elk een lengte van 4 M. heb ben, aanschouwen.' Deze drie ramen bevatten de, in orna- mentale versieringen gevatte, wapens van Nederland, Zuid-Holland en Boskoop, on der welke wapenramen op gezichtshoogte drie typisch Boskoopsche dorpsgezichten zijn afgebeeld, resp. voorstellende de Dorpstraat W.Z. omstreeks 1790. de Bie zen tusschen Rozenlaan en Tuinstraat omstreeks 1915 en de Ham met Gouwebrug omstreeks 1790. De wanden van de hal op de le ver dieping is tot 1.60 M. hoogte met eiken hout, met tombac-inlegwerk en Coroman- delversieringen betimmerd. Een hooger opgaande deuromlijsting, 'aanvangend in twee bloemen- of planten- zuilen accenteert den Raadzaalingang. Boven welken ingang met. eoromandel de volgende spreuk 'op een paneel is aange bracht: De Heilyge Eendraght is het Sout. Dat Huys en Stadt- in wesen houd. Door laatstgenoemden ingang betreedt men de Raadzaal, waarvan tot 2 M. hoog te de wanden met eiken-, tombac- en coro- mandel-inlegwerk zijn betimmerd, met daarboven een met gouddraad doorweven stofbespanning tot aan de frieslijst. Direct, boven den ingang in de Raad zaal is in vaste omlijsting opgenomen een olieverf-beeltenis van H. M. de Koningin. In den rechterwand is een schilderij, geschonken door den Edelachtbaren heer P. A. Colijn. opgenomen, voorstellende het thans nog slechts enkele dagen in gebruik zijnde oude Raadhuis, gezien vanaf de Voorkade. In den tegenovcrgestelden wand bevindt zich een uurwerk, wat door vorm, kleur en omlijsting, geheel in de betimmering is verwerkt. De ramenwand is door het vele en kleurenrijke gebrandschilderde glas in lood een bijzondere geworden. Aangezien de zaal behalve voor raadszittingen en officieele ontvangsten tovens dienst zal doen voor trouwplechtigheden, zijn de glas in loodramen-verbeeldingen van 's men- schen loven en gebeuren, en in hoofdzaak verwerkt tot, do 1 jaargetijden. Raam 1 is geschonken door de Rotterd. Banikvereen.; liet 2e. 3o en 4e raam is ge schonken door den Bond van Plantenhan- delareu en hot 5e raam is geschonken door dc Fa. Goedewaagcn en Zonen. Verder bevinden zich in het fries ge brandschilderde ramen van de twaalf die- renricmteekens, afgewisseld met geometi- schc sterfiguren. Alle gebrandschilderde ramen zijn ont worpen door den sierkunstenaar Roelf Berbrands te Haarlem. De vloer van de Raadzaal is een z.g. parketvloer met commandelbanden. In het. midden prijkt onder de U-vormige tafel voor de Raadsleden, het door de Boskoop sche burgerij geschonken handgeknoopt tapijt, waarvan de randversieringen in vorm en kleur geheel in overeenstemming zijn gehouden niet de aankleeding van de zaal. In het midden van het tapijt is het gesfyleorde Boskoopsche wapen geweven. De plafonds van Raadzaal en hoofdhal len zijn alle in geometisehe figuren uitge voerd, in welke figuren de verlichtings- ornamenten en kronen zijn opgenomen. Afdalend tot de dienstruimten zien we dat alle gangen, vestibules en hallen met, tegels zijn bezet, hetzij in de combinatie groen met zwart; hetzij in grijs met terra cotta en zwart. De werk- en kantoorruimten zijn met linoleum op betonnen ondervloer belegd. In de hoofd vertrekken met name: Secre tarie, kantoor Gemeente-Ontvanger en kantoor Rijks-ontvanger zijn betonnen en Lips' kluizen ingebouwd. Voor het groote archief van de Secretarie is een ruimte ter grootte van 6.50 X 10 M. in den kelder gereserveerd. Deze ruimte is tot 2 M. hoogte met roode en zwarte baksteen-or namenten bezet. Het bouwwerk is uitgovoerd door de aannemers Scheer en Karman te Bode graven. De tapijten, loopers, stofbespanningen enz. zijn geleverd door de fa. Gebr. van der Geur to Boskoop. Do mcubilecring van do Raadszaal is vervaardigd door do Fa. Modderkolk en Dijs te Waddinxveen. terwijl de meubilee ring in andore vertrekken werd uitgevoerd door de Gebrs. van Pelt te Boskoop. Met het leveren en leggen van linoleum belastte zich de Fa. J. W. v. d. Willik te Boskoop. Verder zijn o.a. nog de volgende schen kingen aangeboden: een Voorzittersstopl door wijlen den lieer Dr. H. van der Tak, een Voorzittershamer door den heer N. Barendsz, een schilderstuk door den heer H. A. Boekraad en een echt lederen band voor het bewaren der raadsstukken door de Boskoopsche Handelsdrukkerij. Aanvaarding der geschenken. Gistermiddag to 1 uur had in de Raad zaal de aanvaarding plaats der verschil lende schenkingen. Aanwezig waren daar bij afgevaardigden uit de burgerij en allen, die aan het gemeentebestuur een geschenk hadden gegeven. De burgemeester hield hierbij een rede. Tot het comité uit de Burgerij (welke een handgeknoopt tapijt voor de Raadzaal had aangeboden), zeide spr. te gevoelen, dat uit dit geschenk sprak hot hart der Bur gerij, want al twijfelen wij niet aan de waardeering van Boskoop's ingezetenen voor al het vele wat de Raad in het be lang der gemeente verricht, deze zaal spreekt tot de verbeelding van het publiek niet in de eerste plaats als Raad- maar als Trouwzaal. De officieele opening. Eenige uren later had in de Raadszaal de officieele ingebruikneming plaats. Het trappenhuis, de gangen, de raadzaal was met een pracht van bloemen versierd. In de toekomstige secretarie *as een kleine, maar zeer mooie tentoonstelling van Bos koop's culturen opgesteld. Onder de zeer vele genoodigden merk ten wij o.a. op de burgemeesters en wet houders van Hazerswoude, Benthuizen en Waddinxveen, den burgemeester van Gouda, weth. van Leeuwen en de gemeen tesecretaris van Alphen a. d. Rijn, den burgemeester van Nieuwer-Amstel, broe der van Boskoops' burgemeester, den pas toor van Boskoop en de predikanten. Een groote menigte belangstellenden had zich voor het Raadhuis opgesteld, om de aankomst van den Commissaris der Koningin bij te wonen. De Commissaris, die vergezeld was van den. chef van zijn kabinet, jhr. Thomassen a Thuessink v. d. Hoop van Slogteren, werd aan den hoofdingang ontvangen door B. en W. van Boskoop en naar de Raad zaal geleid. Onmiddellijk daarop ving de plechtigheid aan. Dp burgemeester van Boskoop hield daarbij dc volgende redevoering: Rede van den Burgemeester. In de inleiding herinnerde spreker aan de inwijding van het Amsterdamsche Raad huis in 1655 met een dankdienst in de ker ken, een plechtigen optocht en een maal tijd. Evenals destijds nagenoeg elke stad haar Godshuis, door aller hulp en offer vaardigheid menigmaal geworden tot een 3—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7