UIT DE OMGEVING SPORT LUCHTVAART De wereldvlucht van de Zeppelin TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN r BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 5 Sept. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instiiuut te De Bildt: Hoogste barometerstt.768.3 te Isafjord. Laagste barometerst.: 755.6 te Röst. Verwachting tot den avond van 6 Sept.: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Aanvankelijk nog zwaar be wolkt met kans op onweer. Later tijdelijk opklarend. Iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR 22.4 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 20 gr., 12 uur 21 gr., 3 uur 22 gr. C. De Zijl: 7 uur 19.5, 12 uur 20.5 gr., 3 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 8.10 uur tot Vrij dagmorgen 4.49 uur. Oranjefeest Rijn en Schiekade. Met groote opgewektheid is gisteren avond door de bewoners van de Rijn en Schiekade het jaarlijksch Oranjefeest ge vierd. De weg met de tallooze brandende lampions bood een schitterenden aanblik en zeer ve^n uit de stad brachten er een kijkje,' zoodat er een ongewone drukte heerschte. Des middags werden er volop kinderspe len gehouden en des avonds gaf het mu ziekgezelschap „Polyhymnia" er een con cert. De voorzitter van de vereeniging, de heer G. E. E. Kuyntjes, werd door mej. C-orry de Wekker met haar rijtuigje van zijn huis gehaald en naar het „feestter rein" gebracht. Omstreeks 10 uur werd den voorzitter thuis een serenade gebracht. Toen het te kwart over elf even begon te regenen verliep het feest langzaam, doch de bewoners, waarvan velen bij de verlichting langs den weg nog verlichting in de tuinjtes hadden aangebracht, kunnen met voldoening op hun feest terugzien. Catharina Jacobsdochter Hof. Gisterenmiddag te 2 uur had in tegen woordigheid van het bestuur van het Gereformeerde Minnehuis der Ned. Herv. Diaconie de eerste steenlegging plaats van bovengenoemd hofje. Twee leden van het bestuur voerden hierbij het woord. De iaatste spreker gaf den penningmeester opdracht de arbeiders niet te vergeten. Zij allen ontvingen een couvert met inhoud, wat onder dank werd aanvaard. Het werk wordt uitgevoerd door den heer C. A. v. d. Wiel, aannemer te Hazers- woude, en staat onder leiding van den heer van der Reijden, architect alhier. Nieuwbouw R. K. Vakschool voor Meisjes. Gisteravond werd door de architecten L. van der Laan en ir. Jan A. v. d. Laan in het gebouw der Zitavereeniging. Pie- terskerkkoorsteeg 15, aanbesteed het bou wen van een R. K. Vakschool voor meisjes aan het Galgewater alhier. Er was als volgt ingeschreven: N. V. ..Albouw", Breda 159400; N.V. Berntsen en Braam's Aannemersbedrijf, Nijmegen 157300; M. Bakkeren en Co.. Breda ƒ153500; Fa. Z. Gelens den Haag ƒ148970; Ph. Rosdorff. Leiden 148875; Fa. Bik en Breedeveld, Leiden 148500; Fa. G. Splin ter en Zn., Leiden 144300; N.V. ..Erica" v.h. W. P. de Vreede. Noordwijk 143800; H. Korswagen Nzn., Leiden 139995. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5203. „Randapol", Leiden, Breestraat 81. Exploitatie van reel, objec ten en uitgeverij in binnen- en buitenland. Wijz. zaakadr., thans: Oegstgeest, Dui venvoordestraat 75. W ij z i g i n g. 5203. „Randapol" Oegst geest, .Duivenvoordestraat 75. Exploitatie van reel, objecten en uitgeverij ïn binnen- en buitenland. TJittr. Venn.: J. Doorman, 's-Gravenhage. VOORSCHOTEN. Een zilveren Koninginne-feest. De j u b i I e u m t e n t o o n s t e 11 i n g. Dinsdag zijn alhier de Wilhelmina-fe.es- ten ingezet. Dit. jaar wordt de viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wil- helmina met een bijzonderen luister her dacht, daar tevens de Koningin-Wilhelmi- navereeniging jubileert. Op het voetbalter rein van V.V.L. is de laatste dagen met. •hoortsachtigen ijver gewerkt aan het op zetten van tenten en de verschillende stands, daar op dit terein een tentoonstel ling wordt georganiseerd op land-, tuin bouw- en middenstandsgebied, geheeten „Vojuto" d.i. „Voorschoten s Jubileumten toonstelling". Gisterenmiddag te vier uur begaven zich het hoofdcomité der tentoonstelling naar het terrein, alwaar deze tentoonstelling wordt gehouden, het bestuur der jubilee- rende vereeniging en zeer vele genoodig den. Dc heer C. Kooy. voorzitter van het hoofd-comité, sprak de aanwezigen toe, waarna vervolgens het woord gegeven werd aan den edelachtbaren heer E. Ver- nède, burgemeester dezer gemeente. Zeer gaarne, zegt spr„ voldoe ik aan het verzoek van het hoofdcomité om deze ten toonstelling. die bij de viering van het zil veren jubileum wordt gehouden, te openen. Temeer daar spr. zelf is tegenwoordig geweest bij de geboorte van het jonge wicht, hetwelk thans is opgegroeid tot een lieftallige jonkvrouw. Spr. gaat in het kort de levensloop na der Koningin Wilhel- mina-vereeniging en laat verschillende be langrijke data der vereeniging de revue passeeren. Aangename en onaangename dagen heeft de vereeniging doorleefd, doch met succes heeft de vereeniging gewerkt en hoe komt dat, vraagt spr. 1 Omdat wij. al zijn wij een volk van zeer veel partijen, zonen en dochteren zijn van hetzelfde va derland. Tn de Koningin Wilhelmina-ver- eeniging leeft de nationale gedachte, zie daar haar succes. De voorzitter heeft zoo even vele vooraanstaande personen oen woord van dank toegesprokenl voor de vele werkzaamheden door hen verricht om het welslagen dezer tentoonstelling te ver zekeren, doch slechts één persoon heeft de voorzitter vergeten n.l. zichzelf en toch heeft deze zulk een groot aandeel gehad in de voorbereidende werkzaamheden waarvoor hem een hartelijk woord van dank zij toegesproken. Hierna verklaarde de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Daarna werd de thee aangeboden en het Harmo niegezelschap „Benvenuto' zette het „Wil helmus in, dat staande door alle aanwe zigen werd medegezongen. Na eenige ver- verschingen te hebben gebruikt, werd de tentoonstelling bezichtigd, die werkelijk de moeite woord is. In de zuiveltent demonstreerde de heer G. Konijnenburg met een melkmachine, waar twee koeien werden gemolken. In de Middenstandstent stond, de heer D. v. d. Nieuwendijk met het bekende Sola-zilver en electrische waschmachines, de heer Kaayk was vertegenwoordigd met het Erres-radio-toestel der firma R. S. Stokvis en Zn., de heer L. J. Los, drogist, was tegenwoordig met het vloeibaar zeep- apparaat „Flit". Eau de Cologne" enz., ter wijl de firma N. Bins met een pracht-sor- teering luxe-blikken biskwie van <de be kende fabriek ..De Lindeboom", de nieuw ste soorten wafels en koekjes van deze fa briek en met limonades van Tieleman en Dros, aanwezig was. De heer G. Konijnen burg komt in stand 5 uit met producten van de Holl. Draad- en Kabelfabriek, een land- en tuinbesproeiingsinstalatie en di verse soorten electrische lampen enz. De firma Bins en Zonen laat haar groote sot- teering zien in damesvesten en pullovers voor het komende winterseizoen, Babygoe- - deren en fantasie-kleedjes, terwijl de fir ma Pen een groote sorteering in meubelen en tapijten ten toon stelt. Op een rondwandeling ziet men ook het moderne vervoermiddel dezer eeuw n.l. de auto, de motorfiets en de transportvervoer- middelen, waarmede de heer D. J. van Cui- lemborg exposeert. De heer J. F. N. van Os exposeert rookersbenoodigdheden: si garen, tabak en sigaretten, terwijl de heer C. van Os voor fijn fruit zorgt.. De heer A. Verhoog, banketbakker, komt uit met luxe-gebak, enz., de Vulcana^haarden wor den geëxposeerd door de firma gebrs. Nou- wens, terwijl de heer B. var, den Heuvel de boek- en papierhandel vertegenwoordigt De firma Schrama exposeert de verschil lende soorten van veevoeder en granen en de bemestingstoffen. Thans komen wij in de tent waar de Floralia zijn onderge bracht. Deze tent is een lustoord voor het oog, één schitterende bloementuin, zeer vakkundig aangelegd. Het geheel dezer tentoonstelling is een bezoek overwaard en het is te hopen, dat de zon met de aanstaande feestdagen op 4 en 5 Septem ber de feestelijkheden zal opluisteren, waardoor de feestvreugde zeer zeker zal worden verhoogd. WATERPOLO. L.Z.C. -nieuws. De uitslag van de gisterenavond ge speelde polowedstrijd UL.C. IH.P.C. I was 22. A.s. Zondagmiddag pl.m. 3 uur zal een wedstrijd gespeeld worden tusschen zeven tallen van de L.Z.C. en „de Maas" uit Bot terdam. De L.Z.C.'ers J. Buys en J. Elsinga ne men deel aan de a.s. Zondag beginnende oefeningen voor het Ned. zevental. WAAR BEGON DEZE EIGENLIJK? Te Lakehurst of te Friedrichshafen. Men gaat zich thans, nu de Zeppelin veilig en wel te Friedrichshafen is ge daald, de vraag stellen, of de wereld.vlucht te Lakehurst in Amerika is begonnen en dus ook geëindigd dan wel te Friedrichs hafen. Op het eerste gezicht schijnt het er wei nig op aan te komen, welke plaats als be gin- en eindpunt wordt aangenomen. De Zeppelin is de wereld rond geweest en dat is het voornaamste. Maar zoo denken de Amerikanen en vooral de Duitschers er niet over. Wanneer de wereldvlucht in Amerika is geëindigd, heeft de reis 21 dagen en 71/2 uur geduurd, maar als men aanneemt, dat de reis te Friedrichshafen is begonnen en geëindigd, dan heeft de tocht slechts 20 dagen en 4 3/4 uur geduurd. Wat een veel mooier record is. "Waarom nam men dan aanvankelijk aan. dat. de reis te Lakehurst geëindigd was? Niemand minder dan dr. Eckener zelf heeft zich ie Lakehurst laten huldigen voor het volbrengen van zijn wereldvlucht. Om zakelijke redenen schijnt hij de Ame rikanen maar hun gang te hebben laten gaan. Die verkondigden eenvoudig, dat de wereldreis te Lakehurst was begonnen. En met een beetje goeden wil kon men het er mee eens zijn. Dr. Eckener's achterblijven in Amerika scheen zoowaar een bevestiging der Ame- rikaansche opvatting te zijn. Intusschen heeft de commandant uitdrukkelijk laten verzekeren, dat financieele belangen hei^ eenvoudig dwongen in Amerika te blij ven en de huldiging in Duitschland voor het volbrengen van de wereldreis voor zijn officieren en bemanning te reservec- ren. In Duitschland heeft Dr. Eckener's ach terblijven intusschen eenige ontstemming verwekt.. Men is van meening, dat Dr. Eckener direct had moeten protesteeren, toen men in Tankeeland voor de eerste maal van een wereldreis LakehurstLake hurst begon te spreken en Europa met in deizen geest gestelde berichten begon te overstroomen. De kwestie toont overigens aan, dat een Zeppelin nog andere moeilijkheden biedt dan landingsplaatsen, storm, mist en ber gen, die hooger blijken, dan op de kaart aangegeven staat. Een rooklustig passagier aan boord. Zoo men weet is het ten strengste ver boden, met het oog op het brand- en ont- ploffingsgevaar, aan boord van de Graf Zeppelin te rooken. Toen de Amerikaan- selïe journalist I. Lickald, terwijl het luchtschip zich midden boven den Oceaan bevond. de waschgelegenheid betrad, merkte hij dan ook tot zijn verwondering, dat deze vol rook stond. Bij onderzoek bleek, dat voor hem een Amerikaansch koopman, R. Hogg, die te Lakehurst aan boord was gekomen, zich in de cabine had bevonden en. ondervraagd door kapitein Lehmann, erkende de man, op aandringen van zijn landgenooten, dat hij inderdaad een sigaar had opgestoken. De veront waardiging onder pasagiers en bemanning over deze lichtzinnige daad was groot. Zijn sigaren en sigarenaansteker werden hem afgenomen en gedurende de rest van de reis werd de heer Hogg zoowel door zij landgenooten als door de andere passa giers min of meer genegeerd. Voortaan zal een dergelijk voorval zich echter niet be hoeven te herhalen, want in de nieuw te bouwen luchtschepen zal een speciale geïsoleerde rookcabine worden gebouwd, waarin zonder gevaar gerookt zal kunnen worden. Transoceanische lucJhil'ijnen om de aarde. De „New York Times" meldt, dat dr. Eckener de commandant, van de Graf Zeppelin, die in Amerika 'bleef, terwijl het luchtschip naar Friedrichshafen ging, gis teren een conferentie heeft ge'had met vertegenwoordigers van New Yorksche bankhuizen over de oprichting van Trans- Oceanische luchtlijnen om de aarde. Men is voornemens een luchtlijn aan te leggen over den Atlantischen Oceaan, wkarvoor twee luchtschepen zullen worden gebruikt die door een Duitsche maatschappij gele verd zullen worden en een luchtlijn -ovel den Stillen Oceaan, die door twee Amerïk. Zeppelins zal worden onderhouden. INGEZONDEN ^TUKKEN Hooggeachte Redactie. In Hilversum bestaat een groote in richting, welke gesticht is om menschen. die een tijd verpleegd worden in een sana torium, doch nog niet zoo ver genezen zijn, dat zij hun werk in de maatschappij kunnen hervatten, een nakuur te doen on dergaan, ten einde hen geschikt te ma ken hun volle werk weer te kunnen ver richten. Deze inrichting heet „Zonne straal" en neemt patiënten op van alle richtingen en gezindten. Zij is gesticht, en wordt onderhouden door een groot aantal vereenigingen die zich ten doel stellen de tuberculose te bestrijden en in dit opzicht, samenwerken. Daartoe wordt eens per jaar in iedere stad. van Nederland een collecte gehou den welker opbrengst afgedragen wordt aan de stichting „Zonnestraal". Deze collecte zal in Leiden a.s. Zater dag gehouden worden en het doel van dit schrijven is, u allen op te wekken, hieraan iets bij te dragen. Vijf muziekkorpsen ver- leenen him belangelooze medewerking; vele jonge menschen geven hiervoor hun vrijen tijd. Doet u nu het uwe en koop a.s. Zater dag het „ZonnestraaT'-speldje: ieder dub beltje helpt onsen via ons velq half genezen lijders, die anders piet geholpen zullen kunnen worden. Het „Zonnestraa T'-G o m i t LAATSTE BERICHTEN KARDINAAL VAN ROSSUM. Hedenmorgen werd door Z. Em. Kardi naal van. Rossum in zijn tijdelijke woning op het Joannes Vermeerplein te Amster dam een niet-officaeele audiëntie gehou den, die zeer druk bezocht was. Er ver schenen o.m. mgr. A. Harmes namens den Ned. Priester-missiebond, twee Javaan- sche Jezuieten-paters, bestuurderen van fNi et-Officieel). 451e STAATSLOTERIJ. Tcefcking v«in Donderdag 5 September 1929. 4e Klasse 4c Lijst, Hooge prijzen: 17845 200.—. 8694 S748 1472S 100.—. Prijzen van 65 130 376 851 944 1518 1615 1663 2055 208S 2319 2482 2988 3245 3574 3619 3709 3742 4035 4048 4056 4123 4276 4347 4415 4586 4740 5152 5391 5669 6118 6187 6293 6345 6350 7157 7570 7695 7856 7947 7994 8242 8416 8471 8684 8824 8840 8961 9202 9407 9462 9586 10037 10103 10170 10488 10729 112S5 11465 11573 11587 11778 11917 12017 12225 12357 13096 13160 14322 14564 14654 14800 15302 15684 16124 16150 16208 16253 16487 16645 16677 17096 17517 17601 176G5 17618 18769 19200 19205 19389 19608 19625 19690 19ZIS 19829 20018 20386 het. gesticht de „Voorzienigheid", prof. P. G. Groenen en dr. Vriens namens de In dische Missie-Vereeniging. Ook maakten vele familieleden van den Kardinaal van de:-e gelegenheid gebruik hem te spreken. H*-denm;ddag is Kardinaal van Rossum naar den Haag vertrokken tot. een bezoek aan het- R. K. Bureau van Opvoeding en Onderwijs alclaar. De thee werd ge bruikt ten huize van den Internuntius, waar ook het corps diplomatique genoo- digd is. ZWAAR WEER BOVEN BRIELLE. Twee boerderijen afgebrand. Gisteravond heeft boven Brielle en om geving een hevig onweder gewoed. Tijdens dit onweer is de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij „Vogelenzang" te Heke lingen, eigenaar dc heer C. Visser. De gc- heele boerderij en de bijbehoorende schuren zijn afgebrand. Inboedel en de geheele oogst gingen verloren. Een gisteren op e<en tentoonstelling bekroonde stier kwam in de vlammen om. Te Heenvliet is een kleine boerderij door den bliksem getroffen en afgebrand. EEN GEHEIMZINNIGE VONDST. Een mededeeling in een sigarettendoosje. De commissaris van politie te Deventer maakt bekend, dat op 4 September op den Bolwerkersweg bij den IJsel is gevonden een grijs geruite colbertjas, bevlekt met verf en waarin het merkteeken fa. gebr. Bervoets, een dito broek en verstelde bonte boezeroen. In de bovenvestzak zat een sigarettendoosje, waarop aan den bin nenkant met potlood stond geschreven: „Waarde kameraad! Hier zijn de kleeren van de jongen, maar het is geen werk, dat je niet gekomen bent. Nou, bonjour! (w.g.) De Jongen". De Commissaris van politie te Deven ter verzoekt terzake inlichtingen. Onder een kipkar geraakt. Men meldt ons uit. Hoorn: Te Andijk is in den proefpolder zekere P. Visser onder t-wee met- grint, geladen kipkarren geraakt, waardoor hij zeer ern stig gewond werd en naar het- ziekenhuis te Hoorn moest worden vervoerd. Put ingestort. F Uit. Heerlen wordt ons gemeld: Gistermiddag is de put, welke de 32- jarige Remighaus te Eygelshoven aan het graven was, ingestort. Ook een kind werd bij de zandverschuiving ten deele bedolven doch kon gered worden. Toen men na drie kwartier graven R. bereikte, waren de le vensgeesten reeds geweken. f Een vechtpartij te Laren. Hedennacht, omstreeks 1 uur is ie La ren (N.-H.) de 25-jarige Do Leeuw, die met eenige vrienden te Blaricum was gaan kermis houden, toen hij zich naar huis begaf, tijdens een vechtpartij door een revolverschot in do borst getroffen. Volgens getuigenverklaringen was er reeds op de kermis gevochten en werd de vechtpartij in de Torenlaan te Laren voortgezet. Toen deze in vollen gang was, stopte plotseling een auto, waarin gezeten waren een zekere H. en S. uit Hilversum, die vermoedelijk bij dc vechtpartij waren betrokken. Er werd uit het portier gescho ten. De Leeuw, die in de borst getroffen werdj stortte ter aarde. Door de politie, die inmiddels ter plaatse verschenen was, werd het slachtoffer, dat in zorgwèkken- den toestand verkeerde, naar het St. Jans ziekenhuis overgebracht. S. werd gearres teerd, doch het vuurwapen, waarmede de aanslag gepleegd was, kon men niet terug vinden. Internat. Oogheelkundig Congres te Amsterdam. Hedenmiddag heeft in de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam, de officieele opening plaats gehad van het Internat. Congres voor Oogheelkunde, aan welk congres niet minder dan ongeveer 1000 oogheelkundigen uit alle deelen der wereld deelnemen. H. M. de Koningin-Moeder woonde de openings-zitting bij, alsmede vex-scheidene burgemeestei-s, zooals van Amsterdam, Den Haag, Haarlem, en Leiden. Het openingswoord werd gesproken door den algemeenen voorzitter van het con gres, prof. dr. J. v. d. Hoeven- uit Lei den. Na de rede van prof. v. d. Hoeven heeft H. M. de Koningin-Moeder 'het con gres met enkele woorden voor geopend verklaard. Vervolgens voerden nog enkele vooraanstaande buitenlanders het woord. Clemenceau. PARIJS, 5 September (V. D.). De ge zondheidstoestand van den oud-minister- president Clemenceau laat de laatste da gen te 'wenschen over. De „Tijger" ver toont verschijnselen van ouderdomszwakte. Op advies van zijn geneesheer zal Clemen ceau, die thans 88 jaar is, een Parijsch specialist raadplegen. Bloedig drama te Hamm in Westfalen. HA'MM, 5 Sept. (V. D.) In den afgeloo- len een bloedig drama afgespeeld. Een len een bloedigd rama afgespeeld. Een zekere Peter Ruerz uit Keulen was giste- ren naar Hamm gereist en loste in den afgeloopen nacht door de gesloten deur van het huis van de familie Salzmann, bij wie zijn verloofde in huis woonde, een tiental schoten uit een revolver. De 54- jarige arbeider Hermann Salzmann werd door een kogel in het achterhoofd doodc- lijk getroffen, terwijl zijn 47-jarige eehtge- noote zwaar gewond werd. Toen de dader zich van zijn daad bewust werd. richtte hij het wapen tegen zich zelf en verwondde zich zoo zwaar, dat hij vroeg in den mor gen in het stedelijk ziekenhuie aan de ge volgen overleed. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwas senen. Luxor: Goedgekeurd' voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwaasenen. City: Goedgekeurd. Ernstig vliegongeluk in Nieuw-Mexico. NEW YOBK. 3 Sept. (V. D.) Uit Gallup in den staat Nieuw-Mexico wordt gemeld, dat het verkeersvliegtuig „San Francisco" op 25 mijl afstand van Gallup is neerge stort. Vijf passagiers en de drie leden van de bemanning werden gedood. Verschillen de aanwijzingen leiden tot de conclusie, dat het vliegtuig door den bliksem getrof fen is. De ontploffingsramp te Brescia. MILAAN. 5 Sept. (V. D.) Omtrent de ontploffingsramp te Brescia wordt nog na- dor gemeld, dat het vuur. dat in de fabi'iek was uitgebroken al spoedig oversloeg naar de munitip-afdeeling. Het meest getroffen is de afdeeting voor het verwerken van explosieve stoffen, waar 150 arbeidsters en eenige nxannen werkzaam zijn. Tot nog toe konden 17 lijken on 20 gewonden gc- borgen worden; de lijken konden echter ïxog niet alle geïdentificeerd worden, aan gezien zij door het vuur vreeselijk ver minkt. zijn. Het personeel verliet hals over kop dc fabriek. Met brandende kleeren stormden sommigen in paniek naar den uitgang. Eén arbeider wierp zich in een x-ivier in de nabijheid en redde zich zoo het leven. Door de kracht der ontploffing werden eenige balcons ongeveer een kilo meter weggeslingerd. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld, aangezien alle personen, die zich in het lokaal waar d# brand ontstond, bevonden, dood of zwaar gewond zijn. Een aantal licht gewonden heeft verhalen gedaan over de verschrik kelijke tooneelen. die zich hebben afge speeld. Men vreest, dat zich onder de puin- hoopen nog meer slachtoffers bevinden. In het. ziekenhuis te Monte Chiara stierf een- zeventienjarige jongen, die op den dag van de ramp voor het eerst in de fabriek aan het werk ging. GOUDA, 5 Sept. Vee. Aanvoer: 2099 stuks. 147 slachtvarkens, vette f 4343.50, Londensche f 32—36, Zouters f 37—38; 412 magere varkens f40—42; 1415 biggen f20 28; 16 runderen 1 235425; 82 nuchtere •kalveren f1016; 27 bokken en geiten f 2 7. Handel vette varkens, Londensche en Zouters vlug, overige soorten matig. Kaas. Aanvoer 326 partijen, le kw. met r.m. f 5151.50, 2e kw. met r.m. f 454.9. le kw. zonder r.m. f 4449, zware f 5. Handel flauw. Eieren. Aanvoer 313 partijen. Kip- eiereix f 6.417, eendeneieren f 66.50. Boter. Aanvoer 642 pond. Goeboter f 1—1.10, weiboter f 0.90—1. Handel vlug. A LP HEN a.d. RIJN, 5 Sept. Kaas. Aanvoer 11 partijen, met rijksmerk le soort 5255, 2e soort 4148. Handel vlug. WOERDEN, 4 Sept. Kaas. Aanvoer 482 partijen, lc kw. 44.50, met rijksmerk le kw. 5154. kw. 4650, zware 57. Handel stug.* ALPHEN AAN DEN RIJN. 4 Sept. Groentenveiling. Por 100 K.G.: Spinazie 7.1010.20, Hecrenboonen 15.6020.40 Snijboonen/" 10—18, Postelein ƒ8.10—8.50 Peren (Suiker) 5.50—7. id. (Clapfav.) ƒ16.20. Per 100 ijos: Peen ƒ26.40, Kro ten ƒ3.10—3.60. Per 100 stuks: Bloemkool lste soort 11—13.50, id. 2e soort 4.—5.80 Roodekool ƒ12. Meloenen 20—47. Ra barber 1.80. BODEGRAVEN, I Sopt. Eierenveiling. Aanvoer 13620 stuks. Kippeneieren ƒ5.40 7.30, Kuikcneicrcn 5.10. Eendeneieren 140: 6.70—0.80. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 59.40 Londen 12.093;', New-York 2.495/s Parijs 9.763/4 Brussel 34.68 Zwitserland 48.04 Milaan 13.0öl/2 Madrid 36 74 Oslo 66 45 Kopenhagen 66A2I!.-, Stockholm 66.8ö Weenen 35.15 Praag 7! 38 Boedapest BEURSOVERZICHT. Bij zeer kalmen handel had de beurs heden een lusteloos voorkomen. Het feit. dat de Bank van Engeland haar disconto deze week onveranderd heeft gelaten, riep aanvankelijk een goed prijshoudende stem ming in het leven, doch aldra nam het aan bod de overhand, met de daarmee ge paard gaande koersverliezen. Margarine Unies zétten weer boven 650 pet. iji. maar liepen tot beneden 640 pet. terug, om ten slotte weer iets te monteeren. Calvé Delft maakten deze schommelingen getrouwelijk mede. Van Berkels kregen een verlies te boeken, evenals Kiichenmeistersoorten. Philips bij opening goed van toon, maar reageerden tot ver beneden 940 pel. Kunst zijde konden zich handhaven. De affaire in Anienxs en Ned. Ixxd. Gas Mij. was, be scheidener dan gisteren; de stemming was goed prijshoudend. Van handel in Tabak ken was weinig te merken, alleen Senem- ba's gaven teekenen van leven op iets la ger niveau. Ook de affaire in Kon. Olie was klein met iets lagere koersen. De be tere stemming op de Suikermarkt kwam tot uitdrukking in de koersen der minder courante fondsen. II. V. A.'s daarentegen liepen na prijshoudende opening iets te rug. Op de Mijnafd. lagen Boetons onge animeerd: ook Alg. Exploraties waren la ger. Rubbers en Kcheepv. verlaten.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3