SPORT EN WEDSTRIJDEN DENEDERLANDSCHE DAMES ATHLETlEKKAMPiOENSCHAPPEN Vijf Nederlandsche records gebroken Mej. E. ter Horst verbetert het nummer 100 M. hardloopen, mej. R. Brieier het nummer verspringen, mej. Wevers het discuswerpen, mej. Munnikes het kogelstooten, mevr. A. de JongZondervan de 80 M. hordenloop Het record kogelstooten weer verbeterd. Mej. Gisolf kampioene hoogspringen in wereldrecordsprong Zondag werden op het A. S. C.-terrein te Oegstgeest door de Koninklijke Nederi. Afchl efciek-Unie de nationale kampioen schappen voor dames verwerkt. De wedstrijden vonden onder uitstekend weer plaats en de belangstelling was nier. gering, al hadden we, in verband met de goede kans van slagen der recox^dpogingen in ei verse nummers, toch nog meer men- schen verwacht. De vergassingen beten nog lang op zich wachten, want reeds in het eerste nummer bewezen de gemaakte tijden, dat de dames de zaken flink aanpakten. De series in het nummer 100 M. hard loopen bleven alle beneden recordtijd, offi cieel slaande op 12.9 sec. ben name van mei. Aengenent, officieus op 12.6 sec. ten name van dezelfde. Er bleek nu echter nog een ander gegadigde voor den titel aanwezig te zijn, want in de beslissing brak mej. Ter Horst het record met 2 sec., terwijl ook me;-. Aengenent beneden den tijd van 12. bleef. Het nummer 800 M. hardloopen was niet zoo goed, wellicht omdat wel eens op betere banen is geloopen. Mej. A. J. Hallon deed 2.5 sec. langer over den af stand dan vorig jaar en dus evenveel be neden haar eigen record. Mevr. De JongZondervan toonde zich dezen middag uitstekend op dreef en wel in het bijzonder in de 80 M. hordenloop. h'adab zij in de serie zonder eenigen strijd met 12.8 gewonnen had, deed zij er in de beslissing slechts 12.6 sec. over., zoodat zij heb Ned. record met 0.1 sec. verbeterde. Het nummer kogelstooten braoht vele verrassingen. Het begon al met mej. Bak ker, die weliswaar beneden het Ned. re cord bleef, doch met een worp van 8.24 11. de rij der uitblinkers opende. Daarna brak mej. Munnikes reeds spoedig het re cord door een worp van 8.445 M., gevolgd door een worp van 8.61 M. door mej. Schoonhoven. Mej. Munnikes herhaalde daarna haar pogingen en wierp 8.84 M., 'hetgeen haar beste prestatie bleef, waar mede zij het Ned. record met 43 c.M. ver beterde. In de finale zagen we nog de dames Hueting, Führmann en Bakker eveneens boven heb Ned. record uitkomen, jjoodat het vijfvoudig werd gebroken. Na de afwerking van dit nummer deed mej. iG. de Koek (A.T.B.) een recordpoging, hoe pel zij wegens deelname in diverse andere nummers hier niet was' ingeschreven. Zij slaagde buiten verwachting wonderwel en bracht het zoo even gevestigde record op 8.865 M. Naar wij vernemen zal er echter geen record-aanvrage worden ingediend. Ook het nummer discuswerpen leverde xecordverbe beringen op. Reeds in haar serie wist mej. Wevers haar eigen (Ned.) record te slaan en te brengen op 31.14 M., doch in de beslissing bracht zij het tot 3L71 M., zoodat zij het oude record met 3.56 M. verbeterde. Mej. Briejer heeft velen verbaasd doen staan door haar prestaties van dezen mid dag. Doordat zij in het afgeloopen seizoen Jiieb zooveel presteerde, had men niet veel verwachtingen van haar, althans niet in die- mate, als zij zich zou toonen. Reeds spoedig sprong zij 5.54 M., doch even later nog 2 c.M. verder zoodat zij het op haar naam staande Ned. record met niet minder dan 24 c.M verbeterde. Het nummer speerwerpen viel eenigszins tegen. Mej. Rombout bleef n.l. 3.67 M. be ne.! m haar nog niet erkend record van 36.42 M. In het hoogspringen met aanloop stak mej. Gisolf weer verre boven haar concur renten uit. Zij sprong weer 1.60 M., daar mede haar eigen wereldrecord bevestigend. De dames Bakker en Buisma bleven op 1.50 M. steken. In het nummer 4 x 100 M. estafette werden de recordhoudstn:de A. V. Twente, zoowel als de kfmpioene van 1928, Brunhilde, geslagen door de veree- niging Quick, uit Huizem, maar de tijd ;was 8 sec. langer dan het Ned. record. De uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen: (wereldrecord 12.2 sec., Ned. record 12.9 sec.: Mei. L. Aen genent kampioene 1928, mej. B. ter Horst '13 sec.): Ie serie: 1 mej. E. ter Horst (A.V. Twente), 12.9 sec.; 2 mej. A. Smit (Olym- pia W), 13.1 sec.; 3. mej. G. de Koek (A.T.B.). 2e serie: 1 mej.. R. Briejer (Brunhilde), 13.3 sec.; 2 mej. H. Hennink (A.V. Twente), 13.4 sec.; 3 mej. L. Butter (Olympia W.). 3e serie: 1 mej. L. Aengenent (Hygiëa), 13.1 sec.; 2 mej. G. Hoogendoorn (Nieuw ATT4LETIEK. De estafette dwars door Leiden. Gelijk gemeld, zal de estafette dwars door Leiden dit jaar plaats hebben op 14 September a.s., 's middags om 3.10 uur. Afstand en route zijn gelijk aan vorige ja ren, in totaal 4 K.M., af te leggen door 10 loopers, die ieder 40"Ö M. hebben te loo- pen. Aan deze estafette kunnen alle veree- nigigen deelnemen, en het bestuur van den L.A.K. vertrouwt, dat vele vereenigin- gen daarvan gebruik zullen maken. Door Brunhilde), 13-3 sec.; 3 mej. A. Buisma (Olympia A). Finale: Kampioene mej. E. ter Horst, in 12.7 sec. (nieuw Ned. record); 2 mej. L. Ned. record); 3 mej. A. Smit, 4 mej. R. Aengenent, in 12.8 sec. (eveneens beneden Briejer; 5 mej. G. Hoogendoorn; 6 mej. Hennink. 800 Meter hardloopen (wereldrecord 2 min. 16.8 sec.; Ned. record 2 min. 34.2 sec. A. J. Mallon; kampioene 1928,mej. A. J. Mall-on, 2 min. 34.2 sec.): Kampioene mej. A. J. Mallon (Quick)» 2 min., 37.5 sec.; 2 mej. C. Bol (Olympia W.), 2 min., 55.6 sec. 3 mej. A. Kramer (CJoncordia). 80 AI. hordenloop (wereldrecord 12.2 sec.; Ned. record 12.7 sec. rnqvr. A. de Jong Zondervan; kampioene 1'928 biet geloopen): le serie: 1 mej. G. Tolsma (Quick), 14.3 sec.; 2 mej. A. van Noort (Brunhilde); 3 mej. H. Leeksma (Hygiëa). 2e serie: 1 mevr. A. de JongZondervan (Quick), 12.8 sec-.; 2 mej. G. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde), 15.1 sec. Beslissing: kampioene mevr. A. de JongZondervan, 12.6 sec. (nieuw Ned. re cord); 2 mej. G. Tolsma, 13.4 sec.; 3 mej. Hoogendoorn; 4 me;. A. van Noort. Hoogspringen met aanloop (wereldre cord 1.60 M.. nog niet erkend, mej. L. Gi solf, kamipoene 1928 mej. L. Gisolf, 1.545 M.): 1 mej. L. Gisolf (Hygiëa), 1.60 M. (wereldrecord); 2 mej. B. Bakker (Olympia W.), 1.50 M.; 3 mej. A. Buisma (Olympia A), 1.50 M. 4 x 100 M. estafette (wereldrecord 48.2 sec.; Ned. record A. V. Twente, 53.2 sec.; kampioene 1928 Brunhilde, 54.6 sec.): le serie": 1 A. V. Twente (E. ter Horst, H. van Wezel, H. Hennink en E. H. Huls- huis), 54.1 sec.; 2 Olympia W., 54.5 sec.; 3 A. T. B. 2e serie: 1 Quick (D. üonath, G. Tolsma, A. Ferwerda en A. de JongZondervan), 54.2 sec.; 2 Brunhilde, 54.8 sec.; 2 Hygiëa. Beslissing: kampioene Quick, in 54.1 sec.; 2 A. V. Twente, in 54.2 sec;; 3 Olympia; 4 Brunhilde. Verspringen met aanloop (wereldrecord 5.9S M.; Ned. record 5.32 M. mej. R. Briejer; kampioene 1928 mej. R. Briejer, 5.32 M.): kampioene mej. B. Briejer (Brun hilde), 5.56 M. (nieuw Ned. record); 2 mevr. A. de JongZondervan, 5.32 M. (record); 3 mej. E. ter Horst, 5 M.; 4 mej. G. Tolsma, 4.80 ,M.; 5 mej. L. Gisolf, 4.79 M. Speerwerpen (wereldrecord 38.38 M.; Ned. record 36.42 M., nog niet erkend, mej. L. Bombout; kampioene 1928 mej. Sim- melink, 29.31 M.): kampioene mej. L. Bombout (Sparta), 32.75 M.; 2 mej. D. Leonhart (Hercules-Hebe), 28.1 M.; 3 mej. D. Wevers (Hercules-Hebe), 25.82 M.; 4 mej. M. Bosma (U.D.I.), 23.43 M. Discuswerpen (wereldrecord 39.18 M.; Ned. record 30.15 M.; kampioene 1928 mej. L. Michaelis, 31.43 M.): kampioene mej. D. Wevers (Hercules-Hebe), 31.71 M'. (nieuw Ned. record); 2 mej. L. Bombout (Sparta), 2S.505 M.; 3 mej. T. Olthuis (A.V. Twente), 27.60 M.; 4 mej. G. de Koek (A.T.B.), 27.295 M.; 5 mej. S. Bakker (Concordia), 26.535 M.; 6 mej. E. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde), 25.22 M. Kogelstooten (wereldrecord 12.9S M.; Ned. record 8.41 H., mej-. G. Schoonhoven; kampioenschap 1928 niet verwerkt): kam pioene mej. D. Munnikes (A.T.B.), 8.84 M. (nieuw Ned. record); 2 mej. A. Huetink (Hercules-Hebe), 8.755 M.; 3 mej. G. Schoonhoven (Brinio), 8.73 M.; 4 mej. F. Führman (D.O.S.), 8.72 M.; 5 mej. B. Bak ker (Olympia W.), 8.465 M. (alle vijf boven Ned. record); 6 mej. T. Olthuis (A. V. Ten te), 8.06 M. Alvorens -tot de eigenlijke prijsuitreiking over te gaan, wilde de heer W. A. Deenen, 2e voorz. van de Kon. Ned. Athletiek-Unie, eerst in het openbaar verklaren, dat tot zijn spijt de wedstrijden op onorganisato rische wijze t-ot stand zijn gebracht door 'het niet kennen van den Leidschen Athle- tiekkring, het hoogste lichaam op athle- tiek-gebied in deze stad, aan wien de orga nisatie had dienen te zijn opgedragen. Het dagelijksch bestuur van de K.N.A.U. had voor deze regeling nimmer opdracht ge geven, noch deze goedgekeurd. Voorts kon hij het bestuur van den Leidschen Athletiek-kring de verzekering geven, dat het bestuur van den Z.H.A.B., onder wien de L.A.K. ressorteert, unaniem achter den L.A.KT. staat. De Z.H.A.B. hoopt, dat het bestuur van den L.A.K. zal trachten te redden, wat er nog te redden is voor de athletiek in de Sleutel stad, nu op onverantwoordelijke wijze weer een kloof is verbreed. bet. Leidsch Dagblad is wederom een fraaie wisselprijs beschikbaar gesteld, nu de vorige het afgeloopen jaar door Donar voor goed werd gewonnen. Voorts zijn er prijzen voor de eerst binnen komende Voetbal- en Korfbal-club, terwijl met ver- eenïgingen op ander terrein rekening zal worden gehouden. Moge dit jaar de deelname zoo groot zijn als nog nooit tevoren! Aangifte tot deelneming tot en met 11 September a.s. bij den heer Ph. v. d. Lof, Oude Singel 62. VOETBAL. DE JUBILEUM WEDSTRIJD OM HET L.V.B.-SCHILD. A.S.C. I verliest van U.V.S. I. Lugdunum I, na verlenging door loting in de finale geplaatst, win naar van het L.V.B.-Schild. De jubileum-wedstrijden van den Leid schen Voetbalbond hebben gisteren onder prachtweer plaats gehad, weertje uitste kend voor het vrij talrijk opgekomen pu bliek, echter minder ideaal voor de voet ballers. Er heerschte een opgewekte stem ming. De voetbal-enthousiasten maakten reeds berekeningen over den eindstrijd, die juist een verrassing bleek te zijn. Schijnbaar hadden enkele clubs nieuwe spelers in de gelederen opgenomen, in ver band met de a.s. competitie. Wat het spel peil betreft, daaraan ontbrak zeer veel, en een voortdurende training zal noodig zijn, wil één der clubs voor het komende voetbal seizoen kampioenskansen verwerven. Het L.V.B.-bestuur was in zijn geheel aanwe zig en zorgden (behoudens dat niet op tijd met de wedstrijden werd aangevangen) voor een goede regeling. Het publiek bleef ach ter de omrastering en bezorgde dus den spelers geen moeilijkheden. Om ongeveer 101/2 uur nam het tournooi een aanvang en kwamen de beide elftallen in ;t veld A.S.C. I—U.V.S. I. AS.C. is direct in den aanval. Uit een goeden voorzet schiet v. Putten keihard tegen de paal. Het spel verplaatst zich geruimen tijd naar 't midden van 't veld. De U.V.S.-1voorhoede is meer doortastend, en vooral Laman is goed in zijn opstelling, en door verdeeling van zijn spel voor het A.S.C.-dqel nogal vrij gevaarlijk. Voorloo- pig ziet echter de zwakke achterhoede kans enkele aanvallen van U.V.S. te onder breken, doch niet lang, want even daaima weet Laman uit een goeden schuiver van de Lange, onverhoeds in buitenspel-positie in te schieten (0l). Het spel van A.S.C. is mat 8n ondanks Brouwer in de midden- linie vrijgoed de voorhoede aan 't werk zet, is daar alléén van Putten de man die tracht succes te behalen, echter tevergeefs. Even voor rust deponeert Laman over het hoofd van den A.S.C.-keeper den bal in 't net (02). Na rust heeft A.S.C. het voordeel van den wind en ondanks de meerderheid van U.V.S. door beter plaatsen van den bal, heeft bij een aanval van A.S.C. v. Putten succes, door een keihard schot in het U.V. S.-doel te jagen (12). U.V.S. wijzigt zijn opstelling, Wondergein gaat als rechts back, en Graafmans als linkshalf, om den goed spelenden v. Putten in bedwang te houden. Laman maakt aan alle onzekerheid een einde en schiet no. 3 in 't net (l3). Even voor tijd komt Schmidt alleen voor den keeper te staan, maar ziet nog kans 2 meter naast te schieten. U.V.S. verdien de deze overwiuning. Scheidsrechter v. De venter was goed. L.F.C. ILugdunum I. L.F.C. begint goed aanvallend, en brengt direct het Lugd.-doel in gevaar, en van dei- Berg' kan al vallend redden. Na 3 minuten spelens heeft de Boo oen mooi schot inge zonden, dat de L.F.C.-keeper Duffels tip pende over de lat kan redden. De corner, goed genomen, levert niets op. Van weers zijden wordt menige aanval ondernomen, maar de schotloosheid der voorhoeden is bij den een nog slechter dan bij den ander. De rust komt dan ook met blanken stand. Na de rust is Siebert degene, die den aanval leidt, maar v. Leeuwen schiet on ophoudelijk naast. De Roo en van der Laan bij de Yugd.-voorhoede probeeren het, maar met even weinig succes als de L.F.C.-voorhoede. Het spel wordt, nu er ^schijnbaar geen doelpunten worden ge maakt, iets ruwer, zoodat scheidsrechter van der Meer een waarschuwing aan een Lugd.-speler moet geven. Na nog wat slap heen en weer ge trap komt het einde met 00. Na een kwartier verlenging blijft de stand 00. Na loting is Lugdunum de gelukkige winnaar, die in de finale zal uitkomen. Finale U.V.S. ILugdunum In de eerste 10 minuten is U.V.S. zeer zeker in 't veld de baas, en 't is vooral de midden-linie, die goed werk verricht. De Lugd. backs werden meermalen gepas seerd, maar het groote struikelblok is Daan van der Berg, die kans ziet de onmogelijk ste ballen er uit te houden. Lugd. komt slechts voor de rust sporadisch in den aan val, en de enkele aanval wordt gemakke lijk onderbroken door het backstel Won- dergemSam Meerburg. Bust komt met 0—0. U.V.S. tracht alles in 't werk te stellen om te winnen, eenige corners volgen, wel ke niets opleveren. Na 20 minuten spelen heeft Laman succes en het 1ste doelpunt verdwijnt in 't doel van Daan van den Berg (10). 't Is of Lugd. gaat begrijpen, dat beter gespeeld moet worden. Door een fout van Sam Meerburg met Graafmans, profiteert hiervan de rechtsbinnen, die ge lijk maakt (1l). Ongeveer 8 minuten daarna heeft Bont de eer er 12 van te maken. Ondanks het zwoegen van U.V.S. is er, door de verdediging van Lugd. mei •1 backs, geen doorkomen aan, en het blijft voor Lugd. 12, die daardoor dus de palm der overwinning, het welwillend aangebo den L.V.B.-Schild, in eere kon aanvaar den. Scheidsrechter Caro was uitstekend. OM DEN RIJNSTB EEK-BEKER. Alphen I—De Spartaan I 2—2. Bij den eindwedstrijd om bovengenoem- den beker is de beslissing uitgebleven. De strijd van de thuisclub, die den bekeT te gen de Amsterdamsche 2e klasser te ver dedigen had, was van het begin tot het einde toe vol spanning. Het spel ver plaatste zich zeer snel en menigmaal moest de verdediging aan beide zijden han delend optreden. Bij Alphen speelde Hes- seling in de verdediging een schitterende pa.rtijoveral waar gevaar dreigde, sprong hij in de bres en het was voor de Amster dammers schier hopeloos hoe deze pracht- speler telkens hun aanvallen wist te ver ijdelen. Dijkman en Hoogeboom speelden als mid- en rechtshalf eveneens een keu rige partij, over de voorhoede kunnen we nu juist niet roepen, al vielen er ook wel goede momenten te constateeren. Het spel van .J>e Spartaan" stond technisch hooger, was tevens iets sneller. Om twee uur wordt onder leiding van den heer S. Hakkert aangevangen. Na een aanvankelijk overwicht der Amsterdam mers, neemt Alphen het leder over, de voorhoede trekt ten aanval maar de bal wordt overgeschoten. De aanvallen der thuisclub herbalen zich. doch succes komt juist van de andere zijde, als bij een aan val der Amsterdammers het leder buiten bereik van den keeper in doel tippelt (01). Hierop komt de beurt aan Alphen, dat nu goed samenspelend tot den aanval overgaat en na eenig heen "en weer plaat sen door J. Krumpelman den stand op ge lijken voet brengt (11). Het spel wisselt eenigen tijd af door wederzijdsche aanvallen, waarbij de ver- digingen blijven zegevieren. Enkele scho ten van Alphen hadden beter lot ver diend, doch de bovenlat kwam de Am sterdammers te hulp. Aan de andere zijde stranden de Amsterdamsche ran vallen steeds op den stoer verdedigenden Hes- seling, zoodat de rust ongewijzigd aan breekt. Na de .thee is Alphen direct in den aan val en mot. moeite weet de keeper een schot van Binnenkamp te weren. Spoedig daarop weet Alphen toch de leiding te ne men wanneer bij een aanval van rechts, "Windhorst het lecler in het net doet ver dwijnen (21). De Spartaan wordt nu eenigen tijd ingesloten, doch de voorhoede der thuisclub kan het net niet vinden. Al lengs herstellen de Amsterdammers zich, wat eenige aanvallen ten gevolge heeft, waarbij zij onverwacht den stand op gelijken voet brengen. Dan komen aan weerszijden nog enkele aanvallen, doch doelpunten blijven uit en het einde komt ongewijzigd met 22. De 2 X T 1/2 minuut, verlenging bracht geen wijziging, zoodat nu weder om de be slissing een nieuwe wedstrijd zal moeter. worden vastgesteld. Düsseldorf S.V. Zwaluwen 6-1- Ter gelegenheid van het dertig-jarig be staan van de Düsseldorfer S.V. hééft. Zon dagnamiddag te Düsseldorf een wedstrijd plaats gehad tusschen een versterkt elf tal van genoemde vereeniging en een Zwa luwen-elftal. Het Zwaluwen-elftal was als volgt sa mengesteld: Van Wezel Horsten Wanders Van Donk v. d. Wilt Remeijer Lagendaal De Kreek Van Tinsel Landael v. d. Heijden Het elftal vau de Düsseldorfer S.V. was versterkt met eenige spelers van Ratingen en don internationaal Bi^e van de Ham burger Sportverein. Er was slechts een gering aantal toe schouwers: niet meer dan ongeveer 1500 personen bevonden zich op de tribunes. Het Zwaluwenelftal heeft een zeer goe den wedstrijd gespeeld. De voorhoede faal de evenwel voor het doel: er werd zee»* slecht geschoten. Een uitzondering vormde hier de linksbuiten v. d. Heijden, die even wel met zijn schoten veel pech had. De mid denlinie was goed. De verdediging was zwak: de doelverdediger van Wezel faalde volkomen, terwijl ook Wanders, die een maal in eigen doel trapte, slecht was. Nadat dc rust met 30 voor de Duit- schers was ingegaan, wonnen ze tenslotte met 61. Lagendaal scoorde voor de Hol landers het tegenpunt. Om den zilveren bal. De uitslagen van de voortgezette voet balwedstrijden om den Zilveren Bal lui den als volgt Excelsior—H.D.V.S. 3—1; V.U.C.—Spar ta O3 GooiA.D.O. 01; Willem II— Feyenoord 23ExcelsiorA.D.O. 30 SpartaFeyenoord 41. De eindwedstrijd heeft, plaats op Zon dag 8 September a.s tusschen Excelsior en Sparta. De strijd om den Arol-beker. Gisteren werd de strijd om den Arol- beker voortgezet. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: V. V. A.Blauw Wit 03; H. B. S. N. A. C. 0—1; A. F. C—H. B. S. 1—3; Blauw WitN. A. G. 4-2. Blauw Wit is dus winnaar van den Arol- beker. De Engelsche wedstrijden. Zaterdag zijn de Engelsche wedstrijden begonnen. De eerste uitslagen zijn: Eerste klasse. Arsenal'Leeds United 40 Aston VillaBirmingham 21 Blackburn Rovers-West Ham ün. 33 Derby CountySunderland 30 EvertonBolton Wanderers 33 Huddersfield T.Leicester C. 32 Manchester CityBurnley 22 MiddlesbroughLiverpool 50 Newcastle Un.Manchester Un. 41 PortsmouthSheffield Wedn. 04 Sheffield Un.Grimsby Town. 23 Tweede klasse. BarnsleySouthampton 31 BlackpoolMillwall 43 BradfordTottenham Hotspur 21 BuryOldham Athletic 0—2 Charlton A.—Cardiff City 41 ChelseaNotts Forest 20 Hull CitySwansea Town I0 Notts CountyBristol City 31 BeadingPreston N. E. 20 Stoke CityBradford City 20 Wolverhampton W.West Bromw. A. 24 CRICKET. Ajax—H. D. V. S. Ajax wint met 3S runs. De laatste wedstrijd* van Ajax heeft den Leidenaars de eerste overwinning opgele verd. Van Buysen won den opgooi en stuurde de gasthecren naar de wickets. Op 16 valt het eerste slachtoffer, n.l. Meyer, die voor 14 werd gebowld door Ka ris. H. de Vrind kwam net in de dub bele cijfers en werd toen het slachtoffer van den Schiedamschen aanvoerder. Eigeman met 7 en Janssen met 2 maakten het niet lang, maar daarna zijn het Dozy cn Schilthuizen, die de score snel opvoe ren. Eerstgenoemde werd topscorer cn klapte 31 runs bij elkaar, voordat hij door Van Boekhoven werd gebowld. Schilthui zen word op het. bowlen van Karis door Visschor gevangen voor een goed gespeel de 29. Het totaal was toen 104 voor 6. Van den staart roert alleen Van der Mey met een hard geslagen 16 zich nog en het Ajax- totaal werd tenslotte 126. Van Buysen 4 35, Karis 355, Van Boekhoven 325. De innings van H. D. V.. S. begon al evenmin fortuinlijk. De twee eerste wic kets vielen voor betrekkelijk weinig runs. maar daarna boden A. Offerman en Nolet meer tegenstand, Laatsgenoemde werd voor 23 door Van der Mey uitgegooid en Offerman door Janssen gestum.pt na 17 runs te hebben gescoord. Voor de overige Schiedammers was' het bowlen van Meyer te moeilijk en van 60 voor 4 werd het Schiedamsche totaal ten slotte slechts SR. Meyer was zooals gezegd met. den bal bij zonder op dreef on nam 6 wickets voor 4 runs per sl uk. Van der Mey 222. Eige man 119. Rice 120. V. R. A.—V. V. V. De uitslag van den wedstrijd V.R.A. V.V.V. luidt 194 runs tegen 81 runs. V.R.A. wint dus met 113 runs op de eerste innings Phoenix IIAjax II. Gewonnen door Phoenix met 6 wickets. Ajax eerste innings 45 (P. "Werkman 11), P. v. Katwijk 3 voor 20; J. Everhard 6 voor 19. Phoenix eerste innings R7 (G. v. Thiel 29. P. v. Katwijk 23). P. de Vrind 5 voor 31. Ajax tweede innings 92 (P. de Vrind 25, P. Werkman 22), P. van Katwijk 5 voor 19. Phoenix tweede innings 58 voor 4 (J. Everhard 24 not out J. Tresling 17), P. de Vrind 4 voor 14. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. Van de gisteren op de Wielerbaan te Rijswijk gehouden wedstrijden luiden de uitslagen als volgt: Wedstrijd over 100 K.M. achter motoren: 1 Snoek, 1 uur, 27 min.; 2 Blekemolcu; 3 Soh'lebaum; 4 v. d. Wulp; 5 Leddy; 6 Storm. Dc revanche-wedstrijden wereldkampioen schappen sprint eindigden mot een over winning van Mazairac, tweede werd Co- De amateur-race over S K.M. werd door Geluk gewonnen; 2 Alkemade en 3 Bak huis. Leidsche Ren- en Toeristvereen, „Swift". Zondag werd de eerste wedstrijd van het lange afstand-kampioenschap verreden. Er was flinke deelname van de zijde van de renners. Ook was er heel veel pu- b'iek komen kijken. Het was jammer, dat wij de renners niet konden volgen, daar er geen motorcontrole was, zoodat er van den wedstrijd weinig valt te vermelden. Dé wedstrijd had een eenigszins eigenaar dig verloop, daar de B-klasse vóór de A- klasse binnenkwam. Het was jammer, dat Ernst Sladek kwam te vallen, anders Rad deze renner zich beter geplaatst. De uitslag van den wedstrijd over 40 KM. is: A-klasse: ,1 J. v. d. Wilk, 2 Willem Graafmans. B-klasse: 1 J. Verschoor; 2 J. Riet heven; 3 Ernst Sladek; 4 O. Dadsma; 5 A van Egmond; 6 Cor de Graaf 7 J van Wcezel; 8 J. van Steen voorde; 8 B. "Rijs bermen. DAMMEN. Simuitaanséance te Lisse. Donderdag j.l. had er te Lisse, in café „De Duif", het clublokaal van Gez. Sam, een simultaanseance plaats. Als sim ul taan- speler trad op H. Rump. Na plaatsing van het vorige bericht, bereikte ons de tijding, dat G. Ramp door werkzaamheden verhin derd was. Doch geen nood, zijn broer Her man, een zeer bekend damspeler in Haar lem en Omstr., die jaren aan bord 1 van „St. Jozef" speelde, de leermeester van zijn broer iGrarder (nu overtreft de leerling den meester), was bereid om zijn plaats in te nomen. Had Herman Rump pen familie naam hoog te houden, Gez. Sam moest haar uiterste krachten inspannen, om dc door het District Haarlem cn Omstr. van den R. K. Dambond beschikbaar gestolden prijs te winnen. Vandaar dat er menig fraaie partij was, wat door het vrij talrijk opgekomen pu bliek met spanning werd gevolgd en na afloop der séanco nog eens nagespeeld werd. Aan den wedstrijd namen 10 Gez. Sam- lcden deel. Hiervan won H. Ramp er 6 en verloor er 4. Buiten mededinging waren er 3 partijen, waaruit de simultaanspeler 4 punten haalde. Als men nagaat, dat het bijna allen wedstrijdspelen) waren, dan is de prestatie van H. Rump zeer goed te noemen. Na afloop reikte dc captain van Gcz. Sam, onder het uitspreken van eenige toe passelijke woorden aan de winnaars enkele leerzame damwerkjes als prijzen uit. Door deze 4 winsfcpartijen wist Gez. Sam het partijgemiddelde van de andere bij den Bond aangesloten clubs te verbete ren en legde daardoor beslag op een zeer fraaie medaille.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7