De Duitsche Katholiekendag GEMENGDE BERICHTEN Voor het behoud van het Christelijk Huisgezin, (Van Pater Muckermann). Freiburg, 28 Augustus 11)29. Het groote Lieve Vrouwe Munster boort haar toren van kunstig filigram-werk in de diepblauwe lucht: deze machtige tempel Gods, een juweel van architectuur, be- heerscht de schilderachtig gelegen stad met haar vele prachtige middeleeuwsche en mo derne gebouwen. De donkere dennenboo- imen van het Zwarte Woud omzoomen de oude Vrijc-Burcht van Breisgau, waar dc afgevaardigden van geheel Katholiek Duitschland zijn samengestroomd om het groote vraagstuk te bespreken voor het behoud van het c\i stelijk Huisgezin. Want in onzen modernen tijd staat het Katholiek gezinsleven midden in de woeste branding en het Katholiek Duitschland wil liet huis gezin redden en bewaren, omdat zij er diep van overtuigd is, dat over de toekomst van ons volk, ja van heel de menschheid beslist wordt in en rond een gezond Chris telijk familie-leven De rijk-bevlagde stad verwelkomt de talrijke deelnemers aan de 68ste Algemeenc Vergadering van Katholiek Duitschland, die allen een zijn in het Geloof, onverschil lig van welk land of nationaliteit zij zijn. [Want ons heerlijk Katholiek geloof kent geen grenzen of rassenverschil. Zwitser land, Oostenrijk, de Elzas, Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Zuid-Slavië, Japan, Hol land, België, Frankrijk, Italië en de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika zijn hier vertegenwoordigd. De begroetings-avond. De groote Sehwarzwald-hal, die speciaal •voor het houden van deze begroetings avond gebouwd is, was tot in de uiterste hoeken geheel gevuld. De wijdsche feest zaal prijkte in rijke vlaggentooi van het Duitsche Bijk en Baden, terwijl op geel- witten achtergrond het Pauselijk Wapen was aangebracht. Heerlijk klonken de mo tieven van het „Virga Jesse floruit" van Anton Bruckner, dat in vierstemmig ge mengd koor door de vereenigde zangers van Freiburg onberispelijk werd uitgevoerd, met een orgelbegeleiding, die van de Sint- Mar tinuskerk werd uitgezonden. De voorzitter van het plaatselijk comité, Dr. Hermann Herder, sprak een hartelijk woord van welkom tot den vertegenwoor diger van Z. H. den Paus, Mgr. PaceUi, Apostolisch Nuntius te Berlijn, hetgeen door de duizendkoppige menigte met stormachtige toejuichingen werd onder streept. Ook de begroeting van Dr. Josef Smitt, Regeeringspresident van Baden, de verte genwoordiger van den Aartsbisschop van Freiburg, de Bisschoppen van Mainz, Rot- lenburg en Spiers, den wij-bisschop van Trier en den Apostolischen Administrator van Grenzmark werd door herhaald lang durig applaus onderbraken. Op het podium hadden ook plaats ge nomen Dr. Trunk, minister van Justitie van Baden, de minister-president van Beieren Dr. Held, de burgemeester van Freiburg, Dr. .Bender, de Sector van de Universiteit van Freiburg Dr. Dragendorff, Vorst Loe- wenstein, de oud-Rijkskanselier Dr. Marx en de bekende voorvechter in de Romein - sche kwestie Geheimraad Dr. Porsch. Nadat het knapenkoor van de stad Frei burg een zangnummer ten gehoore had ge bracht hield prelaat dr. Josef Sester, Vi caris-Generaal van het Aartsbisdom een toespraak, waarin hij mededeelde dat in de gezondheidstoestand van den aartsbisschop van Freiburg een dusdanige merkbare ver betering was ingetreden .dat deze a.s Zon dag de feestrede zou kunnen uitspreken. (Langdurige toejuichingen). Bij gelegenheid van vorige katholieke dagen zoo vervolg de spreker werd steeds gesproken over de vrijheid der Kerk, thans strijden wij voor het behoud van het Christelijke huis gezin. En zooals vroeger de katholieke da gen him doel niet zouden bereikt hebben zonder den zegen van Gods genade, zoo wil ik ook thans over deze bijeenkomst het woord van den koninklijken Psalmist uit spreken: Deus protector noster, respice nos: O God, onze Beschermheer, zie op ons neder. Na-mens de regeering van Baden sprak de president, dr. Smitt de hoop uit dat deze vergadering zou staan in het te eken van christelijke naastenliefde, en dat dit Con gres niet alleen een versterking zou bren gen van het katholieke geloofsleven, maar ook van den innerlijken vrede. Het onder werp van dezen Katholiekendag handelt over de wedergeboorte van het volk. Het huisgezin moet de zuil zijn waarop zoowel de staat als de geheele samenleving moet steunen. Op die wijze zal deze vergadering van de Duitsche Katholieken openlijk trouw zweren aan het vaderland, aan de grond wet die een vrije ontwikkeling van de Ka tholieke Kerk in een vrijen staat heeft mo gelijk gemaakt. Dr. Carl Bender, burgemeester van Frei burg, verwelkomde de bezoekers in zijn stad, waar de burgerij zonder onderscheid van stand of religie de deelnemers aan de zen Katholiekendag feestelijk juichend had begroet. Hij verheugde zich over het feit dat nu weer. voor de eeTste maal na den oorlog ook de vrienden van gene zijde van den Rijn aanwezig waren, waardoor de geestelijke en cultureele banden wee<r hech ter zouden worden toegehaald. Dr. Dragendorff vestigde de bijzondere aandacht op het groot gowicht van. het on derwerp dat thans zou behandeld worden: de groote taak zal hierin bestaan dat men bij de opvoeding der jeugd weer idealisme zal wekken en aan het jongere geslacht weer een zedelijk en godsdienstig houvast 'zou geven, dat thans in breede kringen ver loren is gegaan. De bisschop van Omaha (Ver. Staten), die uit Baden geboortig is, die tijdens en na den oorlog aan de hongerende Duitsche kinderen zooveel weldaden bewezen heeft, bracht een groet van de Duitsche Katholie ken uit het verre Amerika, die vol bewon dering waren voor de energie va,n katholiek Duitschland, dat ondanks de zware lasten waaronder het gebukt gaat, hun beste krachten besteden om liet volk heen te lei den naar den dageraad van een betere toe komst. Zij hoopte hier veel te leeren voor het Katholicisme in Amerika, waar het ont bindingsproces in het familieleven zich steeds verder voltrok, zoodat er zelfs op iedere zeven huwelijken die gesloten wer den gemiddeld een echtscheiding voor kwam. Nadat ook verschillende buitenlandsche afgevaardigden het woord hadden gevoerd werd deze schitterend geslaagde begroe- tingsavond met een a-capella-koor-nummer besloten. Vermelding verdient nog dat de buiten landsche gaston uit Oostenrijk met luid ge jubel werden begroet. ,Wij hebben een his torische taak te vervullen in ons land", zoo sprak de Oostenrijksche afgevaardigde: „want wij zijn het bruggehoofd in den strijd tegen het bolsjewisme, en daarom moeten wij Weenen en geheel Oostenrijk vrij -maken en voor het katholiek geloof weten te be houden". Oud-president Husar bracht de hartelij ke groeten over van de Magyaren en her innerde aan de eeuwen-oude betrekkingen tusschen de Katholieken van Hongarije en Duitschland. Voor de eerste maal na den oorlog, wa ren ook thans de Fransche afgevaardigden officieel vertegenwoordigd door abbé Flory die in de Duitsche taal officieel en in het openbaar de Duitsche Katholieken be groette. Toen Bossé van Colmar heb woord nam en te kennen gaf dat de Katholieken van den Elzas hun plicht als Fransche on derdanen moesten vervullen, doch thans als Katholieken hier gekomen waren omdat hun katholieke geloofsgenooten in vergade ring bijeen waren om te beraadslagen over de groote vraagstukken der katholieke wereldbeschouwing. De Elzas geniet thans nog van de vruchten van vroegere Katho- ke dagen. "Wij hopen dat er nooit meer een dag zaj aanbreken dat onze velden weer zouden gedrenkt worden met het bloed van menschen 1 Er moet vrede heerschen onder de vol keren, vooral tusschen Frankrijk en Duitschland. (Langdurige toejuichingen). Moge deze Katholiekendag de wegen aan geven, om te komen tot de oplossing van den noodtoestand (waarin zoowel het Fransche als het Duitsche gezinsleven ver keert) tot heil en vreugde van Frankrijk, Duitschland en den Elzas. (Stormachtig applaus). ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig motor-ongeluk. Een doode, een gewonde. Zaterdag had op de grens van Zwolle en Zwollerkerspel in de Wipstrikker-allée 'n ernstig ongeluk plaats. Terwijl mevr. E. met haar dochtertje van 6 jaar terzijde van den weg stond in een der gevaarlijk" te bochten van de laan, kwam met razen ie vaart- de motorrijder M., uit Zwollerkerspcl aangereden. M. kon den bocht niet nemen en kwam met geweld tegen den muur van een daar staande schuur. De moeder- en het meisje raakten zoo ernstig bekneld tus schen den motor en de schuur, dat het doch tertje bijna op slag dood was. De moeder werd met een gebroken arm en eenige kwetsuren naar het Sophie-ziekenhuis ver voerd. De politie doet onderzoek. Met een gestolen auto een man doodgereden. Gisternacht te omstreeks 3 uur is op den Haarlemmerweg even buiten Sloter- dijk, bij den zijweg naar Sloten een tra gisch ongeluk gebeurd. De 25-jarige café houder J. B. uit Zandvoort stond zijn auto te repaxeeren aan den kant van den weg. Plotseling werd hij overreden door een auto uit de richting Amsterdam. De auto die het ongeluk had veroorzaakt werd be schadigd en de bestuurder maakte zich uit de voeten. Kort na het gebeurde kwam een motorrijder uit de richting Haarlem er langs, die onmiddellijk de politie waar schuwde. B. bleek reeds te zijn overleden. In den vroegen morgen gelukte het de po litie den bestuurder van den auto, die het ongeluk had veroorzaakt, te arrestee ren. Het bleek de 21-jarige S. te zijn, die de auto gestolen had ten nadeele van de Estotaxi Mij. S. is in verzekerde bewa ring gesteld. Het slachtoffer van dit tra gisch ongeval was eerst sedert 3 maanden gehuwd. Twee kinderen overreden. Zaterdagmiddag zijn een broertje en een zusje, wonende aan boord van de „Wille- brordus"', welk schip ligt in de Waalha ven te Rotterdam, nabij het vliegveld, door twee motorrijders overreden. Zij kre gen de motorrijwielen over het lichaam. In bedenkelijken toestand zijn ze opgeno men in het ziekenhuis Coolsingel, waar bleek, dat het meisje een dijbeen had ge broken en liet jongetje een ernstige sche delfractuur had bekomen. Over den kop geslagen. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur reed de 24-jarige A. C. A. M. Smit uit Am sterdam, tijdelijk vertoevende te Laren (N.-H.) op zijn motor met groote snelheid over den Amsterdamschen straatweg, toen hij plotseling op onverklaarhare wijze over den kop sloeg. Hij werd door een passee- renden automobilist bewusteloos op den weg gevonden. De automobilist waar schuwde de politie te Na arden, waarna dr. Keijzer uit Naarden de eerste hulp verleende. Nadat de heer Smit het be wustzijn had herkregen is hij per auto naar zijn tijdelijke woning te Laren ver voerd. Zijn toestand is redelijk wel. Het motorrijtuig werd zwaar beschadigd. Autobus omlaag gestort Drie zwaar gewonden. Te Brielle is Zaterdag een autobus uit Bleskensgraaf, waarin een gezelschap zat, dat uit 19 personen bestond, bij het uitwij ken voor een vrachtwagen van den zeer steilen dijk geslagen. De bus sloeg enkele malen over den kop, waarbij verschillen de personen verwondingen bekwamen. Drie inzittenden, die zwaar gewond waren, wer den naar Rotterdam vervoerd, teneinde aldaar in het ziekenhuis te worden opgc- Onder de tram. Zaterdagmorgen, meldt de „Msb.", is bij de Putsche Bocht een vrecselijk ongeluk gebeurd. Een passagier van de stoomtram naar Hellevoetsluis wilde daar uit stap pen, vermoedelijk omdat hij dacht dat de tram hier zou stoppen, hetgeen echter niet het geval was. De man sprong toen liit de tram, die in volle vaart doorreed, en kwam ouder de wielen. Hij werd verscheidene keeren overreden, zoodat, toen de tram stopte, alleen een zwaar verminkt lichaam over was. Een man aangereden. Aan den overweg op de Dwarskade te Roosendaal werd een der werklieden van de firma de Haan, zekere F. uit Utrecht, door een hem achteroprijdenden auto aan gereden. De man geraakte tusschen de kar, welke hij voortduwde en den auto bekneld. In het R. K. ziekenhuis Oharitas, waar hij werd opgenomen, werd een indrukking van de borstkas geconstateerd. Spelende kinderen aangereden. In de Spoorstraat te Arnhem heeft een vrachtauto op den hoek van de Hommel- straat, 'n troepje spelende kinderen aan gereden van wie er één, een achtjarig jon getje, onder de auto geraakte en in bew«>s- teloozen toestand met een hersenschud ding werd opgenomen. Het kind werd naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag reed de 66-jarige H. de Jong uit Bussum per rijwiel over den Amsterdamschen straatweg en stak den weg naar links over zonder van te voren een teeken te geven van richting te zul len veranderen. Hij werd hierbij aangere den door een motorrijder, den lieer J. W. Wij.ers. Ofschoon zijn fiets onder hem werd weggerukt, en hij zelf 40 meter werd mee gesleurd, kreeg de heer de Jong geen noe menswaardig letsel. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Arnhem is overle den het 9-jarig zoontje van den heer Kat, dat Zaterdagmorgen in de Hemmelstraat aldaar, door een vrachtauto werd overre den en daarna met een zware hersen schudding naar het ziekenhuis was ver voerd. Het kind was met zijn moeder in- koopen voor Koninginnedag gaan doen en was den weg overgestoken, terwijl zijn moeder nog in den winkel stond. Ernstig ongeluk op den Amstel. Gistermiddag heef.' op den Amstel te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats ge had. Het motorbootje Kalfje 1, dat. passa giers vaart tusschen "'t Kalfje en de stad, was juist van den steiger van het Arbei derssportpark afgevaren, toen een roei bootje met twee jongens vlak voor den boeg van het motorbootje kwam. Het roeibootje was aan den verkeerden kant van het vaarwater en trachtte nog over te steken. Waarschuwingen werden gegeven maar een aanvaring was niet te voorkomen toen een van de twee jongens nog aan een verkeerde riem trok. Het bootje zonk on middellijk. Een van de beide knapen, 16 jaar oud, was spoedig gered, de tweede verdween in de diepte. Hij werd levenloos opgehaald. Brandweer en Geneeskundige Dienst hebben alle pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wekken maar het mocht niet baten. Ongeluk bij paardenwedrennen. Zaterdag sprongen onder de paarden wedrennen, die bij gelegenheid van het Ko- ninginnefeest te Zwolle werden gehouden, twee paarden tusschen heb publiek. Een dame bekwam vrij ernstige vleeschwonden, terwijl een heer het bewustzijn verloor. Beiden zijn per rijtuig naar hun woning vervoerd. Eenige andere personen liepen lichte kwetsuren op. Verdronken. Te Wijk aan Zee is Zaterdagmorgen een zekere J. Bakker, oud 22 jaar, wonende te Amsterdam, die daar een zeebad nam, verdronken. Zijn lijk is tot nu toe nog niec gevonden. ALASTRIM. Te 4e Klomp is een geval van alastrim geconstateerd bij een kind, afkomstig uit Rotterdam. Ook te Eindhoven. Zaterdagmorgen is door den inspecteur der Volksgezondheid en den directeur van den geneeskundigen aiensi te Eindhoven een geval van al as on m geconstateerd in de Schootse'ae straat. Do patiënt is on;n>i- dcllijk naar de barakken o ergebracht. De gemeente-ambtenaren zijn dezer dagen reeds ingeënt. BRANDEN. Schuur en hooiberg verbrand. Gistermorgen ongeveer kwart voor 11 ontstond te Oosterbeek brand in den landbouwschuur .welke eigendom van de weduwe J. van Lingen is en gebruikt wordt door haar zoon, den molenaar J. van Lingen. Een aantal varkens en kippen kon nog worden gered, doch de vracht auto en veel landbouwgereedschap ver brandde. De schuur zelf brandde tot den grond toe af, evenals een in de nabijheid staande hooiberg, waaraan het vuur zich had medegedeeld. Door het flink optreden der brandweer, die spoedig ter plaatse aanwezig was met een motorspuit. kon de maalderij en het woonhuis behouden blij ven. De oorzaak van den brand is niet be kend. Verzekering dekt- de schade. INGEZONDEN MEDEDEELfNG. Heidebrand. Zaterdagmiddag is een groote heidebrand uitgebroken op den Solschen Berg bij Gar neren. Militairen, die door den burgemees ter telefonisch opgeroepen waxea, ver leenden hulp. Nader wordt gemeld: Ongeveer 250 a 300 IT.A. heide, bier en daar bezet met z.g. vliegdennen, zijn to taal uitgebrand. Na uren lang onvermoeid te hebben gewerkt is het den militairen uit Millingen, onder leiding hunner offi cieren en van den burgeemester van Bar- neveld, bijgestaan door de politie en bur gers, mogen gelukken de geweldig om zich heen grijpende vlammen te blusschen, juist toen het vuur de bosschen van den heer 's Jacob te Stavcrden. had bereikt. De brand is op verschillende plaatsen te gelijk uitgebroken, zoodat aan opzet wordt gedacht.' Brand in een buitenplaatsje. Te Rosmalen is afgebrand het buiten plaatsje Rozenhof, bewoond door den eige naar S. en twee andere families, v. d. D. en H. Bij v. d. D. ging ook de inboedel ver loren. Alles was verzekerd, doch bij v. d. D. slechts maar zeer laag. 4 De voortvluchtige advocaat In aansluiting op het bericht, dat de auto van den voortvluchtigen advocaat en procureur Siegfried van Menk, te 'a Gra- venha-ge in beslag werd genomen, deelt „de Crt" nog mede, dat ook gebleken is, dat de jonge man ook het geld van zijn. moeder, ten bedragevan anderhalve ton, heeft opgemaakt, zoodat zij zonder mid delen van bestaan is achtergebleven. Van den voortvluchtige is nog geen spoor gevonden. Voetzoeker in een kinderwagen. Jongens, die Zaterdagmiddag te Anihem vuurwerk afstaken, gingen daarmede zoo onvoorzichtig t.e werk, dat een voetzoeker terechtkwam in een voorbijrijdenden kin derwagen. Een kindje van negen maanden dat in den wagen lag, schroeide haar handje, terwijl haar kleertjes vlam vat ten. Gelukkig is het ongeval nog vrij goed afgeloopen. Een gevaarlijke feestganger. Zaterdagmiddag tijdens den optocht ver oorzaakte de drukte in de Groote Hout straat te Haarlem een opstopping. Door de brooddronkenheid van eenige jongelui werd één hunner door een ruit geduwd bij de firma Gerzon. Hij slaagde er in zich los te werken en kon het hazenpad kiezen door de Peuzelaarsteeg, achtervolgd door vele menschen. Tot grooten schrik der om standers, schoot het jongmensch plotse ling met een revolver, maar de kogel ging over de hoofden der menschen heen. Allen stoven uiteen. Weldra daagde de politie op en toen die ook met een revolver dreig de bond het mannetje in en werd hij naar het bureau gebracht. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Ernstig auto-ongeluk in Polen. Op den straatweg MyslowitzTichau is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De zoon van een meubelfabrikant uit Lyslo- witz had eenige schoolvrienden uitgenoo- digd op een autorit in den wagen van zijn vader, die hij zelf stuurde. Waarschijnlijk door te hooge snelheid is de wagen tegen een boom aangereden, zoodat hij volko men vernield werd. Twee der inzittende scholieren werden op slag gedood, terwijl de bestuurder en een andere scholier zwaar gewond werden. Groote brand bij Innsbruck. In het dorpje Nassereifh, alwaar verle den jaar 18 huizen zijn ingestort, is in den afgeloopen nacht brand uitgebroken, welke zeer snel om zich heen greep. Vier woon huizen en verscheidene kantoren zijn een prooi der vlammen geworden, waardoor 52 personen dakloos zijn geworden. De be woners konden met moeite zich het leven redden. Al het meubilair alsmede vele landbouwwerktuigen gingen verloren. De schade is zeer groot. Valsche munters !n de Vereen. Staten. De geheime politie der Vereenigde Sta ten speurt in de steden in het Oosten naar een bende valsche munters, wier le den reeds meer dan anderhalf millioen do'lla-r aan valsche biljetten van vijf en van twintig dollar hebben gedrukt en in omloop gebracht. Terwijl de bondsautoriteiten niet gene gen zijn zich over het geval uit te laten, zegt men aan het douanekantoor, dat elke detectieve, die beschikbaar was, met spoed naar het Oosten is vertrokken ora den vloed van dit waardelooze geld te stuiten. Meer dan zestig man zijn in hechtenis genomen en zestig drukpersen en veertig matrijzen zijn in beslag genomen. De leiders der beweging bevinden zich evenwel rcog in vrijheid. ÜTT ÜE RADIO-WERELD. Programmes voor Dinsdag 3 September, H.il veranm 298 M. (Na 6 toit 10T1 JU 10.30 NjCJLV. Tijdsein. 10.30>11.00 NjC-R.V. Ziekendienst 12.30-L16 KJRjO. Concert door het K R'. O.-Trio. L3J52.00 EL.RX). Grarnofoonm nziek. 2.00220 KJLO. Knipcursus. 2.20320 KJLO. Vrouwenuurtje. 5006.00 K.R.O. Gramofoonmuziek. 6.00 K-R.O. Omzetting golflengte. 6.016.50 KJLO. Gramofoonmuziek. 62507.00 KJLO. Praatje over de t* openen cursus „Naaien, knippen en stof versieren". 7.007.15 KJELO. Praatje over den cur sus Engel sch. 7.157.25 K.R.O. Gramofoonmuziek 7.358.00 K.R.O. Lezing over „Het Ka tholiek standpunt inzake Lichaamscul tuur". 8.009.15 K.R.O. Concert. Orkest en vo cale solist. 9.159.30 K.RjO. Nieuwsberichten. 9.309.45 KJLO. Praatje over den cur sus Esperanto. 10.301120 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Gramofoonmuziek. 12.151.45 Concert door het Tuschinski- Orkest. I.452.00 Gramofoonmuziek. 2.002.45 Kookpraatje door P. J. Kers, 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak het zelf-cursus. 4.004.30 Gramofoonmuziek. 4.305.30 Microfoon-debutanten. Sopraan en alt. 5.307.00 Concert door het Omroepor kest. Greta de Knegt-ter Haar, sopraan. 7.007.45 Lezing door Casper "Höweler over: De Missa Solemnis van L. van Beet- hoven. 8.018.30aA.V.R.O. Boekenhalfuurtje. J, G. de HaasTiespreekt A. Jurriaan Soetmul- der's „De greep va-n den tijd". 8.30 A.V.R.O. Radio-Tooneel. Studio- opvoering van „Fientje Beulemans", Vlaamsch blijspel in 3 bedrijven door Fon- son en Wicheler. Leiding: Louis Saai- born. In de pauze: Persberichten. Na af loop: Dansmuziek uit cabaret »La Gaité", Amsterdam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsberichten. II.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. W. R. Fogg (zang). 120 Orkestconcert. 2.202.45 Beelduitzending. 4.20 Orkestconcert. 5.35 KindeTuurtje. 6.35 Nieuwaberichten. 7.05 Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Marie Rabeneck. zang. 8.20 Concert. E. Suddaby, sopraan. D. Noble, bariton. Solomon, piano. Symphonie Orkest. 10.00 Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Lezing. 10.55 Dansmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r s", 1725 M. 12.50220 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten, Langenberg, 473 M. 7.20—7.50 Gramofoonmuziek. 7.50—8.50 Orkestooncert. .10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Concert. Strijkkwartet, alt en piano. 5.556.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert.. Piano. Zeesen, 1635 M. 6.1012.50 Lezingen. 12.501.15 Gramoifoomuziek. I.1'55.20 Lezingen. 5206.20 Concert uit Leipzig. 6.208.20 Lezingen. 8.20 „Elga". Tooneelstuk van Gerharl Hauptmann. Brussel, 508 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 820 Orkestconcert. H a m b n r g, 372 M. II.50 Muziekuitzendirig voor scholen. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Orkest concert. 6.35 Concert. 8.20 Duitsche avond. 10.45 Orkestconcert. Het Kardinaalsfeest en de K.R.O. De Katholieke Radio-Omroep beschouwt heb als een hooge eer het feest van zijn beroemden landgenoot Zijne Eminentie Willem Kardinaal van Rossum voor Ka tholiek Nederland uit te kunnen zenden. Woensdagmorgen 4 September wordt aan gesloten op de plechtige Kardinaalsmis te half elf uur. Woensdagmiddag, bij de huldiging, wel ke in het Concertgebouw plaats heeft wordt wederom de geheele plecht.igheK uitgezonden en heeft men tegelijk de ge legenheid den Kardinaal Zijn dankwoord be hooren uitspreken voor de microfoon. Het programma met portret van Zijne Eminentie is te vinden in den „Katholis- ke Radio Gids", op bladzijde 33 en 34. Noodweer boven Rio de Janeiro. Volgens een telegram uit Rio de Janeiro is de stad en de omgeving door een waar noodweer geteisterd, waardoor drie huizen zijn ingestort. Er zijn vier dooden en tal rijke gewonden te betreuren.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6