UIT DE OMGEVING SPORT STADSNIEUWS Agenda tilbury moest halen, die zich later ontpopte als een jongeman. Algemeene hilariteit. Na afloop hiervan kwamen de kleintjes aan de beurt, die zich den ganschen dag vermaakten op het. „tentendorp" of bij de goochelaar met de poppenkast Het bestuur kan met genoegen op dezen geslaagden dag terug zien en Aarlander- veen verwacht dat het bestuur voor het volgend jaar weer een feest organiseereij '.zal. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ernstige aanrijding. Gisterenmorgen werd de huisvrouw van v. d. T. in wijk' Hoorn door een passeerende auto zoodanig aangereden, dat zij kwam te vallen en be wusteloos bleef liggen. Zij werd bij een be woner aldaar binnengebracht, alwaar de inmiddels ontboden dr. van W. behalve in wendige kneuzingen aan den schouder bij de patiënt een hersenschudding constateer de. Per brancard werd de vrouw in vrij ernstigen toestand naar hare woning over gebracht. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Over het dempen van een slootje. Verhooging subsidie aan de Wilhelminavereeniging. De of fervaardigheid der burgerij in twij fel gebracht. V-oorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen der vo- jige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. |De gemeenterekening is nagezien door de financieele commissie en in orde bevon den en wordt voorloopig vastgesteld als •volgt: Aan ontvangsten gewonen dienst op 237707.47, uilgaven gewonen dienst op "J 190041.48 1/2. Aldus een batig saldo op den gewonen dienst van 47665.98 1/2. Aan ontvangsten van den kapitaaldienst groot 164806.54. Uitgaven van den kapitaal- dienst op 182471.14. Aldus een nadeelig biot. van den kapitaaldienst groot ƒ17664.60. Thans komt aan de orde een verzoek van het Ger. Kerkbestuur inzake demping van een sloot naast de pastorie der Ger. Ge meente. B. en W. stellen den raad voor aan het verzoek van adressant te voldoen, daar door de sloot naast de pastorie een gemeenteriool loopt, waardoor de bewoner van dit pand overlast wordt, bezorgd. De .kosten van demping en afscheiding wordt ,'iberaamd op 600. De heer J. J. Dijkman meent, dat volgens het schrijven van den .gemeente-opzichter de demping der sloot .naast deze pastorie niet urgent is. Ook meent spr. dat Bijnland dit niet noodzake lijk acht. Wethouder Mens zegt, dat de Iheer J. J. Dijkman zich beroept, op een Schrijven van den gemeente-opzichter van 'voor eenigen tijd terug, voordat bedoelde fsloot is schoongemaakt. Deze zaak is al- 'dus: Er is een klacht ingekomen zegt spr. van voornoemd kerkbestuur al langen tijd •terug. Het college van B. en W. besloot in "beginsel de sloot schoon te maken en dan deze toestand nog een jaar aan te zien. De sloot is schoongemaakt, doch na eenigen jlijd bleek, dat de sloot weder dermate vervmild was, zoodat men dezen toestand tniet kon bestendigen. Ook de gemeente- opzichter heeft zich daarna, verklaard voor 'een afdoende verbetering. Wat Rijnland tbet-reft, deze opmerking is niet juist, wes halve spr. den raad. adviseert dit voorstel van B. en W. aan te nemen. De lieer J. Braggaar vereenigt zich met liet gesprokene van wethouder Mens en •meent -dat deze toestand niet kan besten- vdigd worden. Nadat de heer P. Koot nog 'inlichting heeft gevraagd omtrent de uit- hnonding van dit gemeenteriool en de heer i;W. G. Duynisveld heeft gevraagd of dit -werk niet kan worden uitgevoerd door de werkverschaffing in den winter, wat wordt bestreden door wethouder Eggink, 'doch wordt aanbevolen door wethouder Mens en waarbij de voorzitter opmerkt, 'dat hierover nog nader kan worden beslist 'door het college van B en W., wordt dit 'voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Door den heer M. 'Spuyman is een verzoek gericht tot den Iraad om de rooilijn nabij het Haagsche 'Schouw voor een door hem te bouwen 'pand te bepalen op 12 1/2 Meter uit het 'hart. van den weg in plaats van 15 Meter. !R. en W. adviseeren den Raad na inge wonnen advies, daar deze weg behoort tot 'het toekopistig - provinciaal wegenplan op Ihet verzoek van adressant afwijzend te ibeschikken, daar Ged. Staten vasthouden :aan de vastgestelde maat voor den toe- Ikomstigen weg. Wordt aldus goedgevon- 'den. Punt 9 der agenda vermeldt een punt Iwaarbij eenige wrijving ontstaat: n.l. het I verzoek van het bestuur der Koningin- Wilhelminavereeniging om een verhoogd 'subsidie, voor de kinderfeesten op Ko- j-ninginnedag en wel 0.50 per kind en om 'de kosten van een vuurwerk groot 250 f 300 te nemen voor rekening der ge meente. De eerstgenoemde subsidie van ƒ0.50 per kind is bedoeld als een blijven- 'de subsidie, de laatst genoemde, de kos ten voor het vuurwerk is bedoeld alleen voor dit jaar, daar de Koningin-Wilhel- mina-vereenigmg heden haar 25-jarig be- 1 staan herdenkt. Voorheen had de Konin gin Wilhelmina-vereeniging een jaarlijk- sche subsidie voor de kinderfeesten groot ƒ300, ongeacht het aantal kinderen wat aan de feestviering deelneemt. Thans be draagt het. aantal schoolkinderen onge veer 984. B. en W. stellen den Raad voor aan het verzoek van adressant te voldoen. Aldus besloten. Tegen stemt de heer J. Braggaar. (Wordt vervolgd). KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij het zwemmen verongelukt De ruim 18-jarige M. Meijering had zich Zaterdagmiddag te 5.30 naar Katwijk aan £'Zee begeven om aldaar in de Uitwatering te gaan zwemmen. Na even gezwommen te hebben ging hij van den wal af duiker», niet vermoedende welke noodlottige ge volgen dit zou hebben. Het water is daar te ondiep om te duiken. Hij kwam met zijn hoofd op den wel zanderigen doch har den bodem terecht en bleef met zijn hoofd naar beneden in het water staan. Zijn vrienden, die daar ook zwommen, zagen zulks en begrepen dat er iets ergs gebeurd moest zijn en haalden hem uit het. water. Hij bleek toen buiten bewustzijn te zijn. Dr. Cleveringa, die daar ook in de nabijheid zwemmende was, werd ter hulp geroepen. Deze vermoedde reeds dat de halswervel van M. gekneusd of gebroken was en gelastte onmiddellijke overbren ging naar een Ziekenhuis te Leiden. Al daar is de jeugdige M. wel tot bewustzijn gekomen, doch Zondagmorgen te 4 uur aan verbloeding wegens gekneusde hals wervel overleden. Men kan zich den toestand in het gezin van Ds. Meijering bij dit treurig ongeval indenken. OEGSTGEEST. Koninginnef eesten. Met een kinderfeest werd Zaterdagmor gen het Koninginnefeest ingezet. Bij vele huizen hing de vlag uit en ook de trams, die door het dorp gingen, waren met vlag gen getooid. De schoolkinderen in lichte zomerkleeding en omhangen met oranje- sjerp of een ander oranje-symbool dragend, kwamen samen bij het „Witte Huis", waar begonnen werd met een heerlijke tractatie. De R. K. Harmonie „Triumph" speelde on der leiding van haar directeur, den heer Kroon, aldaar eenige vaderlandsche lie deren. Om halftien had een zanguitvoering plaats der schoolkinderen voor het raad huis, waar onder leiding van den heer J. van Noord, de blijde kinderstemmen buide brachten aan den burgemeester. De N. Z. II. T. M. Harmonie assisteerde daarbij. Op het bordes hadden de webhouders en het be stuur der Oranjevereniging plaats geno men. De kinderen hielden daarna een optocht door het dorp, begeleid door de R. K. Har monie „Triumph" en de Tram-Harmonie, die vroolijlce marschen speelden en zoo de blijde en feestelijke oranjestemming bij de kinderen niet weinig verhoogde. Na afloop werden de kinderen wederom onthaald. Om één uur vingen op het O.V.V.-veld, dat als feestterrein was ingericht, de ver schillende spelen voor jong en oud aan. „Triumph" zorgde voor de muzikale op luistering. Om drie uur had een ringrijderïj plaats. Nadat eerst de verschillende prijzen voor versiering en costumeering waren vastge- stelden, reden spoedig de verschillende paren onder de ring]at door. De Tram- Harmonie had bij het „Witte Huis" plaats genomen en( luisterde dit program-gedeel te op. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter der Oranjevereeniging, dr. Tim mermans, met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. Te 6 uur had op het feestterrein een ont moeting plaats tusschen de twee voetbal- vereenigingen. De twee elftallen werden door „Triumph" onder het spelen van een vroolijke marsch in het veld gebracht. De aftrap werd verricht door dr. Tim mermans1; als scheidsrechter trad op den heer Burggraaf. De uitslag was zoc, dat beide elftallen ieder twee doelpunten be haalden en werd de wisselbeker bij loting toegewezen aan O.V.V. De dag Averd besloten met een avond concert op het feestterrein. Alastrim. Alhier is een geval van alastrim gecon stateerd bij een 20-jarig meisje. WASSENAAR. Afscheid burgemeester Wiegman te Heemskerk. Vrijdagmiddag heeft burgemeester J. .T. M. Wiegman in eon buitengeAvone raads vergadering afscheid genomen van Heems kerk, wegens zijn benoeming tot burge meester van Wassenaar. Bij monde van wethouder Henneman, (l.b.), heeft de Raad ■zijn scheidenden voorzitter hulde gebracht voor het vele belangrijke werk, dat hij ge durende zijn ruim zes-jarige ambtsvervul ling voor Heemskerk heeft verricht. En kele raadsleden en oud-raadsleden ge waagden van de prettige verstandhouding tusschen raad en burgemeester, terwijl een vertegenwoordiger van de tuinbouworgani saties in het bijzonder de aandacht vestig de op de energieke pogingen van burge meester Wiegman om den tuinbouw in nieuwe banen te leiden. Tot slot sprak de scheidende voorzitter een dankwoord. GOLF. De Noordwijksche Golfweek. Gisteren is op de banen te Noordwijk de jaarlijksche golfweek, welke tot 8 Sep tember duurt begonnen. De wedstrijden vingen aan met de match om den Palace Hotel Wisselbeker, match- play 18 holes. De uitslagen van de eerste ronde luiden: A. Tieleman (24) slaat von Loebenstein (23) met 3 en 2. H. Binnendijk (13) slaat Terry Noorduyn (20) met 3 en 2. W. Redelmeier (20) slaat F. Cremers (17) met 3 en 1. M. C. W. Sölner (15) slaat E. Cremer6 (13) met 1 up. H. Kessler (10) slaat L. v. Cranenburgh (16) met 6 en 4. S. Maneck (12) slaat F. A. Warners (24) met 9 en 7. J. W. Frowein (18) slaat H. Baron Sweerts de Landas (24) met 1 np. F. Noorduyn (15) slaat O. Groeninx v. Zoelen (24) met. 8 en 7. J. R. Koning (19) slaat H. Speer (24) met 5 en 4. P. H. Ramaer (10) slaat G. Cremers (16) met 3 en 2. R. K. SPORTWEEK. 815 September. Nog enkele dagenen de R. K. sport week neemt wederom een aanvang. Als wij zoo een terugblik werpen op het afgeloopon jaar dan mogen wij met vreug de constateeren, dat onze R. Iv. Sportver- eenigingen in bloei toenemen en is zulks voor een zeer groot deel te danken aan de propaganda welke A'an de, R. K. Sport week uitgaat. En daarom hopen wij, dat deze sportweek wederom haar nut zal af werpen. In deze Sportweek zal onze jongeling schap bare sportverrichtingen aan Leiden toonen. Voetballers, athleten en gymnas ten zullen laten zien, dat. Avij in Roomsch verband wel degelijk op dit gebied ook wat presteeren en niet behoeven onder te doen voor de verrichtingen van neutrale vereeni- gingen, integendeel. Doch eerst zullen wij Vrijdagavond weer aan geheel Leiden onze eenheid in de sport laten zien. Dan trekken onze Roomsche sportledeu Aveer met vlaggen en vaandels door Leiden's straten en zullen Avij de kracht onzer R. K. sportvereen. laten zien. Dat zij, die hier nog buiten staan, bij den aanblik hierv u zich alsnog ten spoe digste als lid van één onzer vereen, zui len opgeven! Zij zijn van harte welkom. Het Uitvoerend Comité der R. K. Sportweek. VIERING KONINGINNEDAG. Volksspelen. Het schitterende weer heeft er niet Aveinig toe bijgedragen om de viering van Koninginne-verjaardag uitstekend te doen verloopen. 't Was eigenlijk op het sportter rein aan den Hooge Rijndijk te warm in de brandende zon, maar zulks deerde den deelnemers(sters) niet en geanimeerd werd er om de prijzen gekampt. De spelen Averden o.m. bijgewoond dooi den burgemeester van Leiden, mr. A. A'an de Sande BakhuyzeA en zijn echtgenoote, verschillende leden van de Commissie van Advies, wethouder T. S. Goslinga, den garnizoenscommandant overste Le Poole, den heer A. W. Frentzen, voorz. van Vreemdelingenverkeer, e.a. Zeer velen hadden de brandende zonne warmte getrotseerd om getuige te zijn van de spelen en vooral het tonnetje-steken trok een groot deel 'der belangstellenden op één punt. samen. Het Leidsch Harmoniegezelschap „De Post", leider de heer M. Bolderdijk, en het Chr. Muziekgezelschap Polyhymnia" zorg den voor de noodige,-afwisseling. Dank zij de uitstekende regeling liep alles vlot van stapé' Overal had de ver eeniging trouwens cl volle medewerking van publiek en niet 'minder van de politie, hetgeen zeer .no p gesteld werd. De uitslag.':'Peiu ^Volksspelen luiden als volgt: m?f>: Meisjes v#Y.-W iK"13 jaar: Turfrapen: Ie prijs B. de Graaf, R.K.G.V.; 2e pr. J. Offringa. Hestia; 3e pr. A. Heetveld, Hestia. Bal wedloop: le pr. G. v. d. Linden, D.O.S.; 2e pr B. Hendriks. Jahn; 3e pr. A. Planjer D.O.S. 'Schervenspel1-e pr. J. Offringa, Hes tia2e pr. J. Laman, D.O.S.3e pr. E. Uljee, Hestia. Hindernisloop: le pr. B. de Graaf. R.K. G. V.: 2e pr. J. v. d. Blom. D.O.S.; 3e pr. J. Offringa, Hestia. Meisjes van 14 jaar en ouder: Turfra pen: le pr. N. Bennink, D.O.S.; 2e pr. L. Dubbelaar R.K.G.V.; 3e pr. J. v. d. Ham, Hestia. Balwedloop: le pr. A. v. d. Hoeven, Fluks; 2e pr. S. v. Tongeren, Jahn; 3e pr. J. Leget, D.O.S. Schervenspel: le pr. C'. Schouten, Jahn; 2e pr. L. de Haas, Hestia; 3e pr. J. Stol, Jahn. Hindernisloople pr. L. Buis. Jahn; 2e pr. A. Vellekoop, D.O.S.; 3e pr. L. de Haas, Hestia. Jongens van 12 en 13 jaar: Zakloopen: le pr. Bronsgeest, D.O.S.; 2e pr. H. Petit, N.B.v.L.O.; 3e pr. B. Hillebrand. N. B. v. L. O. Mastklimmenle pr. D. Stikvoort, R.K. G.V.; 2e pr. D. Nieboer. D.O.S.; 3e pr. Tu- renhout, D.O.S. Boegsprietloopenle pr P. Arends, Do- nar; 2e pr. J. Peter, 'Donar; 3e pr. N. Kruit Donar. Tonnefcje-steken: le pr. P. v. Nierop. Fluks; 2e pr. Herrens, R.K.G.V.; 3e pr. D. Stikvoort, R.K.G.V. Hindernisloop: le pr. .T. Secrève, Donar; 2e pr. D. Stikvoort, R.K.G.V.; 3e pr. J. v. Nierop, Fluks. Jongens van 14 jaar en ouder: Zakloo pen: le pr. A. de Heer, D.O.S. Mastklimmen: le pr. T. v. d. Heijden, N.B.L.O.; 2e pr. Dubbelaar, R.K.G.V.; 3e pr. Verver. R.K.G. Boegsprietloopenle pr. T. v. Egmond, Jahn; 2e pr. A. Lepelaar, Jahn; 3e pr. J. Bloik, Jahn. Tonnetje-stekenle pr. A. Regeer. .Tahn; 2e pr. H. Liborhant, Jahn; 3e pr. J. v. Egmond, Jahn. Hindernisloop: le pr. J. Barendse, Jahn; 2e pr. A. Regeer, Jahn; 3e pr. J. Blok, Jahn. Handbal wedstrijd FluksPadvinders 73. Grensbahvedstrijd (dames) D.O.S. Hestia 50. De optocht. Des middags was het op den Hooge Rijndijk een belangstelling van geweld. Zooals ieder ja-ar werd op het sportter rein aan de Nieuwe Vaart, de optocht ge formeerd die om half vijf door de stad zou trekken en reeds om drie uur was er over daad van belangstelling. Allereerst waren er veel kinderen, dan moeders met. kind err Avagens. fietsers en wandelaars, die gedu rig heen en weer galoppeerden op den Hooge Rijndijk, van het Invalidenhuis naar het sportterrein en terug, koppig en vol hardend tot de optocht zou gaan beginnen, al zou het ook aan het einde der tijden zijn. En eindelijk tegen half vijf, daar kwam de optocht, een mengeling van velerlei, ruiters in middeleeuwsche kleedij, voet gangers, rijtuigen, vracht- en luxe auto's. Voorop, ging het Leidsche Harmoniege zelschap „De Post", die zich de wangen bol blies en in de hitte van dezen zomer dag collectief transpireerde als een lekke sproeiwagen. 'Het. bestuur en de commissie van advies van de vereeniging ..Koninginnedag" had het beste deel verkozen en zat stijf in het zwart., gedekt met hooge hoeden gemak kelijk in een tweetal rijtuigen te kijken. De paarden trokken en de heeren glim lachten, nog vriendelijker dan de stralende zon. Daarachter volgt, een reclamewagen A'an de vereeniging „Koninginnedag" waar op vermeld staat, dat iedereen;lid van deze feestvierende vereeniging dient te worden. Deze wagen was ontworpen, door de firma M. Ziegelaar. Een heele stoet van versierde auto's en reclamewagens volgen en de Koninginne dagoptocht wordt door verschillende fir ma's naarstig aangegrepen voor het maken van een doeltreffende reclame. Versierde auto's zijn. er van de firma's Straatsburg, Verkoren, N.V. Het Motorhuis, Kuperus' Wijnhandel, Carl Brandse, Luxor Garage, Electro-Technisch bureau D. Teske, P. van Remundt, Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveilingvereeniging „Leiden en Omstreken, Kwestroo en de Vries en Ste vens en verder een reclamewagen van de Leidsche Reddingsbrigade, een groep ver sierde rijwielen, afdeelingen van „Patri monium", van de Schermvereenigipg „Wil lem van Oranje", van de Dames Gymnas- tiekvereeniging Hestia" en van de Pad vinders „Leeuwkentroep", terwijl in het midden A'an den stoet *'t Chr. Muziekgezel schap „Polyhymnia" en aan liet einde de R. K. muziekvereeniging „Perosi" lustig haar best- deed. Natuurlijk bestond er in de stad groote belangstelling voor deze stoet, die langs Hooge Rijndijk, Hoogewoerd. Breestra-at, Kort Rapenburg. Prinsessekade, Haarlem merstraat, Hooigracht. Nieuwe Rijn. i Ko renbeurs, Rreestraat. Steenschuur, Rapen burg, Breestraat, Hoogewoerd, Kraaier- straat, NieuAve Rijn, Hooigracht door de Koppe-nhinksteeg naar de Kaasmarkt trok, waar de stoet ontbonden werd. De volgende prijzen Averden in dezen op tocht behaald: ReclameAvagens en versierde auto's: le prijs Leidsche Ver. van handelaren in aardappelen, groenten en fruit; 2e prijs N. V. v.h. de Vries en Stevens; 3e prijs firma P. P. J. van Remundt. Versierde rijwielen: le prijs Joh. Chou- dron; 2e prijs Mien Vlaardingerbroek; 3e prijs Wim Slijkhuis; 4e prijs Piet Kriek. De overige deelnemers van versierde auto's ontA'ingen een eervolle vermelding en van \Tersierde rijwielen een medaille. Des avonds. De avond A'an den Koniginnedag gaf het gewone feestelijke aanzien van ieder jaar. Het is wel de bedoeling, dat alle men- schen tezamen eendrachtig én eensgezind aan de feestelijkheden ter cere vair de Ko ningin deelnemen, maar er zijn er toch, die op eigen gelegenheid die feestelijkheden op touAv zetten, die organisatietalent ge noeg bezitten om voor zichzelf te begin nen. Vooral de gezinnen waar kinderen zijn, en vooral als zij kunnen beschikken over een tuintje voor het huis, Aderen op eigen gelegenheid Koninginnefeest. Door de stad wandelend ziet men hier en daar in een tuin een primitie\'e eerepoort, een drooglijn met drie lampions die ontsto ken worden, als het schemeren gaat of een andere goed gemeende illuminatie. Kinderen rijden met versierde autopeds, opgetuigde vliegende Hollanders en andere kinderlijke voertuigen. Ook in verschillende stadswijken wordt, weer op eigen gelegenheid feest gevierd door kinderen met Oranjesjerpen, met bloe men en muziek. Er Avorden zelfs in de wijk optochten georganiseerd. Een deftige optocht was er in de buurt Wasstraat, Ridderstraat, de Laat de Kanterstraat, de Cobetstraat. Er was gespaard en gecollecteerd en het re sultaat was nu een prachtige eerepoort van lampion? en slingers en een heel def- tige optocht, waarvoor de heele buurt ujt- liep. Voorop gingen de Koningin en de Prins in statiekleedij en stijf gearmd, be reid om' dit aparte feest met. hun hooge tegenwoordigheid te vereeren. Er waren bruidsmeisjes en bruidsjonkers met A'eel oranje, illuminatie A'an lampions, zang en zelfs muziek van een viool, waarop een der ouderen uit deze wijk, die dapper aan de organisatie had meegeholpen, schoone lie deren speelde. Er Averd gespeeld en gezongen A'an „Oranje boven" en ,,'t Is plicht, dat, ied're jongen" en veel meer schoone Vaderland sche liederen. Na den optocht hielden de Koningin en- de Prins in een der tuintjes A'an deze Avijk reeptie. Plechtig en deftig naast elkaar op een tuinbank .gezeten, ontvingen zij de hulde der kinderen, en ook de oudere be woners kwamen het koninklijk echtpaar hun opwachting maken. In de Stadsgehoorzaal gaf de Leidsche Chr. Oranjevereeniging haar jaarlijksch feest, dat door zeer velen werd bijgewoond. De voorzitter der vereeniging, ds. H. Thomas sprak daar het openingswoord en heette in bet bijzonder welkom den bur gemeester en wethouder Goslinga, de kin deren van het Herv. Weeshuis en de ver pleegden uit het Militaire Invalidenhuis. Nadat liet Wilhelmus .was gezongen hield ds. H. Thomas de feestrede, waarin hij uiteenzette de redenen, waaront de 31e Augustus feestelijk gevierd wordt. Daarna werd onder regie van den heer D. v. d. Stoep ten tooneel gebracht een historisch spel van den heer C. A. de Bruin, getiteld „Dageraad der Vrijheid In de stad was het de gewone drukte van ieder jaar. Veel menschon en veel mu ziek. De drukte concentreerde zich in café's Avaar muziek gemaakt of tevens ook ge danst werd en de restaurants in de stad en buiten de stad zelfs „Haagsche Schouw" Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei- den brengen ter openbare kennis, dat J, Scharroo, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor ge bruik ter. plaatse van verkoop in het per ceel Oude Rijn 27, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 September'1929. LEIDEN. Woensdag. „De Hanze", „In den Vergui- den Turk", 8.30 uur. Behandeling Ziektewet. De avond-, nacht- en Zondagsdienst, der apotheken wordt, van Maandag 2 tot en met Zondag 8 S e p t. waargenomen, door de apotheek van den heer M. Boek- w ij t, Vischmarkt 8, telefoon 552. In den tuin van „Zomerzorg" waar een groot Oranjefeest was georganiseerd, werd nog een vuurwerk ontstoken. In de stad werclen op A'erschillende plaat s-en concerten gegeven. Op de Korenbeurs door het harmonie- gezelschap „De Post" onder leiding van den heer J. Noordanus. In het v. d. Werff- park door het Stedelijk Muziekkorps on der leiding van den heer Joh. Geyp en op de Lamermarkt door de muziekvereeniging „Orpheus" onder leiding van den heer J. Vink. B uurtv er e e rt i g i n g E ens g ezi n d h e i d. Op zeer opgewekte wijze heeft de Buirrt- vereeniging „Eensgezindheid" Zaterdag de feestviering voortgezet. Des middags hadden de spelen plaats voor de kinderen, waarvoor groote deel name bestond. Vooral de nummers tobbe tje steken en treintje loopen trokken veel belangstelling. Behalve de kinderspelen trokken ook de spelen voor grooten, tobbe tje steken voor de mannen en stoelendans voor de Arrouwen, zeer veel publiek. Des avonds werd er op den hoek Tromp straatOosteTstraat door de Harmonie- vereeniging „T. en D." een concert ten ge- hoore gebracht. Het bestuur van „Eensgezindheid" kan met groote voldoening op de feestviering terug zien. Pref. N. Ph. Tertdeloo. Prof. dr. N. Ph. Tendeloo, hoogleeraar in de ziektekundige ontleedkunde, de alge meene ziektekunde en de gerechtelijke ge neeskunde, hoopt 14 Decembeir zijn 25-jarig jubileum als hoogleeraar te herdenken. Begrafenis mr. L. Redelé. Maandag j.l. is te Merau begraven he stoffelijk overschot A'an den heer mr. L. M I, Redelé, wiens overlijden tengeA'olge van een noodlottig vliegtuig-ongeval dezer da gen is gemeld. Eenige A'rienden uit Leider, waren naar Merano gekomen. De belang stelling van de Hollandsche Kolonie in Merau was zeer groot en een vijftigtal of ficieren van de Italiaansche Luchtmacht waren uit Bozen, waar het ongeluk plaats vond op het militaire vliegveld, overgeko men. Tijdens de begrafenis cirkelden twee militaire Caproni-vliegtuigen boven het kerkhof van Maja Bassa en lieten van uit een vliegtuig een krans en bloemen vallen, Aan de groeve voerden een oom van den OA'erledene en twee Arrienden het woord; de laatste namens het Collegium Civitatis Academicae, Lugduno Batavae Suprenunm en de Roeivereeniging Njord. Een schat van bloemen dekte het graf. De Leidsche Winkelstand. Nu officieel het einde van den zomer na dert, al straalt nog de zon en groenen nog de boomen, wordt het zooal niet. voor de huismoeders, dan toch voor de firma's in haarden, kachels en dergelijke Avintersche ingrediënten langzamerhand tijd om hun •sorteering na te zien en de koopers het west.e en mooiste, voor te zetten, van wat er op dat gebiecj te zien is. Er is dan nog ruimschoots tijd voor hen, die iets nieuwi willen aanschaffen, om hier en daar een! een kijkje te nemen. De firma M. Jjangezaal en Zoon aan de Hooigracht, heeft, dit goed begrepen en nu reeds voor het Avinterseizoen een geheel aparte toonkamer 'ingericht A'oör haarden in modern type, van verschillend ontweip en in verschillende prijzen. De sorteering, die deze firma tentoonstelt is zeer uitge breid en in deze toonzaal kunnen de cliën ten op hun gemak een goed overzicht krij gen van alles wat er op dat gebied te zien is, zoodat zij gemakkelijk een goede keuze zullen kunnen maken. Wie voor den komenden winter de warmtebron van zijn huis aan een A'eran- dex-ing wenscht. te onderwerpen, zij een gang naar de firma Langezaal zeker gebo den. Voor Coupeuse-Leidster is geslaagd raej, A. van Teylingen, leerlinge der Voorzie nigheid. Het noviciaat van de Vere-eniging voor Vrouwelijke Studenten alhier zal 10 Sep tember aanvangen. De Leidsche Belasting-Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan deD Rijksontvanger een bedrag afgedragen vaï 22.463.85. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 3428. Op een verzoek van de Roiterdamsclü politie is hier ter stede aangehouden de student J. F .C„ verdacht van diefstal van 110, te Rotterdam gepleegd. Hij is naar Rotterdam overgebracht.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2