UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 31 Aug. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.766.8 te Jan Mayen. Laagste barometerst.: 750.6 6te Valencia. Verwachting tot den avond van 1 Sept.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind. Droog weer behoudens geringe kans op onweer. LUCHTTEMPERATUUR 23.4 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl"7 uur 20 gr., 12 uur 21 gr., 3 uur 21.5 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr., 12 uur 21.5 gr. 3 uur 22 gT. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagavond 8.20 uur tot Zon dagmorgen 5.40 uur. verse vereenigingen, de deelnemende win keliers. De 2e voorzitter, de heer A. Wassenaar, nam het woord en dankte allen, die aan het organiseeren van dezen etalagewedstrijd hadden medegewerkt. Do loco-burgemeeste-*.. de heen R- Ouwe band, opent dan den etalagewedstrijd met een toepasselijke rede. Des avonds te 8 uur begon de jury met haar lang niet gemakkelijk werk. 27 winke liers namen er aan deel en we mogen zeg gen dat er werk van gemaakt is. Zeker, de eene etalage leent er zich beter voor dan de ander en de eene winkelier heeft er meer voor over dan zijn buurman doch in het algemeen konden we constateeren dat er animo voor geweest is en dat het bestuur der Oranjever. succes heeft van haar werk. De feestelijke stemming zrat er de eer ste avond in het dorp al gopd in. Dit voor namelijk doordat de Harmonie Katwijk zich verdienstelijk maakte door den gehee- Ien avond door haar feestelijke tonen deze steming er in te brengen en in te houden. Voor de winkels van alle deelnemende win keliers werd een nummer ten gehoore ge bracht. De jury ving haar werkzaamheden aan te 9 uur en had voorwaar geen ge makkelijke taak. Voor de bekroning, waarbij de jury als richtsnoer nam een doeltreffende en fraaie etalage kwamen in volgorde in aanmer- hng. 1. P. Rietveld, verg. zilv. medaille. 2. J. Muller verg. zilv. med., 3. G. Kleuver verg. zilv. med.. 4. W. J. Zwaan verg. zilv. med., 5. Wed. Wassenaar zilv. med.. 6. J. Kranen burg. zilv. med., 7. G. Koelewijn zilv. med., S. L. v. Paridon bronzen med., 9. W. Cas- pers bronzen med., 10. Jac. Compeer bron zen med. Voor de aardigste etalage werden tpege- kend aan: G. Kleuver verg. bronzen me daille en J. Vooys een bronzen medaille. LEIDSCHENDAM. Koninginnef eesten. Ook Donderdag, de laatste, dag der feeste lijkheden, zette het zonnetje aan de fees ten allen luister bij. Des morgens te 9.30 uur werd begonnen met de Bingrijderij met auto's, waarvoor zich vele deelnemers hadden aangemeld. In optocht, onder de tonen der Harmonie, 1 trok men ook nu weder naar het feestter rein, waar zich reeds zeer velen langs de lijnen hadden geschaard om de op de dor pen zoo populaire Bingrijderij gade te sJaan; vol belangstelling werden de vele en spannende ritten gevolgd; de uitslag jverd als volgt: ]e prijs Burg. Keijzer en mevr. Netscher; 2c prijs F. van Heiningen e.n echtgenoote; 3c prijs C. cl. Zon en mej. Lelieveld; 4e prijs 8. de Wit en mej. C. Schuijt; troost prijs M. Roozenburg en mej. M. Roozen burg, terwijl de prijs voor het mooiste costuum werd toegekend aan burg. Keij zer en mevr. Keijzer. Ook des middags te 2 nor was er een Kingrijderij, thans met paard en tilbury; hiervoor was de belangstelling nog grooter dan des morgens en de deelnemers kamp ten fel tegen elkaar om den mooisten prijs. Xa vele en spannende ritten kwamen als overwinnaar uit het strijdperk: le prijs A. 'Velthoven en mej. Olsthoorn; 2e prijs M. t. d. Berg en mej. Blijleven; 3e prijs M. Olieman en mej. A. van Woerden; 4e prijs J van Wensveen en mej. Olsthoorn. Prijs voor mooiste costuum: burg. Keijzer en mevr. Keijzer. Prijs voor mooiste ver siering: M. Olieman en mej. A. van Woer den. Des a.vonds te 8 uur werden in Café „Het Eiland" de prijzen aan de winnaars uitge reikt; burg. Keijzer dankt allereerst allen voor de goede samenwerking en medewer king, waardoor de verschillende spelen, enz. zoo goed verloopen zijn; hij dankt het bestuur voor de prettige samenwerking en voor bet vele werk, dat allen gedaan hebben voor het goede slagen der feesten; zeer zeker rekent hij er op, dat een volgend jaar de deelname veel grooter zal zijn, wat voor het bestuur ook prettiger en dankbaarder is, daar deze alles doen de schitterendste Prijzen beschikbaar te stellen. Vervolgens reikt hij met hartelijke en toepasselijke woorden aan de winnaars de Prijzen uit, terwijl de voorz. der Wilhelmina- ^ereeniging aan Burg. Keijzer en mevr. Keijzer met hartelijke woorden de door hen behaalde prijzen uitreikte en ham har telijk dank bracht voor de medewerkh^. en steun voor de Wilhelmina-Yereeniging, op welke medewerking en steun hij steeds hoopte te mogen blijven rekenen. Ten slotte dankte burg. Keijzer nog maals allen voor de medewerking, in het bijzonder het bestuur voor het £oede sla gen der feesten, terwijl hij vertrouwt, dat allen de Vereenïging steeds zullen blijven steunen, opdat over 2 jaar het 25-jarig be staan der Vereeniging, waarvoor het be stuur ook grootsche plannen heeft, met grootcn luister gevierd kan worden. Hiermede behoorden de feesten, welke alleszins goed geslaagd zijn en door schit terend weer begunstigd werden, wederom tot het verleden. NOORDWIJK. Etalage-wedstrijd. Een steeds meer gewilde attractie, zoowel voor den Win kelstand als voor heb publiek, is wel de Etalage-wedstrijd, welke de laatste ja ren de Oranje-feesten voorafgaat. Ook dit jaar is deze etalage-wed strijd een succes, zoowel door de groote deelname, als door de vele mooie étalages, welke gisteren avond bij de opening te bezichtigen wa ren. Bijna 100 étalages moesten dien avond beoordeeld worden waardoes- het noodig was, dat een dubbele Jury hier voor werd aangezocht, welke zeker een lang niet gemakkelijke taak had te ver vullen. Waar als bijzondere attractie ook het pnbliek mag keuren, zal den uitslag der jury eerst hedenavond na 9 mar be kend worden gemaakt, reden, waarom ook wij van elke bespreking alsnog afzien, terwijl wij een bezoek aan de étalages allen ten zeerste kunnen aanbevelen. OEGSTGEEST. Rondrit Ouden van Dagen. Na zorgvuldige voorbereiding, waaraan alle commissieleden hirnne beste krachten hadden gegeven, inzonderheid mevrouw Timmermans en de heer Kuijpers, kon het niet anders of de rondrit zelf moest een vlot verloop hebben Als men dan nog hot allerliefste weer heeft wat men maar wen- schen kan met een ritje in uitzicht naar Groenendaal, dan kan het. niet anders of de hooggestelde verwachtingen zouden verre overtroffen worden. De blijde gezich ten werden al blïjder en blijder. Wat heb ben de oudjes genoten. Om een uur waren alle oudjes (een vijftig in getal) thuis af gehaald en stond een file auto's opgesteld tot het cijfer 24 in het Wilhelminapark. De oudjes kwamen zonder eenig oponthoud in Noordwijk Zee aan, alwaar men een korte pauze hield om wat „versche lucht in te pompen" en de heer Koelman „onze photograaf" e-enige momenten heeft ver eeuwigd. Vandaar ging het via Noordwijk, alwaar de politie ons uitgeleide deed, naat Groenendaal, via Noordwijkerhout, de Zilk en Vogelenzang. Wat hebben de oudjes ge noten, oogen kwamen ze te kort in deze schoone omgeving, welke zich als 't ware in feestdos had getooid, 't Was overweldi gend. Wat is ons land toch mooi zal me nig oudje hebben gedacht. Ja gedacht, waar velen bij het zien van zooveel moois te vol zijn tot spreken en maar zitten in stille bewondering. Het was de eene emotie na de ander en geen wonder dat bij aan komst in Groenendaal een aanval werd ge daan op de consumptie en broodjes. De oudjes konden hier weer lekker rusten, geëscorteerd door hare geleidsters. Tegen kwart- na vijven werden de oudjes weer in de. wagen gebracht omdat de on verbiddelijke tijd het sein „huistoe" nood wendig maakte. En zoo werd dus de terug tocht via Hillegom en Lisse, Sassenheim gemaakt om tegen zes uur in de gemeente terug te zijn. Behalve de knalpot was al les in actie en geen wonder dus dab liet geheele „oude Dorp" naar buiten vloog om te zien wat er toch wel gaande was. Wat werd er gezwaaid en gejuicht, en wat was er een enthousiasme. Geen wonder De ©ene afwisseling werd ge'volgd door de ander en van de auto-serenade werd men gebracht onder de bekoring van een gezel lig strijkje in Hotel „Het Witte Huis". Hier was reeds gezorgd dat de droge ke len en grage magen niet op te zware proef werden gesteld en ook hier deed men zich weer alles goed smaken. De trouwe zorgen van de Dirpctie konden niet beter worden beloond. Inmiddels was het muziekgezel schap „Triumph" verschenen, welke de ge zelligheid belangloos kwam verhoogen door op verdienstelijke wijze enkele nummers ten beste te geven. Na al deze geneugten, genoten in blijde •gemoedelijkheid, kwam het meer officieel© gedeelte n.l. de toespraken. De voorzitter, de heer J. Kamsteeg, weet dit altijd zoo in te kleeden, dat de gemoedelijkheid blijft en de hem -eigen wijze van speechen draagt er zelfs toe bij de gezelligheid, de gemoede lijkheid nog te verhoogen. We volstaan met te zeggen, dat hij allen dank bracht voor het welslagen van den rit, wat niet mogelijk zou zijn geweest, als er niet zoo veel milde geefsters en gevers waren ge weest-, naast automobilisten, geleidsters en anderen, om een ouden van dagen-rit te formeeren en te doen slagen. Hij wees cr ook nog op, dat B. en W. ge meend hadden ditmaal niet mee te moeten gaan, overigens zeer sympathiek staande tegenover dit werk. Wat dan ook ruim schoots gebleken was. De heer v. d'. Meij maakte zich de tolk der oudjes door hartelijk dank te brengen voor alles wat gedaan was om dezen mid dag te bezorgen. Deze vreugdevolle dag zal er nog toe leiden, dat het in het vervolg storm loopt. Toch had men onderling be sloten te „staken", wanneer het comité on verhoopt mocht besluiten de rondrit om te zetten in een „rondvlucht". Dat de Bur gemeester niet mee gegaan was, och, aldus de heer v. d. Mcij, ieder die hem heeft zien staan toen wij diens woning passeerde, was overtuigd dat „zijn hart" bij ons was. Da verend applaus volgde op de toespraak van den heer v. d. Meij, die niemand ver gat, vooral niet de ordonnans Breedijk, die hij „een vliegende Mercurius" noemde. De heer Paardekooper sprak namens de automobilisten en gewaagde van den ge- zelligen middag. Hij was dan ook overtuigd, dat een volgende oproep bij vernieuwing succes za-1 hebben. De voorzitter besloot met- de toezegging, dat „een derde rit?' in 1930 te wachten staat. Reclameweek. In de gisterenavond gehouden* vergadering van de winkeliers- vereeniging is besloten een reclameweek te houden op nader te bepalen datum. In bet comité werden benoemd de heeren M. C. v. d. Burg, Singeling, Overvliet, Duiverman en Vosser. RIJNSBURG. Gezonken. Schipper M., die voor het vervoer der aan de veiling voor Amster dam gekochte bloemkool zorgt, had zijn schuit afgeladen met bloemkool te dicht langs den ondiepen wal vastgemeerd. Ver moedelijk door het voorbijvaren eerier mo torschuit heeft de koolschuit water, ge maakt en is gezonken. Ongeveer 300 bloem- koolen zijn weggedreven en de opgoyischte kool had van haa-r waarde veel verloren. De schuit is later opgehaald. Voor schip per M. een flinke schadepost. VOORSCHOTEN. Verkoopingen. Gisteren zijn ten over staan van notaris M. J. Telchuys te Loos duinen verkocht diverse perceelen wei- en tuinland ter grootte van 16,23.61 H.A. on der gemeente Voorschoten en drie percee len weiland ter grootte van 6.16.00 H.A. on der de gemeente Stompwijk. Deze percee len zijn verkocht ais volgt. Diverse per ceelen hakhout en tuin. bouwmanswoning met schuren en erf, weiland, tuinland in den Knippolder te Voorschoten, samen groot circa 1.84.87 H.A., voor 15.850' aa.n den heer C. L. Borsboom te Voorburg. Diverse perceelen weiland in den Knip polder te Voorschoten, samen groote circa 5.94.17 H.A., aan Vrouwe J. E. M. van Be- veren voor ƒ32.945. Diverse perceelen weiland en tuinland in den Knippolder en Starrenbuvgerpolder te Voorschoten, samen groot 6.43.76 H.A., aan den heer B. Hoogewerff Kroon te Voorschoten, voor ƒ69.100. Een perceel weiland, te Stompwijk, groot 1.48.90 H.A., kan den heer Th. J. Loose te Stompwijk voor ƒ3410. Twee perceelen weiland, schuur en erf en hakhout te Stompwijk. samen groot 4.46.10 H.A., aan den heer G. Krul, te :s Graven- hage, voor 9950. Drie perceelen weiland, in den Starren- burgerpolder te Voorschoten, samen groot 2.00.81 H.A., aan den heer G. C. Flinter- man te Bijswijk voor 9000. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen nijver heidsonderwijs, afgnomen door dc B. K. Vereeniging tot. bevordering van Indu strie-onderwijs zijn geslaagd de dames M. C. P. van Maris en Th. Meijer. HAZERSW0UDE. Wi'helmirafeest. Donderdag 5 Sep tember a.s. zal er in deze gemeente een groot Wilhelminafeest plaats hebben. Des voorrn. 9.30 optocht met muziek, vervolgens ringrijden paard onder den man en ringsteken per fiets. Des namiddags 2 uur mastklimmen en stoelendans voor meisjes. Vervolgens hardloopen met hinderniis- sen enz. enz. Des avonds groot vuurwerk. Vele at tracties zullen op het terrein aanwezig zijn. NIEUWKOOP. Kaasdag. Woensdag werd in de kolf baan van het Hotel van Mej. Valken et een welgeslaagde kaasdag gehouden met on geveer 90 inzendingen. De opening ge schiedde met een toepasselijk woord door Burgemeester Van der Weij'den. Des avonds hield de Rijksconsulent, de heer Huisman een lezing over kaasmakerij. De belangstelling inzonderheid van onze boe rinnen voor deze lezing was bijzonder groot. Wij twijfelen niet of deze lezing zal veel nut afwerpen. ZWAMMERDAM. Geboren: Johannes Henricus, zoon van Johannes Hendrik Piet en Theodora Brandenburg. Gehii w d Ge r rit van Du uren jm. 25 jaar te Bodegraven en Alida Braam jd. 25 jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken-. J. H. IJseelmonde met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg 6 of 3 d.A. M. W. H. niet. tijdig het verhuisbil- jet inleveren ƒ2 of 1 d.; P. J. v. H. over treding van het motor- en rijwielregl. 3 of 2 d. D. A. overtreding der arbeidswet 2 X ƒ5 of 2 X 3 d.; P. L. Ter Aar over treding der wet openbare vervoermiddelen 5 of 3 d. J. W. H. L. Den Haag, met een auto rijdeii over een gesloten verklaarden weg en geen nummerbewijs vertoonen 2 X 4 of 2 X 2 d.J. uit den- B. Warmond, overtreding der vleeschkeuringswet 3 of 2 d-H, v. L. Den Haag, met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg 3 of 2 d.A. N. te Leiden, fietsen door de Morschpoort in verboden richting en een valschen naam opgeven 2 en 8 of 1 d. en 4 d.P. B. zwervende, openbare dronken schap 5 of 3 d.; H. K. hvr. C. A. N. over treding der Wet Spoorwegen 3 of 2 d. J. v. K. geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent 3 of 2 d.; J. K. id. ƒ3 of 2 d.: C. J. v. d. B. Zoetermeer, geen geldig rijbewijs vertoonen ƒ5 of 3 d.J. T. zonder noodzaak links van den weg fiet sen 3 of 2 d.W. F. v. d. M. idem 3 of 2 d.J. v. d. B. idem 3 of 2 d.W. K. id. 3 of 2 d.: A. G. v. d. E. fietsen zonder licht 3 of 2 d.C. S. Alkemade, fietsen zonder bel 3 of 2 d.; S. V. Zegwaard idem 3 of 2 d.: A. J. M. v. d. B. Soheve- ningen te Leiden tc snel autorijden 5 of 3d.; K. L. v. D. idem 5 of 3 d.P. C. A. Voorburg idem 5 of 3 d.Jhr. O. H. v. d. B. Soest idem 5 of 3 d. A. B. tc Leiden fietsen over de Karnemelksbrug 2 of 1 d.; G. K. Oegst-geest, te Leiden zonder nood zaak fietsen over een trottoir ƒ2 of 1 d.; P. V. Rotterdam te Leiden een stier zon der knieband over een weg geleiden 2 of 1 d.; L P. te Leiden zonder vergunning eenige kisten op den openbaren weg laten verblijven 2 of ld.; C. P. v. d. B. Noord wijkerhout, loopen op een anders grond 3 of 2d.; J. O. Oegstgeest, te Katwijk fiet sen over een voetpad S. H. overtreding der ijkwet 2 of 1 d.met verbeurdverkla ring van het gewicht. T. R. Rijnsburg, fiet sen zonder bel 3 of 2 d.Th. A. v. d. H. fietsen zonder licht 3 of 2 d. (Voorhout); H. C. geen geldig rijbewijs vertoonen 5 of 3 d.; J. W. S., zwervende, borengerucht maken 5 of 3 d.J. P. IJmuiden, open bare dronkenschap 5 of 3 d.; J. v. d. S. idem 5 of 3 d.; C. B. Aerdenhout geen nummerbewijs vertoonen ƒ23 of 2 d.W. v. d. B. zwervende varen zonder vergunning 10 of 5 d.C. M. fietsen zonder licht 3 of 2 d.A. J. B. Den Haag, met een auto rijden zonder licht, zonder verlicht num mer met letter en. zonder rood achterlicht 3 X ƒ2 of 3 X 1 d.J. F. N. Wassenaar met een motor rijden zonder verlicht num mer met letten 3 of 2 d.; W. v. d. P. Katwijk een trekdier geheel los en onbc- heer laten op den openb. weg 3 of 2 d. J. v. D. fietsen zonder licht 3 of 2 d.F. G. S. te Leiden op den openbaren weg mu ziek maken 1 of ld.; A. T. de J. te Lei den met eei' voertuig rijden door de Vrou- wensteeg in verboden richting 2 of 1 d. J. P. te Leiden fietsen over een hulpbrug in verboden richting 2 of 1 d.F. J. R. te Leiden a'ls bestuurder van een rijwiel zich vasthouden aan een in beweging zijnde auto ƒ2 of 1 d. j J. L. te Leiden met meer dan 2 personen naast elkander fietsen 2 of 1 d.H. v. d. AY. openbare dronkenschap 5 of 3 d.: J. M. burengerucht maken 5 of 3 d.A. D. Den Haag fietsen zonder licht 3 of 2 d.; H. S. Rijpwetering te Leiden fietsen over een hulpbrug 2 of 1 d.; C. v. d. K. idem ƒ2 of 1 d.A. v. S. den B. overtreding der verord. Leiden ojj de straatpolitie 1 of 1 d.A. v. L. te Lei den per rijwiel een last vervoeren breeder dan 70 c.M., 2 of 1 d.H. M. B. geb. G. Voorschoten, ovetreding der kieswet 1 of 1 d.M. de B. geb. dc B. Voorschoten over treding der kieswet 1 of 1 d.; R. v. L. id. 1 of ld.: W. C. L. id. id. 1 of 3 d.; A. R. geb. H. id. id. 0.50 of ld.; S. v. E. fietsen zonder licht ƒ1.50 of 1 d.D. v. d. L. Haarlem, met een auto rijden zonder licht 5 of 3 d. Een „beschaafde" negerchef. V an E uropa enkel het schurkachtige gele erd. Een missionaris in Mayombe schrijft in de Annalen van Scheut: Hij regeert over dertig bot veertig dor pen. Vroeger was hij protestant, ja zelfs protestantscli gcloofsleeraar, toen heeft hij den Christusnaam Thomas gekregen, wel ken hij nu nog draagt. Tegenwoordig heeft hij echter zijn Bijbel aan den dominee te ruggegeven en in plaats daarvan heeft Hij zijn kolossaal wetboek aangeschaft. Hij weet wat mode is. Hij zit netjes in de kleeren, houdt er zelfs een eigen kleer maker op na, parfumeert zich enzijn schoenen kraken. Hij bewoont een groot houten huis van twee verdiepingen, doch elders op zijn grondgebied heeft hij nog een paleis gebouwd van steen, geheel op z'| Europeesch. In dat paleis heeft hij op cle eerste verdieping zijn bureaux, terwijl op de tweede verdieping de logeerkamers voor de voorbijreizende blanken gelegen zijn. In zijn bureaux staan boekenkasten met vele boeken en aan de wanden hangen smaakvolle platen. De logeerkamers be staan uit een fijn gemeubileerde eetzaal en een slaapkamer, van alle toiletartikelen voorzien. Wanneer Thomas in zijn paleis vertoeft, houdt hij 's morgens van af de veranda het appèl over zijn werkliedon. Hij heeft een massa dienaars en dienstboden; huisknechten, tafeldienaars, koks en loop jongens. Zij zijn allen netjes op z'n Euro peesch uitgedost en goed opgeleid. Zij bui gen volgens de voorschriften en dienen de spijzen op in een kostbaar servies volgens alle regelen der kunst en met den ijver van een volleerd kellner uit een groot hotel. Thomas beschikt over een electrisclie bel om den een of ander van zijn personeel naar zijn kamer te ontbieden. Hij verstaat Fransch, spreekt tamelijk vlot en kent nog een paar woorden Engelsch. Hij heeft ook nog andere talenten ge leerd. Zoo is hij b.v. de fijnste mooiprater van de wereld. Om iemand in de luren te leggen heeft hij zijn weerga niet en om met een vloed van woorden door te draven en te gelijk heelemaal langs de kwestie heen te praten, daarin is hij den sluwsten advo caat de baas. Hij kent zijn wereld tot in de fijnste puntjes zooals trouwens alle mooi praters; op tijd en stond kan hij buigen als een kuipmes en vleien als een hof jonker. Hij staat dan ook bij vele blanken hoog aangeschreven; zij vinden daar is wel een schijn van waarheid in dat deze hoofdman bij zijn collega's afsteekt als een stadsche heer bij een boer. Maar want daar is eeii groote „maar". Thomas is, met al zijn uiterlijke voornaamheid, een doortrapte schurk. De manier, waarop hij z'n onderdanen behandelt, uitbuit, uitzuigt en tiranniseert, is schandalig. Hij is echter geslepen genoeg om aan de wet te ontsna p pen. Twintig jaar reeds zuchten de negers, over wie hij chef is, onder zijn medoogen- looze dwingelandij. Geldafperserij, slaven handel, woekerhandel in zwarte slavinnen, willekeur bij het opleggen van boete en het toedienen van straf, machtsmisbruik bij het verhuren van werkvolk aan de blan ken, vervolging van weerlooze onderdanen, dat alles staat op rekening aan dezen modernen „chef". Doch het zij hier nog eens uitdrukkelijk herhaald uiterlijk is hij een fijne meneer en een zeer voorname, zeer beschaafde negerchef. De wereld heeft er vree mee. Het- Chris tendom niet. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwas senen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. TrianonGoedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. Het rad der fortuin is echter gedraaid en de kansen zijn nu gekeerd. De schurken streken van Thomas zijn uitgelekt; het ge recht 'bemoeide er zich mee; de bewijzen waren zonneklaar en Thoma-s zit nu in de gevangenis. De Voorzienigheid zij hem barmhartiger dan al zijn vroegere vrien den hem nu zijn. Wij tenminste leeren hier eens des tc meer, dat een uitwendige be schaving, welke niet op innerlijke verfijning des harten steunt, ook hier in Congo maar een ellendig masker is voor boosheid en be derf. Alleen het Christendom beschaaft dc wereld. Dan alleen is de uitwendige bescha ving de afstraling van den adel der ziel, welke in Christus tot een hooger leven is herboren. Daarom erkennen de wijste staats lieden steeds de verdiensten van de mis sionarissen in een kolonie en steunen met alle middelen htm heilzaam werken onder de inboorlingen. LAATSTE BERICHTEN Goederenloods te Eist afgebrand. Uit Eist worcTt gemeld: Op het voormalig station de Valk is he dennacht een groote goederenloods afige- brand, waarin o.m. veel fruitkistjes en ver schillende .vaten 'terpentijn waren gebor gen. De vuurzee tastte ook de semregeling van het doorgaand verkeer aan, waardoor in den nanacht vertraging ontstond. Door een sneltrein gegrepen. Uit Goor wordt geseind: Hedenmorgen omstreeks kwart voor 9 is op den onbewaakten overweg te Goor de 50-jarige gehuwde arbeider B. Brummcl- huis uit Boekelo (gemeente Haaksbergen) door den D-trein BerlijnYlissingen ge grepen en .gedood. De man, die per rij wiel naar Goor reed, om daar een begra fenis bij te wonen, heeft den trein niet gezien, en werd ongevêér 5Ö0 M. meege sleurd. Het lijk werd ernstig verminkt. Het rijwiel, dat op de locomotief was blijven zitten is te Goor-Zuid daarvan ver wijderd. Het lijk is per brancard naar de R. K. Begraafplaats vervoerd. DE WERELDVLUCHT VAN DE ZEPPELIN. Morgenochtend vertrek naar Duitschland, NEW YORK, 31 Aug. (V. D.). Thans staal vast dat het luchtschip Zaterdag te middernacht (Amerik. tijd, d.i. Zondag morgen 5 uur Amsterdamsche tijd) weer zal opstijgen. Indien zich geen bijzondere omstandigheden voordoen, -wordt verwacht, dat het luchtschip Dinsdagmiddag te Frie- drichshafen zal aankomen. De overstrooming van de Indus. LC7NDEN, 31 Aug. (V. D.). Uit Karachi wordt een verder wassen der rivieren en verdere verwoesting van dorpen ver meld. Men verwacht dat ongeveer 100 dorpen verwoest zullen worden. In het boven-Sind-gebied vermeerdert het aantal cholera-gevallen. Men vreest, dat de hui dige overstrooming de overstroomingsramp van 1840 zal overtreffen. LEIDEN. 31 Aug. Boter. Dc prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksboter (con trole) 2.10, prima boerenboter 2.052.15 idem goede 1.952.per K.G. Aange voerd 57/8 23/16 vaten, wegende 1375 K.G.. Handel goed. Eierenveilin.g. Totale aanvoer 3617 stuks. Prijzen: Kippeneieren 6.507.40, eendeneieren 6.156.50 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt. In de week vaxn 26 tol en met 31 Aug. Aanvoer: 125.000 stuks lauge turf. Laagste pjrijs ƒ8.hoogste prijs f f) per 1000 stuks. ROELOFARENDVttN, 31 Aug. Groenten- veiling. Meloenen f 0.10—0.33 p. st.Snij- boonen f 0.60—0.65, 3L f 1.10, I f 1.50—1.55, extra f 2.70—3, afwijkend f 0.35, stek f 0.35, Prinseboonen f 1.60, z. dr. f2.dubb. stam f 0.400.80, witte pronkboonen f 0.65, alles per 10 Kg.Augurken fijn f 5.20—8.20, fijn- basterd f 2.102.50, basterd f 1.50, grof f 1.351.40, bommen f 0.5S, stippel f 1.20 1.30, alles per 25 Tvg. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Aug. Groen- eenveiling. Due of York 0.60—0.90, Eigenheimers 0.401.per kist van 25 K.G., Peen ƒ23.607.per 100 bos, Bloem kool I 12.4017.80 per 100 stuks. Aan voer 420 kist groote aardappeln, 2100 bos peen, 22.400 bloemkool. VEUR, 30 Aug. Eicrenveiiing. Op de heden gehouden cierenveiling in Café „Het Wapen van Veur" werden aangevoerd: 10019 kippeneieren ƒ7.258.20, 165 Een deneieren 7.7.65 per 100 stuks, 163 kip pen 0.401.75 per stuk, 2 Eenden 0.65 per stuk, 13 Konijnen 0.304.— per stuk, 6 Duiveu 0.220.24 por stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 30 Aug. Groentenveiling. Spinazie 1.101, heerenboouen 8.7014.70, snijboonen 8 14, posteloiu 6.106.20. suikerperen f 5 6-10. Dirkjesperen 77.50, peen 1.40 2.30. alles per 100 K.G.peen 4—6.00. per 100 bos kropsla I 1.202. bloemkool I 713, idem II 1.502.50, meloenen 2143, rabarber 11.90, per 100 stuks. Eïerenveiling. Aangevoerd 0750 stuks. Kïpeieren 6.507.50, eendeneieren 6.50li 80 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 30 Aug. Eierenveiling eieren f6.707.30, ©endeneierer f266.40. Aangevoerd: 4892st uks. Prijzen: Kippen-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3