De wereldvlucht van de Zeppelin ^binnenland"" SPORT STADSNIEUWS Agenda UIT DE OMGEVING IS DE WERELDVLUCHT TEN EINDE OF NIET? Een afstand van 35000 K.M. afgelegd. De „Graf Zeppelin" is nu de wereld rond geweest. Van Lakehurst naar Lake hurst. Dat zeggen tenminste de Amerika nen. ,Voor ons zal de eigenlijke wereld vlucht. eerst geëindigd zijn, als het, lucht schip zijn eigen haven Friedrichshafen weer bereikt heeft. Immers, toen de Zep pelin op 15 Aug. j.l. van Friedrichshafen vertrok, werd er over de wereld het vol gende authentieke Wolf f-»te'le gram ver spreid: „Om 4.35 is heden de „Graf Zep pelin" bij helder weer gestart voor de vlucht om de wereld". Er kan dus geen twijfel bestaan, of de werkelijke wereld vlucht is in Duitschland begonnen en moet dus ook daar eindigen. Niettemin kan men, uitgaande van do praemisse, dat de „Zepp" toch reeds van Lakehurst naar Friedrichshafen gevlogen is, wel een berekening maken van den af- gelegden afstand rondom de aarde en van de daarvoor benoodigde tijden. De Zeppelin heeft den totaal afstand dus afgelegd met een gemiddelde snelheid van bijna 127 K.M. per uur. Wat zéér veel is, als men bedenkt, dat slechts zelden volle kracht met alle motoren aan dus gevaren is. Vertrek en aankomst LakehurstFrie drichshafen 810 Aug, afstand 8100 K.M„ vaartijd 54 uur 40 min.; Friedrichshafen Tokio 15—19 Aug., 12740 K.M., 101 uur 49 min.: TokioLos Angeles 2326 Aug., 9653 K.M., 69 uur 54 min.; Los Angeles Lakehurst 27—29 Aug.. 4737 K.H., 51 uur 13 min. Totaal 35230 K.M. in 277 u.' 36 min. Dr. Eckener te Washington. Dt. Eckener en dr. Kiep vertrokken Donderdagmiddag te 2 uur van Lakehurst naar Washington, vergezeld van een twee de vliegtuig met marine-officieren. Dr. Eckener werd door de adjudanten van den minister van marine en van den comman dant van het vliegstation hartelijk begroet. Hij verklaarde aan een vertegenwoordi ger van het Wolff-burea-u, dat hij tien da gen in Amerika zou blijven om in Akron met de Goody ear-Zeppelin Cy. te onder handelen. Dr. Kiep en dr. Eckener reden onmid- 'dellijk na de begroeting onder een politie- escorte naar het Witte Huis, waar presi dent Hoover den commandant va-n de we reld-rondvlucht gelukwenschte. Daarop volgde een bezoek aan den mi nister van Marine, wien dr. Eckener voor de uitgebreide hnlp aan de vlucht door het verstrekken' van weerberichten en het be- schikbaarstel'len van de vlieghallen en de noodige manschappen bij de landing zijn dank bracht. In het Staats departement werd dr. Ecke ner in het bijzijn van Stimsons en den on derstaatssecretaris Cotton ontvangen en begaf zich, daar bij zeer vermoeid was, Tiaar de particuliere woning van den Duit- schen zaakgelastigde, waar hij tot. morgen vroeg blijft om dan tegen zeven uur weer naar New York te vliegen. Dr. Eckener te New York. Gisteren was het de officieele Zeppelin dag .te l^ew York. Dr. Eckener. die om 11 uur met den Duitschen gezant per vlieg tuig uit Washington naar Lakehurst was teruggekeerd, ging in zijn gezelschap per trein naar Yersey, waar bij afgehaald, werd en naar Battery Place, de zuidpunt van Manhattan, gebracht. Intusschen was de Los Angeles, die pas van Cleveland teruggekeerd was, boven het escorte komen vliegen. Nadat op Battery Place eenige korte toespraken gewisseld waren, vormde zich een automobielparade, die langzaam, Broadway langs, naar bet stadhuis ging, omstuwd door duizenden toeschouwers en uit de torenhuizen overstrooid met papier snippers en confetti. In het stadhuis heb ben Walker, de burgemeester, en Eckener het woord gevoerd. Eckener kreeg de me daille van de stad New York. Ook de pasagiers en leden van de be manning kregen medailles. Dr. Eckener zette vervolgens zijn handteekening op een globe, waarop alle reizen om de wereld opgeteekend zijn. Gal a-d i n er in A1 s t o r-h o t e 1. Ter eere van dr. Eckener en zijne be geleiders heeft men in Hotel Astor een feestdiner gehouden, waar Brisbane en Sir Hurst huldigingsredevoeringen uitspra ken en een aantal telegrammen met geluk wens chen voorlazen F r ie d riehshafen bereidt zich voor. De „Graf Zeppelin" wordt in de eerste dagen van September in Friedrichshafen terugverwacht. De autoriteiten en in het bijzonder het gemeentebestuur treffen thans reeds met het Rijks- en Wuertem- bergsch Ministerie van Verkeer zorgvuldig alle voorbereidingen om de geheele be manning van den „Graf" een waardige ontvangst te bereiden. De bemanning zal men in een feestelijken optocht naar het Raadhuis geleiden, waar zij namens het gemeentebestuur begroet en gehuldigd zal worden. Ook de werf zal de terugkeeren den een verrassing bereiden. Op bet dak van den luehtschiphal, waarin de „Graf Zeppelin" van den vermoeienden tocht zal uitrusten, zijn met groote witte letters de woorden „Wir gratulierengeschilderd. In Friedrichshafen rekent men er op, dat de opkomst der belangstellenden in de aan komst van bet luchtschip grooter zal zijn dan men daar ooit heeft meegemaakt. Het gemeentebestuur heeft tal van uitnoodi- gingen rondgezonden. Ook Zwitserland zal ter gelegenheid van deze groote gebeur tenis afgevaardigden van het land en uit enkele groote steden naar Friedrichshafen zenden. INGEZONDEN MEDEDEELING. Uw Boekhouding in orde VANAF f 5.—^ER/BAAND. Brieven onder No. 134 Bureau v. d. Blad. VACCINATIE GEWENSCHT? Standpunt van minister Verschuur. Het Tweede Kamerlid de lieer Ker sten richtte de volgende schriftelijke vra gen tot den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid Is het den minister bekend, dat, na vac cinatie te Rotterdam zich ernstige ziek teverschijnselen hebben voorgedaan, waar van reeds met doodelijken afloop? Is de minister bereid, tegen elke uit oefening van dwang afdoende maatrege len te nemen Acht de minister het in het belang van het volk niet noodzakelijk tegen de geva ren die de vaccinatie met zich brengt te waarschuwen en zoo noodig, in overleg met zijn ambtgenoot, den minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, B. en W. van Rotterdam onder bet oog te brengen, dat zij zich hebben te onthouden van el- ken dwang, op schoolgaande kinderen uit geoefend Voorts richtte de heer Kersten tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen: Is het den minister bekend dat de toe gang tot- openbare scholen te Rotterdam aan leerlingen geweigerd is, die niet ge vaccineerd zijn Acht de minister dat verwijderen van de school niet in strijd met de wet, die den dwang tot inenting zij het dam ook tij delijk ophief Is de minister bereid, maatregelen te nemen tegen het sluiten der school voor ongevaccineerde kinderen en het besluit van B. en W. van Rotterdam, dat tot de sluiting leidde, te vernietigen De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, mr. T. J. Verschuur, heeft be reids op de tot hem gerichte vragen ge antwoord, dat hem bekend is, dat zich te Rotterdam in een paar gevallen, na vac cinatie, ziekteverschijnselen hebben voor gedaan, waarvan een enkel geval met doo delijken afloop. De minister is bereid, om, indien hem mocht blijken, dat door de overheid dwang op vaccinatie wordt uitgeoefend, de be trokken autoriteiten te wijzen op de gel dende wettelijke bepalingen, die dwang tot vaccinatie uitsluiten. Van eenigen dwang, door B. en W. van Rotterdam op school gaande kinderen uitgeoefend, is den mi nister intusschen niets gebleken. In de cir culaire, gericht tot de hoofden van de open bare scholen en van de bijzondere scholen, voorzoover de besturen van laatstbedoelde •scholen op gelijke wijze wordt gehandeld als ten aanzien van de openbare scholen het geval is, alsmede in de circulaire aan de ouders, wordt slechts gewezen op de wen schel ij kheid, de kinderen te laten vac cineeren of re-vaccineeren, waartoe op de scholen de gelegenheid is opengesteld. Vaccinatie of re-vaccinatie heeft slechts plaats indien de ouders zulks wenschen. Van eenigen dwang is geen sprake, dus er bestaat naar de meening van den minister derhalve geen aanleiding een aanschrij ving te dier zake tot het gemeentebestuur te richten. De minister acht het. met het oog op de alastrimgeva.llen, die zich den laatsten tijd voordoen, in het belang van de be volking niet wenschelijk om tegen de vac cinatie, in verband met de daarbij spora disch voorkomende ziektegevallen, te waarschuwen. jjTel." Prof. Veraart Weer actief hoogleer aar. Prof. dr. J. A. Veraart, die sinds Sep tember 1925 op non-actief was, in verband met zijn lidmaatschap der Tweede Kamer, zal in September a.s zijn colleges aan de Technische Hoogesohool hervatten. Diocesane Jeugd demonstratie op „Hourust" te 's-Gravenhage. Wijzigingin het program. In het programma op „HoutTurvt" is een kleine wijziging gebracht. Met het oog op de buitengewoon groote deelneming, wordt het défilé voor Z. D. H. den Bisschop en de overige autoriteiten gehouden terstond bij aonkomst op het terrein. Den belanghebbenden toeschouwers wordt daarom verzocht uiterlijk te 2.30 u. op het terrein aanwezig te zijn. Daar om 1.30 uur de tumdemonstratie van den Dioc. Haarl. Gymna-stiekbond reeds begint, zullen echter de meesten, liefst allen, wel reeds om 1.30 uur willen komen. Om 1 nur worden de toegangen opengesteld. Aan den ingang van het terrein aan dc Houtrustbrug zullen nog toegangskaarten verkrijgbaar zijn voor dc zit-tribunes en aan den ingang van de Siportlaan voor de staan-tribunes. Pastoor RUCHE. VOETBAL. LEIDSOHE VOETBALBOND. Om het L. V. B.-schild. Morgen zullen, zooals reeds gemeld, op bet U. V. S.-terrein de jubileumwedstrijden van den L. V. B. om het L. V. B.-schild plaats hebben. Het programma luidt: U. V. S. IA. S. C. I 10 uur; Lugdunum IL. F. C. I 11.15 nar. Finale: 3 uur. KONINGINNEDAG. H. M. de Koningin is vandaag 49 jaar geworden.. Den 31sfcen Augustus is in waarheid een nationale feestdag. Het Nederlandsche volk is koningsge zind, houdt van zijn Koningin. En het Nederlandsche volk draagt, zijn Koningin Wilhelmina 'hoogachting en eer bied toe, niet alleen omdat, zij is de hoogste gezagsdraagster, maar ook en niet het. minst om de geestelijke en zedelijke waar de van haar Persoonlijkheid. Moge God nog zeer vele jaren Koningin Wilhelmina- sparen voor haar land en volk haar rijkelijk zegenen. Overal veel drukte. De verjaardag van H. M. de Koningin wordt, dit jaar hier ter stede meer dan tot nu toe gebruikelijk was gevierd. De actie, ontplooid, door de nieuwe vereeniging „Koninginnedag", doet haar invloed reeds gelden, ondanks de vereenigig zelve eerst in den middag de feestelijkheden begon. De mooie zomerochtend lokte reeds vroeg veel menschen naar buiten en overal in de stad. wapperden de vlaggen, thans niet alleen van rijks- en gemeentegebou wen, maar ook van zeer veel particuliere huizen. Telegrammen. Door de vereeniging „Koninginnedag!" werd heden het onderstaand telegram aan H. M. de Koningin voursonden: „Dé vereeniging Koninginnedag te Lei den biedt Uwe Majesteit en Haar Konink lijk Huis op deze voor ons volk zoo heug lijke dag, eerbiedig hare gelukwensc-hen aan. (w.g.) L. Quest-roo, Voorzitter, (w.g.) Joh. Geijtenbeek, Secr." Ook door de Clir. Oranjevereeniging werd als gebruikelijk een telegram aan H. M. gezonden, waarin de vereeniging bare hartelijke gelukwenscnen aanbiedt, baar onwankelbaren trouw en liefde aan 's Lands Vorstinne betuigt en haar beste wenschen uit voor Hare Majesteit. Kinderfeest Stadsgehoorzaal. Aan het kinderfeest door de vaste com missie wederom georganiseerd in de -Stads gehoorzaal nam een zeer groot aantal kin deren deel.' Van zes verschillende verzamelplaatsen trokken de kinderen onder leiding van on derwijzers en onderwijzeressen op naar de Stadsgehoorzaal, waar in de groote zaai zoowel als in den foyer gelijke program ma's werden afgewerkt. In de groote zaal werd het programma geopend door den voorzitter, den heer W. Koops Azn., in den foyer door den heer Zuidhoff, waarna met. de afwerking van het programma- werd aangevangen. In de pauze werden de kin deren get-racteerd, hetgeen natuurlijk zeer in den smaak viel. Er heerschte een opgewekte geest en allee liep vlot vaq stapel, z-ood-at dit on derdeel van de feestviering zeer geslaagd- is. De kinderfeesten werden gedeeltelijk bijgewoond door den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de wethouders A. Tepe en T. S. Goslinga, den beer J. Baak Jzn.. inspecteur bij bet L. O., den voorzitter en secretaris der Plaatselijke Schoolcommissie, de heeren P. Boot en mr. F. Donders, Aan H. M. de Koningin werd onder staand telegram gezonden: „Feestvierende kinderen van de Leid- sche Lagere scholen, -vereenigd in de Stads gehoorzaal, bieden Hare Majesteit hunne beste wenschen aan". Parade. Te half elf had op het Schuttersveld de aangekondigde parade plaats, waaraan, onder leiding van den troepencomman dant majoor Haitsma Mulier, werd deel genomen door troepen van het 4e Reg. Infanterie en het 6e Reg. Veld-Artillerie, terwijl de muziek van het 6e Reg. het ge heel opluisterde. De troepen werden geïnspecteerd door den garnizoenscommandant overste Le Poole. De burgemeester dezer gemeente-, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, woonde de parade bij. Over de middag-feestviering zullen we Maandag verslag geven. Feestviering Eensgezindheid. De buurt-vereeniging „Eensgezindheid" heeft den Koninginne-vcrjaarda-g als een goede gelegenheid voor feestviering aan gegrepen. De dag begon hier al vroeg. Te half acht n.l. werd door het. Radio-bureau „W. I. R. A." met Pathéfoon-versterker koraal- muziek ten gehoore gebracht in het wo ningcomplex op het punt Munnikenstraat de Ruyterstraat. Te tien uur werden de grabbeltonnen voor de kinderen opengesteld en te 11 uur volgde het oplaten van een 120-tal ballon- Ook hedenmiddag is er aan den Zijl singel volop feest en hedenavond concert. De melkprijs. Daar door den Z. H. Melkhandel jl. Zondag den melkprijs met een halve cent is verhoogd en met ingang van 1 Septem ber wederom een verhooging van een hal ve cent ingaat heeft blijkens een adver tentie in dit nummer de Leidsohe Melk handel zich genoodzaakt gezien' per 1 September den melkprijs eveneens met 1 cent te verhoogen. R. K. Gymnastiek-Vereen. „U. R. L. 0." Alle jongens die Zondag medegaan naar Den Haag voor de groote Jeugddemon- stratie worden verzocht Zondag uiterb/k half 12 uur bij de school aan den Heeren- singel te zijn. Handelsregister K. v. K. Opheffing 3731. A. de Haas, Leiden, Hansenstraat 14, Manufacturen. EEN KOOPMAN UIT NIEUWKOOP VERLIEST EEN PORTEFEUILLE MET f 2800.—. De eerlijke vinder. In onze rubriek „Omgeving" vermelden wij heden een bericht over een verlies van 2800.door een inwoner uit Nieuwkoop die den eerlijken vinder een belooning van 120 ter hand stelde. Naar inen ons mededeelt zou de terug gave echter niet zoo vlot zijn gegaan als het bericht doet vermoeden. De geschiedenis heeft zich nL op de vol gende wijze afgespeeld. De koopman R. uit Nieuwkoop verloor op de veemarkt alhier een portefeuille, waarin 2800 aan bankpapier. Aanstonds werd de politie van dit ver lies in kennis gesteld en een onderzoek gedaan. Daarbij bleek da,t eenige personen op de veemarkt een man hadden gezien, die een portefeuille opraapte, waarin zich bankpapier bevond. Deze man was daar op aanstonds volgens, deze verklaringen., op zijn fiets gesprongen en weggereden. Men kon echter een vrij nauwkeurig signalement van hem geven en een van hen wist te vertellen, dat de man nit Alphen kwam, waar hij niet heel gunstig bekend stond. Twee rechercheurs togen den man direct per fiets achterop, maar deze had reeds te veel voorsprong om hem nog vóór Al phen te achterhalen. Intusschen was ook de Alpkensche politie verwittigd, die de toegangen tot Alphen afzette. Toen de Leidsohe rechercheurs in Al phen kwamen was de man echter nog niet gezien, zoodat men vermoedde, dat hij langs een omweg in Alphen was ge komen. Men ging daarom naar zijn huis, waar men hem slapend aantrof. Hij zeide toen aanstonds, dat hij de por tefeuille gevonden had, maar dit niet di rect had aangegeven, omdat hij zeer ver moeid was en daarom eerst wat wilde sla pen. Het geld wilde hij echter niet afge ven, daar hij zeide, dit zelf aan den ver liezer te willen terugbrengen. De rechercheurs zeiden daarop, dat dit dan aanstonds moest geschieden en gingen met. hem mede naar Nieuwkoop. Hier werd het geld aan R. overhandigd dje uit vreugde den vinder een beloonïng van 120 overhandigde. Bewaarschool Haagweg. Naar wij vernemen, bestaat het doorne men, om zeer spoedig op den Haagweg een R. K. Bewaarschool op te richten in een pand tegenover het Klooster der E.E. P.P. Franciscanen. De Leidsche Winkelstand. Nu ongeveer een jaar geleden nam de heer P. H. Smittenaar de kapperszaak in perceel Korevaarstraat 34, schuin te genover het Plantsoen over en heden is de zaak heropend, nadat de zaak een ge heel ander cachet heeft gekregen. Behalve een salon voor dames en een voor heeren heeft de heer Smittenaar een keurige winkel ingericht, niet groot maar daarom des te gezelliger. Een keurige be schildering geeft de zaak een frisch en vroolijk aanzien. In denzelfden toon is ook de damessalon gehouden, waarin de ruime boxen met smaakvolle eikenhouten kapta fels de dames ongetwijfeld aangenaam zullen aandoen. Ten slotte is er de hee rensalon, die ook voldoet a-an de eischen van den modernen tijd en zoo is het- geheel een zaak, die er in alle opzichten wezen mag en waarmede de heer Smittenaar eer kan inleggen. Het timmerwerk is verzorgd door de fa. Hanselaar en Co., het schilderwerk door den heer Singeling en zulks zeer tot tevre denheid van den heer Smittenaar. Bij Kon. Besluit is benoemd tot tech nisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat de heer J. P. van Schravendijk, alhier. De burgemeester zal a.s. Dinsdag de ge meente met een maand verlof verlaten. Door de politie is aangehouden zekere R: alhier, die op de groentenveiling drie kisten met aardappelen zou hebben ont vreemd. Een 25-jarig meisje G. is door de politie aangehouden wegens het oplichten van verschillende banketbakkers. Zij deed steeds bestellingen op een val- sehen naam en wist dan een voorschot te krijgen, waarna de betrokken banketbak kers niets meer van haar hoorden. BIOSCOPEN. Trianon. Een film, die haar oorsprong vindt in de Russische 'revolutie. Het is een eenvou dig gegeven. Een Russische moeder, die in de verwarring van den burgeroorlog van haar kind gescheiden wordt en van dat oogenblik a-f als een wanhopige zoekt en speurt naar haar kleine Paul. Deze film „Het hoogste verlangen" geeft verder slechts een eenvoudig maar zeer diep con flict tusschen hem, die het kind gevonden en verborgen beeft om de moeder te tref fen en haar, die zoekt naar haar kind, waarbij zij de hulp krijgt van een Parij- schen schilder, die haar redde, toen zij zich uit wanhoop het leven wilde benemen,. Het is een zeer sterke speelfilm, een verhaal, dat treft door diepen eenvoud en zeer sterk en ontroerend spel van artisten als Olga Tsechowa en Hans Stüwe. Wij achten deze film zelfs het goede model van werkelijke filmkunst. Wat voor de pauze vertoont wordt-, mUakt dit programma tot een der besten, die wij tot heden in Trianon zagen. Bebé Daniels speelt de hoofdrol in „Een kus in de taxi", een Parijsch verhaal, dat echter al leen voor volwassenen te sa-voureeren is. Het is intusschen een zeer vermakelijke film, die vooral door het geestige spel van Bebé Daniels herhaaldelijk een lachstorm verwekt. Daarbij nog de bekende matroos Billy Gemeentelijke Aankondigingen Kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en "^'ethouders^-vam Lei- den brengen ter <i 1 d; e m e en e^-^ke n isdat met ingaug va-n Woensd^p-' 4 September e.k. eiken Woensdag deg na-middags om 2 uur, in het Elisabettsho'i qan de Ouc|e Ve9t gelegenheid zal wc/rden gè^even tot koste- Ipoze inenting en Aierinentjng >t^gen pok ken. j J A. VAN DE gANUE BAKHUYZEN, y Burgemeester. VAN STRTTEN^Secretaris. Leiden, 31 Augustus 1929. LEIDEN. Woensdag. „De Hanze", „In den Vergul den Turk", 8.30 uur. Behandeling Ziektewet. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Timmermans, Jasperse en Bassers. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Aug. tot en met Zondag 1 Sept. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. in „Matrozenliefde", een zeer geestige tee kenfilm en een uitgebreid Journaal en a hebt een programma, waarvan men alleen spijt kan hebben als men bet niet gezien heeft. Luxor. Een heel aardig programma wordt deze week door de directie van het Luxor- Theater haar bezoekers aangeboden. Na de gewone inleidende films, een journaal en een komische film, krijgt men Ken Maynard met zijn Tarzan weer eens te zien in de film. „De ravijn des doods". De wondere toeren van Maynard zijn hier in een wel zeer spannend en avontuurlijk verhaal verwerkt en niemand, die niet met genoegen naar dezen film kijkt, vooral wanneer de gewetenlooze belagers van een ouden grondbezitter worden ontmaskerd. Op het tooneel krijgen we de Willede Margiles Comp. in een zeer muzikaal act te hooren. in smaakvol Biedermayerscli cost-uum verschijnen de muzikanten ten tooneele en laten zij muziek hooren, waar naar men met bewondering luistert. Ty pisch vooral zijn de door hen gebruikte instrumenten uit vroegere eeuwen. De heer Fresco met zijn orkest ruit dit nummer op zeer lofwaardige wijze aar. J Na de pauze gaat als hoofdfilm „Draa-d- looze Telegrafie" met William Haines en Anita Page in de hoofdrollen. Deze- fik laat de lotgevallen en avonturen zien van een schranderen, maar verwaanden jon geman, Don Davis genaamd, zoon van een rijken bankier, die als verslaggever car rière ma-akt en natuurlijk overal succes heeft. KATWIJK AAN DEN RIJN. De blijde incomste. Gisteravond heeft Pastoor Schiphorst zijn intrede in de Pa rochie gedaan. De heer Grimbergen, lid van het kerkbestuur, had Zijneerw. te Lei den afgehaald, waarna te halfzeven de Pastoor aan de pastorie aankwam. Daar waren de kinderen der R.-K. school opge steld. Ook was een groote schare parochia nen aanwezig om Zijneerw. te verwelko men. Allen zongen een welkomstlied waar na Zijneerw. dankte voor de hartelijke ontvangst. In de pastorie werd de Pastoor ontvangen door het kerkbestuur. Mie-de waren aanwezig de zeereer-w. pater mr. E. v. d. H-elf, directeur van het St. Will. College, en nog een der eerw. Paters. Ook waren de zeeree-rw. heer Paestoar de Kok van de Parochie H.H. Nicolaas en Barbara en heeren kerkmeesters uit die Parochie aanwezig. Dan waren er ter verwelkoming de voorzitters der verschillende R.-K. Ver- eenigingen uit Katwijk, die door het kerk bestuur aan den Pastoor werden voorge steld. Vermelding verdiend nog dat door twee meisjes der R.-K. school aan den Pastoor bij zijn inkomst een prachtige, bloemen mand werd aangeboden. Concert. Ter gelegenheid van de Ko ningin nef eest en zal o]5 den tweeden, feest dag Dinsdag 3 Sept. des morgens te 7 uur de Harmonie Koraal muziek doerk hooren op den omloop van den toren. Des avonds zal de muziekvereeniging U.N.I. van Kat wijk aam Zee alhier een concert geven, ter wijl Woensdagavond, ter gelegenheid van het Oranjefeest te Katwijk aan Zee door de Harmonie van Katwijk aan den Fijn een concert zal worden gegeven- in de nieu we muziektent aan den Boulevard. Personalia. Als opzichter over de werkzaamheden aan de afzanderij ten Zui den van Katwijk is, in de plaat» van den heer H., die overgeplaatst is naar Delft door de directie der Amsterd. Ball. Mij- benoemd de heer W. v. Weeghel, voordien werkzaam als opzichter in de zanderij „O0 Noord". Opening etalage-wedstrijd. De Koninginnefeesten zijn hier ingezet- mei een- 'etalagewedstrijd, welke- Vrijdag middag te 4 uur is geopend. Hiervoor wa ren door het bestuur der Oranjever. ver schillende personen uitgenoodigd. Wij ?-a' gen weth. R. Ouwehand loco-burgemees ter, weth. J. Dubbeldam, den waarn. gc' meentesecr. den heer D. C. O. Boekhoven verschillende raadsleden, besturen van

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2