SPORT ZOETERWOUDE (H. R.). Wilhelmina-f eesten. Gisteren werden de Wilhelmina-feesfcen aan den Hoogen Rijndijk gevierd. Het heerlijke zomerweer en de met vlaggen versierde Hooge, Rijndijk trokken ons in de morgenuren reeds naar het feestter rein „Rijnegom". Daar bleek uit do indee ling van het terrein, dat de voorberei dende werkzaamheden goed verzorgd wa ren. Buiten de verschillende attracties en spelen zagen wij een keurige muziektent en een dito nituw gemaakte conunissic- tent met het opschrift: Hier in deez tent, o Burgerij, Daar zetelt het bestuur Van 't Zoeterwoudsche feestgetij, Dat -heoht staat als een muur! Dus burgers helpt nu allen mee, Tot slagen van het feest, Maak pret en jool in rust en vree, Lang levo de W. V. Omstreeks half negen stroomden een 350-tal kinderen naar het feestterrein, waarna men in optocht met muziek ging naar het huis van den burgemeester, den vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin. Nadat alie kinderen in den tuin waren opgesteld, werden onder leiding van den heer Brouwers, hoofd der R. K. school, eenige Vaderlandsche liederen ge zongen, waarna de voorzitter der W. V. een korte toespraak hield tot den eere voorzitter, burgemeester P. Wap, en mevr. WapVerwer. De burgemeester dankte het bestuur voor deze hulde en sprak den wensch uit, dat vooral bij de jeugd de liefde voor het vorstenhuis zou vermeer deren. Met een Leve de Koningin besloot de Burgemeester, waarna een driewerf hoera uit. alle kindermonden. Mevr. Wa.p Verwer traeteerdc alle kinderen op een heerlijk stuk chocolade. In optocht trokken allen naar het feest terrein, waarna, direct begonnen «werd met de kinderspelen, bestaande uit: blokjes- rapen, vlaggetje steken, zakloopen, hard loopen met hindernissen en voor de grootste jongens estafette-loopen, terwijl voor de meisjes: balletjesdragen en muil- tjesloopen. De prijzen werden gewonnen door: Jongens van 6 jaar: 1 Gerrit Ammer- laan, 2 Jan Groen, 3 Wim Hendrikse, 4 Jan van Mil. Jongens van 7 jaar: 1 Thomas Jansen, 2 Piet van der Poel, 3 Piet van Velzen, 4 Simon Spruit. Jongens van 8 jaar: 1 Gerard Spieren burg, 2 Maarten Basser, 3 Engel Turk, 4 Wim Vink. Jongens van 9 jaar: 1 Jan Tijssen, 2 Piet van Diemen, 3 Nico Reeuwijk. Jongens van 10 jaar: 1 Wim van Galen, 2 Jac. v. d. Akker, 3 Koos Verhoorn. Bij het estafette-loopen werden de prijs winnaars: Leo Rodenburg, Han van Vel zen, Tinus Harteveld en Wim Klijn, terwijl de 2de prijs werd behaald door Bernard Tijssen, Cor v. d. Akker, Piet van Heus en Frans Zandbergen. Van de meisjes waren de prijswinnares- sen: Meisjes van 6 jaar: 1 Ali Berk. 2 Coba van der Zon, 3 Trientje van der Akker, 4 Jo Vroman. Meisjes van 7 jaar: 1 Jo van Galen, 2 Dora Spierenburg. 3 Marie van Diemen, 4 Annie van der Ven. Meisjes van 8 jaar: 1 Beppie de Jong, 2 Ne eitje Rasser, 3 Antje Berk, 4 Gerarda v. d. Ven. Meisjes van 9 jaar: 1 Jaantje Duindam, 2 Pietje van Leeuwen, 3 Catrien v. d. Poel. Meisjes van 10 jaar: 1 Jeanne v. Mil, 2 Gerarda Berk, 3 Mina van Wetten. Meisjes van 11 jaar: 1 Corrie Slinger land, 2 Petronella Rietkerk, 3 Truida Spierenburg. Meisjes van 12 jaar: 1 Gor van der Zon, 2 Cathrien v. d. Akker, 3 Leentje Rasser. Na afloop werden door den heer J. P. de Bruin de prijzen met eenige toepasse lijke woorden aan de kinderen uitgereikt. Tijdens de spelen werden alle kinderen in groepen getracteerd op limonade, cho colade, bananen en tot slot een bordje poffertjes: het was voor de jeugd een waren feestdag. Tijdens de kinderfeesten werd voor de grooteren een ringrijderij gehouden of ver sierde fietsen. Voor de versiering werd de le prijs toegekend aan Marie Dolle, de 2p aan Greta Zwetsloot, de 3e aan Nel de Groot, de 4e aan Toos Hoogzaad. Bij het ringsteken werd de le prijs behaald door N. A. Kaptein, de 2e door Nel de Groot de 3e door Marie Zwetsloot, ■de 4e door A. v. d. Voort, de 5e door Dora van Diemen. Voor den namiddag was de groote at tractie „Tonnetje steken", waarvan de !ste prijs was een heeren- of damesrijwiel. Hieraan konden deelnemen zoowel heeren als dames (hoewel wij het voor dames niet kunpen aanbevelen (corr). Ruim ICO liefhebbers waren ingeschreven en deze hebben bijna allen met dt-n inhoud van het tonnetje kennis gemaakt. Na een spannenden strijd werd de ls-te prijs, een rijwiel, behaald door Arie Slingerland, de 2e. door Marie van Saasse, de 3e door J. van Teylingen, de 4e door Greta Zwet sloot. Do talrijke toeschouwers vermaakten zich bijzonder met. de druipende deelne mers. Na afloop werden door Jen eere voorzitter, burgem. Wap, in welgekozen woorden de prijzen uitgereikt, waarbij de hoop werd uitgesproken, 'dat de deelne mers van het tonnetje steken geen na- deelige gevolgen hiervan zullen ondervin den. Gisterenavond heerschte op het ter rein een gezellige drukke feeststemming, welke tot middernacht voortduurde. Pas op je fiets. Gisterenmiddag moest de heer M., van Leiderdorp, even een •der commissie-leden spreken op het feest terrein. Bij zijn terugkeer was zijn rijwiel wat. hij nabij den ingang had neergezet, rerdwenen. voetbal. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Teijlingen1*, Zondag a.s. zal de voebbalvere-eniging Teijlingen I te Sassenheim voor het eerst, op het voetbalterrein Sporthoff een wed strijd houden. De wedstrijd zal aanvangen te twee uur. De tegenpartij zal ditmaal zijn Lisse I. Het bestuur vertrouwt op groote belangstelling. De plaatselijke Harmonie ,St. Ambro- sius' zal eenige nummers ten beste geven, dus daarom allen naar do Rusthoflaan. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag was het. een drukke dag voor do A.V.V.'ers, daar alle vijf de elftallen in actie waren. Het 3e, 4e en 5e elftal speelden thuis vriendschappelijk, terwijl het le en 2e elf tal een medaille-wedstrijd speelden, resp. tegen Wilhelmus 2, bij gelegenheid van het 16-jarig bestaan en tegen Graaf Florjs 3, bij gelegenheid van het 12 1/2-jarig be staan van Graaf Floris. De wedstrijd van het 4e elftal tegen S. D.S. om 1 uur, was een mooie en spannen de strijd, daar beide partijen geheel tegen elkaar opgaan; met blanken stand wordt dan ook gedraaid. Na de rust hetzelfdo vlugge spel. Ongeveer een kwartier voor het einde weet de A.V.V.-midvoor te doel punten, doch verder brengt men het niet, zoodat A.V.V. met 10 won. Hierop volgde de wedstrijd A.V.V. 5V. V.P. 2. Spoedig was hier te zien, wie zou winnen, daar de A.V.V.ars hun Isten wed strijd speelden en dus tegen de meerdere routine der V.V.P.'ers niet waren opge wassen. Allen hebben goed hun best ge daan, al werd met 51 verloren. Met een kleine wijziging is van dit elftal wel iets gceds te maken. Vervolgens kregen we den wedstrijd A.V.V. 3V.V.P. 1. Vermeld zij echter, dat slechts 3 spelers van het 3e elftal aan de zen wedstrijd deelnamen, zoodat de ove rige uit het 4e elftal moesben invallen, zoo- dat V.V.P. gemakkelijk met 40 won. Het 2e elftal, dat met 2 invallers naar Wilhelmus trok, speelde vooral voor de rust een op hoog peil staanden wedstrijd. Als te 5 uur scheidsrechter Paardekooper beginnen fluit, biedt, allereerst de aanvoer der van A.V.V. met eenige hartelijke woorden een bouquet bloemen aan Wilhel mus aan, waarvoor de aanvoerder van Wilh. hartelijk dankt en daarbij den wensch uitspreekt, dat de verhouding tus- schen beide Vereenigingen steeds vriend schappelijk moge zijn en blijven. Hierna neemt de wedstrijd een aanvang en ont wikkelt er zich direct een mooi en vlug spel. Aan beide zijden werden mooie aan vallen ondernomen. Spoedig moet de rechtsback van A.V.V. uitvallen, doch niet tegenstaande dit, heeft A.V.V. het eerst succes, terwijl even later de linksbuiten met een schitterend schot er 20 van maakt. Met dezen stand komt de rust. Na de rust pakt Wilhelmus stevig aan en weet spoedig gelijk te maken, zij het dan ook op fortuinlijke wijze. Bij A.V.V. wil het niet meer vlotten en Wilhelmus weet den stand op te voeren tot 42. Met dezen stand fluit de scheidsrechter, die zeer cor rect leidde, het einde, van dezen prettig gespeelden wedstrijd. A.s. Zondag zijn er, met het oog op den Jeugddag in Den Haag, geen wedstrijden. Jaarvergadering. Een dezer dagen hield de R. K. Sportvereeniging A.V.V. hare jaarvergadering in het Patronaat. De voorz. opent de vergadering met den Chr. groet en heet allen hartelijk welkom, waarna de notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken besprak de voorz. de Jeugddemonstratie te Den Haag en spoorde allen aan mede te werken deze demonstratie zoo grootsch mogelijk te doen zijn. De secretaris brengt dan een keurig jaarverslag uit, waa/ruit wij o.m. aanstip pen, dat het ledental van 29 gestagen is tot 55. Ook de penningmeester brengt een keurig financieel verslag uit. Beide heeren hebben een verdiend applaus en een har telijk dankwoord te accepteeren, terwijl de Geestelijk Adviseur een bijzonder woord van dank brengt aan den voorzitter. De afgevaardigde naar de jaarvergade ring van den D. H. V. B. brengt verslag uit van deze vergadering. Wegens vertrek van den heer Schilper- oort is er een vacature in het bestuur waarvoor wordt gekozen de heer A. v. d. Zalm. De voorz. brengt den heer Schilper- oort. dank voor alles, wat hij voor de ver een iging deed. Hierna heeft de samenstelling der elftal len plaats; als aanvoerder van het 2e elf tal wordt gekozen de heer W. Overvliet. Bij de rondvraag spoorde de Geestelijk Adiseur de leden aan om des Zondags trouw de Maria-Cöngregatie te bezoeken, door de Congr. een onderafd. is van de voetbal. Hierna dankte de voorz. allen voor de opkomst, in het bijzonder den Geestelijk Adv. voor zijn woorden en sloot dan de vergadering met deri Christel, groet. Na afloop was er gezellig samenzijn en werden allen getracteerd. R. K. Sportvereeniging A.S.C. Op het. sportterrein van A.S.C. aan den SchenkeLweg te Zoeterwoude kwamen zes voetbalelftallen binnen de krijtlijnen, n.l. A.S.C. ILeiden II en III, V.V.L. I—Lei den I en II, A.S.C. II—V.V;B. II en III. De eerste wedstrijd werd gespeeld door A.S.C. I tegen een combinatie van „Lei den"' II en III. Onder leiding van Righart. van Gelder werd te 1.30 uur aangevangen. Aanstonds nam „Leiden" de leiding 10; dan weet A.S.C. heel spoedig gelijk te ma ken. Aan beide kanten werd er goed ge speeld; „Leiden" maakt spoedig de stand op 12, weer direct gevolgd door een ge lijkmaker. Voor de rust weet „Leiden" nogmaals het A-S.C.-doel te vinden; alzoo met 23 rusten. Na de thee dringt A.S.C, weer sterk op en forceert den gelijkmaker. Nu gaat het in volle krachtsinspanning aan beide zijden op en neer; 't dreigt gelijk te blijven, maar even voor het einde weet toch „Leiden" den stand op 34 te bren gen en daarmee in het bezit te komen van de groote medaille door een supporter van A.S.C. voor dezen wedstrijd, die zeer span nend was, geschonken. Hierna volgde terstond een propaganda- wedstrijd tusschen V.V.L. I (Voorschoten) en een combinatie „Leiden" I en II. Hoewel V.V.L. den eersten bal te vis- schen kreeg bleek toch, dat zij verreweg de sterkste club was, hetgeen al zeer sterk bewezen werd door een einduitslag van 10—2. Het V.V.L.-elftal heeft met bijzonder enthousiasme gespeeld om den zilveren lau wertak te behalen; echter moet toegege ven worden, dat „Leiden" tot het einde toe volhield de positie zooveel mogelijk te redden. Er was veel belangstelling voor dezen wedstrijd en algemeen werd ver zocht meerdere propaganda.wedstrijden te organiseeren. Ten slotte kwamen A.S.C. II en V.V.B. II en III (Groenendijk) in het veld. Even als beide vorige wedstrijden bleef er een goede sportgeest en moesten deze elftal len eindigen met een gelijken stand (11). De wedstrijden werden goed geleid. DusseldorpZwaluwen. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Dusseldorpsche S.V. '99, spelen de Zwaluwen a.s. Zondag te Dus-seldorp tegen het Dusseldorpsch elftal in de volgende opstelling: Van "VVezel (Tubantia); Van Rijn (P.S. V.) en Horsten (Vitesse); Remeyer (Go Ahead), v. d. Wildb (V.TJ.C.) en Schlosser (Heracles); Lommen (P.S.V.), Lagendaal (Xerxes), Bakhuys (Z.A.C.), v. d. Broek (Xerxes) en v. d. Heyden (Wageningen). Wilhelmina. Het protest van Staatsmijn Emma uit den wedstrijd WilhelminaStaatsmijn Em ma is afgewezen. Wilhelmina blijft dus eerste klasser. Om den Rijnstreekbeker. Zondag zal om bovengenoemden beker op het terrein der A. V. V. „Alphen" de finale gespeeld worden tusschen Alphen I en de Spartaan (Amsterdam). ATHLETIEK. Avondwedstrijd te Haarlem. Wederom drie Nederlandsche records Verbeterd. Gisteren hield de H. A. V. Haarlem op het mooie terrein aan den Schoterweg na tionale 'athletiekwedstrijden. Er waren heel wat toeschouwers aanwezig en drie Neder landsche records werden verbeterd. De verbeterde records zijn die over 1 E. M. snelwandelen, waarvoor Gubbels na de 1500 M. doorliep en den met 7 min. 10.6 sec. ten zijnen name staanden tijd op 6 min. 42.4 sec. terugbracht. Het nummer ko- gelstooten met beide handen werd gewon nen door Eysker. die met de rechterhand 12.62 m. en links 9.75 m. stootte, tezamen dus 22.37 m. en zoodoende 11 centimeter verder kwam dan de tot nu toe beste pres tatie van Selman (22.26 m.). En ten slotte slaagden de Haarlemmers Hoogewerf, Ef- fern en Klaase erin de estafette over 3 X 1000 m. te beeindigen in 8 min. 21.1 sec., terwijl het record ten name van A.V.A.C. 8 min. 26 sec. luidde. De andere recordpogingen slaagden niet, hetgeen eensdeels moet worden toegeschre ven aan den straffen wind en voorts aan het feit. dat verschilelnde athleten de vermoeienissen van de Zaterdag en Zon dag gehouden, kampioenschappen nog niet te boven waren. Het laatste was er ook de oorzaak van, dat b.v. Jan Zeegers niet startte voor het nummer 20Ö0 m. hardloopen. Bij dit num mer ging het nu tusschen Klaase, Ger- brands en Versteeg, terwijl Baars geen moment voor een goede plaats in aanmer king kwam. Deze looper bevestigde duide lijk. hetgeen wij reeds bondag constateer den: hij is, door te vele starts, kort ach ter elkander, oververmoeid en daardoor niet in conditie om de goede prestaties, die van hem verwacht worden, te verrich ten. Van den Berge hielp ook gisteren zijn vereeniging wederom aan een paar estafet te-overwinningen, door op goede wijze do laatste afstanden te'loopen. Toch was zijn loopen ditmaal niet zoo brillant als Zon dag, hetgeen ook bijna niet mogelijk was. De uitslagen luiden: 4 X 100 M. estafette (scholieren). 1. Haarlem 49.5 sec., 2. A. V. 1923. 800 M. voor nieuwelingen, le serie: 1. \Y. F. Briel (V. E. L.). 2 min. 16.5 sec.; 2. N. Kat (Velsen), 3. C. de Kreek (A.A.C.). 2e serie: 1. H. Sassen (Haarlem). 2. m. 18.6 sec.2. W. Ilesselingen (IJmuiden), 3. G. M. de Recht (Trekvogels). Finale: 1. H. Sassen (Haarlem), 2 m. 12.6 sec.; 2. N. Kat (Velsen), 3. W. F. Briel (V. E. L), 4. G. M. de Recht (Trekvogels). 1500 M. snelwandelen: 1. C. Gubbels (Pro Patria), 6 m. 18.1 sec.2. P. Engel man (id.). 3. E. Wyburg (A. V. A. C.). Nieuw record over 1 E. M. 6. min* 42.4 s. 3000 M. hardloopen (invitatie): 1. T. Gerbrands (Blauw-Wit), 9 min. 18.5 sec. 2. A. Klaase (Haarlem), 3. M. Bersteeg Jr. (Amsterdam-Zuid). Speerwerpen (beide handen): 1. J. Knol (A. P. G. S.), 78.68 m.: rechts 49.26 m., links 29.42 m.2. J. Verhagen (A. T. B.) 72.75 m.rechts 43.43 m., links 29.32 m.; 3. S. Meerburg (V. V. S.) 72.62 m., rechts 50.52 m.. links 22.10 m. Kogelstooten (beide handen): 1. G. Eys ker (Haarlem) 22-37 ra. (nieuw Neder- landsch record)rechts 12.62 m., links 9.75 m.2. J. Selman (N. I. L. O. C.) 20.98 m. 3. J. v. d. Berg (A. P. G. S.) 20.83 m. 4 X -00 m. estafette, le serie: 1. A. A. C., 1 min. 38.2 sec.; 2. A. V. 1923; 3. V. E. L. II; 2e serie 1. V. E. L., 1 min. 36 sec.; 2 Haarlem^ 3, A. V. A. G. Eindstrijd: 1. Haarlem, 1 min. 36.5 sec.2. V. E. L., 3. A. V. 1923. Olympische estafette: 1. Haarlem (Hoo- gerwerf, Paulen, Rinkel, v. d. Berge), 3. min. 44.1 sec.2. Haarlem II3. A. A. C. 3 X 1000 m. estafette: 1. Haarlem (Hoo- gerwerf, Effern, Klaase), 8 min. 21.1 sec. (Nieuw Nederlandsch record); 2. A. V. 1923. De Nationale Kampioenschappen. De Nat. Kampioenschappen voor da-mes welke 1 Sept. a.s. op het terrein va-n A. S. C. worden gehouden, aanvangende 2 uur, staan onder de kundige leiding van den Secr. der T. C. van do K. N. A. U. den heer Huizinga. Als starter fungeert de heer Kellenbach uit Amsterdam. Officials, wel ke hun namen op athletiekge-bied reeds verdiend hebben, zullen de jury uitmaken. Het benoodigde materiaal komt recht streeks uit Amsterdam, waar het tijdens de O'lymp. Spelen gebruikt is (dit met het oog op recordverbetering, hetgeen niet uit gesloten is). De heer Willink, Commissaris van Materiaal van de K. N. A. U. zal aan wezig zijn om voor alles te zorgen. Uit een en ander blijkt ten duidelijkste, dat geen moeite gespaard is alles tot in de puntjes verzorgd te hebben. Deelneemsters, zooals o.m. de dames Gisolf, de Jong-Zondervan. Rombouts, Groos, Aengenendt, Wevers, Briejer zullen ieder overtuigen, dat de dames-athletiek zich in bijzonderen bloei mag verheugen en de belangstelling ten volle waard is. Ook bereikte ons het bericht dat Mej. Leibrand. welke kort geleden over het Meer van Genève gezwommen is en een wereldrecord op haar naam gevestigd heeft, deze wedstrijden met een bezoek zal vereeren. Om de interesse voor de athletiek voor de jeugd te 'bevorderen is besloten den toegang voor jongens en meisjes te stellen op 10 ct. ZWEMMEN. Twee mislukte Kanaal-pogingen. Twee pogingen om den gouden beker van de stad Dover te winnen door het Ka naal over te zwemmen, zijn Dinsdag mis lukt. Helmy, de Egyptenaar, die het vorige jaar 1 September van Kaap Grisnez in 23 uur en 40 min. over het Kanaal naar Fol kestone is gezwommen, ging Dinsdagmor gen om 7 u. 10 te Dover te water. Om half- drie heeft Helmy den tocht echter wegens kramp moeten opgeven, nadat hij II mijl had afgelegd. De tweede zwemmer was dr. G. B. Brewster uit Londen, die om kwart voor twaalf uit Dover vertrok. Na 7 1/2 uur was hij uitgeput en moest hij het opgeven. Dr. Brewster was halfweg. Scheveningen—Hoek van Holland v.v. Dinsdagmorgen is mevr. Brouwer van de Rotterdamsche Dameszwemclub te Sche veningen gestart voor een zwemtocht naar Hoek van Holland en terug. Zij is om kwart voor 11 weggegaan en gisteravond om kwart voor 9 in Scheveningen teruggeko men. De afstand is ongeveer 40 K.M. WATERPOLO. Om het kampioenschap reserve 1e klasse. L.Z.C. II—IJ II 1—3. Gisterenavond werd in de zwem-inrich- ting te Heemstede onder leiding van den heer Plantinga de beslissingswedstrijd ge speeld voor het kampioenschap der reserve le klasse tusschen L.Z.C. II en IJ II. Zooals men zich zal herinneren eindigde de eerste wedstrijd in Amsterdam met een 31-nederlaag der Leidenaars, waar na de Amsterdammers op him beurt te Leiden met 21 geslagen werden. Er bestond voor dezen wedstrijd van .Z.C.-, zoowel als van IJ-zijde, nogal be langstelling, al hadden we uit Amsterdam meer supporters verwacht. De ploegen stelden zich als volgt op: IJ II Veenstra Hazenberg J. Bohlander A.v.Oostrom Soede Couée Elenbaas v. Es O Planjer H.A.C.Walenkamp E.Munting A. Smink F. Hofsteenge C. Walenkamp L.Z.C. II Fleerkamp De Amsterdammers hadden dus een in valler voor v. Essen, terwijl de Leidsche ploeg volledig was. Precies op tijd laat de heer Plantinga beginnen en de eerste uitworp is voor de L.Z.C., doch H. A. C. Walenkamp raakt spoedig den bal kwijt, waar de IJ-aanval meti een schot van Elenbaas over het doel besloten wordt. Het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. We noteeren aan beide zijden schoten op doel, doch zonder resul taat. Dan worden Munting en v. Oostrom Soede uit het water gezonden wegens te vroeg wegzwemmen. De L.Z.C. valt fanatiek aan, maar H. A. C. Walenkamp krijgt heel weinig ge legenheid tot schieten, omdat hij streng door Bohlander bewaakt wordt. Intus- schen geeft Hofsteenge ook Elenbaas heel weinig kans. Als dan Bohlander uit het water gezonden wordt, krijgt de Leidsche ploeg een numerieke meerderheid, doch veel voordeel levert zulks niet op, omdat het spel te zenuwachtig en te onsamen hangend wordt, terwijl de Amsterdammers heftig verdedigen. Planjer krijgt dan eenige kansen, doch keeper Veenstra is op zijn hoede en keert alles. De groote fout van de Leidenaars was hier, dat zij een te doorzichtig spel speelden, zonder die verrassende afwisseling, die een tegen partij noodlottig kan worden. Intusscaeii blijft ook het Leidsche doel niet. onbe dreigd, doch Hofsteenge verdedigt uit stekend, zoodat Fleerkamp het niet moei lijk heeft. Onveranderd komt 'alzoo de rust, doch spoedig na de hervatting wor den de partijen weer op gelijke sterkte gebracht, als ook Hofsteenge wegens een ons en ook wellicht hem niet bekende vermeende overtreding achter de lijnen- wordt gezonden, terwijl de Amsterdam mers eenigszins gelukkig uit den toegesta- nen strafworp de leading nemen (01). Beide ploegen zijn daarop weer volledig en de L-Z.C. valt dan herhaaldelijk fana. tïek aan. Na eenige mislukte pogingen om te scoren hebben de Leidenaars ein. delijk succes als Planjer uit een vrijen worp naar II. A. C. Walenkamp plaatst die goed inschiet (11). Er wordt dan nog eenigen tijd zenuwachtig doorgespeeld, doch met dezen gelijken stand komt het einde, zoodat er reglementair 2x2 minn, ten moet verlengd worden. Nauwelijks wordt hiermede begonnen, of uit den IJ-aanval volgt een fiksch schot op doel, waarbij de bal tegen de bovenlat ketst en terugspringt ;-uist in de nabijheid vai Elenbaas, die een gemakkelijke kans krijg en onhoudbaar inschiet (l2). Feitelijk was daarmede de wedstrijd be slist, want de Leidenaars kregen toen van de tegenpartij heelemaal geen kans meer. Zelfs wisten de Amsterdammers na de wis. seling nogmaals te doelpunten, zoodat ze met 31 verdiend wonnen en beslag leg den op het kampioenschap. U.Z.C.—S.V.H. 3—1. U.Z.C. die gisteren haar plaats in de eerste klasse had te verdedigen tegen S. V.H. uit Hilligersberg, is er in geslaagd na heftigen tegenstand, den eersten wed strijd te winnen. Onmiddellijk na het begin scoort Daat. zelaar onder uitbundig gejuich van de tal- rijke supporters. U.Z.C., die in de meerder heid blijft, weet voor rust echter niet meer te scoren. Een tegenpunt van S.H.V., kort voor rust, maakte den stand gelijk. Na de hervatting moet het spel dikwijls wegens overtredingen aan beide z'ijden on derbroken worden. Toch weet Schat na goed aangeven van Daatzelaar te doelpun ten. Kort hierop brengt dezelfde speler met een krachtig schot den stand op 31, waarmede het einde komt. :eilen. „HollandBelgië" Bekerwedstrijden. Op 2 en 3 September a.s. zullen op het Buiten Y Holland-België Beker-Zeilwed strijden plaats vinden, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei- vereeniging. De Nederlandsche ploeg be staat uit de heeren W. de Vries Lentsch, B. Maas en P. J. J. Huybers, terwijl als „tweede man' zijn aangewezen de heeren K. F. Putters, J. Maas en G. D. van Luyn. De Belgische stuurlieden zijn de heeren H. de Nève, Ch. Delevoy, F. J. Murdach. De eerste afvaart is gesteld op 11 uur. De deelnemers en belangstellenden kunnen zich -naar het wedstrijdterrein begeven met de veerboot AmsterdamSchelling, woude, die te 8.45 uur vertrekt van den Amsterdamschen steiger aan de Oostelij. ke voorzijde van het Centraal Station. Li aansluiting met deze veerboot vertrekt te 9.30 uur een sleepboot naar het jacht „De Lichtstraal", dat als moederschip veran kerd ligt nabij het startsohip „Brandaris", Wedstrijden van de Koninklijke. Zaterdag en Zondag houdt de II. N. Z. en R. V. zeil- en motorbootwedstrijden op het Buiten IJ en op de Zuiderzee bij Am sterdam. De inschrijvingen en starttijden lisdei als volgt: Regenboogklasse. Start. 10.15: Braasse- mermeer. Halve Maen, Piedewiet, Leerde 2, Holland en Hollandia. 16 M.2-klasse. Start 10.40: Treub 1 en 2. Vrijbuiterklasse. Start 10.45. D. DuyveL J. Brass en Sam Cornelissen. Sterklasse. Start 10.50. Staartster, Alcor, Daalster en Capella. Twaalfvoetsjollen-klasse. Start 10.55: Tulla, Buck, Bof fie, Ree, Atalanta, Loodsje. Pinguin 1 en 2, Bengel, Windekind 2, Bem, Clan, Annie, Liesje, Had-je-me-anaar, 'i Poldertje, Sans Atout. Internationale 6 meter-klasse. Start 1.30: Kemphaan, Lou, Antigon en Ubu. 22 M2. Scherenkruisers. Start 1.35: Sper wer. 25 M.2 kruiserklasse. Start 1.40: Walta, Coppelstock, Föhn en l'Oiseau bleu. De motorbootwedstrijden bestaan uit: Op Zaterdag een wedstrijd voor buiten boordmotoren, waarvoor zijn ingeschreven de Brabo en Fatamorgana (start 2.15) en een wedstrijd voor kajuitmotorbooten op Zondagmiddag (start 1 uur) tusschen de Vivace, Koihleborn en She. wielrennen. Van de Rijswijksche baan. Zondag worden de s'luitingswedstrijden op de Rijswijksche baan gehouden. Achter motoren wordt een 100 K.M. stayers-wed strijd in één rit verreden, een revanche van het kampioenschap van Nederland. Deelnemers: Leddy, Snoek, Storm, Schle- baum, Blekemolen en v, d. Wulp. Voorts rijdt de wereldkampioen Ma- zaira-c die als zoodanig gehuldigd zal worden een match tegen den Engelsch- man Cozens. Bovendien wordt het clubkampioenschap van Nederland verreden, waarbij de kam pioen van 1928 Sparta den titel moet ver dedigen. DUIVENSPORT. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop) Laatste bekervlucht vanaf Compiègnf (Frankrijk), afstand 341 K.M. met 30 dui ven. Door ongunstig weer werden de dui ven nam. 1 uur in vrijheid gesteld. Aan komst le duif 64—14 uur. De prijzen wer den behaald als volgt: le prijs A. van Hou ten, zilveren beker met 232 punten, 2e prijs G. Voorsluis, zilveren medaille raet 211 punten, 3e prijs P. Pietersen, bronzen me daille met 180 punten. Aankomst laatste duif 6—48—23 uur. Wetenschappelijke Berichte: Een gift van 40.000 p.St. Voor medisch onderzoek. De Engelsohe Raad van Medische sta diën heeft van mevr. Odo Cross een gi-: van 40.000 p.St. ontvangen voor een fond* uit welks inkomsten jaarlijksche toelage- zullen betaald worden aan onderzoeke-* die zich bezig houden met de bestudeerin; van de tuberculose.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8