UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in oen morgen van 29 Aug. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.1 te Clermont. Laagste barometerst.: 750.1 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 30 Aug.: Matige tot zwakke, Westelijke tot Zui delijke wind. Half tot zwaarbewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 20.2 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20 gr., 3 uur 20.5 gr. C. De Zijl: 7 uur 19 gr.. 12 uur 19.5 gr., 3 our 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 8.27 uur tot Vrij dagmorgen 5.35 uur. A. W. Broes van Dordt, als leerares in het Duitsch, vajj mej. Dra. C. M. de Haas, als leerares in het Duitsch en van den heer Drs. J. van Daalen als leeraar in het dl $Tederlandsch, aan de Hoogere Burger- de^school met. vijfjarigen cursus, te verlengen Toor den duur van den cursus 19291930; c. Mej. D. Laeyendecker, te rekenen met ingang van 3 September 1929, voor den duur van den cursus 19291930 te be noemen tot tijdelijk leerares in de wis kunde aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes. In verband met de toeneming van het aantal klasse-afdeelingen in de cursus 19291930 is het gewenscht, voor den duur van dien cursus te voorzien in de be noeming van een tijdelijken leeraar aan het Gymnasium, welke niet alleen voor de Aardrijkskunde, doch ook voor de Ge- ichiedenis bevoegd is. B. en W. doen den Baad voor de benoe- ee ming van een tijdelijken leeraar in de Ge nts schiedenis en de Aardrijkskunde aan het iel Gymnasium voor den cursus 19291930 de volgende aanbeveling (niet in alphabeti- sche volgorde): lo. Dr. T. S. van der Bij, ^eeraar 'aan heb Nederlandsch Lyceum te 's-Graven- ■ge; 2o. Mej. Dra. E. Schelts van Klooster- huis te Hemmen, leerares aan de Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus te Zetten. Concierge H.B.S. Ter vervulling van de vacature van con cierge aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus, ontstaan tengevolge van het aan den heer B. G. van Vliet verleend eervol ontslag, doen B. en W. den Raad toekomen de volgende aanbeveling: 1. P. 0. van Vliet, timmerman alhier; 2. J. A. Verkuijlen, assistent-magazijnmeester bij de N.Z.H.T.M. te Oegstgeest; 3. J. H. Ver meer, zonder beroep, alhier. De Leuvenstraat. De slechte staat van onderhcud van de Leuvenstraat voor wat het o :g in par ticulieren eigendom zijnde gedeelte van die straat aan de zijde van de Staal wijk straat betreft, gaf in verband met de om standigheid dat dit gedeelte thans deel uitmaakt van een doorgaande verbinding tusschen de Staalwijkstraat en de Schel penkade, het College van B. en W. aan leiding mot de N.V. Stoomzee-pfabriek „De Gekroonde Haan" Dros en Gebr. Tiele- man in overleg te treden omtrent overne ming in eigendom en onderhoud van be doeld gedeelte met het kadastraal bijbe- hoorende gedeelte sloot bij de gemeente. Dit overleg lidd tot overeenstemming op deze basis, dat de overneming kosteloos sal geschieden onder bijbetaling door de Vennootschap van een bedrsjg van f 1650, sijde de helft der geraamde kosten voor het maken van een nieuwe schoeiing en het in orde maken van de bestrating. De andere helft der kosten blijft voor reke ning van de gemeente na aftrek van een bijdrage van f 95, welke werd ontvangen van J. P. van der Zeeuw, mede-eigenaar voor een deel van een der beide betrok ken kadastrale perceelen. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging, aldus goed te vinden. HET SCHOOLHOOFD A. v. d. MEER. Morgen gaat onze stadgenoot, de heer A. v. d. Meer, het onderwijs met pensioen verlaten. Wie den heer v. d. Meer kent, zal be grijpen. wat ons Katholiek onderwijs in hem verliest. Niet- minder dan 44 jaar is hij aan de R. K. Jongensschool, Pelikaan straat. verbonden, waarvan de laatste 12 jaar als hoofd. In dien langen tijd is hij niet alleen de onderwijzer, maar ook de wijze leidsman van zijn leerlingen geweest en vele dege lijke Kath. mannen danken hun godsdienst zin mede aan het uitnemende voorbeeld en de wijze lessen van dezen opvoeder. Hij hield van zijn leerlingen en daarom strek te hij als een vader zijn zorgen niet alleen wt over hun zielenheil, maar ook kwam hij hen tegemoet in hun tijdelijke nooden. Hij *as de rechte man op de rechte plaats. Dn het. zal moeilijk zijn, een opvolger te vindon, die hem vervangen lean. God geve den heer v. d. Meer nog vele jaren gezondheid, opdat hij nog lang genie ten mag van zijn welverdiende rust. Oranjefeest in „Zomerzorg". Feest in Zomerzorg op 31 Augustus. Dit begint een traditie te wordenZooals men kan lezen in een advertentie in dit nummer, zal het feest dit jaar niet onder doen voor dat van vorige jaren. Er zal zijn muziek, „feeërieke verlichting", vuurwerk dus: een prettige en vroolijke stemming. De organisatie zal „af" zijn, zooals liet pu bliek dat in „Zomerzorg" gewend is. Men leze verder bijzonderheden over het Oranjefeest in de annonce in dit nummer. Handelsregister K. van K. Nieuwe inschrijving: Matrassenfabriek „Typus", B. P. Leiden. Oude Vost 179. Venn.: W. Beurschgens, Leiden en J. P. H. Woltman, Wassenaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. KoriinginnefeesL Aanvankelijk was het jammer dat enkele winkeliers, toen de feesfckrant der Oranjevereeniging reeds ter perse was, zich op het laatste oogen- blik terugtrokken. Gelukkig waren enkele andere winkeliers bereid de opengevallen plaatsen in te nemen. In de nummering is echter eenige wijziging gebracht. Tusschen no. 23 is gevoegd no. 2a W. Ca-spers, no. 12 wordt G. Verdoes en no. 20 vervalt. Zij die aan het letterzoeken wenschen mee te doen, gelieven hiervan goede nota te ne- Telefccn. Dc ondergrondsche tele foongeleiding der N. Z. H. T. is thans in werking gesteld en met het opruimen der bovengrondsche draden en de palen is men begonnen. Miss Blanche Beker. De wedstrijd om den Miss Blanche Beker door de Burger wachten KatwijkVoorschotenValken burgOegstgeest. WassenaarLeiderdorp Benthuizen en Rijnsburg, zal worden ge houden op Dinsdag 10 Sept. aanvang nam. 2.30 uur. Vorig jaar won Oegstgeest den beker, waarbij de heer Collee van het Oegstgeester vijftal zich verdienstelijk maakte voor dat korps door 97 punten te schieten (max. 100 punten). De beker werd toen gewonnen met 458 punten. In de knel. De landbouwer T. v. D. Jun. zou zich voor het meikon der koeien naar het land begeven en was met zijn handkar op de brug aa-n den Noordwijker- weg. Een automobilist, alhoewel ziende, dat v. D. reeds op de brug wa-s, reed met- zijn auto toch door. Elkaar passeeren ging uiterst moeilijk (deze brug is om de uiterst beperkte ruimte berucht) en de auto kwam dan ook met- de wagen van v. D. in aanra king wat tot gevolg had dat v. D. een zoo danige schok kreeg, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling heeft moeten stellen. Voor degenen, die nog niet zouden weten dat. men op deze brug elkaar niet passeeren kan, is een waarschuwing hier niet misplaatst. Aanrijding, De zoon Van wed. v. D. kwam met paard en brik bij de Roskam de Voorstraat uitrijden toen tevens op dien hoek een draaiorgel zijn klankvolle toon en liet hooren. Het paard moet niet muzikaal zijn aangelegd geweest (of wel) want het schrok zoodanig, dat. het in bot sing kwam met de daar staande lantaarn paal. Het tuig brak, de brik kantelde en een ongeveer 8-jarig dochtertje van A. B., dat voor pleizier meereed, kwam onder de brik terecht. Gelukkig juist onder de bak van de brik waardoor zij vrij van letsel bleef. Wonderlijk genoeg liep het geval met materieele schade af. LISSE. Aan de gevolgen overleden. De 68-ja- rige C. Akerboom, die Dinsdagavond werd" overreden, is gisterennacht zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. LEIDSCHENDAM. Wilhelminaf eesten. Onder begunstiging van prachtig weer werden Dinsdagavond de Koningiunefees- ten te VeurLeidschendam ingezet met een verlichte gondelvaart en vuurwerk. Om pl.m. S uur vertrok de boot met het bestuur en genoodigden om de deelnemers aan de gondelvaart af te .halen bij Rozen- lust. De Harmonie „St. Cecilia", die even eens meevoer, zorgde aan boord voor een keurige en gezellige muziek, zoodat er al terstond een prettige stemming heerschte. Bij Rozenlust lagen de gondels gemeerd en nadat de boot met het bestuur gekeerd was. voeren de gondels en bootjes, ge trokken door een verlichte en versierde motorboot, naar Leidschendam. Het was werkelijk een zeldzaam mooi gezicht de keurig met bloemen versierde en verlichte gondels en bootjes te zien voorbijvaren en duizenden stonden dan ook la-ngs de kanten van het water opgesteld, niet alleen bewoners van Yeur en Leid schendam, doch zeer velen uit Den Haag, Leiden en Omstreken waren eveneens ge komen om dit mooie schouwspel gade te slaan. Om pl.m. 9.30 trur arriveerde men we derom bij de Sluis, waar intusschen de Chr. Gem. Zangvereeniging „Zanglust" op de daarvoor opgestelde muziektent een prachtig conceTt had gegeven en den wach tenden een mooie afwisseling had bezorgd door eenige schitterende zangnummers. Om 10 uur werd op de Vliet een inder daad schitterend vuurwerk afgestoken, wat eveneens een ieders belangstelling en be wondering had. Na afloop werden bij den heer P. de Baars de prijzen voor de gondelvaart on der de deelnemers verloot. De eere-voor- zitter, burg. Keijzer, bracht namens het bestuur hartelijken dank voor de buiten gewone medewerking. Wel is, aldus Zijn- Edelachtb., de deelname wel eens mooier geweest, doch ook thans was deze werke lijk prachtig en waren er keurig verlichte en versierde bootjes bij. Daarom heeft het bestuur dan ook gembeend een eere-prijs te moeten toekennen voor de mooiste boot. Deze eere-prijs werd toegekend aan den jongenheer B. Wilton. De burgemeester wenschte hem geluk met zijn prijs en hoop te, dat hij steeds een tTouw deelnemer zal zijn. Hij wenschte ten slotte allen een paar gezellige feestdagen en hoopte op aller medewerking om de feesten ordelijk en netjes te doen ver.loopen. Hierna werden de prijzen onder'de decl- nemrs verloot, waarvan de uitslag was als volgt: le prijs F. Strampraat; 2e prijs P. de Baars 3e prijs W. van Veen 4c prijs O. de Kapper. Hiermede was deze avond, die alleszins schitterend geslaagd was, ten einde en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is tame lijk groot doch de prijzen zijn voor de meeste soorten laag. Vooral hetgeen geen Iste soort is brengt niet veel op. Volgende week wordt in verband met de komende Koninginncfeesten 'n groote aanvoer, voor al van Oranjekleurige bloemen verwacht. Thans gaan deze al voor redelijke prijzen, Montbretia 4555 cent, Afrikanen 811 per 100 bos. Stroobloemen 34, Leeu wenbekken 24' Distels 1516 cent, As ters Lelyputters 46, Statice 514, Scabiosa. 3035 cent per 100, Asters in meerdere kleuren 1535 cent, Helianthus 5570 cent, Margrieten 2535 cent. Dah lia's 0.502.30, Gladiolen 0.181.30. Le lies 920 cent. SASSENHEIM. Jubileum. Op 4 September zal het 25 jaar geleden zijn. dat het. Chr. Muziek corps ..Crescendo" is opgericht. Oranjefeest. Door het bestuur der Oranjevereer.iging is het Oranjefeest vast gesteld op Woensdag 11 en Donderdag 12 Sept. Ook dit jaar zal het feest op het veld van den heer Sleeglcamp gehouden worden. De eerste dag is de officieele ope ning met kinderfeest. De tweede dag volks spelen o.a autoJbe>hendigheidswedstrijden enz. ST0MPWIJK. Personalia. De heer J. A. W. Floor, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool al hier, is in gelijke betrekking benoemd te Rotterdam. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: J. D. Kloosterman, 32 j. en G. A. Bergman, 21 j. ZOETERMEER—ZEGWAART. Licht op. Op het gebied van nale ving der bepalingen der motor- en rijwiel- wet, speciaal verlichting van rijwielen, motorrijwielen, auto's en andere voertuigen een half uur na zonsondergang, is men hier nogal hardleerscL Avond aan avond worden personen bekeurd, behoorend tot verschillende categoriën, wegens overtre ding van die nuttige bepaling. Niet alleen dat men zich bloot stelt aan een proces verbaal, het is ook gevaarlijk voor de weggebruikers. Besmettelijke ziekte. In verband met het elders voorkomen van de besmettelijke zikte Alastrim, wordt in deze gemeenten op Vrijdag 30 Augustus a.s., des n.m. van 23 uur in het Spaarbankgebouw gelegen heid gegeven tot kostelooze in- en her inenting. ZOETERMEER. Een les in chauffeeren. Een leerling chauffeur zou op den Broekweg zijn be kwaamheid toonen in de automobiel- bestuurkunst. Daartoe zou hij, teneinde rechtsomkeert te maken, de auto op den berm van den weg rijden. Tegen een al daar staand hek was een rijwiel geplaatst. De autobestuurder, die nog al „gas" gaf, reed te ver door, zonder aan remmen te denken en kraakte gedeeltelijk rijwiel en hek. De schade werd onderling geregeld. Opgepast. Men heeft nogal eens de gewoonte doode dieren of afval in de wat teren of slooten te werpen. Dit is niet in het belang van de volksgezondheid. Te de zer zake is een bewoner dezer gemeente ZEGWAART. Botsing. Gisterenavond had op den Molenweg bij de fabriek „Nutricia" een botsing plaats tusschen een luxe- en een vrachtauto. Eerstgenoemde auto werd be schadigd. Bestuurders van beide auto's en de inzittenden kwamen met den schrik vrij. De materieele schade werd onderling geregeld. Geboren: Maartje Jobanna, d. van T. Vleggeert en M. Lamens Elisabeth Ingetje, d. van D. W. van Eeden Petere man. Overleden: P. W. L. Numan. 54 j., overl. te 's-Hertogenbosch. Levenl. aan- geg. kind v. h. vr. gesl. van J. de Vos en A. J. Straathof. HAZERSW0UDE. Door etn vrachtauto aangereden. Gis terenmorgen is het zoontje van den vee handelaar S. zoodanig door een vracht auto aangereden, dat hij zioh onder ge neeskundige behandeling moest stellen. ZEVENHOVEN. Gevonden. Door het zoontje van M. K. is bij de hooge brug gevonden een hor loge met zilveren ketting. Verlichting. Door de H. E. S. Mij. zal op den hoek van het station een electr. lantaarn geplaatst worden. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. Kanunnik J. W. Linssen. f Gisteravond te 11 our is voorzien van de Laatste H.H. Sacramenten te Roermond in den onderdom van 68 jaar overleden de hoogoerw. heer J. W. J. Linssen, kanun nik van het Kathedi'aal Kapittel en oud- secretaris van het bisdom Roermond, wel ke laatste functie de overledene geduren de 27 jaar heeft vervuld. Algemeene R. K. Landbouw-Bedrijfsraad. De algemeene R. K. Landbouw-Bedrijfs raad houdt dit jaar zijn algemeene ver gadering op Donderdag 12 September e.k., te Utrecht, in hotel „Kasteel van Ant werpen". De vergadering zal worden geo pend door den voorzitter, Pater Mr. Dr. Arn. Borret S.J., Rector van het St. Aloysius-college te Den Haag, terwijl Pa ter Dr. J. B. Kors O.P., hoogleeraar aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, een in leiding zal houden ovy „Katholieke theo retische beginselen der maatschappij-in richting". DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Een ultimatum van Briand? Uit den Haag wordt gemeld, dat. vol gens een mededeeling van bevoegde Fran- sebe zijde de Fransche minister van bui- tenlandsche zaken Briand hedenmorgen te tien uur een schrijven heeft gezonden aan dr. Stresemann, waarin er op gewezen wordt, dat Duitschland door het Young- plan verstrekkende voordeelen geniet en dat cle overige mogendheden zich geduren de de laatste dagen tot belangrijke con cessies bereid verklaard hebben om het Young-plan te redden. Briand richt thans een ernstige waarschuwing tot dr. Strese mann, dat Duitschland thans geen moeilijk heden meer moet veroorzaken, daar anders Duitschland de geheele verantwoordelijk heid voor de gevolgen daarvan zal heb ben te dragen. Hij verzoekt de Duitsche delegatie voor den avond een definitief antwoord te willen geven. Van Duitsche zijde werd tot nu toe over dezen brief geen mededeeling gedaan. EEN GOEDERENTREIN IN BRAND. Negen wagons uitgebrand. Uit Zuid-Laren wordt ons gemeld: Van een goederentrein, komende uit de richting Groningen is op ongeveer 1 K.M. afstand van het station Vries Zuid-Laren de tiende wagon door onbekende oorzaak in brand geraakt- Binnen eenige ongen- blikken, nadat do trein op het station Vries Zuid-Laren tot stilstand was ge bracht, laaiden de vlammen reeds hoog op uit 9 wagons. De brand werd door den westelijken wind aangewakkerd. Daar de brandende wagons gevaar opleverden voor de stationsgebouwen, liet de stationschef den brandenden trein op een zijlijn rangee ren. De brandspuit uit Vries was aanwezig doch kon niets uitrichten wegens gebrek aan water. Van de 9 wagons waren er 4 geladen met stroo en vlas, één met spina- ziezaad, de overige waren ledig. Alle 0 wagons zijn totaal uitgebrand. Aanbesteding. Vanwege den Rijkswaterstaat werd he den aanbesteed het aanleggen van tegel rijwielpaden op dpn Rijksweg van 's-Gra- venhage naar de Noord-Hollandsche grens tusschen K.M. 16.8 en K.M. 34.840 in de gemeenten Oegstgeest, Lisse en Hillegom. 't Laagst was ingeschreven door C. v. d. Walzer de Bruin en H. J. Bik te Oegst geest voor 11.838. DE WERELDVUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. De laatste toebereidselen op Lakehurst NEW YORK, 29 Aug. (V. D.). Op het vliegveld Lakehurst zijn de laatste voor bereidingen voor de landing van de Graf Zeppelin getroffen. De weersomstandighe den zijn ideaal. Het luchtschip zal een wolkenlooze hemel vinden. Er waait eer lichte wind uit het. Noord-Westen, die het brengen van het luchtschip in de hal zal vergemakkelijken. Ongeveer 1000 man staan gereed om bij de landing behulp zaam te zijn. Het landingsterrein is door een groot aantal marine-manschappen af gezet, die groote moeite hebben de e.norme menschenmenigte tegen te houden. Op her. landingsterrein hebben slechts familie leden van de passagiers toegang en verder journalisten en fotografen. Verwacht wordt dat het luchtschip in den vroegen ochtend- zal landen. De Graf Zeppelin boven New York. NEW YORK. 29 Augustus. (V. D.) He denmorgen te 7 uur arriveerde de ..Graf Zeppelinbegeleid door een aantal vlieg tuigen. boven New York. Het luchtschip kwam van de bovenstad, vloog langs Broadway en cirkelde eenmaal om dc Woolworth Building. Daarna verdween het luchtschip in de richting van Lake hurst. Tijdens de vlucht van de Zeppelin boven New York was het uitstekend weer. De zon scheen en er stond weinig wind. Het luchtschip vloog tamelijk laag en was door de vele duizenden, die zich op de daken en op straat hadden verzameld. goed waar te nemen. Uit Lakehurst. wordt, gemeld, dat. een enorme menschenmenigte de aankomst van de Zeppelin afwacht. De „Graf Zeppelin" te Lakehurst aangekomen. LAKEHURST, 20 Aug. (V.D.) Het Duit sche luchtschip „Graf Zeppelin" is even voor S uur (1.15 uur A'dam tijd) boven het vliegveld te Lakehurst aangekomen. De voorbereidingen voor de landing zijn ge reed. LAKEHURST, 29 Aug. (V.D.) De „Graf Zeppelin" is 21 dagen en 5 uren na het vertrek van het vliegveld Lakehurst weer te Lakehurst teruggekeerd. De wereld omgevlogen. LAKEHURST, 29 Aug. (V.D.) De „Graf Zeppelin" is hedenmorgen 8.08 (1.23 uur vanmiddag A'damsche tijd) te Lake hurst geland. De tocht om de wereld »s hiermede volbracht. Ook botsingen in Damascus. LONDEN. 29 Aug. (V. D.) In Damascus is hot. op verschillende plaatsen tot bot singen gekomen, waarbij gewonden zijn te betreuren. Tc Hama zijn rle zaken gesloten. Ook in P.ey/octh zijn dc zaken in 't alge meen gesloten. De Indus buiten haar oevers getreden. LONDEN, 29 Aug. (V. D.) Uit Bombay wordt gemeld, dat dc Indus buiten haar oevers is getreden. De toestand in het overstroomde gebied van de Pundsjab en aan de grens wordt van dag tot dag ern stiger. Twee dorj*en in het distriet Pes- jawar zijn door het water geheel wegge spoeld. De zijrivieren van dc Indus voeren reusachtige- hoeveelheden water mede. Men tracht de bevolking in veiligheid te brengen. Men acht den toestand uiterst dreigend. GOUDA, 29 Aug. Vee. Aangevoerd 2388 stuks waarvan 246 slachtva-rkens, vet te van 4444.5 ct. per polid lovend met 2 pet. korting, Londonsche 3234 et. idem, zouters 4142 ct. idem. 657 magere var kens 3565, 1368 biggen 20—32, 14 runderen 225350, 64 nuchtere kalveren 1216, 25 schapen 2128. 14 bokken en geiten 26. Handel vette varkens vlug, Londenschc vlug, zouters vlug; ove rige soorten matig. Kaas. Aanvoer 341 partijen, le kw. met rijksmerk 5155, 2e kw. id. 46— 50. le kw. zonder rijksmerk 4651, zware 60. Handel matig. TER AAR, 29 Aug. Veiling „St. Phocas". Prinseboonen 0.702.10, spekboonen 0.651.15, witte pronkboonen 0.750.^0, snijboonen 0.651.50, idem extra 1.95, idem stek 0.259.34, alles per 10 K.G. Augurken fijn 8.9010.50, fijnbasterd 4.204.75, bas terd 2.452.60, grof 1.60, komkommers 0.60, stippel 1.45, alles per 25 K.G. R'VEEN, 29 Aug. Groentenveiling. Meloenen 0.090.45, snijboonen 0.650.80, idem I 1.051.40, idem extra 2.052.55, af wijkend 0.35, stek 0.22, prinseboonen 1. 1.10, idem II 0.40, idem I 1.45, z. draad 1.85 2.15, idem II 0.55, dubb. stam 0.6560.70, witte pronkboonen 0.70, alles per 10 K.G. Augurken fijn 6.909.660, fijnbasterd 2.80 4.70, basterd 2.35, II 1.40, grof 1.660—1.70, bommen 0.51, stippel 1.401.45, alles per 25 K.G. ALPHEN AAN DEN RIJN, 29 Aug. Kaas. Met Rijksmerk 1ste soort 5053, 2de soort 424S. Handel vlug. Groentenveiling. Spinazie ƒ3, Hee- renboonen 8.9015.Augurken 51. idem basterd ƒ31.Suikerperen ƒ4. 9.80, Peen 1.2.50 per 100 K.G. Peen 7.608.Kroten 2.403.per 100 bos. Bloemkool I ƒ5.13.idem II ƒ1.1.80, Meloenen 24.52.Rabarber 0.90 1.10 per 100 stuks. KOUDUEKERK-RIJNDIJK, 29 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 4764 stuks. Kip peneieren 7.408.Eendeneieren C.30 —6.60 per' 100 stuks, Hanen 0.50—0.75, Eenden 1.2.Kippen 0.751.per stuk. ST0MPWIJK 29 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 6288 eieren. Kuikeneieren f 5, Kippeneieren 7.8.05, Eendeneieren 7.90 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 29 Aug. Eierenveiling Kippeneieren 7.708.30c eendeneieren ƒ7.808.10, kalkoeneieren 13 per 100 stuks; hanen ƒ0.501.40. kippen ƒ1.20 1.35. duiven f 0.22 per stuk. ZOETERMEER—ZEGWAART, 28 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd: 7000 stuks. Kip eieren f 7.508.20, eendeneieren f 6.057.55, per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 28 Aug. Groen tenveiling. Due of York 0.600.90, Eigenheimers 0.601.10 per kist van 25 K.G. Poen 7.5010.per 100 bos, Bloem kool 17.9023.70 per 100 stuks. Aanvoer 480 kist groote aardappelen, 2200 bos peen, 18.400 bloemkool. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 59.42' Londen 12.09"4 New-York 2.49.59 Parijs 9.77 Brussel 34.70l/o Zwitserland 48.04 Milaan 13 05 Madrid 36 71 Oslo 66 Kopenhagen 66.12 Stockholm 66.S3U Weenen 35.15 Praag 7.381 Boedapest BEURSOVERZICH' Van gisteren- De gunstige factoren, die heden ten op zichte van de effectenbeurs naar voren konden worden gebracht, hebben een zeer vaste stemming in het leven geroepen, al dient te worden opgemerkt, dat dc Haag sche beurs in nog sterker mate beïnvloed werd. Waarschijnlijk heeft het sterk ver hoogde peil nogal wat. aanbod uitgelokt, want nadat aanvankelijk een lichte reae- tie was ingetreden, word weer een op- waartsche koersrichling gevolgd. Kon. trokken verreweg de grootste belangstel ling en openden pl.m. 15 pet. hooger, waarna nog slechts kleine fluctuaties wer den meegemaakt. De overige binnenland- sehe Petroleum-waarden waren weer goed van toon. De berichten omtrent de fusie in de Marg. on Vct-industrio deden Murg. Unies tot ver boven 650 pet. avanceeren. Calvé Delft volgden de schommelingen op de voet. De Kunstzijdc-aandeelen waren vast. De Küchemneister-waarden kregen opnieuw een verlies op hun rekening. De Philips-aandeelen openden vast, doch lie pen langzaam terng. Tabakken onregelma tig. Op de Mijn-afd. kwamen Alg. Explora ties op hooger peil. Van dc Yankee-fond sen werden Milwaukees en Bethlehem Steel druk verhandeld.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3