LUCHTVAART De wereldvlucht van de KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW Zeppelin STADSNIEUWS 1 De terugslag in Syrië. Te Beiroet zijn alle winkels cisteren ge sloten gebleven, uit sympathie met de Arabieren in Palestina. De Muzelmannen organiseerden een groote betooging. "Weizman confereert met den Minister van Koloniën. Weizman. de leider van de Zionistische beweging, heeft gisteren te Londen met den minister van koloniën over den toe stand in Palestina overleg gepleegd. In Canada bieden Joodsche vr ij wi 11 i g e r s zich aan. Uit Toronto wordt gemeld, dat de Jood sche ingezeten van aldaar een telegram hebben gestuurd aan MaoDonald met de mededecHng, dat 1000 vrijwilligers gereed staan om dadelijk ten strijde te gaan din Jeruzalem. Actie van den Nederl. Zionistenbond. De Nederlandsohe Zionistenbond heeft bet initiatief genomen tot het houden op heden Donderdagavond te 8 uur in de groote zaal van De Twee Steden te VGra- venhage, van eem groote protest ver ga (le ring tegen de gruwelen welke in Palestina hebben plaats gehad. Naar gemeld wordt, zal door een aantal vooraanstaande personen het woord wor den. gevoerd en zal een anotie worden voor gesteld, welke na aanneming ter kennis ge bracht zal worden aan minister Hender son, die thans te 's-Gravenhage vertoeft. DE HULDIGING VAN ZIJNE EM. KARDINAAL VAN ROSSUM. Programma. Het programma der ontvangst en huldi ging van Zijne Eminentie Kardinaal Van Rossum te Amsterdam is alp volgt saam- gesteld: Maandag 3 September: Aankomst te 17.15 (kwart over vijf 's middags) aan het Centraal Station eerste perron, waar ?de wachtkamer le klas voor de ontvangst wordt ingericht. Daar zal Zijne Eminentie begroet worden o.a. door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Bisschop van Haarlem. Per auto wordt gereden naar de Rozen kranskerk in de Jacob O'brecktstraat, waar de kerkelijke ontvangst door Z. D. H. Mgr. Aengenent plaats vindt. De kerk zal alleen toegankelijk zijn op vertoon van kaarten, waarover nadere mededeelingen nog zullen verschijnen. De kerk wordt om half vijf geopend en om kwart over vijf gesloten. Dinsdag 4 September wordt Zijne Emi nentie door H. M. de Koningin in particu liere audiëntie op 5b Loo ontvangen. Woensdag 5 September vertrekt Zijne Eminentie met Zijne Excellentie den In ternuntius en H.H. D.D. H.H. de Bis schoppen van Utrecht. Den Bosch, Roer mond en Bi*eda ongeveer kwart over tien van zijn verblijf Johannes Vermeer straat 2 naar de St. Willibrorduskerk om daar de pontificale H. Mis op te dragon welke te half elf aanvangt. De kerk wordt geopend om 9.30 en ge sloten om 10.15. Het koor staat onder lei ding van den heer Theo van der Bijl. Woensdagmiddag: Officieele huldiging in het Concertgebouw om 3 uur. Het Con certgebouw wordt te 2 uur geopend en te kwart voor drie gesloten. Z. D. H. de Aartsbisschop zal een welkomstwoord spreken en Mgr. prof. Hoogveld zal de huldigingsrede houden. De Schola Canto- rum onder leiding van Hubert Cuypers verleent haar medewerking. De Kardinaal zal aan 't slot de aanwezigen toespreken. Donderdag 6 September verleent Zijne Eminentie aan enkele personen audiëntie en Vrijdag 7 September brengt Zijne Emi nentie een bezoek aan het Maagdenhuis en het gesticht .,De Voorzienigheid". Zaterdag 8 September wordt de Kardi naal door H. M. de Koningin-Moeder op haar paleis te Soestdijk in particuliere audiëntie ontvangen. Voor alle zaken betreffende pers, foto en film gelieve men zich te wenden bot den heer L. A. P. M. van den Broeke, p.a. Re dactie „De Tijd", Amsterdam. Toegangskaarten verkrijgbaar. Men verzoekt ons mede te declen. dat kaarten voor de Pontificale H. Mis, welke Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum Woensdagmorgen 4 September in de St. Willibrorduskerk zal opdragen, zoowel als de kaarben voor de huldiging in het Con certgebouw, des middags te 3 uur van dien zelfden dag aan de volgende adressen ver krijgbaar zijn. Voor de St. Willibrordus kerk worden toegangskaarten verkrijgbaar gesteld a 1 voor middenschip en 50 ets. voor de zijvakken. Voor het Concertge bouw bedragen de prijzen zaal 1.50 en gaanderij 1. Plaatsbespreking voor Con certgebouw 2 en 3 September van 10 tot 3 uur a 10 ets. De kaarten zijn verkrijgbaar aan de bureaux „'t Kasteel van Aemstel", N. Z. Voorburgwal 6973, bijkantoor ..De Maas bode". N. Z. Voorburgwal 361365. bijkan toor ..Het Centrum" Heerengraeht 259 en Boekhandel Karei v. d. Schot, Jac. Obrccht- straat 14. Bloembollen naar Scandinavië. De Xederlandsche cn Duit-sche spoorwe gen hebben besloten tot invoering van een nieuw direct tarief voor het vervoer van bloembollen naar Scandinavië. Het tarief is half Augustus in werking getreden. „Hbld." "CT LUCHTSCHIP NADERT LAKEHURST. De „Graf Zeppelin'' heeft .gistermiddag het grootste gedeelte van zijn tocht over de Vereenigde Staten met vrij groote snel heid afgelegd. Na over den staat Oklahama te zijn gevlogen, belandde het luchtschip in den slaat Kansas. Toen het boven Kan sas City verscheen werd het met een ge weldig gejubel ontvangen. Evenals overal, waar de Zeppelin zich boven groote ste den vertoonde, zaten de menschen op de daken en in torens. Na Kansas City heeft de .Graf Zeppe lin" zijn tocht in Noordelijke richting voortgezet en volgens de berichten moest het luchtschip te ongeveer acht uur in den avond (Amerikaanschen tijd) Lakehursfc bereiken. Daar vernam men uit Duitsch- land, dat deze reis waarschijnlijk nog lang niet de laatste van dit jaar zal zijn. Na de terugkomst te Friedrichshafen zal de „Graf Zeppelin" vermoedelijk nog een reis over Ikiifsohland en Zwitserland maken, terwijl in October nog een reis naar Amerika op het program staat. Naar een telegram van de ..United Press" meldde, heeft het luchtschip herhaaldelijk een zig-zag-koers moeten volgen, terwijl het 's nachts slechts door weinigen werd gezien, aangezien het zoo goed als alle lichten gedoofd had. Het luchtschip ..Los Angeles", dat op weg is van Cleveland naar Los Angeles, heeft de stad Buffalo in opschudding ge bracht, toen het daarover vloog. De men schen dachten, dat ze met de „Graf Zep pelin" te doen hadden en juichten het luchtschip uitgelaten boe. Het marine-strrtion te Lakehurst is tegen den avond voor het eerst sedert het ver trek van het luchtschip uit Los Angeles in rechtstreeksche verbinding met de ..Graf Zeppelin" gekomen. GEMEENTERAAD. Vergaderig van den gemeenteraad van Leiden, op Maandag 2 September 1929, des namiddags te twee uur, in het Stedelijk Museum (Lakenhal). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter (aftredend: de H.H. B. J. Huurman, H. W. Spendel en M. H. de Reede). 2o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage, (aftredend: de H.H. H. W. Spendel, D. Parmentier, A. G. Bosman en J. H. Schiiller). 3o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (aft-redend: de H.H. Th. M. W. Bergers en J. A. van der Reijden). 4o. Benoeming van twee- leden van de Commis-sie voor den Markt- en Haven dienst, (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en C. Koole). 5o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (aftre dend: de H.H. M. H. de Reede en J. H. A. Manders). 6o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. K. Sijtsma. Mr. D. A. van Eek en P. Heemskerk). 7o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor d^ Strafverordeningen, (aftredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek en Mr. A. J. Romijn). 8o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs, (aftredend: de H.H. J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer. J. B. Meijnen en M. G. Verweij). 9o. Benoeming van vier -leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit, (aftredend: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink en H. W. Spendel). lOo. Benoeming van een lid van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", (aftredend: de heer F. Kooistra). Ho. Benoeming van vier loden van de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Wanen, (aftredend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, T. Groenevéld, J. G. van Es en A. van Ros malen). ,12o. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzit ter, (aftredend: de H.H. A. G. Bosman. C. J. van Tol en J. A van der Reijden) 13o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum ..Do Lakenhal", (aftredend: de H.H. Dr. J. A. J. Barge. Dr. G. J. Boekenoogen en Ir. A. G. Bosman). 14o. Benoeming van oen lid van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad. (aftredend, de heer J. A. Bots). 15o. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening, (af tredend: de- heer Th. B. J. Wilmer). 16o. Benoeming van een lid en van eeD plaatsvervangend lid van de Commissie van Onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor dè werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. P. Heemskerk en F. Eikerbout). l7o. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Corumisie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. K. Sijtsma en P. Heemskerk). ISo. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht- op het Middelbaar Onderwijs (aftredend: de heer Mr. H. A. Sypkens). 19o. Benoeming van een tijdelijk lee- raar in de Wiskunde aan het Gymnasium, voor den cursus 1929lt)30. 20o. Idem alsvoren van een tijdelijk lee- raar in de Geschiedenis en Aardrijks kunde. 21o. Benoeming van een tijdelijk 1 ee raar in het rechtlijnig teeker.cn aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 19291930. 22o. Benoeming van eene tijdelijke leerares in het Nederlandsch aan de Hoo gere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 19291930. 23o. Idem alsvoren- van eene tijdelijke leerares in het Engelsch. 24-o. Idem alsvoren van eene tijdelijke leerares in het Duitsch. 25o., Idem alsvoren van een tijdelijke -leerares in- het Duitsch. 26o. Idem alsvoren va-n- een tijdelijk 1 ee raar in het Nederlandsch. 27o. Benoeming van eene lijdelijke lee rares in de Wiskunde aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1929—1930. 28o- Benoeming van een concierge aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigcn cur sus. voorloopig voor den tijd van één jaar. 29o. Benoeming van twee leden van het College van Vrouw en-Kraam moeders. 30o. Voorstel tot overplaatsing var. den onderwijzer J. W. van der Reijden, van de school Zuidsingel A, naar de Centrale School voor het 7e en Se leerjaar. 31o. Suppletoire- begroot ing, dienst 1928. van het H.G. of Arme Weef- en Kin derhuis. 32o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting. dienst 1928, van die instel ling. 33o. Rekening, dienst 1928, van die in stelling. 34o. Rekening, dienst 1928, van het Ge meentelijk Wasehbureau. 35o. Balansen en Verlies- en Winstre keningen. dienst 192-8. van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. 36o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1928. van dén Districts-Keu- ringsdienst van Waren. 37o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 192-S, va-n de Gemeentelijke Bank van Leening. 38o. Balans en Verlies- en Winstreke ning. dienst 192-8, van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdierst. 39o. Voorstel tot wijziging (toevoeging) van verschillende posten der begrooting, dienst 1928. 40o. Voorstel in zake de beschikbaar stelling van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van het 7e leerjaar van de scholen voor gewoon la ger onderwijs aa-n de Lusthoi'laan en aan de S ta dt oud-er si aan van de Gereformeer de Schoolvereeniging. 41o. Voorstel tot- overname in eigen dom en onderhond bij de gemeente van een gedeelte van de Leuvenstraat, Sectie M Nis 2620 èn 2953 en tot 'beschikbaarstel ling van gelden voor het in orde maken van dat straat-gedeelte. 42o. Voorstel tot aankoop van eenige gedeelten der voortuinen van een 9-tal perceelen aan den Rijnsburgersingel. 43o. Voorstel tot verkoop van een strookje grond aan het verlengde van de Bloemistenlaan, Sectie M. No. 4603. 44o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van 1000.als bijdrage in de kosten van het maken van een borst beeld. ter nagedachtenis van Prof. Dr. H. A. Lorentz. 45o. Voorstel tot het geven van na-men aan eenige straten. 46o. Voorstel inzake het aangaan met de provincie Noord-Holland van een 2-tal overeenkomsten betreffende wederzijdsche tijdelijke hulpverleening inzake de levering van electricteit en betreffende afgrenzing van leveidngsgefcfteden voor electriciteit. 47o. Voorstel inzake het toekennen van een bijdrage over 'net jaar 1929 aan de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging van de Coöperatie „Vooruit". 4So. Voorstel inzake den aan- en ver koop en ruiling van grond nabij het nieu we Academisch Ziekenhuis aan den Rijns- burgerweg en den aanleg van een weg langs de zuidzijde van de trambaan Lei denWassenaarDen Haag, alsmede lot vaststelling van den desbetreffenden be- grootingsstaat. 49o. Voorstel 'tot beschikbaarstelling van gelden "voor de verbouwing van de Stads-Gehoorzaal en de verbetering van de toiletten in dat gebouw. 50o. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. Herdenking van de nagedachtenis van prof. Lorentz. In de vergadering van den Leidschen gemeenteraad van 21 Januari j.l. werd be sloten de op 200 geraamde kosten van het aanbrengen van een zeer eenvoudigen steen, waarop de naam Lorentz gegrift, in het vroeger woonhuis van prof. Lorentz aan de Hooigracht, voor rekening van de gemeente te nemen. Tevens deelde de voorzitter mede, dat ook een oommissie was ingesteld tot het oprichten van een gedenkteeken voor den overleden grooten geleerde. Thans kunnen wij u, aldus schrijven B. en W. den gemeenteraad, inlichten, dat zich een Nationaal Lorentz Comité, onder voorzitterschap van den oud-minister dr. J. Th. de Visser, gevormd heeft, hetwelk zich voorstelt in Arnhem, Haarlem en Lei den, de steden, alwaar prof. Lorentz resp. geboren, laatstelijk gewoond en een groot deel van zijn leven zijn wetenschappelij- ken arbeid heeft verricht, zijn nagedachte nis te huldigen. In Leiden wil het Nationaal Comité op voorstel van het plaatselijk sub-comité, een borstbeeld van Lorentz doen aanbren gen aan de buitenzijde van dc zaal, alwaar hij vroeger zijn colleges gaf. De kosten van het ma-ken van dit borst beeld worden bestreden uil de giften, die van heinde en ver aan het Nationaal Co mité zijn toegestroomd en, alhoewel reeds- tal van Leidenaren hunne giften hebben ingezonden, komt het ons toch alleszins gewenscht voor, dat- ook onze gemeente als zoodanig een bijdrage geeft in de kos ten der huldiging, waardoor ten allen tij de de herinnering aan een man als Lo rentz, die zoovele jaren aan Leiden en aan zijne Academie verbonden is geweest, le vendig blijft-. De bijdrage ware volgens B. en W. te stellen op 1000. De gronden bij het nieuwe Ziekenhuis. Reeds geruimen tijd werden met- het rijk onderhandelingen gevoerd inzake den af stand over en weer van grond aan en na bij het nieuwe academische ziekenhuis en den aanleg van een weg van den Rijns- burgerweg af langs de zuidzijde van de trambaan der Haagsche Tra-mweg-Ma.it.- scha-ppij. Het rijk wensoht, n.l. het complex gron den behoorende tot het ziekenhuisterre.in, a-f te ronden, terwijl hot voorts bedoelden weg gaarne reeds thans zag tot stand ge bracht tot het pathologisch anatomisch la boratorium, omdat hel- ziekenhuis behoefte heeft aan een verbinding naar den Rijns- btirgerweg, ten dienste van de begrafenis sen uit de inrichting. Als gevolg van een en ander stellen B. en W. den raad thans voor aan den staat, te verkoopen verschillende perceelen grond ter plaatse, voor een totaal bedrag van 124.044van de H. T. M. zullen gekocht worden terreinen tot een totaal bedrag van 26.480. Verder stellen B. en W. voor, van den staat te koopen een strook grond van 3770 vierkante meter en een van 1300 vierkante meter, beide tegen 2.50 per vierkante meter. Ten slotte stellen zij voor een bedrag van 85.000 ter beschikking te stellen voot den aanleg van een weg met bijkomende werken langs de zuidzijde van de trambaan LeidenWassenaarDen Haag, van den Rijnsburgerweg af tot aan de zoo even genoemde perceelen. Verbetering Stadsgehoorzaal. B. en W. stellen den raad voor een be drag van 19.900 beschikbaar te stellen ten behoeve v,an de uitbreiding van de kof fiekamer in de Stadsgehoorzaal, met. bepa ling, dat door den pachter jaarlijks een bedrag van 200 in de kosten van die verbouwing wordt vergoed, en een bedrag van 2400 voor de verbetering van de toi letten in de Stadsgehoorzaal. De Rijnsburgersingel. La het- voorstel van B. en W., hetwelk leidde tot het ra-adsbeslnit van 1 October 1928 betreffende het leggen van een stam- riool voor de centrale rioleering in den Rijnsburgersingel en het brengen van dien singel op de normale breedte van 11 M., vermeldden B. en W., dat de hiertoe 'be- noodig-de grond, voorzoover deze verkregen moest- worden door de aldaar aanwezige voortuinen bij den o-penbaren weg te trek ken, in hoofdzaak reeds eigendom was van de gemeente. Thans heeft, een kadastrale opmeting plaats gehad, waardoor is komen vast te staan, welke gedeelten van die voortuinen nog door de gemeente m-oeten worden overgenomen. Het betreft eenige smalle strooken grond tot een gezamenlijke op pervlakte van ruim 35 M2. Met de. eigena ren is overeenstemming bereikt over den verkoop tegen den gebruikelijken prijs van 10 per M2. B. en W. stellen den Raad voor, tot den aankoop be besluiten. Verkoop grond. De heer D, Haverkorn heeft tot B. en W. het verzoek gericht van de gemeente te mogen koopen het gedeelte grond ter grootte van 50 M2., aan het verlengde van de Bloemistenlaan, deel uitmakende van het terrein „Zuiderzicht" en kadastraal bekend Sectie M. No. 4603. De oostelijke grens van het door hem te bebouwen per ceel Sectie M, No. 4602, staat n.l. niet rechthoekig op de ter plaatse geprojecteer de rooilijn, hetgeen wel het geval zal zijn, indien het te koop gevraagde strookje daaraan wordt toegevoegd. Aangezien de door adressant gewenschte scheidingslijn ook gunstig is ten opzichte van het nog aan de gemeente toebehooren- de bouwterrein van Zuiderzicht, en, hij met den gevraagd-en prijs van 8 per M2. ac- coord gaat, geven B. en W. den Raad in overweging, tot- den verkoop te besluiten. Straatnamen. Het is gewenscht aan eenige nieuw- aangeiegde straten ten Zuiden van den Zoeterwoudschen Singel en nabij den Hoogen Rijndijk namen te geven. B. en W. geven den Raad in overwe ging, aan de hieronder aangeduide straten de daarachter vermeide namen te geven: a. straat, tusschen den Hoogen Rijndijk en het Utrechtsche Jaagpad: Ketting- straait; 'b. straat tusschen da Kon/inginnelaan cn de trambaan in het verlengde van de KoninginnelaanKoninginnelaan; c. straat tusschen de Koninginnelaan en de Pieter de la Courtstraat in het ver lengde van de Seringenstraat: Seringen straat; d. straat tusschen de Pieter de la Court straat en de trambaan in het verlengde va-n de Pieter de la Courtstraat-: Pieter de la Courtstraat; e. tusschen de Leliestraat en de tram baan in het. veiieengde van de Leliestraat: Leliestraat; f. straat tusschen de Leliestraat en de Bloemistenlaan in het verleengde van de Lindestraat-: Lindestraat; g. straat tusschen de Bloemistenlaan en de trambaan in het verlengde van de BloemistenlaanBloemistenlaan h. straat- tusschen het verlengde van de Pieter de la Courtstraat en het- verlengde van de Leliestraat: Resedastraat; i. straat- tusschen den Zoeterwoudschen Singel en het- verlengde van.de Koningin nelaan langs en ten westen van de tram baan: Lammenschansweg. Een koppeling. Tusschen Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit en de Directie van het Provinciaal Eleotricd- LEIDEN. De avond, nacht en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 2 Aug. tot en met- Zondag 1 Sep; waargenomen door de apotheek van d( heer P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, teitsbedrijf van Noord-Holland is overeet stemming bereikt. ov:r de tot standbret ging van een koppeling tusschen het Leid sche en het Noord-Hol la n-dsche electric; teitsnet, welke het mogelijk zal maken i geval van storing te Leiden het- Noordeli gedeelte va-n het Leidsche net vani Noord-Holland van stroom te doen vo< zien; een dergelijke koppeling werd re© eerder tusschen iaet^Leidsche en het pi vincialo Utrechtsche electriciteit-snet t stand gebracht. B. en W. stellen den Raad voor, goed 1 keuren, dat door de Electriciteitsfa-brié ten behoeve van den aanleg van een hooj spa-nningskoppelkabel vanaf het net in Hü legom tot aan de Noord-Hollandschi grens een bedrag van 13.700 wordt he steed. Subsidie voor Ziekenhuis-verpleging. In de Raadsvergadering van 30 Juli 1923 werd besloten, a-an de beide hier t-er sted» gevestigde vereenigingen voor ziekenhuis, verpleging ook weder over het jaar 1921 een bijdrage van 1 per daarvoor in aan merking komend patiënt en per verpleeg. dag toe te kennen, onder mededeeling dat dit jaar opnieuw zou worden overwogen oi verdere subsidieering nog noodig of wen schelijk is. Uit de door de vereenigingen ingezondei rekeningen blijkt, dat. de finantieele toe stand over 1928 niet is vooruitgegaan. Integendeel, de „Onderlinge" resèrveerd over 1927 8623.70, over 1928 echte slechts 5S92.66.5, een vermindering der halve van pl.m. 2600. Een van de oor zaken van deze sterke vermindering is d< verpleging van roodvonklijders, die de vereeniging 7000 kostte. De gemeentelijke bijdrage aan „Vooruit, was over 192S 1700 hooger dan over 1927 doch hare reserve steeg maar met nauwe lijks 1100. Ondanks dezen finantieelen achteruit gang had toch een aanwas van leden plaati De „Onderlinge" zag haar ledental ver meerderen met 2700; de afdeeling va „Vooruit" met S38. Zooals B. en W. reeds vroeger opmerk ten blijkt hieruit, dat in den beginne velj personen als lid toetraden uit sympat-hii met het mooie en nuttige doel. dat de ver eeniging-en voor cogen hadden, en dat- la te-re aanmelding meer plaats, had met- oo op het finantieel voordeel. Immers, e«i vrij sterke vermeerdering van 'het aanta led-en zou anders tot gevolg moeten hel ben gehad een evenredigen aanwas va: de reserves. En dit valt niet te constat-ee ren; de reserves verminderen en wel on deze reden, dat het getal verpleegdag-ei hoe langer hoe meer toeneemt. B. en W. geven den Raad alsitu in over weging aan de Onderlinge Vereeniigin voor Ziekenhuisverpleging en aan de a deeling Ziekenhuisverpleging van de C.J. peratie „Vooruit" ook over het jaar 19! een bijdrag van 1 per patiënt en pi verpleegdag toe te kennen voor die lede dier vereenigingen. wier verpleegkostei zoo zijn geen lid waren, voor. rekening va de gemeente zouden komen en voorts onde de voorwaarden vermeld in het Raadsbc sluit van 8 Augustus 1927. College van Vrouwen Kraammoeders. Ter voorziening in de vacatures bij he Colleges van Vrouwen Kraammoeders t< Leiden, ontstaan door het aan mevr. C A. Roem, geb. Bock verleend éervol ont slag en door het overlijden van mevr. J. M Eigeman geb. van Rhijn, worden de vol gende twee dubbeltallen voorgedragen, t.ï voor de vacature mevr. Roem: 1. Men A. "W. Blanken geb. Van de Laar, 2. Mevi J. C. Herfst geb. Eigeman; voor de vaca ture wijlen mevr. "Eigeman: 1. Mevr. J C. Herfst geb. Eigeman, 2. Mevr. C. vai Eek geb. Draayer. Leeraren Gymnasium. In verband met het aantal leerlingen is de verschillende klassen, hetwelk ge du ren de den cursus 19291930 op het Gymna sium verwacht wordt, is het noodzakelijk voor den duur van dien cursus in de aan stelling van een tijdelijk leeraar in dt Wiskunde te voorzien. B. en W. stellet den Raad voor, den heer dr. J. D. A Boks, leeraar aan de H.B.S. met 5-jarigei cursus alhier, en gedurende den curst 192S1929 tijdelijk leeraar aan het Gym nasium in de Wiskunde, I:e-benoemen toi tijdelijk, leeraar in de Wiskunde van hel Gymnasium voor den duur van de cursu 1929—1930. Overplaatsing onderwijzer. In verband met de toeneming van hei aantal leerligen van de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar, is het noodig dat aan die school een leerkracht wordt aangesteld. Met den Inspecteur van het Lager 0& derwijs in deze inspectie zijn B. en w van meening, dat daarin kan worden voor zien door overplaatsing van den heer J W. van der Reijden, onderwijzer aan dl o. 1. school aan den Zuidsingel A. Leerkrachten H.B.S. Met verwijzing naar de in de Leesk» mer ter inzage gelegde brieven van de D> reet rice der Hoogere Burgerschool met vijl jarigen cursus, betreffende tijdelijke aa» stelling van verschillende leerkrachten as: die inrichtingen van onderwijs, geven H en W. den Raad in overweging: a. de tijdelijke aanstelling van den Ho?' .T. H. Waitez, als leeraar in het rec-htJit nig teekenen aan de Hoogere BurgW1 school voor meisjes te verlengen voor duur van den cursus 19291930; b. de tijdelijke aanstelling van mcj. D1 S. Hofker, als leerares in het Nedej- landsch, van mej. W. H. Nederhoed, leerares in het Engelsch, van mej. Di".

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2