STADSNIEUWS KERKNIEUWS Financiën en Economie TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in ;n morgen van 26 Aug. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: [Hoogste Barometerst.769.1 te De Bilt. laagste Barometerst.: 736.9 te Vardö. Verwachting tot den avond van 27 Aug.: Jwakke tot. matige, in het Noorden voran- lerlij'ke wind, in het Zuiden Oostelijke tot iuidoostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets warmer in het Zuiden. LUCHTTEMPERATUUR 18.6 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 20 gr., 12 uur 20.5 gr., 3 uur 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" 7 uur: 17.5 gr., 2 uur 18 gr., 3 uur 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagavond 8.32 uur tot Dins dagmorgen 5.32 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Prijsuitdeeling. Zaterdagmiddag 5 uur had ten overstaan van den burgemeester Dr. H. J. Lovink in het Hotel L. Rutten, Stationsstraat alhier, de prijsuitreiking plaats van de door den bijz. vrijw. landstorm gehouden schietwedstrijden cnm den zilve ren B. V. L.-Beker, waarvan wij den uitslag destijds reeds hebben vermeld. Geboren: Jannie, d. van A. C. Koet sier en L. de Jong. Airtje, d. van W. van jZwieten en C. A. Huisman. Barend, z. G. Rusaenberg en H. Boef. Jannetje, d. van L. van Oosterom en C. Slingerland. Nicolaas, z. van J. W. van 't Wout en C. van Vliet. Jan, z. van S. Kooi en N. Haring. Gehu wd: L. van Haren 23 j. en J. C. Verlangen 20 j. A. Domburg 21 j. en C. Blom. 21 j. C. Verboom 24 j. en S. van Brussel 22 j". H. Slingerland 30 j. en W. Langhout 23 j. Overleden: N. Kempen 16 m. P. den Hollander 3 mnd. BOSKOOP. l-i Gemeenteraad. Op Donderdag 29 'Augustus a.s. komt de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen te behandelingen: 1. Ope ning. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen 'e- der openbare vergadering van 24 Juni 1929. •r* 3. Ingekomen stukken. '4. Mededeelingen. 5. Aanbieding door B. en W. van de door het bestuur der vereeniging voor Chr. School- n onderwijs ingezonden verantwoording van V gelden, uit de gemeentekas beschikbaar gesteld, ingevolge art. 72 der Lager Onder wijswet 1920. 6. Advies van B. en W. om ie besluiten tot nadere vaststelling van bet bedrag, uit de gemeenekas beschik baar te stellen voor het maken van een fietsenbergplaats, ten behoeve van de school aan de Rozenlaan. 7. Advies van B. en W. op een verzoek van het bestuur der M.U.L.O.-school. aan de Zijde, om mede werking ter verleenen voor de verstrek king van gelden uit de gemeentekas, in gevolge art, 72 der lager onderwijswet 1920. 8. Advies van B. en W. op een verzoek van hot bestuur der M.U.L.O.-school aan Zijde, om nadére vaststelling van de vergoeding bedoeld in art. 101 der lager onderwijswet 1920, over het ;aar 1927, ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs. 9. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verlenging der onder- bandsche verhuring van het perceel Kerk straat no. 10, aan den heer A. Pos. 10. Aanbieding door B. en W. van een aan beveling voor de benoeming van een lid der schattingscommissie. 11. Advies van 1. en W. op een verzoek van den heer Jac. van Heiningen, om in te trekken het raadsbesluit van 24 Juni 1929, strekkende tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat. 12. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming d, van drie leden en één plaatsvervangend [lid der Raadscommissie voor onderzoek van begrootingen en rekeningen. 13. Voor stel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van gedelegeerden in de bestu ren van Bouw ver eenigingen. 14. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoe ming van twee gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie. 15. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoe ming van twee leden der commissie van toezicht op den tuinbouwcursus. 16. Voor in stel van B. en W. om over te gaan tot uit loting van 2 obligaties van f 500 van de leening, oorspronkelijk groot f 54000. 17. Js Voorstel van B. en W. om te1 besluiten de gemeente garant te doen zijn voor het, degens openstelling bij nacht van het te lefoonkantoor, verschuldigde bedrag. 18. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot enderhandschc verhuring van een gedeelte van het brandspuithuis aan de Burgemees ter Colijnstraat. 19. Rondvraag. 20. Sluiting Z0ETERW0UDE. Een misplaatste grap? Gisteravond werden de bewoners a-an den Vrouwenweg alhier opgeschrikt door een angstig gegil a's yan iemand, die in nood verkeert. Toe- jpallig paaseerende rijksveldwachters stel den onmiddellijk met behulp van zaklan taarns een onderzoek in den Oostvlietpol- der in, waar het gegil vandaan kwam. In spanning werd liet. resultaat hiervan afge wacht en sommige vrouwen waren er ge heel door van streek. De veldwachters keerden echter onverrichter zaken terug en ook hedenmorgen leverde een ingesteld onderzoek niets bijzonder op. Men ver moedt dus, dat iemand een zeer misplaat ste grap heeft, uitgehaald. De politie zet echter haar onderzoek voort. VERPLEEGDEN UIT HET PSYCHO PATH EN AS YL ONTSNAPT. Gisterenavond en hedenmorgen Beiden weer gepakt. Het Westelijk stadsgedeelte werd gister avond opgeschrikt door het gerucht, dat er een verpleegde uit het Psychopathen- asyl, dat is gevestigd in het voormalig Rijksopvoedingsgesticht aan de Gevangen laan, ontsnapt. Inderdaad 'bleek zulks het geval te zijn. De 19-jarige verpleegde M. H. L. had kans gezien, gebruik makend van de ta melijke mate van vrijheid, die de ver pleegden genieten, uit het asyl te ont snappen en was de spoorbaan naar Utrecht opgeloopen. Toen zijn ontsnapping bekend werd, gingen de verplegers op onderzoek uit geassisteerd door de inmiddels gealar meerde politie. De achtervolgde klom daarop in een seinpaal en tóen men hem wilde naderen smeet hij de lantaarn naar beneden, ter wijl hij met een stok dreigde ieder die hem te dicht wilde naderen. Geen kans ziende den vlucheling op nor male wijze te overmeesteren, alarmeerde men de brandweer, doch bij het naderen daarvan verliet de vluchteling zijn onge wone schuilplaat en ijlde hij weer de spoorbaan op. Na een korte achtervolging en een worsteling werd de jongeman over mand en weer naar het asyl teruggebracht. De trein uit Utrecht ondervond door dit ongewone voorval nogal Vertraging. Hedenmorgen half negen had wederom een ontvluchting uit het asyl plaats. Dit maal nam de vluchteling de wijk naar het woonwagenkamp, alwaar hij echter spoedig door bewakers en politie werd ge grepen. Handelsregister K. v. K. Wijziging 2317. Corn:, de Graaf. Voor schoten. Rijndijk 88. Scheepsbouw. Uittr. E.: C. de Graaf. Voorschoten, dd. 1 Aug 1929. Wijz. handelsn. thans: Scheepswerf Drcwes v.-h. C. de Graaf. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van: 1. J. A. van Hamel. Notaris alhier, de Villa „Casa Cara', te Leiderdorp, kooper F. Bceuwkes q.q. voor 8300. De Heeren huizen, Cobetstraat 57, 55 en. 53, E. Star- kenburg q.q. voor 23.390. Cobetstraat 34, dezelfde q.q. voor 9600. Waardgracht 111, C. Stafvleu q.q. voor 1440. 2. H. M. Markusse, Notaris alhier, de huizen Oude Rijn 79 en 7. J. H. A. Man- ders q.q. voor 6210, Waardgracht 130 en 130a C. P. Vreeburg q.q. voor 2280; Oude Singel 216, is niet gegund. Hamat. M gr. D r. J. M. B u ckx. Mgr. Dr. J. M. Buckx van het H. Hart, en Apostolisch Vicaris va-n Finland zal in September a.s. een bezoek brengen aan de groote Haagsche Missie-tentoonstelling in het Kurhaus te Scheveningen. Hier 'ben ik weer en niet zeeziek ge weestVreemd, hè. Nu weet ik waarlijk niet wat ik u vandaag zeggen zal. 't Is of die zeereis mijn pen droog gewaaid heeft. Men vraagt mij weieens waar ik iedere week het vandaan haal. Het is wel eens een heele toer om wat te vinden. Niet dat ik niet in bet oneindige kan herhalen, dat er zoo veel noodig is, dat ik zooveel zorg heb, maar als je dat iedere week op de zelfde manier zou vertellen, dan zou er gauw niet één meer naar kijken, en er moeten er steeds meer komen, die mijn ontboezemingen lezen. Hoe meer le zen, hoe meer kans ik heb dat er nieuwe vrienden voor dit Missiehuis gevonden worden. Want alle lezers zijn nog lang geen vrienden. Nu ja, ik bedoel niet dat ze mij vijandig gezind zijn. Natuurlijk niet. Maar als het blijft bij: Even kijken, wat die Pater uit Hoorn deze week weer ge bakken heeft, dan is ïïat vriendschap van de koude grond, noor, waar mijn joijgens geen droge sne-e brood van eten. Maar al meermalen is mij gezegd: Maar doortimmeren, Father. Hamer maar door. Een aanhouder wint. Reclame is nu eenmaal het middel van onzen tijd. Kon ik nu ook maar schrijven: Dit Missiehuis is toch voordeeligermaar het ongeluk is dat zakenrelaties met deze fir ma u altijd geld kosten daar krijgen nog maar al te veel menschen pijn in de buik van. U weet dat wij een roode sjerp over onze zwarte toog dragen. Ik zou dus a.s. September, als de nieuwe studentjes komen, kunnen schrijven: „Rood Band", versch geplukt, driehonderd gulden per stuk per jaar". Als ge het alleen niet kunt, bepraat dan de zaak eens met een paar kennissen onder de koffie met koek of bij de tweede borrel. Missiehuis, Hoorn. FATHER LEFEBER, Directeur. Aan een studiebeurs kunt u uw eigen naam of die van een dierbare overledene geven. Ik ben altijd bereid de zaak per soonlijk met u te komen bespreken. ENORME VOORUITGANG DER NEDERLANDSCHE SCHEEPVAART. In liet jongste nummer van „The Econo mist" -treffeai wij de volgende interessante beschouwing aan over onze Nederlandsche scheepvaart. De cijfers welke in de laatste uitgave van het Lloyds Register Book be trekking hebben op de Ne der lands cl ie bon- nenmaat, geven duidelijk aan welk §en vooruitgang deze de laatste 15 jaren ge maakt heeft. Tegenover 1.472.000 bruto tons in Juni 1914 bedroeg de bruto tonnen maat in Januari 1929 2.932.000, dus pl.rn. 100 pet. meer. Nederland neemt daarmede wat vloot- uitbreiding aangaat de vierde plaats- in on der de soheepvaartlanden (na de V.S. Japan en Italie), Deze uitbreiding is des te meer opmerkingswaard, daar in tegenstelling met de. 3 genoemde landen met grooten tonnen maat, subsidies aan scheepvaart Mij. in Nederland onbekend zijn (behoudens de sub sidie aan de Kon. Hollandsche Lloyd en deze ontwikkeling is daarom uit sluitend aan de particuliere onderne^ mingsgeest te danken. De groei der Neder- landsche scheepvaart ia deze 15 jaren be trof voornamelijk de lijn-booten terwijl de schillende nieuwe maatschappijen, maar vep. Gedurende don oorlog ontstonden ver schillenden nieuwe maatschappijen, maar slechts weinigen wisten echter den storm te doorstaan. Die maatschappijen, welke dien tijd echter konden doormaken, ontwikkel de zich gestadig en voor zoover het den fi- nancieelen toestand der afzonderlijke maat schappijen betreft, heeft de Nederlandsche scheepvaart met succes den crisistijd door staan en maakt momenteel langzaam maar zeker vooruitgang. Sommige Mij. waar bij speciaal de Rotterdamsche Lloyd, de Stoomvaartmij. Nederland en de Kon. Pa- ketvaartmaatschappij vermeld dienen te worden genoemd hebben zelfs al meer terrein gewennen, dan in het verleden werd verloren. De verschillende lijn-Mij, hebben niet alleen haar bestaande lijndiensten uit gebreid, door meer afvaarten, maar er wer den tevens diverse lijnen ingesteld o.a. de Pacific Coast dienst van de HollandAme- rika-liju, de JavaNew-York en JavaPaci fic Coast-Lijnen welke onderhouden worden door de Rotterdamsche Lloyd en de Stoom vaartmaatschappij Nederland, De Rotter damZuid-Amerika Lijn van Van Nievelt, Goudriaan en Co. en de Mid den-Amerika en Wes-tkust van Zuid-Amerika lijnen, welke door de Kon. Ned. Stoomboot Maatschap pij worden onderhouden. Een ander zeer belangrijke ontwikkeling der Nederland sche scheepvaart was de oprichting, kort na den oorlog, der Vereenigde Nederland- •sche Scheepvaart Maatschappij door de voornaamste scheepvaartmaatschappijen. Stoomvaart Mij. Nederland, Kon. Ned. Stoomboot Mij., Rotterdamsche Lloyd, Hol landAmerika Lijn, JavaOhinaJapan Lijn, Van Nievelt, Goudriaan en Co., Stoom vaart Mij. De Maas en de Kon. Paketvaart Mij. Deze combinatie onderhoudt geregel de diensten op Australië, het verre Oosten, Brïtsch-Indië en West-, Zuid- en Oost-Afri- ka. De vooruitgang der „tramp" scheepvaart Mij. was minder groot, daar dé ongunsti ge toestapd der vrachtenmarkt gedurende de laatste 7 jaar weinig of geen aanleiding 'bood om meer „tramp" tonnage te bouwen. In dit verband kan medegedeeld worden, dat twee Nederlandsche reeders, welke zich voor den oorlog op de „tramp-vaart" toege legd hadden, na den oorlog in de Lijnvaart zijn gegaan om zoodoende een meer gere- gelden toestand te scheppen. INGEZONDEN STUKKEN Oneerlijke vinders. Hoogeachte heer Redacteur. Om eere te geven aan wien eere toe komt zoud U mij ten zeerste verplichten, naar aanleiding van uw bericht in uw blad van j.l. Vrijdag, mij in de gelegenheid te stellen den naam van den eerlijken vindster bekend te maken. Het meisje, dat mij het grootste gedeel te van het verloren bedrag terug bezorgde, was een dochter van -w wed. De Graaff, wonende Cecilastraat 37, wien ik hier nog maals gaarne hulde breng en hartelijk dank zeg voor bare betoonde eerlijkheid U, geachte redactie, dankzeggend voor uwe bereidwilligheid, Hoogachtend, UEd. Dw. Dr. F. SLAGER. Warmond, 24 Aug. 129. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIGE ONTPLOFFING TE NIJMEGEN. In de Splendorfabrieken is een gasleiding gesprongen. V ersch ilie.n d e gewonden. Hedenmorgen omstreeks 7.15 uur heeft een ernstige ontploffing plaats gehad in de benedenzalen van de Splendorfabrieken te Nijmegen. De ontploffing heeft plaats ge had in een gang naast de machinekamer. Hierdoor loopt een gasleiding en het schijnt, dal deze niet geheel in orde was. Vermoedelijk door vonken van een mag neet is het gas tot ontploffing gebracht. De ontploffing was geweldig en een hevi- gen slag werd gehoord. Bijna onmiddellijk daarop sloeg een der zijmuren van de gang, die door het geheeie fabrieksgebouw loopt, met kracht weg. Deze muur. die de afschei ding vormde luschen den gang van de ma chinekamer en de expeditie en het maga zijn, sloeg in beide laatstgenoemde afdee- lingen van de fabriek. Hier bevond zich een aantal arbeiders en voorzoover tot noi toe kon worden vastgesteld is een 6-tal ar beiders w.o. eenigc vrouwelijke min of meer ernstig gewond. Zij zijn naar eenige ziekenhuizen overgebracht. Ook in de ma chinekamer werd ernstige schade aange- Bl 0SC0PEN. Lux or: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. City: Goedgekeurd voor volwassenen. richt. Hier hadden evenwel, voorzoover wij tot nu boe vernamen, geen ongelukken plaats, ,Op de plaats van de ontploffing ontstond brand, doch deze kon, voordat de brandweer ter plaatse was, met eigen middelen worden gebluscht. Het bedrijf zal, naar de directie mede deelt, over 3 of 4 dagen weer op gang kun nen worden gebracht. Het bedrijf ligt thans stil voornamelijk doordat de machi nekamer ontwricht is. De schade is er evenwel niet zoo groot, volgens de directie, dat het bedrijf ge ruimen tijd zal behoeven stil te liggen. Spoedig na de ontploffing waren de politic-autoriteiten en de ar beidsinspectie ter plaatse. Nader meldt men ons uit Nijmegen: In de expeditie-afdeeling van de N. V. Splendor Gloeilampenfabrieken waren een 50-tal jongens en meisjes werkzaam. Een 8-tal meisjes en een jongen werden door vallend gesteente getroffen. Een hunner kreeg een kaakfractuur en een ander een sleutelbeenfractuur. De overigen werden licht gewond. De gewonden maken 't goed' Aan de machines is nogenschijnlijk weinig schade toegebracht. De expeditie gaat ge woon voort. De N.V. is tegen bedrijfsschade verzekerd. Van de trap gevallen en overleden. Gistermiddag is aan den Stationsweg te Bussum een 2 1/2 jarig kind van de Am- sterdamsche familie de V., die daar tijde lijk woont, van een trap gevallen en dood opgenomen. Uit Warmerhuizen wordt ons gemeld: Uit. Warmerhiuzen wordt ons gemeld: Gisterenavond omstreeks 11 uur is de 40-jarige machinist A. de Jong bij het aan haken van de locomotief aan den lokaal- trein voor Alkmaar tusschen de buffers geraakt en doodgedrukt. De ongelukkige laat een vrouw en drie kinderen achter. Onbeantwoorde liefde en hagelkorrels. Gisternacht omstreeks half 12 werd het tuindorp aan den Wbrinenselien weg te Apeldoorn in rep en roer gebracht doordat plotseling een schot weerklonk. Het bleek, da-fc aan den Sprceuwenweg no. 7 door de ruiten was geschoten met een niet hagel geladen jachtgeweer. Bij het lossen van het schot was in het woonvertrek aanwezig de vrouw van K. en haar 25-jarige dochter. De politie werd gewaarschuwd en was on middellijk ter plaatse. Het bleek, dat het schot was gelost in schuine richting, waar bij ongeveer 30 hagelkorrels in een kasi waren gedrongen. Vrouw H. werd aan haar kin gewond. Als vermoedelijke dader is uit zijn woning gehaald en in arrest gesteld de 27-jarige H. G. in die omgeving wonende. Hij had a.l menig maal de dochter van K. met wie hij vroeger verkeering had ge had, gedreigd te zullen doodschieten, in dien zij zijn liefde niet wilde beantwoor den. N00RDWIJK. Autobusdienst op Den Haag. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan D. Bolhuis te Noordwijk aan Zee ver gunning verleend voor een autobusdienst van Noordwijk aan Zee (station der N.Z.H. T.M.) over Noordijk-Binnen door de Klei langs de af zanding der duinen naar Kat wijk aan den Rijn door de Mient, Rijks dorp (nabij het Wassenaarsche slag), dorp Wassenaar, den Deyl, Leidsche straatweg, tot viaduct en verder langs Zijdelaan en Bezuidenhout naar 's-Gravenhage, (Staats spoor) en terug over over Bezuidenhout, aan van N. O.-Indië (door het Bosch), Leid sche straatweg, Den Deyl, enz. 0EGSTGEEST. Collecte. De gisteren onder de H.H. Missen gehouden collecte ten bate van de tS. Anthoniuslcerk te Heerlen heeft op gebracht ruim f 500. GROENENDIJK. Overreden. Zaterdagmorgen circa 7 uur werd alhier het 3-jarig zoontje van den arbeider J. M. B., toen het den weg over zou loopen, aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer G', B. van Hazerswoude. Hoewel het ongeval zich eerst ernstig liet aanzien, daar het kind geheel onder de auto terechtkwam, bleek de toestand der kleine bevredigend. Dok ter Vlaanderen die spoedig ter plaatse was, constateerde een lichte hersenschud ding. DE ZEPPELIN BOVEN LOS ANGELES. Dr. Eckener kan niet landen. De mist wordt steeds dikker. NEW YORK. 26 Aug. (V.D.). Na gerui- men tijd boven Los Angeles te hebben ge kruist, kwam de „Graf Zeppelin" heden morgen te 5.50 uur (plaatselijke tijd) boven het vliegveld Minesfield. Naar schatting bevinden zich rondom het vliegveld, dat zelf streng bewaakt wordt, en in de nabij heid in totaal bijna een milliooen menschen Vier honderd landingsnianschappen onder leiding van luitenant Settle, staan ge reed om het. luchtschip te helpen landen, nva-ar de mist boven Minesfield wordt in tegenstelling tot de verwachting steeds dichter, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat dr. Eckener zich gedwongen zal zien een nachtlanJding te maken. Marinevlicg- tuigen kruisen boven bot vliegveld en dwongen particuliere vliegers en sport- vliegtuigon zich te verwijderen, aangezien zij bij de landing gevaar opleveren. Vlie gers, die zich niet aan dit voorschrift hou den, moeten na gedaald te zijn, hun brevet afgeven, dat ingetrokken wordt. DE SPOORWEGRAMP BIJ BUIR. Nog vier lijken gevonden. Het aantal dooden than» tot 13 gestegen. DURE0s> 26 Aug. (V.D.) Gedurende den geheelen nacht werd het opruimings- werk op de plaats van den spoorwegramp te Buir voortgezet. Bij het heffen van de tender van de locomotief vond men onder do puinhoapen nog vier lijken, die vrccse- lijk on onherkenbaar verminkt waren. De namen der slachtoffers konden tot nu toe niet worden vastgesteld. Bovendien is in den nacht van Zondag op Maandag in het. ziekenhuis te Düren de machinist van den ongolukstrein. No'rd- haus uit Hamm. aan zijn verwondingen overleden. Het totaal aantal dooden is hier door tot 13 gestegen. De oorzaak van de ramp is, naar thans met zekerheid vast staat, het te snel rijden door een wissel. ERNSTIGE ONLUSTEN IN PALESTINA Arabische aanvallen op Joden, Vele. slachtoffers. JERUSALEM, 26 Aug. (V.D.). Uit alle deolen van PalesLina komen berichten over ernstige incidenten tusschen Joden en Arabieren. Het totaal aantal slachtoffers is nog niet bekend, doch moet over hot ge heeie land zeer hoog zijn'. Tc Hebron werden 42 Joden en 2 rab bijnen gedood. In de nabijheid van Motza werd een uit 6 personen bestaande Jood- sche familie door Arabieren vermoord. Te Calendië werden tijdens een aanval op een Joodsche kolonie 4 Arabieren dood geschoten. Te Tel Aviv werden tijdens de ernstige onlusten 3 personen zwaar ge wond en 1 gedood. Iets Noordelijker werd een Joodsche ko lonie in de nabijheid van Beisau door Ara bieren aangevallen, waarbij 1 Jood werd gedood en 21 gewond. Een officier der Britsche immigratietroepen en -een officier der Britsche luchtmacht werden gedood en verscheidene Britsche politic-agenten ge wond. Onder hen bevindt zich ook 'n aan tal studenten, die juist een bezoek aan Je ruzalem brachten en zich vrijwillig bij de politie hadden gemeld, om t ijdens de onlus ten assistentie te verleenen. Te Jeruzalem zijn intusschen 600 man Britsche troepen aangekomen en de toe stand begint iets beter te worden. Den op perbevelhebber va u Malta is verzocht, het vliegtuig-moederschip „Courageous" met een bataillon infanterie naar Palestina te zenden. ENORME BRAND TE HULL. Meer dan een half millioen schade. LONDEN. 26 Aug. (V..D.). Door tot nu toe onbekende oorzaak is in de pas vol tooide vischhal te Huil een brand uitge broken, die in korten tijd reusachtige af metingen aannam. Bijna de geheeie markt werd vernield. De loskade, zeven nieuwe stoomtrawlers, 200 kantoorlokalen van visehhandelaren en 150 wagons voor visch- vervoer verbrandden volkomen, terwijl bo vendien een groote hoeveelheid emballage verloren ging. De trawlers waren eerst Za terdagavond met groote vangst terugge keerd en lagen aan de loskade gemeerd. De brandweer, die door arbeiders en visschers werd bijgestaan kon slechts met moeite het vuur meester worden. De schade wordt geschat, op 400.000 pond sterling. Men vreest dat dc brand groote werkeloosheid ten gevolge zal hebben. AMSTERDAM. 2tj Aug. Vee. Aanvoer 575 vette koeien le kw. 1.06 1.16, 2c kw. 0,00— 1.02. 3c kw. 0.800.90, mindere soorten 0.66 —0.80. 25 stieren 80106. 150 melk- cn kalf- kocien 270380. 108 veile kalveren. Ie kw. 0.90—1.00, 2e kw. 0.80—0.90, 3e kw. 0.70— 0.80, 48 nuchtere 12—2, 83 schapen 33—38, 550 varkens Holl. le kw. 1.091.10, 2e kw. 1.081.09, enkele vleeschvarkens iets hon ger.. Overz. en Geldersehe le kw. 1.09 1.10, 2e kw. 1.08—1.09. vette varkens 1.06— 1.08, 53 paarden 100—220 ROTTERDAM, 26 Aug. Vee. Aanvoer 7-26 varkens, 496 vette runderen, 231 vette kalveren, 794 schapen of lammeren le kw. vette koeien 52,555. 2c kw. 4619. 3e kw. 30—35. Ossen 50—52,5, 45—47.5, 41. Kalve ren 77.582,5, 67 570, 5560. Varkens 45,5. 44,5. 42,5. Overzicht: Koeien en ossen tamelijke handel, prijzen iets vaster. Vette kalveren flauwe handel, prijzen iets vaster. Schapen en lammeren handel van vorige week. Wei nig verandering in prijzen. Varkens trage handel, prijzen iets hooger. R0EL0FARENDSVEEN, 26 Aug. Groentenveilir.g. Meloenen 8—39 cent per stuk, snijboonen 6570 cent, snijboonen M. 1.201.25, sijbooncn I 1.551.65, snij boonen extra 2.30—2.95, snijboonen af wijkend 45 cent, snijboonen stek 29 cent, pronkboonen 70 cent alles per 10 Kg.; Au gurken: fijn 4.70—0.00, basterd 2.10, grof 1.852.bommen 3642 cent, stip pel 1.60—1.70, en stippel II 1.15 alles per 25 Kg. TER AAR, 26 Aug. Veiling „St. Phocas". Tomaten A 3.405.00. id. B 3.SO. id. C. 1.70 2.50 per 50 KG. Prinseboonen 1.301.90, spekboonen 1.15. dubbele stam Q45—0.50. rentegevers 1.80. snijboonen 0.55—2.10. stek 0.300.33 per 10 K.G. Augurken fijn 8.30 9.30, fijn basterd 3.854.50, basterd 2.65 2.70. grof 1.601.70. komkommers 0.250.30 stipel 1.601.70 alles per 25 K.G. DELFT, 24 Aug. Kaas. Aanvoer 41 sta pels komijnenkaaw, prijs 0.90—1.15 per kilo. Handel gewoon. BOSKOOP, 24 Aug. Bloemenveiling. Roze per bos van 10 stuks: Ophelia 36 ct., Golden Ophelia 48 ct.. Marcel Rouyer 77 ct., Hadley 1.11, Cl. Pernet 36 ct.. Colum bia 85 ct.. Butterfly 64 ct., Mac Keller f 1, Bouche 42 ct.. Rosalandia 52 ct., van Ros- sem 64 ct., Polyant ha rozen 40 ct., Diver sen per bos: Dahlia's gr. bl. 45 ct.. hilium iigrinum 60 ct.. Flox 12 ct.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3