De wereldvlucht van de Zeppelin UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK êen weinig minder optimistisch. Men staat nog steeds voor zeer groote moeilijkheden, o.m. in de zaak der Duitsche kolenleverin- gen op rekening der schadevergoeding; voor deze kwestie schijnt de conferentie weliswaar een zeer mooie oplossing gevon den te hebben, die Engeland bevredigt, maar waartegen thans reeds een krach tige agitatie in het Roergebied wordt voorbereid. Zoo hebben al de onderhande laars op het Binnenhof rekening te hou den met hun binnenland. Woensdag slotzitting? Zeker is alleen, dat de conferentie ten minste nog tot Woensdag of Donderdag zal duren. Eerst Dinsdag komt de Rijn land-commissie weer bijeen. Heeft men dan intusschen een oplossing van de finan- cieele moeilijkheden gevonden, dan krij gen wij Woensdag de slotzitting. Men kan den toestan;! thans als volgt resnmeeren: dc conferentie leeft nog; Frankrijk, Italië, Belgiè en Japan zoeken naar verdere middelen ter voldoening van Engelands eischen; de Rijnlandcontrole •wordt waarschijnlijk op zulk een wijze ge organiseerd, dat de Duitsche regeering zal kunnen beweren: „het is niet zoo erg", ter wijl Briand van zijn kant ook zal kunnen zeggen, dat hij op dit gebied een groot succes heeft "behaald. Over dc werkelijke beteekenis van het, nieuwe instituut zal de toekomstige politieke ontwikkeling echter beslissen. Ten slotte zal het dan ook wel komen tot de vaststelling van een datum voor het vertrek der Fransche troepen. Dit zou dan de sluitsteen zijn van het heele bouwwerk der Haagsche conferentie. Komt er echter geen accoord met Snowden tot stand, dan kan er heelemaal niet gebouwd worden. MacDonald niet naar Den Haag. Het verluidde Zaterdagvond. dat de Britsche premier t MacDonald Zondag of Maandag naar Den Haag zou komen. Van verschillende zijden werd dit bericht be vestigd, zoodat men er reeds half en half op rekende den premier weldra hier te zien. Doch het bleek niet juistMacDonald is niet gekomen. Volgens een ander bpricht zou Briand zich Zondag naar Parijs begeven in ver band met een kabinetszitting, waarna hij Maandagvond weer in Den Haag terug zou zijn. Ook dit is onjuist gebleken. Briand zit nog steeds in Den Haag. Al deze geruchten zijn een symptoom van den koortsigen toestand, waarin de conferentie zich bevindt. Ander nieuws is er niet. Men i6 in hoogere kringen zoo ge sloten als een pot. Het diner ten paleize. Aan het verslag, dat het „Bulletin des Journalistes de la Conférence de La Have 1929" over het bovenstaande geeft, ont- leenen wij nog: De tafel, overvloedig versierd met rose rozen, bood een tooverachtigen aanblik. De koningin droeg een parelgrijze robe en een diadeem van zeldzame schoonheid. Me vrouw Snowden droeg ook een diadeem. De Fransche en Duitsche delegaties vie len op door de afwezigheid van decoraties op de zwarte kleeding, die zij droegen. Het eerst stuk, dat de muziek ten ge- hoore bracht, was het Koor der vredesbo- den van Wagner. Er werd geen enkele toast uitgesproken. Minister Briand zat het dichtst bij de ko ningin, aan wier zijden, overeenkomstig de hof-etiquette. hadden plaats genomen, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik en een hofdame. Tegenover de Koningin had plaats geno men de minister van buitenlandsche zaken, jhr. Beelaerts van Blokland. DOOR STORM EN MIST. De Japanners hebben het koud. De „Graf Zeppelin" heeft Zaterdag en Zondag zijn tocht over den Stillen Oceaan op regelmatige wijze voortgezet, ofschoon het luchtschip herhaaldelijk stormen op zijn weg ontmoet heeft. Door het wisselvallige weder was het uiteraard steeds bezig met het informeeven naar weerberichten, zoo- dat. er weinig gelegenheid was voor de aan boord aanwezige journalisten, om iets van hun indrukken aan de wereld mede te dee- len. Dit blijkt uit de sobere telegrammen, die ontvangen worden. Bovendien bemoei lijkten de storingen in de atmosfeer de radiotelegrafische verbinding. Eigenaardig is wel. dat het den ..Graf Zeppelin" niet gelukte met bepaalde, groote stations in verbinding te komen, terwijl een radio amateur te San Francisco geregelde ge sprekken met het luchtschip voerde. Intusschen maakte het luchtschip goede vorderingen, ondanks mist en storm. De gemiddelde snelheid was toch nog een hon derd kilometer per uur, terwijl ongeveer op een hoogte zoowat, van drie honderd vijftig meter gevlogen werd. Volgens telegrammen, door het Japan- sche radiostation Osjisji ontvangen, heb ben de pasagiers van de Zeppelin als ge volg van den storm Zaterdag een onaan- genamen nacht doorgebracht. Het lucht schip werd heen en weer geslingerd en ge vreesd werd. dat door het inslaan van den bliksem een ontploffing zou kunnen plaats hebben. Tegen tien uur des ochtends nam de storm in kracht af. doch het, bleef koud en mis tig. zoodat de passagiers zelfs gedurende de maaltijden hun bontjassen moesten aan houden. De drie Japanners, die te Tokio aan boord zijn gegaan en daar een van de heetste zomers hebben doorgemaakt, had den vooral van de koude te lijden en had den al hun winterkleeren aangetrokken. D? correspondent van dc „Nippon Dem- po" Sjirai. meldt in zijn telegrammen, die geseind werden met gebruikmaking van het Latijnsche alphabet, waarbij het Japansch ph'onetisch werd overgeseind, dat het zóó koud was dat hij nauwelijks kon schrijven. BOVEN LOS ANGELOS. I Hedenmorgen om 11 uur ontvingen wij het volgende telegram uit Los Angelos: De „Graf Zeppelin" is om 4.30 uur (Ame- rikaansche tijd) boven Los Angelos gearri veerd. In verband met de mist, kruist het luchtschip nog steeds boven de stad, alvo rens op het vliegveld Minesfield te landen. De maatregelen te Los An g e 1 o s. Te Los Angelos had men alles in ge reedheid gebracht om den „Graf Zeppelin" te ontvangen. Tien vliegtuigen stonden klaar om de Zeppelin tegemoet te vliegen, en tevens ervoor te zorgen, dat andere vliegmachines op een behoorlijken afstand van het luchtschip zouden blijven, een maatregel welke in het land, waar vele par ticulieren een vliegtuig bezitten, niet als overbodig kan worden beschouwd. Reeds Zondagmiddag trokken duizenden naar het Minesfield nabij Los Angelos, wier aantal nog grooter werd, tnpn het ra diostation-van Los Agelos het bericht, liet omroepen, dat de Zeppelin reeds Zondag nacht zou kunnen worden verwacht. De marinetroepen hebben op het vliegveld uit gebreide voorzorgsmaatregelen genomen. Het bestuur der posterijen te Washington heeft medegedeeld, dat alle poststukken, die de ..Graf Zeppelin" voor de Vereenigde Staten medebrengt, een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd stempel zullen krijgen. Te New-York heeft men ook reeds plan nen gemaakt, voor de feestelijke ontvangst der Duitsche luchtvaarders. Het gemeente bestuur zal dr. Eckener en de bemanning aan de Battery feestelijk ontvangen, welke ontvangst gevolgd zal worden door een parade langs Broadway, terwijl de lucht vaarders in het stadhuis door burgemeester Walker zullen worden toegesproken. INGEZONDEN MEDEDEELING. TER AAR. GEMEENTERAAD. Geen bijdrage voor 'n weg in den Vier-Ambachtspolder. Meer politie-toezicht op de visscherij. De voorz., Jhr. de Muralt opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Er is een schrijven binnengekomen, waarin dokter Bruynzeel zijn ontslag vraagt als gemeente-genees heer daar hij elders zijn praclijk gaat uitoefenen. Het ontslag wordt door den Raad eervol verleend, ingaande 1 Septem ber. Tot plaatsvervanger werd met 1 September benoemd Dr. Quartel. Vervolgens werd de balans medegedeeld, en proces-verbaal van de kasopname van den gemeente-ontvanger. Voorts is er een schrijven gekomen van het bestuur van den Vier-Ambachtspolder om een bijdrage van f 200 per K.M. voor den weg onder de gemeente Ter Aar in dien polder. De voorz. licht dit nader toe. Spr. zegt dat er een nieuwe weg ge maakt zal worden van Leiderdorp tot Aarclam door den Vier-Ambachtspolder. Nu hebben B. en W. een vergadering met het bestuur van voorgen. polder gehad. Het bestuur had voorgesteld dat de ge meente f 200 zon bijdragen per K.M. De heer Hoogervorst zegt, dat het wel een financieel belang is, maar dat er toch voordeel in zit, in zoo'n nieuwe weg, voor al ook omdat dan de tol wordt opgeheven, enz. De heer Kroon zegt, dat de gemeente eerst zelf zijn eigen wegen in betere toestanden moet brengen, vooraleer daartoe over te gaan. De lieeren Kammeraat en Apeldoorn steunen het gesprokene van den heer Kroon. De aanbieding van boven gen. Polder werd daarna verworpen met algemeene stemmen. De rekening van het Eleetrisch Bedrijf werd voorgelezen. Een schrijven is inge komen van de C'hr. H. B. S. van Alphen om een bijdrage van f 198.56 voor twee kinderen die van liier de school bezoeken. De heer Kammeraat vindt het mooi, dat er zoo kort bij een gelegenheid is om de kinderen hooger op te leiden, en daar om is hij voor bijdrage. De heer v. d. Hoorn zegt, dat het On derwijs toch al zeer vpcI kost. De heer Van Vliet vindt, dat de ouders van de kinderen het zelf moeten betalen. Het voorstel om bij te dragen wordt verworpen met 101 stem. Volgende punt: verpachting Grasgewas Het gewas werH verpacht aan den heer A. de Jong, melkboer te Langeraar, voor den tijd van 2 jaren. Wijziging Bcgrooting. Hierbij werden eenige posten gewijzigd, waarmede de Raad accoord ging. Aanbieding Gemeenterekening 1928. Een commissie werd benoemd ter nazien, waar in zitting hebben de lieeren Hoogervorst, v. d. Geest en Hendrikse. Aanvrage van de R. K. school om een voorschot van f 10.000. Het concept wordt voorgelezen, en werd met algem. stemmen goedgekeurd. Wijziging instructie gemeente-ontvan ger. Deze wijziging arf. 11, le lid is als volgt: „Ten behoeve van de gemeente kan een rekening bij de Postcheque en Girodienst geopend worden, waarover de gemeente-ontvanger zelfstandig per Giro en Postcheque kan beschikken, met inacht neming van hetgeen daaromtrent in de boekhoudings-voorschriften is bepaald". De voorz. zegt verder, dat de gemeente-ont vanger zijn kasgeld tót f S000 in kas mag houden. De heer Kammeraat vindt dat wel te hoog, vooral voor het renteverlies. Hij stelde voor dit bedrag op f 5000 te stel len, wat werd aangenomen. De voorz. zegt met het oog op de vis scherij, dat het wel wenschelijk was voor de politie een roeiboot te koopen, daar het huren zooals nu het geval is, zeer veel onaangenaamheden met zich brengt. De raad keurde het goed, dat de voorz. een roeiboot zal koopen. De heer Hoogervorst wijst op de schade, aangebracht door de visschers en het bu rengerucht in den nacht, wat zeker zeer onaangenaam voor de gemeentenaren is. Hij stelt cr hoogen prijs op, wanneer de politie daar eens goed naar keek. De voorz. zal goed zijn aandacht aan deze zaak schenken. Voorts is er een schrijven gekomen van de bewoners der Ringsloot bij Joh. Kroon enz., tot het aanleggen van eleetrisch licht. De voorz. zegt dat de kosten veel te hoog zijn. Het verzoek wordt niet ingewilligd. Voorts een schrijven van eenige gemeen tenaren aan het oude Kerkpad, tot het tenaren aan 't oude Kerkpad, verzoekende 't aanleggen van eleetrisch licht. Dit werd goedgevonden. De heer Hölscher vraagt naar den aan leg van eleetrisch licht bij de 8 perceelen in het „Schilk", of dit nu niet kan ge beuren. De voorz. zegt, dat dit stuit op de hooge kosten, maar toch zal hij nog eens dit plan met B. en W. en de licht-commissie goed onder de oogen zien. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Stille Omgang. In het voorjaar op de vergadering van dit Genootschap werd met algemeene instemming besloten om een vaandel te koopen. Er werd terstond dien avond een goed begin gemaakt, maar het einde is er nu nog niet. Het bestuur heeft besloten, dat Zondagnamiddag a.s. de leden en niet-leden hun offers kunnen storten. Het bestuur rekent op aller mild dadigheid. N00RDWIJKERH0UT. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. 't Is wederom groot fepst geweest in de parochie St. Joseph, ja, in heel Noordwij- kerhout. Zaterdagavond trok een stoet van ruiters, fietsers, allen gesierd met bloomen en geei-wilte sjerpen, auto's en rijtuigen op naar het station, om op grootsch-feesteljj- ke wijze een jongen priester in te halen binnen de grenzen zijner ouderlijke woon plaats. En waarlijk grootsch en feestelijk is het geweest. Te 6 uur arriveerde de wel ecrw. p(ater C. de Kie k, na een afwezig heid van zeveu jaren. Aan het slation werd hij door ouders en familie, geestelijken en tal van vooraanstaande parochianen har telijk verwelkomd. Burgemeester A. van lersel sprak het begroetingswoord als volgt: Weleerwaarde --pater. Pastoor Quant, die ondanks z'n wankele gezondheid gemeend heeft U persoonlijk van den trein te moeten afhalen, heeft tfiij, als ook behoorencl tot zijne parochianen, verzocht, om namens die parochianen U een kort welkomstwoord toe te roepen, nu gij hier naar Noordwijkerhout komt om te midden van uwe ouders, uw familie, uw vrienden, uw medeparochianen in de paro chiekerk uwe Eeeste Plechtige H. Mis op te dragen. Ik kwijt mij gaarne van deze taak en heet U van harte welkom in Noordwijker hout. Ik feliciteer u namens de parochia nen met de hooge waardigheid van het priesterschap, waartoe gij zijt uitverkoren. En niet alleen wensch ik U geluk, maar ook uwe ouders, broers en zusters en niet te vergeten onzen pastoor, die er zooals uit alles blijkt zeer mede is ingenomen, dat. wederom een zijner parochianen in zijn voetspoor is getreden. Wij menschcn heb ben een vrijen wil de wereld zoude on derstboven gaan staan als wij dat konden ontkennen maar wij zijn, in overheer- schende mate, onderworpen aan den in vloed van onze omgeving en zoo hebt gij, pater, Uwe roeping niet alleen, aan uw eigen gevoelen te danken, doch ook aan het voorbeeld van een plichtsgetrouwen vader, aan den godsdienstzin en de gebe den van een vrome moeder, aan de gods dienstige sfeer, die heerschte in het gezin, waaruit gij voortkwaamt, misschien zelfs mede aan den godsdienstzin van de paro chie, waaruit gij zijt voortgesproten. En daarom verheugen zich vandaag met U uwe óuders, die de kroon op hun werk zien gesteld èn Uwe medeparochianen met den pastoor aan het hoofd. Ik wensch U gaarne toe, pater, dat gij nog vele jaren moogt arbeiden in den wijngaard des Hee- ren. Moogt gij daarbij velen troosten en sterken in den strijd des levens, opdat een maal. na het volbrengen van Uw taak van U gezegd moge worden: „Hij was bij God en dp menschen bemind." Dan begon de intocht naar het dorp. Treffend werd deze bij het Retraite-huis en de Voorzienigheid onderbroken, waar de bewoners naar buiten getreden waren en de neomist, onder klokgelui van de na burige St% Vietor-kerk. hen allen zijnen priesterlijken zegen gaf. En zoo werd weèr verder getrokken, door het dorp, langs de kerk. naar het ouderlijk huis van den feesteling. De felle wind. die tot dan toe den regen hield weg gevaagd, was thans daartoe niet meer bij machte en een buitje bekortte de speechen aldaar blijkbaar wel. Pastoor Quant me moreerde even de beteekenis van den in tocht. heette pater de Klerk welkom thuis en wensc-hte hem een gelukvollen avond in intiemen familie-kring. Aangedaan dankte de neomist den heer pastoor en alle aanwezigen en hoopte hen in sacrificie zijner H. Mis te gedenken. Daarmede was dezen dag officieel gesloten. De Zondag zette in met een weder, zoo fraai, als men den vorigen dag niet had kunnen verhopen. In de wijdingsvolle stilte van den klaren Zondagochtend trokken, we mogen wel zeggen alle parochianen op naar den tempel om door eene bijzondere H. Communie God te danken voor den tweeden priester uit hunne rijen vóór ge treden en te bidden, dat niet tevergeefs deze middelaar als zoodanig bij God zoude optreden voor hèn. Het gloriepunt echter was vooral de plechtige Hoogmis. De weldoende Augus tuszon bestraalde door de hooge boogven sters van het kerkgebouw de smetteloos witte bloemen-sieringen die op en om het priesterkoor in rijke pracht waren aan gebracht. Vol, stampvol werd de kerk, al len wachtend op het komende. Daar trad de jonge priester binnen door den hoofd ingang, voorafgegaan door bruidjes in het withet zangkoor, zeer versterkt met zangers uit de omgeving, zette het Veili Creator van Fr. Eppink plechtig in, de geestelijken betraden de trappen van het priesterkoor, de plechtige H. Mis nam een aanvang. Hierbij fungeerde de zeereerw. pater F. v. d. Wiel als presbyter-assistens en de weleerw. heeren Pater A. P. Verstee ghe en kapelaan N. van Schaik resp. als diakeu en sub-diaken, en de theologant Th. Janssen als ceremoniarius. Aanwezig waren mede pastoor H. Quant, kap. J. van Stralen, kap. W. Polder, theologant M. Versteeghe, de overste van het St. Bavo- gesticht, e. a. Het zangkoor voerde de drie stemmige „Missa in honorem Sancta M«u- thildis" van Hub. Cuypers op klankvolle wijze uit. De feestpredicatie werd gehouden door den weleerw. pater, en vriend van den neomist, A. P. Versteeghe. Reeds eerder mocht deze jonge priester n.l. bij het koperen feest van pastoor en parochie jongstleden, voor de parochianen spreken, thans ook weer hebben allen met aandacht en voldoening gehoord, wat uit een van hunne zonen, hun eerste priester zoon. geworden is. Allen hebben zijn woor den vast. zooals het evangelie van de twee Maria's verhaalt, in hun hart bewaard. Lucas II. 14: Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus, was de tekst, vol gens den predikant toepasselijk op dezen dag: De engelen zongen blijde bij de in trede van Christus in de wereld, wij al len juichen bij de intrede van U, o pries ter. in Uw dorp. Duidelijk stelde de rede naar ons dan voor den geest de hooge plechtigheid van de priesterwijding en de grootheid van de priestertaak. Hij schet ste breedvoerig hoe de waarde van één H. Mis van een priester in-kracht alle offers der martelaren tezamen te boven ging. hij wijdde uit over de groote macht van den priester in helpen van de menschen bij al lerlei nood en druk, van doopsel tot uiter ste. Hij besloot met een viervoudige geluk- wensch aan parochianen, ouders, pastoor en den neomist zelf. Hij hoopte, dat vooral ook door zijn priesterlijke genade, over de parochie nóg meer priester-roepingen de vrucht van God6 bizondere goedheid voor hem mocht zijn. Onder de H. Mis naderden dp familie leden allen ter H. Tafel, na de Mis bracht het zangkoor dV driestemmige Priester- caniate van E. Franssen ten gehoore. 's Middags van half twee tot drie uur was er receptie ten huize van den feeste ling, waarvan vele parochianen gebruik maakten en waar allen een herinnerings plaatje ontvingen. 's Avonds celebreerde de neomist een plechtig danklof. Wederom was de kerk stamp-vol, nog enkele geestelijken, o.a. de E.E. recior Huf en pater Moll waren thans weer tegenwoordig. Wederom bracht het zangkoor de verschillende Gregoriaansche en meerstemmige gezangen klankvol ten gehoore; plechtig werd het Te Deum ge zongen cn tenslotte, na -den zegen met het Allerheiligste, zong dankbaar jubelend ge heel de kerk het danklied: „U God loven wij". Na het Lof was in een der lokalen van de Zusterschool een kleine feestmaaltijd aangericht, waar familie en gonoodigden in blijde stemming het feest van den dag voltooiden. Had in het plechtig Lof de neomist ook allen en allen van harte bedankt en vooral gevraagd eens een enkele maal het gebed te willen bidden, vermeld op het herinne ringsprentje, had hij in het algemeen de hulde, hun gebracht, overgedragen op zijn 'priesterschap, had hij verhoopt, dat vele priesterroepingen den zegen mochten zijn van dezen ongetwijfeld genaden-vollen dag, thans in intiemen kring sprak hij een bizonder woord van dank aan zijne ouders, zijn helaas ontslapen pastoor v. Halen en zijn tegenwoordigen pastoor H. Quant en verder zijne geheele familie. Personalia. Voor het examen hoofd act e is geslaagd E. van Dulcmen. Personalia. Onze oud-dorpsgenoot en lid van het zangkoor der St. Josephskevk, de heer C. G. van Schaik, thans onderwij zer te Utrecht en directeur-organist van het zangkoor der St. Gertrudiskerk, slaag de ladaar voor de beide diploma's Orga nist en Koordirecteur op de examens van 19 en 20 Augustus j.l., afgenomen door de R. K. Organisten- en Directeuren-vereeni- ging- KATWIJK AAN ZEE. Verdronken. Zaterdagmidag om 5 uur is een lijk aangespoeld te Katwijk aan Zee van een man, die er zeer korten tijd gele gen had. Hij had een brief bij zijn goed achtergelaten, waaruit bleek, dat hij zich verdrinken ging. Het was een 76-jarige gepensionneerde adjudant-onderofficier uit Den Haag. Zijn familie is overgekomen en heeft het lijk herkend. Lijk aangespoeld. Gistermiddag om half 1 uur bleek er voor het dorp in zee een lijk te drijven. Eenige mannen zwom men er naar toe en haalden het aan den kant. Het verkeerde al in staat van ont binding. Men vermoedt, dat het het lijk is van een Duitsch zeeman, een zekere R., scheepstimerman op de Roland-lijn te Bre men. die een 10-tal dagen geleden tusschen Rotterdam en Vlissingen over boord is ge vallen. LEIDEN. De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a A u g. tot en met Zondag 1 S e p t, I waargenomen door de apotheek van denl heer P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. WARMOND. Oranje-Comrr.issie. Onder voorzitter- schap van den Burgemeester werd ten Raadhuize de laatste vergadering vóór do feesten, door de Oranje-Commissie gehou- den. Nadat de gelden der inzamelingen voor de harddraverijen aan den penningmees. ter zijn afgedragen, welke evenals de bij. dragen voor de andere feestelijkheden be langrijk hooger zijn dan vorige jaren, opent de voorz. de vergadering. In het algemeer brengt de voorz. een woord van dank aan de heeren, die zich de moeite hebben ge troost huis aan .huis de lijsten te presen. teeronen wier werk, gezien de opbrengsten der inzamelingen, met zoo'n buitengewoon succes is bekroond. In het bijzonder dankt spr., namens aanwezigen, den heer Langelaar, die als se cretaris der Commissie, zooveel voor de voorbereiding der festiviteiten heeft bijge dragen. De notulen der vorige vergadering den voorgelezen en na eenige wijziging goedgekeurd. De intusschen op de voor afgaande bestuursvergadering opgemaakte begrooting wordt goedgekeurd, waarna vaststelling der te houden feestelijkheden, welke nader infcet programma zullen wor den omschreven, volgt. De inschrijving voor de kinderspelen zal plaats hebben van 2 tot 4 uur en voor de volksspelen en rinjriijden van 6 tot 8 uur op Zaterdag, 31 Augustus a.s. in de open bare school. Verder werd bepaald, op verzoek van heeren onderwijzers, dat de Commissie zich bij het- traditioneele bezoek aan de scho len, tijdens de tractatie, in drie groepen zal splitsen, waardoor het onvermijdelijko lange wachten, aan de kinderen zal worden bespaard. Door den beer Haverkort wordt nog voor gesteld om na afloop der kinderspelen een poppenkast te doen vertoonen, welk voor stel algemeenen bijval vindt, maar om re denen van financieelen aard, tot een vol gend jaar wordt aangehouden. Na vaststelling der verschillende functies, de harddraverij betreffend, wordt deze ge animeerde vergadering circa halftwaalf door den voorz. gesloten. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De gemeentelijke Boerderij „Bui tendorp". Doortrekking van de nieuwe zijstraat gevraagd. De Raad dezer gemeente kwam dezer dagen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter -de Burgemeester. Aanwezig 6 leden. "Wethouder Hoogen- dijk heeft kennis van verhindering gegef' ven. L Ingekomen was een verzoek van het be-J stuur der R. K. Meisjesscholen alhier om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijs- wet 1920, medewerking te willen verlee- nen tot aanschaffing van banken en leer middelen voor de nieuw op de richten U.L.O.-school 1920. Aangezien dit adres pas eenige dagen geleden is ingekomen hebben B. en W. nog geen gelegenheid gehad daaromtrent voldoende inlichtingen voor advies te kun nen inwinnen, waarom wordt besloten de behandeling daarvan tot een volgende ver gadering uit te stellen. De voorz. biedt namens B. en W. aan de gemeente-rekening over het dienstbaar 1928, zooals deze voorloopig is opgemaakt, met de navolgende eindcijfers: 1. Gewone Dienst, inkomsten f 75091.0S1/-, uitgaven f G8700.881/2, batig slot f 6390.20; 2. Kapi- taaldienst, inkomsten f 17517, uitgaven f 9600,14, baiig slot f 791G.S6. Daarna deelt de voorzitter nog mede, dat de gemeente boerderij met weiland op „Buitendorp", thans in huur bij den heer F. J. Bocrefijn, dit jaar uit de huur komt, en hij vraagt of de Raad er zich mede kan vereenigen, dat B. en XV, zullen trachten om met den legenwoordigen huurder een nieuw aceoord aan te gaan. Deze zou dan voor den tijd van zes jaar weder willen inhuren. B. en W. zouden er dan de voor keur aan geven om boerderij met tuin en weiland afzonderlijk Ie verhuren. De heer Van Wijngaarden stelt de vraag of destijds niet besloten is om bij eindiging van den tegenwoordigen huur weder pu bliek te verhuren en vraagt of wij bij on- derhandsche verhuring dan niet in moei lijkheden zullen komen. De voorz. antwoordt hierop ontkennend. Bij niet publieke verhuring is evenwel de goedkeuring van Gedeputeerde Staten nog noodig. Besloten wordt aan B. en W. de noodige machtiging te verleenen. Bij de rondvraag wijst de heer Linscho» ten er op, dat nu de nieuwe straat weldr» bewoond zal worden het noodig is aldaar verlichting aan te brengen, alsmede dr bestaande lantaarn op den hoek Kerklaan te verplaatsen. De heer Van Wijngaarden betoogt d» wenschelijkheid om de nieuwe zijstraat door te trekken, zooals door den heer Hoogendijk in de vorige vergadering reeds is voorgesteld vooral ook om dat het no wel zeker is, dat de nieuwe Rijksweg achter het dorp zal worden gelegd. De voorz. merkt op. dat dit laatste nog niet geheel en al vast staat, vandaar dat spr. daarmede wilde wachten tot het najaar, dan zijn ook de boomen die uit den weg moeten kaal. De heer Van Wijnganfclen vraagt of de trottoirkwestie voor de nieuwe •woningen van mej. Sterk nu in het reine gekomen iJ- Nadat de voorz. hiervan een uiteen zetting heeft gegeven, wordt daar niemand meer het woord verlangt, hierna de ver gadering gesloten.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2