BINNENLAND ANTHONY MARSTON DE DOLENDE RIDDER tweede blad de leidschel courant donderdag 22 augustus 1929 UIT DE PERS „HET VOLK" OVER LOURDES. De bekende arts L. Heyermans, chef van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Amsterdam en schrijver van de hygiënische kroniek inHet Volk, schrijft in laatstgenoemd blad van 20 Augustus het volgende A'. v. E. te Haarlem vraagt mij iets te schrijven over de genezingen te LourdeSj of deze op suggestie berusten Ik schreef hierover jaren geleden volgens mijn vaste overtuiging berus ten do uitkomsten op de machtige sug gestie, welke uitgaat van lang gekoes terde verwachting en hoop, geloofs- extase, welke sterk worden aangezet door al het ceremonieel, do massale suggestie der bedevaartgangers; deze genezingen zijn langs wetenschappe- lijken weg te verklaren. Zelf heb ik menigmaal bij streng geloovige Katho lieken, die aan een hardnekkige „functioneele" verlamming leden, dus niet berustend op verwoesting van kernen of banen in ruggemerg of her senen, aangeraden naar Lourdes te gaan. Gelijksoortige merkwaardige ge nezingen worden ook bereikt door doktoren en dan is dit heel gewoon, door magnetiseurs, kwakzalvers, enz., en dan is het een' wonder. Steeds speelt -een volledige overgave, een volkomen vertrouwen in de uitkomst van de kuur, vooral bij hysterische af wijkingen een groóte rol en in het bij zonder wanneer er iets mystieks in het geval is. Geen dokter kan zulk een suggestieve kracht uitoefenen als te Lourdes het geval is. De Maasbode schrijft hierbij „Het is niet de eerste keer, dab de gene zingen te Lourdes zoo ongeveer vereenzel- igd worden of gelijkgesteld met de pres taties van magnetiseurs, kwakzalvers en zelfs dokters. Het is ook niet den eersten keer, dat een arts de genezingen te Lourdes tracht te 'erklaren door „suggestie", „geloof sextage" ceremonieel" en dat dapper geschermd wordt met woorden als „mystiek" en .hysterie". Het is alleen een zeldzaam voorkomend verschijnsel, dat wij een arts, die dit niet alleen vrijmoedig beweert, maar ook schrijft en laat drukken, op heeterdaad' kunnen betrappen. Hier hebben wij er een, en niet den eer sten den besten. En nu willen wij dokter Heyermans, die ;ich omtrent Lourdes, een „vaste overtui ging" gevormd heeft, eens even aan die 'eiten herinneren. Ie. Er genezen te Lourdes niet alleen .functioneele" afwijkingen,, maar ook orga nische ziekten; 2e. Deze genezingen geschieden bij men- schen, waar geen sprake kan zijn van sug gestie of hysterie (groote woorden trou- ,vens, waarmee geen enkele dokter of kwakzalver ooit organische ziekten op slag genas) 3e. Jaren geleden reeds getuigden meer dan 500 medici en daaronder leiders van klinieken, hoogleeraren en leden der medi sche academie te Parijs dat te Lourdes genezingen geschieden, die niet zijn te klaren langs wetenschappelijken weg. )e arts Heyermans, die in zijn kroniek door den regel een prijzenswaardige voor zichtigheid aan den dag legt, heeft over Lourdes beslist onjuiste inlichtingen ver strekt aan de lezers van „Het Volk". Wij verwachten van hem, als eerlijk we tenschappelijk man, dat hij: of de drie door ons aangehaalde feiten weerlegt, óf zijn beweringen intrekt." Tot zoover de „Msbd." Of dr. Heyermans zal antwoorden? Hij het verplicht.... Maar, wij kennen wel andere gevallen, waarin wij van iemand, als eerlijk hoogstaand man, een antwoord 'achtten, datuitbleef! MR. v. SC HA IK GEEN MINISTER. Opheldering. Eenige bladen hadden een bericht van de „Tijd" tegengesproken, dat de reden der portefeuilleweigering door den heer mr. J. R. II. v. Schaik absoluut niets te maken zou hébben met de weinige bereid vaardigheid van Minister De Geer, 0111 fi- nancieele concessies te doen met het oog op sociale maatregelen. Uit „onverdachte bron" hielden genoemde bladen het tegen deel staande. Om uit deze puzZlc van tegenspraak eener tegenspraak wijs te worden heeft de „Tijd" zich tot den heer Van Schaik zelf gewend, die aan het blad uit het bui tenland de volgende opheldering zond: Aan de Redactie van „De Tijd", Amsterdam. Geachte Redactie, Dat ik u op uw eenigszins ongewoon ver zoek het antwoord niet schuldig blijf, acht ik door de omstandigheden gebillijkt. Van daar dat ik u, met goedvinden van den toen maligen kabinets-formateur, mededeel, dat ik inderdaad bezwaar heb gemaakt, in het door hem te vormen kabinet als mi nister op te treden. Nog daargelaten, dat déze functie mij niet voldoende aantrok, meende ik mijzelf de vereischte deskundig heid te moeten ontzeggen, om haar te kun nenvervullen op eene wijze, die mij gebo den scheen. Uitsluitend om deze reden heb ik vóór het-mij gedane aanzoek bedankt., Hoogachtend, Uw dw. (w.g.) J. R. H. VAK SCHAIK. Baden-Baden, 16 Aug. 1929, Tot de „Tijd". Dat er. ook nog erkend-bekwame per sonen zij, die zich niet bekwaam genoeg achten, om minister te worden, is... in onzen tijd. op zich een verheugend verschijnsel 't Is o.i. echter jammer, dat de heer v. Schaik zo© bescheiden is geweest. WEGVERBETERING IN Z.-HOLLAND. Oegstgeest nog een gevaarlijk punt. In de omgeving van de Residentie schieten de werkzaam heden reeds flink op. Tijdroo- vende onderhandelingen over grondaankoop. Over de wegverbetering in Zuid-Holland en de groote werken, die Rijkswaterstaat thans onderhanden heeft, schrijft de „Te legraaf" het volgende: Nu op het belangrijke wegvak Den Haag Noord-Hollandsche grens één der drukste wegen van ons land verschillende verbeter de baanvakken hun voltooiing naderen, heb ben wij nog eens geïnformeerd hoe het met _den stand der werkzaamheden gesteld is-. Het nieuwe vak tusschen den Deyl en het viaduct bij den Leidschen Straatweg is gereed gekomen en van een asphaltver- harding voorzien, hetgeen een belangrijke verbetering beteekent. Men heeft nu het wegvak tusschen de tramhalte 't Roomhuis bij het Haagsche Bosch en het viaduct on derhanden, waarmede men dit jaar pog hoopt klaar te komen. Hiervoor is noodig een omlegging der trambanen, terwijl een verbreed voetpad, waartoe de gemeente Den Haag den grond beschikbaar heeft gesteld, in aanleg is, ach ter de bestaande booinenrij. Er wordt een beschoeiing langs de sloot gemaakt en boo- men heeft men moeten rooien, maar de be doeling is dat de boomen in het voetpad blijven. Er- komt een elf meter breede as- phaltweg, eveneens met een rijwielpad, dat echter ook omgelegd zal worden. Dit be- INGEZONDEty MEDEDEELSNG. ~r ,.Nj I treft dan de aansluiting op den Benoorden- houtsohen Weg, die voor het snelverkeer is aangewezen. Het gedeelte Leidsche .Straatweg door het Haagsche Bosoh, de oude verbinding, blijft van secundaire beteekenis en houdt zijn klinkerbestrating. Deze weg is veel te smal om een rol van beteekenis te kunnen spelen in het moderne, verkeer en verbree ding zou beteekenen het rooien van een gedeelte van het Haagsche Bosch, wat op ernstige bezwaren zou stuiten. Na de verbetering wordt do Bcnoorden- houtsche route echter een ideaal-verbin- ding. Minder goed schiet men op met het weg vak Leidsche Straatweg vanaf den Kerk- darn tot den Papeweg waar nog geen as- phaltverharding is en allerlei huizen moeten afgebroken worden. De weg zal hier tot 11 meter worden verbreed en is verder van den Papeweg tot den Haagsche Schouw 8.50 M. De werkzaamheden worden dikwijls ten zeerste bemoeilijkt door de onderhandelin gen over den aankoop van gronden, waarbij vele particulieren niet altijd even soepel zijn. In den omtrek van Oegstgeest valt even eens heel wat te verbeteren. De rijksweg van Den Haag naar Haarlem en Amsterdam voert onder anderen door de kom van Oegstgeest en in dit ongeveer 3 K.M. lange wegvak heeft men een teeke nend staal van een voor het snelverkeer hinderlijken en gevaarlijken doorgang. Komende van de richting 's-Gravenhagc rijdt men Oegstgeest binnen door eenigo scherpe en door het geboomte 't uitzicht be lemmerende bochten. Deze bochten zijn voor dc automobilis ten zeer gevaarlijk en in de nabijheid van het gesticht Endegeest heeft dan ook reeds menig ongeval plaats gevonden. Vervolgens heeft men de nauwe, dorpskom met haar zij straten en hinderlijke tramkruisingen en ten slotte dc beruchte en moeilijke bocht om het hooggelegen groene kerkje, waar even eens tal van ongelukken hebben plaats ge vonden. De onderhandelingen met dc gemeente Leiden over den nieuwen weg zijn nagenoeg gereed gekomen, waarna begonnen kan worden met een ruim opgezette wegomleg- ging bewesten Oegstgeest, welke in een groote boog den lagen Morschweg zal ver binden met de Postbrüg, zoodat in de toe komst de 3 K.M. lange dorpskom kan wor den vermeden. De automobilist zal het 5 K.M. lange nieu we wegvak zonder gevaar in enkele minuten kunnen doorrennen als Oegstgeest hem zelf niet aantrekt. De gevaarlijke bocht bij het groene kerk je zal door een nieuwe aansluiting tusschen den ouden en den nieuwen weg worden op geheven en het oude wegvak tusschen Groe ne Kerkje en Postbrüg z.al daarop kunnen vervallen. De bestaande tram verbinding van Lei den met Rijnsburg en Katwijk zal bij de Groene Steeg met een viaduct over den nieuwen weg worden geleid. Bij het Groene Kerkje heeft Rijnland be reids een strook gronds aan den Rijkswater staat overgedaan en met particulieren is men aan het onderhandelen. Een belangrijke verbindingsweg tusschen den Haagschen Schouw en de Vink hoopt men met de asphaltverharaing van 't jaar nog klaar te krijgen. Men zit nog met de vernieuwing van enkele bruggen. Later hoopt men de asphaltverharding naar Lei den door te trekken in aansluiting op deu weg LeidenUtrecht. Voor de verbetering van den Rijksweg DelftOverschie is nu voor den eersten kilometer de zaak zoover in orde, dat over de noodige terreinstrookaankoopen overeen stemming is bereikt. Met den aanleg van een rijwielpad op de te verbreeden aarde- baan, kan in afzienbaren tijd worden aan gevangen. Heel veel tijd gaat verloren met aankoo- pen, taxeeren en onderhandelingen over noodige terreinstrooken. Dank zij het stevig doorzetten der plan nen tot verbetering, heeft de Rijkswater staat op het traject Deu HaagHaarlem al heel wat weten te bereiken. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeluk. Twee dooden. Men meldt ons nader: Dinsdagavond reed de heer S. Wessels, koopman te Rotterdam gedomicilieerd, met l schepelingen van het te Selzaete liggend Engelsche stoomschip Applelea, per auto met razende, snelheid langs het kanaal TerncuzenGent. Op een gegeven oogenblik verloor hij de macht, over het stuur; hij botste tegen een zware paal van de lichtleiding. welke af knapte, waardoor de auto kantelde en in hel. kanaal stortte. Door het inslaan, van de ruiten wisten 3 Engelsche schepeljngen zich zwemmende te redden. De auto, welke door een brandende lan taarn in de diepte zichtbaar was, is on geveer 4 uur later, om één uur 's nachts, 'bóven water gebracht met de laadbooinen van twee schepen. In de auto lag het lijk van Pad'l. Harding, een omstreeks 30 jaar oude stoker, afkomstig uit Portsmouth. Vermoedelijk is hij bij het ongeluk ter stond bewusteloos geraakt. Het lijk is aan het hoofd verwond. De bestuurder, de heer Wessels. wordt nog vermist. We vernemen zoo juist: Gistermiddag is heb lijk van den gehuw den koopman Wessels uit het kanaal op gehaald ter plaatse, waar het ongeluk is gebeurd. Het is naar het lijkenhuis op de begraafplaats te Terneuzen gebracht. Dronken chauffeur. De heer O. Lemmens uit Roosendaal kreeg, toen hij van êen ritje per auto uit Antwerpen terugkeerde, een lekken band. Toen hij bij zijn wagen knielende een nieuwen band om het wïll legde, kwam met groote snelheid van den tegenover- gestelden kant een Belgische auto aange reden, die in volle vaart op den stilstaan- den wagen inreed. De heer L. v^?rd met zijn auto over den weg geslingerd. Hij bleef, bloedende uit eenige wonden aan het hoofd, bewusteloos op den weg liggen. Toegeschoten voorbijgangers vervoerden hem naar een ziekenhuis te Antwerpen, alwaar zijn wonden wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk bleken. Per auto is hij naar zijn wonig in Roo sendaal teruggebracht. De politie hield den chauffeur van de Belgische auto aan. Hij was. zwaar beschonken. Ernstig auto-ongeluk. Gisteren werd op den Vuglitschen weg nabij de marechaussée-kazerne bij <4en Bosch de broodbezorger G. van Daal uit Boxtel door een auto uit Mierlo aangere den. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond en bekwam een schedelbreuk, 's Middags was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Auto in een sloot. Twee ge wonden. Gisteravond 10 uur geraakte een gesloten" auto, bestuurd door den 43-jarigen A. Brou wer, in Vlaardingen in een diepe sloot langs den VGravenweg en bleef op den modde- rigen berm steken. Door een achterop ko menden auto, bestuurd door den 45-jarigen A. O. uit Rotterdam, werd het achterwiel van den eersten auto opgeduwd, zoodat de wagen naar rechts schoot en over den kop sloeg, waarbij het interieur dadelijk vol wa ter liep. Behalve de bestuurder zaten in den wa gen drie dames, een 16-jarige zoon en nog drie kinderen. Door een hoofdagent van politie werd met behulp van omstanders het vrijliggend portier van den auto inge slagen, waardoor de hevig geschrikte inzit tenden konden worden gered. Twee hunner hadden snijwonden bekomen en werden in het ziekenhuis aan den Bergweg verbonden. De anderen konden, na van droge kleeren voorzien te zijn, huiswaarts keeren. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 23 Augustus. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 11.—11.30 N.C.R.V. Ziekcndienst. 11.3012.Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 KRO. Concert door het KRO- Trio. I.152.— KRO. Gramofoonmuziek. 4.5.NCRV. Gramofoonmuzick. 5,-6.45 NCRV. Concert. Instrumentale solisten. 7.7.25 KRO. Lezing over: ..De verzor ging van onzen tuin en de beplanting". 7.35 VPRO.-uitzending. Huizon, 1875 M. 10.10.15 Morgenwijding. 12.15—2.Concert door liet A.V.R.O.- Kwintet. 2.2.30 Gramofoonmuzick. 2.304.30 Aansl. van het Roxy-Theater, Amsterdam. 5.5.30 Gramofoonmuziek. 5.307.15 Concert door het A.V.R.O.- Kwintet ni.m.v. Louis Noiret. 7.157.45 Spreekuur van den Radio dokter. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus Scheveningeu. Het Resi dentie-Orkest. Na afloop: Pcrsber. Daarna dansmuziek uit Hotel „Groot Badhuis", Zand voort. 12.Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. II.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Moggridges, piano. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Zang. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. 9.20 Dansmuziek. 10.Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Vaudeville. II.35 Dansmuziek. 12.2012.35 Beelduitzending. „Radio-Pa ris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. Langonb erg, 473 M. 7.20—7.50 Gramofoonmuziek. 7.508.50 Orkestooncert. 10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Orkestconcert. 9.05 „Taifun". Drama in 4 bedr. van M. Lcngyel. Daarna-tot -1*2.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 6.1010.50 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonmuzick. 1.155.20 Lezingen. 5.206.20 Concert uit Leipzig. 6.20S.15 Lezingen. 8.20 Orkestcohcert. H a m b u r g, 421 M. 12.40 Muziekuitzending voor schol'"". 4.35 Piano-recital. 5.05 Vocaalconccrt. Bariton. 5.20 Orkestconcert. 6.15 Concert. 8.20 Toon eel uitzending „Ut de Ort s!o- gen". Nederduitsch tooneelspel in 4 bedrij ven van Adolf Wenck. 10.35 Dansmuziek, Brussel, 508 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Trio-concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. De radio-rede van Briand niet doorgegaan. De aangekondigde rede van Briand voor de radio is niet gehouden. Briaud liet mededeelen, dat hij eerst om 8 uur een conferentie had geëindigd en in den loop van den avond nog een belangrijke confe rentie had. Wellicht zal hedenavond dc rede worden uitgesproken. feuilleton. Een verhaal uit den tijd van den Spaanschen Successie-oorlog. Naar het Engclsch van MORICE GERARD. 31) HOOFDSTUK XXVIII. In veilige haven Gedurende hun terugtocht naar het, kas tel Hansau kwam er een nieuwe gedachte Anthony op de oorzaak was de groote dos sleutels die aan zijn zadelknop hing aa" een stalen ketting. Hij had het fort verlaten nadat het leeg was, de hoofdpoort gesloten. Een paar hutten van herders en arbeiders stonden buiten tegen den 'nuur van het hoofdgebouw, in een ervan huisde de jongen die hun den weg door de vesting had gewezen. Hij vroeg zich af aan wien de burcht toebehoorde. Zelfs gedurende diens leven v"as liet geen uitgemaakte zaak geweest "at hij het eigendom van Signer Salvio is. Dat had men hem tenminste verteld. Zeg Kavel, jij hebt hier al heel wat ja ren gewoond, is het niet vroeg hij aan den •Rijzen boschwachtér. Ja meneer, sedert ik een kleine jon- pil was. Al een jaar of vijftig. Ik ben ge- boren op het landgoed van Baron Julius vPn Eyck, den vader van deii armen heer dis door de „Roode Vos" gedood is. Harston knikte. Kun jij je dJen tijd herinneren, voordat Salvio deze streek on veilig maakte Ja meneer. Aan wien behoorde de burcht toen Och meneer, die vraag is moeilijk te beantwoordenik heb daarover zooveel verhalen gehoord. Zelfs mijn vader heeft zich niet kunnen herinneren dat er iemand gewoond heeft; teen ik een jongen was, was het een ruïne. Tri de vorige eeuw moet liet aan een Graaf, Herman van Kleiner, hebben behoord., die bij een berenjacht ge dood is. Hij was de laatste van zijn ge slacht, want niemand eischte de burcht op, tot Salvio het vond. Zoo kwam Anthony tot de. conclusie dat als de burcht geen eigenaar had, hij hém toebehoorde, omdat hij hem veroverd had. De Markgraaf van Baden kende hem per soonlijk; deze zou zonder twijfel zijn aan spraken op het grimmige gebouw en het daarbij behoorende kale en woeste terrein steunen. In groote spanning had men op het kas teel de terugkomst van de bevrijders tege moet gezien. De ophaalbrug was neergela ten, de poorten waren wijd open. In het midden stond Barones Augustsj achter haar Gravin von Ardlem, die de hand van de jonge barones von Eyck in de hare hield Sir Anthony was met één sprong van zijn paard en deed een knieval voor de be vallige chatelaine. Anna von Eyck reilde naar voren en wierp zich in de armen van haar broer, ter wijl Barones Auguste de hand van Sir An thony nam en hem uit zijn knielende hou ding oprichtte. Een oogenblik stond liet heele gezelschap te kijken naar de broer-en-zuster, die weer bij elkaar terug waren. De vrouwen weenden, de mannen voelden een brok in hun keel. We kunnen ze best alleen laten, zei Marston tegen de Barones, als u liet goedvindt Barones, zullen we het kasteel binnengaan. Hij nam haar hand die hij in de zijne voelde trillen, terwijl ze naast hem liep, maar ze zei geen woord. In deze enkele oogenblikken had Auguste het wilde klop pen van haar hart begrepen als een openbaring kwam het tot haar, dat al haar denken en voelen een antwoord was op de innigste verlangens en reinste ridder-idea- len van den dapperen man. die haar ge leidde naar den hoofdingang van haar kas teel. Sir Anthony was onbewust va-n wat er op dat oogenblik in haar omging; maar er was toch een ondefinieerbaar „iets" dat hem zei, dat ze wel heel veel nader tot elkaar waren gekomen. HOOFDSTUK XXIX. Op de Tinne. Dc maaltijd verliep kalm; deze jverd niet die statige waardigheid opgediend, die ge heel bij de eigenares van het kasteel en bij de hooge eetzaal paste. Nadat de Barones opgestaan was dankte de kapelaan Marston liep naar voren en wilde haar zijn arm aanbieden om haar naar de hal beneden te geleiden, zooals hij steeds deed als de Barones haar mid dagmaal niet op haar eigen kamers ge bruikte. Doch Baron von Eyck, die ditmaal de e ereplaats naast de gastvrouw had ge had en in stand haar gelijke was, boog ook zijn arm om haar deze beleefdheid te be wijzen. Zij aarzelde een oogenblik, keek Sir Anthony aan en bloosde. Een moment daarna had zij von Eyck's aangeboden arm aangenomen en met een bevallige buiging naar het gezelschap, ging ze de zaal uit. Sir Anthony deed een paar schreden achteruit, terwijl hij zich op zijn lip beet; hij beheerschte zich echter en leidde Gra vin von Ardleim naar de hal. De kapelaan volgde met Anna von Eyck. Doch het eer-' ste paar was al verdwenen in de richting van dc apartementen van de Barones vóór Sir Anthony en de Gravin de hal bereikt hadden. Ze zei hem goedennaeht en nam de arm van een van haar kamermeisjes. Marston bracht de volgende uren alleen door; hij was plotseling beginnen te twij felen en Baron von Eyck was de oorzaak van dien twijfel. Deze verschilde zoo wei nig in leeftijd met de Barones de families hadden al zoo lang vriendschappelijk met elkaar omgegaan, hun bezittingen grensden aan elkaar. Wat zou natuurlijker zijn dan dat deze twee jonge menschen den band tusschen dc twee huizen nog nauwer toe haalden? Deze gedachten kwelden hem zoo dat hij niet besluiten kon naar bed te gaan Eindelijk ging hij toch maar naar zijn ka mer en toen hij zich op zijn bed geworpen had, werd hij door naargeestige droom en gekweld, zoodat hij den volgenden morgen onverkwikt wakker werd. Maar hij had een besluit genomen en zond Mark met een boodschap naar de Barones, dat hij haar wenseht te spreken. Zij had ook een onrus- tigen nacht doorgebracht en vroeg in den morgen was zij opgestaan en had de kleine torentrap beklommen die van haar kamer naar een plat dak van een der kasteelto rens leidde. Toen zij in een bonten mantel gehuld langs de kasteden liep, ontving>zij de boodschap van Sir Anthony-^Zij zond den boodschapper terug met de\-r^edede5- ling dat zij hem terstoncF.hior wilde ont- Sir Anthony slapte uit de smalle deur opening; hij moest zich bukken om het hoofd niet te stooten. In zijn hand hield hij zijn bepluimden hood; hij had oen cos- tuum van donker fluweel aan mot oude kant aan de hals, die ook zijn mouwen ver sierde; kousenbanden en groote zilveren gespen op zijn schoenen voltooiden zijn toilet. De Barones keek met bewondering naar zijn Heroïsche gestalte. En al deed zij ook nog zooveel moeite, zij kon haar bewon dering niet geheel verbergen. Marston was van plan een heele boel te zeggen; hij had het vanmorgen woord voor woord be dacht. Hij had zich voorgesteld hoe eri wat zij antwoorden zouhij had zichzelf al a's een trieste figuur van het kasteel zien v.eg rijden 1 Maar dc woorden, die hij wilde -zeggen, bleven onuitgesproken, zijn vra gen kwamen niet over zijn lippen, maar teen hij voor haar neerknielde en haar smalle handen in dc zijne nam, had hij geen woorden meer noodig. Haar oogen gaven voldoende antwoord op zijn on-ge- zegde vraag. Hij nam dc Barones in zijn armen én. kuste haar jongen, frisschcn mond. Zij stonden, zijn arm om haar lieer, uit te kijken van de tinnen afhet was een witte wereld; de sneeuw lag dik over dc landen, op bosch en -.heuvelen. De zon liet het landschap glinsteren alsof het met diamanten bezaaid was. Auguste wuifde met haar hand. Zie wat de zon doet, zei ze, wat maakt zij de aarde mooi! Zoo maakt^tle licf&jj, liet leven mooiwat is lmi prutfli^i - v* Ja en hoe jnrachtig Bén jij Unflfto Mar-)* ston, terwijl zijn oogen-djep in iKm hare* keken om in de uiterste uithoeken haar ziel te lezen. EINDE.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5