BUITENL. BERICHTEN KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING J Jeugdige inbrekers op pad. De arrestatie van den 19-jarigen H. en van den 16-jarigen S., beiden verdachten van den brutalen roofoverval op Maandag 29 Juli 1.1. in de Eschdoornstraat te 's-Gra- venhage, heeft een onderzoek ten gevolge gehad, dat tot belangrijke bekentenissen van de beide jeugdige verdachten heeft geleid. Op het oogen'blik hebben de jongens reeds bekend aan niet minder dan een 20- tal inbraken hier ter stede schuldig te zijn. Volgens de „Nieuwsbron" was de 19- jarige H. reeds eerder verdacht geweest van inbraak, gepleegd op lsten Kerstdag 1927 in een perceel aan den Loosduinschen weg," waar toen een bedrag aan geld en een aantal gouden en zilveren sieraden werd buit gemaakt. Toentertijd waren de aanwijzingen tegen den op dat moment 17- jarigen boosdoener te zwak, zoodat men hem niet vervolgen kon. Thans heeft hij bekend deze inbraak te hebben gepleegd. De tegen hem gerezen verdenking maande hem echter tot voorzichtigheid en gedurende vrijwel een jaar heeft hij zich daarop, althans volgens zijn eigen ver klaring niet aan inbraken schuldig ge maakt. De tweede inbraak had plaats in No vember 1928, toen een perceel aan de Valkenboschkade werd geplunderd en eveneens een 'bedrag aan geld en een aan tal sieraden werden buitgemaakt. Hiervan was H. tot dusver nimmer verdacht ge weest. Het succes dezer „kraak" maakte hem brutaal. Vanaf dat moment beoefende, hij, teza men met zijn vriend S., dien hij er* tel kens weer bij betrok, bet „eerzame" be roep van inbreker. Na de inbraak in November 1928 volgen achtereenvolgens insluipingen, inbraken enz. in de H.B.S., aan de Laan, in de Torenstraat, Veenkade, Franklinstraat, Toussaintkade, Heemstraat, Raamstraat, Groot-Gertóginnelaan, Regentesselaan, Tbomsonlaan, Anna Paulownastraat, Val kenboschkade (tweemaal), Galileïstraat, Kli" opstraat-, Goudenregènstraat en ben slotte de overval die hun noodlottig zon worden in de Eschdoornstraat. Buiten dien hebben zij zich ook nog schuldig ge maakt aan een aantal winkeldiefstallen. Bij enkele van de bovengenoemde inbra ken zijn volgens verklaringen der jongens, nog eenige andere jongelui betrokken, die reeds door de politie zijn gehoord. Een van hen heeft reeds bekend en tegen hem is bereids proces-verbaal opgemaakt. Ver moedelijk zal nog tegen een tweetal ande- ren een Vervolging worden ingesteld, Een zeldzaam brutaal stukje was wel de inbraak in de Heemstraat, die door H. in zijn eentje op klaarlichten dag werd gepleegd. Eerst lieeft hij getracht de voordeur te forceeren en toen dit niet ge lukte heeft hij van een in de nabijheid werkenden schilder een ladder genomen, heeft die tegen het huis geplaatst en is doodkalm door een raam van de eerste verdiepd n g bin nengeklommen Van deze inbraak ds nog een oogen- blik de verdenking op H. getallen, dat door getuigen bevestigd werd. Deze ge tuigen hebben thans, verklaard, teneinde H. te helpen liet alibi valsehelijk te heb ben bevestigd. Bij de verschillende inbraken is behalve een groot bedrag aan geld en voor een flinke waarde aan gouden en zilveren sieraden, een geheele inventaris buitge maakt. O.m. zijn door deze jongelieden gestolen: 3 Axminster karpetten, 2 radio toestellen, 2 schemerlampen, plaatstroom- apparafcen, schilderijen, waaronder enkele zeer kostbare, vazen, pendules met cou pes, enz., t© veel ©m op te noemen. De gouden en zilveren sieraden zijn vrijwel alle verkocht, terwijl de andere goederen gedeeltelijk werden verkocht of weggegeven. Ook zijn er goederen in be waring of in onderpand gegeven. Het gestolen goed is op een enkel stukje na door de politie achterhaald kun nen worclen, zelfs tot in Amsterdam toe. Alles is in beslag genomen en gedeeltelijk op het hoofdbureau van politie onderge bracht, gedeeltelijk met goedvinden der justitie aan de eigenaars teruggegeven. Van de koopers der goederen waren eenigen volkomen te goeder trouw, 'tegen een paar anderen bestaat echter een sterk vermoeden, dat zij wel geweten hebben, dat de goederen van misdrijf afkomstig waren. Tegen een drietal koopers zal een vervolging wegens 'heling worden ingesteld. Bij de inbraak in de Klimopstraat op 7 Juli werd behalve een aantal sie raden en een geldkistje met contanten, ook een kistje met een groot aantal effecten buitgemaakt. Aanvankelijk ver klaarden de jongens dat zij de effecten verbrand hadden. Dit is echter niet waar geweest. H. heeft deze effecten in onder pand gegeven bij een auto-garage als ze kerheid voor de betaling van een zeer hooge rekening voor door hem gemaakte autoritten. Hij deed toch alles per auto af en liet zich dikwijls den geheelen dag rondrijden. Ook deze 'effecten heeft de politie kunnen" achterhalen en in beslag genomen. Het 'kistje, waar het contante geld in had gezeten is op de Suezkade in het Vervcrschingskanaal geworpen. Dreggen ter plaatse heeft echter tot dusver geen resultaat opgeleverd. H., die aanvankelijk naast het inbre ken 'het beroep van stoffeerder uitoefende, vond blijkbaar den laatsten tijd het stelen een prettiger bezigheid. Eind Mei vroeg hij n.l. aan zijn patroon een week vacantie, na afloop waarvan hij niet meer in zijn betrekking is teruggekeerd. Hoewel de jeugdige misdadigers bewe ren, thans al hun misdrijven te hebben bekend, hecht de politie daaraan niet veel waarde. Zij heeft aanwijzingen, dat de jongens nog meer op hun kerfstok hebben. Het onderzoek duurt dan ook nog steeds voort. Een inbreker gepakt. De Haarlemsche politie heeft een goede vangst gedaan met de arrestatie van een 25-jarigen betonwerker P. IJ. v. d. B. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. INGEZONDEN MEDEDEELING. heeft v. d. B. zich toegang verschaft tot ecu woning in'de Koorstraat tc Haarlem, waar hij eenvoudig een kamer doorsnuf felde, gewapend met een zaklantaarn. De bewoonster sliep in dezelfde kamer. Zij ontwaakte bij het geritsel en de inbreker ziende, gaf zij een gil, waarop de man vluchtte. Zondagmiddag werd de inbreker gepakt, toen hij zich bevond in den tuin van den heer W. in het. Westerhoutpark. De man gaf een zonderlinge verklaring voor zijn aanwezigheid in dien tuin, waarom men hem voorloopig vasthield. Tenslotte is hij door de mancl gevallen en nu heeft, hij bekend de dader te zijn van een serie in braken, welke den laatsten tijd in Haarlem hebben plaats gehad. In den nacht van 10 op 11 Februari heeft hij gepoogd in te bre ken in een perceel in de Rollandstraat, maar zijn looper bleef in het. slot steken. In den nacht van 18 op 19 Maart was hij gelukkiger en de bewoner van een perceel aan de Brouwersvaart ongelukkiger, toen hij er in slaagde het huis binnen te. komen en een bedrag van f 156.96 mee te nemen. Ook een poging tot inbraak op 27 April mislukte daar de deur van het huis aan de Anjelierstraat op het nachtslot was, doch in denzelfden nacht trok v. d. B. naar de Overt-onstraat en brak in. Zijn buit was daar vrij gering en bestond uit 12.50, een sigaar en een paar handschoenen. Deze handschoenen zijn thans in beslag genomen. Voorts was v. d. B. schuldig aan de in braak in perceel Asseudelferstraat, waar 101 vermist werd. In den nacht van 3 op 4 Augustus tenslotte brak v. d. B. in in perceel van der Hoffstraat 87 en stal er 37 Petroleum in een regenbak. Te Hontenisse is aangehouden en aan de justitie te Middelburg voorgeleid de arbei der J. de K., die er van verdacht wordt in de regenbak van zijn buurman, met wie hij in onmin leefde, een fleschje met petro leum te hebben geworpen na vroeger reeds daarmede te nebben gedreigd. Niettegen staande zijn ontkennen werd tot de aanhou ding overgegaan, daar zijn kleeren op ver schillende plaatsen naar petroleum riekten. Bloemstukken met 1000. Het „Vad." weet. te vertellen, dat in Den Haag bij een der opvoeringen van „Friederike" (na Tauber's vertrek) Friedl Dotza en May, die nu de Goethe-partij zingt en ook tot driemaal toe „Madchen" herhalen moest, elk een bloemstuk kregen en dat daaraan een verzegelde enveloppe bevestigd was. De inhoud bleek een biljet van f 1000 te zijn De droogte in Brabant. Men bericht, aan de „Tijd": uit Oostelijk Noord-Brabant: De gevolgen van de nu reeds weken achtereen durende droogte ('n enkel spo radisch buitje verandert weiuig of niets aan den droogte-toestand) beginnen zich steeds meer te doen gevoelen. Er is alom groot, gebrek aan drinkwater zoodat vele menschen van groote afstanden hun water aan kanalen en riviertjes moeten gaan halen. Voor het vee ziet het er op de wei den treurig uit. Er zijn boeren die hun vee op stal hebben moeten brengen, om dat. op de weiden noch gras noch drink water is. Alles is dor en de slooten zijn kurkdroog. Op de hooger gelegen gronden verdort het aardappelengewas, evenals de voederbiet. Dit zoo zeer belangrijke pro- duet voor den landbouwer dreigt op de zandgronden tc zullen mislukken. Daar naast zal de tweede snede van den hooi oogst* een zeer slecht beschot geven we gens de droogte. Tenslotte vraagt ook het boomgaardbedrijf zeer 0111 regen. Aan vele boomen verdort het gebladerte. ONGELUKKEN. Ontploffing ip het fort bij Boekarest. Geen slachtoffers te betreuren. Over de ontploffing van het munitie depot in het fort Domnesti, wordt nog het. volgende gemeld: De artillerie- en infanterie-munitie ont plofte met een oorverdoovend gekraak. De rosse vuurgloed van den daarop ontstanen brand was in geheel Boekarest zichtbaar. Het terrein van den brand werd onmid dellijk door opgeroepen troepen-afdeelm- gen afgezet. In het fort bevonden zich 90 manschap pen, een kapitein en twee subalterne offi cieren. Gebleken is echter, dat geen men- schenlevens te betreuren zijn. Ook het fort zelf heeft geen schade opgeloopen. Gisterenmiddag had een nieuwe ontplof fing plaats. De brandweer was het vuur echter spoedig meester. De oorzaak der ontploffing is vermoedelijk zelf-ontbran- ding, ben gevolge van de groote hitte. Veertien gewonden bij een auto-botsing. Gisternacht is op den Rijksstraatweg bij Praag een vrachtauto, waarop zich 27 per sonen bevonden en die op den terugweg was naar Brun, in botsing gekomen met een auto, die volgens de getuigenverklaringen niet tijdig haar schijnwerpers had gedoofd, zoodat de chauffeur van de vrachtauto door het felle licht verblind werd. De zware vrachtwagen viel om en kwam in den grep pel naast den weg terecht, terwijl de an dere auto geheel vernield werd. Veertien personen werden min of meer ernstig ge wond. Ongeluk op het Lago Maggiore. Op het Lago Maggiore is door een plot seling opstekenden storm een bark omge slagen, waardoor drie personen zijn ver dronken. Tribune ingestort. Tijdens den grooten optocht, die gisteren ter gelegenheid van den Hongaarschen na- tionalen feestdag te Boedapest werd ge houden, en waaraan duizenden personen uit alle deelen des lands deelnamen, is een tribune bezweken, zoodat talrijke toe schouwers naar beneden tuimelden. Een persoon heeft een schedelbreuk. Voorts zijn tijdens den optocht, ongeveer 50 per sonen in zwijm gevallen. Twee kinderen in gloeiende asch gevallen. Twee meisjes van negen jaar te Keulen zijn bij liet oversteken van een aschbelt in een grooten kuil gevallen, gevuld met gloeiende ascli. In zwaar gewonden toe staand werden de kinderen te voorschijp gehaald; aan hun behoud wordt getwijfeld. 0VERSTR00MING8RAMP IN PERZIE. Uit. Teheran wordt gemeld: Te Tebris zijn door overstroomingen 50.000 huizen verwoest; 100 menschen zijn omgekomen. Brand in een kruitfabriek. Bij Udine ontstond bij het verpakken van vuurwerk een ontploffing met het gevolg., dat de dicht in de 'buurt gelegen kruitfa briek in brand geraakte. De eigenaar van de fabriek en zijp zoon, die het. gevaar za gen aankomen, wisten zich tijdig te redden en liepen slechts geringe verwondingen op. Daarentegen werd een arbeider door het instorten van het gebouw bedolven. Zijn lijk werd later geheel verkoold onder de puin- hoopen gevonden. Brar.d tijdens een filmvertooning. Uit Schwerin wordt gemeld: Zondag avond had in het Hotel Poel in het dorp Wredenhagen bij Roebel 'n filmvertooning plaats. Plotseling vloog de film in brand.. In de donkere zaal, waarin zich eenige hondeiden personen bevonden, ontstond een paniek. Allen drongen naar de uitgan gen. dm echter gesloten waren. Ruiten werden stukgeslagen en deuren openge- trapt. Vrouwen en-kinderen werden onder den voet geloopen en vele dames verloren het bewustzijn. Eerst na tien minuten kon weer licht gemaakt worden en konden de dcurm geopend worden. Het brandje was spoedig geb-luscht. INGEZONDEN MEDEDEELING. HET KATHOLICISME IN ZWEDEN. Het gróotsche elfde eeuwfeest. Vrijdag zijn in Stockholm, de hoofdstad van Zweden, in het groote stadhuis, de feesten begonnen door de Katholieken ge organiseerd ter herinnering aan het feit dat het 1100 jaar geleden is, dat Sint. Ans- garius het Christendo-m in Zweden bracht. Er zijn meer dan 100 kardinalen, bis schoppen en priesters w. o. de kardinalen von Fau'lhaber uit Miinchen, Hlond uit Po len, de bisschoppen van Riga, Newcastle, IJsland en uit geheel Scandinavië. De bekende Zweedsehe bekeerling Gus- tav baron Armfeldt, hield de feestrede. Zrridqg 18 Augustus werd een bedevaart gehouden van liet eiland Björko, waar in openlucht het H. Misoffer werd opgedra gen. Blinde passagier opgeborgen. De blinde passagier van de laatste Zep- pelinreis naar Amerika is gisteren op de Elbe overboord gesprongen van het. stoom-' schip, dat. hem naar Hamburg bracht. Hij werd echter weder opgepikt en daarop aan boord achter slot gezet. Na aankomst van liet stoomschip te Hamburg is hij aan de politie overgeleverd nadat een bevel tot aanhouding tegen hem was uitgevaar digd. Sterfte onder de visschen in Mecklenburg. Sedert de lalatste jaren was reeds een vermindering in do opbrengst van de vischvangst van de op Mecklenburgsch grondgebied liggende Riebnitzer binnenzee merkbaar geworden, evenals op een nabu rig meer, dat op Pruisisch grondgebied ligt.. Dit jaar is echter een zoo belangrijke sterfte onder de visschen merkbaar, dat ongeveer 1000 visschérs daardoor in hun bestaan bedreigd worden. Een commissie van deskundigen op 't gebied van do visscherij heeft thans een onderzoek ingesteld, waarbij gebleken is, dat parasieten de sterfte onder de visschen veroorzaken, hetgeen begunstig wordt door het feit, dat dc natuurlijke watervev- versching onvoldoende is geworden, door dien de natuurlijke afvloeiing van het water naar de Oostzee door de afdamming, die reeds in 187-1 plaats had, verhinderd wordt. Binnenkort zullen afgevaardigden van den Meokleiiburgsclien en van den Pruisischen landdag aan liet betrokken ge bied een bezoek brengen, teneinde zich persoonlijk op dc hoogte te stellen. Kostbare edelsteen gevonden. Uit Rangoon wordt gemeld, dat in een mijn. welke in particulier eigendom is, in de nabijheid van Magok een reusachtige safiev is gevonden ter grootte van een klein theekopje. De safier heeft een prachtige kleur en is smetteloos zuiver. BENOEMINGEN. Aartsbisdom Utrecht. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft, een nieuwe jiarochie opgericht te Boekelo (O.) onder den titel van den H. Marcellinus en heeft benoemd tot Pastoor aldaar den Weleerw. heer J. H. M. Schneider. Voorts heeft Z. D. H. benoemd tot ka pelaan te Zwolle (O. L. Vr.) den Weleerw. heer H. E. Ivuijer, tot kapelaan te Hil versum (H. Clemens) den Weleerw. heer A. M. Jansen, tot kapelaan te 's-Heeren- berg den Weleerw. heer H. Terpstra en tot kapelaan tc Jutfaas den Weleerw. heer Dr. J. A. Geerdinck. Pastoor C. Pompe. Betreffende de ziekte van den zecreerw. heer W. Pompe. pastoor van Bloemhof te Rotterdam, deelt men aan de ..Msbd." mede. dat de toestand zoodanig is, dat al leen hoognoodige bezoeken kunnen wor den toegelaten. Er -hebben zich in bet ge broken been ernstige complicatis voorge daan. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. De fundamenten van het nieuwe Raadhuis. 11/2 M. zakking ge- wenscht. De uitbreiding der Sint-JosephschoSen Spoedeischende vergadering op Ma&ndag 19 Augustus 1929 des namiddags te acht. uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgeiheester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Ingekomen is o.a. een verzoek van de Oranjevereeniging te Noordwijkerhout en van het feestcomité in de Zilk om subsidie voor de te houden kinderfeesten. De Oranjevereeniging voormeld wijst er op, dat het. aantal kinderen steeds groot ei- wordt, zoodat eenige meerdere subsidie dan tot heden gebruikelijk was niet'onwel gevallig zal zijn. De voorz. wijst er op, dat het bedrag der subsidie op de begrooting is uitgetrokken. Dit bedrag zal door B. en W. naar billijk heid worden verdeeld. Of er reden is om de subsidie te verhoogen zal. door B. en W. bij de vaststelling der begrooting worden overwogen. Daarmede wordt bij acclamatie accoord gegaan. Door het Departement van Arbeid is liet gevraagde voorschot toegestaan voor den bouw van 12 arbeiderswoningen, terwijl voor zes woningen zoo noodig een bijdrage van 25.per jaar wordt verleend. Voorts zijn ingekomen diverse resoluties van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorz. deelt mede, dat bij de uitgra- ving voor liet niéuw te bouwen raadhuis is gebleken, dat de ondergrond gedeeltelijk niet deugt. Volgens het bestek is de aan nemer verplicht tien grond te ontgraven tot 1.80 meter beneden peil en de fundamenten te loggen op 1 Meter beneden peil. Bij den uitgraving is gebleken, dat nog één Meter dieper zal moeten worden uitgegraven, wil men niet op slechten lossen grond vermengd met boomwortels enz. bouwen. Deze grond moet worden uitgegraven en weder met duinzand worden aangevuld en ingewaterd. De extra kosten hieraan verbonden zijn 1600.Zoowel de architect, als de aan nemer en de gemeente-opzichter advisee- ren, evenwel, de fundamenten 1.50 Me ter dieper te leggen dan in het bestek is voorgeschreven. Dan bouwt men op den vasten'grond, wat onder alle omstandighe den te prefereeren is. De hieraan verbonden kosten bedragen 4000.B. en W. stel len voor om den f 4000.te voteere'n. Dc heer van Parera vraagt hoeveel M3. meer verwerkt moet worden. Op verzoek van den voorz. verschijnt de gemeenteopzichter ter vergadering, die deze aangelegenheid nader toelicht. Daaruit blijkt, dat pl.ui. 500 M3. grond zal moeten worden uitgegraven. De lieer Langeveld zegt, dat er dan ze ker 700 M3. duinzand moet worden inge bracht, daar door het inwateren het zand krimpt. De heer van Parera kan met het voorstel van B. en W. niet accoord gaan. Spreker vindt het voldoende als zand wordt, inge bracht en ingewaterd. Spreker heeft dit met den bouw van de Sint Josephkerk en toren ook gedaan. Een en ander staat er nu 13 jaren en houdt zich goed. De heer Geerlings gelooft, dat de heer van Parera gelijk heeft. Met den toren in de Zilk is gebeurd, zooals B. en W. thans voor stellen, maar de kerk en het patronaat al daar zijn gebouwd op ongewaterd zand. De voorz. zegt, dat B. en W. niet anders voorstellen, dan hen door deskundigen wordt geadviseerd. Wil de Raad met zand inbrengen en inwateren genoegen nemen, dan moet de Raad dat weten. Als het dan later mogelijk verkeerd uit mocht komen, berust de verantwoording bij den Raad. B. en W. wenschen den meest voorzichtigen weg te bewandelen. Spreker zal thans het voorstel van B. en W.,om de fundamenten 1 1/2 Meter dieper te leggen in stemming brengen. Degenen, die van oordeel zijn dat met zand inbrengen en inwateren kan wor den volstaan, gelieven tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Vóór stemden do heeren S. M. van Noort, C. v. d. Klauw, E. Oostdam Jas.zn., Jhr. J. H. Gevers, J. Passchier en de beide wet houders. Tegen stemden de heeren J. van Parera, A. H. van Noort, J. Geerlings en W. Lan geveld. De voorz. stelt thans aan de orde den brief van Gedeputeerde Staten, waarbij de Raad, hetzij in zijn geheel, hetzij bij een of meer gemachtigden wordt uitgenoodigd tot de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten welke zal worden gehouden op Maandag 26 Augustus aanstaande des na- middags te 2.30 ure, waarbij verslag zal worden uitgebracht inzake het beroep, in. gevolge art. 76, 2e lid der Lager Onderwijs, wet 1920 ingesteld door Ds. P. Hofstede al hier tegen het besluit van den Gemeente raad van Noordwijkerhout, waarbij mede werking wordt verleend tot verbouw van de van het Kerkbestuur van Sint Joseph uitgaande R. K. Jongens- en Meisjesscholen. De .voorz. zegt, dat. zooals uit het schrij ven 'an Gedeputeerde Staten blijkt, de Raad in zijn geheel naar den Haag kan gaan. Ook kan de Raad den Burgemeester aanwijzen als gemachtigde, desgewenscht vergezeld van een of meer raadsleden. De heer Geerlings vraagt of men, ge- zien deze houding, vanwege het Christelijk Schoolbestuur soms heeft te klagen over de medewerking van de gemeente. De voorz. zegt, dat daartoe geen aanlei ding bestaat, maar dat hij onderstelt dat het Christelijk Schoolbestuur als zoodanig allerminst sympathiseert met de houding vau den requestrant. De heer J. Passchier onderschrijft dit. Men heeft spreker in de kiesvereeniging om zijne houding ter zake van deze aangele genheid ook lastig gevallen, maar spreker meent, dat hij door vóór deze uitbreiding der Sint Josephscholen te stemmen, niet anders dan volgens de wet zijn plicht te. hebben gedaan. Spreker heeft dominee Hofstede dan ook ontraden om tegen dit raadsbesluit te ageeren. De voorz. zegt, dat de heer Hofstede zijn bezwaar tegen het raadsbesluit hoofdzake lijk baseert op het feit, dat hij vreest dat de lokalen die niet direct noodig zijn voor het. lager onderwijs zullen worden gebruikt voor het bewaarschoolonderwijs. In dit ver band wijst spreker er op, dat de Raad slechts de oprichting of uitbreiding van een school heeft toe te staan of te weige ren. Daarmede houdt de bevoegdheid van den Gemeenteraad op. Hoeveel lokalen er zullen komen en hoe de school zal worden ingericht staat uitsluitend ter becordeeling van B. en W. en in hooger beroep bij den Minister. HeP beroepschrift is dus aller minst op zijn plaats en de houding, die door den requestrant wordt aangenomen, vindt spreker om het zacht uit te drukken kleinzielig. De Raad weet, dat B. en W. steeds tegenover een ieder een onpartijdig ep onafhankelijk standpunt hebben ingeno men. De uitbreiding der Sint Josephscholen zal er komen ondanks dit protest. •Bij acclamatie wordt besloten om den Burgemeester als gemachtigde? van den Raad naar de vergadering van Gedeputeer de Staten af te vaardigen. Bij de rondvraag klaagt de heer A. H. v. Noort over den vuilnisophaaldienst.. Het is- hem persoonlijk overkomen, dat door den jongen, die vuilnis ophaalt zeer willekeurig en onkiesch werd opgetreden. Spreker haalt daarvan een voorbeeld aan. De voorz. neemt aan, dat er tekortkomin gen zijn, doch-het publiek kon beter mede werken. De vuilnisman behoeft niet meer dan twee colli op te halen en deze moeten voorzien zijn van behoorlijke handvatten. De heer L. M. van Noort klaagt er over, dat niet gerechtigden gebruik maken van de losplaats der Tuinders vereeniging „Eensgezindheid", hetgeen groote overlast veroorzaakt. De voorz. zal ter zake maatregelen tref fen. Jhr. Gevers klaagt over rle vervuiling vau de afvoersloot van den Zweilerpoldev door de bewoners van Piet Gijzenbrug. De voorz. meent, dat de Zwetterpolder wel in staat is hiertegen de noodige maat regelen te nemen. De heer W. Th. Langeveld vraagt om bij de Gemeente Leiden te bevorderen dat het opgaand houtgewas langs de Leidsche Vaart wordt ingesnoeid. De voorz. zegt dit toe. De heer E. Oostdam Jzn. verzoekt, te be vorderen dat voor de veiligheid van het ver keer ook de hagen bij Ivlinkerbrug van de Landexploitatie-Maal schappij ook gekort moeten worden. Dc voorz. zal de noodige maatregelen nemen. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en overgegaan in geheim comité. KATWIJK. Raadsvacature. Als gevolg van den toestand, waarover in de vorige raadszit- ting bij de rondvraag is gesproken dooi den heer J. v. Duyn en waarover wij 1.1. Zaterdag schreven, heeft de heer D. de Jong, behoorende tot de Christ. Volkspar tij, als lid van den raad ontslag genomen waardoor dus het bezwaar, ingebracht door de andere leden dezer partij, de hee ren J. v. Duyn, P. Guyt en J. v. d. Bent, is opgeheven. De heer de Jong wordt op de lijst dezer par ft j opgevolgd door den heer C. v. Duyvenbode, die als brugwach ter aan „Rooversbrug" in gemeentedienst is, en dus wel zal bedanken. Opvolger is dan de heer C. Rijken. WQUBRUGGE. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer N. Bochove slaagde te Haarlem voor Hoofdacte L.O. Voor de Minahassa, - Dank zij de mede werking van het damescomité bestaande uit de jongedames van 't Riet, v. d. ISa- gel, Metselaar, Verkade. Stigter, Kroes, P van Klaveren. M. van Klaveren, van Bui ten, v. d. Willik, van Rijn, van der Salffii Pouw, v. d. Zwet, v. d. Voorn en Witteman heeft de collecte ten bate van het jubileum geschenk aan de Minahassa groot succes geoogst. Bedroeg de collecte te Hoogniadc f 39.23 1/2, die te Woubrugge bracht ƒ37.72 op, zoodat 125.95 1/2 aan het hoofdbe stuur kon worden overgemaakt. Het ge meentebestuur zegt dc ingezetenen gaarne dank voor hunne milddadigheid. I Geboren: Maria dochter van A. A. -I Wolvers en J. Schellingerhout. Jacoba dochter van P. de Bruyn en O. G. van Oostende. Theodorus Corn ©lis zoon vat H. J. Hoogenboom en C. J. van der Fik

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6