WAALS HAARL.STRAAT 830-136 LUCHTVAART Japan ontvangt de Zeppelin LEGER EN VLOOT UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda INGEZONDEN MEDEDEELING. Manchester Jongensbroekjes, if. 1.1 Flanellen Jongens Overh^mdqjT 0 Zephir Jongens Blouses l flfi Katoenen Kruippakjes Linnen Patlvindershemiijn Padvinders Kousen Manchester Schoolpakken, ijzersterke kwaliteit 6.90 M^psseline Meisjesjurken met Jnge mouwenfl. 0.98 1 VjSlen Meisjes Pullovers 1.60 V»6lauwe Meisjes Capes 3.30 400 Barets Aipin, alle kleuren 0.65 Blauw kamgaren Matrozenpak jes, met dubb. matrozenkraag Leeftijd 5 jaar5.90 GEWELDIGE GEESTDRIFT VAN HONDERDDUIZENDEN. Een recordvlucht van de Zeppelin. Bij de berichten over de landing van de „Graf Zeppelin" op het vliegveld Kasoemi- gaura bij Tokio, was er een, dat achteraf een canard bleek. Een canard van een al te haastig pers bureau, dat zijn concurrenten niet alle ge weld voor wilde zijn en, toen bekend werd, dat het luchtschip bij Tokio was gezien, maar in eens seinde, dat het geland was. Men had geen rekening gehouden met onvoorziene gebeurtenissen, die intussohen nog plaats- kunnen vinden, ook al maakt de Zeppelin tegenwoordig recordvluchten van Amerika naar Europa en van Duitschland naar Japan. De „Graf Zeppelin" heeft aanvankelijk boven Tokio gecirkeld, zooals we gisteren reeds hebben medegedeeld, aangezien de wind niet gunstig was voor een landing. Dr. Eekener besloot toen nog even naar Yokohama, dab ten Zuiden van Tokio ligt het had intusschen ook in de bedoeling gelegen, dezo stad „aan te doen" door te vliegen. Nadat het luchtschip ecnige ma len boven do Japansche hoofdstad had ge cirkeld, verdween het, om na een klein half urn- weer terug te keeren. Het had in dien tijd aan de groote Japansche havenstad een beleefdheidsbezoek gebracht. Daardoor kwam het, dat de Zeppelin pas eenige uren, nadat het de eerste maal bo ven Tokio was gesignaleerd, op het vlieg veld van Kasoemigaura landde en het 't overijverige persbureau duidelijk maakte, dat haastigen spoed zelden goed is „United Press" telegrammen gaven nog eenige bijzonderheden over de aankomst te Tokio etc. Honderdduizenden bevonden- zich op de daken der huizen, op pleinen en iu parken van Tokio, toen de „Graf Zeppe lin" aan den horizon verscheen. Telkens wanneer het luchtschip boven de hoofden der ontelbare toeschouwers zweef de, ging er een geweldig gejuich op. liet enthousiasme om het geweldige schouw spel, dat de statige, zilveren Zeppelin le verde, .ging bij velen in extase over, toen de schemer daalde en de Zeppelin als een bovenaardsche verschijning door de rood gouden gloed van de ondergaande zon vloog. Het Japansche volk is zeer gevoelig, voor schoonheid en het was dan ook geen wonder, dat er velen waren, die weenden van ontroering. Terwijl de „Graf Zeppelin" boven de stad vloog, gilden de sirenen van stoomschepen en fabrieken. De motoren van een aantal vliegtuigen, die ter verwelko ming en begeleiding waren opgestegen, ronkten met een indrukwekkend rhythme en accompagneerden het gedreun der zwa re motoren van het luchtschip. (Bij deze vliegtuigen bevond zich ook de „Europa", waarmede de onlangs gestorven oceaan vlieger von Hünefeld het vorige jaar van Duitschland naar Tokio gevlogen is). De maan scheen tusschen donkere wol ken, toen de Zeppelin op het vliegveld van Kasoemigaura daalde. Daar was een me nigte van naar schatting 250.000 menschen bijeen. Japansche kapellen en een Duitscli orkest speelden volksliederen en de natio nale hymnen. De landing werd door heel het land heen per radio weergegeven, zoodat de Japansche radio-amateurs van een heel bijzondere uit zending hebben kunnen genieten. Direct na de landing heeft Dr. Eekener een toespraak gehouden, Deze toespraak was een antwoord op de hartelijke verwel koming der Japansche autoriteiten, die hem namens den Mikado twee zilveren vazen hadden geschonken en elk der leden" van de bemanning een zilveren beker. Dr, Eekener zeide, er altijd naar ver langd te hebben, het land van de rijzende zon en van de kersenbloesems te aanschou wen. Hij bracht dank voor de enthousiaste ontvangst en voor de hulp, die door de Ja pansche regeering gedurende den tocht van de „Graf Zeppelin" verstrekt is. De „Graf Zeppelin", aldus Dr. Eekener, is een afge zant, die de banden van vriendschap tus schen Japan en Duitschland moet verster ken en verinnigen. De kranige commandant bracht namens alle Duitschers een toast uit op den keizer van Japan en besloot met een driewerf Bansai, liet Japansche woord voor hoera. Ip verband met de verschillende werk zaamheden, die er nog te verrichten wa ren, heeft Dr. Eekener den nacht aan boord van de Zeppelin doorgebracht. De passa giers hebben zich, nadat de douane- en an dere formaliteiten vervuld waren, naar het Imperial Hotel te Tokio begeven. Ze onder vonden danig hinder van de felle hitte, spe ciaal na de koude, die ze tijdens de vlucht langs den Poolcirkel hadden geleden. Het spreekt vanzelf, dat ze door de journalisten der Japansche bladen als het ware bele gerd werden. Ze verklaarden, dat de enkele uren, die ze na de landing hadden moeten doormaken ze konden zich slechts met moeite door de steeds weer opdringende menschenmassa's een weg banen erger waren geweest dan de heele reis van Fried- richshafen naar Japan. Overigens waren ze buitengewoon tevre den over de succesvolle reis en de schitte rende ontvangst. Bemanning en passagiers hebben thans zware dagen voor zich. Nog op den avond van de aankomst is den officieren en be manning van het luchtschip een feestdiner aangeboden. De dagen, die de „Graf Zep pelin" in Japan doorbrengt het vertrek is voorloopig op a.s. Donderdag vastgesteld, zijn gevuld met offieieele ontvangsten en recepties De „Graf Zeppelin kampioen der luchtschepen. Het traject FriedriohshafenTokio is door de „Graf Zeppelin" in ruim 100 uur afgelegd. Het luchtschip heeft daarmee alle :]ange-afstandsrecords van bestuurbare en met bestuurbare luchtschepen beslissend ge slagen. Volgens een globale berekening heeft het luchtschip ruim 12384 K.M. afge legd, zoodat de gemiddelde snelheid onge veer 115 k 120 K.M. peT uur bedroeg. Dit resultaat is te fraaier, waar de leiding van ■de vlucht er op bedacht was, met het oog op den grooten afstand en eventueele on gevallen, de motoren zooveel mogelijk te sparen. Men heeft met opzet slechts 70 a 80 percent van de volle capaciteit der vijf Meybach-motoren gebruikt en daarbij moest, tevens rekening worden gehouden met de beperkte hoeveelheid ga® en benzine. Daar tegenover staat intusschen, dat de „Graf Zeppelin" geprofiteerd heeft van de gunsti ge weersgesteldheid, want gedurende een groot deel van den tocht heeft het lucht schip wind achter en in sommige gevallen zelfs krachtige luohtstroomingen mee ge had, waardoor het snol voorwaarts kwam. Soms heeft het uren achtereen met slechts drie motoren gevlogen, ten einde de reser ve, waaraan Dr. Eekener zeer groote waar de hecht, te vergrooten. De draadlooze in stallatie heeft uitstekend gewerkt. De „Graf Zeppelin" kon voortdurend op de korte golf berichten uitzenden en weerberichten op vangen via. Norddeich en Moskou, later ook via Tokio, zoodat de verbinding met de bui tenwereld geen oogenblik verbroken was. De tocht boven Azië heeft overigens aange toond, dat de bestaande kaarten in geen enkel opzicht voldoende zijn, en dat vooral bij het overvliegen van gebergten de aan gegeven hoogte meermalen aanzienlijk met de werkelijkheid verschilde, waardoor Dr. Eekener en zijn assistenten tot de grootste voorzichtigheid wa/ren gedwongen. De herhalingsoefeningen der Grenadiers. 5 September zullen van dit Regiment weer velen onder de wapenen komen en wel te Amersfoort. Iedereen begrijpt dat, er onder hen zijn, voor wie dat niet mee valt; was het echter niet noodzakelijk, dan ?ou het niet gebeuren. Er wordt daarom ook veel gedaan om de avonden voor deze oudere militairen zoo aangenaam mogelijk te maken. Ook de R. K. Militaire Vereenigiog, 't Zand 37, Amersfoort, midden in de stad gelegen, zal weer zorg dragen voor meerdere ont spanningsavonden in dien tijd. Zij roept daartoe de hulp in van de militairen zelf en verzoekt daarom de bezoekers der ver- eeniging, die aan tooneel of muziek doen, zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan onderstaand adres, hun muziekinstrument mede te brengen en zich op de eerste plaats voor de amusementsavonden van de R. K. Militairenvereeniging beschikbaar te stellen. Wegwijzer: Infanteriekazerne, Arnhem- scbeweg. Varkensmarkt, Westshi£el, Zand, Milit ?n-vereeniging. J. J. BROUWER, Aalmoëzenier, Amersfoort. STOMPWIJK. Nieuw altaar. Ter gelegenheid van het driehonderd jarig bestaan der parochie hebben de Ka tholieken van Stompwijk aan hun pastoor en daarmede ook aan hunzelven een kost baar geschenk gegeven: een nieuw altaar. De viering van het derde eeuwfeest en de plaatsing van het geschenk zijn eenigén tijd verschoven wegens restauratie van het kerkgebouw een ingrijpende en om vangrijke herstelling, waardoor dc Stomp- wijksche kerk ontsnapte aan een algeheele 'instorting en verwoesting, zooals thans te Hoogmade te zien is. De feesten zullen nu weldra plaats heb ben, maar het programma is nog niet in vaste lijnen opgemaakt. Midden September komt de Bisschop het nieuwe altaar consacreeren aan die plechtigheid vooraf zal een H. Missie wor den gehouden. Het- nieuwe altaar is gebouwd volgens middeleeuwsch model, doch in gemoderni seerde vormen. Boven het tabernakel ver heft zich een toren van verguld houtsnij werk, met aan weerszijden twee luiken. Op gewone dagen zullen deze luiken dicht geslagen zijn en vertoonën dan de beschil deringen aan de achterzijde. Over de symboliek va het ornament en de beteeke-nis van de voorstellingen op de luiken heeft de pastoor, de zeereerw. heer 0. Floor, Zondagmorgen aan de parochia nen uitleg gegeven. De pastoor was bij het maken van een schets voor het nieuwe altaar door de volgende gedachten geleid De grondslag van de katholieke leer is het Verlossingswerk. God de Zoon werd mensch om door het offer van zijn leven den mensch te verlossen, en door de stich ting van zijn Kerk den mensch te behou den en zalig te maken. Zijn offer wordt vernieuwd op onze altaren; daar wordt zijn offer voortgezet in de H. Mis, daar is Hij het voedsel onzer zielen in de H. C o m m u u i e, daar" vraagt. Hij onze aanbidding, en zoo noodig ook ons eigen levensoffer bij de.verdediging zijner heilige tegenwoordigheid in onze, ta bernakels. Het altaar, als de plaats, waar het of fer vernieuwd wordt, is ons Heilige der Heiligen, het centrum van ons godsdien stig leven, waarom heel ons geestelijk le ven zich beweegt. Daarom passen op een altaar geen andere voorstellingen, dan die, welke middellijk of onmiddellijk op het H. Sacrament betrekking hebben. En om deze gedachte vooral diep bij de parochianen te doen binnendringen, koos de Pastoor voorstellingen die weerge ven de Sacramentsvereering in het Bis dom Haarlem. De tombe van het altaar is van kleurig marmer; voor de paneelen en kolommen zijn verschillende soorten marmer ge bruikt, zooals Brêche Timo, Brêohe Medi- cea, Brêche Maroquin. De voorzijde van de tombe is in drie vakken verdeeld, waar op in marnier zijn uitgewerkt: in 't mid den do keizerskroon, met onderschrift Ghristo Regi, aan Christus-Koning, en aan beide zijden een pelikaan als het, zinne beeld der offerende liefde en een mand met brood en visch, sedert de eerste Chris tentijden het kenteeken van de H. Eucha ristie. De bovenbouw, die geheel van eikenhout is, werd zoo eenvoudig mogelijk gehouden, zoodat het euvel, dat bij vele dergelijke altaren voorkomt namelijk dat de ver siering zoo moeilijk ermee harmonieert. zich hier niet voordoet. De bronzen taber nakel-deuren zijn van het oude altaar over genomen, evenals de altaartafel zelve. De vier luiken stellen uitgaande van de expositietroon hl beschilderd houtsnijwerk voor: links do dood van den eersten pastoor van Stompwijk, Maar ten van der Velden, die gestorven is ten gevolge van een doodelijlcen slag, tijdens het lezen van de H. Mis hem toege bracht (1639). Rechts: de H. Lidwipa van Schiedam ontvangt de H. Com m u n i e. Op het luik uiterst links: Keizer Maximi- liaan aanbidt te Amsterdam het H. Sa crament van Mirakel; uiterst rechts: de H.H. Martelaren van Gorcum (de H.H.- Adrianus van Beek en Jacobus Lacops, pas toor en kapelaan van Monster) verdedi gen het H. Sacrament. De tafereelen zijn met .groote kundig heid ontworpen en uitgesneden en ih zach te kleuren beschilderd'. Ook de schilderin gen op de achterzijde der luiken, voorstel lende links de H. Hostie van Amsterdam in de vlammen en rechts de H. Hostie wordt voor de plechtige processie uit de mirakel-kist genomen, munten uit door een voud van teekening «n vaardigheid van uitvoering. Aan de kunstenaars van Cuy- pors-kunstwerkplaatsen te Roermond alle lof voor dit schoone altaar. n» estauratie van de kerk. Het herstel van de kerk heeft ruim een jaar gekost, den 18en Juni van het vorig jaar werd het besluit daartoe genomen, naar plannen en advies van architect B. J. Koldewey en ir. L. jHuydts te Den Haag. De aannemer was de heer P. Beek man alhier, die het moeilijke werk tot volle tevredenheid van den opdracht gever uitvoerde. Door deze restauratie is de kerk aan groot gevaar ontsnapt, Men staat ver stelt, hoe indertijd met het gebouw is ge knoeid. De vloer was verzakt en had de fundeeringen van de zijmuren uitgedrukt. Het enorme zandsteenen altaar in het priesterkoor was onbehoorlijk gefundeerd en met ankers aan de muren opgehangen, waardoor langzaam maar zeker het gehee- le priesterkoor uit elkander werd getrok ken. De toren was, practisch, verwoest. Het steen,werk was door steenkanker op gevreten. De wind pakte dc torenspits, die een draaiende beweging maakte, waardoor de romp werd losgerukt van de steu'nbce- ren. Om de kerk voor bouwvalligheid te be hoeden zijn ingewikkelde werkzaamheden noodzakelijk geweest. Over de geheele op pervlakte van de kerkvloer werd een be ten-constructie gemaakt, die alle steun punten en muren opnieuw aan elkaar ver bond. In den toren werd (inwendig) een kern van gewapend beton aangebracht. De torenspits werd losgemaakt en rechtgezet en aan die kern vastgemaakt. Vervolgens werden de oude muren gesloopt en door nieuwe vervangen, zoodat op een gege ven dag de toren een geraamte was van betonbalken met een spits er op. Door des kundigen werden de werkzaamheden aan den toren met de grootste belangstelling gevolgd, het was een stout stukje, dat er kranig is afgebracht. Er zal bij de parochianen zeker vreugde zijn over het herstel- van hun gemoedelijk kerkgebouw, waaraan zij zoo vertrouwd waren geraakt, zoodat de viering van het eeuwfeest dat eerst wegens de restau ratie moest worden uitgesteld thans een dubbel feest zal worden. In onze geïllustreerde pagina geven wij oen photo van het nieuwe altaar. KATWIJK. Pastoor Spoorman. Door Z. D. H. den Bisschop is de pastoor dezer parochie in gelijke functie benoemd te Halfweg. In zijn plaats is tot pastoor van Katwijk aangesteld de Zeereerw. heer J. C. H. M. Schiphorst. Pastoor J. M. H. Spoorman was sedert 18 December 1925 pastoor van de parochie van St. Joannes Geboorte alhier. Pastoor J. S. H. M. Schiphorst was se dert 1927 kapelaan aan de kerk „De Liefde" te Amsterdam en is 46 jaar oud. NIEUW-VENNEP. Vérgaande baldadigheid. Bij den land bouwer P. Burghout, Venneperweg alhier, is een ruiter spinaziezaad da-t nog te v.el-cl stond te drogen, door baldadigen in brand gestoken. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Hedenmorgen begaf zich mej. A. R. per fiets ter kerke. Toen zij na bij dê R. K. kerk den weg wilde overste ken, werd zij door een auto aangereden, kwam te vallen en liep een beenbreuk op. De fiets werd verbrijzeld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen Fransch L.n O. is geslaagd de heer F. Ka-man. KOUDEKERK. De opening van de brug. Hedenmiddag om 3 uur is de Koudekerk- sche brug officieel geopend. Morgen geven wij van deze plechtigheid een uitvoerig ver slag. DE OPVOLGER VAN PROF. KAN. Met de benoeming van een hoogleeraar in de keel-, neus- en oorheelkunde aan de Universiteit alhier, als opvolger van prof. Kan schijnt het nog steeds niet te willen vlotten, schrijft de .,Msb." Heeft onlangs dr. A. P. H. de Kleyn, arts te Utrecht voor 't aanzoek om den vacanten hoogleeraars- zetel te bezetten bedankt, thans heeft, naar wij vernemen, ook prof. -dr. C. E. Benja min hoogleeraar in de keel-, neus- en oor heelkunde te Groningen gemeend voor het hem door de Leidsche geneeskundige fa culteit gedaan aanzoek te moeten bedan ken. EEN BOOTTOCHT. Aan de leden der St. Joseph's- Gezellen-Vereeniging. Zooals u wellicht bekend is, zullen een 40-tal gezellen van Amsterdam I,a.s. Zondag een bezoek aan onze stad brengen. Behalve het bezoek aan ons Gezellen- huis, vermeldt het programma ook een Rondvaart over de Kager- en Brasem er- meren,' en juist daarvoor is uw belangstel ling van groot belang. Tenminste uw be langstelling door een flinke deelname aan die tocht. Reeds meerdere malen is ons ge vraagd, of wij niet eens een boottocht kon den qrganiseeren en waar wij een flinke boot hebben afgehuurd kan de deelname groot zijn. Men geve zich op aan de heeren W. Ni- colaï (bestuurslid der Studieclub) en W. Boogers (huismeester). De prijs bedraagt, 1.de persoon, bij flinke deelname belangrijk minder. De 'boot de „Kagerplas" neemt ligplaats aan het Ufcrechtsche Jaagpad (Meelfabriek Bots), vertrekt 1 uur en is 5 uur terug. De deelname is uitsluitend voor leden der St. Jos. Gez. Ver. Het bestuur der Studieclub „St. Petrus Oanisius". In het ruim van een schip gevallen. Gisterenmiddag is op de scheepswerf van de Gebrs. Boot aan den Lagen Rijndijk alhier dc 52-jarige scheepsklinker W. H., wonend aan het Utrechtsche Jaagpad 94, die op het dek van een in aanbouw zijnd schip werkzaam was, van een hoogte van drie meter in het ruim gevallen. Met gelukkig niet ernstige verwondingen is hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Zilveren jubileum. Morgen hoopt de heer H. Kaapaan, brugwachter le. klasse in gemeentedienst alhier, zijn 25-jarig jubileum in gemeente dienst te herdenken. De heer Kaapaan kwam in 1904 als brug wachter 2e klasse in dienst en werd in 1920 tot de 1ste klasse bevorderd. Waarschuwing. De laatste dagen maken een paar „Haag- sclie werklooze steenhouwers" onze stad onveilig. Zij melden zich bij bewoners aan voor het verrichten van reparatiewerk en doen hun werk óf niet óf slecht, terwijl ze zich goed laten betalen. Men zij gewaar schuwd. Gemeentelijke Aankondigingen HET VENTEN. De Burgemeester op Wethouders vai Leiden 'doen te weten, c|aOoor den Raai dier gemeente, in zijn vergadering van dea 5en Augustus 1929, is vastgesteld de volgen, de verordening: Verordening, houdende wijziging van de verordening van 12 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 17) op dc Straatpolitie, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 31 October 1927 (Gemeenteblad No. 18). Artikel I. Achter artikel 52 van bovengenoemd» verordening wordt ingevoegd: „Artikel 52bis. Het is aan venters verbaden:' a. op den openbaren weg een handwa gen te plaatsen of te.hobfcen, waarvan hel laad vlak,, hetzij'in dej brjedte, Jietzij in d( lengte, op eenigerlei «vijte i^ vYrgroot; b. op den openbain^F w§j® e^h. handwa gen te plaatsen of te jfebbei'i^naaryan dc lengte meer bedraagtfd^jï 2.10 of d» breedte meer dan l.lüfYE jf* Het vorenstaande i^fiietfT toepa-ssinj op venters, die met schrifiaSFTKe. vergunning van Burgemeester en -Wethouders op dea openbaren weg met-een handwagen een standplaats innemen5'. Artikel II. Artikel 66, eerste lid wordt gelezen als volgt: „Overtreding van de bepalingen dezet verordening wordt gestraft met hechten!» van ten hoogste zes dagen, of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijn openbare vergadering van den 5en Augustus 1929. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgeni hun bericht van den 12/16 Augustus 1929, B. No. 2375 (2e afd.) G.S. No; 153, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waai het behoort, den 20en Augustus 1929. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat dooi hen vergunning is verleend aan H. Bosman en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine in het per ceel Dolhuissteeg No. 8. Burgemeester en Wethouders van. Leidei brengen ter algemeene kennis d-at>foor hei de beslissing op het verzoek von: a. d firma J. C. Scliophuizato fom vergunning to het oprichten van e$i jfabniek van jaloi zien, marquises, zonneaph^men en rollui ken in het perceel Nieü^ttraat No. 10 ei Hooglandsohe Kerkgraont No. 47; b. A. J N. Franke om vergunning tot het oprichtei van een koelcbakkerij in het perceel Oud Singel No. 164; c. J. Ma-rijt om vergiumini tot het oprichten van een vellendrogerij ii het perceel Pottenbakkersgang Nos. 46 d. de finna P. Stoeke, A. Stoeke en G. vai der Reyde, om vergunning tot het uitbrei den van de stoomwasscherij en ververij ie de perceelen Voldersgracht Nos. 11 eh 23, ii verdaagd. LEIDEN. Woensdag, „De Hanze", In den Vergulden Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maan d a g 19 tol en met Zondag 25 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523k De heer B. G. H. Melot, commies bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken alhier, is door B. en W. van Leeuwarden No. 1 geplaatst op de voordracht van di recteur van den Gemeentelijke Arbeids beurs aldaar. Voor het examen Fransch L. O. is te Amersfoort geslaagd mej. L. G. Tuk, alhier, Door de Haagsche politie is op verzoet van den Commissaris van politie alhier te Den Haag aangehouden zekere W. P. M. de B., die zich hier ter stede had schuldig gemaakt aan diefstal van een porfcemonnaie met inhoud ten nadeele van zijn hospita en diefstal van een oliejas ten nadeele van een kostganger. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent vijf zakken aardappelen, di» aan den walkant op do Heerengrachb on beheerd zijn gevonden. Bij dc door het. gemeentebestuur van Delffc gehouden aanbesteding voor het bou wen van een badhuisje in den Wippolder. werd het laagst ingeschreven door C. v. o- Lely en A. J. Kantebeen, alhier, met 32.212. Ondertrouwd: J. S. Brune im. j. en M. A. F. Jasperse jd. 28 j. C. A.v Schie jm. en A. M. v. Hartevelt jd. J- G- A. Meijs jm. en M. J. Knijper jd. B. Schoondergang jm. en M. J. H. Batenbfljl jd. J. J. H. de Water jm. 27 j. en M. C de Vos jd. 23 j. D. le Feber jm. 26 j. M. A. Brakel jd. 22 j. A. Kiel jm. 25} en E. Bourgeois jd. 25 j. G. J. C. Dooremaal jm. 23 j. en C. P. v. d. Lelio ji 21 j. O. J. Hoeboer jm 27 j. en C. Ernst jd. 23 j. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2