LUCHTVAART Ned. Oost-Indië De wereldkampioenschappen wielrennen te Zürich LEDDY NA 60 K.M. UIT DEN STRIJD OU DE-WETERING. ZILVEREN PRIESTERFEEST. PASTOOR J. J. H. RAKEN. Heel de parochie Oude-Wetering had zich Woensdagavond opgemaakt, om haar jubileerenden Herder een zoo feestelijk mogelijken intocht te bereiden. Van de hui zen wapperde de driekleur met pauselijken wimpel- Vóór het kerkgebouw was een keurig versierde eerepoort opgesteld, waar op de woorden prijkten: „Gezegend Hij, die komt in den naam des Heeren". Reeds vóór de aankomst van den jubilaris had den talloos velen zich voor de pastorie geschaard, om tegenwoordig te zijn bij de feestr e ontvangst. Om circa half 8 kwai.astoor Raken, vergezeld van Kerk- Arm- en Schoolbestuur, voor de kerk aan, waar onder leiding van liet hoofd der school, den heer de Jong, door de leerlin gen van de hoogste klassen een welkomst lied werd gezongen. Voorafgegaan door een O-tal in feestgewaad gestoken bruid jes, elk met een bouquet bloemen in de hand, trad de jubilaris het kerkgebouw binnen, dat door de goede zorgen van het huldigingscomité in feestgewaad was ge stoken. De parochianen zongen him herder een welkomstlied toe, waarna de weleerw. heer Th. Veerman C.M.,- professor aan het seminarie „Wern'houtsbrug", een toespraak hield. De gewijde redenaar vertolkte de gevoelens van vreugde, dankbaarheid en waardeering der parochianen voor hun her der, welke gevoelens op aller gelaat te le zen waren. Het is, aldus spr. vooi* uw pa rochianen een groote vreugde nu zij hun herder na enkele dagen van scheiding weer mogen terügzien bij gelegenheid van uw 25-jarig priesterfeest. Het is eenzelfde vreugde, als die van de bevolking van Je ruzalem. toen zij zich schaarden rondom him Meester, om Hem hulde to brengen, terwijl zij vol blijdschap uitriepen„Geze gend Hij, die komt in den naam dos Hee- ren". Deze zelfde woorden hebben de pa- rochianon doen aanbrengen op de eere poort, die prijkt voor uw kerk, om U aldus te kennen te geven, dat zij in U zien den Priester Gods, wiens tegenwoordigheid in hun midden hen met blijdschap vervult. Niet minder groot zijn onze oprechte ge voelens van dankbaarheid jegens God, dat Hij den jubileerenden Herder in de 25 ja ren, welke achter hem liggen, zooveel goeds heeft- geschonken en tot stand laten bren gen, niet het minst te midden van de paro chianen van Oude-Wetering, die met hart en ziel aan U gehecht zijn. Wat zij in U op prijs stellen is uwe offervaardigheid, uw bereidwilligheid om iedereen in alles ten dienste te staan en tevens uw nederigheid,' die niet wil dat er iets naar 'buiten uit- strale en waardoor gij kunt verklaren als de H. Vincentius a Paulo, dat niets U kan behagen, tenzij in Jezus Christus. De ge wijde redenaar schetste vervolgens den jubileerenden herder als een echten kin dervriend en het doet het ouderhart goed als men weet, dat de parochiokinderen door het priesterhart van pastoor Raken worden gevormd, en eens zullen opgroeien tot degelijke Katholieken, die den steun zul len zijn van Kerk en maatschappij. Spre kende over de kinderliefde past het mij, te denken aan uw goede Moeder, door God ten zeerste bevoorrecht en die op dezen dag het groote geluk mag smaken, het zilveren priesterfeest van haar zoon mede te vieren. Al de zoo juist geschetste schoone hoedanigheden, die IJ als priester sieren hebt gij naast God aan uwe Moeder Ite danken. Zij was het, die uw hart vorm de; dezelfde waardeering die de parochia nen van Oude Wetering hebben voor uw persoon, hebben zij ook voor Uwe moeder. Het heeft de parochianen van Oude Wete ring diep getroffen dat de PI. Mis, welke gij morgen zult opdragefi, niet zal wezen voor uw persoonlijke intentie, maar voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van al uwe parochianen. Zij van hun kant zullen mor gen ter uwer intentie ter H. Tafel nade ren, om aan God te vragen, dat Hij U nog voir jaren voor uw vruchtbaren priesterar- beid zal sparen.'' Den wensch uitspreken de, dat God den jubilaris nug langen tijd de noodige krachten zal geven .om zijn verheven apostolisch werk te verrichten, eindigt de gewijde redenaar zijn toe spraak. Hierna werd door den jubileerenden herder een kort Lof gecelebreerd, waarbij assistentie verleenden de zeereerw. heer J. G. Onel, als diaken, pastoor te Roelof- arendsveen, de weleerw. heer Th. Veerman als sub-diaken en de eerw. heer C. Does- wijk, theologant, als ceremoniarius. Het zangkoor voerde op devote wijze de Gregoriaansche gezangen uit. Na den ze- I' gen met het Allerheiligste werd door het zangkoor met jongenskoor een feestcantate I gezongen van J. A. S. van Schaik. „Saccr- dotes Domini", waa/rbij de kerkelijke plechtigheid- besloten werd. Ton 9 uur bracht hot plaatselijk muziek gezelschap „Eruditio" een serenade onder I de bekwame leiding van den heer Geyp uit Leiden. De belangstelling hiervoor was I bijzonder groot, en een dichte menigte had 1 zich om de pastorie geschaard. Deze sere nade werd door de aanwezigen ten zeer ste op prijs gesteld, getuige het applaus na elk nummer. Do zeereerw. heer Pastoor bracht aan het einde der ovatie zijn harte- lijken dank voor dit blijk van waardeering waarmede de vooravond van het feest een einde nam. De eigenlijke feestdag begon ^net de vroegmis ten 8 ure, waaronder generale H. Communie van alle parochianen. Ten 10.30 nnr droeg de jubilaris aan het rijk ver sierde hoofdaltaar een plechtige H. Mis aan God op met assistentie van de wel eerw. heeren N. Bijl, kapelaan te Roelof- arendsveen als diaken, en Th. Veerman reeds genoemd als sub-diaken, terwijl de eerw. heer C. Doeswijk als ceremoniarius fungeerde. In het priesterkoor merkten we n°g op den zeereerw. heer pastoor Root yan de parochie van de H. Mart. van Gor- kum uit Den Haag. Behalve de familie van den jubilaris wa- 'pn bij deze plechtigheid tegenwoordig de burgemeester en de gemeente-secretaris van Alkemade met hunne echtgenooten en Dr. van der Bijl, arts te Oude-Wetering. Het zangkoor voerde uit de Missa in Ho- morem sancti Alphonsi, 3-stemmig, van Hubert C'uypers. Na het evangelie beklom pastoor Raken den kansel om uiting te ge ven aan zijn groote dankbaarheid jegens God, die Hem gedurende zijn 25-jarig Priesterschap met zoovele weldaden heeft overladen, al heeft het zijneerw. gedurende die jaren ook aan teleurstellingen niet ontbroken. Dankbaar en vooral erkente lijk is zijneerw. gestemd jegens zijn paro chianen voor de hartelijke hulde Hem in zijn. kwaliteit, ale afgezant van God ge bracht. Spr. schetste de verheven waardig heid en de groote macht van den Priester en smeekte aan het einde dat. zijn paro chianen, vooral in deze H. Mis, zich met Hem in gebed zouden vereenigen, opdat Gods zegen nog overvloediger op zijn pa rochie moge nederdalen. Na dê H. Mis werd door de geloovigen het danklied gezongen. Om half twee had dc aanbieding plaats van het huldeblijk vah de parochie. Na mens het. huldigings.comité .sprak de heer v. d. Salm den jubilaris toe. Spr. vertolkte, in welgekozen woorden de gevoelens van dankbaarheid der parochianen jegens hun herder voor den grooton zegen door Hem ontvangen. Spreker uitte den wensch dat aan pastoor Raken nog vele levensjaren mogen worden geschonken, opdat het Hem gegeven moge zijn nog veel tot Gods oer •en tot. zaligheid der aan zijn zorgen toever trouwde geloovigen te arbeiden., Namens de parochie overhandigde dc heer v. d. Salm hem liet stoffelijk blijk van waardee- riug in den vorm van een sehild. waarop op aardige wijze een 'aantal goudstukken gerangschikt waren. Spr. wonschte er vooral de aandacht op te vestigen, dat iedereen, jong en oud, arm en rijk, had bij gedragen tot dit. cadeau, terwi.il zelfs dc kinderen gaarne van hun spaarcenten had den geofferd om hun geestelijke vader te huldigen op dezen dag. Tn korte woorden dankte pastoor Raken diep ontroerd voor hef huldeblijk. Van de receptie,, die daarop volgde werd een zeer druk gebruik gemaakt. Tot slot van den feestdag werd een plechtig Lof gecelebreerd met dezelfde assistentie als bij de H. Mis. In het pries terkoor was daarbij tegenwoordig de zeer eerw. heer Th. Kwakman, pastoor te Rijp- wetering. Na het Lof hield dc jubilaris een korte toespraak, waarin hij de parochia nen dank bracht voor de hem gebracht® hulde. De plechtige dienst besloot met een feestlied, toegezongen door de parochianen Dc parochianen van Oude Wetering hebben in deze dagen weer eens getoond groote liefde te hebben voor hun herder. VOORSCHOTEN. ZILVEREN PRIESTERFEEST. MGR. BEKKERS. Benoemd tot Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus. Buiten dc grenzen van Voorscholen, van ons diocees, van ons land, vanons we relddeel is gisteren herdacht het zilveren priesterfeest, van den niissie-ijveraar, ree- tor, nu mgr. rector Th. M. P. Bekkers. In Huize Bijdorp is het feest- waardig èn eenvoudig gevierd. Om 10 uur droeg dc Jubilaris een plech tige IL Mis op in de met groen en bloemen smaakvol versierde kapel. Assistenten bij het H. Misoffer waren de zeereerw. zeer- gel. heer dr. J. Jacobs, leeraar te Rolduc, diaken, de z.eprw. heer J. v. d. Tuijn, secr. van het Bisdom, sub-diaken, de zeereerw. heer rector J. Groot, uit Oegstgeest, caere- moniarius. Aanwezig waren de zeereerw. heer P. Meijer, pastoor dér parochie van Voorschoten en later ook de hoogeerw. heer mgr. J. van Oers, vicaris-generaal van het. bisdom Breda, voorzitter van het S. P. L. in genoemd bisdom. Verder de móeder en de zuster van den Jubilaris en enkele andere familieleden, en, natuurlijk, alle inwonende Zusters. De Zusters hebben ons weer 'ns doen gevoelen, mogen we zeggen, hoe ook een zuivere uitvoering van den Gregoriaan- schen zang een feeststemming kan wekken en richten naar het altaar, rondom den offerenden Priester Na de H, Mis werd op het orgel een naspel gegeven, speciaal voor deze gele genheid gecomponeerd door Dom. v. Gen nep, Benedictijn, waarna werd uitgevoerd het meerstemmige „Quid retribuam" van P. Hel. Een uur ongeveer na de H. Mis mochten we weer terugkomen. nu voor een huldi ging van den Jubilaris in een feestzaal, waarin rondom de aangebrachte versierin gen wezen op de beteekenis van dezen jubeldag. Dc Zusters waren hier bijeen om te ontvangen haar Rector, met diens fa milie, de reedsgenoemde geestelijken, be nevens den hoogeerw. heer mgr. A. Hermus ondervoorzitter van den Priestermissie- bond, en den zeereerw. heer rector C. Zwij- sen, mede-hoofdredacteur van „Het Missie werk". In een mooi-uitgevoerde cantate en daarna in een zuiver-doorvoeld gedicht, door een der Zusters gezegd, werd de Priester-Jubilaris gehuldigd. Nu verkreeg mgr. Hermus het woord, om rector Bekkers te feliciteeren met zijn 25 jaren van priesterlijk leven, die rijk en vruchtbaar zijn geweest; rijk aan stoe- ren arbeid, vruchtbaar voor het zielenheil en voor den hemel. Mgr. noemt den Jubilaris den apostel van het Sint Petrus Liefdewerk, de ziel van héél de missie-actie. De H. Vader, al dus vervolgde zijnhoogeerw., kent uw ver dienstelijk priesterleven en het heeft Z. H. behaagd, IJ te verheffen tot 'Geheim Ka merheer (hartelijk applaus); van welke verheffing mgr. aan rector Bekkers do pauselijke brieve overhandigde. In deze waardeering voor den persoon van den Jubilaris geeft de H. Vader, aldus mgr. Hermus, tegelijkertijd een bewijs, hoe aangenaam het is aan zijn apostolisch hart, als alle geloovigen in de algemeene missie- actie worden betrokken; deze pauselijke onderscheiding moge daarvan ook voor allen een aansporing zijn tot steun van de missie-actie. Ten slotte bracht mgr. aan den Jubilaris dank voor krachtigen en sympathieken steun hem en allo anderen in dc missie actie gegeven, waardoor anderen het wer ken licht en aangenaam was. Met den wensch, dat rector Bekkers nog lang de leider in de missie-actie moge blijven, be sloot de hoogeerw. spreker. De eerw. Moeder-Overste haalde nu een in dc plooien van haar habijt tot nu toe ver borgen paarsen sjerp voor den dag, welke bij den nieuwen monseigneur onmiddellijk de plaats moest innemen van zijn zwarten sjerp. Nadat de Zusters nog een feestzang, we derom op keurige wijze, hadden uitge voerd, was het woord aan m gr. v. Oers, die namens alle diocesane voorzitters van het 8. P. L. den Jubilaris wilde danken. Allen erkennen en Avaardeeren hem als den grooton motor en den keurigen admi nistrator van het 8. P. L. En door zijn A'riendschapprlijke samenwerking worden alle vergaderingen van het 8. P. L. gezel lige uren. Spr. mag zich ook ge\roelen de tolk van het, buitenland als hij rector Bek kers hulde brengt. Missie-ij veraars in het buitenland zochten met rector Bekkers contact om van hem de propaganda te lee- ren. Rome zelf erkent Rector Bekkers' vele verdiensten, wiens adviezen over dc admi nistratie van het lecningsfonds daar zeer gewaardeerd zijn gevordenl Mgr. v. Oers brengt ook hulde, namens de 750 studenten in de missie-landen, wier studie wordt be kostigd door liet Xederlandsch 8. P. L., namens de 71 seminaries in de missies, die geheel of gedeeltelijk zijn gebouwd, dank zij rector Bekkers' ingenieuse vinding van het leenin'gsfonds. De stuwkracht van het 8. P. L. ligt, naar de meening van den.hoogeerw. spreker, in een andere vinding van rector Bekkers, in de gebedsactie, in bijna alle kloosters van ons vaderland. Met den wensch dat aller gebed, van daag voor den Jubilaris gestort, hem nog vele jaren kracht en gezondheid moge schenken, eindigde de hoogeerw. spreker. Do pastoor van Voorschoten, de zeer eerw. heer P. M e ij e r, sprak in 'l geestige speech namen de parochie, die het een buitengewone eer en voorrecht zal achten, voortaan een met het paars onderschei den priester in haar midden te hebben. De parochiannn zijn den Jubilaris dankbaar voor het vele wat hij o. a. in het Groene Kruis in den loop der jaren heeft gedaan v-oor de zieken en behoeftigen. Zij hebben dezen dag willen meevieren, ten teeken waarvan om 12 uur de feestklokken hebben geluid. Zij wilden den Jubilaris een ge schenk aanbieden; de Pastoor heeft een collecte gehouden, welks opbrengst moet strekken voor het Liefdewerk voor arme nieuwe parochies in ons Bisdom, voor wcllf Liefdewerk de Jubilaris, aldus de Pastoor, vroeger een „aartsbedelaar" is geweest. Met de mcdeclceliug dat deze gave voor arme nieuwe parochies komt van een arme oude parochie overhandigde de zeeréerAV. spreker den Jubilaris een enveloppe. De hoogeerw. Jubilaris nam nu zelf het Avoord. Hij zeide. dat hij nu nóg beter dan op den dag van zijn Priestenvij- ding begrijpt de ontzagAvekkeudheid van de, waardigheid en uitverkiezing van het Priesterschap. En hij begrijpt nu zoo goed, dat in deze dc mensch zelf niets - betee- kent; dat God hem, onwaardige, heeft uit verkoren. Op dezen dag, vol van waardee ring a'an de zijde der menschen, over- heerscht bij hem de gedachte, dat hij alles heeft te danken aan God. En spr. is zoo blij, dat vandaag velen met hem God heb ben willen danken. Na God, heeft spr. zooveel te danken aan zijn ouders, aan de velen, die hem heb ben geholpen en gesteund. Hij gevoelt op zich drukken de last A'an dankbaarheid, en hij kan getuigen, dat er nooit één dag is voorbijgegaan zonder dat hij in heb H- Mis offer God aller belangen heeft, aanbevolen. Dan zegt spr., dat degenen, die hem lof hebben gebracht, erg hebben overdreven. Spr. is niets anders geweest dan een werk tuig in Gods hand en een gebrekkig werktuig; hij bidt God, dat Hij zijn fouten niet ten laste laat komen Aan degenen, tegenover wie zc gemaakt zijn. Spr.'s taak is geweest, de offers op te a-angcn, die Gods genade uitwerkt in nobele zielen; en spr. memoreert, in een enkel voorbeeld, hoe hij getuige mocht zijn van echte innige of- 'fer-liefde van mensehen, die „uitzuinigen" om vcor de missie to kunnen bijdragen. Ik ben eigenlijk niets anders dan oen collectebus, aldus mgr. Bekkers. En door de pauselijke onderscheiding mij geschon ken, ben ik dc drager van de eer, die aan zoovele heilige zielen toekomt. Den Pastoor der parochie dankte den' Jubilaris voor de stimulans hem gegeven om te werken voor de arme niéuwe paro chies in het Bisdom. Met een dankAvoord aan zijn missie- vrienden, aan de eerw. Zusters, eindigde mgr. Bekkers zijn uit het hart gesproken zoo sympathieke rede. Yan 12 uur was er een druk-bczochto receptie. Ooe de burgemeester van Voorschoten gaf op deze receptie blijk van belangstel ling. WASSENAAR. ZILVEREN PRIESTERFEEST. PASTOOR CH. N. J. MEYSING. De eerste steenlegging voor de nieuwe kerk. Gister was het feest in de parochie van de Goede Herder, feest zoowel voor den Herder der parochie, pastoor Meijsing, die den dag herdacht, waarop hij voor 25 ja ren de H. Priesterwijding mocht ontvan gen, feest ook voor de parochianen, die op dezen schoonen dag getuigen mochten zijn Aan een even godsdienstige als indrukwek kende plechtigheid, de eerste steenlegging a-oor het, Godshuis, dat men binnen afzieu- baren tijd aan dc Stoeplaan hoopt op te trekken en waarvoor de plannen sinds ge- ruimen tijd gereed liggen. Blijde speelde de zon* over het mooie met heerlijk hout begroeide plekje bekend onder den naam van Driesprong, waar de voormalige boerderij, voor een zestal jaren tot hulpkerk ingericht is gelegen, verscho len lusschen houtgewas en over dc plek, waarop zoo straks de plechtigheid zal worden verricht. Tegen negen uur trok een groote schare van parochianen en belangstellenden op naar het bedehuis en toen de Eerwaarde heeren Geestelijken met de paramenten bekleed, een groet hadden gebracht aan den God der Altaren, werden allen uitge- noodigd zich te begeA*cn naar het. terrein voor de nieuwe kerk. Op dit terrein was de kerk uitgezet door een enkele steek gronds uit te werpen, terAvijl binnen de lijnen door bordjes was aangegeven, op welke plaats het priesterkoor, het zang koor. dc doopkapel, het schip, het portaal en de toren zouden verrijzen, terwijl op een verhooging het. kruis stond opgesteld, den avond te voren plechtig aangebracht ter plaatse, Avaar in de nieuwe kerk het hoofd altaar zal worden gebouwd. Toen allen op het terrein Avaren aange komen, vingen de plechtigheden voor de eerste steenlegging aan, deze werden ver richt door den pastoor der parochie, den zeereerw. heer Ch. N. J. Meijsing, mot as sistentie van kapelaan A. van Leipzig, van St. WiJlibrordus alhier, kapelaan L. J. A. Boomgaard uit Rotterdam en pastoor L. J. Boogmans uit Haarlem. Onder de aan- Avezigen merkten wij op het. Kerkbestuur van de Parochie van „St. Willrbrordus". de waarnemend burgemeester Wethouder Joh. M. Drop, dc architecten dc heeren A. en ir. J. van der Laan uit Leiden, leden van het Bouwcomité enz. Nadat de plechtigheden van de zegening van den steen waren ver richt, een ouden hardsteenen karnstern, gevonden op een Meter diepte onder de voormalige boerderij, waarop aan vier zij den een kruisleeken was gesteld, werd dc vcor deze gelegenheid opgemaakte oor konde voorgelezen en in een looden huis gesloten. Vervolgens werd de steen door den zeereerw. lieer pastoor op - den voor hem bestemde plaats gelegd en d© oorkon de ingemetseld," waarna de leden van het. Kerkbestuur, het Bouwcomité en de waar nemend burgemeester in de gelegenheid werden gesteld, een steen bij te zetten. Donderdagmiddag werden op dc Oerli- kon-baan, begunstigd door zeer fraai weer, de wedstrijden om hot. wereldkampioen schap wielrennen voortgezet met het num mer 100 K.M. achter groote motoren. In de eerste serie kwamen achtereen volgens aan den start do Hollander Lcddy, achter Ceurrema-ns, Torrjcelli (Italië), Sa- ■ivall (Duitschland) en dc Franschman Grassin. Doordat de gangmaker van Lcddy reeds terstond met een defect aan zijn remmen tc kampen had, kwam deze al spoedig op de laatste plaats terecht. In- tusschen verzekerde SaAvall zich van de leiding om deze niet meer af tc staan, op een veertigtal meters gevolgd door Gras sin, terwijl de Italiaan op ongeveergelij ken afstand de derde plaats innam. Na 10 K.M. heeft Saw all 9 m. 10.6 s. ge reden. Dc tijden der overige afstanden, door hem gemaakts zijn de volgende: 20 K.M. 18 m., 6 s.; 10 K.M. 36 m., 16 s.; 50 K.M. 45 m., 29.8 s. Na het eerste halfuur is de stand: 1. Sawall (33.16 K.MJ; 2. Grassin (20 Meter achter); 3. Torricelli (op 100 M. afstand); I. Leddy (met 150 M. verschil). De 60 K.M. werden vervolgens door Sawall afgelegd in 54 min. 36 s. 70 K.M. in 1 u., 3 m., 45.8 s.; 80 K.M. in 1 u., 13 in., 04 s.; 90 K.M. in 1 u. 20 m., 27.8 s. Intusschen heeft Leddy na 60 K.M. we gens een lekken voorband den strijd op gegeven, welk voorbeeld ecnigen tijd later door Torricelli gevolgd wordt. In de zevende ronde voor het einde tracht Grassin nog eenmaal Sawall te passeeren, doch raakt bij deze pogingen, na drie ronden hardnekkigen strijd, los van zijn gangmaker. Dc wedstrijd werd tenslotte gewonnen door Sawall in 1 uur, 31 min., 32.6 sec., ter wijl Grassin als tweede de eindstreep passeert in den tijd van 1 uur, 31 min., 44.6 sec. De volgorde van den start voor de tweede serie was Paillard (Frankrijk), Be- noit (België), Lauppi (Zwitserland), Ma nera (Italië). In de tweede ronde bezet Lauppi de tweede plaats. Na 10 K.M. heeft Paillard 8 min. 56.8 sec. gereden. De ver dere afstanden werden door hem als volgt verreden 20 K.M. 17 m., 31.2 30 K.M. 26 m., II.2 s.; 40 K.M. 31 m., 37.2 s.; 50 K.M. 43 m., 22.4 s.; 60 K.M. 2 m., 23.6 s. In de 164ete ronde raakt Paillard we- Sovjet-vliegtuig vermist. Er heerscht te Moskou ernstige onge rustheid over het vliegtuig „Strana So-w- jetof" (Land der Sovjets), dat, zooals men weet, op weg is naar New York via Siberië. Nadat het Zondagmorgen Krasno yarsk had verlaten, met bestemming naar Tsjita, heeft het Zondagmiddag 3.15 nog geseind, doch sindsdien is niets meer ver nomen. Vermoedelijk hebben de piloten een noodlanding moeten doen ergens in de bosschen van het gebied der Boerjaten, ten Noorden van Mongolië. De autoriteiten overwegen zoo noodig het ondernemen van reddingspogingen. Drijvende „vliegvelden" in den Oceaan. Als om de grootsche plannen van Blé- riot te bevestigen, meldt een Reuter- Nadat de zegening van de fundamenten had plaats gehad, was deze aangrijpende plechtigheid afgeloopen en begaven de geestelijkheid en geloovigen zich weder! kerkwaarts voor de plechtige Hoogmis.; Door den jubilaris., geassisteerd door bo vengenoemde geestelijken, werd de plech-j tigheid verricht aan het stemmig met groen en witte lelie's versierde altaar. Onder de H. Mis naderde een groot. aantal geloovigen tot de H. Tafel. Het zangkoor zong zeer verdienstelijk oen Grc- goriaansche H. Mis. Na de Hoogmis was er gelegenheid een steen te metselen aan de nieuwe kerk, Avaarvan door velen ge bruik werd gemaakt. Des middags hield de jubilaris in de pastorie receptie van 2 tot. half vijf uur. Gedurende dezen boelen tijd kwamen be langstellenden den jubilaris complimentee ren. Yan hen noemen wij den hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. Westerwoudt uit I Haarlem, den hoogeerw. heer Deken H. A. Th. van Dam uit den Haag, verschillende Eerw. heeren Geestelijken zoo van hier als elders, den waarnemend Burgemeester, wethouder Drop, Besturen van diverse or ganisaties. Velen deden hunne gelukwen- schen vergezeld gaan van bloemstukken en cadeaux, terAvijl het Bouwcomité van de kerk, bij monde van den voorz., don heer H. G. Hendriks, als feestgave aan bood, een som van 4000, voor tien jaren en van 6000 in contanten. Dat de pas toor door zooveel blijken van belangstel ling, vooral voor zijn nieuwe kerk zeer was verrast, behoeft geen betoog. Groote belangstel li g bestond er voor de ma quette van het nieuwe kerkgebouw, dat den aanwezigen een duidelijk inzicht gaf van het. te bouwen godshuis, en waarvan maar eeno roep uitging, geheel passend in deze fraaie omgeving. Na de receptie word de dag besloten met een plechtig Lof door den jubilaris opgedragen, niet assistentie van pastoor A. F. C. van Noort uit. Hoor Hugowaard en kapelaan P. Verhoookx uit Limnien, waar onder het za,ngkoor op zeer verdienstelijke wijze uitsluitend Grtgoriaansche zangen vertolkte, In allen eenvoud, overeenkomstig den wensch van den jubilaris, maar buitenge woon plechtig, verliep deze A'oor de pa- rochie De Goede Herder gedenkwaardige dag. gens een defect aan den motor achter, doch weet de verloren ronde weer in te halen. 70 K.M. 1 u., 1 m., 6 s.80 K.M. 1 u., 10 m., 15 s.; 90 K.M. 1 u., 19 m., 24.2 s. In de 260ste ronde moet Lauppi de tweede plaats van Manera afstaan, die echter op zijn beurt weer wordt verdron gen door Benoifc, daar de gangmaker van Manera zich in het aantal ronden ver gistte en zoodoende don wedstrijd niet uit reed. Het klassement is als volgt: 1. Paillard in 1 u. 28 in., 31.2 s.; 2. Be- noit in 1 u., 30 m., 2.8 s.3 Manera (5 ronden achter, 1 ronde is 133 M.); 4. Lauppi, 11 ronden. De volgorde voor den start van dc derde serie is: Sater (Zwitserland), Linart (Bel gië), Krewor (Duitschland), cn Schlcbaum (Nederland). Reeds in de eerste ronde verovert Krc- wor de eerste plaats, op den voet gevolgd door Linart. In dc derde ronde passeert ook Schlebaum 8utor. In de 52ste ronde mankt Suter gebruik van het feit, dat Schlebaum van gangmaker moet verwisse len om do derde plaats te veroveren. Tus- schen de 96ste cn 98ste ronde worden Su ter en Schlcbaum door Krewer en Linart gepasseerd, terwijl in de 102e ronde Schle- •bauw Suter don rug toekeert. In de 104e ronde ziet Suter zich opnieuw door Kre wer en Linart gelapt cn in de 110e rondo opnieuw door Schlcbaum, Suter verwisselt dan drie ronden later van motor, terAvijl Krewor en Eïnart hem wederom voorbij gaan. In dc 132ste ronde geeft Suter ten slotte den strijd op. Schebaum gaat in de 158ste ronde weer achter zijn eigen gang maker (Hörterich). De gemaakte tijden door Krewer afgelegd zijn: 10 K.M. p m., 12.8 s.; 20 K.M. 18 m., S.2 s.30 K.M. 26 ru„ 56.8 s.; 40 K.M. 35 m., 40.4 s.; 50 K.M. 14 m., 37.2 s.; 60 K.M. 53 m., 39 s.; 70 K.M. 1 u., 2 m„ 54.2 s.; 80 K.M., l u., 12 m., 3.4 s.; 90 K.M. 1 u., 21 m., 31.4 Na 75 K.M. vallen er dikke regendrop pels, doch de wedstrijd kan worden be ëindigd. Dc onderlinge posities veranderen niet meer. De eindstand luidt dus: 1. Krewer in 1 uur, 30 min., 41.8 sec.; 2. Linart in 1 uur, 30 min., 45.2 sec.; 3. Schlebaum op 430 Meter; Suter opgeget ven. In de finale komen dus de Duitschers Sawall en Krewer, dc Belgen Linart en Be- noit en de Franschman Paillard. telegram uit Ncav York, dat weldra begon nen zal worden aan den bouw van eenigo drijvende „vliegvelden" tusschen de Veree- nigde Staten en de Bermüda-eilandcn, en i usschen deze eilanden en het Europee- sche vasteland. Men is reeds begonnen met de vervaardiging Van enorme anker- kabels. De Bromo werkt. Anela seint uit Soerabaja: De vulkaan „Bromo" vertoont sinds eenigo dagen bij zondere activiteit. Een zware aschregon maakt de atmosfeer zeer benauwd. De be- a-olking is kalm ondanks het feit, dat de krater nu cn dan geAveldige vuurzuilen uitspuwt. 3—3 (Yan onzen bijzonderen correspondent).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9