SPORT KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING tikjv Een goede vangst. De agent van politie te Amsterdam, die Zaterdagavond j.l. een werkeloozen straat- maker arresteerde, in wien hij den persoon herbende die verdacht werd in verband met een poging tot inbraak aan de Keizers gracht, blijkt een goede vangst te hebben gedaan. De arrestant is zoo goed als ze ker mede de dader van deli roofoverval aan de Lauriersgracht 2?, gepleegd op den avond van 27 April 1.1. Naar men zich her inneren zal, zijn in een der vertrekken van dit perceel do grossier suikerwerken de heer Jacob de Wit en vriend de Haas, door vijf gemaskerde mannen verrast, van wie twee beiden met een revolver dreigde. Er is toen een geldkistje gestolen met eeni- ge duizende guldens benevens eenige sie raden. De keeren de Wit en de Haas wer den hierna door de bandieten gekneveld. Bij de confrontatie van den hiervoren ge noemden arrestant met beide lieeren heb ben beiden hem herkend. Het is een der lieden, die met de revolver gedreigd heb ben. Valsche quitantie geïnd. Dezer dagen is op het bijkantoor Delfsch- haven van de Twenbsohe Bank te Botterdam een valsche quitantie geïnd ten bedrage van ongeveer 60. Deze. quitantie was voorzien van valsche stempels en handteekemngen van een firma aan de Voorhaven te Botter dam. Bij onderzoek is gebleken dat deze quitantie is vervaardigd door den 23-jarigen levensverzekeringsagent uit Rotterdam, die voor een firma in kantoorbehoeften te Bot terdam wel eens quitanties bij die firma had geïnd, welke dan betaalbaar werden gesteld bij de Twentsche Bank. Bij een huis zoeking word het valsche stempel ontdekt. De man is daarna aangehouden en heeft be kend de quitantie te hebben vervaardigd welke hij daarna door een boodschappen jongen liet innen. Hij is in bewaring ge steld. Stakingsrelletjes. Bij de firma Jamin te Rotterdam is on der de meisjes een staking uitgebroken; ongeveer een honderdtal meisjes heeft het werk neergelegd. Gisteravond is liet. in den omtrek van de fabriek van de firma Jamin te Rotter dam bijzonder onrustig geweest. Den ge- heelen dag hadden reeds menschen gestaan, voor het gebouw, dat onder politicbewaking •taat. Maar in den avond is de straatjeugd het bekende spelletje uit de Augustusdagen van 1927 weer begonnen. De meisjes van de fabriek zijn per auto weggebracht. Doch het bleef rumoerig. Allereerst werd een paal over de tramrails gelegd. Daarna werd voortdurend met 9teenen naar de politie gegooid, terwijl ook de paaltjes van de te genover .liggende veemarkt het ontgelddcn. Ten slotte heeft de politie, die aanvanke lijk partieel optrad met sabel en gummi stok de menigte van eenigè duizenden, die zich in de buurt van de Hugo de Groot straat had verzameld, uiteengejaagd. Er zijn eenige spiegelruiten ingeworpen, o.m. in het filiaal van de fa. Jamin. Omstreeks half elf is de omgeving schoongeveegd. Daarna bleef een groote afzetting gehandhaafd. Eerst omstreeks middernacht keerde de rust terug. Behalve dat de menigte met sa bel en gummistok uiteengejaagd is, is er ook nog door de politie geschoten. Een der tiental belhamels, die op de overkapping van de Veemarkt waren geklommen om vandaar de politic met stecnen te bekoge len, is door de politie ingerekend. De Hoofd commissaris van politie is een groot deel van den avond op het terrein aanwezig geweest. Hollanders bij Aken door communisten gemolesteerd. Gisternaiuiddag reed de heer H. B., di recteur van de Brouwerij De Kroon te Wijlre, met zijn zoon per auto naar Aken, Op den Vaalser weg, vlak bij Aken, ging een communistische bende hen vooruit. De zoon, die aan het stuur zat, reed zeer lang zaam langs den stoet op, toen de bende plotseling den auto overviel. Zij trokken den zoon uit den wagen en trapten hem tegen den grond. Daarop werd ook de heer B., de vador, er tusschen ge nomen en afgeranseld. Ten slotte wisten de aangevallenen weer in hun auto te stap pen, doch zij werden even later opnieuw aangevallen. Gelukkig echter kwam toen politie opdagen, zoodat zij ontzet werden, waarna zij naar het politie-hospitaal ge bracht konden worden, waar het tweetal werd verbonden. Na verbonden en van den schrik bekomen te zijn, konden zij weer huiswaarts keeren. Naar wij nog nader vernemen, staan de heei'on B. bekend als zeer humane perso nen, die in geenendeele ooit iemand iets in den weg zullen leggen, doch daarente gen zeer veel goed doen. Het betreft hier dan ook geen rancune of iets dergelijks, maar louter een uiting van kwaadwillig heid. Snelle postverbinding. Een bewoner van Blaricum meldt als cu riositeit aan het „Hbld.", dat hij een brief heeft ontvangen, die 9 Augustus in New York is afgestempeld, met de „Graf Zeppe lin" naar Friedrichshafon gereisd is en met het stempel van 12 Augustus te Blaricum aan zijn woning is bezorgd. Dat is inderdaad snel! BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ONTPLOFFING IN EEN ELECTR. FABRIEK. 10 dooden, 5 zwaar gewonden. TJirt Madrid wordt gemeld: Te Ka rami - nal is een electrische fabriek tengevolge va-n een ontploffing geheel verwoest. Tien arbeiders werden gedood en vijf vrouwen ernstig gewond. Ernstig spoorwegongeluk bij Lodz. Acht dooden. 16 zwaar gewonden. Op het spoorwegstation Karolew nabij Lodz is tengevolge van verkeerden wissel stand een personentrein in botsing geko men met een goederentrein. Beide locomo tieven en 19 wagons werden geheel of ge deeltelijk vernield. Zoover tot nog toe kon worden vast gesteld werden acht personen gedood, n.l. een hoofd-conduoteur, de beide machinis ten en 5 soldaten, terwijl 16 personen zwaar gewond werden Een der wagens van den personentrein vloog in brand, zoodat men vreest, dat onder de resten van dezen wagon nog lij ken liggen. Instorting in een steengroeve. Vier lijken geborgen. Te Tor di Quinto nabij Rome had in een steengroeve een instorting plaats. Een steenmassa van ongeveer 150 kubieke meter stortte naar beneden. Tegen den middag waren vier lijken geborgen. De gouverneur van Rome heeft zich onmid dellijk naar de plaats van het ongeval be geven om bij het verdere reddingswerk tegenwoordig te zijn. Onder de getroffen gezinnen is als onmiddellijke steunver- leening een bedrag van 7000 lires verdeeld. Ontploffing aan boord van een torpedojager. 11 gewonden. Aan boord van de Portugeesche torpedo jager „Guadiana" te Porto heeft een ketel ontploffing plaats gehad,, waardoor elf le den der bpmanning werden gewond, van wie enkelen ernstig. 0VERSTR00MINGSRAMP IN PERZIE. Bij Tabris duizend huizen beschadigd. De Times meldt, uit Teheran, dat bij de overstroomingen bij Tabris duizend huizen zwaar zijn beschadigd. Talrijke lijken zijn nog niet tgeborgen; vele perso nen zijn geruïneerd. Stormen en overstroomingen. In de Zuidelijke staten der Vercenigde Staten hebben hevige stormen en onwe- ders gewoed. In den staat Pennsylvania is vooral veel schade, aangericht. In den staat Vermont zijn in tal van gemeenten tengevolge van den storm, die de kracht van een orkaan had, tal van huizen verwoest. In Nieuw Mexico ontstonden tengevolge van wolken breuken overatroomingen, waardoor twee gemeenten onder water werden gezet. De stakings-onlusten te New-Orleans. Het stadhuis bestormd. Op het stadhuis te New Orleans is heb tob een gevecht gekomen, toon een arbei ders-delegatie oen adres met duizend hand- teekeningen van duizend burgers kwam overhandigen, met het verzoek de veror dening, krachtens wolEe zij, gedurende do tramstaking op autobussen dienst moeten doen in te trekken. De vechtpartij was het gevolg van op merkingen aan hot adres van de politie, die actief deelgenomen had aan het on derdrukken van stakingsrelleties. De politie maakte van haar vuurwapens gebruik, waarbij eenige ordeverstoorders en om standers gerwond werden. Met behulp van traangas heeft de po litie tenslotte de orde hersteld. Kerkrooversb'ende gearresteerd. In Bome is een dievenbende gearres teerd, die maandenlang „gewerkt" heeft in Viterbo, Perugia en Rome. Uit de verschillende kerken der steden roofden zij kostbare voorwerpen. Reeds had men den laatsten tijd verscheidene dieven in hechtenis kunnen nemen en Maandag j.l. is het laatste ïïd dezer bende in de Capucijnerkerk te Rome gearres teerd, zoodat thans de geheele troep ach ter slot en grendel zit. De gestolen voorwerpen hadden een waarde van verscheidene duizenden lires. Bij een antiquair zijn reeds een aantal gestolen sieraden, o.a. kandelabers, terug gevonden. ATHLETIEK. De a.s. wedstrijden. Er staan voor Zaterdag en Zondag weer eenige zeer belangrijke atkletiekwedstrij den op het programma. Zaterdag zal. om vier uur de bekend© Loop door Dordrecht worden gehouden. Deze loop, welke is opengesteld voor leden van den Z. H. A. B. en inwoners van Dordrecht, belooft, nog belangrijker te worden dan gewoonlijk met dezen loop het geval is. De beste afstand- loopers van Zuid-Holland, en dat zijn er heel wat, hebben ingeschreven. In Maastricht, vindt op Zondag a.s. de veel besproken wedstrijd voor dames tus- schen Nederland en België plaats. Zonder twijfel, mits de Hollandsche dames hun tegenstandstors niet onderschatten, betee- kent dit. e'en overwinning voor Nederland. De wedstrijden vinden plaats op het M. V. V.-terrein en vangen 2 uur aan. In Hilver sum worden, in de rustpooze der coursen, hindernisloopen gehouden, georganiseerd door de ijverige pers- en propagandacom- missie van den U. P. A. B. Als gewoonlijk met deze loopen het geval is; is de inschrij ving enorm en van de beste kwaliteit. De wedstrijden worden gchoudèn op het ge meentelijk sportpark en nemen om twee uur een aanvang. In Amsterdam wordt, op het Mosveld, de Robbertynbeker verwerkt door de ath- letiek-bcoefenende voetballers. Ook deze wedstrijden hebben een oude goede repu tatie en zullen den Amsterdammers een voorproefje geven van de Nederlandschc kampioenschappen, welke op 24 en 25 Augustus in het. Olympisch Stadion te Amsterdam worden verwerkt. In Gouda vindt de Trialmeet Gouda LeidenDelft plaats. Vooral in Gouda en in Delft heerscht een opgewekt athletiek- leven, hetgeen bij de-ze wedstrijden wel tot uiting zal komen. In Den Haag zetten De •Zwaluwen hun onderlingen tienkamp voort, terwijl in Arnhem wedstrijden zijn georga niseerd door de bekende vereeniging U.D.I. ZWEMMEN. Mej. Leibbrandt in actie. Woensdagmorgen om half zeven is onze landgenoote mej. N. C. Leibbrandt van Oushi gestart voor haar 60 K.M. langen tocht naar Genève. Men rekende algemeen, dat mocht mej. Leibbrandt haar tocht vol brengen zij ziet er niet naar uit, dat zij het gauw zal opgeven zij ongeveer Don derdag tusschen 11 en 2 uur te Genève zou aankomen. Na ongeveer 12 uur zwemmen ving het moeilijkste deel van den tocht aan, n.l. bij het. Fransche plaatsje Yvoire, alwaar verraderlijke onzichtbare tegenstroomingen het den zwemmer niet. makkelijk maken. Twee jaar geleden heeft de bekende Fran sche zwemmer Michel daar zijn tocht moe ten opgeven, vooral, omdat toen het weer omsloeg. Na een 14 dagen regen echter is thans de wèers- en watergesteldheid van dien aard, dat men zich geenszins ongerust behoeft te maken. In de volgboot hadden plaats genomen de moeder van mej. Leibbrandt, de heer Wuthrich van de Nederlandsche Athletiek Federatie, haar manager, en een neutrale tijdopnemer, de heer Van der Wallc. van de Belgische Zwomfederatie. De boot droeg de Hollandsche vlag, die het sein aan de groote stoombooten moest geven, uit den weg te blijven. Mej. Leibbrandt zwom met een groote snelheid van ongeveer 3 a 3.5 K.M. per uur, hetgeen om tc beginnen wel ecnigs- zins snel schijnt. Een nader bericht meldt: Mej. Leibbrandt zwemt nog steeds door. Het weer blijft mooi. Zij was gistermorgen om kwart voor 10 op 15 K.M. afstand van Genève en wordt om 1 uur in Genève ver wacht. Zij heeft den moeilijken bocht bij Yvoire reeds gepasseerd. De tocht geslaagd. ■Uit Genève wordt nader gemeld: Onze Landgenoote mej. Leibbrand heelt gisteren het wereldrecord zoefwaterzwem- men op haar naam gebracht. Zij is om 5 uur 53 gisterenmiddag tc Genève aangeko men, na 35 uur 43 min. 37 1/3 sec, in het water te zijn geweest. Het Geneefsche pu bliek was dan ook meer dan enthousiast, toen mej. Leibbrand bij de historische Port Noir uit het water werd getild en den door de Geneefsche zwemvereenigingen aange boden bouquet in ontvangst nam. Deze. brachten haar eenwelverdiend daverend hoera, Gedurende de eerste 11 uur zwom mej. Leibbrand met een snelheid van 24 slagen in de minuut. Tegen den nacht kwam er een vreeselijke depressie toen zij, door den nacht bedrogen, achteruit inplaats van vooruit ging zwommen, doch haar taaie wilskracht, heeft haar over deze moeilijke oogenblikken (die niet lang van duur wa ren) heengebracty. Van 7 uur tot 7.30 in den morgen genoot mej. Leibbrand staande een korte rust, waarna zij vol moed en vroolijk haar tocht, onder het zingen van vaderlandsche liederen, voortzette. Iedere 2 uur kreeg mej. Leibbrand eenig voedsel, hetgeen het appetijtopwekkendc water noodzakelijk maakte. Zij nam wat. Omomal- tïne, bananen, peren, breed, boter en bis cuits. In den morgen zwom zij gemiddeld 22 sla-gen in dc minuut. Zij zwom den trudgeon crawl. De trudgeon crawl werd door deskundigen ten zeerste toegejuicht vanwege de gelijke verdeeling van den arbeid over het geheele lichaam. Zij ver klaarde onderweg zich geen oogenblik tc hebben verveeld, doordat zij zoo van liet prachtige panorama en den heerlijken zon neschijn genoot. Reeds tusschen 10 en 12 uur gistermorgen ving de begroeting door dc haar tegemoet gekomen booten aan en mej. Leibbrand was in staat met ieder een woord te wisselen. Niet alleen liet Geneef sche 'publiek, doch in de eerste plaats haar moeder en haar managers, de hoeren Wut- rich van de Nederlandsche Athletiek Fe deratie en v. d. Walle van de Belgische Zwemfe-deratie brachten mej. Leibbrand bij haar aankomst een welverdiend harte lijk applaus. Een mislukte Kansaltocht. Woensdagnacht te twee uur is Miss Connie Gilhead, leerlinge van dc Poly technische School te Londen, bij Kaap Gris Nez te water gegaan, teneinde te trachten over het Kanaal te zwemmen, Op 19 K.M. afstand van Calais moest zij haar poging, echter opgeven. SCHAKEN. Het tournooi te Karlsbad. De uitslagen van de 12e ronde luiden: Tartakower remise met Thomas. Saemisch remise met Becker. Marschall remise met Euwe. Mattison verliest van Nieuwzowitsj. GiLg remise met mej. Menchik. Colle wint van Yates. Vidmar remise met Canal. Spielman remise met Bogoljubow. Maroczy remise met Rubenslein. Grunfeld remise met Treybal. Johner verliest aan Capablanca. Na de twaalfde ronde is de stand als volgt: Spiclmann 9.5 pt. Capablanca 8.5 pt.; Vidmar en Xiemzowitsj elk 8 pt.; Bogoljubow 7.5 pt.; Euwe 7 pt.; Rubin stein en Grunfeld elk 6.5 pt. Becker 6 pt.; Gilg, Colle. C'anal, Mattison, Marschall, Saemisch en Johner elk 5.5 pt.; Tartako- wer 5 pt.: Maroczy, Treybal en Yates elk 4.5 pt.: Thomas 3 pt,Mej. Menchik 2.5 pt. Benoemingen bij de Broeders te Oudenbosch. Door het hoofdbestuur van dc Broeders der Congregatie van den H. Aloysius Gon- zaga tc Oudenbosch zijn benoemd tot Overste: van het Instituut Saint-Louis al daar Br. Franeiscus; tot overste te Roo sendaal (X.-Br.) Br. Ignatius; te Rotter dam Br. Ireneus; te Amsterdam Br. Lam- bertus; te Laren (N.-H.) Br. Wulfrannus en te Alkmaar Br. Xorbcrtus. Tot Novicen- meester werd benoemd Br. Timotheus. HILLEGOM. VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST. EM.-REGENT TH. F. EBBINKHUYSEN. Gisteren herdacht de hoogcerw. heer Th. F. Ebbinkhuijsen alhier, Kanunnik van het kathedraal Kapittel, oud-regent van liet -Seminarie Hageveld te Heemstede, den dag, waarop hij vóór veertig jaren de H. Priëst erwijding on tv: n g. Theodoras Franeiscus Ebbink-liuijsen werd in- Augustus 1863 te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan de seminaries Hageveld en Warmond en werd in 1889 priester gewijd. Na zijn H. Priesterwijding arbeidde hij o.a als kapelaan tc Hillcgom en Rotterdam en was vervolgens van 1901 1906 werkzaam als rector van het jon- gensgostickt ..De Heibloem". In laatstge noemd jaar werd rector Ebbinkhuijsen be noemd tot pastoor Ie Moordrecht (Z.-H.), waar hij de herderlijke bedienning uit oefende tot hij in J909 werd aangesteld als Deken en Fastcoor van Alkmaar. Van J9151928 was hij regcni van het seminarie Hageveld. Gedurende tal van jaren was hij ook voorzitter van het diocesaan Missie- comité en van de Broederschap van den H. Geest tot voortplanting des Geloofs. Onder zijn bestuur werd het seminarie va-n Voorhout naar Heemstede overge bracht. Het oude seminarie was langzamer hand absoluut te klein geworden, ondanks de herhaalde uitbreidingen. Vorig jaar ver kreeg de hoogeerw. heer Ebbinkhuijsen op verzoek eervol ontslag en vestigde hij zich in het St. Josephgcsticht alhier, waar hij de welverdiende rust ging genieten, .na een arbeidzaam leven. Hij werd aan het semi narie opgevolgd door deken M vVijtenburg uit Hoorrr. In allen eenvoud hoeft de hoogeerw. heer kanunnik Th. F. Ebbinkliuysen, oud-regent van Hageveld, zijn 40-jarig Priesterjubileum herdacht in Huize St. Joseph, alhier. De zwakke gezondheid van den jubilaris gebood zulks; we eerbiedigen dat gaarne, al had Hillegom juiBt op dozen dag zijn oud-Kapelaan liever op grootsche wijze ge huldigd. Des morgens droeg de hoogeerw. heer Ebbinkhuysen in de mooie, rijkversierde ka pel van het Klooster een gelezen H. Mis van dankbaarheid op. Van 121 uur was er gelegenheid den jubilaris in een der zalen van het Gesticht te complimenteeren. Opzettelijk was aan deze receptie zoo weinig mogelijk ruchtbaar heid gegeven, om „Regent" Ebbinkhuysen (zoo wordt Zijnhoogeerw. meest toegespro ken) niet tc vermoeien. De Kerkelijke Overheid, talrijke priesters uit den omtrek en de geestelijkheid der gemeente, benevens meerdere vrienden en notabelen kwamen den beminden jubilaris de hand drukken. Z. D. H. Mgr. Aengenent kwam persoon lijk zijn gelukwensch brengen. Natuurlijk ontbrak het niet aan kost bare bloemstukken en poststukken. Op de meest sympathieke wijze ontving de jubilaris ons. Toen wij echter zeiden dat we ook voor de pers kwamen, klonk het zoo in-gemeend: „och, Mijnheer, spaar me!" Daarom sluiten we dit verslagje; maar met. de bede, dat God den beminden Pries ter de gezondheid terugschenkc en hij nog lang in ons midden moge blijven. ZO ETER M EER—£EG WA ART. VEERTIG-JARIG PRIESTERFEEST PASTOOR W. J. VAN TURNHOUT. Géén inhalen met. ruiters te paard", géén eerepoorten, géén fanfares al die drukte en uiterlijke feestviering was op verzoek van den jubileerenden pastoor, don zeereerw. heer W. J. van Turnhout achterwege gebleven. Maar daarom is dit herderlijk jubileum niet minder vreugdevol gevierd. Uit alle huizen der parochianen hingen het rood-wit-blauw in breede ba nen neer, nauwelijks bewogen in de zoele nazomerlucht, en al wie kon begaf zich gis termorgen ter kerko om de Plechtige H. Mis bij tc wonen. De mooie St. Nicolaaskerk was in feest tooi eeil bloem- en palmversiering zon der overdaad en zonder felle kleuren, maar met fijnen smaak gerangschikt. De jubileerendc pastoor werd bij het opdragen van het H. Misoffer geassisteerd door den hoogeerw. heer J. C. F. Jansen, deken van Zoeterwoude, als presbyber-a-s- sistens, den zeereerw. zeergel. heer L. J. H. Wolf. leeraar aan het. Seminarie „Ha geveld' als diaken, den weleerw. heer O. Koster, kapelaan te Rotterdam, als sub diaken. de weleerw. heeren H. J. M. Heij- nen en R. J. Reijnen. kapelaan te den Haag en Rotterdam, als eantores cn de eerw. heer A. Duynisveld. theologant, als cere- moniarius. In het priesterkoor hadden voorts plaats genomen de zeereerw. heeren J. G. Onel. pastoor van Rcelofarendsveen, C. Floor, pastoor van Stompwijk, J. G. Kerkvliet, rector te Rotterdam de zeereerw. zeergel. pater prof. Sehulte S. C. J., oud-assistent, en de weleerw. heeren C. Koene, kapelaan te Rotterdam. A. G. de Boer. kapelaan te Castrieum en W. E. Blok. kapelaan der parochie. De kerk was tot in alle hoeken gevuld; de plechtigheid werd ook bijgewoond door INGEZONDEN MEDEDEELING. van i.3Q enJK25 g 25 HEDEN ENyJTORGEN II n UITSLUITEND GAVE KOUSEN. Op vertoon van dezen bon. Niet meer dan 3 paar gelijk. den edelachtib. heer F. S. G. Bos, burge meester dezer gemeente. Voorafgegaan, door een stoet, van mis dienaars en van wel tachtig bruidjes (die in het middenpad een met bloemen gewa- pende „eerewacht" vormden) trad dc pas- toor de kerk binnen, terwijl de geloovigen hem een welkomstlied toezongen. Door het zangkoor werd daarna een plechtig „Veni Creator" verdienstelijk ge zongen. Ook de Mis-gezangen werden door het. koor voortreffelijk uitgevoerd. De feestpredicatie werd gehouden door den zeereerw. heer rector J. G. Kerkvliet De predikant had tot tekst gekozen de woorden uit de prefatie: ..Laten wij dank brengen aan denHeer onzen God". Op dezen feestdag toegewijd aan Maria, mogen wij. aldus de predikant, sproken over het H. Priesterschap. Maria, de Ko ningin der Apostelen, was ook de Moeder der Apostelen. Toen Christus zijn offer op den Calvarieberg had opgedragen, zochten de Apostelen hun toevlucht bij Maria, om haar te troosten en om door haar getroost te worden. Het was een onvergetelijke drg: de eerste dag van hun priesterschap, dat zij den avond te voren hadden ontvangen. Het. kwam hun nog onbegrijpelijk voor, dat zij thans de Waarheid moesten gaan prediken en het leven der genade moesten brengen aan anderen. Doch zij wisten maar al te goed, dat zij menschen waren. Hadden zij den avond tevoren nog niet de vlucht genomen; had Petrus den Zalig maker niet in dehzelfden nacht nog ver loochend. Maar toebedeeld door Christus met een onbegrijpelijk hooge macht, zijn zij heengegaan om de Openbaring te predi ken. Deze macht was niet alleen aan df Apostelen geschonken, maar zou van,ge slacht. op geslacht worden overgedragen door de opvolgers der Apostelen, de Bis schoppen. Vandaag is het 40 jaar geleden, dat de pastoor dezer parochie neerknielde voor den Bisschop-en voor hem zijn „Witte Donderdag" aanbrak; dat hij genomen werd uit de kinderen der menschen en gemaakt werd tot een anderen Christus, om in navolging van den Zaligmaker aan anderen „de weg, de waarheid en het leven" te wijzen. „Laten wij dank brengen aan den Heer onzen God", maar bedenken wij ook het woord van den apostel: in Ul van dingen zondigen wij allen, en laat daarom, naast een gebed van hartelijke dankbaarheid, een smeekbede omhoog gaan tot God, opdat herder en luidde ver der zullen gaan langs den weg. die voert naar het Vaderhuis. Wat mogen wij dankbaar zijn kinderen van de H. Kerk te zijn en priesters te be zitten, die de uitdeelers zijn van Gods ge nadegaven. die icderen dag het H. Offer voor ons opdragen. Eert. daarom den pries ter en bemint hem, en bidt voor hem., Wat een verantwoording heeft de priester niet tegenover God, zoodat zelfs een St. Paulttf gebeden verzocht, opdat, hij niet., na an deren gepredikt te hebben zelve verwor pen zou worden. Moge daarom, besloot spr., naasi. blijd schap op dezen dag een hartelijk gebed opstijgen, opdat God herder en kudde voer© naar het veilig Vaderhuis en opdat, de goede Moeder, wier feest wij lieden vie ren, uwen priester nog lang zal beschor- Aan het. einde van de H. Mis werd door het. koor de Priestercantate van Haagh echt feestelijk uitgevoerd. Des middags werden te half drie de plechtige Vespers gezongen met als agenl de pastoor en als assistenten de weleerw. heeren J. G. Kerkvliet, A. G. de Boer en A. Duynisveld. Daarna had in de voor deze gelegenheid tot één zaal vereénigde bewaarschool de aanbieding van liét huldeblijk plaats. Be zaal was mooi versierd met bloemen en wit-geel doek. Namens het. feestcomité, bestaande uit Kerk en Armbestuur en de besturen van Volksbond en Vincentius-vereeniging, werd door den heer C. Vollebregt mol. enkele woorden het geschenk der parochie een enveloppe met inhoud aangeboden, waar voor de jubilaris ten zeerste dankte. Verschillende geschenken werden daar na nog aangeboden: van de eerw. Zusters een altaar-rand en een communie-kleed, van de zelatricen der verschillende broe derschappen (die ook de versiering hadden bekostigd) een albe, va-n de misdienaars een stool, van de jongensschool een rook- standaard en een rookstel, van de meisjes school een wierook-sta-ndaard. Uit alle deelen van het Bisdom waren gelukwenschen binnengekomen, waaronder tientallen telegrammen. Bij de receptie, die na deze huldiging werd gehouden, kwamen de parochianen, jong en oud, arm en rijk den herder £e' lukwenschen. Onder hen merkten wij ook op den burgemeester en den pastoor v3fl Hoogmade, den zeereerw. heer Borsbooffl- Onafgebroken bleef de stroom wenschen aa-nhouden en voor ieder had pastoor een vriendelijk woord, tot te hal- vijf de receptie was geëindigd en daar* mede het. schoone jubelfeest. Ï-J

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8