UIT DE PERS derde blad de leidsche courant. vrijdag 16 augustus 1929 de chr. hist, en de kabinets- formatie. Dat ook in Christelijk-Historische krin- de houding van de Christelijk-Histori sche partij ten Aanzien van de pogingen tot vorming van een Kabinet, steunend op de Rechterzijde, niet algemeen wordt goedge- fceur'. blijkt uit een ingezonden stuk in ])e eder lander, geschreven door een jeugdig bestuurslid van een platte- landskiesvereeniging. Hij zegt o.m.: „We zien geen lijn meer, geen doel, geen vaste koers. Daarom was het naar mijn bescheiden meening een plicht onzer partij ten koste van alles mede te werken aan een parle mentair kabinet. Het uitblijven daarvan zal niet nalaten diepe teleurstelling te wekken, in de ge lederen van zeer velen in onze Unie. Wat hield de Unie terug van het doen in een zoo gewichitigen stap in een zoo {matigen tijd, die samenwerking van alle Christelijk-nationale krachten zoo drin gend gebood 1 Was het conservatisme, was het- de vrees voor Rome, misschien zelfs vTees voor de uitrafelende zweep van Ds. Ling- beek 1 Gaarne zag ik en enkelen met mij. dat in alles meer klaarheid kwam, dan uit het onderhavige artikel blijken kon. Hieruit bleek m.i. dat te veel gelet is op partijbelang, al hulde dit zich ook in den mantel van liefde voor het parlementaire stelsel." GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing tusschen auto en motor. Woensdagmiddag kwam op den hoek van len Ouden KloosterwegWierdenschestraat te Almelo de motorrijder A. in botsing met vrachtauto van de Coöp. Landbouwers bank. De motorrijder bekwam een groote won de boven het oog en brak een been. Per auto is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Een meisje aangereden. Te de Wijk is Woensdag de 14-jarige doch ter van den landbouwer A. Vos aldaar op den straatweg aangereden door den auto den aannemer K. uit Ossesluis. Het meisje, dat op de fiets zat werd een eind meegesleurd en ernstig aan het hoofd ge wond. Het rijwiel was geheel vernield; de rato botste tegen een hoorn. Vermoedelijk sal het meisje, wier toestand zorgelijk ia, sen oog moeten missen. Auto in een taartjeswinkel. Woensdagavond reed te Zeist een auto de banketbakkerij Dunselman aan de Dorpsstraat binnen, waardoor de voorpui, de groote spiegelruit en een kostbare kris tallen vaas werden vernield, terwijl een slachting werd aangericht onder de geëta leerde taartjes en de auto zelf schade op liep. Komende van de Wateringenweg, waar tegenover genoemde banketbakkerij ligt," wilde de bestuurder, de nougatfabrikant Stuvé uit Amsterdam, remmen om voorzich- 3 Dorpsstraat in te rijden, waarbij door een vergissing vol gas werd gegeven, door dat de chauffeur, die eenige jaren een Ford ïad bestuurd, voor het eerst een pas gekoch- ten versnellingswagen reed, waarbij hem zijn Ford-routine noodlottig werd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor, maar de schade is aanzienlijk en wordt geschat op 800. INGEZONDEN MEDEDEELING. feuilleton. ANTHONY MARSTON DE DOLENDE RIDDER Een verhaal uit den tijd van den Spaanschen Successie-oorlog. Naar het Engelsch van MORICE GERARD. 28) Er volgden eenige oogenblikken van stilte jtoen vroeg Marston: Ben ik zwaar gewond 1 Neen, sir; zij hebben den lcogel er uit gehaald en dc dokter zegt dat er geen ge- vaar js maar u hebt veel bloed verloren zult lang zwak zijn. Toen voegde hij er a-an toe: Zijne Genade is hier. Hij heeft mij be volen dat ik hem moest, berichten wan eer TJ bij kennis kwam. Ik zal dadelijk °aar hem toegaan. Vijf minuten later ging de deur open en ^ark kondigde aan: Zijne Genade, de Opperbevelhebber. Marlborough trad binnen, gevolgd door Pfins Eugenius en Generaal Churchill. An tony had op dit oogenblik nooit gewe ten hoe innemend en vriendelijk het knap- Pe gezicht van den Hertog kon zijnhij j am naderbij en nam Marston's hand in zijne. Ik ben zeer verheugd te zien dat het y beter gaathet zou werkelijk een droeve dag zijn geweest waarop wij, bij de Terliezen die wij geleden hebben U ook tog hadden moeten missen. Ik dank U; Auto-botsing. Gisteravond ongeveer 8 uur is op den Am- sterdamschen weg nabij Oosterbeek een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxe-auto met een familie uit Barneveld, komende uit de richting Ede, kwam in botsing mét een anderen auto. De bestuurder van dezen laatste, de heer Rusch, werd door de voor ruit van zijn wagen geslingerd. Met door gesneden slagader van den rechterarm weid hij in een cafétje aan den weg opgenomen en daarna, met een ziekenauto van den Geneeskundigen Dienst uit Arnhem, naar het Diaconessen-ziekenhuis aldaar ver voerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een kindje doodgereden. Op den onbewaakten overweg bij Vug'nt (N.-Br.) is het 1 1/2-jarig zoontje van den ploegbaas E. Dinsdag door een uit de rich ting Bonkei komenden, trein overreden en gedood. Weer een ongeluk op een onbewaakten overweg. Weereen auto door een trein gegrepen. Te Twisk is voor de tweede maal in kor ten tijd een auto op den onbewaakten over weg door een trein aangereden. De auto werd door midden gereden, terwijl de chauf feur zwaar gewond werd. TREINONTSPORING TE UTRECHT. Een postrijtuig omgeslagen. Geen persoonlijke ongelukkeu Gistermorgen omstreeks 9 uur heeft een spoorweg-ongeluk plaats gehad op het Cen- traal-Station te Utrecht, dat wonder boven wonder geen persoonlijke ongevallen met zich sleepte. Trein nr. 302 uit 's-Hertogenbosch reed het station binnen, toen de rangeerder op seinhuis C te snel den wissel overtrok, waardoor het achterste gedeelte van den trein op een ander spoor liep. Een-postwagen geraakten buiten de rails, sleurde een waterkraan mede en vernielde het eindpunt van het eerste perron, terwijl de wagen zelf kwam te kante'cu. De con ducteur, die zich in den. postwagen bevond, wist zich uit zijn benarde positie te bevrij den. Hij %\vas alleen hevig geschrokken. Het derde klasse personenrijtuig voor den postwagen, werd door den val van den laatste gedeeltelijk ontzet. De reizigers ken den zich zonder moeite uit den wagen be vrijden. Heb achterste gedeelte van den trein, dat op verkeerd spoor terecht kwam, bestond uit leege goederenwagens en een derde klasse personenrijtuig. Een goederenwagen botste tegen de loco motief en veroorzaakte nogal wat schade. Het. personenrijtuig bekwam zoo goed als geen schade. Met het opruimingswerk werd onmiddel lijk een aanvang gemaakt. Daar twee spo ren door den omgevallen postwagen ver sperd zijn, ondervond de treindienst eenige vertraging. De nieuwe directeur der Nederlandsche Spoorwegen, de heer van Dijk, was kort na het ongeval persoonlijk ter plaatse om het een en ander in oogenschouw te nemen. Onder den trein. Gistermiddag ongeveer half vier werd op de spoorbaan ArnhemUtrecht de 70-jari- ge Tennissen door een goederentrein aange reden. Hoewel de machinist uit alle macht remde, kon deze niet verhinderen, dat Ten nissen een 10-tal meters werd medegesleurd. In deerniswekkende^ toestand werd hij naar een ziekenhuis te Arnhem overge bracht. Mislukte reddingspoging. De redder met de drenkelinge verdronken. Van de motortjalk van schipper Jasper, varende van Leeuwarden naar Groningen, viel het 3-jarig dochtertje van genoemden schipper in het water. Terstond sprong de 21-jarige knecht P. de Boer, gekleed te water, greep de kleine, maar verdween daarop met haar in de diepte. De lijkten werden na anderhalf uur dreggen opge haald. Slechts dc dood kon worden gecon stateerd. het heele leger dankt U; Hare Majesteit de Koningin zal U ook danken voor Uw deel in deze groote overwinning. Marston's oogen vulden zich met tranen. Met moeite veegde hij ze weg met zijn linkerhandzijn rechter was vastgebon den om zijn schouder niet te doen bewe gen. Toen hij weer opkeek had Zijne Ge nade het zwaar getrokken: een vreemde verwondering maakte zich van Marston meester; hij kon niet helder denken. Wat ging Zijne Genade doen? Toen volgde hij een lichte aanraking van het zwaard op zijn schouder. Sir Anthony Marston, ik sla u tot rid der tot de dag komt dat Hare Majesteit de eer te beurt valt dit persoonlijk te mo gen doen: nooit is deze onderscheiding meer vei'diend geweestnooit, zal zij, dat weet ik zeker, met meer eer gedragen worden!Bijna voor hij het wist, was Marston weer alleen met zijn knechtzijn geest en zijn hart waren vervuld met geluk kige en grootsche gedachten HOOFDSTUK XXII. Zwakte. De dagen van zwakte, die volgdetf. wa ren de vreeselijkste. die Marston zich ia- ter kon herinneren. Nadat de kogel uit de wond verwijderd was, bestond er vrees voor bloedvergiftiging, zoodat hij doodstil moest blijven liggen en als een klein kind gevoed en verzorgd moest worden. Mark Fagan was een onovertrefbare ziekenverplegermet eindeloozc zorg paate hij zijn meester op, verdroeg al zijn buien en verstond de knust hem spoedig Verdronken. Gistermiddag te twee uur is een 80-jarig gepensionneerd heer, die aan de Piet Hein- kade te Amsterdam woonde, niet ver van zijn woning in het water van de Dijksgracht geraakt. Van alle kanten schoot vrij spoedig hulp toe en werd de drenkeling op het droge gebracht. Een inmiddels ontboden genees heer heeft anderhalf uur getracht de levens geesten bij het slachtoffer op te wekken, evenwel zonder resutlaat. Het lijk is per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. In een zwembad verdronken. Woensdagavond te ongeveer 8 uur Ï9 de 21-jarige P. v. d. Linden toen hij in het zwembad aan de Maaskade te R'dam aan het zwemmen was, verdronken, daar de jonge man, die toeval-lijder was, in het wa ter vermoedelijk een toeval heeft gekregen. Hoewel hij vrij spoedig werd opgehaald en een uur lang kunstmatige ademhaling werd toegepast, slaagde men er niet in, de levensgeesten op te wekken. Een dokter moest den dood constateeren. Door kramp verdronken. Woensdagavond is te Gorcum de heer Brugmans, leeraar aan de Ambachtschool, in het zwembad, vermoedelijk tengevolge van kramp, in de diepte verdwenen. Nadat tot drie keer toe vergeefs was gedoken, is dc ongelukkige ten slotte boven gebracht. Hoewel direct pogingen in heb werk werden gesteld de levensgeesten op te wekken, kon de geneesheer slechts den dood constatee- ren. De verdronkene was 34 jaar oud, en laat een vrouw en drie kinderen achter. Doodelijk bavenongeluk. De ongeveer 40-jarige havenarbeider J. Loojr uit R'dam is gisteren aan boord van het in de Rijnhaven aldaar liggende s.s. „City of Swansea", toen ijzeren biels naar beneden werden gelaten in ruim 2, en een hijsch tegen een schild aansloeg- en de biels losschoten, door een dezer tegen het hoofd getroffen, hoewel hij nog uitweek. De man, die een ernstige schedelfractuur bleek te hebben bekomen werd door do rivierpolitie in bewusteloozen toestand van boord gehaald en overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn ovorleden. Plezierjacht gezonken. Woensdag is oen plezierjacht even bezui den Enkhuizen gezonken. Vermoedelijk is het met den kiel of heb kielzwaard aan den grond geraakt en lek gestooten. Het ge beurde vlak bij een ten anker liggende sleepboot. De bemanning is aan boord van de sleepboot opgenomen, doch is nog niet te Enkhuizen aangekomen. Vermoedelijk met oogmerk het jacht nog te lichten met behulp van de sleepboot, blijft zij in de na bijheid. Een aanvaring op de Noordzee. Volgens rapport van de bemanning van den Woensdag van de visscherij te IJmui- clen teruggekeerden stoomtreiler IJM 253 (Sumatra) is dit vaartuig in den nacht van Zondag op Maandag op de Noordzee in aan varing geweest met een onbekend geble ven groot zeilschip. De treiler bekwam schade aan bakboord zijde van het voorschip alsmede op het dek, doch bij onderzoek bleek, dat het schip geen water maakte, zoodat de reis kon worden voortgezet. Van schade aan het zeilschip, dat even eens de reis vervolgde, is niets bekend, doch waarschijnlijk zal deze wel niet van ern- stigen aard zijn geweest. Ook de noodbrug in elkaar gezakt. Dezer dagen maakten wij melding van het feit, dat een auto met cadavers van de Thermo Chemische fabrieken te Nijverdal door de vlotbrug van hét Overijselsche Ka naal te Marie was gezakt. Nadien was een noodbrug gelegd, doch thans is een vracht auto van de Shell Mij. door deze noodbrug gezakt. Wonder genoeg verliep ook dit on geval zonder persoonlijke ongelukken. Fabrieksbrand te Hilversum. Gisternacht ontstond door onbekende oorzaak brand in de gebouwen van de N.V. Nederlandsche Tricotage Fabriek aan do Langestraat te Hilversum. De herstelplaat.s in de fabriek, de kantoorlokalen en een aan gebouwde woning werden geheel door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. Alastrim te Delft. Woensdag is te Delft een geval van alas trim geconstateerd. De patiënt, een vrouw, is overgebracht naar de barakken van het Oude en Nieuwe Gasthuis aldaar. Gisteren is te Delft een tweede geval van alastrim geconstateerd, thans bij een kind. Ook deze patiënt is naar de barakken ver voerd. Dinsdag vermeldden wij een bericht over een geval van alastrim, dat zich te Zutphen zou hebben voorgedaan. Deze plaatsnaam was echter onjuist en moest Jutphaas luiden. DE MOORD TE WADDINXVEEN. De begrafenis van het slachtoffer. Op de Algemeene Begraafplaats te Wad- dinxveen hoeft Woensdagmorgen de ter aardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van clen vermoorden beton werker H. Schotman. Op het kerkhof en in do omgeving daarvan was de belangstelling, vooral van vrouwelijke zijde, zeer groot. Aan de geopende groeve heeft allereerst gesproken de loco-burgemeester, de heer J. G. Herfst, die getuigde van de groote ont roering en algemeene deelneming van de bevolking van zijn gemeente met de zwaar beproefde familie. Spr. zeide smartelijk ge troffen te zijn door de jammerlijke misluk king van intense verzoeningspogingen, wel ke een half uur vóór den vreeselijken moord nog waren aangewend. Tenslotte sprak de heer Herfst nog eenige woorden van troost tot de nabestaanden van den verslagene. Ook ds. H. A. de Geus uit Huizen, vroe ger predikant te Waddinxveen. gewaagde van de groote verslagenheid, welke er heerscht, doordat een man met een zoo warm voelend hart op zulk een vreeselijke wijze uit dit leven is weggerukt. Dit ge schiedt als haat, wrok en wrevel onder de menschen blijven bestaan. Spr. beval den moordenaar aan in de genade Gods en sprak daarna eenige woorden van troost en deelneming. Een familielid van den overledene heeft hierna voor de bewezen deelneming be dankt- De overval bij Drost. De toestand van het slachtoffer levensgevaarlijk. Men zal zich herinneren dat de heer T. uit Breda op 20 Juli j.l. het slachtoffer is geworden van een laffen overval door een drietal Bredasche jongelui. De heer T. fietste in gezelschap van een ander persoon in den avond van den bewus- ten dag van Dorst naar Breda. Een drietal jongelui reed per fiets zonder licht achter hem aan. Plotseling maakten zij het T. onmogelijk verder te fietsen. Zij sloe gen hem van het rijwiel en mishandelden hem zoodanig, dat hij in het St. Ignatius- ziekenhuis moest worden opgenomen. Aanvankelijk baarde zijn toestand geen zorg, ofschoon hij ernstig was verminkt. Het „D. v. N.-Br." verneemt thans echter dat de toestand van het slachtoffer door het intreden van een zware infectie zoodanig is verergerd, dat hem de laatste H.H. Sacra menten werden toegediend. Uitgeleverd. De uitlevering is toegestaan van den 23- jarigen arbeider P. de N. uit Koewacht, thans in het huis van bewaring te Middel burg gedetineerd, welke uitlevering door de Belgische regeering is aangevraagd. De aangehoudene de N., die van Belgi sche nationaliteit is, wordt verdacht van moord of doodslag, gepleegd tijdens de ker mis te Stckene in den nacht van 29 op 30 Juni j.l. Valsche bankbiljetten. Naar wij vernemen zijn er in het grens gebied van Gelderland en Rijnland een groot aantal valsche tien-mark-biljetten in omloop. Gestolen militaire kleeding. De marechaussees hebben te Assen bij piikele ingezetenen militaire kleeding in beslag genomen, afkomstig van misdrijf. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 17 Aug. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. K. R. O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.- Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 5.005.45 Gramofoonmuziek. 5.456.00 Journalistiek weekoverzicht. 6.007.30 Concert vanuit de Chicago- Bioscoop te Eindhoven. 7.308.00 Lezing over „De Mogelijkhe den en vormen van de Film". 8.0011.00 Concert. Orkest, tenor en bas 9.30 Nieuwsberichten. II.00—12.00 Concert. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwintet. 2.002.30 Filnipraatje door Max Tak. 2.303.30 Aansl. van het Tuschinski- Theater, Amsterdam. 3.304.30 Kurhaus Scheveningen. Thé dansant. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.017.45 Concert door het Omroepor kest. J. van Duuren, bariton. 8.00 V. A. R. A.-uitzending. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelconcenrt. Cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital door Lafitte. 7.20 Lezing. 7.35 Sportverslag door ooggetuige. Test Match Engeland-Zuid-Afrika. 7.50 Concert. 7.50 Concert Militair orkest. 8.50 Vaudeville. 10.00 Nieuwsberichten. 10.20 Verslag door ooggetuige van de T. T. Motor-races op het circuit van Ards bij Belfast. 10.35 Pianomuziek. 10.5012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 .Concert. Gevarieerd program.!. Optreden van snelteekenaar. Langonberg, 473 M. 7.207.50 Gramofoonmuziek. 7.508.50 Orkestconoert. 10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556:50 Orkestconcert. 8.20 Vroolijkc avond. Concert- en Jazz- symph on ie-Orkest. Daarna tot 1.2'0 Dans muziek. Z e e s e n. 1635 M. 6.105.20 Lezingen. 5.206.20 Concert. 6.208.15 Lezingen. 8.20 Concert. Orkest en vocale solist- Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Trio-concert m. m. v. vocale solist. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Kwartet. 9.20 Orkestconcert. Hamburg, 421 M. 4.35 Concert. Orkest en sopraan. 5.20 Operette-ouverturen. Orkest. 6.35 Muziek op verzoek. 7.20 Liederen door M. NolteDaseking. Orkest. 8.20 Orkestconcert- Politiemuziekkorps. 10.50 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert- te kalmeer en. Tweemaal had Marston in een aanval van koorts zijn taaien, kleinen bediende door dc kamer gesmeten. Mark beschouwde het eenvoudig a'.s een deel van zijn taakZijn humeur bleef gelijk, de zorgzaamheid voor zijn meester vermin derde niet. Het. leger was vertrokken de Hertog had een boodschap gezonden ten afscneid; maar Marston was te zwak geweest om er aandacht aan te schenken. Eindelijk was hij zoover dat hij, geleund op Fagan's arm door de kamer kon loo- pen en toen duurde het riet lang meer of hij mocht weer buiten een luchtje schep- Pen- Vat heerlijk is het hier! riep hij uit. Goddank, dat ik weer die heerlijke lucht inademen kan Fagan had een zwaren eiken stoel naar den ingang gebracht en Marston ging met een zucht van verlichting zitten. Hij lach te weemoedig om zijn eigen zwakte: Ik zou nu niet graag een vijand ontmoeten, Mark; ik "zou er niet goed afkomen! lederen dag wandeldon ze een eindje ver- I der en langzamerhand kwamen Anthony's krach'teri terug. Fagan had het niet ver standig gevonden cm aan zijn meester tc vertellen wat voor belooning Marlborough had toegekend aan de mannen, die zoo veel hadden bijgedragen lot de overwin ning. Terwijl hij nu zijn meester gade sloeg. vond hij dat de tijd gekomen was, dat sir Anthony goed in zich opnemen kon wat hij hem te vertellen had en geen nadeel ice gevolgen meer zou ondervinden van do opwinding. Ik moet U nog iets vertellen, sir; U en ik zijn niet langer Arm meer. Niemand is arm, die nog lekkere fo rellen eten kan en zulke soep kan drin ken, als jij ze voor mij klaarmaakte, trou we kerel, die je bent Dat kan iemand beter weten dan ik, sir maar een paar klinkende guineas in je zak en een cheque op een goudsmid, wiens reputatie boven alle lof verheven- is, dat is toch ook r.iet te versmaden dat is Mark Fagan nog nooit gebeurd en zelfs de groo te Sir Anthony Marston .wist, voor hij Sir Anthony werd, wat het beteekenl om je laatste guinea in je zak te heben, zonder te weten, waar diens evenbeeld te vinden is Jij denkt natuurlijk aan „Meester Spin", Mark! Maar ik heb ze weer terug gekregen Ja. sir. dat is zoo maar bij andere ge legenheden zijn zij niet teruggekomen. Maar jij speekt in raadselen. Ik kan ze ooI> wel oplossen. Fagan ging naar huis en kwam terug met een perkament dat hij Marston overhandigde. Met een veeten pen waren er in kriebelig handschrift dc volgende woorden op ge schreven Dit is een ordebrief voor den heer van Staal, juwelier en goudsmid aan de Singel-Gracht te Amsterdam, om aan Sir Anthony Marston de som van 3000.uit te betalen, ten laste van den Schatmees ter der Verbonden Legers, als belooning voor bewezen diensten gedurende de slag bij Bleinheim. (Geteekend) MARLBOROUGH. Opperbevelhebber. Langzaam ontcijferde Marston de let ters; zijn hersens konden alle indrukken nog niet zoo heel snel verwerken. Toen het tot hem doordrong werd hij achter eenvolgens rood en bleek. Na een lange pauze zei Marston: Het is heel vriendelijk van Zijne Ger.ade. U hebt het verdiend «ir, en de Gene raal wist dat maar al te goed; hij heeft nog iets voor U hier gelaten; het heeft wel geen groote waarde, maar hij dacht dat U het wel gaarne wilde hebben. Wat is dat? - De drinkbeker, die Generaal Rallars gebruikte, zilver, bezet mei kostbare stee- ren toen onze soldalen zijn kamp binnen kwamen hebben ze hem in zijn tent ge vonden. Lord duits heeft hem mij overhan digd oj) bevel van den Hertog. Ik stel dat op cvou grooten prijs als het gold. Zijn de anderen ook beloond De Generaal heeft mij een beurs met honderd guineas gegeven, antwoordde Mark. Majoor Hellebrand is tot Kolonel bevorderd en onderscheiden met een be langrijk commando. Allen die geholpen hebben met. de brug, hebben een beloo ning in geld gekregen overeenkomstig hun rang. Ik ben er erg blij om. Breng me nu eens dien beker, waar je mc van verteld hebt. Leeg, sir? Noen, ik heb wel zin in wat gekrui den wijn Een paar minuten later kwam Mark met den drank. Sir Anthony ledigde den beker en zei: Ik drink op het voortdurend, geluk van den grootsten Generaal, die ooit geleefd, heeft 1- (Wordt ve. volgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7