32 BUITENGEWONE KOOPJES UIT WAALS UITVERKOO W^MLS, Haarlemmerstraat S3CM36. UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS laaisfe da KEMDENt DASpEfé „HETIBO&DENHUIS INGEZONDEN MEDEDEELING. Gebloemde Huiskamerlampen, 60 c.M. doorsneef 3.90 Slaapkamertafels in P.Pf 3.75 Waschtafels in eiken geschf 4.25 Rieten Tuinstoelen, zeer solide ver vaardigd f 3.90 Rooktafels met koperen blad f 10.50 300 Eiken Voetbankjes met pluche bekleedf 0.85 3-deelig Matrasstel, prima wolvulling, matras, peluw en 2 kussens, compl. f 19.90 2-Pers. Gezondheidsmatrassen, prima staaldraad op beugelf 8.90 Fantasie Kpt^erftj^^vele dessins Ger. Japontfojbe^, lïïeuwste kleuren iestreepte |ftiiri|freiV 70 c.M. breed iWj^yvele roffe^, ineuwst< j^hiTei 70 c. Lestreepte ^epljirs Joor pyama's, 80 Pc.M. bre«d j j-f: |'4 graslinflen^vooi^jï^ens Irritatie linnfen^vpflF lakens Barets Alnipa^het artikel voor kin deren, alrè kleuren Jarretellegordels, zeer solide f 0.141/. f 0.29 f 0.24 f 0.25 f 0.40 f0 35 f 0.65 f 0.42V', Waschhandschoenen, per paar f 0.04'/a f 0.18 Waschklammen, per dozijn f 9.04 »/- f 0.30 Badhanddoeken, flinke maat f 0.25 Geruite Theedoeken, 6060 c.M. f 0.15 Geruite blauwe handdoeken f 0.19 Wafel afneerndoekjes f 0.08'/a Amerikaansche Legerhemden f 1.55 Blauw keper werkbroeken f 1.12 Manchester Werkbroekenf2.50 Gestreepte Dril Overhemden f 1.08 Heeren Net-Pantalons f 0.58 Molton lijfrokjes, lengte 70 c.M. f 0.62 Flanellen Jongens-overhemden m. boord f 0.75 Restanten Cheviot Jongensbroekjes diverse matenf 0.88 IN ONZE LICHTHAL VERKOOP ONZER RESTANTEN LINGERIES TEGEN OPNIEUW VERLAAGDE PRIJZEN HILLEGOM. Pater Vinkenstein. Door de benoe ming van den weleerw. heer J. Verhaar tot kapelaan der St. Martinuskerk gaat pater Vinkenstein die eenige maanden assi steerde wegens ziekte van kapelaan Pijn- acker vertrekken. Zeer vele parochianen vien dit noode. want de pater heeft zich in dezen korten tijd bemind gemaakt.. Koninginnefeest. De jaarlijksche Volksfeesten zullen d.it jaar alhier worden gehouden op 18 en 19 September. Toegang tot 'de perrons. Ofschoon het aan het station der H. IJ. S. Ml alhier reeds lang voorschrift is, dat niemand zon der kaartje de perrons op of a-f mocht, werd deze maatregel zeer soepel toegepast, 'bijna uitsluitend op bijzondere drukke da gen. Door het. schromeftjk misbruik dat van de welwillendheid van het stations- personeel wordt gemaal^, wordt voortaan aan deze bepaling streng de hand gehou den. Men zij dus gewaarschuwd. Verkooping. Woensdagavond had in hotel Sistermans ten overstaan van Nota ris D. Boddeüs alhier de verkoop bij af slag plaats van het woonhuis aan de Van den Endelaan No. 46. groot 1 A. 38 c.A.: eigendom der Erven TL Spierenburg. Dit perceel was in bod gebraeht op 4350. Het werd niet gemijnd, zoodat kooper voor dit bedrag werd de heer Jac. Heems kerk alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Op de bekende hoek Ach terwegKerkstraat kwamen vanaf Katwijk aan Zee een drietal jongedames per fiets met het doel de v. Egmondstraat in te rij den. Van den Achterweg richting Noord- wijk kwam een auto bestuurd door een dame die wel een signaal gaf doch met een voor die plaats te groote snelheid reed. Twee de-r dames wisten een aanrijding te ontwijken doch de derde werd door de auto gegrepen. De juffrouw kwam cr met enkele ontvellingen af doch het rijwiel weid totaal vernield. De schade zal door de automobiliste vergoed worden. Herwonnen Levenskracht De jonge dames, die zich door den verkoop der bloempjes voor Herw. Levenskracht ver dienstelijk hebben gemaakt, hebben suc ces van. hun werk gehad. De opbrengst bedroeg 50.50. Onwillig seintoestel. Het waarsehu- wjngssein der N.Z.H.T. aan den Noordwij ker weg had gisteren weer eens een onwil lige bui. Als de tram naar Katwijk Zee ■ging. trad het toestel in werking en bleef doorbellen tot de tram weer terug kwam op die plaats. Voor de omwonenden een minder aangenaam gehoor. Vooral in den zeer laten avond of in den nacht. KATWIJK AAN ZEE. Met kinideren uitHet was gisteren een buitengewoon drukke dag aan het strand, zoo druk als dit seizoen nog niet (voorkwam. Dit had voor meerdere perso nen ook een minder plezierige kant. Her haaldelijk gebeurde het, dat er door de drukte kleine kinderen zoek raakten. De politie had hiermede druk werk. Eenmaal had de politie een drietal kleuters in be scherming genomen. Een vader, die z'n kleine was kwijt geraakt, viel van zich zelve. Naar een. der kinderen is door de familie en de politie den geheelen middag, tot 's avonds half acht gezocht. Toen werd hij gevonden te Katwijk-Rijn.... in den tuin bij zijn ouders, 11 WASSENAAR. Heropbouw van Terheyde. Zooals wij indertijd uitvoerig meldden, werd het zee dorp Terheyde onder Monster groot.endeels met den grond gelijk gemankt om daarna wederom te worden opgebouwd. Namens de woningibiouw vereeniging ^De Goede Woning" zullen onder architectuur van den heer D. Oosthoek (uit Den Haag) een 125- tal nieuwe woningen worden gebauwd. De •laagste inschrijver bij de gehouden aanbe steding was de firma Gebrs. v. Rooien te Wassenaar. Brandweer. De brandweer heeft proe ven genomen met het oppompen van water uit de onlangs op het Burcbtplein gemaak te brandputten. Deze proeven zijn goed go- slaagd, zooda/t voor het uitbreken van brand een groot deel van het do:,- kan worden bestreken. Aanbesteding. Door het gemeentebe stuur' werd Woensdagmorgen aanbesteed het, maken van een vaste brug over do Zijlwatering. Ingeschreven werd als volgt: C. J. Kiebert te Sassenheim 12990, Wed. H. van Driel. te Koudekerk aan den Rijn 'ƒ15300, J. Maat.en en C. Snoodijk te Voor burg 15900. J. Dubbeldam te Voorburg ƒ1 6500. N.V. tot aanneming van Bouw- en Grondwerken v.h. W. Visser en Zonen te Wassenaar 17500, N.V. Kon. Rotterd. Be- uon-Uzermaat schappij voorheen van Wa ning en Co. te Rotterdam 17730, Gebr. Oosterom te Warmond 19700, M. van den Elshout te 's-Gravenhage 19725. De gun ning werd aangehouden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer van Gla diolen blijft nog groot, niettegenstaande van de gewone soorten veel weg gaat voor lage prijzen. De prijs varieert van 0.20 tot 1.80. Het zijn alleen de extra soorten als lTmmaculee die de hooge prijzen op brengen. Statice 0.07 tot 0.10 per bos, Lilyputter 0.09 tot 0.12, Asters in ver schillende kleuren 0.500.75, Scabiosa 0.350.40, Centauria 0.15050, Dah lia's 0.50—3.10, Distels 0.34—0.38, Con- vili's 1.351.85, Stroobloemen 4—6, per 100 bos, Leeuwenbekken 46. SASSENHEIM. Afscheid van kapelaan van Gastele. De parochianen hebben gisteravond op hartelijke wijze afscheid genomen van ka pelaan van Gastele, die heden de gemeente heeft verlaten. De huldiging had plaats ia het K.S.A.-gebouw, dat tot in alle boeken met belangstellenden was gevuld. Achter de groene tafel hadden, behalve de scheidende kapelaan, plaats genomen de pastoor der parochie, het 3LS.A.-bestuur en de weleerw. heeren Th. Ruygrok en W. Westerhoven. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester en wethouder Bader. De voorzitter van de Iv.S.A., de heer A. Verkley, opende den avond. Spr. zag in de groote opkomst een bewijs, in hoe groote mate kaplaan v. Gastele zich hier in Sas sen lie im sympathie heeft verworven door zijn warme hart voor de sociale belangen zijn enthousiasme voor liturgie en kerk muziek en door zijn priesterlijk werk in dezo parochie. Daarna werd het woord gevoerd door den lieer Bissehops, oud-voorzitter van de K.S. A., die, na drie-en-half jaar met kapelaan van Gastele te hebben samengewerkt wist welk een steun het vereenigingsleven aan dezen kapelaan had gehad. Deze dag was reeds lang verwacht maar toch zooals steeds met aangelegenheden die men niet graag ziet nog onverwacht-s gekomen. Namens de twee-en-twintig vereenigingen ter plaatse bood spr. een enveloppe met in houd aan. Het geld doet minder ter zake, maar wij hopen, zeide spr., dat u in dit ge schenk onze waardeering zult zien voor uw stoer werken en de steun aan de vereeni- gingen werkelijk gegeven. De heer P. v. Niekerk dankte namens het zangkoor voor de goede samenwerking en voor al hetgeen de kapelaan voor de kerkzang had gedaan. De jongens van het koor hadden Martien Verhagen tot spreker uitverkoren, die in een deftige toespraak moest bekennen, dat zij het den kapelaan niet altijd gemakkelijk hadden gemaakt, maar al was het „Schorre Kikkertje" niet steeds volmaakt, de kapelaan had hen toch de liefde, voor de muziek bijgebracht. Hot befaamde koor „Het Schorre Kikker tje" nam daarop afscheid van zijn directeur met een „Adieu vaarwel!" onder leiding van Martien Verhagen als „waarnemend diri- gent". De heer A. v. d. Voort sprak zijn beste wenschen uit tot kapelaan van Gastele voor zijn „missiewerk aan de Zuiderzee Spr. zeide, dat de kapelaan als een vader en een beschermer deze kleine koorzan gers heeft geleid, die thans als weesjes wor den achtergelaten. Uit dankbaarheid heb ben zij hun spaarcentjes bijeengestort en namens hen bood spr. den kapelaan een gouden kelk aan. Spr. hoopte, dat de kape laan dit geschenk zou willen aanvaarden als eon aandenken aan de kinderen der paro chie en dat hij wanneer hij oud en grijs geworden met bevende hand deze kelk zal omklemmen, de kinderen van Sassenheim indachtig zal blijven. Vaartwel, beminde priester, besloot spr., en moge gij uw vruchtbaar werk voortzetten tot in lengte van dagen! De burgemeester, de heer Gouverneur, zeide dat dit geschenk, door gouden harten aangeboden, zeker niet het minst aange name zal zijn. Met kinderen om te gaan is het dankbaarste maar ook het moeilijkste werk. Maar deze priester was niet alleen een vriend van de kinderen, maar ook be mind bij alle rangen en standen. Als burge meester mag spr. verklaren, dat het ook voor de gemeente van groot belang is zulk een priester te bezitten. Bij de kelk bood spr. een oorkonde aan, door de Moeder van het St. Anna-gestioht op kunstzinnige wijze versierd en waarop alle zangertjes hun naam hadden geschreven. Spr. twijfelde er niet aan, of het zal kapelaan v. Gastele nu geheel onmogelijk zijn om S'heim te verge ten en ook S'heim zal hem niet vergeten. Kapelaan van Gastele nam hierop het woord om voor deze hartelijke huldiging te danken. Het ia niet alleen verre boven spr.'s verwachting, maar het heeft ook diep in zijn hart geslagen. Toen de benoeming kwam is het geheele hoofdstuk 19 Februari 1926 tot 16 Aug. 1929 spr. door den geest gegaan. In het bewegelijke Sassenheim ia veel sociaal te verrichten en spr. hoopt dat het sociale werk hier moge groeien en bloeien, volgens het beginsel van dc solida riteit, waarop de Bisschop zoo dikwijls heeft gewezen. De kapelaan bracht hartelijk dank voor het ideële geschenk, geschonken door reine jongensharten. Spr. dankt de heeren, die hieraan hebben medegewerkt, en die zulke hartelijke woorden tot hem hebben gericht. Het „Schorre Kikkertje" heeft altijd een groote plaats in zijn hart. ingenomen. Er is een spreuk, die zegt: wie goed zingt, bidt twee keer, en de kapelaan hoopte, dat daar om ook een dubbele zegen over zijn jongens zou afdalen. De pastoor sprak vervolgens den kape laan toe. Spr. zeide, dat de grootste opvoe ding in het leven voor den kapelaan ligt in de taak hem thans door den Bisschop opgelegd. Al is zijn promotie niet niet klank, zij is vol zaak. Wees een stoer priester, zei de de pastoor, maar vooral wees een zoon des gebeds, want de priester kan alleen een goed priester zijn, wanneer Christus in hem leeft. Spr. besloot met zijn beste wenschen uit te spreken voor den toekomstigen werk kring van kapelaan v. Gastele. Hierna werd door de vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen het woord gevoerd: de heer Kortekaas voor den Volks bond, de heer Liefferink als exploitant van het K.S.A.-gebouw, de heer N. Zwaan voor den Landarbeidersbond St. Deus Dedit, de heer A. v. d. Berk namens de Begrafenis- vèreeniging fft. Barbara, de heer Hoogen- straten namens „Eerbied in Gods Huis", de heer Velen voor de Tooneelvereeniging St. Pancratius, de heer Joh. van B eisen voor den L. T. B., mej. v. Haastert namens de Patronaatsjongens, dc heer H. Bader an- mens de Kiesvereeniging, de weleerw. heer Ruygrok als vriend, de heer L. Ph. Bis sehops namens de Hanze, mej. Nipper voor verschillende vereenigingen en ten slotte mevr. van Reisen-Vreeburg namens den Vrouwenbond. Kapelaan van Gastele beantwoordde de verschillende sprekers en bracht de ver eenigingen dank voor de vriendelijke woor den en het mooie geschenk. De Harmonie „St. \mbrosius" wisselde de rij van sprekers af met enkele goed ge slaagde nummers. Tot slot van dezen avond het was bij elven geworden kwamen al len persoonlijk van kapelaan van Gastele afscheid nemen. Aanrijding. Gistermorgen te even voor twaalf uur werd een wielrijder uit Voorburg, zekere Sch., aangereden bij de Klinkenbergerbrug door een auto uit Cas- tricum. De wielrijder liep een tamelijk diepe vleeschwond aan de linkerbovenarm op, welke in het St. Bernardusgesticht werd verbonden. VOORHOUT Muziek vereen. „St. Cecilia". Het eri- tisch verslag over de uitvoering van de R.K. Muziekvereen. „St. Cecilia", op het gehouden concours te Voorhout op 12 Mei j.l., luidde als volgt: „3e afd. Harmonie ver plicht nummer ..Les Liles Blancs" van Tilsfils. Deze vereeniging maakte een zeer goeden indruk; in alle rubrieken was men goed bestudeerd, en was het soms zeer goed. Er waren kleine tekortkomingen o.a. de Es-klarinet, was niet. mooi van stem ming, ook in de p.p. kon de stemming mooier geweest zijn. Ook het slotaccoord' was niet rein. Voor een 3e afd. was het hoogst verdienstelijk. Vrij nummer „L.Au- rore d'im beau jour" van Martin. Het be gin was een weinig angstig, maar men herstelde zich spoedig en men kon weer hooren de goede voordracht en muzikale opvatting. Bravo directeur, met een 3e afd. hebt u vrat goeds laten hooren". ALPHEN AAN DEN RIJN. Tuberculose-bestrijding. De opbrengst van de gisteren gehouden bloempjesdag ten bate van het t.b.s.-fonds van het cbr. nat. vakverbond „Draagt elkanders lasten" bedraagt 292. De post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn terugontvangen in clc le helft der maand Augustus. Brieven bin nenland: Mej. M. de Groot Haverzaklaan 11 Leiden (adres en afz. onbekend). J. Tiegelaar, 77a Sluiswachter Westeraven- sluis Groningen (niet afgehaald, afb. onbe kend. Briefkaarten binnenland: J. H. On- stenk, Monsterschcstraat 24, Den Haag (adres en afz. onbekend). K. C'. Koelman KaringpaklmisKh'. 84 Rotterdam (adres en afz. onbekend). Schipper Maatjes p.a Havenmeester. Alkmaar, (niet afgehaald, afz. onbekend). Briefkaarten buitenland: M. P. Sipkes, Pontresina( adres en afz. on bekend). Gevestigd: Adrina A. van Niekerk van Oegstgeest D Boekhout en gezin van Bodegraven E. Veldkamp van 01- debroek Trijntje Durieux echtgenoote van Ch. van der Spelt van Katwijk I. de Groodt van Amsterdam Gijsberta W. van der Linden van Rottex*dam Martina J. van der Linden van Rotterdam G. J. Weekhout van Zevenhuizen A. J. F. van den Bosch van Amersfoort. J. van Os van Overschie H. Buurman van 's-Gra venhage F. G. Hufnxan van Ede An na M. Goffin wed. van D. G. Nelemans van 's-Gravenhage. Vertrokken Elizabeth Xagtegaal naar -Gx-avenhage Maria L. de Graaff naar Katwijk Geertruida J. van der Bom, naar Laren Cornelia G. Louwers naar Hazerswoude J- J- M. Klomp naar V oorhout Dirkje van Otterloo naar Baarde rad eel T. C. Noorlander van Bar- woutswaarder A. van den Ent en gezin naar Hazprswoude W. S. Schouten naar Amsterdam C. Blijleven en gezin naar Leiderdorp H. J. Nehmelman naar Kamerik L. Riemersma naar Aösréndelffc Leidsche Schouwburg. Gistermiddag werd, onder leiding van den heer A. D. Vjjgh, wn.-voorzitter, een buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden tot verkiezing van een commis saris. Hiertoe werd gekozen de heer Mr. H. R. Goudsmit. De heer Goudsmit zal van den tegen- woordigen functionaris, den heer A. Goe- koop, het secretariaat overnemen. De voorzitter richtte zich vervolgens tot den heer Goekoop om dezen dank te zeg gen voor al hetgeen hij als secretaris in de 29 jaren, dat hij deze functie vervulde, in het belang van den Schouwburg heeft ge daan. Toen hij het secretariaat aanvaard de, werd de Schouwburg vrijwel uitsluitend 'bepaald door het Rotterdauxsch To one el- gezel schap, dat er jaarlijks 12 abonne- mentsvoorstellingen gaf; overigens kwam zeer sporadisch r.og een enkel tooxxeelge- zelschap den Schouwburg bespelen. Thans is de toestand geheel veranderd. Dank zij de ijverige bemoeiingen van den heer Goekoop, zijn relaties aangeknoopt met verschillende tooneelgezelschappen en wordt Leiden ook bezocht door opera- en operette-gezelschappen, waardoor met de Leidsche dilettanten gezelschappen, het aantal voorstellingen is gestegen tot ruim SO jaarlijks. Voorts werden op zijr. voorstel tal van verbeteringen in den Schouwburg aange bracht- De heer Goekoop was inderdaad de spil waarom de Schouwburg draaide; de secre taris had ziclx geheel ingewerkt in het be drijf, en heeft in dat lange tijdsverloop met do grootste toewijding en accuratesse zijn zeer omvangrijke taak vervxild, Het. bestuur stelt het op lioogexx prijs, 'lat de heer Goekoop nog eenigen tijd in het college zitting zal houden, waardoor het gelegexiheid heeft nog van de voor lichting van den gewezen secretaris te kunnen gebruik maken. Het adres van den nieuwen secretaris is Rijnsburgerweg 94. Order Alva's bewind. De directie van het Trianon-theater heeft er de goede gewoonte van gemaakt om ieder jaar den dag der opening van het ■theater aan de Bxeestraat te herdenken. Zoo is het vandaag de tweede heixlen- kingsdag en het behoeft eigenlijk niet ge zegd, dat er weer een prima programma is samengesteld, waarvan de hoofdfilm ge titeld is: „Onder Alva's bewind", een Nc- derlandsche film dus, hoewel zij in Axne- rika vervaardigd is. Oorspronkelijk als ge luidfilm geproduceex-d moeten wij ons hier tevreden stellen met het orkestwerk, maar dat is ditmaal versterkt en dus mogen we er wel iets goeds van verwachten. In de film wordexx de hoofdrollen op schitterende wijze vertolkt door Ronald Colma, als Rijckert, zoon van den burgeixxeester van Gent. waar het verhaal zich afspeelt, Vii- ma Ranky ajs de nicht van Alva en Xoah Berry als Alva. Behalve voor genoodigden is hel theater hedenavond ook voor het publiek geopend voor zoover er plaats- rxximte is. Dr. C. G. F. H. Bayer. Dr. C. G. F. H. Bayer, benoemd tot conservator bij 's Rijks Museum van Na tuurlijke Historie alhier, heeft in 1921 op ruim 30-jarigen leeftijd liier ter stede zijn studie in de plant- en dierkunde aange vangen. Op 28 Juni 1929 is hij aldaar ge promoveerd tot doctor in de wis- en na tuurkunde op een proefschrift over de Bio logie van Pseudococcus Adonidum. Spe ciaal legt hij zich toe op de morphologie en systematiek der dieren. Op het oogen- blik is de heer Bayer als assistent werk zaam bij het Zoölogisch Laboratorium al hier. Dr. I. M. van der Vlerk. Dr. I. M. van der Vlerk, benoemd tot Conservator bij de Geologie alhier, legde in 1918 te Groningen het candidaats-exa- men af en in 1920 aldaar het doctoraal examen in de geologie. Na van 1918 tot Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwe>*7> Burgemeester en Wetl^i/jcrs van Leide brengen ter algeraeen/^ejinis. dat do< hen aan Gebrs. C. J. en P.^an rJg#-Loo rechtverkrijgenden vergun in|g^f!< ver J eet tot hel. uitbreiden van ch^waschin rich tic in het perceel Haai-lemilTërweg No. 32. dastrar.1 bekend Gemeente Leiden, Sect K. No. 3699. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst d< apotheken wordt van Maandag 12 to en met Zondag 18 A ugustii waargenomen door de apothekexx van heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 11 telefoon 502, en D. J. v. D r i e s u m, Mai 76, tel. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. tfiseEiBVE^spikt 1 1920 in Bazel gestudeerd te hebben, bi kleedde hij van 1920 tot 1921 de betrel king van leeraar in de biologie aan de H.B.S. te Schiedam en promoveex-de 1922 aan de universiteit alhier op proefschrift getiteld „Studiën over numi xiidae en alveoinidae, haar voorkomen Soembawa en haar beteekenis voor de g ologie van Oost-Azië en Australië". Vj Juli 1922 tot Februaxi 1928 was hij in Ne; Indië werkzaam als tijdelijk geoloog den Dienet van deix Mijnbouw. Handelsregister K. van K. Wijziging: J. van Zijp, Leiden, Haarlei mere tra at 299, Muziekhandel. Overl. E.: van Zijp, Leiden d.d. 4 Aug. 1929. TS5". E Wed. M. van Zijp-Roe-laxxdse. Wijz. ha delsn. thans: Wed. J. van Zijp. De Nede landsche Bank (F.), Alphen a. d. Rijn, Vl helminasti-aat 18. Hoofdz.: Anxsterdai N. Beh.: W. Piek, Alphen a. d. Rijn. Langeveld, Leiden, Haarlemmerstraat IS sigarenmagazijn. Wegens opheffing v handelszaak Haarlemmerstraat 180, is lu filiaal Haarlemmerstraat 187, hoofdzaa gewordexx. G. A. Schoon wat ex* (F.), Leidt Mare 94. Hoofdz.: Leiden, Haarlemme straat- 185, Sigaren en si ga ret ten w inkt Uittr. Beh. Fil.: Mevr. J. J. Sclxoonwatfl La Porte, Leiden. Het filiaal Lange Mat 94 is met. ingang van 1 April 1929 overgi gaan aan Mevr. J. J. Schoonwater-La Porti Leiden. Majoor M. F. J. Phaff, van het 4e rta infanterie en toegevoegd aan den inspel teur der burgerwachten te 's-Gravenhagi wordt 1 November eervol van die functj ontheven en keert naar zijn korps alhij terug. Bij Koninklijk besluit van 12 dezer i: delijk benoemd tot leeraar aan de. Rijb hoogereburgerschool te Warffum de het J. Verhoeven, alhier. Tot directrice van de R. K. Ixxdustri en Huishoudschool te Utrecht is benoen mej. E. M. M. van Munster, leerares at de R. K. Vakschool voor meisjes alhi' lid der examen-commissie N. O. voor va ken N VIII, koken en voedingsleer. Voor het examen hoofdactc is geslaar mej. H. W. Smit, alhier. Voor het examen Dixitseh L. O. slaagd de heer C. Kooien, alhier. Mej. J. Meijer is met ingang van 1 Set tember a.s. beixoemcl tot onderwijzen aan de school der Oisterwijksche Schot vereeniging te Oisterwijk. Te Den Haag slaagden voor het exaffii costumière de dames N. v. d. Dop, G. Jos horst, M. v. Duuren, O. v. Steenwijk, Luyk en J. Drost, allen alhier. Voor het. examen hoofdakte is te 's-G' venliage geslaagd de heer P. J. M. Hod onderwijzer aan de R-K. School, Rapt penburg. alhier. Voor he* examen Nijverheidsonder» akte Nk is te 'e-Gravenhage geslaagd heer C. F. L. Kraaneveld. alhier.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2