UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN GOLF. De Noordwijksche golfweek. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche golfweek van de Noordwijksche Golfclub worden gehouden van Zondag 1 tot en met Zondag 8 September. Het programma luidt als volgt: Zondag, 1 Sept.: Om den Palace-hotel- wisselbeker, wedstrijd voor heeren, handi cap matchplay .18 holes. Winnaar 1928: de heer H. Kessler. lag, 2< Sept.: Om de Mrs. Oremers Ladies Cup, open voo/ dames met handi cap boven 18. Matchplay 18 holes. Winna res 192S: mrs. Elmer Prather. Dinsdag, 3 Sept.Eclectic Medalplay voor dames en heeren. Woensdag, 4 Sept.: Om den W. F. van Heukelom-beker. voor dames. Handicap matchplay 18 holes. Winnares 1928: mevr. Sommerhoff. Donderdag, 5 Sept.: Approach and Put ting. Vrijdag, 6 Sept.: Om den jhr. C. Snouck Hurgronje-beker, open voor dames, handi cap medalplay 18 holes. Winnares 1928: jonkvr. N. van Limburg Stirum. Zaterdag, 7 Sept.: Foursomes Vlaggen- wedstrijd voor dames en heeren. Zondag, 8 Sept.: Om de British Ameri can Challenge Cup, voor dames en heeren. Jfedalplay (handicap max. 20), 18 holes. Deze beker werd verleden jaar gewonnen door den heer H. Ivessler. Door den heer E. Cremers, voorzitter van de Noordwijk sche Golfclub, is voor dezen wedstrijd een extra-prijs uitgeloofd voor de beste scratch- score. Om het Nationaal Kampioenschap van Nederland. Zondag werd op de links ran de Haag- sche Golfclub een wedstrijd gehouden om den titel van Nationaal Kampioen van Nederland. Deelnemers varen 11 profes sionals der verschillende Golfclubs en 13 amateursleden dier clubs met c-en handi cap van hoogstens 10. Gespeeld werd 36 Holes Medalplay. Door den voorzitter van hot Neder,kmdsch Golf- comité jhr. rar. A. H. Snouck Hurgronje, •oor dezen wedstrijd een, fraai en, zilve ren wisselbeker uitgeloofd, terwijl door ge noemd comité voor de professionals boven dien eenige geldprijzen beschikbaar ge itel d waren. In de eerste ronde van 10 holes waren de beste scores: A. van Dijk (Pro Utrechtsche G.C.) 77 D. Oost er veer (Pro Haagsche G.C.) 7S D. Monk (Pro Hilversumsche G.C.) 79 J. T. Patterson, lid der Haagsche G.C. 79 G. M. del Court van Krimpen, id. SO J. Oosterveer (Pro Bredasche G.C.) 80 De beste uitkomsten in de tweede ronde •^behaalden: Del Court van Krimpen en D. Ooster veer, beiden 74. Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen (lid tert Hilversumsche G.C.) 76. De einduitslag van dezen wedstrijd wa-s iu dus Kampioen: D. Oosterveer (Pro Haag- e sche G.C.) met 152. G. M. del Court van Krimpen, lid i Haagsche, G.C., met 154. A. van Dijk, Pro Utrechtsche G.C., met, 136. 4e. Jhr. A. Calkoen van Limmen met 139 5e. B. C. S. Stevenson, met 160. 6e. J. Oosterveer (Pro Bredasche G.C.) e4met 161. 7e. H. Lambert (Pro Haagsche G.C.) en D. Monk (Pro Hilversumsche G.C.) beiden met 164. Jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, voor zitter van het Ned. Golf-comité en voorzit ter der Haagsche G.C.. reikte ra afloop miilvan ^en wedstTijd den door hem geschon- kpn ^eker en geldprijzen aan de pro fessionals uit. ling de die die wil chij ziel SCHIETEN. Wedstrijden te Alphen aan den Rijn. De uitslag van den schietwedstrijd met scherp om den zilveren B. V. L. Beker te Alphen a. d. Rijn luidt als-volgt: 1. Burgerwacht Alphen 223 punten; 2. Burgerwacht Rotterdam 218-43-40 pnt.; 3. Burgerwacht Rijswijk 215 pnt.; 4. Burger wacht Leiden 206-37 pnt.; 5. Burgerwacht Voorschoten 206-36 punten. Hoogste korps- schutter A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 48 punten. Vrije baan: 1. J. C. Jansen Rotterdam -28, 26; 2. R. van Mulligen Voorschoten 84-2S, 25; 3. G. Bergshoeff Alphen a. d. Rijn 84-27.22: 4. P. Hoogendijk A'lphen a. d. Rijn 83-27, 26; 5. J. Hoos Rotterdam 82-26, 26; 6. J. Noomen Sr. Rotterdam 82-26, 25; 7. B. H. van Wijk Rotterdam 82-26, 22; 8. W. Alphenaar Leiden 82-26, 21; 9. C. v. Egmond Voorschoten 82-25, 25. Personeel. 39 deelnemers: 1. N. C. A. v. d. Linden Alphen a. d. Rijn 50 punten; 2. A. C. Mijs Alphen 48 pnt.; 3. J. Allewijn Rotterdam 47-47; 4. W. Alphenaar Leiden 47-45; 5. P. A. Kortekaas Rijswijk 46-47; 6. J. v. Egmond Voorschoten 46-47; 7. C. v. atii Egmond Voorschoten 46-31. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdag 24 Augustus a.s. des namiddags 8 uur. SCHAKEN. Om het wereldkampioenschap. De match om het wereldkampioenschap tussc'nen den houder van den titel Aljechin en Bogoijubow zal den 5den September te Wiesbaden aanvangen. Wekelijks worden 6 partijen gespeeld, ai van 2 tot 7 uur. Den 21sten September wordt de match onderbroken, daar Aljechin den Frauschen Schaakbond op het congres van den We- ■nB reldschaakbond te Venetië zal vertegen woordigen. Nadat de eerste 8 partijen te Wiesbaden zullen gespeeld zijn, komt Heidelbe-rg voor •Ie volgende 3 partijen aan de beurt. De 12e tot en met de 17e partij worden in ons 'and gespeeld. De 18e tot, en met de 23e ee! te Berlijn. De laatste partijen weder in Overwinnaar is degene die uit 30 par ijen minstens 15 1/2 pnt. gehaald heeft, waarbij echter 6 gewonnen partijen moeten Z]jn. Heeft een der spelers na 30 partijen punten dan zijn tegenstander, doch §«en 6 partijen gewonnen, dan zal de match als onbeslist worden afgebroken en houdt Aljechin. den titel. Kagan's Neueste Schachnachrichten, waaraan wij bovenstaande bijzonderheden ontleenen, vermeldt nog dat Aljechin onge acht den uitslag, een honorarium van 6000 dollars plus vergoeding van alle reis- en verblijfkosten heeft bedongen. Het tournooi te Karlsbad. Zondag werd de tiende ronde gespeeld. De uitslagen luiden: Vidmar remise met Rubinstein. Spiel- mann wint van Thomas. Maroczy remise met Tartakower. De uitslagen van de afgebroken partijen van de tiende ronde luiden: Gilg remise met Canal. Colle verliest van Bogoljoebof. Saemisch remise met Yates. Marchall wint van Menchik. Griin- feld wint van Becker. Mattison remise met E u w e. Capablanca wint van Trey- bal. Johner verliest van Niemzowit-sj. DAMMEN. Om het wereldkampioenschap. Een eigenaardig geval. Bij het bestuur van den Ned e r land's ch en Dambond is een schrijven ingekomen van den kampioen van' Nederland A. IC. W. Damme, waarin hij kennis geeft, dat hij den wereldkampioen B. Springer uitdaagt voor een wedstrijd om den titel, Ook de kampioen van Frankrijk richtte een uitdaging tot den wereldkampioen. In de bepalingen van het laatste tour nooi om het wereldkampioenschap, Novem ber 1928 te Amsterdam gehouden, is een clausule opgenomen, dat dfegene der deel nemers, die de 2e plaats in dat tournooi innam, zijn land voorrang bij eventueels uitdagingen aan den wereldkampioen ver leende. Nu is de 2e plaats bezet met gelijk aantal punten door een Hollander en een Franschman, zoodat bovenstaande bepa ling eerst uitvoerbaar is, wanneer de beide 2e aankomenden een match zouden spelen. De winnaar daarvan zou dan zijn land recht van voorrang geven. Beide spe lers Herm. de Jongh (Holland) en Dr. A. Molimard (Fr.) hebben echter geen zin de kastanjes uit het vuur te halen voor een ander. Het bestuur van den Nederlandschen Dambond stelde dan ook voor een tour nooi te organiseer on; waaraan zouden deelnemen Springer, wereldkampioen, Ma- rins Fabre, kampioen van Frankrijk, A. K. W. Damme, kampioen van Holland, Dr. A. Molimard te Am'oaret en Herm. de Jongh. Dit zou alle moeilijkheden ondervangen. - Hierop heeft het bondsbestuur van Fransche zijde nog geen antwoord gege ven, echter werd van die zijde wel goed keuring verzocht voor den tweekamp Springer-Fabre. In verband met bovenstaande uitdaging van onzen nationalen kampioen spreekt het vanzelf, dat het bestuur van den Ne- landschen Dambond zijne goedkeuring aan den tweekamp niet zal kunnen verleenen. Beide kampioenen hebben evenveel rech ten, waarom het honds-bestuur zich ten slotte ook zal neerleggen bij een drie kamp SpringerFabreDamme, maar de voor keur geeft aan een meer bezet tournooi. „Msbd." KATWIJK AAN ZEE. Aan de gevolgen overleden. De 56-ja- rige A. Ouwehand, echtgenoot© van C. de M.. die een paar dagen geleden van den zolder van haar woning alhier is gevallen, is aan de daarbij bekomen verwondingen gisteren overleden. N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Na met goed gevolg afge legd examen voor de Ned'erlandsche Mo de-Vakschool-ver eeniging op 8 Augustus j.l. is het diploma als costumier e uitgereikt aan de dames Mien v. d. Berg, Mietje Hoogeveen, Maria v. Noort, Corrie van Leeuwen en Nelley Vioen. Deze dames waren leerlingen aan de naai-cursus van de Zusters Dominicanessen alhier. Afscheid. Zondagmiddag had in het repetitielokaal van de Harmonie .,St.- Jeanne d'Arc" een spoedvergadéring plaats van de tooneelve-reeniging Oefe ning Baart Kunst". Deze was belegd met het doel afscheid te nemen van den schei denden regisseur, den heer A. J. Wijnekus. De voorzitter, de heer P. Koelewijn, bracht in hartelijke woorden dank aan den heer Wijnekus voor alles wat door hem ge durende een vijftal jaren voor O. B. K. was gedaan en bood hem namens de ver- eeniging in samenwerking met de B.-K. Spaarkas, waarvan de heer W. jarenlang voorziter was, een mooi huishoudelijk ca deau aan. De geestelijk adviseur, kapelaan J. v. Stralen, sloot zich volkomen bij de woorden van den voorziter aan en hoopte, dat het den heer W. in z'n nieuwe woon plaats Breda wel mocht gaan. De heer W. dankte zichtbaar bewogen voor de ontvangen blijken van vriend schap en sprak de beste wenschen uit voor de toekomst der tooneelvereeniging. Hij hoopte dat zijn lessen vrucht mochten dragen, in de volgende uitvoeringen niet alleen, maar vooral in de meerdere ont wikkeling van de leden zelf. Nadat nog ©enigen tijd in gezellig samenzijn was door gebracht nam elk lid personlijk hartelijk afscheid van den vertrekkehden regisseur en werden nog vele wenschen en beloften voor de toekomst gedaan. Het huis van den heer W. in het gastvrije Brabant zou steeds voor allen open staan. „St. Jeanne d'Arc", Uit het door de Harmonie ontvangen critisch verslag van het concours te Voorhout nemen wij het volgende: „le afd. Harmonie St. Jeanne d'Arc, Noordwijkerhout. Verplicht num mer: „Vesper" van J. Martin. De breede inzet muntte uit door beschaafd spelen en juiste opvatting, waardoor een gunstige verwachting opgewekt werd. De opvatting zeer goed. vooral het rythme. Passage- werk zeer verdienstelijk. De trombone was niet gelukkig. Vrij nummer: Begin kon breeder opge vat uitgevoerd zijn; stemming even in ge vaar, verder hoe langer hoe betgr. Het slot was kraniij. Bravo directeur 1 le prijs met 332 punten." Hieruit blijkt dus wel, dat onze vereeni- ging onder de bekwame leiding van direc teur C. de Haan op dit concours een zeer goed figuur maakte. Woningbouw. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Fi nanciën is aan deze gemeente, in verband met. den bouw van 12 arbeiderswoningen uit 's Rijks kas een voorschot toegekend: een grondvoorschot ad f 4000, een bouw- voorschot ad f 31.000 en voorts een jaar! bijdrage tot een max. van f 150 op de expl. van 6 woningen. Ongeluk bij het vliegeren. Zondagmid dag waren Henk v. Derzen en Jaap v. d. Khigt aan 't spelen met een vlieger in het duin achter de Havenstraat. Plotseling dook de vlieger en trof Jaap v. d. K. pre cies onder het oog. zoodat een hevig bloe dende. scheur-wond ontstond en ook oog geraakt werd. Door dr. Wösten werd over brenging naar Leiden geboden. Daar werd de wond gezuiverd en gehecht. Het oog was gekwetst, het gezicht echter zal hij behouden. Geboren: Johannes Beinier z. van Johannes van Elk en van Marie Hoogka mer. Anton Bastiaan z. van Johannes van Dijk en van Paulina S ij bran din a Uijter- linde. Willem z. van Reinier Koopman en van Pietje van der Heiden. Johannes Adrianus z. van Johannes Karei Berkhout en van Cornelia Hoogendoorn. Corne lls Maria z. van Cornelis Johannes Duijn- dam en van Johanna va. der Meij. Griet je d. van Roelof Kok en van Grietje Prun- tel. Antonius Petrus z. van Johannes Cornelis Looijestein en van Alida van den Berg. Ondertrouwd: Jacobus Josephus Taskin te Noord-wijk en Maria Helena Duivenvoorde alhier. Overleden: Dorothée Constance Ar noldina Weehuizen, eclitg. F. C. Wieder 40 j. te Noord wijle. Helena Steenvoorden, echtg. H. Warmerdam 44 j. alhiei, Wilhel mus Hendrikus Beterink 61 j. te Schie dam. Jacob Lourier, wed. N. Lokum 75 j. te Gouda. Cornelis Maria Duijndam, 3 dagen, alhier. NIEUW-VENNEP. Personsiia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer H. N. de Nie, al hier. VOORSCHOTEN. Jubileumtentoonstelling. De alhier in voorbereiding zijnde tentoonstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Kon. Wilhelminavcreeniging. zal be kend staan onder den naam: „VO-JU-TO" als verkorting van „Yoorschotens Jubileum Tentoonstelling". Binnenkort zal een uitgebreide feestwij zer verschijnen onder redactie van den heer R. van der End'e, waarin zooveel mo gelijk alles zal worden opgenomen wat op de tentoonstelling en de meer dan ge wone feestelijkheden betrekking heeft. Het ligt. voor de hand dat inzenders in de verschillende rubrieken, in het bijzon der die voor groenten, fruit en bloemen, en die voor „Zuivel" goed doen met hun opgaven zoo spoedig mogelijk ter kennis te brengen van de in de vraagprogramma's opgegeven personen opdat opnamen van hun inzending in den feestwijzer mogelijk zij. Inzenders voor de rubriek „Zuivel" heb ben, naar het. bestuur ter oore kwam, ge meend dat de datums, in het vraagpro gramma opgegeven voor rundvee, schapen en varkens ook zouden gelden voor hunne inzending. Daarom wordt nog gelegenheid gegeven om op 16 Augustus aan te geven. Men leze de advertentie in dit nummer. VOORHOUT. Kapelaansbenoeming. De weleerw. heer A. Kramer, kapelaan van onze parochie, is benoemd tot kape laan te Leiden, parochie van den H. Pe trus. In zijn plaats is tot kapelaan alhier benoemd de weleerw. heer J. Rijk, die ka pelaan was te Honselersdijk en priester gewijd is in J922. Geboren: Johannes Cornelis, z. van W. van der Pleeg en J. II. van der Meij. Maria Johanna, d. van J. Hermans en J. van Schooten. Adrianus Antonius, z. van J. van Doorn en M. Burgmeijer. Overleden: J. Vink 61 j„ echtgenoote van C. van der Berg. Gevestigd: C. M. Ruiter van Naald wijk. J. van der Bent en gezin van Sas- senheima E. P. Spierenburg van Hazers- woude. D. F. van Benten van Wagenin- gen. P. N. Wijte van Edam. J. C. de Wilde van Heerlen. J. J. H. Klomp en gezin van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: G. A. P. Spaan naar Amsterdam. J. Feenstra- naar Warmond. H. Alsem naar 's Gravenhage. F. J. A. Holdrinet naar Oosterhout. J. P. N. Kastens naar Diemen J. E. Meijman naar Amsterdam. J. de Winter naar Rot terdam. B. Wouda naar Amsterdam. J. Feldbrug naar Amsterdam. C. F. J. Looijenstein naar Wassenaar. W. A. Hompe naar Arasterdam. A. A. J. van Winden naar Voorburg. J. B. W. en W. H. Paddenburg naar Venlo. A. H. B. Ja cobs naar Helder. J. P. Slootweg naar Rotterdam. W. J. M. van Beieren naar Rotterdam. F. Ph. N. Beerasterboer naar Alkmaar. L. G. van Galen naar Enkhui zen. J. Huitema naar Bolsward. H. J. J. Schep naar Amsterdam. F. A. S. Trommelen naar Zevenbergen. C. N. Mathijsen naar Wormerveer.' A. J. M. Verhaar naar 's Hertogenbosch. O. Th. van den Bosch naar Nieuwkoop. A. B. M. Keve naar Amsterdam. J. L. van Schie naar Voorburg. J. W. N. van Heel naar Leiden. W. G. M. van Slobbe naar Schie dam. L. N. M. Steijger naar Leiden. A. J. E. M. Roode naar den Haag. A. J. M. Beijsens naar Roosendaal. WASSENAAR. Jubileum Pastoor Meijsing. Op het feest van -O. L. Vrouw Hemel vaart, 15 Augustus a.s., viert de pastoor van de parochie „De Goede Herder", de Zeereerw Heer Oh. N. J. Meijsing, zijn zil veren priesterfeest. Pastoor Meijsing zal het op dien dag wel niet aan belangstel ling ontbreken. Want hoewel zijn herder lijke arbeid zich uitstrekt over het zuide lijk deel onzer gemeente, is hij toch in de parochie van St. Willibrordus geen onbe kende. In Januari 1923 werd Zijncerw. in deze gemeentp iris kapelaan aangesteld en ofschoon hij hier slechts kort arbeidde, wist hij toch de parochianen tot zich re trekken. In hetzelfde jaar nog belastte Z. D. H. de Bisschop hem met de oprichting van een nieuwe paroclvie in oud-Wasse naar. Wat al moeiten en zorgen, wat een hoofdbreken dit hem heeft gekost, is aan alle Wassenaardors bekend. Onverdroten on in alle stilte haeft hij echter voortgc- werkt en al moge de toestand zijner paro chie thans nog niet ideaal zijn, er is voor uitgang te bespeuren en het zal niet zoo heel lang duren, of „de Goede Herder" heeft zijn eigen kerk. Dat het laatste, de stichting van een kerk, Gode waardig, thans een der eerste hartewensehen van Zijn eer w. is. moge blijken uit het feit, dat de Pastoor zijn parochianen heeft verzocht zich van elke feestviering te zijner eere te onthouden, inaar, wanneer men het voornemen heeft of had een geschenk aan te bieden, zulks te doen aan het fonds der kerk, opdat spoedig met den bouw kan worden begonnen. Moge deze wensch van den beminden Herder op 15 Augustus in vervulling gaan. Hieronder volgen nog enkele bijzonder heden omtrent den jubilaris. Charles Nicolaas Johanne-s Meijsing werd geboren te Leiden op 2 Februari 18S1 Hij bezocht de seminarie van ons bisdom en werd in 1904 Priester gewijd. Hij was achtereenvolgens Kapelaan te Assendelft, Amsterdam (St. Bonifacius) en Rotterdam (St. Barbara) en kwam in Januari 1923 voor enkele maanden als Kapelaan alhier (St. Willibrordus). Spoedig daarna ontving hij opdracht tot stichting eener nieuwe pa rochie. Behalve Pastoor van de Goede Herder is de Zeereerw. heer Meijsing secretaris van het St. Bernulphusgilde, lid van het Dioc. Comité der St. Gregoriusvereeniging, lid van de Dior. Lit. Commissie, lid van de Bisschoppelijke Commissie van O. L. Vrouw ter Nood van Heilo, lid van de Plaatse! Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Donderdag a.s zal de plechtige Hoogmis te 9 uur door den jubilaris worden opge dragen. Tevoren zal op de plaats, waarop het altaar in de tc bouwen kerk zal wor den opgericht, een kruis worden geplaatst. Des middags tusschen 2 en 4.30 uur wor den belangstellenden de gelegenheid ge boden de maquette van de ontworpen kerk te bezichtigen. Twee gouden bruiloften. Morgen ho pen de echtelieden J. van Biezen en A. M. Blok, en Th. van der Kley on P. C. de Bruin, den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaren in den echt werden verbon den. Beide paren zijn alhier op 14 Augustus 1S79 gehuwd. Omvergereden. Gistermiddag heeft de bestuurder van de auto H53762 een der lindeboompjes, geplaatst langs de Kerk straat, door midden gereden. Lijk aangespoeld. Op het strand onder deze gemeente is aangespoeld het lijk van G. T. uit. Krimpen a.d. IJsse! ZEVENHOVEN. Kerktelefoon. In de Geref. Kerk al hier wordt een kerktelefoon aangebracht voor hardhoorenden. Uitgesproken: E. Njio, medisch student. Leiden, Cur. Mr. J. Muller, Den Haag, Bentinckstr. 139. LOOS DUINEN, 12 Aug. Groentenvei- ling. Bloemkool le s. f3.4011.30, 2e s. f 11.40, rijenkomkommers le s. f 8.70 1-2.80, 2e s. f 2.606.30, gele komkommers le s. f4.907.70, witte komkommers le s. f 5.707.80, perziken le s. f 1323, per 100 stuks; grpote meloenen ^958 c. per stuk; stokprincessen f 1825, stamprincessen f 2329, per 100 K.G.; tomaten A f 15 17.50, dito B f 13—16.30, dit© C f 14—17.50, dito CC f 8.2030.S0, dito bonken f 8.60 11.50, per 50 kilogram: druiven le s. 8490 ct. per kilogram. VEUR, 12 Aug. Groentenveiling. Eilg komkommers le s. f 11.10, 2e s. f 5.60, 3e s. f2.10, stek f 0.10. Gele komkommers le s. f 12.20, -2e s. f7. 3e s. f3.70, stek f 0.10. Kropsla le s. f 1.40, 2e s. f 0.50. Bloemkool le s. f 16.80, 2e s. f 6.90. Tomaten (mid.) f 16.80, gr. ronde f 16.60, 2c s f 16.70, 3e s. f 12.40, bonken f 8, rijp f 10. Andijvie f 1.80, Spinazie f24.10, Postelein f8.40. Rabarber f 3, Snijboonen f 28, Spercieboonen f 24. ALPHEN AAN DEN RIJN, 12 Aug. Groentenveiling. Heerenboonen f 13 15.30, Postelein f 6.209, Aardappelen f 4 4.50, Peren (Oomsk.) f 2125.10. Peen f 6.50 7.10, Kroten f 3.403.50, Andijvie f 2.10 Kropsla le s. f 1.903, Bloemkool le s. f 12.7018.20, id. 2e s. f 35, Meloenen f 37 47. Bessen (Bood) f 1013, id. (zwart) f21. Kruisbessen f 1011. TER AAR, 12 Aug. Veiling „Tuindersbe- lang)). Snijboonen f 0.802.35, stek f 0.05 0.30, Princesseboonen f 1.902.10. fijn f7.50 fijnbasterd f 2.703.50, basterd f 1.702.20 grof f 11.15, Knorrels f 0.85. Thabor, 6 Aug. 1929. Voor 't Kruis. Daar hangt Ge'aan 't kruis in schoone eenzaamheid Gods liefste zoon met wijd gespreide armen en droef gelaat ontbloot van menschelijkheid doch in uw zoete oogen groot erbarmen Zoo hebt G'aan God uw gansche zelf gegeven, Zoo leedt G 'uw pijnen aan het smartvol kruis, Om ons te geven 't eeuwig schoone leven, Om ons te voeren in Uw Hemelhuis O Jezus lief! Uw offer zij geprezen Wij knielen voor Uw kruishout dieper neer, Aanvaard ons offer nuvoorgoed zijn wij genezen. Hier hebt. Gij onze ziel en lichaam Heer! RIE BATENBURG. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. COEN (thuisr.) arr. 12 Aug. te Suez. JOH AN DE WITT (uifcr.) vertr. 10 Aug. van Colombo. KONINGIN DER NEDERLANDEN arr. 11 Aug. van Batavia te A'dara. MANOERAN (thuisr.) arr. 10 Aug. te Bristol. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 11 Aug. Gibraltar. ROTTI 11 Aug. van A'dam n. Java. arr. 12 Aug. te Antwerpen. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND (uit.r.) pass. 10 Aug. Ma dera. FLANDRIA (uitr.) vertr. 11 Aug. van Leixoes. GAASTERLAND arr. 12 Aug. van Bue nos Ayres te Amsterdam. MONTFERLAND (uitr.) arr. 11 Aug. te Rio Grande. WATERLAND (thuisr.) vertr. 10 Aug. v. Las Palmas. ZEELANDIA (thuisr.) vertr. 11 Aug. van 7,as Palmas. HOLLAND-AFRIKA LIJN. GRIJPSKERK vertr. 12 Aug. v. R'darn naar Hamburg. JAGERSFONTEIN (uitr.) vertr. 10 Aug. van Port- Said. NIEUWKERK (thuisr.) vertr. 9 Aug. v. Kaapstad. RIJPEKKERK (thuisr.) arr. 10 Aug. te Kilindini. SPRINGFONTEIN vertr. 10 Aug. v. Mozambique n. Mikindari. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, Pacifick.-R'dam, arr. 11 Aug. te Liverpool. EDAM, R'dam-N. Orleans, pass. 11 Aug. Ouessan't. MAASDAM, N. Orleans-R'dam, vertr. 10 Aug. van Las Palmas. NA'RENTA, R'dam-Vanc., arr. 10 Aug. te San Francisco. NEBRASKA, Vanc.-R'dam, arr. 9 Aug. te Portland (Ore). NOORDERDIJK, Antw.-Pacifick.. arr. 11 Aug. te Colon. STATENDAM arr. 11 Aug. van New York 1e R'dam. VOLENDAM arr. 10 Aug. van R'dam te New York. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK (uitr.) pass. 11 Aug. Fi- nisterre. ABBEKERK (thuisr.) pass. 12 Aug. Penn. ALCHIBA (thuisr.) arr. 10 Aug. te Lon den. ARENDSKERK (uitr.) arr. 12 Aug. te Sydney. HOLLAND—BR ITSCH-INDIZ-L1JN BOVENKERK (uifcr.) arr. 10 Aug. te Genua. KOUDEKERK (uitr.) pass. 11 Aug. Dun- geness. .STREEFKERK (thuisr.) pass. 12 Aug. Perim. IJSELKERK (uitr.) vertr. 12 Aug. van Antwerpen. SCHIEKERK (thuisr.) vertr. 10 Aug. v. Antwerpen. HOLLAND—0 0STAZIE-LIJN. GEMMA (uitr.) arr. 11 Aug. te Genua. OLDEKERK (uitr.) vertr. 1 Aug. van Penang. ZOSMA arr. 11 Aug. van R'dam te Ham burg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR (uitr.) arr. 10 Aug. te Belawan. INSULIXDE (thuisr.) arr. 10 Aug. nam. 5 uur te Marseille. KOTA RADJA (uitr.) pass. 10 Aug. Point de Galle. MED AN (thuisr.) pass. 11 Aug. Finisfcerre MENADO (thuisr.) pass. 10 Aug. Sagres. PALEMBANG (thuisr.) vertr. 10 Aug. v. Port Said. SITOEBONDO (uitr.) arr. 12 Aug: tc Genua. SLAMAT (uitr.) pass. 10 Aug. Perira. TAMBORA (uitr.) pass. 11 Aug. Fini- sterre. TERNATE (uitr.) vertr. 12 Aug. van Bremen. TEXEL (uitr.) arr. 11 Aug. te Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN- ALCYONE (thuisr.) vertr. 10 Aug. van Rio Janeiro. ALHENA arr. 11 Aug. v. R'dam te Ham burg. ALPHERAT arr. 11 Aug. Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN HELENUS vertr. 10 Aug. van A'dam n. Liverpool. PERSEUS arr. 11 Aug. v. Wladiwostock, v. Londen, te R'dam. TANTALUS. Batavia-A'dam, arr. 10 Aug. te Londen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7