t AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de viertien dagen. Brieven, vragen en me- dedeelingen te richten aan Mejuffrouw JO YAN DER LAAN, Rijnsburgerweg 20. Bestuur van de afdeeling Leiden R. K. Dioc. Vrouwenbond: Presidente: Mevrouw J. MANDERSVERMEULEN, Oegstgeesterlaan 12. Yice-PresidenteMejuffrouw JO VAN DER LAAN, Rijns'burg cv weg 20. Secretaresse: Mejuffrouw H. VAN DER MEER, Nassaulaan 54, Öegstgeesfc. 2e secretaresse: Mevrouw C. CREIJGHTONLEAUTAUD, Rijnsburgerweg 149. Penningmeesteresse: Mevrouw J. WITTEHESOELS, Hoogewoerd 179. Mevrouw A. AN DER HAKTBOOTSMA, Pieterskerkgrachfc 8. Mevrouw GETSESTAPHORST, Hoef straat, 3. Mevrouw MELIEFTERSMETTEN, 3 Octoberstraat 23a. Mevrouw J. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS, Warrnonderweg 37. Mevrouw GIBBONVAN DEN HEUVEL, Pasleurstraat 46. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender, be halve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Ludovica var. Savoyc; 3e v.d. H.H. Tiburtius, enz. MAANDAG. Mis v. d. H. Clara: Audi filia. Credo. DINSDAG. Mis v. d. Z. Z. Joannes van Alverna, Vircentius van Aquila l i Nov 1- lonus van Taënza, Belijders: Confiteantur 2e gebed v. d. H.H. Hippolytus, enz. WOENSDAG. Mis v. cl. Z.Z. Sanctes de Mor.te-Fabri en Franciscus van Pesaro, Befijders: Confiteantur. 2e en 3e gebed als boven. ZATERDAG. Mis v. d. H. Rochus, Belij der: Justus. Gebeden als boven. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. TWAALFDE ZONDAG NA PINKSTEREN. HOOFDGEDACHTE. Deze wordt samen gevat in de eerste woorden van het Evan gelie van dezen Zondag: „Zalig de oogen, die zien, wat gij ziet!" Want gij zijt. er de getuigen van, hoe in de Katholieke Kerk God gebeden worc^t, en Hij, als een Hel per u bijstaat met Zijne genade, en vol goedertierenheid luistert naar uwe smeek beden. Immers, in het Oude Verbond, dat tegenover het Nieuwe Verbond als een godsdienst zonder leven („bediening des doods" zegt het Epistel) gelijkt, was wel gekend de wet des Hoeren, doch in het Nieuw Verbond, >le godsdienst des gces-tes, geeft God omwille van het groote cn eeni- ge Offer van Christus ook de hulp en de genadekracht, om die wet des Hecren le onderhouden. (Epistel). Het voornaamste gebod in die wet des Ilcercn, komt de Goddelijke Leeraar in het Evangelie nog nader onderstreepen door de parabel van den barmhartigen Samaritaan: „Ga, cn doe gij evenzoo!" Als bij de Offerande dc eigenlijke offer handeling begint, worden wij door de H. Kerk herinnerd aan Moses, die een voor afbeelding was van den Goddel ijken Ver losser, cn die door zijn gebed de hand Gods, welke straffend tegen het Joodsche volk was opgericht, wist af to wenden. Veel krachtiger nog is het Offergebed van on zen Aanvoerder, Die met de vruchten van Zijn Offerwerk de aarde verzadigd heeft. (Communio). Introitus. Wees gedachtig, o God, op mijne hulp: Heer, haast U mij te helpen: dat te schande en beschaamd worden mijne vijanden, die uit zijn op mijne ziel. Ps. Dat zij terug deinzen en zich scha men, die mij onheil toedenken. Oratie. Almachtige en barmhartige God, door Wiens genade het mogelijk is, dat uwe geloovigen U waardig en loffelijk dienen, geef ons, smeeken wij, dat wij, zonder over treding (Uwer wetten) ons haasten naar de vervulling Uwer beloften. Door onzen Heer. Gedachtenis van de H.H. Tiburtius en Susanna. Moge, o Heer,'de voortdurende bijstand van Uwe heilige Martelaren Ti burtius en Susanna ons ten goede komen; want Gij houdt niet op, genadig neer te zien op hen, aan wie Gij vergunt door zul ten bijstand te worden geholpen. Gedachtenis der H. Maagd en van alle Heiligen. Bescherm ons, smeeken wij, o Heer tegen alle gevaren naar ziel en lichaam; en, door de voorspraak der Hei lige en glorierijke altijd-Maagd en Moe der Gods Maria, alsmede van den H. Jo seph, Uwe Heilige Apostelen Petrus en Paulus en alle Heiligen, geef ons genadig heil en vrede; opdat, na vernietiging van alle tegenslagen en dwalingen, Uwe Kerk U diene in veilige vrijheid. Door denzelfden Heer enz. Graduale. Verheerlijken wil ik den Heer ten allen tijde, voortdurend zij Zijn lof in mijn mond. In den Heer wil mijn ziel roe men: dat de zachtmoedigen het hooren en zich verheugen. Alleluia! Alleluia! Heer, God mijns heils, bij dag en bij nacht heb ik geroepen tot U. Alleluia! Offertorium. Gesmeekt heeft Moses in het aanschijn van den Heer, zijnen God, en hij zeide: Waarom, o Heer, zijt Gij vertoornd op Uw volk! Houd in den toorn van Uwen Geest: gedenk Abraham, Isaac en Jacob, tegenover wie Gij gezworen hebt, hun te geven een land, overvloeiend van melk en honing. En verzoend is de Heer geworden, (en Hij heeft afgezien) van de bestraffing, die Hij verklaard had, Zijn volk te zullen geven. Stil Gebed. Wij smeeken U, o Heer, zie genadig neder op de offergaven, die wij U aanbieden op gewijde altaren: opdat zij ons verwerven kwijtschelding, en eer geven aan Uwen Naam. Door onzen Heer.. S.S. Tiburtius en Susanna. Geef gehoor, o Heer, aan de smeekingen van Uw volk, en zie op zijne offergaven: opdat, wat U wordt opgedragen in heilige geheimen, U moge behagen door de voorspraak Uwer heili gen. H. Maagd en alle Heiligen. Verhoor ons, o God, ons Heil, opdat, door de kracht van dit Sacrament, Gij ons beveiligt tegen alle vijanden van ziel cn lichaam, ons ge vende genade voor dit leven en de glorie in het toekomstige. Door onzen Heer. Communio. Van de vrucht Uwer wer ken, o Heer, verzadigt zich de aarde, zoo dat Gij brood uit de aarde te voorschijn brengt, en de Wijn het hart van den mensch verblijde: opdat hij zijn gelaat blijde make, en het Brood het hart des menschen ver- sterke. Postcommunio. Wij smeeken U. o Heer, dat deze heilige deelname aan dit gehei menis ons doe opleven, en zij ons tegelij kertijd verwerve uitboeting (onzer schul den) en versterking (in den strijd). Door onzen Heer. S.S. Tiburtius en Susanna. Wij hebben ontvangen, o Heer, het onderpand onzer eeuwige verlossing; zij het ons, smeeken wij, door de voorspraak van Uwe hei lige Martelaren tegelijkertijd een hulp voor dit tegenwoordig leven zoowel als voor het toekomstige. H. Maagd en alle Heiligen. Reinige en versterke ons, smeeken wij, Heer, het op gedragen Offer van Uw goddelijk Sacra ment: en, door de voorspraak van de H. Maagd en Moeder Gods Maria, van den H. Joseph, Uwe Heilige Apostelen Petrus1 en Paulus. en alle Heiligen, make het ons vrij van alle verkeerdheden, en sterk te gen alle rampen. Door denzelfden Heer. Thabor, 5 Aug. 1929. O God, wat ben ik ver van U verwijderd, En toch verlang ik grootelijks naar U. O, doe één stap, tien stappen, honderd stappen, Want Jt is zoo ver, zoo ver van U naar mij. O kom mijn arme kranke ziel nabij Laat 't klaar en zonnig licht daarbinnen wezen, Opdat ze, wederom door u genezen, En éép wij zijn, als in 't blij getij. Der jeugd; leer vatten mij uw schoon gebod, dat Gij ons gaf vanaf Uw smart'lijk kruis te 'minnen diep als broeders uit één huis uw kind'ren al; in schoone liefde God En leer mij van hel vaak zoo moeizaam leven al smart begrijpen, die Gij door Uw dood Geadeld hebt tot wond're schoonheid groot, ons leerend, ze als weldaad te beleven! O God, wat ben ik ver van U verwijderd, En toch verlang ik grootelijks naar U. O doe één stap,, tien stappen, honderd stappen, want 't is zoo ver, zoo ver van U naar mij! RIE BATENBURG. Een massabckeering in Albanië'? De „Catholic Record" in Canada, publi ceerde een brief, dien zij ontvangen heeft van Pater Pascal Giadri S.J., Missionaris in Albanië. Pater Giadri geeft een overzicht van den godsdienstigen boestand in Albanië en verklaart dat ongeveer 250.000 Schismatie- ken vurig naar de Hereeniging met de Katholieke kerk verlangen. Verschillende professoren, Parlementsleden en andere aanzienlijke personen hadden hem persoon lijk verzekerd, dat zij er zeil' van over tuigd waren, dat die rampzalige scheuring geen kwestie omtrent een dogma of ge loofspunt geweest was, maar uitsluitend het gevolg van de heerschzuchtigheid van den Byzantijnschen heerscher, die zich gaarne met alle kerkelijke aangelegenhe den bemoeide, daarbij kwam nog de heb zucht van sommigen, en de onwetendheid van anderen, bovendien waren er nog al lerlei politieke redehen, die mede aanlei ding tot de scheuring gaven. Zij zijn over tuigd, dat. Jesus Christus geen duizend verschillende Nationale Kerken stichtte, die slaven van tirannen en de blinde werk tuigen van menschelijke machten zijn, maar een éénige universeele Kerk, en dat deze Kerk op Petrus gegrondvest werd, die van Christus de sleutels van het Rijk der Hemelen ontvangen had. En zij bidden; „Haast, u, om ons onder de kinderen der alleen ware Bruid van Christus op te ne men. Laat ons dit geluk deelachtig worden, laat ons uwe broeders zijn in het geloof". Over de godsdienstige gevoelens van den gewone Schismatiek schrijft Pater Giar- di: „In hun hart zijn zij echt Katholieken zij zijn het nooit eens geweest met het fanatisme van den leider van 't Schisma. Afgezien van een ongelooflijke onwe tendheid die vooral het gevolg is van de onvoldoende ontwikkeling der geestelijk heid, die bovendien nog weinig in getal zijn, gelooven zij toch vast aan alles wat de Kerk van Christus leert. Overal werden wij door de Albaneesche Schismatieken als Broeders begroet en behandeld, zij wonen dikwijls onze godsdienstige oefeningen en verzoeken vaak om hunne biecht te mogen spreken". Daar de massa bekeering practisch moeilijkheden met zic]^ brengt, schrijft Pa ter Giardi, is men van plan om in de ste den van Albanië centrale bureaux op te richten. Hij wijst er op, dat. ecne Hereeniging der Albaneesche Schismatieken met de Katholieke Kerk grooten invloed zou uit oefenen op den terugkeer van andere Schismatieken, bijv. in Griekenland, Bul garije en andere Ballcan-Staten. Pater Giardi verblijft in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Wat baat het lang te leven, als wij ons zóo weinig beteren? Ach! een lang leven maakt ens niet altijd beter, maar vermeer dert dikwijls onze schuld. God gave dat wij maar een enkelen dag op ceze wereld recht goed geleefd hadden. Thomas a Kempis. De rijke moet de uitdeeler zijn van de gaven der Voorzienigheid cn zooveel als de rentmeester der armen. St. Basilius. Hij die zich geen enkel genoegen ont zegt dat geoorloofd is. zal weldra tot het verbodene zijn toevlucht nemen. Ons heil hangt niet alleen af van he>t vermijden van het. kwade; wij moeten ook het goede beoefenen. AAN ONZE PROPAGANDISTEN. Een halfjaartje geleden ging de werving van nieuwe leden zoo goed. Thans schijnt hei stil te staan, maar mogelijk en hope lijk vergis ik me daarin. Stilstaan mogen we niet, we moeten vooruit. Er zijn nog veel te veel R. K. Vrouwen geen lid van onzen bond. De Hanze zegde ens een half jaar geleden hare hulp toe, of zelfs veel meer. Zij zou als tegen-praestatie voor eene door ons gedane toezegging bewerken, dat alle echtgenooten en dochters van Hanze- leden lid van onzen boud werden. Van deze belofte is nog niet veel ingelost. Propa gandisten, er ligt daar een vruchtbaar ter rein voor U open. Maar ook alle andere R. K. Vrouwen moeten lid van onzen Pond zijn. En het be stuur heeft, daarom iets nieuws bedacht.. Elk, die in 1929 twee leden aanbrengt, ontvangt een klein aandenken aan den Bond; die er vijf in 1929 aanbrengt, ontvangt een grooter aandenken, en die er tien aanbrengt een groote verrassing. Dit aandenken, deze verrassing kan door ieder lid verdiend worden. Het moet ook niet alleen bij onze propagandisten blijven, want elk lid moet toch eigenlijk propagan dist zijn. Mede om U nu nog de werving van nieuwe leden te vergemakkelijken, zullen wij binnenkort beginnfen met de plaatsing van eene ledenlijst in deze rubriek. We zullen ze alphabetisch plaatsen. Ge ziet dus- allen, wie van Uwe kennissen wel en wie niet lid vaai den Bond is, en het zal voor U gemakkelijk zijn om degenen, die er nog niet op voorkomen, dan aan te winnen. Bovendien zal in elke rubriek een lijst van nieuwe leden komen met vermel ding van het lid, welke ze heeft aange bracht. We hopen, dat de ledenlijst zeer lang zal zijn, maar dat, voorzoover ze nog lan ger zijn kan, spoedig een aanvulling in de lijst- van nieuwe leden volgen zal. Propagandisten, hard aan 't werk. De jaarlijksche contributie bedraagt 1.50, dit is slechts 3 ets. per week. Nu zou ik U kunnen opsommen, wat daar allemaal voor gegeven wordt, maar daar is 't niet om begonnen; onze Katholieke vrouw moet om hooger motieven lid van den R. lv. Vrouwenbond, van haren Bond zijn. J. M.-V. IN MEMORIAM MEJ. C. WERTER. Ondoenlijk zoude het voor onzen R.K. Vrouwenbond zijn, alle overled'ui leden af zonderlijk in het opénbaar tc gedenken, doch voor dit lid, door den dood ons ont vallen, mogen wij een uitzondering maken. Mejuffrouw Cato Werter was een waar dig lid onzer veresniging, 'n voorbeeld van eenvoud en stipte plichtsbetrachting voor velen, die haar in het vereenigingsleven en van zeer nabij gekend hebben. Véél goeds heeft zij aan verschillende ouderafdeelii.- gen van onzen R.-Iv. Vrouwenbond gedaan. Zij is geweest secretaresse, bestuurslid van de R.-K. Propagandaclub „St.-Cntharina", lid van de Missienaaivereeniging St. Fran- aiscus Xaverius, aan welke onderafdeelin- gen zij haar beste krachten gaf, tot een ernstige ziekte haar verplichtte al deze «functies neer te leggen. Het is daarom dat wij, bestuursleden van den R.-K. Vrouwen bond. van onze leden vragen, deze eenvou dige ziel in hunne godvruchtige gebeden ■te willen gedenken. Waar het gold armen te helpen of goede werken tc steunen, men klopte nooit tevergeefs bij haar aan. Wij willen hopen dat de gcedc God lraar reeds het loon geschonken heeft voor al het goede wat zij in stilte deed, voor Zijn meerdere eer en glorie. Namens het. Bestuur M. A. v. d. HART—BOOTSMA. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Waar blijven nu onze leden,* die zoo gaarne een vervolgcursus wenschten in Eerste Hulp bij Ongelukken Is er misschien door de vacantiedrukte nog niet van gekomen u op te geven 1 Wilt u 't dan nog zoo gauw mogelijk doen 1 In ieder geval vóór 20 Augustus. Een klein briefje in de bus van de presidente: Mevrouw j. Mandeis—Vermeulen, OegsL geesterfaan 12. of bij een der andere be stuursleden is voldoende. Als u er maar op vermeldt: uw naam en adres en het motto: E.H.B.O. U weet, de kosten bedragen ƒ2.50 per persoon. Duur der cursus 10 achter eenvolgende weken één avond per week. Wel hebben zich reeds 2 dames opge geven. die gaarne een b e gi n c u r s u s in E. H. B. O. zouden willen volgen. Als er maar voldoende deelname is, zal ook deze cursus kunnen doorgaan. De condities vindt u hierboven. H. M. M. v. d. MEER, Secr.esse „SANCTA VERONICA". Een kostbare, en zeker niet de minst kostbare parel, welke de kroon van den R.-K. Vrouwenbond, af deeling Leiden siert, is de onlangs opgerichte onderafdee- ling „Sancta Veronica". Allicht zult. gij, geachte lezer of lezeres, U afvragen, w?it is dit nu weer voor een onderaf deeling? Het zij mij vergund, U in enkele woor den het doel en de werkzaamheden hier van uiteen te zetten, vertrouwende hier door Uw belangsteling op te wekken.' Wat is Sancta Veronica? Bestond reeds sedert eenige jaren de Missie-naaivereeni- ging „St. Franciscus Xaxerius", opgericht met het doel om de taak der missionaris^- sen te verlichten, door het vervaardigen van kleedingstubken voor de arme heide nen in de. overzeesche gewesten; thans is op initiatief van eenige dames opgericht „Sancta Veronica" met het doel oDze ar men, vooral de stille armen- te helpen. Stille armen Vindt gij het niet ver schrikkelijk, arm te zijn? Om U alles te moeten ontzeggen? Ja- nietwaar? Velen zijn er, die vroeger in betere levensomstandig heden hebben verkeerd, maar door ziekte of achteruitgang in zaken tot armoede zijn vervallen, maar dit voor de wereld niet weten willen. Het is vooral voor hen, dat „Sancta Veronica" wil werken. Hoe tracht zij haar doel te bereiken Door haar is opgericht een naai-, haak- 'en brei-actie. Iedere eerste Donderdag van de maand wordt er door haar zitting gehou den in het. gebouw der Zita-vereeniging P. K. Koorsteeg 15, des namiddags van 35 uur tot het uitgeven der te maken kleedingstukken, waarvoor de benoodigdhe- den worden verstrekt en waar de gemaak te goederen worden in ontvangst genomen. Met dit schoone doel voor oogen, roept ..Sancta Veronica" de dames op, zich tn grooten getale op te geven voor deze actie. Mocht men niet in de gelegenheid zijn zich daadwerkelijk voor deze actie te ge ven, dan rekent het bestuur op uw ge- waardeerden geldelijken steun opdat zij 't doel, dat zij zich voor oogen heeft gesteld, moge bereiken. Alle gaven, groot en klein, zijn zeer welkom. Het adres van de pen ningmeesteresse is Mevr. v. d. HartBoot- sma. Pieterskerkgracht Sa. Moge dan onze actie vele armen ten ze gen zijn onder de bescherming van Maria, onze lieve Moeder, patrones van onzen Boud en van „Sancta Veronica", de patro nes van onze actie. Zoo zij het. Mej. H. STEINS—DELS AS SO, Magazijn-meest eresse. VRAGENRUBRIEK. 't Viel me tegen dat ik naast mijn ant woord op een deel uwer vragen ook nog niet een antwoord vond van andere leden van den R. K. Vrouwenbond. 't Viel me tegen. Want we weten im mers allen maar al te goed dat er op een vraag een antwoord wordt verwacht. Waarom gaven de jonge meisjes van Lei den nu niet eens hare opinie over de voor stellen van onzen R. K. Vrouwenbond ten beste? Maar ik ben voorbarig dat is wel een van mijn kwalen en menigeen zal in de volgende weken doen. wat ze om goede redenen nog lieten wachten. Er werd ook zoo veel gevraagd en de vacantdedagen leenen zich mogelijk niet om eens rustig neer te zitten- Neen, voor menig moedei-tje zeker niet! hoe graag zij 't ook zou willen. De kinderen vra gen zooveel aandacht, zoodat moeder heuseh geen tijd over heeft om eens rustig te bedenken hoe zij ;t program van den Vrouwenbond nu in den komenden win ter graag zag ingericht. Maar dat is ook niet noodig. 't Bestuur wil haar best doen dit program goed in elkaar te zeten, die zoo goed mogelijk te doen en 't zoo te doen, dat wij allen te- vwden moeten zijn. Kijk en ik vind dat 't bij ons daar nu wel eens aan hapert en wel eens erg aan hapert- ook. We zijn dikwijls zoo ontevreden. 't Bestuur vraag een spreekster die ons bijv. eens komt vertellen hoe wij onzen tuin goed kunnen beplanten. Die spreekster vertelt ons hoe heerli 't bezit is van zoo een lapje grond. vertelt ons hoe wij voor weinig geld ia voorjaar zaad kunnen koopen van gomj bloem, latyrus, Oost-Indische kers en 4 heerlijke zonnebloem, zóó dat wij <Ji heelen zomer onze kamers kunnen opvro. B lijken met die zonnig gouden bloemetjes er nog menigeen van onze vrienden gelul dig mee kunnen maken. Q Nu komt de kritiek. Ja maar dan ao< e je eerst een tuin hebben, of:#n de schadir groeit geen latyrus en ik heb zoo weinj 0 zon in mijn kleine tuintje, of: die bedj< snijbloemen staan zoo rommelig, ik ho ,1 meer van een grasveldje met wat rood geraniums, of: waarom vertelt, zij nu niet over rotsplantjes, daar had ik tenminst ti' wat aan gehad voor mijn rotstuintje, o! inplaats dat zij nu ook wat vertelt, ove kamerplanten voor die menschen die gee tuin hebben. S' Zoo doen we feitelijk allemaal, ieder oj onze beurt, als we werk afbreken van aurc deren, die toch tenslotte kwamen om on genoegen te doen of wat te leeren. ca En zoo doen we ook als we nu eeuwj en altijd 'b werk van de leidsters van oc zen R. IC. Vrouwenbond in Leiden blijvei becritiseeren en zelf geen hand uitstek® haar erin te helpen om dat tot stand t brengen wat toch tenslotte het voorop® zette doel is nl. in groote en blijmocd ge samenwerking elkander dichter bij L. Heer brengen. Dat vergeten we maar al te veel. We moeten elkanders leven gelukki trachten te maken. En daar is tenslott zooveel niet voor noodig. Iedere dag geel ons gelegenheid opnieuw! En nu kom i alweer terug op onze vacantiedagen; ovt j al mijn andere wenschen kom ik ook no wel eens weer vertellen. De vacantie dagen zijn weer een voorbereiding voor d dagen van hard werken die erna kome en voorbereidingsdagen moet je altijd goe gebruiken. y R ecuier pour mieux sauter of om mij a broeders niet. te ergeren die vinden dat j in Nederland geen Fransch moet spreke ga een beetje terug om beter te sprin gen houd je even stil om je sprong t berekenen en zoodoende beter terecht 1 komen waar je wilt. En terwijl we ons da stil houden om onzen sprong in ons wer weer beter te kunnen doen, kunnen we i deze dagen veel liefs rondom ons uit strooien. Een bosje van onze goudsbloemetje brengt aan een zieke zon en daarmee blij heid in .haar kamertje. Een uurtje in eei kinderkamer op regendagen brengt he moedertje even rust en de kinderen vis den het heerlijk, als tante Jet verhaaltje j, vertelt, die ze zelf op 't bord moge illustreeren. Een zak apennootjes achfce op 't weitje doet wonderen en ze peuzelo ze even behendig op als de vlugge bruin glanzende eekhoorntjes in de dennetjes. O, en zoo zijn er immers massa's dinge meer, die ieder in eigen kring 't beste ka verzinnen, als we er maar even op wille letten. En zoo stemmen we onszelf ook gul ei hartelijk. 't Altijd weer naar voren, dringend egoii me houden we zoo een beetje terug en oi willekeurig leeren we zelf, door aan andi ren te denken, 't allermeest. J Zoo zien we dat we zelf ook gelukkige worden door goed te zijn voor de andere en we leeren ons eigen gedachtenkrii getje beheerschen, ons eigen ikje wat vooi bij zien en wie weet zoodoende komen w dan allemaal en allen samen tot een groc te saamhoorigheid die nog mooie dinge tot stand zal brengen. C'. L. Leiden, 7 Aug. '29. Mejuffrouw N. W. te Lei dei t Uw briefje heeft ons in de allereerst plaats veel genoegen gedaan, omdat daar uit blijkt dat de Rubriek van den R.-ï - V rouwen bond met aandacht gelezen wordt In do tweede plaats leert het ons on klei nigheden te letten als waarop u ons ge wezen heeft. Waar deze Rubriek voor vo! wassenen bedoeld is, verdient het wis schien aanbeveling, de kindercourant ui te knippen, omdat ook in andere rubrie ken wel eens dingen voorkomen, die me voor kinderen geschikt zijn. In de toekomst zal er (zoo mogelijk! - Red. L. Crt.) op gelet worden de kindei courant niet op hetzelfde blad te drukke als de rubriek R.-IC. Vrouwenbond. De redactie hoopt hartelijk dat meer dere moeders uw voorbeeld zullen volgei en ons door middel van de courant vai hare belangstelling in ons streven zulle: doen blijken. REDACTIE. Er bestaan op deze wereld noch rechten E noch plichten, noch waardigheid, noch ge zag welke te vergelijken zijn met de rech ten. plichten, de waardigheid en het gezai van den huisvader. Mgr. Dupanloup. Een kind dat steeds zijn eigen wil ka' doorvoeren, wordt de schande zijner ouden Speur niet zoo ijverig naar andermaa tekortkomingen doch naar die van u zelvf De ondankbare is steeds van een minde' o waardig en laag karakter. Zender ideaal geen werkkracht, gW durf. geen vooruitgang. De natuur heeft gaarne uitwendig* 1 troost, waarin (te zinnen zich verheugen I maar de genade zoekt haren troost in Ge J alleen en wil, boven alle zichtbare goed lJ ren. zich slechts verlustigen in het- hoogs' 1 goed.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8